О внесении изменений и дополнения в решение Курчумского районного маслихата от 21 декабря 2012 года № 8-2 "О районном бюджете на 2013-2015 годы"
Решение Курчумского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 10 декабря 2013 года N 15-2. Зарегистрировано Департаментом юстиции Восточно-Казахстанской области 13 декабря 2013 года № 3119. Прекращено действие по истечении срока действия (письмо Курчумского районного маслихата от 24 декабря 2013 года № 162)
Сноска. Прекращено действие по истечении срока действия (письмо Курчумского районного маслихата от 24.12.2013 № 162).
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии со статьями 106109 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан» от 23 января 2001 года и решением Восточно-Казахстанского областного маслихата от 4 декабря 2013 года № 16/185-V «О внесении изменений и дополнений в решение от 7 декабря 2012 года № 8/99-V «Об областном бюджете на 2013-2015 годы» (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за номером 3111), Курчумский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение районного маслихата «О районном бюджете на 2013-2015 годы» от 21 декабря 2012 года № 8-2 (зарегистрированного в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за номером 2794, опубликовано в газете «Рауан-Заря» от 16 января 2013 года № 5, от 18 января 2013 года № 6, от 25 января 2013 года № 8, от 30 января 2012 года № 9, от 6 февраля 2013 года № 11, от 13 февраля 2013 года № 13) следующие изменения и дополнение:
в пункте 1:
подпункт 1) изложить в следующей редакции:
«доходы – 3823779,1 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям - 469101 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям - 15400,1 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала - 505 тысяч тенге;
поступления трансфертов - 3338773 тысяч тенге;»;
подпункт 2) изложить в следующей редакции:
«затраты – 3850826,9  тысяч тенге;»
подпункт 3) изложить в следующей редакции:
«чистое бюджетное кредитование - 32286,5 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 36408,5 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 4122 тысяч тенге;»;
подпункт 5) изложить в следующей редакции:
«дефицит (профицит) бюджета - - 59334,3 тысяч тенге;»;
подпункт 6) изложить в следующей редакции:
«финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 59334,3 тысяч тенге.»;
в пункте 6:
абзац второй изложить следующей редакции:

"2013-2015 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" Күршім аудандық мәслихатының 2012 жылғы 21 желтоқсандағы № 8-2 шешіміне өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Шығыс Қазақстан облысы Күршім аудандық мәслихатының 2013 жылғы 10 желтоқсандағы N 15-2 шешімі. Шығыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2013 жылғы 13 желтоқсанда N 3119 болып тіркелді. Шешімнің қабылдау мерзімінің өтуіне байланысты қолдану тоқтатылды (Күршім аудандық мәслихатының 2013 жылғы 24 желтоқсандағы N 162 хаты)
Ескерту. Шешімнің қабылдау мерзімінің өтуіне байланысты қолдану тоқтатылды (Күршім аудандық мәслихатының 24.12.2013 N 162 хаты).
РҚАО ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 106109 баптарына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Заңының 6 бабы 1 тармағының 1) тармақшасына және «2013 - 2015 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы» 2012 жылғы 7 желтоқсандағы № 8/99-V шешімге өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2013 жылғы 4 желтоқсандағы № 16/185-V (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде 3111 нөмірімен тіркелген) шешіміне сәйкес, Күршім аудандық мәслихаты ШЕШIМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. «2013 - 2015 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы» аудандық мәслихаттың 2012 жылғы 21 желтоқсандағы № 8-2 шешіміне (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде 2794 нөмірімен тіркелген, «Рауан-Заря» газетінің 2013 жылғы 16 қаңтардағы № 5, 2013 жылғы 18 қаңтардағы № 6, 2013 жылғы 25 қаңтардағы № 8, 2013 жылғы 30 қаңтардағы № 9, 2013 жылғы 6 ақпандағы № 11, 2013 жылғы 13 ақпандағы № 13 сандарында жарияланды) келесі өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
1 тармақта:
1) тармақша келесі редакцияда жазылсын:
«кірістер - 3823779,1 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша - 469101 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша - 15400,1 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 505 мың теңге;
трансферттердің түсімдері бойынша - 3338773 мың теңге;»;
2) тармақша келесі редакцияда жазылсын:
«шығындар - 3850826,9 мың теңге;»;
3) тармақша келесі редакцияда жазылсын:
«таза бюджеттік кредит беру - 32286,5 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 36408,5 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 4122 мың теңге;»;
5) тармақша келесі редакцияда жазылсын:
«бюджет тапшылығы (профицит) - - 59334,3 мың теңге;»;
6) тармақша келесі редакцияда жазылсын:
«бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитті пайдалану) - 59334,3 мың теңге.»;
6 тармақта:
екінші абзац келесі редакцияда жазылсын:

«на реализацию Государственной программы развития образования в Республике Казахстан на 2011-2020 годы - 9337 тысяч тенге;»;
абзац третий изложить следующей редакции:
«на ежемесячную выплату денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка - сироты (детей - сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей - 10160 тысяч тенге;»;
абзац пятый изложить следующей редакции:
«на увеличение размера доплаты за квалификационную категорию учителям школ и воспитателям дошкольных организаций образования - 26371 тысяч тенге;»;
абзац девятый изложить следующей редакции:
«для реализации мер социальной поддержки специалистов - 8499 тысяч тенге;»;
дополнить одиннадцатым абзацем следующего содержания:
«на апробирование подушевого финансирования начального, основного и общего среднего образования - 1941 тысяч тенге.»;
пункт 8 изложить в новой редакции:
«Предусмотреть в районном бюджете возвратные трансферты в областной бюджет 55802 тысяч тенге:
в связи с упразднением ревизионных комиссий районных маслихатов и созданием государственного учреждения «Ревизионная комиссия области» - 55802 тысяч тенге.»;
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложения к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2013 года.
Председатель сессии                        А. Рыспаев
Секретарь Курчумского
районного маслихата                        К. Абилмажинов
Приложение
к решению районного маслихата
от 10 декабря 2013 года № 15-2
Приложение 1
к решению районного маслихата
от 21 декабря 2012 года № 8-2
Районный бюджет на 2013 год
Категория
Сумма
(тыс.тенге)
Класс
Подкласс
Специфика
Наименование
І. Доходы

«Қазақстан Республикасында білім беруді дамытудың 2011-2020 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын іске асыруға - 9337 мың теңге;»;
үшінші абзац келесі редакцияда жазылсын:
«жетім сәбиді (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған сәбиді (балаларды) асырап бағу үшін қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайын ақша қаражатын төлеуге - 10160 мың теңге;»;
бесінші абзац келесі редакцияда жазылсын:
«мектеп мұғалімдеріне және мектепке дейінгі білім беру ұйымдары тәрбиешілеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақының мөлшерін арттыруға - 26371 мың теңге;»;
тоғызыншы абзац келесі редакцияда жазылсын:
«мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін - 8499 мың теңге;»;
мынадай мазмұндағы он бірінші абзацпен толықтырылсын:
«Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру үшін жан басына шағуды қаржыландыру үшін - 1941 мың теңге.»;
8 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
«Аудандық бюджеттен 55802 мың теңге облыстық бюджетке қайтарылатын трансферттер қарастырылсын:
аудандық мәслихаттың тексеру комиссиясының қысқаруына және «Облыстық тексеру комиссиясы» мемлекеттік мекемесінің құрылуына байланысты - 55802 мың теңге.»;
аталған шешімнің 1 қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2013 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы                            А. Рыспаев
Күршім аудандық
мәслихаттың хатшысы                        Қ. Әбілмәжінов
Күршім аудандық маслихатының
2013 жылғы 10 желтоқсандағы
№ 15-2 шешіміне қосымша
Күршім аудандық маслихатының
2012 жылғы 21 желтоқсандағы
№ 8-2 шешіміне 1 қосымша
2013 жылға арналған аудандық бюджет
Санаты
Сомасы
(мың теңге)
Сыныбы
Iшкi сыныбы
Ерекшелiгi
Атауы
І. Кірістер

1150
04
Государственная пошлина, взимаемая за регистрацию актов гражданского состояния, а также за выдачу гражданам справок и повторных свидетельств о регистрации актов гражданского состояния и свидетельств в связи с изменением, дополнением и восстановлением записей актов гражданского состояния
1100
05
Государственная пошлина, взимаемая за оформление документов на право выезда за границу на постоянное место жительства и приглашение в Республику Казахстан лиц из других государств, а также за внесение изменений в эти документы
12
07
Государственная пошлина, взимаемая за оформление документов о приобретении гражданства Республики Казахстан, восстановлении гражданства Республики Казахстан и прекращении гражданства Республики Казахстан
8
08
Государственная пошлина, взимаемая за регистрацию места жительства
350
09
Государственная пошлина, взимаемая за выдачу удостоверения охотника и его ежегодную регистрацию
6
10
Государственная пошлина, взимаемая за регистрацию и перерегистрацию каждой единицы гражданского, служебного оружия физических и юридических лиц (за исключением холодного охотничьего, сигнального, огнестрельного бесствольного, механических распылителей, аэрозольных и других устройств, снаряженных слезоточивыми или раздражающими веществами, пневматического оружия с дульной энергией не более 7,5 Дж и калибра до 4,5 мм включительно)
17
12
Государственная пошлина за выдачу разрешений на хранение или хранение и ношение, транспортировку, ввоз на территорию Республики Казахстан и вывоз из Республики Казахстан оружия и патронов к нему
85
21
Государственная пошлина, взимаемая за выдачу удостоверений тракториста - машиниста
68
2
Неналоговые поступления
15400,1
01
Доходы от государственной собственности
154,1
5
Доходы от аренды имущества, находящегося в государственной собственности
148
08
Доходы от аренды имущества, находящегося в коммунальной собственности района (города областного значения), за исключением доходов от аренды государственного имущества, находящегося в управлении акимов города районного значения, села, поселка, сельского округа
148
7
Вознаграждения по кредитам, выданным из государственного бюджета
6,1
13
Вознаграждения по бюджетным кредитам, выданным из местного бюджета физическим лицам
6,1
06
Прочие неналоговые поступления
15246
1
Прочие неналоговые поступления
15246
07
Возврат неиспользованных средств, ранее полученных из местного бюджета
1500
09
Другие неналоговые поступления в местный бюджет
13746
3
Поступления от продажи основного капитала
505
03
Продажа земли и нематериальных активов
505
1
Продажа земли
505
01
Поступления от продажи земельных участков
505
4
Поступления трансфертов
3339236
02
Трансферты из вышестоящих органов государственного управления
3339236
2
Трансферты из областного бюджета
3339236
01
Целевые текущие трансферты

1150
04
Азаматтық хал актілерін тіркегені үшін, сондай-ақ азаматтарға азаматтық хал актілерін тіркеу туралы куәліктерді және азаматтық хал актілері жазбаларын өзгертуге, толықтыруға және қалпына келтіруге байланысты куәліктерді қайтадан бергені үшін мемлекеттік баж
1100
05
Шетелге баруға және Қазақстан Республикасына басқа мемлекеттерден адамдарды шақыруға құқық беретін құжаттарды ресімдегені үшін, сондай-ақ осы құжаттарға өзгерістер енгізгені үшін мемлекеттік баж
12
07
Қазақстан Республикасының азаматтығын алу, Қазақстан Республикасының азаматтығын қалпына келтіру және Қазақстан Республикасының азаматтығын тоқтату туралы құжаттарды ресімдегені үшін мемлекеттік баж
8
08
Тұрғылықты жерін тіркегені үшін мемлекеттік баж
350
09
Аңшы куәлігін бергені және оны жыл сайын тіркегені үшін мемлекеттік баж
6
10
Жеке және заңды тұлғалардың азаматтық, қызметтік қаруының (аңшылық суық қаруды, белгі беретін қаруды, ұңғысыз атыс қаруын, механикалық шашыратқыштарды, көзден жас ағызатын немесе тітіркендіретін заттар толтырылған аэрозольді және басқа құрылғыларды, үрлемелі қуаты 7,5 Дж-дан аспайтын пневматикалық қаруды қоспағанда және калибрі 4,5 мм-ге дейінгілерін қоспағанда) әрбір бірлігін тіркегені және қайта тіркегені үшін алынатын мемлекеттік баж
17
12
Қаруды және оның оқтарын сақтауға немесе сақтау мен алып жүруге, тасымалдауға, Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге және Қазақстан Республикасынан әкетуге рұқсат бергені үшін алынатын мемлекеттік баж
85
21
Тракторшы - машинистің куәлігі берілгені үшін алынатын мемлекеттік баж
68
2
Салықтық емес түсiмдер
15400,1
01
Мемлекеттік меншіктен түсетін кірістер
154,1
5
Мемлекет меншігіндегі мүлікті жалға беруден түсетін кірістер
148
08
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімдерінің басқаруындағы мемлекеттік мүлікті жалға беруден түсетін кірістерді қоспағанда ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі мүлікті жалға беруден түсетін кірістер
148
7
Мемлекеттік бюджеттен берілген кредиттер бойынша сыйақылар
6,1
13
Жеке тұлғаларға жергілікті бюджеттен берілген бюджеттік кредиттер бойынша сыйақылар
6,1
06
Басқа да салықтық емес түсiмдер
15246
1
Басқа да салықтық емес түсiмдер
15246
07
Бұрын жергілікті бюджеттен алынған, пайдаланылмаған қаражаттардың қайтарылуы
1500
09
Жергіліктік бюджетке түсетін салықтық емес басқа да түсімдер
13746
3
Негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер
505
03
Жердi және материалдық емес активтердi сату
505
1
Жерді сату
505
01
Жер учаскелерін сатудан түсетін түсімдер
505
4
Трансферттердің түсімдері
3339236
02
Мемлекеттiк басқарудың жоғары тұрған органдарынан түсетiн трансферттер
3339236
2
Облыстық бюджеттен түсетiн трансферттер
3339236
01
Ағымдағы нысаналы трансферттер