О районном бюджете на 2014-2016 годы
Решение Толебийского районного маслихата Южно-Казахстанской области от 24 декабря 2013 года № 26/116-V. Зарегистрировано Департаментом юстиции Южно-Казахстанской области 10 января 2014 года № 2486. Утратило силу в связи с истечением срока применения – (письмо Толебийского районного маслихата Южно-Казахстанской области от 6 января 2015 года № 5)
Сноска. Утратило силу в связи с истечением срока применения – (письмо Толебийского районного маслихата Южно-Казахстанской области от 06.01.2015 № 5).
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9, пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан» и решением Южно-Казахстанского областного маслихата от 10 декабря 2013 года № 21/172-V «Об областном бюджете на 2014-2016 годы» зарегистрированного в Реестре государственной регистраций нормативных правовых актов за № 2441, Толебииский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Толебийского района на 2014-2016 годы согласно приложениям 12 и 3 соответственно, в том числе 2014 год в следующих объемах:
1) доходы – 13 762 545 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 852 631 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 13 457 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 55 000 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 12 841 457 тысяч тенге;
2) затраты – 13 732 345 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 3 481 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 5 556 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 2 075 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 61 240 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 61 240 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 34 521 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 34 521 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 5 556 тысяч тенге;
погашение займов – 2 271 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 31 236 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Толебийского районного маслихата Южно-Казахстанской области от 05.12.2014 № 37/174-V (вводится в действие с 01.01.2014).
2. Установить на 2014 год норматив распределения индивидуального подоходного налога и социального налога в размере 50 процентов в областной бюджет на 2014 год.

2014-2016 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Оңтүстік Қазақстан облысы Төлеби аудандық мәслихатының 2013 жылғы 24 желтоқсандағы № 26/116-V шешімі. Оңтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2014 жылғы 10 қаңтарда № 2486 болып тіркелді. Қолданылу мерзімінің аяқталуына байланысты күші жойылды - (Оңтүстік Қазақстан облысы Төлеби аудандық мәслихатының 2015 жылғы 6 қаңтардағы № 5 хатымен)
Ескерту. Қолданылу мерзімінің аяқталуына байланысты күші жойылды - (Оңтүстік Қазақстан облысы Төлеби аудандық мәслихатының 06.01.2015 № 5 хатымен).
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасы 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 9-бабының 2-тармағына, 75-бабының 2-тармағына, «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына және Оңтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 2013 жылғы 10 желтоқсандағы № 21/172-V «2014-2016 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы» Нормативтік құқықтық актілерді тіркеу тізілімінде 2441-нөмірмен тіркелген шешіміне сәйкес, Төлеби аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Төлеби ауданының 2014-2016 жылдарға арналған аудандық бюджеті 12 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2014 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 13 762 545 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 852 631 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 13 457 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 55 000 мың теңге;
трансферттер түсiмi – 12 841 457 мың теңге;
2) шығындар – 13 732 345 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 3 481 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 5 556 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 2 075 мың теңге;
4. қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 61 240 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 61 240 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 34 521 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 34 521 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 5 556 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 2 271 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 31 236 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Оңтүстік Қазақстан облысы Төлеби аудандық мәслихатының 05.12.2014 № 37/174-V шешімімен (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2014 жылы облыстық бюджетке аудандық бюджеттен жеке табыс салығынан және әлеуметтік салықтан 50 пайыз мөлшерінде бөлу нормативтері белгіленсін.

3. Предусмотреть на 2014 год размер бюджетных субвенций передаваемых из областного бюджета в бюджет района в сумме 5 143 584 тысяч тенге.
4. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2014 год в сумме 11 000 тысяч тенге.
5. Утвердить перечень бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местных бюджетов на 2014 год, согласно приложению 4.
6. Утвердить перечень бюджетных программ каждого сельского округа районного бюджета на 2014 год, согласно приложению 5.
7. Утвердить перечень бюджетных программ развития районного бюджета на 2014 год с разделением на бюджетные программы, направленные на реализацию бюджетных инвестиционных проектов (программ), согласно приложению 6.

3. 2014 жылы облыстық бюджеттен ауданның бюджетке берілетін бюджеттік субвенциялардың көлемі – 5 143 584 мың теңге болып белгіленсін.
4. Ауданның жергілікті атқарушы органының 2014 жылға арналған резерві 11 000 мың теңге сомасында бекітілсін.
5. 2014 жылға арналған жергілікті бюджеттің атқарылуы процесiнде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттiк бағдарламалардың тiзбесi 4-қосымшаға сәйкес бекiтiлсiн.
6. 2014 жылға арналған аудандық бюджетте әрбір ауылдық округтің бюджеттік бағдарламаларының тізбесі 5-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
7. Бюджеттік инвестициялық жобаларды (бағдарламаларды) іске асыруға бағытталған бюджеттік бағдарламалар бөлінісінде 2014 жылға арналған аудандық бюджеттік даму бағдарламаларының тізбесі 6-қосымшаға сәйкес бекітілсін.

8. Установить на 2014 год согласно пункта 2 статьи 238 Трудового кодекса Республики Казахстан от 15 мая 2007 года, повышенные на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки специалистам в области социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии являющимся гражданскими служащими и работающим в сельской местности организациях, финансируемых из районного бюджета, по сравнению с окладами и ставками гражданских служащих, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.

8. 2007 жылғы 15 мамырдағы Қазақстан Республикасының Еңбек кодексінің 238-бабының 2 тармағына сәйкес, 2014 жылға ауылдық жерде аудандық бюджеттен қаржыландырылатын ұйымдарда жұмыс істейтін әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт және ветеринария саласындағы мамандарға қызметтің осы түрлерімен қалалық жағдайда айналысатын азаматтық қызметшілердің айлық ақыларымен және ставкаларымен салыстырғанда кемінде жиырма бес пайызға жоғарылатылған лауазымдық айлық ақылары мен тарифтік ставкалар белгіленсін.

Сноска. Пункт 8 в редакции решения Толебийского районного маслихата Южно-Казахстанской области от 21.02.2014 № 28/131-V (вводится в действие с 01.01.2014).
9. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2014 года.
Председатель сессии
районного маслихата                        Е.Майлыбаев
Секретарь районного
маслихата                                  А.Шынгысбаев
Приложение 1 к решению
Толебийского районного маслихата
от 24 декабря 2013 года № 26/116-V
Районный бюджет на 2014 год

Ескерту. 8-тармақ жаңа редакцияда - Оңтүстік Қазақстан облысы Төлеби аудандық мәслихатының 21.02.2014 № 28/131-V шешімімен (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі).
9. Осы шешім 2014 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихат сессияның төрағасы       Е.Майлыбаев
Аудандық мәслихаттың хатшысы               Ә.Шыңғысбаев
Төлеби аудандық мәслихатының
2013 жылғы 24 желтоқсанындағы
№ 26/116-V шешіміне
1 қосымша
2014 жылға арналған аудан бюджеті

216045
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
204980
002
Программа занятости
19274
003
Оказание ритуальных услуг по захоронению умерших Героев Советского Союза, «Халық Қаһарманы», Героев Социалистического труда, награжденных Орденом Славы трех степеней и орденом «Отан» из числа участников и инвалидов войны
85
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры и спорта в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
3500
005
Государственная адресная социальная помощь
117
006
Жилищная помощь
7840
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
30315
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
22731
016
Государственные пособия на детей до 18 лет
104787
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
16331
464
Отдел образования района (города областного значения)
11065
008
Социальная поддержка обучающихся и воспитанников организаций образования очной формы обучения в виде льготного проезда на общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов
11065
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
35199
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
35199
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
33087
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1267
021
Капитальные расходы государственных органов
845
7
Жилищно-коммунальное хозяйство
3117255
1
Жилищное хозяйство
893017
464
Отдел образования района (города областного значения)
17460
026
Ремонт объектов в рамках развития сельских населенных пунктов по Программе занятости 2020
17460
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
4527
041
Ремонт и благоустройство объектов в рамках развития сельских населенных пунктов по Программе занятости 2020
2659
049
Проведение энергетического аудита многоквартирных жилых домов
1868
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)

216045
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
204980
002
Еңбекпен қамту бағдарламасы
19274
003
Қайтыс болған Совет Одағының батырларын, "Халық қаһармандарын", Социалистік Еңбек ерлерін, Даңқ Орденінің үш дәрежесімен және "Отан"орденімен марапатталған соғыс ардагерлері мен мүгедектерін жерлеу рәсімдері бойынша қызмет көрсету
85
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет және спорт мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
3500
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
117
006
Тұрғын үй көмегі
7840
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
30315
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
22731
016
18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар
104787
017
Мүгедектерді оңалту жеке бағдарламасына сәйкес, мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз етуге, және ымдау тілі мамандарының, жеке көмекшілердің қызмет көрсету
16331
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
11065
008
Жергілікті өкілді органдардың шешімі бойынша білім беру ұйымдарының күндізгі оқу нысынында оқитындар мен тәрбиеленушілерді қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен жол жүру түрінде әлеуметтік қолдау
11065
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
35199
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
35199
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
33087
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1267
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
845
7
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
3117255
1
Тұрғын үй шаруашылығы
893017
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
17460
026
Жұмыспен қамту-2020 бағдарламасы бойынша ауылдық елді мекендерді дамыту шеңберінде объектілерді жөндеу
17460
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
4527
041
Жұмыспен қамту-2020 бағдарламасы бойынша ауылдық елді мекендерді дамыту шеңберінде объектілерді жөндеу және абаттандыру
2659
049
Көп пәтерлі тұрғын үйлерде энергетикалық аудит жүргізу
1868
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі