О районном бюджете на 2014-2016 годы
Решение Мактааральского районного маслихата Южно-Казахстанской области от 23 декабря 2013 года № 26-134-V. Зарегистрировано Департаментом юстиции Южно-Казахстанской области 10 января 2014 года № 2487. Утратило силу в связи с истечением срока применения - (письмо Мактааральского районного маслихата Южно-Казахстанской области от 26 февраля 2015 года № 46)
Сноска. Утратило силу в связи с истечением срока применения - (письмо Мактааральского районного маслихата Южно-Казахстанской области от 26.02.2015 № 46).
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9, пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан» и решением Южно-Казахстанского областного маслихата от 10 декабря 2013 года № 21/172-V «Об областном бюджете на 2014-2016 годы», зарегистрированного в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 2441, Мактааральский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет Мактааральского района на 2014-2016 годы согласно приложениям 12 и 3 соответственно, в том числе на 2014 год в следующих объемах:
1) доходы – 25344954 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 1614932 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 14919 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 43239 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 23671864 тысяч тенге;
2) затраты – 25380622 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 263683 тысяч тенге;
бюджетные кредиты – 296036 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 32353 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 46199 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 46199 тысяч тенге;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -345550 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 345550 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 296036 тысяч тенге;
погашение займов – 31702 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 81216 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Мактааральского районного маслихата Южно-Казахстанской области от 04.12.2014 № 37-215-V (вводится в действие с 01.01.2014).
2. Установить объем бюджетных субвенций, передаваемых из областного бюджета в районный бюджет в сумме 14608642 тысяч тенге.

2014-2016 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Оңтүстік Қазақстан облысы Мақтаарал аудандық мәслихатының 2013 жылғы 23 желтоқсандағы № 26-134-V шешімі. Оңтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2014 жылғы 10 қаңтарда № 2487 болып тіркелді. Қолданылу мерзімінің аяқталуына байланысты күші жойылды - (Оңтүстік Қазақстан облысы Мақтаарал аудандық мәслихатының 2015 жылғы 26 ақпандағы № 46 хатымен)
Ескерту. Қолданылу мерзімінің аяқталуына байланысты күші жойылды - (Оңтүстік Қазақстан облысы Мақтаарал аудандық мәслихатының 26.02.2015 № 46 хатымен).
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 9-бабының 2 тармағына, 75-бабының 2 тармағына, «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6-бабының 1 тармағының 1) тармақшасына және Оңтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 2013 жылғы 10 желтоқсандағы № 21/172-V «2014-2016 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы» Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 2441 тіркелген шешіміне сәйкес, Мақтаарал аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Мақтаарал ауданының 2014-2016 жылдарға арналған аудандық бюджеті 12 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2014 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 25344954 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 1614932 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 14919 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 43239 мың теңге;
трансферттер түсімі – 23671864 мың теңге;
2) шығындар – 25380622 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 263683 мың теңге;
бюджеттік кредиттер – 296036 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 32353 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 46199 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 46199 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -345550 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 345550 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 296036 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 31702 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 81216 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Оңтүстік Қазақстан облысы Мақтаарал аудандық мәслихатының 04.12.2014 № 37-215-V шешімімен (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2014 жылы облыстық бюджеттен аудандық бюджетке берілетін бюджеттік субвенциялардың көлемі 14608642 мың теңге сомасында белгіленсін.

3. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2014 год в размере 24000 тысяч тенге.
4. Утвердить перечень бюджетных программ развития на 2014 год, направленных на реализацию бюджетных инвестиционных проектов (программ), согласно приложению 4.
5. Утвердить перечень бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2014 год, согласно приложению 5.
6. Утвердить перечень бюджетных программ аппаратов акимов города районного значения, поселков и сельских округов, согласно приложению 6.

3. Ауданның жергілікті атқарушы органының 2014 жылға арналған резерві 24000 мың теңге мөлшерінде бекітілсін.
4. Бюджеттік инвестициялық жобаларды (бағдарламаларды) іске асыруға бағытталған, 2014 жылға арналған аудандық бюджеттік даму бағдарламаларының тізбесі 4-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
5. 2014 жылға арналған аудандық бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 5-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
6. Аудандық маңызы бар қала, кенттер және ауылдық округтер әкімдері аппараттарының бюджеттік бағдарламаларының тізбесі 6-қосымшаға сәйкес бекітілсін.

7. Установить на 2014 год согласно пункта 2 статьи 238 Трудового кодекса Республики Казахстан от 15 мая 2007 года повышенные на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки специалистам в области социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, являющимся гражданскими служащими и работающим в сельской местности в организациях, финансируемых из районного бюджета, по сравнению с окладами и ставками гражданских служащих, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.

7. Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 15 мамырдағы Еңбек кодексінің 238 бабының 2 тармағына сәйкес, 2014 жылға ауылдық жерде аудандық бюджеттен қаржыландырылатын ұйымдарда жұмыс iстейтiн әлеуметтiк қамсыздандыру, бiлiм беру, мәдениет, спорт және ветеринария саласындағы мамандарға қызметтiң осы түрлерiмен қалалық жағдайда айналысатын азаматтық қызметшiлердiң айлықақыларымен және ставкаларымен салыстырғанда жиырма бес пайызға жоғарылатылған лауазымдық айлықақылары мен тарифтік ставкалар белгіленсін.

Сноска. Пункт 7 в редакции решения Мактааральского районного маслихата Южно-Казахстанской области от 24.02.2014 № 28-149-V (вводится в действие с 01.01.2014).
8. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2014 года.
Председатель сессии
районного маслихата:                       К.Актуреева
Секретарь районного
маслихата:                                 О.Дандибаев
Приложение 1 к решению
Мактааральского районного
маслихата от 23 декабря
2013 года № 26-134-V
Районный бюджет на 2014 год

Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда - Оңтүстік Қазақстан облысы Мақтаарал аудандық мәслихатының 24.02.2014 № 28-149-V шешімімен (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі).
8. Осы шешім 2014 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихат сессиясының төрағасы:    Қ.Ақтөреева
Аудандық мәслихаттың хатшысы:              О.Дәндібаев
Мақтаарал аудандық мәслихатының
2013 жылғы 23 желтоқсандағы № 26-134-V
шешіміне 1-қосымша
2014 жылға арналған аудандық бюджет