Об областном бюджете на 2014-2016 годы
Решение Западно-Казахстанского областного маслихата от 13 декабря 2013 года № 14-3. Зарегистрировано Департаментом юстиции Западно-Казахстанской области 20 декабря 2013 года № 3374. Утратило силу решением Западно-Казахстанского областного маслихата от 23 января 2015 года № 22-6
Сноска. Утратило силу решением Западно-Казахстанского областного маслихата от 23.01.2015 № 22-6
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года и Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" от 23 января 2001 года областной маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить областной бюджет на 2014-2016 годы согласно приложениям 12 и 3 соответственно, в том числе на 2014 год в следующих объемах:
1) доходы – 108 292 619 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 31 604 170 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 1 185 165 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 1 050 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 75 502 234 тысяч тенге;
2) затраты – 106 034 053 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 2 682 420 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 3 792 423 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 1 110 003 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 694 264 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 694 264 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -1 118 118 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 118 118 тысяч тенге:
поступление займов – 3 521 585 тысяча тенге;
погашение займов – 2 452 282 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств - 48 815 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Западно-Казахстанского областного маслихата от 12.12.2014 № 21-1 (вводится в действие с 01.01.2014)
2. Поступления в областной бюджет на 2014 год формируются в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан, Законом Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2014-2016 годы" и согласно пунктам 45 настоящего решения.
3. Принять к сведению и руководству статьи 4101213141516171819 Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2014-2016 годы".
1) Учесть в областном бюджете на 2014 год поступление целевых трансфертов и кредитов из республиканского бюджета в общей сумме 42 609 323 тысяч тенге, в том числе на:
обеспечение безопасности дорожного движения – 7 750 тысяч тенге;

2014-2016 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы
Батыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2013 жылғы 13 желтоқсандағы № 14-3 шешімі. Батыс Қазақстан облысы Әділет департаментінде 2013 жылғы 20 желтоқсанда № 3374 болып тіркелді. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2015 жылғы 23 қаңтардағы № 22-6 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облыстық мәслихатының 23.01.2015 № 22-6 шешімімен.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне және Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес облыстық мәслихат ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2014-2016 жылдарға арналған облыстық бюджет 12 және 3 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2014 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 108 292 619 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 31 604 170 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 1 185 165 мың;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 1 050 мың теңге;
трансферттер түсімі – 75 502 234 мың теңге;
2) шығындар – 106 034 053 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 2 682 420 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 3 792 423 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 1 110 003 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 694 264 мың теңге, оның ішінде қаржы активтерін сатып алу – 694 264 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -1 118 118 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 118 118 мың теңге:
қарыздар түсімі – 3 521 585 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 2 452 282 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары - 48 815 мың теңге.
Ескерту. 1 тармақ жаңа редакцияда - Батыс Қазақстан облыстық мәслихатының 12.12.2014 № 21-1 шешімімен (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2014 жылға арналған облыстық бюджет түсімдері Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының "2014-2016 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңына сәйкес және осы шешімнің 45 тармақтарына сәйкес қалыптастырылады.
3. Қазақстан Республикасының "2014-2016 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 4101213141516171819-баптары қатерге және басшылыққа алынсын.
1) 2014 жылға арналған облыстық бюджетте республикалық бюджеттен бөлінетін нысаналы трансферттердің және кредиттердің жалпы сомасы 42 609 323 мың теңге көлемінде қарастырылсын, соның ішінде:
жол қозғалысы қауіпсіздігін қамтамасыз етуге – 7 750 мың теңге;

реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования – 959 569 тысяч тенге;
оснащение учебным оборудованием кабинетов физики, химии, биологии в государственных учреждениях основного среднего и общего среднего образования – 104 525 тысяч тенге;
обновление и переоборудование учебно-производственных мастерских, лабораторий учебных заведений технического и профессионального образования – 225 000 тысяч тенге;
повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по трехуровневой системе – 202 974 тысячи тенге;
на обеспечение и расширение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи, финансируемых за счет местного бюджета – 10 597 653 тысяч тенге;
на закуп лекарственных средств, вакцин и других иммунобиологических препаратов – 1 806 775 тысячи тенге;
материально-техническое оснащение медицинских организаций здравоохранения на местном уровне – 791 762 тысяч тенге;
введение стандартов специальных социальных услуг – 4 994 тысяч тенге;
размещение государственного социального заказа в неправительственном секторе – 12 099 тысяча тенге;
установку дорожных знаков и указателей в местах расположения организаций, ориентированных на обслуживание инвалидов – 2 156 тысячи тенге;
обустройству пешеходных переходов звуковыми и световыми устройствами в местах расположения организаций, ориентированных на обслуживание инвалидов – 1 371 тысяч тенге;
размещение государственного социального заказа на развитие служб "Инватакси" – 8 658 тысяч тенге;
обеспечение сопровождения сурдопереводом транслирование новостных телепередач – 29 259 тысяч тенге;
поддержку частного предпринимательства в регионах в рамках Программы "Дорожная карта бизнеса - 2020" – 1 183 765 тысяч тенге;
субсидирование стоимости услуг по подаче питьевой воды из особо важных локальных систем водоснабжения, являющихся безальтернативными источниками питьевого водоснабжения – 296 577 тысяч тенге;
финансирование приоритетных проектов транспортной инфраструктуры – 2 394 477 тысяч тенге;
строительство и реконструкцию объектов образования – 1 341 287 тысячи тенге;
строительство и реконструкцию объектов здравоохранения – 3 000 000 тысяч тенге;
проектирование, развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры – 2 668 740 тысячи тенге;
развитие системы водоснабжения и водоотведения – 724 815 тысяч тенге;
проектирование, строительство и (или) приобретение жилья коммунального жилищного фонда (на строительство жилья для очередников) – 626 190 тысяч тенге;
на строительство жилья для молодых семей – 1 088 454 тысяч тенге;

мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға – 959 569 мың теңге;
негізгі орта және жалпы орта білім беретін мемлекеттік мекемелердегі физика, химия, биология кабинеттерін оқу жабдығымен жарақтандыруға – 104 525 мың теңге;
техникалық және кәсіптік білім беретін оқу орындарының оқу-өндірістік шеберханаларын, зертханаларын жаңартуға және қайта жабдықтауға – 225 000 мың теңге;
үш деңгейлі жүйе бойынша біліктілігін арттырудан өткен мұғалімдерге еңбекақыларын көтеруге – 202 974 мың теңге;
жергілікті бюджет есебінен қаржыландырылатын тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін қамтамасыз етуге және кеңейтуге – 10 597 653 мың теңге;
дәрiлiк заттарды, вакциналарды және басқа да иммундық-биологиялық препараттарды сатып алуға – 1 806 775 мың теңге;
жергiлiктi деңгейде медициналық денсаулық сақтау ұйымдарын материалдық-техникалық жарақтандыруға – 791 762 мың теңге;
арнаулы әлеуметтік қызметтер стандарттарын енгізуге – 4 994 мың теңге;
үкіметтік емес секторда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыруға – 12 099 мың теңге;
мүгедектерге қызмет көрсетуге бағдарланған ұйымдар орналасқан жерлерде жол белгілері мен сілтегіштерін орнату – 2 156 мың теңге;
мүгедектерге қызмет көрсетуге бағдарланған ұйымдар орналасқан жерлерде жүргіншілер өтетін жолдарды дыбыстайтын және жарық беретін құрылғылармен жарақтау – 1 371 мың теңге;
"Инватакси" қызметін дамытуға мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру – 8 658 мың теңге;
жаңалық телехабарларын сурдоаудармамен трансляциялауды қамтамасыз ету – 29 259 мың теңге;
"Бизнестiң жол картасы – 2020" бағдарламасы шеңберiнде өңiрлерде жеке кәсiпкерлiктi қолдауға – 1 183 765 мың теңге;
ауыз сумен жабдықтаудың баламасыз көздері болып табылатын аса маңызды жергілікті сумен жабдықтау жүйелерінен ауыз су беру жөніндегі қызметтердің құнын субсидиялауға – 296 577 мың теңге;
көлiк инфрақұрылымының басым жобаларын қаржыландыруға – 2 394 477 мың теңге;
білім беру объектілерін салуға және реконструкциялауға – 1 341 287 мың теңге;
денсаулық сақтау объектілерін салуға және реконструкциялауға – 3 000 000 мың теңге;
инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалауға, дамытуға, жайластыруға және (немесе) сатып алуға – 2 668 740 мың теңге;
сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға – 724 815 мың теңге;
коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалауға, салуға және (немесе) сатып алуға (кезекте тұрғандарға тұрғын үй салу) – 626 190 мың теңге;
жас отбасылар үшін тұрғын үй салуға – 1 088 454 мың теңге;

развитие коммунального хозяйства – 447 875 тысяч тенге;
развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах – 1 054 205 тысяч тенге;
развитие объектов спорта – 620 968 тысяч тенге;
развитие газотранспортной системы – 3 142 733 тысячи тенге;
развитие транспортной инфраструктуры – 537 068 тысячи тенге;
развитие инженерной инфраструктуры в рамках Программы "Развитие регионов" - 1 007 140 тысяч тенге;
реализацию бюджетных инвестиционных проектов в рамках Программы развития моногородов на 2012-2020 годы – 672 312 тысяч тенге;
кредиты на реализацию мер социальной поддержки специалистов – 864 635 тысяч тенге;
кредитование на содействие развитию предпринимательства на селе в рамках Дорожной карты занятости 2020 – 995 998 тысяч тенге;
кредитование на проектирование, строительство и (или) приобретение жилья – 1 574 098 тысяч тенге.
кредитование областных бюджетов для микрокредитования предпринимательства – 86 854 тысячи тенге;
на увеличение государственного образовательного заказа на подготовку специалистов в организациях технического и профессионального образования - 25 028 тысяч тенге;
на увеличение размера стипендий обучающимся в организациях технического и профессионального образования - 71 772 тысячи тенге;
на увеличение размера стипендий обучающимся в организациях технического и профессионального, послесреднего образования на основании государственного образовательного заказа местных исполнительных органов - 5 682 тысячи тенге;
на выплату государственной адресной социальной помощи – 66 500 тысячи тенге;
на выплату государственных пособий на детей до 18 лет – 22 556 тысяч тенге;
на выплату ежемесячной надбавки за особые условия труда к должностным окладам работников государственных учреждений, не являющихся государственными служащими, а также работников государственных предприятий, финансируемых из местных бюджетов – 2 168 702 тысяча тенге;
на увеличение уставных капиталов специализированных уполномоченных организаций – 286 164 тысячи тенге;
на поддержку использования возобновляемых источников энергии – 0 тысяч тенге;
на развитие индустриальной инфраструктуры в рамках программы "Дорожная карта бизнеса - 2020" - 657 252 тысячи тенге;
на возмещение части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях – 222 931 тысяча тенге.
Сноска. Пункт 3 - в редакции решения Западно-Казахстанского областного маслихата от 12.12.2014 № 21-1 (вводится в действие с 01.01.2014)
4. Учесть в областном бюджете на 2014 год поступление сумм погашения бюджетных кредитов в общей сумме 1 110 312 тысяч тенге, в том числе из районных (городского) бюджетов на сумму 998 652 тысяч тенге.

коммуналдық шаруашылықты дамытуға – 447 875 мың теңге;
ауылдық елді-мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға – 1 054 205 мың теңге;
спорт объектілерін дамытуға – 620 968 мың теңге;
газ тасымалдау жүйесін дамытуға – 3 142 733 мың теңге;
көліктік инфрақұрылымды дамытуға – 537 068 мың теңге;
"Өңірлерді дамыту" бағдарламасы шеңберінде инженерлік инфрақұрылымды дамыту үшін - 1 007 140 мың теңге;
Моноқалаларды дамытудың 2012-2020 жылдарға арналған бағдарламасы шеңберінде бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыруға – 672 312 мың теңге;
мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға берілетін кредиттер – 864 635 мың теңге;
Жұмыспен қамту 2020 жол картасы шеңберінде ауылда кәсіпкерліктің дамуына ықпал етуге кредит беру – 995 998 мың теңге;
тұрғын үй жобалауға, салуға және (немесе) сатып алуға кредит беру – 1 574 098 мың теңге.
аудандардың (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне моноқалаларда кәсіпкерліктің дамуына ықпал етуге кредиттер беру - 86 854 мың теңге;
техникалық және кәсіптік білім беру ұйымдарында мамандарды даярлауға арналған мемлекеттік білім беру тапсырысын ұлғайтуға – 25 028 мың теңге;
техникалық және кәсіптік білім беру ұйымдарында білім алушылардың стипендияларының мөлшерін ұлғайтуға – 71 772 мың теңге;
жергілікті атқарушы органдардың мемлекеттік білім беру тапсырысы негізінде техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарында білім алушылардың стипендияларының мөлшерін ұлғайтуға – 5 682 мың теңге;
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге – 66 500 мың теңге;
18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар төлеуге – 22 556 мың теңге;
мемлекеттік мекемелердің мемлекеттік қызметшілер болып табылмайтын жұмыскерлерінің, сондай-ақ жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын мемлекеттік кәсіпорындардың жұмыскерлерінің лауазымдық айлықақысына ерекше еңбек жағдайлары үшін ай сайынғы үстемеақы төлеуге – 2 168 702 мың теңге;
мамандандырылған уәкілетті ұйымдардың жарғылық капиталдарын ұлғайтуға – 286 164 мың теңге;
жаңартылатын энергия көздерін пайдалануды қолдауға – 0 мың теңге;
Бизнестің жол картасы-2020" бағдарламасы шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамытуға – 657 252 мың теңге;
агроөнеркәсіптік кешен субъектісі инвестициялық салынымдар кезінде жұмсаған шығыстардың бір бөлігін өтеуге – 222 931 мың теңге.
Ескерту. 3 тармақ жаңа редакцияда - Батыс Қазақстан облыстық мәслихатының 12.12.2014 № 21-1 шешімімен (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі).
4. 2014 жылға арналған облыстық бюджетте бюджеттік кредиттердің өтеуін жалпы сомасы 1 110 312 мың теңге, оның ішінде аудандық (қалалық) бюджеттерден сомасы 998 652 мың теңге түсімдер қарастырылсын.

4-1. Учесть, что в областном бюджете на 2014 год предусмотрен возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов районными (городскими) бюджетами в сумме 93 091 тысяча тенге.
4-2. Учесть, что в областном бюджете на 2014 год предусмотрены целевые трансферты на развитие и целевые текущие трансферты районным (городскому) бюджетам, выделяемые за счет средств областного бюджета в общей сумме 4 988 210 тысячи тенге, в том числе:
1 164 730 тысяч тенге – целевые текущие трансферты;
3 823 480 тысяч тенге – целевые трансферты на развитие.
Сноска. Пункт 4 - в редакции решения Западно-Казахстанского областного маслихата от 12.12.2014 № 21-1 (вводится в действие с 01.01.2014)
5. Установить на 2014 год норматив распределения доходов, для обеспечения сбалансированности местных бюджетов, по следующим подклассам доходов:
1) индивидуальный подоходный налог, зачисляется в районные (городские) бюджеты, в следующих процентах:
Бурлинский – 22,5%; город Уральск – 60,0%; Акжаикский, Бокейординский, Жангалинский, Жанибекский, Зеленовский, Казталовский, Каратобинский, Сырымский, Таскалинский, Теректинский и Чингирлауский – 100%;
2) социальный налог, зачисляется в районные (городские) бюджеты, в следующих процентах:
Бурлинский – 22,5%; город Уральск – 60,0%; Акжаикский, Бокейординский, Жангалинский, Жанибекский, Зеленовский, Казталовский, Каратобинский, Сырымский, Таскалинский, Теректинский и Чингирлауский – 100%.
6. Деньги от реализации товаров и услуг, предоставляемых государственными учреждениями, подведомственных местным исполнительным органам, используются ими в порядке, определяемом Бюджетным кодексом Республики Казахстан и Правительством Республики Казахстан.
7. Установить на 2014 год размеры субвенций, передаваемых из областного бюджета в нижестоящие бюджеты, в общей сумме 22 961 152 тысячи тенге, в том числе:
Акжаикскому району – 3 076 654 тысячи тенге;
Бокейординскому району – 1 625 218 тысяч тенге;
Жангалинскому району – 1 618 830 тысяч тенге;
Жанибекскому району – 1 525 818 тысяч тенге;
Зеленовскому району – 2 847 293 тысячи тенге;
Казталовскому району – 2 464 432 тысячи тенге;
Каратобинскому району – 1 756 855 тысяч тенге;
Сырымскому району – 2 015 889 тысяч тенге;
Таскалинскому району – 1 503 170 тысяч тенге;
Теректинскому району – 3 015 240 тысяч тенге;
Чингирлаускому району – 1 511 753 тысячи тенге.
8. Предусмотреть в областном бюджете на 2014 год погашение бюджетных кредитов в республиканский бюджет в сумме 2 452 282 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 8 - с изменениями, внесенными решением Западно-Казахстанского областного маслихата от 16.04.2014 № 17-3 (вводится в действие с 01.01.2014)

4-1. 2014 жылға арналған облыстық бюджетте 93 091 мың теңге сомасындағы пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) нысаналы трансферттерді облыстық бюджетке қайтару қарастырылғаны ескерілсін.
4-2. 2014 жылға арналған облыстық бюджетте аудандық (қалалық) бюджеттерге облыстық бюджет қаражат есебінен бөлінетін нысаналы даму трансферттері және ағымдағы нысаналы трансферттердің жалпы сомасы 4 988 210 мың теңге көлемінде қарастырылғаны ескерілсін, оның ішінде:
1 164 730 мың теңге – ағымдағы нысаналы трансферттер;
3 823 480 мың теңге – нысаналы даму трансферттері.
Ескерту. 4 тармақ жаңа редакцияда - Батыс Қазақстан облыстық мәслихатының 12.12.2014 № 21-1 шешімімен (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі).
5. Жергілікті бюджеттердің теңгерімділігін қамтамасыз ету үшін 2013 жылдың кірістерін бөлу нормативі төмендегі кіші сыныптар кірістері бойынша белгіленсін:
1) жеке табыс салығы аудандық (қалалық) бюджеттерге келесі пайыздарда есепке алынады:
Бөрлі – 22,5%; Орал қаласы – 60,0%; Ақжайық, Бөкей ордасы, Жаңақала, Жәнібек, Зеленов, Казталов, Қаратөбе, Сырым, Тасқала, Теректі және Шыңғырлау – 100%;
2) әлеуметтік салық аудандық (қалалық) бюджеттерге келесі пайыздарда есепке алынады:
Бөрлі – 22,5%; Орал қаласы – 60,0%; Ақжайық, Бөкей ордасы, Жаңақала, Жәнібек, Зеленов, Казталов, Қаратөбе, Сырым, Тасқала, Теректі және Шыңғырлау – 100%.
6. Жергілікті атқарушы органдарға қарасты мемлекеттік мекемелер ұсынатын қызметтер мен тауарларды өткізуден түсетін ақшалар Қазақстан Республикасының Бюджет кодексі және Қазақстан Республикасының Үкіметі анықтаған тәртіпте пайдаланылады.
7. Облыстық бюджеттен 2014 жылы төменгі бюджеттерге берілетін субвенциялар көлемінің жалпы сомасы 22 961 152 мың теңге болып белгіленсін, оның ішінде:
Ақжайық ауданы – 3 076 654 мың теңге;
Бөкей ордасы ауданы – 1 625 218 мың теңге;
Жаңақала ауданы – 1 618 830 мың теңге;
Жәнібек ауданы – 1 525 818 мың теңге;
Зеленов ауданы – 2 847 293 мың теңге;
Казталов ауданы – 2 464 432 мың теңге;
Қаратөбе ауданы – 1 756 855 мың теңге;
Сырым ауданы – 2 015 889 мың теңге;
Тасқала ауданы – 1 503 170 мың теңге;
Теректі ауданы – 3 015 240 мың теңге;
Шыңғырлау ауданы – 1 511 753 мың теңге.
8. 2014 жылға арналған облыстық бюджетте республикалық бюджетке бюджеттік кредиттерді өтеуге сомасы 2 452 282 мың теңге қарастырылсын.
Ескерту. 8 тармаққа өзгерістер енгізілді - Батыс Қазақстан облыстық мәслихатының 16.04.2014 № 17-3 шешімімен (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі).

9. Установить, что бюджетные изъятия из нижестоящих бюджетов в областной бюджет на 2014 год не предусматриваются.
10. Утвердить резерв местного исполнительного органа области на 2014 год в размере 416 878 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 10 - в редакции решения Западно-Казахстанского областного маслихата от 12.12.2014 № 21-1 (вводится в действие с 01.01.2014)
11. На 31 декабря 2014 года лимит долга местного исполнительного органа области составляет 14 930 221 тысяча тенге.
12. Установить гражданским служащим здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры и спорта, работающим в сельской местности, согласно перечню должностей специалистов определенных в соответствии с трудовым законодательством Республики Казахстан повышение на 25% должностных окладов по сравнению со ставками гражданских служащих, занимающимися этими видами деятельности в городских условиях, с 1 января 2014 года.

9. Төмен тұрған бюджеттерден бюджеттік алымдар 2013 жылға арналған облыстық бюджетке қарастырылмайды деп белгіленсін.
10. 2014 жылға арналған облыстың жергілікті атқарушы органының резерві 416 878 мың теңге көлемінде бекітілсін.
Ескерту. 10 тармақ жаңа редакцияда - Батыс Қазақстан облыстық мәслихатының 12.12.2014 № 21-1 шешімімен (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі).
11. Облыстың жергілікті атқарушы органының борыш лимиті 2014 жылдың 31 желтоқсанына 14 930 221 мың теңге мөлшерінде белгіленсін.
12. 2014 жылдың 1 қаңтарынан бастап Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасымен белгіленген мамандар лауазымдарының тізбесіне ауылдық жерлерде қызмет ететін денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет және спорт саласының азаматтық қызметшілеріне осы қызмет түрлерімен қалада айналысатын азаматтық қызметшілердің ставкаларымен салыстырғанда лауазымдық жалақыларын 25%-ға көтеру белгіленсін.

13. Утвердить перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестрированию в процессе исполнения местных бюджетов на 2014 год, согласно приложениям 45.
14. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2014 года.
Председатель сессии              Р. Хайруллин
Секретарь областного маслихата   М. Құлшар
Приложение 1
к решению маслихата
от 13 декабря 2013 года № 14-3
Областной бюджет на 2014 год
Сноска. Приложение 1 - в редакции решения Западно-Казахстанского областного маслихата от 12.12.2014 № 21-1 (вводится в действие с 01.01.2014)
тысяч тенге
Категория
Сумма
Класс
Подкласс
Специфика
Наименование

13. 2014 жылға арналған жергілікті бюджеттердің атқару үдерісінде секвестрлендіруге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 45 қосымшаларға сәйкес бекітілсін.
14. Осы шешім 2014 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы                  Р. Хайруллин
Облыстық мәслихат хатшысы        М. Құлшар
Мәслихаттың
2013 жылғы 13 желтоқсандағы
№ 14-3 шешіміне 1 қосымша
2014 жылға арналған облыстық бюджет
Ескерту. 1 қосымша жаңа редакцияда - Батыс Қазақстан облыстық мәслихатының 12.12.2014 № 21-1 шешімімен (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі)
мың теңге
Санаты
Сомасы
Сыныбы
Iшкi сыныбы
Ерекшелiгi
Атауы

112 545
022
Обеспечение лекарственными средствами больных с хронической почечной недостаточностью, аутоиммунными, орфанными заболеваниями, иммунодефицитными состояниями, а также больных после трансплантации почек
187 463
026
Обеспечение факторами свертывания крови больных гемофилией
315 490
027
Централизованный закуп и хранение вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
323 777
036
Обеспечение тромболитическими препаратами больных с острым инфарктом миокарда
22 556
046
Оказание медицинской помощи онкологическим больным в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи
1 354 580
4
Поликлиники
11 850 940
253
Управление здравоохранения области
11 850 940
014
Обеспечение лекарственными средствами и специализированными продуктами детского и лечебного питания отдельных категорий населения на амбулаторном уровне
1 035 659
038
Проведение скрининговых исследований в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи
202 966
039
Оказание медицинской помощи населению субъектами здравоохранения районного значения и села и амбулаторно-поликлинической помощи в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи
10 099 723
045
Обеспечение лекарственными средствами на льготных условиях отдельных категорий граждан на амбулаторном уровне лечения
512 592
5
Другие виды медицинской помощи
702 804
253
Управление здравоохранения области
702 804
011
Оказание скорой медицинской помощи и санитарная авиация, за исключением оказываемой за счет средств республиканского бюджета и субъектами здравоохранения районного значения и села
678 203
029
Областные базы спецмедснабжения
24 601
9
Прочие услуги в области здравоохранения
6 046 074
253
Управление здравоохранения области
2 185 996
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области здравоохранения
96 618
008
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
22 493
013
Проведение патологоанатомического вскрытия
61 398
016
Обеспечение граждан бесплатным или льготным проездом за пределы населенного пункта на лечение
57 826
018
Информационно-аналитические услуги в области здравоохранения
27 767
033
Капитальные расходы медицинских организаций здравоохранения
1 919 894
271
Управление строительства области
3 860 078
038
Строительство и реконструкция объектов здравоохранения
3 321 108
083
Строительство врачебных амбулаторий и фельдшерского акушерских пунктов, расположенных в сельских населенных пунктах в рамках Дорожной карты занятости 2020

112 545
022
Созылмалы бүйрек функциясының жетіспеушілігі бар, аутоиммунды, орфандық аурулармен ауыратын, иммунитеті жеткіліксіз науқастарды, сондай-ақ бүйрегін транспланттаудан кейінгі науқастарды дәрілік заттармен қамтамасыз ету
187 463
026
Гемофилиямен ауыратын науқастарды қанды ұйыту факторларымен қамтамасыз ету
315 490
027
Халыққа иммундық профилактика жүргізу үшін вакциналарды және басқа медициналық иммундық биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу және сақтау
323 777
036
Жіті миокард инфаркті бар науқастарды тромболитикалық препараттармен қамтамасыз ету
22 556
046
Онкологиялық науқастарға тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде медициналық көмек көрсету
1 354 580
4
Емханалар
11 850 940
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
11 850 940
014
Халықтың жекелеген санаттарын амбулаториялық деңгейде дәрілік заттармен және балаларға арналған және емдік тағамдардың арнаулы өнімдерімен қамтамасыз ету
1 035 659
038
Скринингтік зерттеулер тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде жүргізу
202 966
039
Аудандық маңызы бар және ауыл денсаулық сақтау субъектілерінің медициналық көмекті және амбулаториялық-емханалық көмекті халыққа тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде көрсетуі
10 099 723
045
Халықтың жекелеген санаттарын емдеудің амбулаториялық деңгейінде жеңілдікті жағдайда дәрілік заттармен қамтамасыз ету
512 592
5
Медициналық көмектiң басқа түрлерi
702 804
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
702 804
011
Республикалық бюджет қаражаты есебінен көрсетілетін және аудандық маңызы бар және ауылдың денсаулық сақтау субъектілері көрсететін медициналық көмекті қоспағанда, жедел медициналық көмек көрсету және санитариялық авиация
678 203
029
Облыстық арнайы медициналық жабдықтау базалары
24 601
9
Денсаулық сақтау саласындағы өзге де қызметтер
6 046 074
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
2 185 996
001
Жергілікті деңгейде денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
96 618
008
Қазақстан Республикасында ЖИТС алдын алу және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
22 493
013
Патологоанатомиялық ашып тексеруді жүргізу
61 398
016
Азаматтарды елді мекеннен тыс жерлерде емделу үшін тегін және жеңілдетілген жол жүрумен қамтамасыз ету
57 826
018
Денсаулық сақтау саласындағы ақпараттық талдамалық қызметі
27 767
033
Денсаулық сақтаудың медициналық ұйымдарының күрделі шығыстары
1 919 894
271
Облыстың құрылыс басқармасы
3 860 078
038
Денсаулық сақтау объектілерін салу және реконструкциялау
3 321 108
083
Жұмыспен қамту 2020 жол картасы шеңберінде ауылдық елді мекендерде орналасқан дәрігерлік амбулаториялар және фельдшерлік акушерлік пункттер салу

538 970
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
2 024 811
1
Социальное обеспечение
1 621 467
256
Управление координации занятости и социальных программ области
1 125 689
002
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и инвалидов в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа
596 894
013
Предоставление специальных социальных услуг для инвалидов с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях)
250 821
015
Предоставление специальных социальных услуг для детей-инвалидов с психоневрологическими патологиями в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях)
277 974
261
Управление образования области
378 900
015
Социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей
337 616
037
Социальная реабилитация
41 284
271
Управление строительства области
116 878
039
Строительство и реконструкция объектов социального обеспечения
116 878
2
Социальная помощь
206 739
256
Управление координации занятости и социальных программ области
206 739
003
Социальная поддержка инвалидов
117 683
049
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на выплату государственной адресной социальной помощи
66 500
050
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на выплату государственных пособий на детей до 18 лет
22 556
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
196 605
256
Управление координации занятости и социальных программ области
142 316
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
96 750
017
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на введение стандартов специальных социальных услуг
4 994
018
Размещение государственного социального заказа в неправительственном секторе
12 099
044
Реализация миграционных мероприятий на местном уровне
5 928
045
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на реализацию Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов
12 185
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
10 360
263
Управление внутренней политики области
29 259
077
Реализация Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов

538 970
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
2 024 811
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
1 621 467
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
1 125 689
002
Жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда) қарттар мен мүгедектерге арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
596 894
013
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда) психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектер үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
250 821
015
Балалар психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерінде (ұйымдарда) психоневрологиялық патологиялары бар мүгедек балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
277 974
261
Облыстың білім басқармасы
378 900
015
Жетiм балаларды, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтік қамсыздандыру
337 616
037
Әлеуметтік сауықтандыру
41 284
271
Облыстың құрылыс басқармасы
116 878
039
Әлеуметтік қамтамасыз ету объектілерін салу және реконструкциялау
116 878
2
Әлеуметтiк көмек
206 739
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
206 739
003
Мүгедектерге әлеуметтік қолдау көрсету
117 683
049
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
66 500
050
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне 18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар төлеуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
22 556
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
196 605
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
142 316
001
Жергілікті деңгейде облыстың жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету үшін және әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
96 750
017
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне арнаулы әлеуметтік қызметтер стандарттарын енгізуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
4 994
018
Үкіметтік емес секторда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
12 099
044
Жергiлiктi деңгейде көшi-қон iс-шараларын iске асыру
5 928
045
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі іс-шаралар жоспарын іске асыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
12 185
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
10 360
263
Облыстың ішкі саясат басқармасы
29 259
077
Мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі іс-шаралар жоспарын іске асыру

29 259
270
Управление по инспекции труда области
25 030
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования трудовых отношений на местном уровне
18 327
003
Капитальные расходы государственного органа
6 703
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
12 760 690
1
Жилищное хозяйство
5 009 545
261
Управление образования области
123 535
062
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на развитие городов и сельских населенных пунктов в рамках Дорожной карты занятости 2020
109 752
064
Ремонт объектов в рамках развития городов и сельских населенных
пунктов по Дорожной карте занятости 2020
13 783
268
Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог области
20 755
021
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на развитие городов и сельских населенных пунктов в рамках Дорожной карты занятости 2020
20 755
271
Управление строительства области
4 812 518
014
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на проектирование, строительство и (или) приобретение жилья государственного коммунального жилищного фонда
2 143 778
027
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на проектирование, развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры
2 668 740
273
Управление культуры, архивов и документации области
33 957
015
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на развитие городов и сельских населенных пунктов в рамках Дорожной карты занятости 2020
33 957
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
18 780
026
Проведение энергетического аудита многоквартирных жилых домов
13 125
042
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на развитие городов и сельских населенных пунктов в рамках Дорожной карты занятости 2020
5 655
2
Коммунальное хозяйство
7 638 119
271
Управление строительства области
1 793 718
058
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на развитие системы водоснабжения в сельских населенных пунктах
1 793 718
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
5 844 401
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области энергетики и жилищно-коммунального хозяйства
48 548
004
Газификация населенных пунктов
3 547 426
005
Капитальные расходы государственного органа

29 259
270
Облыстың еңбек инспекциясы бойынша басқармасы
25 030
001
Жергілікті деңгейде еңбек қатынасын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
18 327
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
6 703
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
12 760 690
1
Тұрғын үй шаруашылығы
5 009 545
261
Облыстың білім басқармасы
123 535
062
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне Жұмыспен қамту 2020 жол картасы шеңберінде қалаларды және ауылдық елді мекендерді дамытуға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
109 752
064
Жұмыспен қамту 2020 жол картасы бойынша қалаларды және ауылдық елді
мекендерді дамыту шеңберінде объектілерді жөндеу
13 783
268
Облыстың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
20 755
021
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне Жұмыспен қамту 2020 жол картасы шеңберінде қалаларды және ауылдық елді мекендерді дамытуға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
20 755
271
Облыстың құрылыс басқармасы
4 812 518
014
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін жобалауға, салуға және (немесе) сатып алуға берілетін нысаналы даму трансферттері
2 143 778
027
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалауға, дамытуға, жайластыруға және (немесе) сатып алуға берілетін нысаналы даму трансферттері
2 668 740
273
Облыстың мәдениет, мұрағаттар және құжаттама басқармасы
33 957
015
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне Жұмыспен қамту 2020 жол картасы шеңберінде қалаларды және ауылдық елді мекендерді дамытуға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
33 957
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
18 780
026
Көп пәтерлі тұрғын үйлерде энергетикалық аудит жүргізу
13 125
042
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне Жұмыспен қамту 2020 жол картасы шеңберінде қалаларды және ауылдық елді мекендерді дамытуға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
5 655
2
Коммуналдық шаруашылық
7 638 119
271
Облыстың құрылыс басқармасы
1 793 718
058
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне елді мекендерді сумен жабдықтау жүйесін дамытуға берілетін нысаналы даму трансферттері
1 793 718
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
5 844 401
001
Жергілікті деңгейде энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
48 548
004
Елді мекендерді газдандыру
3 547 426
005
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары

331 281
263
Управление внутренней политики области
85 183
001
Услуги по реализации государственной, внутренней политики на местном уровне
85 183
273
Управление культуры, архивов и документации области
144 464
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области культуры и управления архивным делом
49 694
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
54 840
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
39 930
283
Управление по вопросам молодежной политики области
101 634
001
Услуги по реализации молодежной политики на местном уровне
28 544
005
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
73 090
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
5 233 647
1
Сельское хозяйство
3 361 656
255
Управление сельского хозяйства области
3 361 656
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
75 310
002
Поддержка семеноводства
65 273
010
Государственная поддержка племенного животноводства
1 720 703
013
Субсидирование повышения продуктивности и качества продукции животноводства
530 545
014
Субсидирование стоимости услуг по доставке воды сельскохозяйственным товаропроизводителям
21 803
016
Обеспечение закладки и выращивания многолетних насаждений плодово-ягодных культур и винограда
0
020
Субсидирование повышения урожайности и качества продукции растениеводства, удешевление стоимости горюче-смазочных материалов и других товарно-материальных ценностей, необходимых для проведения весенне-полевых и уборочных работ, путем субсидирования производства приоритетных культур
484 316
029
Мероприятия по борьбе с вредными организмами сельскохозяйственных культур
120 467
031
Централизованный закуп изделий и атрибутов ветеринарного назначения для проведения идентификации сельскохозяйственных животных, ветеринарного паспорта на животное и их транспортировка (доставка) местным исполнительным органам районов (городов областного значения)
56 480
041
Удешевление сельхозтоваропроизводителям стоимости гербицидов, биоагентов (энтомофагов) и биопрепаратов, предназначенных для обработки сельскохозяйственных культур в целях защиты растений
9 319
045
Определение сортовых и посевных качеств семенного и посадочного материала
14 533
046
Государственный учет и регистрация тракторов, прицепов к ним, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов

331 281
263
Облыстың ішкі саясат басқармасы
85 183
001
Жергілікті деңгейде мемлекеттік, ішкі саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
85 183
273
Облыстың мәдениет, мұрағаттар және құжаттама басқармасы
144 464
001
Жергілікті деңгейде мәдениет және мұрағат ісін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
49 694
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
54 840
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
39 930
283
Облыстың жастар саясаты мәселелерi жөніндегі басқармасы
101 634
001
Жергілікті деңгейде жастар саясатын іске асыру жөніндегі қызметтер
28 544
005
Жастар саясаты саласында iс-шараларды iске асыру
73 090
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
5 233 647
1
Ауыл шаруашылығы
3 361 656
255
Облыстың ауыл шаруашылығы басқармасы
3 361 656
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
75 310
002
Тұқым шаруашылығын қолдау
65 273
010
Асыл тұқымды мал шаруашылығын мемлекеттік қолдау
1 720 703
013
Мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігін және сапасын арттыруды субсидиялау
530 545
014
Ауыл шаруашылығы тауарларын өндірушілерге су жеткізу бойынша көрсетілетін қызметтердің құнын субсидиялау
21 803
016
Жеміс-жидек дақылдарының және жүзімнің көп жылдық көшеттерін отырғызу және өсіруді қамтамасыз ету
0
020
Басым дақылдарды өндіруді субсидиялау арқылы өсімдік шаруашылығы өнімінің шығымдылығы мен сапасын арттыруды, және көктемгі егіс пен егін жинау жұмыстарын жүргізуге қажетті жанар-жағармай материалдары мен басқа да тауар-материалдық құндылықтардың құнын арзандатуды субсидиялау
484 316
029
Ауыл шаруашылық дақылдарының зиянды организмдеріне қарсы күрес жөніндегі іс-шаралар
120 467
031
Ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіруді жүргізу үшін ветеринариялық мақсаттағы бұйымдар мен атрибуттарды, жануарға арналған ветеринариялық паспортты орталықтандырып сатып алу және оларды аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдарына тасымалдау (жеткізу)
56 480
041
Ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілерге өсімдіктерді қорғау мақсатында ауыл шаруашылығы дақылдарын өңдеуге арналған гербицидтердің, биоагенттердің (энтомофагтардың) және биопрепараттардың құнын арзандату
9 319
045
Тұқымдық және көшет отырғызылатын материалдың сорттық және себу сапаларын анықтау
14 533
046
Тракторларды, олардың тіркемелерін, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен тетіктерін мемлекеттік есепке алуға және тіркеу

004
Оказание стационарной и стационарозамещающей медицинской помощи субъектами здравоохранения по направлению специалистов первичной медико-санитарной помощи и медицинских организаций, за исключением оказываемой за счет средств республиканского бюджета и субъектами здравоохранения районного значения и села
23 566
2
Охрана здоровья населения
724 154
253
Управление здравоохранения области
724 154
005
Производство крови, ее компонентов и препаратов для местных организаций здравоохранения
499 353
006
Услуги по охране материнства и детства
112 080
007
Пропаганда здорового образа жизни
112 721
012
Реализация социальных проектов на профилактику ВИЧ-инфекции среди лиц находящихся и освободившихся из мест лишения свободы в рамках Государственной программы "Саламатты Қазақстан" на 2011-2015 годы
0
017
Приобретение тест-систем для проведения дозорного эпидемиологического надзора
0
3
Специализированная медицинская помощь
3 413 742
253
Управление здравоохранения области
3 413 742
009
Оказание медицинской помощи лицам, страдающим туберкулезом, инфекционными заболеваниями, психическими расстройствами и расстройствами поведения, в том числе связанные с употреблением психоактивных веществ
3 091 931
019
Обеспечение больных туберкулезом противотуберкулезными препаратами
0
020
Обеспечение больных диабетом противодиабетическими препаратами
0
021
Обеспечение онкогемотологических больных химиопрепаратами
0
022
Обеспечение лекарственными средствами больных с хронической почечной недостаточностью, аутоиммунными, орфанными заболеваниями, иммунодефицитными состояниями, а также больных после трансплантации почек
0
026
Обеспечение факторами свертывания крови больных гемофилией
0
027
Централизованный закуп вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
71 696
036
Обеспечение тромболитическими препаратами больных с острым инфарктом миокарда
0
046
Оказание медицинской помощи онкологическим больным в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи
250 115
4
Поликлиники
1 784 932
253
Управление здравоохранения области
1 784 932
014
Обеспечение лекарственными средствами и специализированными продуктами детского и лечебного питания отдельных категорий населения на амбулаторном уровне
1 005 658
039
Оказание медицинской помощи населению субъектами здравоохранения районного значения и села и амбулаторно-поликлинической помощи в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи

004
Республикалық бюджет қаражаты есебінен көрсетілетін және аудандық маңызы бар және ауылдың денсаулық сақтау субъектілері көрсететін медициналық көмекті қоспағанда, бастапқы медициналық-санитариялық көмек және медициналық ұйымдар мамандарын жіберу бойынша денсаулық сақтау субъектілерінің стационарлық және стационарды алмастыратын медициналық көмек көрсетуі
23 566
2
Халықтың денсаулығын қорғау
724 154
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
724 154
005
Жергілікті денсаулық сақтау ұйымдары үшін қанды, оның құрамдауыштары мен препараттарын өндіру
499 353
006
Ана мен баланы қорғау бойынша қызмет көрсету
112 080
007
Салауатты өмір салтын насихаттау
112 721
012
2011-2015 жылдарға арналған "Саламатты Қазақстан" мемлекеттік бағдарламасы аясында бас бостандығын айыру орындарында отырған және босап шыққан тұлғалар арасында АҚТҚ-инфекциясының алдын алуға арналған әлеуметтік жобаларды іске асыру
0
017
Шолғыншы эпидемиологиялық қадағалау жүргізу үшін тест-жүйелерін сатып алу
0
3
Мамандандырылған медициналық көмек
3 413 742
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
3 413 742
009
Туберкулез, жұқпалы аурулар, психикалық күйзеліс және мінез-құлқының бұзылуынан, оның ішінде психикаға белсенді әсер ететін заттарды қолдануға байланысты, зардап шегетін адамдарға медициналық көмек көрсету
3 091 931
019
Туберкулезбен ауыратын науқастарды туберкулезге қарсы препараттармен қамтамасыз ету
0
020
Диабетпен ауыратын науқастарды диабетке қарсы препараттармен қамтамасыз ету
0
021
Онкогематологиялық науқастарды химия препараттарымен қамтамасыз ету
0
022
Созылмалы бүйрек функциясының жетіспеушілігі бар, аутоиммунды, орфандық аурулармен ауыратын, иммунитеті жеткіліксіз науқастарды, сондай-ақ бүйрегін транспланттаудан кейінгі науқастарды дәрілік заттармен қамтамасыз ету
0
026
Гемофилиямен ауыратын науқастарды қанды ұйыту факторларымен қамтамасыз ету
0
027
Халыққа иммундық профилактика жүргізу үшін вакциналарды және басқа иммундық биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу
71 696
036
Жіті миокард инфаркті бар науқастарды тромболитикалық препараттармен қамтамасыз ету
0
046
Онкологиялық науқастарға тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде медициналық көмек көрсету
250 115
4
Емханалар
1 784 932
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
1 784 932
014
Халықтың жекелеген санаттарын амбулаториялық деңгейде дәрілік заттармен және балаларға арналған және емдік тағамдардың арнаулы өнімдерімен қамтамасыз ету
1 005 658
039
Аудандық маңызы бар және ауыл денсаулық сақтау субъектілерінің медициналық көмекті және амбулаториялық-емханалық көмекті халыққа тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде көрсетуі

271
Управление строительства области
0
014
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на проектирование, строительство и (или) приобретение жилья государственного коммунального жилищного фонда
0
027
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на проектирование, развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры
0
072
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на строительство и (или) приобретение служебного жилища и развитие (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры в рамках Программы занятости 2020
0
273
Управление культуры, архивов и документации области
0
015
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на развитие городов и сельских населенных пунктов в рамках Дорожной карты занятости 2020
0
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
13 125
008
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на проектирование, развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры
0
026
Проведение энергетического аудита многоквартирных жилых домов
13 125
042
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на развитие городов и сельских населенных пунктов в рамках Дорожной карты занятости 2020
0
285
Управление физической культуры и спорта области
0
010
Ремонт объектов в рамках развития городов и сельских населенных пунктов по Дорожной карте занятости 2020
0
2
Коммунальное хозяйство
43 136
271
Управление строительства области
0
013
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на развитие коммунального хозяйства
0
030
Развитие коммунального хозяйства
0
033
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на развитие системы водоснабжения и водоотведения
0
058
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на развитие системы водоснабжения в сельских населенных пунктах
0
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
43 136
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области энергетики и жилищно-коммунального хозяйства
43 136
002
Создание информационных систем
0
004
Газификация населенных пунктов
0
010
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на развитие системы водоснабжения и водоотведения
0
014
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на развитие коммунального хозяйства
0

271
Облыстың құрылыс басқармасы
0
014
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін жобалауға, салуға және (немесе) сатып алуға берілетін нысаналы даму трансферттері
0
027
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалауға, дамытуға, жайластыруға және (немесе) сатып алуға берілетін нысаналы даму трансферттері
0
072
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне Жұмыспен қамту 2020 бағдарламасы шеңберінде тұрғын жай салу және (немесе) сатып алу және инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамыту және (немесе) сатып алуға алуға берілетін нысаналы даму трансферттері
0
279
Облыстың Энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
13 125
008
Аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалауға, салуға және (немесе) сатып алуға арналған нысаналы трансферттер
0
026
Көп пәтерлі тұрғын үйлерде энергетикалық аудит жүргізу
13 125
042
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне Жұмыспен қамту 2020 жол картасы шеңберінде қалаларды және ауылдық елді-мекендерді дамытуға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
0
285
Облыстың дене шынықтыру және спорт басқармасы
0
010
Жұмыспен қамту 2020 жол картасы бойынша қалаларды және ауылдық елді-мекендерді дамыту шеңберінде объектілерді жөндеу
0
2
Коммуналдық шаруашылық
43 136
271
Облыстың құрылыс басқармасы
0
013
Аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне коммуналдық шаруашылықты дамытуға берілетін нысаналы даму трансферттері
0
030
Коммуналдық шаруашылығын дамыту
0
033
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға берілетін нысаналы даму трансферттері
0
058
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне елді-мекендерді сумен жабдықтау жүйесін дамытуға берілетін нысаналы даму трансферттері
0
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
43 136
001
Жергілікті деңгейде энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
43 136
002
Ақпараттық жүйелер құру
0
004
Елді-мекендерді газдандыру
0
010
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне сумен жабдықтауға және су бұру жүйелерін дамытуға берілетін нысаналы даму трансферттері
0
014
Аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне коммуналдық шаруашылықты дамытуға арналған нысаналы даму трансферттері
0

77 849
030
Централизованный закуп ветеринарных препаратов по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных, услуг по их профилактике и диагностике, организация их хранения и транспортировки (доставки) местным исполнительным органам районов (городов областного значения)
0
031
Централизованный закуп изделий и атрибутов ветеринарного назначения для проведения идентификации сельскохозяйственных животных, ветеринарного паспорта на животное и их транспортировка (доставка) местным исполнительным органам районов (городов областного значения)
0
041
Удешевление сельхозтоваропроизводителям стоимости гербицидов, биоагентов (энтомофагов) и биопрепаратов, предназначенных для обработки сельскохозяйственных культур в целях защиты растений
9 319
045
Определение сортовых и посевных качеств семенного и посадочного материала
12 930
046
Государственный учет и регистрация тракторов, прицепов к ним, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов
357
047
Субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических)
15 422
048
Возделывание сельскохозяйственных культур в защищенном грунте
31 817
2
Водное хозяйство
198 885
254
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования области
0
002
Установление водоохранных зон и полос водных объектов
0
003
Обеспечение функционирования водохозяйственных сооружений, находящихся в коммунальной собственности
0
255
Управление сельского хозяйства области
0
009
Субсидирование стоимости услуг по подаче питьевой воды из особо важных групповых и локальных систем водоснабжения, являющихся безальтернативными источниками питьевого водоснабжения
0
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
198 885
032
Субсидирование стоимости услуг по подаче питьевой воды из особо важных групповых и локальных систем водоснабжения, являющихся безальтернативными источниками питьевого водоснабжения
198 885
3
Лесное хозяйство
396 570
254
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования области
396 570
005
Охрана, защита, воспроизводство лесов и лесоразведение
390 354
006
Охрана животного мира
6 216
271
Управление строительства области
0
021
Развитие объектов лесного хозяйства
0
4
Рыбное хозяйство
0
255
Управление сельского хозяйства области
0
034
Cубсидирование повышения продуктивности и качества товарного рыбоводства
0
5
Охрана окружающей среды
149 474
254
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования области
149 474
001
Услуги по реализации государственной политики в сфере охраны окружающей среды на местном уровне

77 849
030
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасына арналған ветеринариялық препараттарды, олардың профилактикасы мен диагностикасы жөніндегі қызметтерді орталықтандырып сатып алу, оларды сақтауды және аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдарына тасымалдауды (жеткізуді) ұйымдастыру
0
031
Ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіруді жүргізу үшін ветеринариялық мақсаттағы бұйымдар мен атрибуттарды, жануарға арналған ветеринариялық паспортты орталықтандырып сатып алу және оларды аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдарына тасымалдау (жеткізу)
0
041
Ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілерге өсімдіктерді қорғау мақсатында ауыл шаруашылығы дақылдарын өңдеуге арналған гербицидтердің, биоагенттердің (энтомофагтардың) және биопрепараттардың құнын арзандату
9 319
045
Тұқымдық және көшет отырғызылатын материалдың сорттық және себу сапаларын анықтау
12 930
046
Тракторларды, олардың тіркемелерін, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен тетіктерін мемлекеттік есепке алуға және тіркеу
357
047
Тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялау
15 422
048
Ауыл шаруашылығы дақылдарын қорғалған топырақта өсіру
31 817
2
Су шаруашылығы
198 885
254
Облыстың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы
0
002
Су қорғау аймақтары мен су объектiлерi белдеулерiн белгiлеу
0
003
Коммуналдық меншіктегі су шаруашылығы құрылыстарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
0
255
Облыстың ауыл шаруашылығы басқармасы
0
009
Ауыз сумен жабдықтаудың баламасыз көздерi болып табылатын сумен жабдықтаудың аса маңызды топтық жүйелерiнен ауыз су беру жөніндегі қызметтердің құнын субсидиялау
0
279
Облыстың Энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
198 885
032
Ауыз сумен жабдықтаудың баламасыз көздерi болып табылатын сумен жабдықтаудың аса маңызды топтық жүйелерiнен ауыз су беру жөнiндегi қызметтердiң құнын субсидиялау
198 885
3
Орман шаруашылығы
396 570
254
Облыстың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы
396 570
005
Ормандарды сақтау, қорғау, молайту және орман өсiру
390 354
006
Жануарлар дүниесін қорғау
6 216
271
Облыстың құрылыс басқармасы
0
021
Орман шаруашылығы объектілерін дамыту
0
4
Балық шаруашылығы
0
255
Облыстың ауыл шаруашылығы басқармасы
0
034
Тауарлық балық өсіру өнімділігі мен сапасын арттыруды субсидиялау
0
5
Қоршаған ортаны қорғау
149 474
254
Облыстың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы
149 474
001
Жергілікті деңгейде қоршаған ортаны қорғау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер

2 759 836
020
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на реализацию мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы "Развитие регионов"
0
047
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на увеличение штатной численности местных исполнительных органов
0
266
Управление предпринимательства и индустриально-инновационного развития области
48 426
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и индустриально-инновационной деятельности
48 426
005
Поддержка частного предпринимательства в рамках программы "Дорожная карта бизнеса - 2020"
0
010
Субсидирование процентной ставки по кредитам в рамках программы "Дорожная карта бизнеса - 2020"
0
011
Частичное гарантирование кредитов малому и среднему бизнесу в рамках программы "Дорожная карта бизнеса - 2020"
0
012
Сервисная поддержка ведения бизнеса в рамках программы "Дорожная карта бизнеса - 2020"
0
038
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на реализацию текущих мероприятий в рамках Программы развития моногородов на 2012-2020 годы
0
269
Управление по делам религий области
15 292
001
Услуги по реализации государственной политики в сфере религиозной деятельности на местном уровне
15 292
271
Управление строительства области
0
051
Развитие индустриальной инфраструктуры в рамках программы "Дорожная карта бизнеса - 2020"
0
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
0
024
Развитие индустриальной инфраструктуры в рамках программы "Дорожная карта бизнеса - 2020"
0
035
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на развитие инженерной инфраструктуры в рамках Программы "Развитие регионов"
0
036
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на текущее обустройство моногородов в рамках Программы развития моногородов на 2012-2020 годы
0
084
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на реализацию бюджетных инвестиционных проектов в рамках Программы развития моногородов на 2012-2020 годы
0
14
Обслуживание долга
0
1
Обслуживание долга
0
257
Управление финансов
0
016
Обслуживание долга местных исполнительных органов по выплате вознаграждений и иных платежей по займам из республиканского бюджета
0
15
Трансферты
23 381 135
1
Трансферты
23 381 135
257
Управление финансов области
23 381 135
006
Бюджетные изъятия
0

2 759 836
020
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне "Өңірлерді дамыту" Бағдарламасы шеңберінде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
0
047
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттерiне жергілікті атқарушы органдардың штат санын ұлғайтуға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
0
266
Облыстың кәсіпкерлік және индустриалдық-инновациялық даму басқармасы
48 426
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлік және индустриалдық-инновациялық қызметті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
48 426
005
Бизнестің жол картасы - 2020" бағдарламасы шеңберінде жеке кәсіпкерлікті қолдау
0
010
"Бизнестің жол картасы - 2020" бағдарламасы шеңберінде кредиттер бойынша пайыздық мөлшерлемені субсидиялау
0
011
"Бизнестің жол картасы - 2020" бағдарламасы шеңберінде шағын және орта бизнеске кредиттерді ішінара кепілдендіру
0
012
"Бизнестің жол картасы - 2020" бағдарламасы шеңберінде бизнесті жүргізуді сервистік қолдау
0
038
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне Моноқалаларды дамытудың 2012-2020 жылдарға арналған бағдарламасы шеңберінде ағымдағы іс-шараларды іске асыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
0
269
Облыстың дін істері басқармасы
15 292
001
Жергілікті деңгейде дін істер саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
15 292
271
Облыстың құрылыс басқармасы
0
051
"Бизнестің жол картасы - 2020" бағдарламасы шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамыту
0
279
Облыстың Энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
0
024
"Бизнестiң жол картасы - 2020" бағдарламасы шеңберiнде индустриялық инфрақұрылымды дамыту
0
035
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне "Өңірлерді дамыту" бағдарламасы шеңберінде инженерлік инфрақұрылымын дамыту үшін берілетін нысаналы даму трансферттері
0
036
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне Моноқалаларды дамытудың 2012-2020 жылдарға арналған бағдарламасы шеңберінде моноқалаларды нысаналы жайластыруға берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
0
084
Моноқалаларды дамытудың 2012-2020 жылдарға арналған бағдарламасы шеңберінде бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыру
0
14
Борышқа қызмет көрсету
0
1
Борышқа қызмет көрсету
0
257
Облыстың қаржы басқармасы
0
016
Жергiлiктi атқарушы органдардың республикалық бюджеттен қарыздар бойынша сыйақылар мен өзге де төлемдердi төлеу бойынша борышына қызмет көрсету
0
15
Трансферттер
23 381 135
1
Трансферттер
23 381 135
257
Облыстың қаржы басқармасы
23 381 135
006
Бюджеттік алып қоюлар
0

002
Организация в экстренных случаях доставки тяжелобольных людей до ближайшей организации здравоохранения, оказывающей врачебную помощь

002
Ерекше жағдайларда сырқаты ауыр адамдарды дәрігерлік көмек көрсететін ең жақын денсаулық сақтау ұйымына жеткізуді ұйымдастыру