О бюджете Уланского района на 2014-2016 годы
Решение Уланского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 25 декабря 2013 года N 151. Зарегистрировано Департаментом юстиции Восточно-Казахстанской области 14 января 2014 года N 3160. Утратило силу (письмо аппарата Уланского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 12 января 2015 года N 5)
Сноска. Утратило силу (письмо аппарата Уланского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 12.01.2015 N 5).
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии со статьями 7375 Бюджетного Кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", решением Восточно-Казахстанского областного маслихата от 13 декабря 2013 года № 17/188-V "Об областном бюджете на 2014-2016 годы", (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за номером 3132), маслихат Уланского района РЕШИЛ:
Утвердить районный бюджет на 2014-2016 годы согласно приложению 1 соответственно, в том числе на 2014 год в следующих объемах:
доходы – 4557289,0 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 867281,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 7544,0 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала –25789,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 3656675,0 тысячи тенге;
затраты – 4911505,3 тысяч тенге;
чистое бюджетное кредитование – 42423,0 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 51385,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 8962,0 тысяч тенге;
сальдо по операциям с финансовыми активами – 13800,0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 13800,0 тысяч тенге;
дефицит (профицит) бюджета – - 410439,3 тысяч тенге;
финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 410439,3 тысяч тенге, в том.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Уланского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 04.11.2014 № 215 (вводится в действие с 01.01.2014).
Принять к исполнению на 2014 год нормативы распределения доходов в бюджет района по социальному налогу, индивидуальному подоходному налогу с доходов облагаемых у источника выплаты, индивидуальному подоходному налогу с доходов иностранных граждан, облагаемых у источника выплаты и индивидуальному подоходному налогу с доходов не облагаемых у источника выплаты, индивидуальному подоходному налогу с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты, согласно решения Восточно-Казахстанского областного маслихата от 13 декабря 2013 года № 17/188-V "Об областном бюджете на 2014-2016 годы", (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за номером 3132), в размере 100 процентов.

2014-2016 жылдарға арналған Ұлан ауданының бюджеті туралы
Шығыс Қазақстан облысы Ұлан аудандық мәслихатының 2013 жылғы 25 желтоқсандағы N 151 шешімі. Шығыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2014 жылғы 14 қаңтарда N 3160 болып тіркелді. Күші жойылды (Шығыс Қазақстан облысы Ұлан аудандық мәслихаты аппаратының 2015 жылғы 12 қаңтардағы № 5 хаты)
Ескерту. Күші жойылды (Шығыс Қазақстан облысы Ұлан аудандық мәслихаты аппаратының 12.01.2015 № 5 хаты).
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджеттік Кодексінің, 7375 - баптарына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 - бабының 1 - тармағының 1) тармақшасына, "2014-2016 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2013 жылғы 13 желтоқсандағы № 17/188 - V шешіміне (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде 3132 нөмірімен тіркелген) сәйкес Ұлан аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
2014 – 2016 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1 қосымшаға сәйкес, соның ішінде 2014 жылға мынадай көлемде бекітілсін":
кірістер – 4557289,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 867281,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 7544,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер –25789,0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 3656675,0 мың теңге;
шығындар – 4911505,3 мың теңге;
таза бюджеттік кредит беру – 42423,0 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 51385,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 8962,0 мың теңге;
қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 13800,0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 13800,0 мың теңге;
бюджет тапшылығы (профициті) – - 410439,3 мың теңге;
бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитті пайдалану) – 410439,3 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Ұлан аудандық мәслихатының 04.11.2014 № 215 шешімімен (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі).
"2014-2016 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2013 жылғы 13 желтоқсандағы № 17/188 - V (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде 3132 нөмірімен тіркелген) шешімімен белгіленген, 2014 жылға әлеуметтік салық, төлем көзінен ұсталатын жеке табыс салығы, төлем көзінен ұсталатын шетел азаматтарының жеке табыс салығы бойынша кірістерді бөлу нормативтері және төлем көзінен ұсталмайтын жеке табыс салығы, төлем көзінен ұсталмайтын шетел азаматтарының жеке табыс салығы бойынша кірістерді бөлу нормативтері 100 пайыз болып орындауға алынсын.

Установить объем субвенции, передаваемой из областного бюджета в бюджет района на 2014 год в сумме 2076742,0 тысяч тенге.
Утвердить в расходах бюджета района затраты на аппарат маслихата 15438,0 тысяч тенге, на аппарат акима района 117179,5 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 4 - в редакции решения Уланского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 21.04.2014 № 183 (вводится в действие с 01.01.2014).
Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2014 год в сумме 10300,0 тысяч тенге.
Учесть перечень бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения бюджета на 2014 год согласно приложению 4.
Предусмотреть в районном бюджете на 2014 год целевые трансферты на развитие из областного бюджета в сумме 1114499,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 7 - в редакции решения Уланского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 25.07.2014 № 208 (вводится в действие с 01.01.2014).
Предусмотреть в районном бюджете на 2014 год целевые текущие трансферты из областного бюджета в сумме 51383,0 тысяч тенге на социальную помощь отдельным категориям нуждающихся граждан;
на социальную помощь отдельным категориям нуждающихся граждан в сумме 44531,0 тысяч тенге;
на возмещение (до 50 %) стоимости сельскохозяйственных животных, направляемых на санитарный убой в сумме 7032,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 8 с изменениями, внесенными решением Уланского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 21.04.2014 № 183 (вводится в действие с 01.01.2014).
Предусмотреть в районном бюджете на 2014 год по аппаратам акимов сельских округов, в том числе в рамках Программы "Развитие регионов", согласно приложению 5.
Сноска. Пункт 9 - в редакции решения Уланского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 21.04.2014 № 183 (вводится в действие с 01.01.2014).
Предусмотреть в районном бюджете на 2014 год целевые трансферты из республиканского бюджета в сумме 322739,0 тысячи тенге, в том числе:";
на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования - 144225,0 тысяч тенге;
на повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по учебным программам Автономная Организация Образования "Назарбаев интеллектуальные школы" - 26526,0 тысяч тенге;
на внедрение обусловленной денежной помощи семьям, имеющим доходы ниже величины прожиточного минимума – 19780,0 тысяч тенге;
на выплату ежемесячной надбавки за особые условия труда к должностным окладам работников государственных учреждений, не являющихся государственными служащими, а также работников государственных предприятий, финансируемых из местных бюджетов - 114000,0 тысячи тенге;

2014 жылға арналған аудан бюджетіне облыс бюджетінен берілетін субвенцияның көлемі 2076742,0 мың теңге сомасында белгіленсін.
Аудан бюджетінің шығыстарында маслихат аппаратына 15438,0 мың теңге, аудан әкімі аппаратына 117179,5 мың теңге шығындар бекітілсін.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Ұлан аудандық мәслихатының 21.04.2014 № 183 шешімімен (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі).
2014 жылға жергілікті атқарушы органның резерві 10300,0 мың теңге сомада бекітілсін.
2014 жылға бюджетті орындау барысындағы секвестрлеуге жатпайтын бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 4 қосымшаға сәйкес ескерілсін.
2014 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен 1114499,0 мың теңге сомада нысаналы даму трансферттері қарастырылсын.
Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Ұлан аудандық мәслихатының 25.07.2014 № 208 шешімімен (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі).
2014 жылға арналған аудандық бюджетте мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек көрсетуге облыстық бюджеттен түсетін 51383,0 мың теңге сомада нысаналы ағымды трансферттер қарастырылсын;
кембағал азаматтардың жеке санаттарына әлеуметтік көмекке 44531,0 мың теңге сомасында;
санитарлық сойымға жіберілетін ауыл шаруашылығы малдарын құнын өтеуге (50 % дейін) 7032,0 мың теңге сомасында.
Ескерту. 8-тармаққа өзгерістер енгізілді - Шығыс Қазақстан облысы Ұлан аудандық мәслихатының 21.04.2014 № 183 шешімімен (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі).
2014 жылға арналған аудандық бюджетте ауылдық округ әкімдері аппараты бойынша, соның ішінде "Өңірлерді дамыту" бағдарламасы аясында, 5 қосымшаға сәйкес, қарастырылсын.
Ескерту. 9-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Ұлан аудандық мәслихатының 21.04.2014 № 183 шешімімен (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі).
2014 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен түсетін 322739,0 мың теңге сомада нысаналы ағымды трансферттер қарастырылсын, оның ішінде:
мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырмасын іске асыруға - 144225,0 мың теңге;
"Назарбаев зияткерлік мектептері" дербес білім беру ұйымының оқу бағдарламалары бойынша біліктіліктін арттырудан өткен мұғалімдерге еңбекақысын көтеруге - 26526,0 мың теңге;
ең төменгі күнкөріс деңгейінен төмен табысы бар отбасыларға келісілген ақшалай көмек енгізуге – 19780,0 мың теңге;
мемлекеттік мекемелердегі мемлекеттік қызметкер емес жұмыскерлерге лауазымдық жалақыларына еңбектің айрықша шарттарына ай сайынғы үстеменің төлеміне, сонымен қатар жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік кәсіпорын жұмыскерлеріне - 114000,0 мың теңге;

на выплату государственных пособий на детей до 18 лет - 1000,0 тысяч тенге;
на выплату государственной адресной социальной помощи - 820,0 тысяч тенге;
Сноска. Пункт 10 с изменениями, внесенными решением Уланского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 21.04.2014 № 183 (вводится в действие с 01.01.2014).
Предусмотреть в районом бюджете на 2014 год целевые трансферты на развитие из республиканского бюджета в сумме 112422,0 тысяч тенге, в том числе: на строительство инженерных инфраструктур к многоквартирному жилому дому в поселке Касыма Кайсенова Уланского района – 112422,0 тысяч тенге.
Учесть, что в составе поступлений районного бюджета на 2014 год предусмотрены кредиты из республиканского бюджета в сумме 47124,0 тысяч тенге.
Предусмотреть в районном бюджете на 2014 год погашение долга перед вышестоящими бюджетами в сумме 8962,0 тысяч тенге в соответствии с заключенными Кредитными договорами.
Предусмотреть в районном бюджете на формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц 36191,0 тысяч тенге.
Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2014 года.
Председатель сессии
М. Кусаинов
Секретарь
районного маслихата
Н. Сейсембина
Приложение № 1 к решению
Уланского районного маслихата
от "25" декабря 2013 года № 151
Бюджет района на 2014 год

18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақыны төлеуге - 1000,0 мың теңге;
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге - 820,0 мың теңге.
Ескерту. 10-тармаққа өзгерістер енгізілді - Шығыс Қазақстан облысы Ұлан аудандық мәслихатының 21.04.2014 № 183 шешімімен (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі).
2014 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен түсетін 112422,0 мың теңге сомада нысаналы даму трансферттері қарастырылсын, оның ішінде: Ұлан ауданы Қасым Қайсенов кентіндегі көп пәтерлі тұрғын үйге инженерлік инфрақұрылым құрылысына - 112422,0 мың теңге.
2014 жылға арналған аудандық бюджет түсімдерінің құрамында республикалық бюджеттен 47124,0 мың теңге сомада несиелер қарастырылғаны еске алынсын.
2014 жылға арналған аудандық бюджетте несиелік шарттарына сәйкес жоғары тұрған бюджет алдындағы қарыздарды өтеуге 8962,0 мың теңге сома қарастырылсын.
Аудандық бюджетте заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыруға немесе ұлғайтуға 36191,0 мың теңге қарастырылсын.
Осы шешім 2014 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы
М. Кусаинов
Аудандық
мәслихатының хатшысы
Н. Сейсембина
Ұлан аудандық мәслихаттың
2013 жылғы "25" желтоқсандағы
№ 151 шешіміне № 1-қосымша
2014 жылға арналған аудандық бюджет