О районном бюджете на 2014-2016 годы
Решение Каратобинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 24 декабря 2013 года № 19-3. Зарегистрировано Департаментом юстиции Западно-Казахстанской области 10 января 2014 года № 3403. Утратило силу решением Каратобинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 18 марта 2015 года № 30-10
Сноска. Утратило силу решением Каратобинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 18.03.2015 № 30-10.
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" от 23 января 2001 года Каратобинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2014-2016 годы согласно приложениям 12 и 3 соответственно, в том числе на 2014 год в следующих объемах:
1) доходы – 2 690 036 тысяча тенге, в том числе:
налоговые поступления - 193 231 тысяча тенге;
неналоговые поступления - 7 624 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 55 тысяч тенге;
поступления трансфертов - 2 489 126 тысяча тенге;
2) затраты – 2 690 901 тысяча тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 83 970 тысяча тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 91 861 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов - 7 891 тысяча тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -84 835 тысяча тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 84 835 тысяча тенге:
поступление займов - 91 672 тысячи тенге;
погашение займов - 7 891 тысяча тенге;
используемые остатки бюджетных средств - 1 054 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Каратобинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 24.12.2014 № 29-1 (вводится в действие с 01.01.2014).
2. Поступления в районный бюджет на 2014 год формируются в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан, Законом Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2014-2016 годы" и согласно пункта 4 настоящего решения.
3. Принять к сведению и руководству статьи 4101213141516171819 Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2014-2016 годы".
1) Учесть в районном бюджете на 2014 год поступление целевых трансфертов и кредитов из республиканского бюджета в общей сумме 823 943 тысяч тенге, в том числе:
на оснащение учебным оборудованием кабинетов физики, химии, биологии в государственных учреждениях основного среднего и общего среднего образования - 2 576 тысяч тенге;

2014-2016 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Батыс Қазақстан облысы Қаратөбе аудандық мәслихатының 2013 жылғы 24 желтоқсандағы № 19-3 шешімі. Батыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2014 жылғы 10 қаңтарда № 3403 болып тіркелді. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы Қаратөбе аудандық мәслихатының 2015 жылғы 18 наурыздағы № 30-10 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы Қаратөбе аудандық мәслихатының 18.03.2015 № 30-10 шешімімен.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қантардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес, Қаратөбе аудандық мәслихат ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2014-2016 жылдарға арналған аудандық бюджет 12 және 3 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2014 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 2 690 036 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер - 193 231 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 7 624 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 55 мың теңге;
трансферттер түсімі - 2 489 126 мың теңге;
2) шығындар – 2 690 901 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 83 970 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 91 861 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 7 891 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу - 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -84 835 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 84 835 мың теңге:
қарыздар түсімі - 91 672 мың теңге;
қарыздарды өтеу - 7 891 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары - 1 054 мың теңге.
Ескерту. 1 тармақ жаңа редакцияда - Батыс Қазақстан облысы Қаратөбе аудандық мәслихатының 24.12.2014 № 29-1 шешімімен (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2014 жылға арналған аудандық бюджет түсімдері Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының "2014-2016 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңына сәйкес және осы шешімнің 4 тармағына сәйкес қалыптастырылады.
3. Қазақстан Республикасының "2014-2016 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 4101213141516171819 баптары қатерге және басшылыққа алынсын.
1) 2014 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен бөлінетін нысаналы трансферттердің және кредиттердің жалпы сомасы 823 943 мың теңге көлемінде ескерілсін, соның ішінде:
негізгі орта және жалпы орта білім беретін мемлекеттік мекемелердегі физика, химия, биология кабинеттерін оқу жабдығымен жарақтандыруға - 2 576 мың теңге;

на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования - 22 696 тысяч тенге;
на повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по трехуровневой системе - 7 280 тысячи тенге;
на проектирование, развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры - 18 747 тысяч тенге;
на проектирование, строительство и (или) приобретение жилья коммунального жилищного фонда - 94 025 тысяч тенге;
на реконструкцию (корректировку) внутрипоселковых водопроводных сетей села Каратоба Каратобинского района - 180 420 тысяч тенге;
на разработку проектно-сметной документации "Реконструкция водопровода села Шоптыкуль Каратобинского района" - 2 361 тысяча тенге;
на разработку проектно-сметной документации "Реконструкция водопровода села Сулыколь Каратобинского района" - 4 933 тысячи тенге;
на разработку проектно-сметной документации "Реконструкция водопровода села Каракамыс Каратобинского района" - 3 360 тысячи тенге;
на разработку проектно-сметной документации "Реконструкция водопровода села Коржын Каратобинского района" - 3 350 тысячи тенге;
кредиты на реализацию мер социальной поддержки специалистов - 91 672 тысячи тенге;
на капитальный ремонт асфальтобетонного покрытия проезжей части дорог улиц Сейфуллина, Курмангазы, Жумалиева, Датова села Каратоба Каратобинского района - 226 561 тысяч тенге;
на разработку проектно-сметной документации "Газификация социальных объектов села Каракамыс Каратобинского района" - 2 253 тысяч тенге;
на разработку проектно-сметной документации "Газификация социальных объектов села Бесоба Каратобинского района" – 993 тысяч тенге;
на разработку проектно-сметной документации "Газификация социальных объектов села Жусандой Каратобинского района" - 2 426 тысяч тенге;
на разработку проектно-сметной документации "Газификация социальных объектов села Сауле Каратобинского района" – 1 248 тысяч тенге;
на разработку проектно-сметной документации "Газификация социальных объектов села Коржын Каратобинского района" - 1 975 тысяч тенге;
на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования, в том числе на выплату ежемесячной надбавки в размере 10 процентов - 1 860 тенге;
на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования - 9 472 тысяч тенге;
на выплату государственной адресной социальной помощи – 2 000 тысяч тенге;
на выплату государственных пособий на детей до 18 лет – 1 398 тысяч тенге;
на установку дорожных знаков и указателей в местах расположения организаций, ориентированных на обслуживание инвалидов – 36 тысяч тенге;

мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға - 22 696 мың теңге;
үш деңгейлі жүйе бойынша біліктілігін арттырудан өткен мұғалімдерге еңбекақыларын көтеруге - 7 280 мың теңге;
инженерлік коммуникациялық инфрақұрылымды дамыту, жайластыруға және (немесе) сатып алуға - 18 747 мың теңге;
коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалауға, салуға және (немесе) сатып алуға - 94 025 мың теңге;
Қаратөбе ауданы Қаратөбе ауылында ауылішілік су құбыры жүйесін қайта құруға (түзетуге) - 180 420 мың теңге;
"Қаратөбе ауданы Шөптікөл ауылындағы су құбырын қайта құру" жобалық сметалық құжаттарды әзірлеуге - 2 361 мың теңге;
"Қаратөбе ауданы Сулыкөл ауылындағы су құбырын қайта құру" жобалық сметалық құжаттарды әзірлеуге - 4 933 мың теңге;
"Қаратөбе ауданы Қарақамыс ауылындағы су құбырын қайта құру" жобалық сметалық құжаттарды әзірлеуге - 3 360 мың теңге;
"Қаратөбе ауданы Қоржын ауылындағы су құбырын қайта құру" жобалық сметалық құжаттарды әзірлеуге - 3 350 мың теңге;
мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға берілетін кредиттер - 91 672 мың теңге;
Қаратөбе ауданы Қаратөбе ауылындағы Сейфуллин, Құрманғазы, Жұмалиев, Датов көшелерінің асфальт бетонды жабынмен жол жүру бөліктерін күрделі жөндеуге - 226 561 мың теңге;
"Қаратөбе ауданының Қарақамыс ауылындағы әлеуметтік нысандарды газбен жабдықтау" жобалық сметалық құжаттаманы әзірлеуге – 2 253 мың теңге;
"Қаратөбе ауданының Бесоба ауылындағы әлеуметтік нысандарды газбен жабдықтау" жобалық сметалық құжаттаманы әзірлеуге – 993 мың теңге;
"Қаратөбе ауданының Жусандой ауылындағы әлеуметтік нысандарды газбен жабдықтау" жобалық сметалық құжаттаманы әзірлеуге - 2 426 мың теңге;
"Қаратөбе ауданының Сәуле ауылындағы әлеуметтік нысандарды газбен жабдықтау" жобалық сметалық құжаттаманы әзірлеуге – 1 248 мың теңге;
"Қаратөбе ауданының Қоржын ауылындағы әлеуметтік нысандарды газбен жабдықтау" жобалық сметалық құжаттаманы әзірлеуге – 1 975 мың теңге;
мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға, оның ішінде 10 пайыз мөлшерінде ай сайынғы үстемеақы төлеуге - 1 860 мың теңге;
мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға – 9 472 мың теңге;
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге – 2 000 мың теңге;
18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар төлеуге – 1 398 мың теңге;
мүгедектерге қызмет көрсетуге бағдарланған ұйымдар орналасқан жерлерде жол белгілері мен сілтегіштерін орнатуға - 36 мың теңге;

на ежемесячную надбавку за особые условия труда к должностным окладам работников государственных учреждений, не являющихся государственными служащими а также работников государственных предприятий, финансируемых из местных бюджетов – 70 126 тысяч тенге;
на средний ремонт внутрипоселковых дорог улиц Нысанова, Мухита села Каратобе Каратобинского района - 72 175 тысяча тенге.
Сноска. Пункт 3 в редакции решения Каратобинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 24.12.2014 № 29-1 (вводится в действие с 01.01.2014).
4. Установить на 2014 год норматив распределения доходов для обеспечения сбалансированности местных бюджетов, по следующим подклассам доходов:
1) индивидуальный подоходный налог, зачисляется в районный бюджет 100%;
2) социальный налог, зачисляется в районный бюджет 100%.
5. Деньги от реализации товаров и услуг, предоставляемых государственными учреждениями подведомственных местным исполнительным органам, используются ими в порядке, определяемом Бюджетным кодексом Республики Казахстан и Правительством Республики Казахстан.
6. Установить на 2014 год размеры субвенции передаваемых из областного бюджета в районный бюджет в сумме 1 756 855 тысяч тенге.
7. Установить, что бюджетные изъятия из районного бюджета в областной бюджет на 2014 год не предусматриваются.
8. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2014 год в размере 2 568 тысяч тенге.
9. Установить специалистам здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, работающим в сельских населенных пунктах, повышение на 25% оклады и тарифные ставки по сравнению со ставками специалистов, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях, с 1 января 2014 года.
10.Утвердить перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местного бюджета на 2014 год согласно приложения 4.

мемлекеттік мекемелердің мемлекеттік қызметші болып табылмайтын қызметкерлерінің, сондай-ақ жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік кәсіпорындардың қызметкерлерінің лауазымдық жалақысына ерекше еңбек жағдайлары үшін ай сайынғы үстемақы төлеуге – 70 126 мың теңге;
Қаратөбе ауданы Қаратөбе ауылында Нысанов, Мұхит көшелері ауылішілік автомобиль жолдарын орташа жөндеуге – 72 175 мың теңге.
Ескерту. 3 тармақ жаңа редакцияда - Батыс Қазақстан облысы Қаратөбе аудандық мәслихатының 24.12.2014 № 29-1 шешімімен (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі).
4. Жергілікті бюджеттердің теңгерімділігін қамтамасыз ету үшін 2014 жылдың кірістерін бөлу нормативі төмендегі кіші сыныптар кірістері бойынша белгіленсін:
1) жеке табыс салығы аудандық бюджетке 100 % есепке алынады;
2) әлеуметтік салық аудандық бюджетке 100 % есепке алынады.
5. Жергілікті атқарушы органдарға қарасты мемлекеттік мекемелер ұсынатын қызметтер мен тауарларды өткізуден түсетін ақшалар Қазақстан Республикасының Бюджет кодексі және Қазақстан Республикасының Үкіметі анықтаған тәртіпте пайдаланылады.
6. Облыстық бюджеттен 2014 жылы аудандық бюджетке берілетін субвенция көлемі 1 756 855 мың теңге болып белгіленсін.
7. Аудан бюджетінен бюджеттік алымдар 2014 жылға арналған облыстық бюджетке қарастырылмайды деп белгіленсін.
8. 2014 жылға арналған ауданның жергілікті атқарушы органдарының резерві 2 568 мың теңге көлемінде бекітілсін.
9. 2014 жылдың 1 қаңтарынан бастап ауылдық елді-мекендерде жұмыс істейтін денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт және ветеринария мамандарына қызметтің осы түрлерімен қалалық жағдайда айналысатын мамандардың ставкаларымен салыстырғанда айлыақы мен тарифтік ставкалар 25% көтеру белгіленсін.
10. 2014 жылға арналған жергілікті бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 4 қосымшаға сай бекітілсін.