Об утверждении регламентов электронных государственных услуг в сфере охраны окружающей среды Западно-Казахстанской области
Постановление акимата Западно-Казахстанской области от 20 мая 2013 года № 72. Зарегистрировано Департаментом юстиции Западно-Казахстанской области 28 июня 2013 года № 3301. Утратило силу постановлением акимата Западно-Казахстанской области от 15 января 2014 года № 1
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Западно-Казахстанской области от 15.01.2014 № 1
Руководствуясь Законами Республики Казахстан от 23 января 2001 года  местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", от 15 апреля 2013 года  государственных услугах" акимат Западно-Казахстанской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые нижеследующие регламенты электронных государственных услуг в сфере охраны окружающей среды Западно-Казахстанской области:
1) "Выдача разрешений на эмиссии в окружающую среду для объектов II, III и IV категории";
2) "Выдача заключений государственной экологической экспертизы для объектов II, III и IV категории".
2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима Западно-Казахстанской области Салыкова Е. Г.
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней co дня первого официального опубликования.
Аким области                     Н. Ногаев
Утвержден
постановлением
акимата Западно-Казахстанской области
от 20 мая 2013 года № 72
Регламент
электронной государственной услуги
"Выдача разрешений на эмиссии
в окружающую среду для объектов
II, III и IV категории"
1. Общие положения
1. Настоящий Регламент электронной государственной услуги "Выдача разрешений на эмиссии в окружающую среду для объектов II, III и IV категории" (далее – Регламент) оказывается государственным учреждением "Управление природных ресурсов и регулирования природопользования Западно-Казахстанской области" (далее – услугодатель), либо на альтернативной основе через центр обслуживания населения (далее - Центр), через веб-портал "электронного правительства" www.e.gov.kz или веб-портал "Е-лицензирование" www.elicense.kz.
2. Электронная государственная услуга "Выдача разрешений на эмиссии в окружающую среду для объектов II, III и IV категории" (далее – услуга) оказывается на основании Стандарта государственной услуги "Выдача разрешений на эмиссии в окружающую среду для объектов II, III и IV категории", утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 8 августа 2012 года № 1033 (далее – Стандарт).
3. Степень автоматизации услуги: частично автоматизированная (электронная государственная услуга, содержащая медиа-разрывы).

Батыс Қазақстан облысының қоршаған ортаны қорғау саласындағы электрондық мемлекеттік қызмет регламенттерін бекіту туралы
Батыс Қазақстан облысы әкімдігінің 2013 жылғы 20 мамырдағы № 72 қаулысы. Батыс Қазақстан облысы әділет департаментінде 2013 жылғы 28 маусымда № 3301 болып тіркелді. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы әкімдігінің 2014 жылғы 15 қаңтардағы № 1 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы әкімдігінің 15.01.2014 № 1 қаулысымен
"Қазақстан Республикасындағы жергiлiктi мемлекеттiк басқару және өзiн-өзi басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы, "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңдарын басшылыққа ала отырып, Батыс Қазақстан облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған төмендегідей Батыс Қазақстан облысының қоршаған ортаны қорғау саласындағы электрондық мемлекеттік қызмет регламенттері бекітілсін:
1) "ІІ, ІІІ және ІV санат объектілері үшін қоршаған ортаға эмиссияға рұқсат беру";
2) "ІІ, ІІІ және ІV санат объектілеріне мемлекеттік экологиялық сараптама қорытындысын беру".
2. Осы қаулының орындалуын бақылау Батыс Қазақстан облысы әкімінің орынбасары Е. Ғ. Салықовқа жүктелсін.
3. Осы қаулы алғаш ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімі                      Н. Ноғаев
2013 жылғы 20 мамырдағы № 72
Батыс Қазақстан облысы әкімдігінің
қаулысымен
бекітілген
"ІІ, ІІІ және IV санат
объектілері үшін қоршаған ортаға
эмиссияға рұқсат беру"
электрондық мемлекеттік қызмет
регламенті
1. Жалпы ережелер
1. Осы "ІІ, ІІІ және IV санат объектілері үшін қоршаған ортаға эмиссияға рұқсат беру" электрондық мемлекеттік қызмет регламенті (бұдан әрі – Регламент) "Батыс Қазақстан облысының табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы" мемлекеттік мекемесімен (бұдан әрі – қызмет беруші) немесе баламалы негізде халыққа қызмет көрсету орталықтары арқылы (бұдан әрі – Орталық), "электрондық үкімет" www.e.gov.kz веб-порталы немесе "Е-лицензиялау" www.elicense.kz веб-порталы арқылы көрсетіледі.
2. "ІІ, ІІІ және IV санат объектілері үшін қоршаған ортаға эмиссияға рұқсат беру" электрондық мемлекеттік қызметі (бұдан әрі – қызмет) Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2012 жылғы 8 тамыздағы № 1033 қаулысымен бекiтiлген "ІІ, ІІІ және IV санат объектілері үшін қоршаған ортаға эмиссияға рұқсат беру" мемлекеттiк қызмет стандарты негізінде көрсетіледі (бұдан әрі – Стандарт).
3. Қызметті автоматтандыру дәрежесі: ішінара автоматтандырылған (медиа-алшақтықты қамтитын электрондық мемлекеттiк қызмет).

4. Вид оказания услуги: транзакционная услуга.
5. Понятия и сокращения, используемые в настоящем Регламенте:
1) получатель – физическое или юридическое лицо, которому оказывается электронная государственная услуга;
2) информационная система – система, предназначенная для хранения, обработки, поиска, распространения, передачи и предоставления информации с применением аппаратно–программного комплекса (далее – ИС);
3) бизнес–идентификационный номер - уникальный номер, формируемый для юридического лица (филиала и представительства) и индивидуального предпринимателя, осуществляющего деятельность в виде совместного предпринимательства (далее – БИН);
4) веб–портал "Е-лицензирование" – информационная система, содержащая сведения о выданных, переоформленных, приостановленных, возобновленных и прекративших действие лицензиях, а также филиалах, представительствах (объектах, пунктах, участках) лицензиата, осуществляющих лицензируемый вид (подвид) деятельности, которая централизованно формирует идентификационный номер лицензий, выдаваемых лицензиарами (далее – ИС ГБД "Е-лицензирование");
5) государственная база данных "Физические лица" – информационная система, предназначенная для автоматизированного сбора, хранения и обработки информации, создания Национального реестра индивидуальных идентификационных номеров с целью внедрения единой идентификации физических лиц в Республике Казахстан и предоставления о них актуальных и достоверных сведений органам государственного управления и прочим субъектам в рамках их полномочий и в соответствии с законодательством Республики Казахстан (далее – ГБД ФЛ);
6) индивидуальный идентификационный номер – уникальный номер, формируемый для физического лица, в том числе индивидуального предпринимателя, осуществляющего деятельность в виде личного предпринимательства (далее – ИИН);
7) государственная база данных "Юридические лица" – информационная система, предназначенная для автоматизированного сбора, хранения и обработки, передачи и предоставления информации с применением аппаратно-программного комплекса (далее - ГБД ЮЛ);
8) информационная система центров обслуживания населения Республики Казахстан (потребитель данных) - информационная система, предназначенная для автоматизации процесса предоставления услуг населению (физическим и юридическим лицам) через центры обслуживания населения Республики Казахстан, а также соответствующими министерствами и ведомствами (далее – ИС ЦОН);
9) cтруктурно–функциональные единицы - перечень структурных подразделений государственных органов, учреждений или иных организаций, информационные системы, которые участвуют в процессе оказания услуги (далее - СФЕ);

4. Қызмет көрсетудің түрі: транзакциялық қызмет.
5. Осы регламентте пайдаланылатын ұғымдар мен қысқартулар:
1) алушы – электрондық мемлекеттік қызмет көрсетілетін жеке немесе заңды тұлға;
2) ақпараттық жүйе – аппараттық-бағдарламалық кешенді қолдана отырып, ақпаратты сақтауға, өңдеуге, іздестіруге, таратуға, беруге және ақпарат ұсынуға арналған жүйе (бұдан әрі - АЖ);
3) бизнес сәйкестендіру нөмірі – заңды тұлғаға (филиал және өкілдікке) және бірлескен кәсіпкерлік түрінде қызметін жүзеге асыратын дара кәсіпкер үшін қалыптастырылатын бірегей нөмір (бұдан әрі - БСН);
4) "Е-лицензиялау" веб–порталы – берілген, қайта ресімделген, тоқтатыла тұрған, қайта қалпына келтірілген және қолданысы тоқтатылған лицензиялар, сондай-ақ лицензиарлар беретін лицензиялардың сәйкестендіру нөмірлерін орталықтан қалыптастыратын, қызметтің лицензияланатын түрін жүзеге асырушы лицензиаттың филиалдары, өкілдіктері (объектілері, пункттері, учаскелері) туралы мәліметтерді қамтитын ақпараттық жүйе (бұдан әрі – "Е-Лицензиялау" МДБ АЖ);
5) "Жеке тұлғалар" мемлекеттік деректер базасы – ақпаратты автоматтандырылған жинақтауға, сақтауға және өңдеуге, Қазақстан Республикасында жеке тұлғаларды бірыңғай сәйкестендіру мақсатында жеке сәйкестендіру нөмірлерінің Ұлттық тізілімін құруға және олардың өкілеттігі шегінде және Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес мемлекеттік басқару органдарына және басқа да субъектілерге олар туралы өзекті және дұрыс ақпарат беруге арналған ақпараттық жүйе (бұдан әрі – ЖТ МДБ);
6) жеке сәйкестендіру нөмірі – жеке тұлға, соның ішінде өзіндік кәсіпкерлік түрінде өзінің қызметін жүзеге асыратын дара кәсіпкер үшін қалыптастырылатын бірегей нөмір (бұдан әрі - ЖСН);
7) "Заңды тұлғалар" мемлекеттік деректер базасы – аппараттық-бағдарламалық кешенді ақпаратты автоматтандырылған жинақтауға, сақтауға және өңдеуге, өткізуге және ұсынуға арналған ақпараттық жүйе (бұдан әрі – ЗТ МДБ);
8) Қазақстан Республикасының халыққа қызмет көрсету орталықтарының ақпараттық жүйесі (деректерді тұтынушы) - халыққа (жеке және заңды тұлғаларға), сондай-ақ тиісті министрліктер мен ведомстволардың Қазақстан Республикасының халыққа қызмет көрсету орталықтары арқылы қызмет ұсыну үдрісін автоматтандыруға арналған ақпараттық жүйе (бұдан әрi – ХҚКО АЖ);
9) құрылымдық функционалдық бірліктер - мемлекеттік органдардың, мекемелердің немесе өзге де ұйымдардың құрылымдық бөлімшелерінің тізбесі және қызмет көрсету үдерісінде қатысатын ақпараттық жүйе (бұдан әрі - ҚФБ);

10) пользователь – субъект, обращающийся к информационной системе за получением необходимых ему электронных информационных ресурсов и пользующийся ими;
11) транзакционная услуга – услуга по предоставлению пользователям электронных информационных ресурсов, требующая взаимного обмена информацией с применением электронной цифровой подписи;
12) электронный документ – документ, в котором информация представлена в электронно–цифровой форме и удостоверена посредством электронной цифровой подписи;
13) электронная государственная услуга – государственная услуга, оказываемая в электронной форме с применением информационных технологий;
14) электронная цифровая подпись - набор электронных цифровых символов, созданный средствами электронной цифровой подписи и подтверждающий достоверность электронного документа, его принадлежность и неизменность содержания (далее – ЭЦП);
15) веб–портал "электронного правительства" – информационная система, представляющая собой единое окно доступа ко всей консолидированной правительственной информации, включая нормативную правовую базу, и к государственным услугам, оказываемым в электронной форме (далее - ПЭП);
16) шлюз "электронного правительства" – информационная система, предназначенная для интеграции информационных систем "электронного правительства" в рамках реализации электронных услуг (далее – ШЭП).
2. Порядок деятельности услугодателя по
оказанию электронной государственной услуги
6. Пошаговые действия и решения услугодателя через ПЭП (диаграмма № 1 функционального взаимодействия при оказании услуги) приведены в приложении 2 к настоящему Регламенту:
1) получатель осуществляет регистрацию на ПЭП с помощью своего регистрационного свидетельства ЭЦП, которое хранится в интернет-браузере компьютера получателя (осуществляется для незарегистрированных получателей на ПЭП);
2) процесс 1 – прикрепление в интернет-браузер компьютера получателя регистрационного свидетельства ЭЦП, процесс ввода получателем пароля (процесс авторизации) на ПЭП для получения услуги;
3) условие 1 – проверка на ПЭП подлинности данных о зарегистрированном получателе через логин (ИИН/БИН) и пароль;
4) процесс 2 – формирование ПЭПом сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных получателя;
5) процесс 3 – выбор получателем услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение получателем формы (ввод данных) с учетом ее структуры и форматных требований, прикреплением к форме запроса необходимых документов в электронном виде;

10) пайдаланушы – оған қажеттi электрондық ақпараттық ресурстарды алу үшiн ақпараттық жүйеге өтінішпен келетін және оларды пайдаланатын субъект;
11) транзакциялық қызмет – электрондық цифрлық қолтаңбаны қолданумен өзара ақпарат алмасуды талап ететін, пайдаланушыларға электрондық ақпараттық ресурстарды беру жөніндегі қызмет;
12) электрондық құжат – ақпарат электрондық-цифрлық нысанда берілген және электрондық цифрлық қолтаңба арқылы куәландырылған құжат;
13) электрондық мемлекеттік қызмет – ақпараттық технологияларды қолдана отырып электрондық нысанда көрсетілетін мемлекеттік қызмет;
14) электрондық цифрлық қолтаңба – электрондық цифрлық қолтаңбаның құралдарымен құрылған және электрондық құжаттың дұрыстығын, оның тиесілігін және оның мазмұнының тұрақтылығын растайтын электрондық цифрлық таңбалардың жиынтығы (бұдан әрі – ЭЦҚ);
15) "электрондық үкiметтiң" веб-порталы - нормативтiк құқықтық базаны қоса алғанда, барлық шоғырландырылған үкiметтiк ақпаратқа және электрондық нысанда көрсетілетін мемлекеттiк қызметтерге қол жеткізудiң бiрыңғай терезесi болатын ақпараттық жүйе (бұдан әрi - ЭҮП);
16) "электрондық үкiметтiң" шлюзi – электрондық қызметтер көрсетуді iске асыру шеңберінде "электрондық үкiметтiң" ақпараттық жүйелерiн интеграциялауға арналған ақпараттық жүйе (бұдан әрi – ЭҮШ).
2. Электрондық мемлекеттік қызметті көрсету
жөнінде қызмет беруші әрекетінің тәртібі
6. ЭҮП арқылы қызмет берушінің (қызмет көрсету кезіндегі функционалдық өзара іс-қимыл № 1 диаграммасы) осы Регламенттің 2 қосымшасында келтірілген қадамдық әрекеттері мен шешімдері:
1) алушы ЭҮП тіркелуді алушының компьютеріндегі интернет-браузерінде сақталатын өзінің ЭЦҚ тіркеу куәлігінің көмегімен жүзеге асырады (ЭҮП тіркелмеген алушылар үшін жүзеге асырылады);
2) 1-үдеріс – қызмет көрсету үшін алушымен ЭҮП паролін енгізу (авторизациялау үдерісі), алушының компьютеріндегі интернет-браузеріне ЭЦҚ тіркеу куәлігін қосу;
3) 1-шарт – тіркелген алушы туралы деректердің түпнұсқалығын логин (БСН/ЖСН) және пароль арқылы ЭҮП тексеру;
4) 2-үдеріс – алушының деректерінде бұзушылықтардың болуына байланысты ЭҮП авторизациялаудан бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
5) 3-үдеріс – алушының осы Регламентте көрсетілген қызметті таңдауы, қызметті көрсету және оның құрылымы мен форматтық талаптарды ескере отырып, алушы нысанды толтыруы үшін сұрау салу нысанын экранға шығару (деректерді енгізу) қажетті құжаттарды электрондық түрде сұрау салу нысанына қосу;

6) процесс 4 – выбор получателем регистрационного свидетельства ЭЦП для удостоверения (подписания) запроса;
7) условие 2 – проверка на ПЭП срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств, а также соответствия идентификационных данных между ИИН/БИН указанным в запросе, и ИИН/БИН указанным в регистрационном свидетельстве ЭЦП);
8) процесс 5 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с не подтверждением подлинности ЭЦП получателя;
9) процесс 6 – удостоверение (подписание) посредством ЭЦП получателя заполненной формы (введенных данных) запроса на оказание услуги;
10) процесс 7 – регистрация электронного документа (запроса получателя) в ИС ГБД "Е-лицензирование" и обработка запроса в ИС ГБД "Е-лицензирование";
11) условие 3 – проверка услугодателем соответствия получателя квалификационным требованиям и основаниям для выдачи разрешения;
12) процесс 8 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с имеющимися нарушениями в данных получателя в ИС ГБД "Е-лицензирование";
13) процесс 9 – получение получателем результата услуги (разрешения на эмиссии в окружающую среду для объектов II, III и IV категории), сформированной ИС ГБД "Е-лицензирование". Электронный документ формируется с использованием ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
7. Пошаговые действия и решения через услугодателя (диаграмма № 2 функционального взаимодействия при оказании услуги) приведены в приложении 2 к настоящему Регламенту:
1) процесс 1 – ввод сотрудником услугодателя логина и пароля (процесс авторизации) в ИС ГБД "Е-лицензирование" для оказания услуги;
2) условие 1 – проверка в ИС ГБД "Е-лицензирование" подлинности данных о зарегистрированном сотруднике услугодателя через логин и пароль;
3) процесс 2 – формирование ИС ГБД "Е-лицензирование" сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных сотрудника услугодателя;
4) процесс 3 – выбор сотрудником услугодателя услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и ввод сотрудником услугодателя данных получателя;
5) процесс 4 – направление запроса через ШЭП в ГБД ФЛ/ГБД ЮЛ о данных получателя;
6) условие 2 – проверка наличия данных получателя в ГБД ФЛ/ГБД ЮЛ;
7) процесс 5 – формирование сообщения о невозможности получения данных в связи с отсутствием данных получателя в ГБД ФЛ/ГБД ЮЛ;
8) процесс 6 – заполнение формы запроса в части отметки о наличии документов в бумажной форме и сканирование сотрудником услугодателя необходимых документов, предоставленных получателем, и прикрепление их к форме запроса;

6) 4-үдеріс – сұрау салуды куәландыру (қол қою) үшін алушының ЭЦҚ тіркеу куәлігін таңдауы;
7) 2-шарт – ЭЦҚ тіркеу куәлігінің мерзімін және ЭҮП тіркеу куәлігінің қайта шақырылған (жойылған) тізімінде жоқтығын, сәйкестендіру деректерінің сұрау салуда көрсетілген БСН/ЖСН мен ЭЦҚ тіркеу куәлігінде көрсетілген БСН/ЖСН арасындағы сәйкестілігін тексеру;
8) 5-үдеріс – алушының ЭЦҚ түпнұсқалығының расталмауына байланысты сұрау салынатын қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
9) 6-үдеріс – қызмет көрсетуге сұрау салудың толтырылған нысанына (енгізілген деректерді) алушының ЭЦҚ арқылы куәландыру (қол қою);
10) 7-үдеріс – "Е-лицензиялау" МДБ АЖ электрондық құжатты (алушының сұрау салуы) тіркеу және "Е-лицензиялау" МДБ АЖ сұрау салуды өңдеу;
11) 3-шарт – рұқсат беру үшін алушының негізге және біліктілік талабына сәйкестілігін қызмет берушімен тексеру;
12) 8-үдеріс – "Е-лицензиялау" МДБ АЖ алушының деректерінде бұзушылықтардың болуына байланысты сұрау салынатын қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
13) 9-үдеріс - алушының "Е-лицензиялау" МДБ АЖ қалыптастырылған қызметті көрсету нәтижесін алуы (ІІ, ІІІ және IV санат объектілері үшін қоршаған ортаға эмиссияға рұқсат). Электрондық құжат қызмет беруші уәкілетті тұлғаның ЭЦҚ пайдалануымен қалыптастырылады.
7. Қызмет беруші арқылы (қызмет көрсету кезіндегі функционалдық өзара іс-қимыл № 2 диаграммасы) осы Регламенттің 2 қосымшасында келтірілген қадамдық әрекеттері мен шешімдері:
1) 1-үдеріс - қызметті көрсету үшін қызмет беруші қызметкерiнiң "Е-лицензиялау" МДБ АЖ логин және парольді енгiзу (авторизациялау үдерісі);
2) 1-шарт - логин және пароль арқылы "Е-лицензиялау" МДБ АЖ қызмет беруші тіркелген қызметкері туралы деректердің түпнұсқалығын тексеру;
3) 2-үдеріс - "Е-лицензиялау" МДБ АЖ алушының деректерінде бұзушылықтардың болуына байланысты сұрау салынатын қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
4) 3-үдеріс – қызмет берушінің осы Регламентте көрсетілген қызметті таңдауы, қызметті көрсету үшін сұрау салу нысанын экранға шығару және алушы деректерін қызмет беруші қызметкерімен енгізу;
5) 4-үдеріс – алушы туралы сұрау салуды ЭҮШ арқылы ЖТ МДБ/ЗТ МДБ жіберу;
6) 2-шарт – алушының ЖТ МДБ/ЗТ МДБ деректерінің болуын тексеру;
7) 5-үдеріс – алушының ЖТ МДБ/ЗТ МДБ деректерінің болмауына байланысты деректерді алу мүмкін еместігі туралы хабарламаны қалыптастыру;
8) 6-үдеріс – алушымен берілген қағаз нысандағы құжаттардың болуы және қажетті құжаттарды қызмет беруші қызметкерімен сканерден өткізу туралы белгіленген бөлімдегі сұрау салу нысанын толтыру және оны сұрау салу нысанына қосу;

9) процесс 7 – регистрация запроса в ИС ГБД "Е-лицензирование" и обработка услуги в ИС ГБД "Е-лицензирование";
10) условие 3 – проверка услугодателем соответствия получателя квалификационным требованиям и основаниям для выдачи разрешения;
11) процесс 8 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с имеющимися нарушениями в данных получателя в ИС ГБД "Е-лицензирование";
12) процесс 9 – получение получателем результата услуги (разрешения на эмиссии в окружающую среду для объектов II, III и IV категории) сформированной ИС ГБД "Е-лицензирование". Электронный документ формируется с использованием ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
8. Пошаговые действия и решения оператора Центра через ИС ЦОН (диаграмма № 3 функционального взаимодействия при оказании услуги) приведены в приложении 2 к настоящему Регламенту:
1) процесс 1 – ввод оператора Центра в ИС ЦОН логина и пароля (процесс авторизации) для оказания услуги;
2) процесс 2 – выбор оператором Центра услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и ввод оператором Центра данных получателя;
3) процесс 3 – направление запроса через ШЭП в ГБД ФЛ/ГБД ЮЛ о данных получателя;
4) условие 1 – проверка наличия данных получателя в ГБД ФЛ/ГБД ЮЛ;
5) процесс 4 – формирование сообщения о невозможности получения данных в связи с отсутствием данных получателя в ГБД ФЛ/ГБД ЮЛ;
6) процесс 5 – заполнение оператором Центра формы запроса в части отметки о наличии документов в бумажной форме и сканирование документов, предоставленных получателем, прикрепление их к форме запроса и удостоверение посредством ЭЦП заполненной формы (введенных данных) запроса на оказание услуги;
7) процесс 6 - направление электронного документа (запроса получателя) удостоверенного (подписанного) ЭЦП оператора Центра через ШЭП в ИС ГБД "Е-лицензирование";
8) процесс 7 – регистрация электронного документа в ИС ГБД "Е-лицензирование";
9) условие 2 – проверка услугодателем соответствия получателя квалификационным требованиям и основаниям для выдачи разрешения;
10) процесс 8 - формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с имеющимися нарушениями в данных получателя в ИС ГБД "Е-лицензирование";
11) процесс 9 – получение получателем через оператора Центра результата услуги (разрешения на эмиссии в окружающую среду для объектов II, III и IV категории) сформированной ИС ГБД "Е-лицензирование".
9. Формы заполнения запроса и ответа на услугу приведены на веб-портале "Е-лицензирование" www.elicense.kz.

9) 7-үдеріс - "Е-лицензиялау" МДБ АЖ сұрау салуды тіркеу және "Е-лицензиялау" МДБ АЖ қызметі өңдеу;
10) 3-шарт – алушының біліктілік талаптарына және рұқсат беру негіздеріне сәйкестігін қызмет берушінің тексеруі;
11) 8-үдеріс - "Е-лицензиялау" МДБ АЖ алушының деректеріндегі бұзушылықтардың болуына байланысты сұрау салынатын қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
12) 9-үдеріс – алушының "Е-лицензиялау" МДБ АЖ қалыптастырылған қызметті көрсету нәтижесін алуы (ІІ, ІІІ және IV санат объектілері үшін қоршаған ортаға эмиссияға рұқсат). Электрондық құжат қызмет беруші уәкілетті тұлғаның ЭЦҚ пайдалануымен қалыптастырылады.
8. ХҚКО АЖ арқылы Орталық операторының әрбір қадамдық әрекетер және шешімдер (қызмет көрсету кезіндегі функционалдық өзара іс-қимыл № 3 диаграммасы) осы Регламенттің 2 қосымшасында келтірілген:
1) 1-үдеріс - мемлекеттік қызметті көрсету үшін Орталық операторы ХҚКО АЖ логин және парольді енгiзу үдерісі (авторизациялау үдерісі);
2) 2-үдеріс – Орталық операторының осы Регламентте көрсетілген қызметті таңдауы, қызметті көрсету үшін сұрау салу нысанын экранға шығару және алушы деректерін Орталық операторының енгізуі;
3) 3-үдеріс - алушы туралы сұрау салуды ЭҮШ арқылы ЖТ МДБ/ЗТ МДБ жіберу;
4) 1-шарт - алушының ЖТ МДБ/ЗТ МДБ деректерінің болуын тексеру;
5) 4-үдеріс - алушының ЖТ МДБ/ЗТ МДБ деректерінің болмауына байланысты деректерді алу мүмкін еместігі туралы хабарламаны қалыптастыру;
6) 5-үдеріс - алушымен берілген қағаз нысандағы құжаттардың болуы және қажетті құжаттарды Орталық операторымен сканерден өткізу туралы белгіленген бөлімдегі сұрау салу нысанын толтыру, оны сұрау салу нысанына қосу және қызмет көрсетуге сұрау салудың толтырылған нысанына (енгізілген деректерді) ЭЦҚ арқылы куәландыру;
7) 6-үдеріс – Орталық операторының ЭЦҚ куәландырылған (қолы қойылған) электрондық құжатты (алушының сұрау салуын) ЭҮШ арқылы "Е-лицензиялау" МДБ АЖ жіберуі;
8) 7-үдеріс - "Е-лицензиялау" МДБ АЖ электрондық құжатты тіркеу;
9) 2-шарт - рұқсат беру үшін алушының негізге және біліктілік талабына сәйкестілігін қызмет берушімен тексеру;
10) 8-үдеріс - "Е-лицензиялау" МДБ АЖ алушының деректерінде бұзушылықтардың болуына байланысты сұрау салынатын қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
11) 9-үдеріс – алушының Орталық операторы арқылы "Е-лицензиялау" МДБ АЖ қалыптастырылған қызметті көрсету нәтижесін алуы (ІІ, ІІІ және IV санат объектілері үшін қоршаған ортаға эмиссияға рұқсат).
9. Қызметке сұрау салуды және жауапты толтыру нысандары www.elicense.kz "Е-лицензиялау" веб-порталында келтірілген.

10. Способ проверки получателем статуса исполнения запроса по электронной государственной услуге: на ПЭП в разделе "История получения услуг", а также при обращении в государственное учреждение "Управление природных ресурсов и регулирования природопользования Западно-Казахстанской области" или в Центре.
3. Описание порядка взаимодействия в процессе
оказания электронной государственной услуги
11. Необходимую информацию и консультацию по оказанию услуги можно получить по телефону саll–центра 1414.
12. СФЕ, которые участвуют в процессе оказания услуги:
1) ПЭП;
2) ШЭП;
3) ПШЭП;
4) ИС ГБД "Е-лицензирование";
5) ГБД ФЛ/ГБД ЮЛ;
6) ИС ЦОН;
7) услугодатель.
13. Текстовое табличное описание последовательности действий (процедур, функций, операций) СФЕ через ПЭП (таблица 1), услугодателя (таблица 2) и Центр (таблица 3) с указанием срока выполнения каждого действия приведены в приложении 1 к настоящему Регламенту.
14. Диаграммы, отражающие взаимосвязь между логической последовательностью действий (в процессе оказания электронной государственной услуги) в соответствии с их описаниями, приведена в приложении 2 к настоящему Регламенту.
15. Результаты оказания услуги получателям измеряются показателями качества и доступности в соответствии с приложением 3 к настоящему Регламенту.
16. Требования, предъявляемые к процессу оказания услуги получателям:
1) конфиденциальность (защита от несанкционированного получения информации);
2) целостность (защита от несанкционированного изменения информации);
3) доступность (защита от несанкционированного удержания информации и ресурсов).
17. Техническое условие оказания услуги:
1) выход в Интернет;
2) наличие ИИН/БИН у лица, которому выдается разрешение;
3) авторизация с ПЭП;
4) наличие у пользователя ЭЦП.
Приложение 1
к регламенту
электронной государственной услуги
"Выдача разрешений на эмиссии
в окружающую среду для объектов
II, III и IV категории"
Текстовое табличное описание
последовательности действий (процедур,
функций, операций) СФЕ с указанием
срока выполнения каждого действия
Таблица 1. Описание действий СФЕ через ПЭП
№ действия (хода, потока работ)
1
2
3
Наименование СФЕ
Получатель
ПЭП
Получатель
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Прикрепление в интернет-
браузер компьютера получателя регистра-
ционного свидетельства ЭЦП
Формирует сообщение об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных получателя
Выбирает услугу и формирует данные запроса с прикреплением необходимых документов в электронном виде
Форма завершения (данные, документ организационно–
распорядительное решение)
Отображение уведомления об успешном формировании запроса
Формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге
Отображение уведомления об успешном формировании запроса
Сроки исполнения
10–15 секунд
20 секунд
1,5 минуты
Номер следующего действия
2 – если есть нарушения в данных получателя;
3 – если авторизация прошла успешно
-
продолжение таблицы
4
5
6
Получатель
ПЭП
Получатель
Выбор ЭЦП для удостоверения (подписания) запроса
Формирует сообщения об отказе в связи с не подтверждением подлинности ЭЦП получателя
Удостоверение (подписание) запроса посредством ЭЦП
Маршрутизация запроса
Формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге
Маршрутизация запроса
10–15 секунд
10–15 секунд
1,5 минуты
7 – если в ЭЦП ошибка;
8 – если ЭЦП без ошибки
-
-
продолжение таблицы
7
8
9
ИС ГБД "Е-лицензирование"
ИС ГБД "Е-лицензирование"
ПЭП
Регистрация электронного документа (запроса получателя) в ИС ГБД "Е-лицензирование" и обработка запроса в ИС ГБД "Е-лицензирование"
Формирование сообщения об отказе в связи с имеющимися нарушениями в данных получателя в ИС ГБД "Е-лицензирование"
Электронный документ
Регистрация запроса с присвоением номера
Формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге
Разрешение
1,5 минуты
-
Не более 1 месяца
10 - проверка услугодателем соответствия получателя квалификационным требованиям и основаниям для выдачи разрешения
-
Таблица 2. Описание действий СФЕ через услугодателя
№ действия (хода, потока работ)
1
2
3
Наименование СФЕ
Услугодатель
ИС ГБД "Е-лицензирование"
Услугодатель
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Авторизация на ИС ГБД "Е-лицензирование"
Формирует сообщение об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных
Выбор сотрудником услугодателя услуги
Форма завершения (данные, документ организационно–
распорядительное решение)
Отображение уведомления об успешном формировании запроса
Формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге
Отображение уведомления об успешном формировании запроса
Сроки исполнения
10–15 секунд
10 секунд
1,5 минуты
Номер следующего действия
1 - Проверка в ИС ГБД "Е-лицензирование" подлинности данных логина и пароля сотрудника услугодателя
-
продолжение таблицы
4
5
6
ГБД ЮЛ/ГБД ФЛ
ИС ГБД "Е-лицензирование"
Услугодатель
Направление запроса на проверку данных получателя в ГБД ЮЛ/ ГБД ФЛ
Формирование сообщения об отказе в связи с имеющимися нарушениями в данных
Заполнение формы запроса с прикреплением документов
Маршрутизация запроса
Формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге
Отображение уведомления об успешном формировании запроса
1,5 минуты
1,5 минуты
10–15 секунд
5 – если есть нарушения в данных получателя; 6–если авторизация прошла успешно
-
-
продолжение таблицы
7
8
9
ИС ГБД "Е-лицензирование"
ИС ГБД "Е-лицензирование"
ИС ГБД "Е-лицензирование"
Регистрация электронного документа в ИС ГБД "Е-лицензирование" и обработка услуги в ИС ГБД "Е-лицензирование"
Формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с имеющимися нарушениями в данных получателя в ИС ГБД "Е-лицензирование"
Электронный документ
Регистрация запроса в системе с присвоением номера заявлению
Формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге
Разрешение
1,5 минуты
-
Не более 1 месяца
8 – если в ИС ГБД "Е-лицензирование" отсутствуют данные по запросу;
9 – если данные по запросу найдены
-
Таблица 3. Описание действий СФЕ через Центр
№ действия (хода, потока работ)
1
2
3
Наименование СФЕ
ИС ЦОН
Оператор Центра
Оператор Центра
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Авторизация оператора Центра по логину и паролю
Выбирает услугу и формирует данные запроса
Направление запроса в ГБД ФЛ/ГБД ЮЛ
Форма завершения (данные, документ организационно–
распорядительное решение)
Регистрация запроса в системе с присвоением номера заявлению
Отображение уведомления об успешном формировании запроса
Маршрутизация запроса
Сроки исполнения
30 секунд – 1 минута
30 секунд
1,5 минуты
Номер следующего действия
-
-
4 - если есть нарушения в данных получателя;
5 – если нарушений нет
продолжение таблицы
4
5
6
ГБД ФЛ/ГБД ЮЛ
Оператор Центра
Оператор Центра
Формирует сообщение о невозможности получения данных в связи с отсутствием данных получателя
Заполнение запроса с прикрепление к форме запроса необходимых документов и удостоверение ЭЦП
Направление документа удостоверенного (подписанного) ЭЦП оператора в ИС ГБД "Е-лицензирование"
Формирование мотивированного отказа
Отображение уведомления об успешном формировании запроса
Маршрутизация запроса
1,5 минуты
30 секунд – 1 минута
1 минута
-
-
-
продолжение таблицы
7
8
9
ИС ГБД "Е-лицензирование"
ИС ГБД "Е-лицензирование"
ИС ГБД "Е-лицензирование"
Регистрация документа
Формирование сообщения об отказе в услуге в связи с имеющимися нарушениями в документах получателя
Электронный документ
Регистрация запроса с присвоением номера
Формирование мотивированного отказа
Разрешение
1 минута
30 секунд – 1 минута
Не более 1 месяца
8 – если есть нарушения;
9 – если нарушений нет
-
Приложение 2
к регламенту
электронной государственной услуги
"Выдача разрешений на эмиссии
в окружающую среду для объектов
II, III и IV категории"
Диаграммы, отражающие взаимосвязь
между логической последовательностью
действий (в процессе оказания услуги)
в соответствии с их описаниями
Диаграмма № 1
функционального взаимодействия
при оказании услуги через ПЭП
Диаграмма № 2
функционального взаимодействия при
оказании услуги через услугодателя
Диаграмма № 3
функционального взаимодействия
при оказании услуги через ИС ЦОН
Условные обозначения
Приложение 3
к регламенту
электронной государственной услуги
"Выдача разрешений на эмиссии
в окружающую среду для объектов
II, III и IV категории"
Форма анкеты
для определения показателей
электронной государственной услуги:
"качество" и "доступность"
________________________________________
(наименование услуги)

10. Алушының электрондық мемлекеттік қызмет бойынша сұрау салуының орындалу мәртебесін тексеру тәсілі: "электрондық үкімет" порталындағы "Қызмет алудың тарихы" бөлімінде, сондай-ақ "Батыс Қазақстан облысының табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы" мемлекет мекемесіне немесе Орталықта жүгіну.
3. Электрондық мемлекеттік қызметті көрсету
үдерісіндегі өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
11. Қызмет көрсету жөніндегі қажетті ақпаратты және кеңесті саll–орталық 1414 телефоны бойынша алуға болады.
12. Мемлекеттік қызметті көрсету үдерісіне қатысатын ҚФБ тізбесі:
1) ЭҮП;
2) ЭҮШ;
3) ПШЭП;
4) "Е-лицензиялау" МДБ АЖ;
5) ЖТ МДБ/ЗТ МДБ;
6) ХҚКО АЖ;
7) қызмет беруші.
13. Әрбір іс-қимылдың орындау мерзімін көрсете отырып ҚФБ іс-қимылының (рәсімдер, функциялар, операциялар) кезектілігінің мәтінді кестелі сипаты ЭҮП арқылы (1 кесте), қызмет беруші арқылы (2 кесте) және Орталық арқылы (3 кесте), осы Регламенттің 1 қосымшасында келтірілген.
14. Әрекеттердің олардың сипатына сәйкес қисынды кезектілігі арасындағы өзара байланысты (электрондық мемлекеттік қызметті көрсету үдерісінде) көрсететін диаграммалар осы Регламентке 2 қосымшада келтірілген.
15. Алушыларға электрондық мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелері осы Регламентке 3 қосымшаға сәйкес сапа мен қолжетімділік көрсеткіштерімен өлшенеді.
16. Алушыларға электрондық қызметті көрсету үдерісіне қойылатын талаптар:
1) құпиялылық (ақпараттың рұқсат етiлмеген алуынан қорғау);
2) тұтастық (ақпараттың рұқсат етiлмеген өзгеруiнен қорғау);
3) қол жетiмдiлiк (ақпараттың рұқсат етiлмеген ұстап қалуы және ресурстардан қорғау).
17. Қызмет көрсетудің техникалық шарттары:
1) интернетке шығу;
2) рұқсат берілетін тұлғада БСН / ЖСН болуы;
3) ЭҮП авторизациялау;
4) пайдаланушыда ЭЦҚ болуы.
"ІІ, ІІІ және IV санат
объектілері үшін қоршаған
ортаға эмиссияға рұқсат беру"
электрондық мемлекеттік қызмет
регламентіне
1 қосымша
Әрбір іс-қимылдың орындау мерзімін
көрсете отырып ҚФБ іс-қимылының
(рәсімдер, функциялар, операциялар)
кезектілігінің мәтінді кестелі сипаттау
1 кесте. ЭҮП арқылы ҚФБ іс-қимыл сипаттау
Қызмет № (жұмыстар барысы, ағыны
1
2
3
ҚФБ атауы
Алушы
ЭҮП
Алушы
Қызмет (үдерістің, рәсімдердің, операциялардың) атауы және олардың сипаттамалары
Алушының компьютеріндегі ғаламтор-
браузерінде сақталатын өзінің ЭЦҚ тіркеу куәлігінің көмегімен тіркелуді жүзеге асыруы
Алушының деректерінде бұзушылықтардың болуына байланысты авторизациядан бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру
Алушының қызметті таңдауы және қажетті құжаттарды электрондық түрде енгізіп, сұрау салу нысанын қалыптастыруы
Аяқтау формасы (мәліметтер, құжат, ұйымдастырушылық-
өкімдік шешім)
Сұраныстың сәтті қалыптас-
тырылуының көрсетілуі
Сұралған қызметті көрсетуге бас тарту туралы хабарландырудың көрсетілуі
Сұраныстың сәтті қалыптас-
тырылуының көрсетілуі
Орындалу мерзімі
10–15 секунд
20 секунд
1,5 минут
Келесі қызмет нөмірі
2 – егер алушының деректерінде бұзушылық бар болса;
3 – егер авторизациялау сәтті өтсе
-
кестенің жалғасы
4
5
6
Алушы
ЭҮП
Алушы
Куәландыру үшін (сұрау салуға қол қою) ЭЦҚ таңдау
Алушының ЭЦҚ түпнұсқалығының расталмауына байланысты бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру
Сұрау салуды ЭЦҚ арқылы куәландыру (қол қою)
Сұранысты бағыттау
Сұралған қызметті көрсетуге бас тарту туралы хабарландырудың көрсетілуі
Сұранысты бағыттау
10–15 секунд
10–15 секунд
1,5 минут
7 – егер ЭЦҚ қате болса;
8 – егер ЭЦҚ қатесіз болса
-
-
кестенің жалғасы
7
8
9
"Е-лицензиялау" МДБ АЖ
"Е-лицензиялау" МДБ АЖ
ЭҮП
"Е-лицензиялау" МДБ АЖ электрондық құжатты (алушының сұрау салуы) тіркеу және "Е-лицензиялау" МДБ АЖ сұрау салуды өңдеу
"Е-лицензиялау" МДБ АЖ алушының деректерінде бұзушылықтардың болуына байланысты бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру
Электрондық
құжат)
Нөмір беру арқылы сұранысты тіркеу
Сұралған қызметті көрсетуге бас тарту туралы хабарландырудың көрсетілуі
Рұқсат
1,5 минут
-
1 айдан артық емес
10 - рұқсат беру үшін алушының негізге және біліктілік талабына сәйкестілігін қызмет берушімен тексеру
-
2 кесте. Қызмет беруші арқылы ҚФБ іс-қимылын сипаттау
Қызмет № (жұмыстар барысы, ағыны
1
2
3
ҚФБ атауы
Қызмет беруші
"Е-лицензиялау" МДБ АЖ
Қызмет беруші
Қызмет (үдерістің, рәсімдердің, операциялардың) атауы және олардың сипаттамалары
"Е-лицензиялау" МДБ АЖ авторизациялану
Деректерінде бұзушылықтардың болуына байланысты авторизациядан бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру
Қызмет көрсетуді қызмет беруші қызметкерінің таңдауы
Аяқтау формасы (мәліметтер, құжат, ұйымдастырушылық-өкімдік шешім)
Сұраныстың сәтті қалыптас-
тырылуының көрсетілуі
Сұралған қызметті көрсетуге бас тарту туралы хабарландырудың көрсетілуі
Сұраныстың сәтті қалыптас-
тырылуының көрсетілуі
Орындалу мерзімі
10–15 секунд
10 секунд
1,5 минут
Келесі қызмет нөмірі
1 - логин және пароль арқылы "Е-лицензиялау" МДБ АЖ қызмет беруші тіркелген қызметкері туралы деректердің түпнұсқалығын тексеру
-
кестенің жалғасы
4
5
6
ЗТ МДБ/ЖТ МДБ
"Е-лицензиялау" МДБ АЖ
Қызмет беруші
Алушы туралы сұрау салуды тексеруге ЗТ МДБ/ЖТ МДБ жіберу
Деректерінде бұзушылықтардың болуына байланысты бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру
Құжаттарды тіркеумен сұрау салу нысанын толтыру
Сұранысты бағыттау
Сұралған қызметті көрсетуге бас тарту туралы хабарландырудың көрсетілуі
Сұраныстың сәтті қалыптастырылуының көрсетілуі
1,5 минут
1,5 минут
10–15 секунд
5 – егер алушының деректерінде бұзушылық бар болса;
6 – егер авторизациялау сәтті өтсе
-
-
кестенің жалғасы
7
8
9
"Е-лицензиялау" МДБ АЖ
"Е-лицензиялау" МДБ АЖ
"Е-лицензиялау" МДБ АЖ
"Е-лицензиялау" МДБ АЖ сұрау салуды тіркеу және "Е-лицензиялау" МДБ АЖ қызмет көрсетуді өңдеу
"Е-лицензиялау" МДБ АЖ алушының деректерінде бұзушылықтардың болуына байланысты бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру
Электрондық құжат
Өтінішке нөмір беру арқылы сұранысты жүйеде тіркеу
Сұралған қызметті көрсетуге бас тарту туралы хабарландырудың көрсетілуі
Рұқсат
1,5 минут
-
1 айдан артық емес
8 - сұрау салу бойынша деректер "Е-лицензиялау" МДБ АЖ жоқ болса;
9 – егер сұрау салу бойынша деректер табылса
-
3 кесте. Орталық арқылы ҚФБ іс-қимыл сипаттау
Қызмет № (жұмыстар барысы, ағыны)
1
2
3
ҚФБ атауы
ХҚКО АЖ
Орталық операторы
Орталық операторы
Қызмет (үдерістің, рәсімдердің, операциялардың) атауы және олардың сипаттамалары
Орталық операторының логин және пароль арқылы авторизациялануы
Қызмет көрсетуді таңдау және сұрау салу нысанын қалып-
тастырады
ЖТ МДБ/ЗТ МДБ сұрау салуды жіберу
Аяқтау формасы (мәліметтер, құжат, ұйымдастырушылық-
өкімдік шешім)
Жүйеге өтінішке нөмір беру сұранысын тіркеу
Сұраныстың сәтті қалыптас-
тырылуының көрсетілуі
Сұранысты бағыттау
Орындалу мерзімі
30 секунд - 1 минут
30 секунд
1,5 минут
Келесі қызмет нөмірі
-
-
4 - егер алушының деректерінде бұзушылық бар болса;
5 – егер бұзушылық болмаса
кестенің жалғасы
4
5
6
ЖТ МДБ/ЗТ МДБ
Орталық операторы
Орталық операторы
Алушы деректерінің болмауына байланысты деректерді алу мүмкін еместігі туралы хабарламаны қалыптастыру
ЭЦҚ куәлігін және қажетті құжаттарды енгізіп сұрау салу нысанын толтыру
"Е-лицензиялау" МДБ ЭЦҚ операторымен куәландырылған
құжатты бағыттау
Дәлелді бас тартуды қалыптастыру
Сұраныстың сәтті қалыптастырылуының көрсетілуі
Сұранысты бағыттау
1,5 минут
30 секунд – 1 минут
1 минут
-
-
-
кестенің жалғасы
7
8
9
"Е-лицензиялау" МДБ
"Е-лицензиялау" МДБ
"Е-лицензиялау" МДБ
Құжатты тіркеу
Алушы деректерінің болмауына байланысты деректерді алу мүмкін еместігі туралы хабарламаны қалыптастыру
Электрондық құжат
Өтінішке нөмір беру арқылы сұранысты жүйеде тіркеу
Дәлелді бас тартуды қалыптастыру
Рұқсат
1 минут
30 секунд – 1 минут
1 айдан артық емес
8 – егер бұзушылық бар болса;
9 – егер бұзушылық болмаса
-
"ІІ, ІІІ және IV санат
объектілері үшін қоршаған
ортаға эмиссияға рұқсат беру"
электрондық мемлекеттік қызмет
регламентіне
2 қосымша
Әрекеттердің олардың сипатына сәйкес
қисынды кезектілігі арасындағы өзара
байланысты (мемлекеттік қызметті көрсету
үдерісінде) көрсететін диаграмма
ЭҮП арқылы қызмет көрсету кезіндегі
функционалдық өзара іс-қимыл
№ 1 диаграммасы
Қызмет беруші арқылы қызмет көрсету кезіндегі
функционалдық өзара іс-қимылдың
№ 2 диаграммасы
Орталық арқылы қызметті көрсету кезінде
функционалдық өзара іс-қимылдың
№ 3 диаграммасы
Шартты белгілер
"ІІ, ІІІ және IV санат
объектілері үшін қоршаған
ортаға эмиссияға рұқсат беру"
электрондық мемлекеттік қызмет
регламентіне
3 қосымша
Электрондық мемлекеттік қызметтің
"сапалылық" және "қол жетімділік"
көрсеткіштерін анықтауға арналған
сауалнама түрі
________________________________________
(қызмет атауы)

1. Удовлетворены ли Вы качеством процесса и результатом оказания электронной государственной услуги?
1) не удовлетворен;
2) частично удовлетворен;
3) удовлетворен.
2. Удовлетворены ли Вы качеством информации о порядке оказания электронной государственной услуги?
1) не удовлетворен;
2) частично удовлетворен;
3) удовлетворен.
Утвержден
постановлением
акимата Западно-Казахстанской области
от 20 мая 2013 года № 72
Регламент
электронной государственной услуги
"Выдача заключений государственной
экологической экспертизы для объектов
II, III и IV категории"
1. Общие положения
1. Настоящий Регламент электронной государственной услуги "Выдача заключений государственной экологической экспертизы для объектов II, III и IV категории" (далее – Регламент) оказывается государственным учреждением "Управление природных ресурсов и регулирования природопользования Западно-Казахстанской области" (далее – услугодатель), через веб-портал "электронного правительства" www.e.gov.kz или веб-портал "Е-лицензирование" www.elicense.kz.
2. Электронная государственная услуга "Выдача заключений государственной экологической экспертизы для объектов II, III и IV категории" (далее – услуга) оказывается на основании Стандарта государственной услуги "Выдача заключений государственной экологической экспертизы для объектов II, III и IV категории", утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 8 августа 2012 года № 1033 (далее – Стандарт).
3. Степень автоматизации услуги: частично автоматизированная (электронная государственная услуга, содержащая медиа-разрывы).
4. Вид оказания электронной государственной услуги: транзакционная услуга.
5. Понятия и сокращения, используемые в настоящем Регламенте:
1) получатель – физическое или юридическое лицо, которому оказывается электронная государственная услуга;
2) информационная система – система, предназначенная для хранения, обработки, поиска, распространения, передачи и предоставления информации с применением аппаратно–программного комплекса (далее – ИС);
3) бизнес–идентификационный номер - уникальный номер, формируемый для юридического лица (филиала и представительства) и индивидуального предпринимателя, осуществляющего деятельность в виде совместного предпринимательства (далее – БИН);
4) веб–портал "Е-лицензирование" – информационная система, содержащая сведения о выданных, переоформленных, приостановленных, возобновленных и прекративших действие лицензиях, а также филиалах, представительствах (объектах, пунктах, участках) лицензиата, осуществляющих лицензируемый вид (подвид) деятельности, которая централизованно формирует идентификационный номер лицензий, выдаваемых лицензиарами (далее – ИС ГБД "Е-лицензирование");

1. Сіз мемлекеттік электрондық қызмет көрсету үрдісінің сапасына және нәтижесіне қанағаттанасыз ба?
1) қанағаттанбаймын;
2) ішінара қанағаттанамын;
3) қанағаттанамын.
2. Сіз мемлекеттік электрондық қызмет көрсету тәртібі туралы ақпарат сапасына қанағаттанасыз ба?
1) қанағаттанбаймын;
2) ішінара қанағаттанамын;
3)қанағаттанамын.
2013 жылғы 20 мамырдағы № 72
Батыс Қазақстан облысы әкімдігінің
қаулысымен
бекітілген
"II, III және IV санат
объектілеріне мемлекеттік экологиялық
сараптама қорытындысын беру"
электрондық мемлекеттік қызмет
регламенті
1. Жалпы ережелер
1. Осы "II, III және IV санат объектілеріне мемлекеттік экологиялық сараптама қорытындысын беру" электрондық мемлекеттік қызмет регламенті (бұдан әрі – Регламент) "Батыс Қазақстан облысының табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы" мемлекет мекемесімен (бұдан әрі – қызмет беруші), "электрондық үкімет" www.e.gov.kz веб-порталы немесе www.elicense.kz "Е-лицензиялау" веб-порталы арқылы көрсетіледі.
2. "II, III және IV санат объектілеріне мемлекеттік экологиялық сараптама қорытындысын беру" электрондық мемлекеттік қызмет (бұдан әрі – қызмет) Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2012 жылғы 8 тамыздағы № 1033 қаулысымен бекiтiлген "II, III және IV санат объектілеріне мемлекеттік экологиялық сараптама қорытындысын беру" мемлекеттiк қызмет Стандартына сәйкес көрсетіледі (бұдан әрі – Стандарт).
3. Қызметті автоматтандыру дәрежесі: ішінара автоматтандырылған (медиа-алшақтықты қамтитын электрондық мемлекеттік қызмет).
4. Электрондық мемлекеттік қызмет көрсетудің түрі: транзакциялық қызмет.
5. Осы Регламентте пайдаланылатын ұғымдар мен қысқартулар:
1) алушы – электрондық мемлекеттік қызметті көрсететін жеке немесе заңды тұлға;
2) ақпараттық жүйе – аппараттық-бағдарламалық кешенді қолдана отырып, ақпаратты сақтауға, өңдеуге, іздестіруге, таратуға, беруге және ұсынуға арналған жүйе (бұдан әрі - АЖ);
3) бизнес сәйкестендіру нөмірі – заңды тұлғаға (филиал және өкілдікке) және бірлескен кәсіпкерлік түрінде қызметін жүзеге асыратын дара кәсіпкер үшін қалыптастырылатын бірегей нөмір (бұдан әрі - БСН);
4) "Е-лицензиялау" веб-порталы – берілген, қайта ресімделген, тоқтатыла тұрған, қайта қалпына келтірілген және қолданысы тоқтатылған лицензиялар, сондай-ақ лицензиарлар беретін лицензиялардың сәйкестендіру нөмірлерін орталықтан қалыптастыратын, қызметтің лицензияланатын түрін жүзеге асырушы лицензиаттың филиалдары, өкілдіктері (объектілері, пункттері, учаскелері) туралы мәліметтерді қамтитын ақпараттық жүйе (бұдан әрі – "Е-Лицензиялау" МДБ АЖ);

7. Пошаговые действия и решения через услугодателя (диаграмма № 2 функционального взаимодействия при оказании услуги) приведены в приложении 2 к настоящему Регламенту:
1) процесс 1 – ввод сотрудником услугодателя логина и пароля (процесс авторизации) в ИС ГБД "Е-лицензирование" для оказания услуги;
2) условие 1 – проверка в ИС ГБД "Е-лицензирование" подлинности данных о зарегистрированном сотруднике услугодателя через логин и пароль;
3) процесс 2 – формирование ИС ГБД "Е-лицензирование" сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных сотрудника услугодателя;
4) процесс 3 – выбор сотрудником услугодателя услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и ввод сотрудником услугодателя данных получателя;
5) процесс 4 – направление запроса через ШЭП в ГБД ФЛ/ГБД ЮЛ о данных получателя;
6) условие 2 – проверка наличия данных получателя в ГБД ФЛ/ГБД ЮЛ;
7) процесс 5 – формирование сообщения о невозможности получения данных в связи с отсутствием данных получателя в ГБД ФЛ/ГБД ЮЛ;
8) процесс 6 – заполнение формы запроса в части отметки о наличии документов в бумажной форме и сканирование сотрудником услугодателя необходимых документов, предоставленных получателем, и прикрепление их к форме запроса;
9) процесс 7 – регистрация запроса в ИС ГБД "Е-лицензирование" и обработка услуги в ИС ГБД "Е-лицензирование";
10) условие 3 – проверка услугодателем соответствия получателя квалификационным требованиям и основаниям для выдачи заключения;
11) процесс 8 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с имеющимися нарушениями в данных получателя в ИС ГБД "Е-лицензирование";
12) процесс 9 – получение получателем результата услуги (выдача заключения государственной экологической экспертизы для объектов II, III и IV категорий с выводом "согласовывается/не согласовывается", либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги на бумажном носителе либо в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью уполномоченного лица) сформированной ИС ГБД "Е-лицензирование". Электронный документ формируется с использованием ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
8. Формы заполнения запроса и ответа на услугу приведены на веб-портале "Е-лицензирование" www.elicense.kz.
9. Способ проверки получателем статуса исполнения запроса по электронной государственной услуге: на ПЭП в разделе "История получения услуг", а также при обращении в государственное учреждение "Управление природных ресурсов и регулирования природопользования Западно-Казахстанской области".

7. Қызмет беруші арқылы (қызмет көрсету кезіндегі функционалдық өзара іс-қимыл № 2 диаграммасы) осы Регламенттің 2 қосымшасында келтірілген қадамдық әрекеттері мен шешімдері:
1) 1-үдеріс - қызметті көрсету үшін қызмет беруші қызметкерiнiң "Е-лицензиялау" МДБ АЖ логин және парольді енгiзу (авторизациялау үдерісі);
2) 1-шарт - логин және пароль арқылы "Е-лицензиялау" МДБ АЖ қызмет беруші тіркелген қызметкері туралы деректердің түпнұсқалығын тексеру;
3) 2-үдеріс - "Е-лицензиялау" МДБ АЖ алушының деректерінде бұзушылықтардың болуына байланысты сұрау салынатын қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
4) 3-үдеріс – қызмет берушінің осы Регламентте көрсетілген қызметті таңдауы, қызметті көрсету үшін сұрау салу нысанын экранға шығару және алушы деректерін қызмет беруші қызметкерімен енгізу;
5) 4-үдеріс – алушы туралы сұрау салуды ЭҮШ арқылы ЖТ МДБ/ЗТ МДБ жіберу;
6) 2-шарт – алушының ЖТ МДБ/ЗТ МДБ деректерінің болуын тексеру;
7) 5-үдеріс – алушының ЖТ МДБ/ЗТ МДБ деректерінің болмауына байланысты деректерді алу мүмкін еместігі туралы хабарламаны қалыптастыру;
8) 6-үдеріс – алушымен берілген қағаз нысандағы құжаттардың болуы және қажетті құжаттарды қызмет беруші қызметкерімен сканерден өткізу туралы белгіленген бөлімдегі сұрау салу нысанын толтыру және оны сұрау салу нысанына қосу;
9) 7-үдеріс - "Е-лицензиялау" МДБ АЖ сұрау салуды тіркеу және "Е-лицензиялау" МДБ АЖ қызметі өңдеу;
10) 3-шарт – алушының біліктілік талаптарына және қорытындысы беру негіздеріне сәйкестігін қызмет берушінің тексеруі;
11) 8-үдеріс - "Е-лицензиялау" МДБ АЖ алушының деректеріндегі бұзушылықтардың болуына байланысты сұрау салынатын қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
12) 9-үдеріс – алушының "Е-лицензиялау" МДБ АЖ қалыптастырылған қызметті көрсету нәтижесін алуы (қағаз тасығышта немесе уәкілетті тұлғаның электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған электрондық құжат түрінде II, III және IV санат объектілері үшін "келісіледі/келісілмейді" нәтижесімен мемлекеттік экологиялық сараптама қорытындысын беру немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауабын беру). Электрондық құжат қызмет берушінің уәкілетті тұлғасының ЭЦҚ пайдалана отырып қалыптастырылады.
8. Қызметке сұрау салуды және жауапты толтыру нысандары www.elicense.kz "Е-лицензиялау" веб-порталында келтірілген.
9. Алушының электрондық мемлекеттік қызмет бойынша сұрау салуының орындалу мәртебесін тексеру тәсілі: "электрондық үкімет" порталындағы "Қызмет алудың тарихы" бөлімінде, сондай-ақ "Батыс Қазақстан облысының табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы" мемлекет мекемесіне жүгіну.