Об утверждении регламентов государственных услуг по вопросам регистрации прав на недвижимое имущество и регистрации залога движимого имущества, не подлежащего обязательной государственной регистрации
Приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 30 января 2014 года № 34. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 31 января 2014 года № 9113. Утратил силу приказом и.о. Министра юстиции Республики Казахстан от 28 мая 2015 года № 300
Сноска. Утратил силу приказом и.о. Министра юстиции РК от 28.05.2015 № 300 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В целях реализации подпункта 2) статьи 10 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года «О государственных услугах», ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые:
1) регламент государственной услуги «Государственная регистрация прав (обременений) на недвижимое имущество» согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) регламент государственной услуги «Регистрация залога движимого имущества, не подлежащего обязательной государственной регистрации, и выдача дубликата свидетельства о регистрации залога движимого имущества, не подлежащего обязательной государственной регистрации» согласно приложению 2 к настоящему приказу;
3) регламент государственной услуги «Выдача справки о зарегистрированных правах (обременениях) на недвижимое имущество и его технических характеристиках» согласно приложению 3 к настоящему приказу;
4) регламент государственной услуги «Выдача копий документов регистрационного дела, заверенных регистрирующим органом, включая план (схемы) объектов недвижимости» согласно приложению 4 к настоящему приказу;
5) регламент государственной услуги «Выдача справки об отсутствии (наличии) недвижимого имущества» согласно приложению 5 к настоящему приказу;
6) регламент государственной услуги «Выдача справки по залогу движимого имущества, не подлежащего обязательной государственной регистрации» согласно приложению 6 к настоящему приказу;
7) регламент государственной услуги «Выдача справок о зарегистрированных и прекращенных правах на недвижимое имущество» согласно приложению 7 к настоящему приказу;
8) регламент государственной услуги «Выдача дубликата правоустанавливающего документа на недвижимое имущество» согласно приложению 8 к настоящему приказу;
9) регламент государственной услуги «Выдача технического паспорта объектов недвижимости» согласно приложению 9 к настоящему приказу;
10) регламент государственной услуги «Выдача дубликата технического паспорта объектов недвижимости» согласно приложению 10 к настоящему приказу.

Жылжымайтын мүлікке құқықтарды тіркеу және міндетті мемлекеттік тіркеуге жатпайтын жылжымалы мүлік кепілін тіркеу мәселелері бойынша мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің регламенттерін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2014 жылғы 30 қаңтардағы № 34 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2014 жылы 31 қаңтарда № 9113 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2015 жылғы 28 мамырдағы № 300 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Әділет министрінің 28.05.2015 № 300 (бастапқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
«Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы» Қазақстан Республикасының 2013 жылғы 15 сәуірдегі Заңының 10-бабы 2) тармақшасын іске асыру мақсатында БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған:
1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес «Жылжымайтын мүлiкке құқықтарды (ауыртпалықтарды) мемлекеттiк тiркеу» мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
2) осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес «Мiндеттi мемлекеттiк тiркеуге жатпайтын жылжымалы мүлiк кепiлін тiркеу және мiндеттi мемлекеттiк тiркеуге жатпайтын жылжымалы мүлiк кепiлін тiркеу туралы куәлiктiң телнұсқасын беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
3) осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес «Жылжымайтын мүлікке тіркелген құқықтар (ауыртпалықтар) және оның техникалық сипаттамалары туралы анықтама беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
4) осы бұйрыққа 4-қосымшаға сәйкес «Жылжымайтын мүлiк объектiлерi жоспарын (схемасын) қоса алғанда, тiркеу органы куәландырған тiркеу iсi құжаттарының көшiрмелерiн беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
5) осы бұйрыққа 5-қосымшаға сәйкес «Жылжымайтын мүлiктiң жоқ (бар) екендігі туралы анықтама беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
6) осы бұйрыққа 6-қосымшаға сәйкес «Мiндеттi мемлекеттiк тiркеуге жатпайтын жылжымалы мүлiк кепiлі жөнінде анықтама беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
7) осы бұйрыққа 7-қосымшаға сәйкес «Жылжымайтын мүлiкке тiркелген құқықтар және тоқтатылған құқықтар туралы анықтамалар беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
8) осы бұйрыққа 8-қосымшаға сәйкес «Жылжымайтын мүлікке құқық белгілейтін құжаттың телнұсқасын беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
9) осы бұйрыққа 9-қосымшаға сәйкес «Жылжымайтын мүлiк объектiлерiнiң техникалық паспортын беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
10) осы бұйрыққа 10-қосымшаға сәйкес «Жылжымайтын мүлік объектілерінің техникалық паспортының телнұсқасын беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті бекітілсін.

2. Признать утратившими силу:
1) подпункты 1)2)4) пункта 1 приказа Министра юстиции Республики Казахстан от 29 ноября 2012 года № 389 «Об утверждении регламентов электронных государственных услуг» (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 8133);
2) приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 29 ноября 2012 года № 391 «Об утверждении регламентов государственной услуги и о внесении изменении в приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 27 июня 2011 года № 235 «Об утверждении регламентов государственных услуг» (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 8135).
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на Председателя Комитета регистрационной службы и оказания правовой помощи Министерства юстиции Республики Казахстан Абишева Б.Ш.
4. Комитету регистрационной службы и оказания правовой помощи в установленном законодательством порядке обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа и его официальное опубликование.
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр юстиции
Республики Казахстан                       Б. Имашев
Приложение 1
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 30 января 2014 года № 34
Регламент государственной услуги
«Государственная регистрация прав (обременений)
на недвижимое имущество»
1. Общие положения
1. Настоящий Регламент государственной услуги «Государственная регистрация прав (обременений) на недвижимое имущество» (далее – государственная услуга) оказывается территориальными органами юстиции (далее - услугодатель) через Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения «Центр обслуживания населения» Комитета по контролю автоматизации государственных услуг и координации деятельности центров обслуживания населения Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан (далее – центр) и веб-портал «электронного правительства»: www.e.gov.kz (далее – портал) по желанию услугополучателей государственная услуга оказывается нотариусами путем взаимодействия единой нотариальной информационной системы (далее – ЕНИС) после удостоверения ими сделки путем направления электронной копии правоустанавливающего документа в информационную систему правового кадастра (далее – электронная регистрация).
Государственная услуга оказывается на основании стандарта государственной услуги «Государственная регистрация прав (обременений) на недвижимое имущество» утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2013 года № 1586 (далее – стандарт).

2. Мыналардың күші жойылды деп танылсын:
1) Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2012 жылғы 29 қарашадағы «Электрондық мемлекеттік қызмет регламенттерін бекіту туралы» № 389 бұйрығының (Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тізілімінде № 8133 тіркелді) 1-тармағының 1)2)4) тармақшалары;
2) Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2012 жылғы 29 қарашадағы «Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2011 жылғы 27 маусымдағы «Мемлекеттік қызмет регламенттерін бекіту және «Мемлекеттік қызметтер регламенттерін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2011 жылғы 27 маусымдағы № 235 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы» № 391 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тізілімінде № 8135 тіркелді).
3. Аталған бұйрықтың орындалуын бақылауды Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Тіркеу қызметі және құқықтық көмек көрсету комитетінің төрағасы Б.Ш. Әбішевке жүктелсін.
4. Тіркеу қызметі және құқықтық көмек көрсету комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен аталған бұйрықты мемлекеттік тіркеуді және оны ресми жариялауды қамтамасыз етсін.
5. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Әділет министрі                            Б. Имашев
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2014 жылғы 30 қаңтардағы
№ 34 бұйрығына
1-қосымша
«Жылжымайтын мүлікке құқықтарды (ауыртпалықтарды) тіркеу»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. Осы «Жылжымайтын мүлікке құқықтарды (ауыртпалықтарды) мемлекеттік тіркеу» мемлекеттік қызметті (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) аумақтық әділет органдары (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің Мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді автоматтандыруды бақылау және халыққа қызмет көрсету орталықтарының қызметін үйлестіру комитетінің «Халыққа қызмет көрсету орталығы» шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны (бұдан әрі – орталық) арқылы және «электрондық үкіметтің» www.е.gov.kz веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы көрсетеді, қызмет алушылардың қалауы бойынша мемлекеттік қызмет нотариустар Бірыңғай нотариалдық ақпараттық жүйесімен (бұдан әрі – БНАЖ) өзара іс-қимыл жасау арқылы құқықтық кадастр ақпараттық жүйесіне құқық белгілеуші құжаттың электрондық көшірмесін жолдау арқылы мәмілені куәландырғаннан (бұдан әрі – электрондық тіркеу) кейін жүзеге асырылады.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 31 желтоқсандағы № 1586 қаулысымен бекітілген «Жылжымайтын мүлікке құқықтарды (ауыртпалықтарды) мемлекеттік тіркеу» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартынын негізінде көрсетіледі.

2. Форма оказываемой услуги: электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
3. Результатом завершения оказываемой услуги является правоустанавливающий документ с отметкой о произведенной регистрации либо мотивированный ответ об отказе или приостановлении государственной регистрации по основаниям, предусмотренным Законом, а также выдача свидетельства о государственной регистрации (на бумажном носителе) в случаях, предусмотренных законодательными актами Республики Казахстан.
В случае обращения за электронной регистрацией в ЕНИС уведомление о регистрации либо уведомление, содержащее мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги или приостановлении регистрации в форме электронных документов, удостоверенных электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) уполномоченного должностного лица услугодателя (правообладателя) направляется на портал в личный кабинет и на электронный адрес услугополучателя (при его наличии) в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП.
В случае предоставления мотивированного ответа об отказе в оказании государственной услуги, документ об оплате сбора за регистрацию может быть предъявлен услугополучателем при повторной подаче документов на регистрацию.
2. Описание порядка действий структурных
подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания
государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) услугодателя по оказанию государственной услуги является при обращении услугополучателя:
1) в центр на бумажном носителе – письменное заявление о государственной регистрации установленной формы согласно приложению 2 и 3 стандарта государственной услуги, с приложением пакета документов предусмотренных в пункте 9 стандарта;
2) к нотариусу посредством ЕНИС – электронный запрос с прикрепленным к нему правоустанавливающего документа и документа подтверждающего оплату налогового сбора за государственную регистрацию.
5. Работник услугодателя согласно своим функциональным обязанностям осуществляет прием документов по книге учета документов с Центра, затем в течение рабочего дня передает пакет принятых документов в архив ответственному исполнителю услугодателя, который в течение 3 рабочих дней осуществляет поиск и передачу регистрационных дел в отдел регистрации прав на недвижимое имущество, передача исполненных документов в центр по книге учета документов; работник отдела регистрации прав на недвижимое имущество услугодателя – рассмотрение заявления и исполнение.

2. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз жүзінде.
3. Жүргiзiлген тiркеу туралы белгiсi бар құқық белгiлеуші құжат не Заңда көзделген негiздер бойынша мемлекеттiк тiркеуден бас тарту немесе оны тоқтата тұру туралы дәлелді жауап, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамалық актiлерiнде көзделген жағдайларда мемлекеттiк тiркеу туралы куәлiк (қағаз жеткізгіште) беру мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесi болып табылады.
БНАЖ-ға электрондық тіркеуге жүгінген жағдайда қызмет берушінің (құқық иеленушінің) уәкілетті лауазымды тұлғаның электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжаттар нысанында тіркеу туралы хабарлама не тіркеуді тоқтату немесе бас тарту туралы дәлелді жауабы бар хабарлама порталдағы жеке кабинетке және ЭЦҚ куәландырылған электрондық құжат нысанында қызмет алушының электрондық мекенжайына (бар болған жағдайда) жолданады.
Мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап берілген жағдайда, тіркеу үшін алымның төленгені туралы құжатты көрсетілетін қызметті алушы құжаттарды тіркеуге қайталап берген кезде ұсына алады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету процесіндегі көрсетілетін
қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің)
іс-қимылдар тәртібінің сипаттамасы
4. Көрсетілетін қызметті алушының мыналарға жүгінуі көрсетілетін қызметті берушінің мемлекеттік қызмет көрсету жөніндегі рәсімдерін (іс-қимылдарын) бастауына негіздеме болып мыналар табылады:
1) қағаз жеткізгіште Орталыққа - стандарттың 9-тармағында көзделген құжаттар пакетін қоса тіркей отырып, мемлекеттік қызмет стандартының 2 және 3-қосымшасына сәйкес нысан бойынша белгіленген мемлекеттік тіркеу туралы жазбаша өтініші;
2) БНАЖ арқылы нотариусқа – құқық белгілеуші құжатты және мемлекеттік тіркеуге салық алымын төлегенін растайтын құжатты тіркей отырып, бекітілген электрондық сұрау салуы.
5. Қызмет берушінің қызметкері өзінің функционалдық міндеттеріне сәйкес, құжаттарды есепке алу кітабы бойынша Орталықтан құжаттарды қабылдауды жүзеге асырады, әрі қарай жұмыс күні ішінде қабылданған құжаттар пакетін қызмет берушінің жауапты орындаушысына мұрағатқа табыстайды, жауапты орындаушы 3 жұмыс күні ішінде тіркеу істерді іздестіруді және жылжымайтын мүлікке құқықтарын тіркеу бөліміне табыстауын, орындалған құжаттарды құжаттарды есепке алу кітабы бойынша Орталыққа табыстауын жүзеге асырады; қызмет берушінің жылжымайтын мүлікке құқықтарды тіркеу бөлімінің қызметкері – өтінішті қарау және орындауын жүзеге асырады.

3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений
(работников) в процессе оказания государственной услуги
6. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) инспектор центра - прием и выдача документов;
2) инспектор накопительного отдела центра - направление и получение документов из услугодателя;
3) работник услугодателя – прием документов по книге учета документов с центра, поиск и передача регистрационного дела в отдел регистрации прав на недвижимое имущество, передача исполненных документов в центр по книге учета документов;
4) работник отдела регистрации прав на недвижимое имущество услугодателя – рассмотрение заявления и исполнение.
7. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками с указанием длительности каждой процедуры (действия) указаны в приложении 1 (Описание действий участвующих в оказании государственной услуги сторон) и 2 (Схема функционального взаимодействия) к настоящему регламенту.
4. Описание порядка взаимодействия с центром обслуживания
населения и (или) иными услугодателями, а также порядка
использования информационных систем в процессе оказания
государственной услуги
8. В центре прием документов осуществляется в операционном зале посредством «безбарьерного обслуживания», на которых указываются фамилия, имя, отчество (при его наличии) и должность работника центра.
Максимально допустимое время ожидания услугополучателем для сдачи документов – не более 15 минут.
Максимально допустимое время обслуживания услогополучателя – не более 15 минут.
Для получения государственной услуги услугодатель предоставляет документы, указанные в пункте 9 стандарта.
При приеме документов в центре получателю государственной услуги выдается расписка о приеме соответствующих документов в соответствии с пунктом 10 стандарта.
9. В центре выдача готовых документов услугополучателю осуществляется работником центра посредством «окон» ежедневно на основании расписки в указанный в ней срок.
Максимально допустимое время ожидания услугополучателем для получения документов – не более 15 минут.
Максимально допустимое время обслуживания услогополучателя – не более 15 минут.

3. Мемлекеттік қызметті көрсету процесіндегі көрсетіелтін
қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің)
өзара іс-қимыл тәртібінің сипаттамасы
6. Мемлекеттік қызметті көрсету процесіне қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізімі:
1) орталықтың инспекторы – құжаттарды қабылдау және табыстау;
2) орталықтың жинақтау бөлімінің инспекторы – көрсетілетін қызметті берушіден құжаттарды алу және жолдау;
3) көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері – құжаттарды есепке алу кітабы бойынша Орталықтан құжаттарды қабылдау, тіркеу істерін іздестіру және жылжымайтын мүлікке құқықтарды тіркеу бөліміне табыстау, орындалған құжаттарды құжаттарды есепке алу кітабы бойынша Орталыққа жіберу;
4) көрсетілетін қызмет берушінің жылжымайтын мүлікке құқықтарды тіркеу бөлімінің қызметкері – өтінішті қарау және орындау.
7. Құрылымдық бөлімшелердің (әрбір рәсімдердің (іс-қимылдың) ұзақтығын көрсете отырып, қызметкерлердің) арасындағы рәсімдер (іс-қимылдар) кезектілігінің сипаттамасы осы Регламенттің 1-қосымшасында (Мемлекеттік қызмет көрсетуге қатысатын тараптардың іс-қимылдарының сипаттамасы) және 2-қосымшасында (Функционалдық іс-қимылдар сызбанұсқасы) келтірілген.
4. Халыққа қызмет көрсету орталығы және (немесе) басқа
көрсетілетін қызмет берушілермен өзара іс-қимыл тәртібінің,
сондай-ақ мемлекеттік қызметтерді көрсету процесіндегі
ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібінің сипаттамасы
8. Орталықта құжаттарды қабылдау операциялық залда «тосқауылсыз қызмет көрсету» арқылы жүзеге асырылады, онда орталық қызметкерінің тегі, аты, әкесінің аты көрсетілген (бар болғанда) және лауазымы көрсетіледі.
Көрсетілетін қызметті алушының күтуге рұқсат берiлгін ең ұзақ уақыты – 15 минуттан аспайды;
Көрсетілетін қызметті алушыға қызмет көрсетудің рұқсат берiлгін ең ұзақ уақыты – 15 минуттан аспайды;
Мемлекеттік қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушы стандарттың 9-тармағында көрсетілген құжаттарды ұсынады.
Орталықта құжаттарды қабылдау кезінде көрсетілетін қызметті алушыға стандарттың 10-тармағына сәйкес тиісті құжаттарды қабылдау туралы қолхат беріледі.
9. Көрсетілетін қызметті алушыға дайын құжаттарды беруді орталықтың қызметкері «терезе» арқылы күн сайын мерзімі көрсетілген қолхат негізінде жүзеге асырады.
Көрсетілетін қызметті алушының құжаттарды алу үшін күтудің рұқсат берiлген ең ұзақ уақыты – 15 минуттан аспайды.
Көрсетілетін қызметті алушыға қызмет көрсетудің рұқсат берiлген ең ұзақ уақыты – 15 минуттан аспайды.

10. Описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) услугодателя и услугополучателя при электронной регистрации прав на недвижимое имущество с участием нотариуса посредством ЕНИС указаны в приложении 3 (Наглядные диаграммы взаимодействия бизнес-процессов при оказании государственной услуги):
1) после удостоверения нотариусом договора об отчуждении объекта недвижимого имущества и регистрации данного действия в ЕНИС нотариус запрашивает участника нотариального действия – нового правообладателя о желании совершить электронную регистрацию;

10. Көрсетілетін қызметті берушінің және көрсетілетін қызметті алушының БНАЖ арқылы нотариустың қатысуымен мемлекеттік қызмет көрсету кезіндегі өтініш беру тәртібі мен рәсімдер (іс-қимылдар) кезектілігі тәртібінің сипаттамасы 3-қосымшада (Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде бизнес-процестердің өзара іс-қимылдарының көрнекі диаграммасы) көрсетілген:
1) жылжымайтын мүлік объектісін иеліктен шығару туралы келісім-шартты нотариус куәландырған соң және осы тіркеу іс-қимылды БНАЖ-да тіркегеннен кейін нотариус жаңа құқық иесінен – нотариалдық іс-қимылға қатысушыдан электрондық тіркеуді жүргізуді қалайтыны туралы сұрайды;

2) при согласии запрашиваемого лица нотариус находит и выбирает объект недвижимого имущества в ЕНИС для открытия заявки на регистрацию права;
3) при заполнении заявки на регистрацию права нотариус обращает внимание на уникальный код заявки; указывает индивидуальный идентификационный номер (далее – ИИН) или бизнес идентификационный номер (далее – БИН) и гражданское положение услугополучателя; при наличии и при желании получать уведомление на электронную почту – адрес электронной почты услугополучателя, номер, за которым договор об отчуждении объекта недвижимого имущества был зарегистрирован в реестре ЕНИС данного нотариуса, дату регистрации договора об отчуждении объекта недвижимого имущества в реестре ЕНИС данного нотариуса, тип правоустанавливающего документа; прикрепляет правоустанавливающий документ; в случае принадлежности услугополучателя к категории лиц, освобождающихся от оплаты государственной пошлины – указывает, к какой льготной категории лицо относится;

2) сұратылған тұлғаның келісімі бойынша нотариус құқықты тіркеуге өтінімді ашу үшін БНАЖ-да жылжымайтын мүлік объектісін табады және тандайды;
3) құқықтық тіркеуге өтінімді толтырған кезінде нотариус өтінімнің бірегей кодына назар аударады; көрсетілетін қызметті алушының жеке сәйкестендіру нөмірін (бұдан әрі – ЖСН) немесе бизнес-сәйкестендіру нөмірін (бұдан әрі – БСН) және азаматтық жағдайын белгілейді; электрондық поштаға хабарламаны алуға қалауы болған немесе қалаған жағдайда – көрсетілетін қызметті алушының электрондық пошта мекенжайын, осы нотариустың БНАЖ тіркелімінде тіркелген жылжымайтын мүлік объектісін иеліктен шығару туралы келісім-шарт нөмірін, осы нотариустың БНАЖ тіркелімінде жылжымайтын мүлік объектісін иеліктен шығару туралы келісім-шартты тіркеген күнін, құқық белгілеуші құжаттың тұрпатын; құқық белгілеуші құжатты қоса тіркейді; көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік бажды төлеуден босатылған тұлғалар санатына жататын жағдайда – тұлғаның қандай жеңілдікті санатқа жататының көрсетеді;

4) нотариус подписывает заполненную заявку ЭЦП;
5) нотариус распечатывает и отдает услугополучателю уведомление об успешной отправке заявки на регистрацию права;
6) услугополучатель авторизуется на портале электронного правительства и, следуя инструкциям, указанным на уведомлении об успешной отправке, вносит уникальный код заявки на регистрацию права;
7) услугополучатель оплачивает необходимую сумму государственной пошлины и получает сформированный электронный чек;

4) нотариус толтырылған өтінімге ЭЦҚ қол қояды;
5) нотариус құқықты тіркеуге өтінімді сәтті жолдағаны туралы хабарламаны басып шығарады және көрсетілетін қызметті алушыға табыстайды;
6) көрсетілетін қызметті алушы электрондық үкімет порталында авторизацияланады және сәтті жолдау туралы хабарламада көрсетілген нұсқауларды қолданып, құқықты тіркеуге өтінімнің бірегей кодын енгізеді;
7) көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік баждың қажетті сомасын төлейді және қалыптасқан электрондық чекті алады;

8) услугодатель получает из ЕНИС заявку на регистрацию права и подтверждение об оплате государственной пошлины и принимает решение о регистрации права на объект недвижимого имущества или приостановлении или отказе в совершении регистрации права на объект недвижимого имущества с указанием причины приостановления или отказа;
9) уведомление об успешной регистрации права отправляется в ЕНИС и на личную почту услугополучателя в случае указание адреса электронной почты услугополучателя в заявке на регистрацию права.

8) көрсетілетін қызметті алушы БНАЖ-дан құқықты тіркеуге өтінімді және мемлекеттік бажды төлеу туралы растауды алады және жылжымайтын мүлікке құқықты тіркеу туралы немесе токтата тұру не бас тарту себептерін көрсете отырып, жылжымайтын мүлік объектісіне құқықты тіркеуді жүргізуді тоқтата тұру немесе бас тарту туралы шешім қабылдайды;
9) құқықты сәтті тіркеу туралы хабарлама БНАЖ-ға және көрсетілетін қызметті алушының құқықты тіркеуге өтінімге электрондық пошталық мекенжайы көрсетілген жағдайда көрсетілетін қызметті алушының жеке поштасына жолданады.

11. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги, а также описание порядка взаимодействия с иными услугодателями и (или) центром обслуживания населения и порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению 4 к настоящему регламенту.

11. Көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (жұмыскерлерінің) мемлекеттік қызмет көрсету процесіндегі рәсімдерінің (іс-қимылдарының), өзара іс-қимылдары кезектілігінің егжей-тегжейлі сипаттамасы, сондай-ақ, мемлекеттік қызмет көрсету процесіндегі өзге көрсетілетін қызмет берушілермен және (немесе) халыққа қызмет көрсету орталықтарымен өзара іс-қимыл тәртібінің және ақпараттық жүйелерді қолдану тәртібінің сипаттамасы осы регламенттің 4-қосымшасына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығында келтірілсін.

Сноска. Регламент дополнен пунктом 11 в соответствии с приказом Министра юстиции РК от 19.06.2014 № 213 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
«Государственная регистрация прав
(обременений) на недвижимое
имущество»
Таблица 1. Описание действий участвующих в оказании
государственной услуги сторон
Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия (хода, потока работ)
1.
2.
3.
4.
5.
6.
7.
2
Наименование участвующей стороны
Инспектор центра
Инспектор накопительного отдела центра
Сотрудник органа юстиции (регистратор)
ЕНИС
ИС ГБД РН
Компоненты электронного правительства ПЭП и ПШЭП
Инспектор отдела выдачи центра
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Прием и проверка документов, внесение записи о приеме в книгу учета документов и выдача расписки получателю услуги.
Прием документов и отправка их в орган юстиции к регистратору;
Прием исполненных документов от услугодателя.
Прием документов по книге учета документов;
Прием документов на регистрацию из ГБД РН.
Удостоверение сделки отчуждения имущества;
Заполнение и отправка заявки на регистрацию;
Отправка электронной версии правоустанавливающего документа в ИС ГБД РН;
Получение результата оказания услуги.
Получение сведений из центра и ЕНИС о поступивших на регистрацию заявках;
Отправка сведений об изменении статуса заявки.
Фиксирование в личном кабинете заявителя факта получения услуги;
Получение платежа;
Указание информации о получении услуги.
Прием исполненных документов для выдачи заявителю
4
Форма завершения (данные, документ, организационно распорядительное решение)
Передача в накопительный отдел центра.
Передача исполненных документов инспектору отдела выдачи центра.
Поиск и передача регистрационного дела для исполнения;
Осуществление мероприятий по регистрации;
Внесение соответствующих изменений в ИС ГБД РН.
Уведомление об успешной отправке заявки
Уведомление о завершении работ по регистрации
Электронный чек;
государственная услуга в истории получения услуг в личном кабинете заявителя.
Выдача документов по расписке и книге учета документов заявителю
5
Сроки
исполнения
15 минут
2 раза в день
30 минут на поиск и выдачу одного регистрационного дела;
1 сутки на регистрацию после принятия документов на исполнение

Ескерту. Регламент 11-тармақпен толықтырылды - ҚР Әділет министрінің 19.06.2014 № 213 бұйрығымен (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
«Жылжымайтын мүлікке құқықтарды (ауыртпалықтарды)
мемлекеттік тіркеу» мемлекеттік көрсетілетін қызмет
регламентіне
1-қосымша
1-кесте. Мемлекеттік қызмет көрсетуге қатысатын тараптардың
іс-қимылдарының сипаттамасы
Негізгі процестің (жұмыстар ағынының, барысының) іс-қимылдары
1
Әрекет (жұмыстар барысының, ағынының) №
1
2
3
4
5
6
7
2
Қатысушы тараптың атауы
Орталық инспекторы
Орталықтың жинақтау бөлімінің инспекторы
Әділет органның қызметкері (тіркеуші)
БНАЖ
ЖМТ МДҚ АЖ
ЭҮП және ЭҮПШ электрондық үкіметтің құраушылары
Орталықтың табыстау бөлімінің инспекторы
3
Әрекеттің (үдерістің, рәсімдеудің, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Құжаттарды тексеру және қабылдау, құжаттарды есепке алу кітабына жазбаларды енгізу және алушыға қолхат табыстау
Құжаттарды қабылдау және оларды тіркеушіге әділет органына жолдау; қызмет берушіден орындалған құжаттарды қабылдау
Құжаттарды есепке алу кітабы бойынша құжаттарды қабылдау; ЖМТ МДҚ-нан тіркеуге құжаттарды қабылдау
Мүлікті меншіктен шығару мәмілесін куәландыру; тіркеуге өтінімді толтыру және жолдау; ЖМТ МДҚ АЖ-не құқық белгілеуші құжаттын электрондық нұсқасын жолдау; қызмет көрсетудің нәтижесін алу
Тіркеуге түскен өтінімдер туралы орталықтан және БНАЖ-дан мәліметтерді алу; өтінімнің мәртебесінің өзгеруі туралы мәліметтерді жолдау
Өтінім берушінің жеке кабинетінде қызметті алғаны туралы деректі белгілеу; төлемді алу; қызметті алу туралы ақпаратты көрсету
Өтініш берушіге табыстау үшін орындалған құжаттарды қабылдау
4
Орындалудың нысаны (деректер, құжат, ұйымдастырушылық-жарлық шешімі)
Орталықтың жинақтау бөліміне табыстау
Орындалған құжаттарды орталықтың табыстау бөлімінің инспекторына табыстау
Тіркеу істі іздестіру және орындау үшін табыстау; тіркеу бойынша іс-шараларды жүзеге асыру; ЖМТ МДҚ АЖ-не тиісті өзгертулерді енгізу
Өтінімді сәтті жолдау туралы хабарлама
Тіркеу бойынша жұмыстарды аяқтау туралы хабарлама
Электрондық чек; өтініш берушінің жеке кабинетінде қызметтерді алу тарихындағы қызмет
Құжаттарды өтініш берушіге қолхат және құжаттарды есепке алу кітабы бойынша табыстау
5
Орындау мерзімдері
15 минут
Күніне 2 рет
Бір тіркеу істі іздестіру және табыстауға 30 минут; құжаттарды орындауға қабылдаудан кейін тіркеуге 1 тәулік

1. Проверка документов
4. Прием документов по книге учета документов
5. Поиск и передача регистрационного дела для исполнения
6. Рассмотрение заявления и регистрация
2. Внесение записи о приеме в книгу учета документов
7. Передача в центр исполненных документов по книге учета документов
3. Выдача расписки
8. Выдача исполненных документов по расписке и книге учета документов заявителю
Таблица 3. Варианты использования. Альтернативный процесс
Альтернативный процесс (ход, поток работ) или расширения
ЕНИС
Компоненты электронного правительства ПЭП и ПШЭП
ИС ГБД РН
Сотрудник органа юстиции (регистратор)
1) Нотариус удостоверяет договор об отчуждении недвижимого имущества;
3) Заявитель находит на ПЭП заявку на получение услуги регистрации;
5) Принимается заявка и оплата государственной пошлины;
6) Регистратор принимает заявку на регистрацию и осуществляет необходимые мероприятия;
2) Нотариус с согласия заявителя заполняет и отправляет в ИС ГБД РН заявку на регистрацию права на недвижимое имущество;
4) ПШЭП принимает оплату государственной пошлины за регистрацию;
8) В ЕНИС отправляется информация о результате государственной услуги
7) Регистратор заносит соответствующие сведения в ИС ГБД РН;
9) ЕНИС отображает в личном кабинете нотариуса результат оказания услуги
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
«Государственная регистрация прав
(обременений) на недвижимое
имущество»
Схема функционального взаимодействия
Центр
Услугодатель
Услугодатель (архив)
Услугодатель (отдел регистрации)
О-1. Проверка документов
О-4. Прием документов по книге учета
О-5. Поиск и передача регистрационного дела исполнителю
О-6. Рассмотрение заявления и регистрация
Полный пакет документов
О-7. Передача документов по книге учета 2 раза в день
О-2. Прием, внесение записи о приеме в книгу учета документов
А-7. Передача в центр уведомления с указанием причин отказа
О-3. Выдача расписки
А-6. Рассмотрения заявления и подготовка уведомления с указанием причин отказа
О-8. Выдача исполненных документов по расписке
А-8. Выдача уведомления с указанием причин отказа
Приложение 3
к регламенту государственной услуги
«Государственная регистрация прав
(обременений) на недвижимое
имущество»
Наглядные диаграммы взаимодействия бизнес-процессов при
оказании государственной услуги
Оказание государственной услуги посредством приема и отправки документов центрами обслуживания населения:
Оказание государственной услуги посредством приема и отправки документов через ЕНИС:
Приложение 4
к регламенту государственной услуги
"Государственная регистрация прав
(обременений) на недвижимое имущество"
Справочник
бизнес-процессов оказания государственной услуги
«Государственная регистрация прав (обременений) на
недвижимое имущество»

1. Құжаттарды тексеру
4. Құжаттарды есепке алу кітабы бойынша құжаттарды қабылдау
5. Тіркеу істі орындау үшін іздестіру және табыстау
6. Өтінішті қарау және тіркеу
2. Құжаттарды есепке алу кітабына қабылдау туралы жазбаны енгізу
7. Құжаттарды есепке алу кітабы бойынша орындалған құжаттарды Орталыққа табыстау
3. Қолхат беру
8. Құжаттарды есепке алу кітабы және қолхат бойынша орындалған құжаттарды өтініш берушіге табыстау
3-кесте. Пайдалану нұсқалары. Баламалы процес
Баламалы процес (жұмыс ағыны, барысы) немесе кеңейтулер
БНАЖ
ЭҮП және ЭҮПШ электрондық үкіметтің құраушылары
ЖМТ МДҚ АЖ
Әділет органының қызметкері (тіркеуші)
1) Нотариус жылжымайтын мүлікті меншіктен шығару туралы келісім-шартты куәландырады
3). Өтініш беруші ЭҮП-да тіркеу қызметін алуына өтінімді табады
5). Өтінім және мемлекеттік бажды төлеу қабылданады
6). Тіркеуші өтінімді тіркеуге қабылдайды және қажетті іс-шаралар іске асырылады
2) Нотариус өтініш берушінің келісімінен жылжымайтын мүлікке құқытарды тіркеуге өтінімді толтырады және ЖМТ МДҚ АЖ-не жолдайды
4). ЭҮПШ тіркеу үшін мемлекеттік бажды қабылдайды
8) БНАЖ-ға мемлекеттік қызметтің нәтижесі туралы ақпарат жолданады
7) тіркеуші тиісті мәліметтерді ЖМТ МДҚ АЖ-не енгізеді
9). Қызметті көрсету нәтижесі нотариустың жеке кабинетінде БНАЖ-да көрсетіледі
«Жылжымайтын мүлікке құқықтарды (ауыртпалықтарды)
мемлекеттік тіркеу» мемлекеттік көрсетілетін қызмет
регламентіне
2-қосымша
Орталық
Көрсетілетін қызмет беруші
Көрсетілетін қызмет беруші (мұрағат)
Көрсетілетін қызмет беруші (тіркеу бөлімі)
О-1. Құжаттарды тексеру
Құжаттардың толық пакеті
О-2. Құжаттарды есепке алу кітабына жазба енгізу, қабылдау
О-3.Қолхат беру
О-8. Қолхат бойынша орындалған құжаттарды табыстау
А-8. Бас тарту себептерін көрсетуімен хабарламаны табыстау
О-4. Есепке алу кітабы бойынша құжаттарды қабылдау
О-7. Есепке алу кітабы бойынша құжаттарды күніне 2 рет табыстау
А-7. Бас тарту себептерін көрсетуімен Орталыққа хабарламаны табыстау
О-5. Тіркеу істі іздестіру және орындаушыға табыстау
О-6. Өтінішті қарау және тіркеу
А-6. Өтінішті қарау және бас тарту себептерін көрсетуімен хабарламаны дайындау
«Жылжымайтын мүлікке құқықтарды (ауыртпалықтарды)
мемлекеттік тіркеу» мемлекеттік көрсетілетін қызмет
регламентіне 3-қосымша
Мемлекеттік қызметті көрсету кезінде бизнес-процестердің
іс-қимылының көрнекті диаграммалары
Қызмет көрсету орталықтарымен құжаттарды қабылдау және жолдау арқылы мемлекеттік қызметті көрсету:
БНАЖ арқылы құжаттарды қабылдау және табыстау арқылы мемлекеттік қызметті көрсету:
«Жылжымайтын мүлікке құқықтарды
(ауыртпалықтарды) мемлекеттік тіркеу»
Мемлекеттік қызмет көрсету регламентіне
4-қосымша
«Жылжымайтын мүлікке құқықтарды (ауыртпалықтарды)
мемлекеттік тіркеу»
Мемлекеттік қызмет көрсету бизнес-процессінің
Анықтамасы

Сноска. Регламент дополнен Приложением 4 в соответствии с приказом Министра юстиции РК от 19.06.2014 № 213 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
*При оказании услуги через Центры обслуживания населения
**При предоставлении услуги в электронном формате посредством
Информационной системы ЕНИС
*СФЕ      - структурно-функциональная единица: взаимодействие
структурных подразделений (работников) услугодателя, центра
обслуживания населения, веб-портала «электронного правительства»;
-
начало или завершение оказания государственной услуги;
-
наименование процедуры (действия) услугополучателя и (или) СФЕ;
-
вариант выбора;
-
переход к следующей процедуре (действию)
-
ИС ГБД РН – Информационная система государственная база
данных «Регистр недвижимости»;
-
ИИС ЦОН - Интегрированная информационная система Центров
обслуживания населения;
-
ПЭП - Портал "Электронное правительство";
-
ЕНИС - Единая нотариальная информационная система.
Приложение 2
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 30 января 2014 года № 34
Регламент государственной услуги
«Регистрация залога движимого имущества, не подлежащего
обязательной государственной регистрации, и выдача дубликата
свидетельства о регистрации залога движимого имущества, не
подлежащего обязательной государственной регистрации»
1. Общие положения
1. Настоящий Регламент государственной услуги «Регистрация залога движимого имущества, не подлежащего обязательной государственной регистрации, и выдача дубликата свидетельства о регистрации залога движимого имущества, не подлежащего обязательной государственной регистрации» (далее – государственная услуга) оказывается республиканскими государственными казенными предприятиями «Центры по недвижимости областей, городов Астаны и Алматы» и их филиалы (далее – услугодатель).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется через:
1) Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения «Центр обслуживания населения» Комитета по контролю автоматизации государственных услуг и координации деятельности центров обслуживания населения Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан (далее – центр) по месту регистрации услугополучателя;
2) веб-портал «электронного правительства»: www.e.gov.kz (далее – портал), путем взаимодействия с информационной системой «Банков второго уровня» (далее – ИС БВУ) в случае заключения физическими или юридическими лицами договора о залоге или иного договора, содержащего сведения о залоге с банком второго уровня (далее – электронная регистрация).

Ескерту. Регламент 4-қосымшамен толықтырылды - ҚР Әділет министрінің 19.06.2014 № 213 бұйрығымен (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
*Халыққа қызмет көрсету орталығы арқылы қызмет көрсету барысында
** БНАЖ ақпараттық жүйесі арқылы электронды формата қызмет көрсету барысында
*ҚФБ – Құрылымдық-функционалдық бірлік: қызмет берушінің (жұмыскерлердің) құрылымдық бөлімшелерінің, халыққа қызмет көрсету орталығының, «электрондық үкімет» веб-порталының өзара әрекеттестігі;
- ЖМТ МДҚ АЖ – «Жылжымайтын мүлік тіркелімі» Мемлекеттік деректер қорының ақпараттық жүйесі;
- ХҚКО БАЖ – Халыққа қызмет көрсету орталықтарының біріктірілген ақпараттық жүйесі;
- ЭҮП - «Электрондық үкімет» веб-порталы;
- БНАЖ - Бірыңғай нотариалдық ақпараттық жүйесі.
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2014 жылғы 30 қаңтардағы
№ 34 бұйрығына
2-қосымша
«Міндетті мемлекеттік тіркеуге жатпайтын жылжымалы мүлік
кепілін тіркеу және міндетті мемлекеттік тіркеуге жатпайтын
жылжымалы мүлік кепілін тіркеу туралы куәліктің телнұсқасын
беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. Осы «Міндетті мемлекеттік тіркеуге жатпайтын жылжымалы мүлік кепілін тіркеу және міндетті мемлекеттік тіркеуге жатпайтын жылжымалы мүлік кепілін тіркеу туралы куәліктің телнұсқасын беру» мемлекеттік көрсетілетін қызметті (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) облыстардың, Астана және Алматы қалаларының «Жылжымайтын мүлік орталықтары» республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорындары және олардың филиалдары (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерін беру:
1) Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің Мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді автоматтандыруды бақылау және халыққа қызмет көрсету орталықтарының қызметін үйлестіру комитетінің «Халыққа қызмет көрсету орталығы» шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны (бұдан әрі – орталық) арқылы қызмет алушының тіркелген жері бойынша;
2) «электрондық үкіметтің» www.e.gov.kz веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы: екінші деңгейдегі банкпен кепіл туралы мәліметтерді қамтитын кепіл туралы шартты немесе өзге шартты жеке немесе заңды тұлғалармен жасасқан жағдайда (бұдан әрі – электрондық тіркеу) «Екінші деңгейдегі банктердің» ақпараттық жүйесімен (бұдан әрі – ЕДБ АЖ) өзара іс-қимыл арқылы көрсетіледі.

Государственная услуга оказывается на основании стандарта государственной услуги «Регистрация залога движимого имущества, не подлежащего обязательной государственной регистрации, и выдача дубликата свидетельства о регистрации залога движимого имущества, не подлежащего обязательной государственной регистрации» утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2013 года № 1586 (далее – стандарт).
2. Форма оказываемой услуги: электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги – через центр на бумажном носителе:
1) договор залога или иной договор, содержащий условия залога с отметкой о регистрации и свидетельства о регистрации залога движимого имущества, не подлежащего обязательной государственной регистрации или письменный мотивированный ответ об отказе в регистрации, удостоверенный электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) услугодателя;
2) дубликат свидетельства о регистрации залога движимого имущества взамен утраченного в отношении выданных свидетельств или письменный мотивированный ответ об отказе удостоверенный ЭЦП;
посредством ИС БВУ и портала в электронной форме:
1) свидетельство о регистрации залога движимого имущества;
2) мотивированный ответ об отказе в регистрации, удостоверенный ЭЦП услугодателя.
2. Описание порядка действий структурных
подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания
государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) услугодателя по оказанию государственной услуги является при обращении услугополучателя:
1) в центр на бумажном носителе – письменное заявление о государственной регистрации установленной формы согласно приложению 2 стандарта государственной услуги, с приложением пакета документов предусмотренных в пункте 9 стандарта;
2) на портал посредством ИС БВУ – заявление (запрос) в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП залогодержателя.
5. Работник услугодателя согласно своим функциональным обязанностям осуществляет прием документов по книге учета документов с центра, затем в течение часа передает пакет принятых документов ответственному исполнителю услугодателя, который в течение 1 рабочего дня осуществляет рассмотрение представленных заявлений из центра и подготавливает результат оказания государственной услуги или мотивированный отказ, затем передает исполненные документы в центр по книге учета документов.
6. Результатом процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия) являются: соответствие предоставленных документов требованиям, установленным законодательством Республики Казахстан и произведения оплаты за осуществление регистрации залога движимого имущество или выдачу дубликата свидетельства о регистрации залога движимого имущества.

Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2013 жылғы 31 желтоқсандағы № 1586 қаулысымен бекiтiлген «Міндетті мемлекеттік тіркеуге жатпайтын жылжымалы мүлік кепілін тіркеу және міндетті мемлекеттік тіркеуге жатпайтын жылжымалы мүлік кепілін тіркеу туралы куәліктің телнұсқасын беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты (бұдан әрi – Стандарт) негізінде көрсетіледі.
2. Мемлекеттiк қызмет көрсету нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз жүзінде.
3. Мемлекеттiк қызмет көрсету нәтижесi – орталық арқылы қағаз жеткізгіште:
1) кепіл шарты немесе мiндеттi мемлекеттiк тiркеуге жатпайтын жылжымалы мүлiкті тіркеу туралы белгiсi бар кепiл талаптарын және тiркеу туралы куәлікті қамтитын өзге де шарт немесе көрсетілетін қызметті берушінің электрондық-цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған тіркеуден дәлелді бас тарту;
2) берілетін куәліктерге қатысты жоғалғанның орнына жылжымалы мүлiк кепiлiн тiркеу туралы куәлiктiң телнұсқасы немесе ЭЦҚ-мен куәландырылған бас тарту туралы жазбаша дәлелді жауап.
ЕДБ АЖ және портал арқылы электрондық нысанда:
1) жылжымалы мүлік кепілін тіркеу туралы куәлік;
2) көрсетілетін қызметті берушінің ЭЦҚ-мен куәландырылған тіркеуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіндегі көрсетілетін
қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің
(қызметкерлерінің) іс-қимыл тәртібін сипаттамасы
4. Көрсетілетін қызметті берушінің мемлекеттік қызмет көрсету рәсімдерін (іс-қимылдарды) бастауға негіздеме болып табылады, егер көрсетілетін қызметті алушы мыналарға жүгінген кезде:
1) қағаз жүзінде орталыққа - стандарттың 9-тармағына сәйкес құжаттар пакетін қоса отырып, мемлекеттік қызмет көрсету стандартының 2-қосымшасына сәйкес нысанда белгіленген мемлекеттік тіркеу туралы жазба өтініші;
2) ЕДБ АЖ арқылы порталға – кепіл ұстаушының ЭЦҚ куәландырылған электрондық құжат нысанындағы өтініші (сұрау салу);
5. Қызмет берушінің қызметкері өз лауазымдық міндеттеріне байланысты Орталықтан құжаттарды есепке алу кітабы арқылы құжаттарды қабылдайды, бір сағат ішінде қызмет берушінің жауапты орындаушығы қабылдаған құжаттарды тапсырады, қызметкер бір жұмыс күн ішінде Орталықтан келген өтініштерді қарастыруын қамтамасыз етеді және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін немесе дәлелді бас тартуды дайындайды, қарай орындалған құжаттарды орталыққа құжаттарды есепке алу кітабы бойынша тапсырады.
6. Мемлекеттік қызмет көрсету рәсімінің (іс-әрекеттің) көрсету нәтижесі, келесі рәсімнің басталу негізі: Қазақстан Республикасы заңнама талаптарына сәйкес берілген құжаттардың сәйкестігі және жылжымалы мүлік кепілін тіркеуді немесе жылжымалы мүлік кепілін тіркеу куәліктің телнұсқасын беруді жүзеге асырғаны үшін төлем төлеу.

3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений
(работников) в процессе оказания государственной услуги
7. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) инспектор центра - прием и выдача документов;
2) инспектор накопительного отдела центра - направление и получение документов от услугодателя;
3) работник услугодателя - прием документов по книге учета документов с центра, передача исполненных документов в центр по книге учета документов;
4) работник услугодателя по регистрации залога движимого имущества, не подлежащего обязательной регистрации или по выдаче дубликата свидетельства о регистрации залога движимого имущества, не подлежащего обязательной государственной регистрации - рассмотрение заявления и исполнение;
5) оператор БВУ;
6) регистратор услугодателя;
Системы – участники информационного взаимодействия:
1) ИС БВУ;
2) ИС «Реестр движимого имущества» (далее – ИС РДИ);
3) интегрированная налоговая информационная система (далее - ИНИС);
4) информационная система Министерства труда и социальной защиты населения (далее – ИС МТСЗН);
5) платежный шлюз электронного правительства (далее – ПШЭП);
6) шлюз электронного правительства (далее – ШЭП);
7) портал.
8. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками с указанием длительности каждой процедуры (действия) указаны в приложении 1 (Описание действий структурно-функциональных единиц) и 2 (Схема функционального взаимодействия) к настоящему регламенту.
4. Описание порядка взаимодействия с центром обслуживания
населения и (или) иными услугодателями, а также порядка
использования информационных систем в процессе оказания
государственной услуги
9. В центре прием документов осуществляется в операционном зале посредством «безбарьерного обслуживания», на которых указываются фамилия, имя, отчество (при его наличии) и должность работника центра.
Максимально допустимое время ожидания услугополучателем для сдачи документов – не более 15 минут.
Максимально допустимое время обслуживания услогополучателя – не более 15 минут.
Для получения государственной услуги услугодатель предоставляет документы, указанные в пункте 9 стандарта.
При приеме документов в центре получателю государственной услуги выдается расписка о приеме соответствующих документов в соответствии с пунктом 10 стандарта.

3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіндегі көрсетілетін
қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің)
өзара іс-қимыл тәртібінің сипаттамасы
7. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіне қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:
1) орталықтың инспекторы – құжаттарды қабылдау және беру;
2) орталықтың жинақтау бөлімінің инспекторы – қызмет берушіден құжаттарды жіберу және алу;
3) көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері – құжаттарды орталықтан құжаттарды есепке алу кітабы бойынша қабылдау, орындалған құжаттарды орталыққа құжаттарды есепке алу кітабы бойынша беру;
4) көрсетілетін қызметті берушінің міндетті мемлекеттік тіркеуге жатпайтын жылжымалы мүлік кепілін тіркеу немесе міндетті мемлекеттік тіркеуге жатпайтын жылжымалы мүлік кепілін тіркеу туралы куәліктің телнұсқасын беру жөніндегі қызметкері – өтінішті қарау және орындау;
5) ЕДБ операторы;
6) көрсетілетін қызметті берушінің тiркеушiсі;
Ақпараттық өзара iс-әрекеттердiң қатысушылары – жүйелері:
1) ЕДБ АЖ;
2) «Жылжымалы мүлiк тiзiлiмi» АЖ (бұдан әрi – ЖМТ АЖ);
3) ықпалдастырылған салық ақпараттық жүйесi (бұдан әрi - ЫСАЖ);
4) Еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау министрлiгiнің ақпараттық жүйесі (бұдан әрi – ЕХӘҚМ АЖ);
5) электрондық үкiметтiң төлеу шлюзi (бұдан әрi – ЭҮТШ);
6) электрондық үкiмет шлюзі (бұдан әрi – ЭҮШ);
7 ) портал.
8. Құрылымдық бөлімшелердің (әрбір рәсімдердің (іс-қимылдардың) ұзақтығын көрсете отырып, қызметкерлерінің) арасындағы рәсімдердің (іс-қимылдардың кезектілігінің сипаттамасы) 1-қосымшада (құрылымдық-функционалдық бірліктер іс-әрекеттінің сипаттамасы) және 2-қосымшасында (Функционалдық өзара іс-қимыл сызбанұсқасы) көрсетілген.
4. Халыққа қызмет көрсету орталығы және (немесе) өзге де
көрсетілетін қызметті берушлердің мемлекеттiк қызмет көрсету
процесiнде өзара іс-қимыл тәртібінің, сондай-ақ ақпараттық
жүйелердi пайдалану тәртібінің сипаттамасы
9. Орталықта құжаттарды қабылдау операциялық залда «тосқауылсыз қызмет көрсету» арқылы жүзеге асырылады, онда орталық қызметкерінің тегі, аты, әкесінің аты көрсетілген (бар болғанда) және лауазымы көрсетіледі.
Көрсетілетін қызметті алушыға қызмет көрсетудің рұқсат берiлгін ең ұзақ уақыты – 15 минуттан аспайды;
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті беруші стандарттың 9-тармағында көрсетілген құжаттарды ұсынады.
Құжаттарды қабылдау кезінде орталықта көрсетілетін мемлекеттік қызметті алушыға стандарттың 10-тармағына сәйкес тиiстi құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат берiледі.

10. В центре выдача готовых документов услугополучателю осуществляется работником центра посредством «окон» ежедневно на основании расписки в указанный в ней срок.
Максимально допустимое время ожидания услугополучателем для получения документов – не более 15 минут.
Максимально допустимое время обслуживания услогополучателя – не более 15 минут.
11. Описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) услугодателя и услугополучателя при оказании государственных услуг через веб-портал «электронного правительства» путем взаимодействия с ИС БВУ:
1) заявитель сдает в БВУ необходимые документы предусмотренные пунктом 9 стандарта;
2) подписывает заявление, согласие на запрос информации из информационной системы Налогового комитета и информационной системы Государственного центра по выплате пенсий;
3) работники БВУ оформляют электронное заявление услугополучателя;
4) к электронному заявлению услугополучателя прикрепляется электронный договор и сканированная копия квитанции об оплате;
5) электронное заявление подписывается ЭЦП БВУ и ЭЦП услугополучателя;
6) электронное заявление поступает в ИС РЗДИ;
7) сотрудники услугодателя рассматривают заявление и принимают решение о регистрации залога;
8) результат оказания услуги доступен в личном кабинете на портале и в ИС БВУ.
12. Диаграммы функционального взаимодействия информационных систем, задействованных в оказании государственной услуги, в графической форме указаны в приложении 3 (Диаграмма бизнес-процесса «Регистрация залога движимого имущества, не подлежащего обязательной государственной регистрации» через БВУ) к настоящему регламенту.
13. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги, а также описание порядка взаимодействия с иными услугодателями и (или) центром обслуживания населения и порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению 4 к настоящему регламенту.
Сноска. Регламент дополнен пунктом 13 в соответствии с приказом Министра юстиции РК от 19.06.2014 № 213 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
«Регистрация залога движимого имущества,
не подлежащего обязательной
государственной регистрации и выдача
дубликата свидетельства о регистрации
залога движимого имущества, не
подлежащего обязательной
государственной регистрации»
Таблица 1. Описание действий структурно-функциональных единиц
Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия (хода, потока работ)
1
2
2
Наименование структурно-функциональной единицы (далее – СФЕ)
Инспектор центра
Услугодатель
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Прием заявления, проверка полноты документов, прием
Проверка полноты документов при получении документов от центра
4
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Регистрация в книге учета и выдача расписки
Отправляет в отдел регистрации с поступившим заявлением с приложенными документами
5
Сроки исполнения
15 минут
15 минут на обработку одного заявления Передача документов 2 раза в день
6
Номер следующего действия
2
3
продолжение таблицы
3
4
5
Услугодатель
Услугодатель
Инспектор центра
Обработка, анализ, регистрация документов. Обработка и подготовка дубликата
Сбор документов для передачи в центр
Подпись услугополучателя в книге учета.
Передача исполненного документа и дубликата СРЗДИ в отдел приема-передачи регистрирующего органа.
Передача зарегистрированного документа СРЗДИ и дубликата по книге учета в центр
Выдача документов по расписке
1 день на обработку и исполнение заявления 6 дней на обработку и исполнение одного заявления Передача документов 2 раза в день
5 минут
2 минуты
4
5
Таблица 2. Варианты использования. Основной процесс
Основной процесс (ход, поток работ)
Инспектор центра
Услугодатель
1. Прием заявления, проверка
полноты документов, прием

10. Көрсетілетін қызметті алушыға дайын құжаттарды беруді орталықтың қызметкері «терезе» арқылы күн сайын мерзімі көрсетілген қолхат негізінде жүзеге асырады.
Көрсетілетін қызметті алушының құжаттарды алу үшін күтудің рұқсат берiлген ең ұзақ уақыты – 15 минуттан аспайды.
Көрсетілетін қызметті алушыға қызмет көрсетудің рұқсат берiлген ең ұзақ уақыты – 15 минуттан аспайды.
11. Көрсетілетін қызметті берушінің және көрсетілетін қызметті алушының ЕДБ АЖ-мен өзара іс-қимылы арқылы «электрондық үкімет» веб- порталы арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезіндегі өтініш беру тәртібі мен рәсімдер (іс-қимылдар) кезектілігі тәртібінің сипаттамасы:
1) көрсетілетін қызметті алушы Стандарттың 9-қосымшасында көзделген қажетті құжаттарды ЕДБ-ке тапсырады;
2) өтінішке қол қояды, Салық комитетінің ақпараттық жүйесінен және Зейнетақы төлеу жөніндегі мемлекеттік орталықтың ақпараттық жүйесінен ақпаратқа сұрау салуға келісім береді;
3) ЕДБ қызметкері көрсетілетін қызметті алушының электрондық өтінішін ресімдейді;
4) көрсетілетін қызметті алушының эхлектрондық өтінішіне электрондық шарт және төлегені туралы сканерленген құжат қоса беріледі;
5) электрондық өтінішке ЕДБ-тің және көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ қойылады;
6) электрондық өтініш ЖМКТ АЖ-не түседі;
7) қызмет берушінің қызметкерлері өтінішті қарастырып, кепілді тіркеу туралы шешім шығарады;
8) қызмет көрсету нәтижесі порталдың жеке кабинетінде және ЕДБ АЖ-де қол жетімді.
12. Мемлекеттік қызмет көрсетуге қатыстырылған ақпараттық жүйелердің функционалдық өзара іс-қимыл диаграммасы кестелік нысанда осы регламенттің (ЕДБ арқылы «Міндетті мемлекеттік тіркеуге жатпайтын жылжымалы мүлік кепілін тіркеу» бизнес-процес диаграммасы) 3-қосымшасында көрсетiлген.
13. Көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (жұмыскерлерінің) мемлекеттік қызмет көрсету процесіндегі рәсімдерінің (іс-қимылдарының), өзара іс-қимылдары кезектілігінің егжей-тегжейлі сипаттамасы, сондай-ақ, мемлекеттік қызмет көрсету процесіндегі өзге көрсетілетін қызмет берушілермен және (немесе) халыққа қызмет көрсету орталықтарымен өзара іс-қимыл тәртібінің және ақпараттық жүйелерді қолдану тәртібінің сипаттамасы осы регламенттің 4-қосымшасына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығында келтірілсін.
Ескерту. Регламент 13-тармақпен толықтырылды - ҚР Әділет министрінің 19.06.2014 № 213 бұйрығымен (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
«Міндетті мемлекеттік тіркеуге жатпайтын
жылжымалы мүлік кепілін тіркеу
және міндетті мемлекеттік тіркеуге жатпайтын
жылжымалы мүлік кепілін тіркеу туралы
куәліктің телнұсқасын беру»
мемлекеттік қызмет регламентіне
1-қосымша
1-кесте. Функционалды - құрылымдық бірлік іс-әрекетінің
сипаттамасы
Негізгі іс-жүргізу іс-әрекеті (жүріс, жұмыстың ағымы)
1
Іс-әрекет № (жүріс, жұмыстың ағымы)
1
2
2
Функционалды - құрылымдық бірлік атауы (бұдан әрі - ФҚБ)
Орталық инспекторы
Қызмет беруші
3
Іс-әрекет атауы (жүріс, рәсім, операция) және олардың сипаттамасы
Өтініштерді қабылдау, құжаттардың толықтығын тексеру, қабылдау
Орталықтан құжаттарды алу кезінде құжаттардың толықтығын тексеру
4
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдық басқару шешімі)
Есеп кітапшасына тіркеу және қолхат беру
Келіп түскен өтініштерді қосымша құжаттармен тіркеу бөліміне жібереді
5
Орындалу мерзімі
15 минут
Бір өтінішті өңдеу 15 минут
Құжаттарды табыстау күніне 2 рет
6
Келесі іс-әрекеттің нөмірі
2
3
кестенің жалғасы
3
4
5
Қызмет беруші
Қызмет беруші
Орталық инспекторы
Өңдеу, талдау, құжаттарды тіркеу
Орталыққа жіберу үшін құжаттарды жинау
Есеп кітапшасына қызымет алушының қол коюы
Тіркеуші органның қабылдау – табыстау бөліміне орындалған құжаттарды және ЖМКТК көшірме ңұсқасын табыстау
Орталықтың есепке алу кітапшасы бойынша ЖМКТК тіркелген құжаттарын және көшірме ңұсқасын табыстау
Қол хат бойынша құжаттарды табыстау
Өтінішті орындауға және өңдеуге 1 күн
Бір өтінішті орындауға және өңдеуге 6 күн
Құжаттарды табыстау күніне 2 рет
5 минут
2 минут
4
5
2-кесте. Қолдану нұсқалары. Негізгі іс-жүргізу
Негізгі іс-жүргізу (жүріс, жұмыстың ағымы)
Орталық инспекторы
Қызмет беруші
1.Өтінішті қабылдау, құжатардың толықтығын тексеру, қабылдау

2. Проверка полноты документов
3. Обработка и исполнение
5. Выдача документов по расписке
4. Направляет документы инспектору центра
Таблица 3. Варианты использования. Альтернативный процесс
Инспектор центра
Услугодатель
1. Прием заявления, проверка полноты документов, прием
2. Проверка полноты документов.
3. Обработка и мотивированный отказ
5. Выдача мотивированного отказа
4. Направляет документы инспектору центра
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
«Регистрация залога движимого имущества,
не подлежащего обязательной
государственной регистрации и выдача
дубликата свидетельства о регистрации
залога движимого имущества, не
подлежащего обязательной
государственной регистрации»
Схема функционального взаимодействия
Центр
Услугодатель
О-1. Проверка документов
О-4. Прием документов по книге учета
Полный пакет документов
О-6. Рассмотрение заявления и регистрация
О-2. Прием, внесение записи о приеме в книгу учета документов
О-7. Передача зарегистрированного документа СРЗДИ и дубликата по книге учета в центр
О-3. Выдача расписки
А-6. Рассмотрения заявления и подготовка уведомления с указанием причин отказа
О-8. Выдача исполненных документов по расписке
А-7. Передача в центр уведомления с указанием причин отказа
А-8. Выдача уведомления с указанием причин отказа
Приложение 3
к регламенту государственной услуги
«Регистрация залога движимого имущества,
не подлежащего обязательной
государственной регистрации и выдача
дубликата свидетельства о регистрации
залога движимого имущества, не
подлежащего обязательной
государственной регистрации»
Рисунок 1. Диаграмма бизнес-процесса «Регистрация залога
движимого имущества, не подлежащего обязательной государственной
регистрации» через БВУ
Рисунок 2. Диаграмма последовательности сбора данных о
Заявителе через БВУ
Рисунок 3. Диаграмма последовательности предоставления
выписки об обременении из реестра залога движимого
имущества и оплаты сбора за государственную услугу
Рисунок 4. Диаграмма последовательности отправки заявления
на регистрацию залога движимого имущества
Приложение 4
к регламенту государственной услуги
"Регистрация залога движимого имущества,
не подлежащего обязательной государственной
регистрации, и выдача дубликата свидетельства
о регистрации залога движимого имущества,
не подлежащего обязательной
государственной регистрации"
Справочник
бизнес-процессов оказания государственной услуги
«Регистрация залога движимого имущества не подлежащего
обязательной государственной регистрации, и выдача дубликата
свидетельства о регистрации залога движимого имущества, не
подлежащего обязательной государственной регистрации»

2. Құжатардың толықтығын тексеру
3. Өңдеу және орындау
5. Қолхат бойынша құжаттарды табыстау
4. Құжаттарды орталық инспекторына жібереді
3-кесте. Қолдану нұсқалары. Баламалы іс-жүргізу
Негізгі іс-жүргізу (жүріс, жұмыстың ағымы)
1. Өтінішті қабылдау, құжатардың толықтығын тексеру, қабылдау
2. Құжатардың толықтығын тексеру
3. Өңдеу және дәлелді кері қайтару
5. Дәлелді кері қайтару табыстау
4. Құжаттарды орталық инспекторына жібереді
«Міндетті мемлекеттік тіркеуге жатпайтын
жылжымалы мүлік кепілін тіркеу
және міндетті мемлекеттік тіркеуге жатпайтын
жылжымалы мүлік кепілін тіркеу туралы
куәліктің телнұсқасын беру»
мемлекеттік қызмет регламентіне
2-қосымша
Бірлескен іс-әрекетің функционалды сызбанұсқасы
Орталық
Қызмет беруші
О-1. Құжаттарды тексеру
Толық құжаттар пакеті
О-2. Қабылдау, құжаттар есепке алу кiтабына қабылдау туралы жазбаны енгізу
О-3. Қолхаттың берілуi
О-8. Тiзiлiм бойынша орындалған құжаттарды табыстау
А-8.Кері қайтарудың себебі көрсетілген хабарламаны табыстау
О-4.Құжаттарды есептеу кiтабі арқылы қабылдау
О-6. Өтінішті және тіркеуді қарастыру
О-7. Орталықтың есепке алу кітапшасы бойынша СРЗДИ тіркелген құжаттарын және көшірме ңұсқасын табыстау
А-7. Кері қайтарудың себебі көрсетілген хабарламаны Орталыққа табыстау
А-6. Өтінішті қарастыру және кері қайтарудың себебі көрсетілген хабарламаның дайындалуы
«Міндетті мемлекеттік тіркеуге жатпайтын
жылжымалы мүлік кепілін тіркеу
және міндетті мемлекеттік тіркеуге жатпайтын
жылжымалы мүлік кепілін тіркеу туралы
куәліктің телнұсқасын беру»
мемлекеттік қызмет регламентіне
3-қосымша
1-Сурет. ЕДБ арқылы «Міндетті мемлекеттік тіркеуге жатпайтын,
жылжымалы мүлік кепілін тіркеу» бизнес – іс-жүргізудің
диаграммасы
2-Сурет. ЕДБ арқылы Өтініш беруші туралы ақпарат жинау тізбегінің
диаграммасы
3-Сурет. Тізілімнен жылжымалы мүлік кепілінің ауырпалық туралы
көшірмені беру және мемлекеттік қызмет көрсетуге төлемдерді жинау
тізбегінің диаграммасы
4-Сурет. Жылжымалы мүлік кепілін тіркеуге өтініштерді жіберу
тізбегінің диаграммасы
«Мiндеттi мемлекеттiк тiркеуге жатпайтын
жылжымалы мүлiк кепiлiн тiркеу және мiндеттi
мемлекеттiк тiркеуге жатпайтын
жылжымалы мүлiк кепiлiн тiркеу
туралы куәлiктiң телнұсқасын беру»
Мемлекеттік қызмет көрсету регламентіне
4-қосымша
«Мiндеттi мемлекеттiк тiркеуге жатпайтын жылжымалы
мүлiк кепiлiн тiркеу және мiндеттi мемлекеттiк тiркеуге
жатпайтын жылжымалы мүлiк кепiлiн тiркеу туралы куәлiктiң
телнұсқасын беру»
Мемлекеттік қызмет көрсету бизнес-процессінің
Анықтамасы

Сноска. Регламент дополнен Приложением 4 в соответствии с приказом Министра юстиции РК от 19.06.2014 № 213 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
*При оказании услуги через Центры обслуживания населения
**При предоставлении услуги в электронном формате посредством
Информационной системы РЗДИ
*СФЕ      - структурно-функциональная единица: взаимодействие
структурных подразделений (работников) услугодателя, центра
обслуживания населения, веб-портала «электронного правительства»;
-
начало или завершение оказания государственной услуги;
-
наименование процедуры (действия) услугополучателя и (или) СФЕ;
-
вариант выбора;
-
переход к следующей процедуре (действию)
-
ИИС ЦОН - Интегрированная информационная система Центров
обслуживания населения;
-
ПЭП – веб-портал «электронного правительства»;
-
ИС РЗДИ – информационная система регистрации залога движимого имущества;
-
РЗДИ - регистрации залога движимого имущества;
-
ЦПН – центры по недвижимости;
-
ИС БВУ – информационная система Банков второго уровня.
Приложение 3
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 30 января 2014 года № 34
Регламент государственной услуги
«Выдача справок о зарегистрированных правах (обременениях) на
недвижимое имущество и его технических характеристиках»
1. Общие положения
1. Настоящий Регламент государственной услуги «Выдача справок о зарегистрированных правах на недвижимое имущество и его технических характеристиках» (далее – государственная услуга) оказывается территориальными органами юстиции (далее - услугодатель) через Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения «Центр обслуживания населения» Комитета по контролю автоматизации государственных услуг и координации деятельности центров обслуживания населения Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан (далее – центр), а также через веб-портал «электронного правительства» www.e.gov.kz (далее – ПЭП).
Государственная услуга оказывается на основании стандарта государственной услуги «Выдача справок о зарегистрированных правах на недвижимое имущество и его технических характеристиках», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2013 года № 1586 (далее – стандарт).
2. Форма оказываемой услуги: электронная (частично автоматизированная).
3. Результатом завершения оказываемой услуги является справка о зарегистрированных правах (обременениях) на недвижимое имущество и его технических характеристиках.
2. Описание порядка действий структурных
подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания
государственной услуги

Ескерту. Регламент 4-қосымшамен толықтырылды - ҚР Әділет министрінің 19.06.2014 № 213 бұйрығымен (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
* Халыққа қызмет көрсету орталығы арқылы қызмет көрсету барысында
** ЖМКТ ақпараттық жүйесі арқылы электронды форматта қызмет көрсету барысында
*ҚФБ – Құрылымдық-функционалдық бірлік: қызмет берушінің (жұмыскерлердің) құрылымдық бөлімшелерінің, халыққа қызмет көрсету орталығының, «электрондық үкімет» веб-порталының өзара әрекеттестігі;
- ХҚКО БАЖ – Халыққа қызмет көрсету орталығы бірегей ақпараттық жүйесі;
- ЭҮП - «Электрондық үкімет» веб-порталы;
- ЖМКТ АЖ – Жылжымалы мүлік кепілін тіркеу ақпараттық жүйесі;
- ЖМКТ – Жылжымалы мүлік кепілін тіркеу;
- ЖМО– Жылжымайтын мүлік орталығы;
- ЕДБ АЖ- Екінші деңгейлі банктердің ақпараттық жүйесі.
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2014 жылғы 30 қаңтардағы
№ 34 бұйрығына
3-қосымша
«Жылжымайтын мүлікке тіркелген құқықтар (ауыртпалықтар) және
оның техникалық сипаттамалары туралы анықтамалар беру»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. Осы «Жылжымайтын мүлікке тіркелген құқықтар (ауыртпалықтар) және оның техникалық сипаттамалары туралы анықтамалар беру» мемлекеттік көрсетілетін қызметін (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) аумақтық әділет органдары (бұдан әрі – қызметі беруші) Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің Мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді автоматтандыруды бақылау және халыққа қызмет көрсету орталықтарының қызметін үйлестіру комитетінің «Халыққа қызмет көрсету орталығы» шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны (бұдан әрі – орталық) арқылы және «электрондық үкіметтің» www.е.gov.kz веб-порталы (бұдан әрі – ЭҮП) арқылы көрсетеді.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 31 желтоқсандағы № 1586 қаулысымен бекітілген «Жылжымайтын мүлікке тіркелген құқықтар (ауыртпалықтар) және оның техникалық сипаттамалары туралы анықтамалар беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының негізінде көрсетіледі.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны – электрондық (ішінара автоматтандырылған).
3. Жылжымайтын мүлікке тіркелген құқықтар (ауыртпалықтар) және оның техникалық сипаттамалары туралы анықтама мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесі болып табылады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде көрсетілетін
қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің)
іс-қимылдар тәртібінің сипаттамасы

4. Основанием для начала процедуры (действия) услугодателя по оказанию государственной услуги является запрос установленной формы, согласно приложению 1 стандарта государственной услуги.
5. Услугополучатель подает запрос на выдачу справки о зарегистрированных правах на недвижимое имущество и его технических характеристиках в центр.
1) работник центра при наличии сведений в государственной информационной системе в течение 20 (двадцати) минут выдает результат оказания государственной услуги посредством ПЭП;
2) работник центра в случаях отсутствия данных в государственной информационной системе направляет запрос услугодателю.
В последующем, работник услугодателя согласно своим функциональным обязанностям осуществляет прием документов по книге учета документов с центра.
Услугодатель в течение одного рабочего дня осуществляет рассмотрение представленных запросов из центра, подготавливает справку и направляет результат оказания государственной услуги в центр.
Передача услугодателем исполненных документов в центр производится по книге учета документов.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений
(работников) в процессе оказания государственной услуги
6. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) инспектор центра – прием и выдача документов;
2) инспектор накопительного отдела центра – направление и получение документов от услугодателя;
3) работник услугодателя – прием документов с центра по книге учета документов, передача запросов в отдел регистрации прав на недвижимое имущество, передача исполненных документов в центр по книге учета документов;
4) работник отдела регистрации прав на недвижимое имущество услугодателя – рассмотрение запроса и изготовление справки;
Информационные системы, которые задействованы в оказании государственной услуги:
1) ПЭП;
2) шлюз электронного правительства (далее – ШЭП);
3) информационная система Государственной базы данных «Регистр недвижимости» (далее – ИС ГБД РН);
4) автоматическое рабочее место информационной системы центра (далее – АРМ ИС ЦОН);
5) Государственная база данных «Физических лиц» (далее – ГБД ФЛ);
6) Государственная база данных «Юридических лиц» (далее – ГБД ЮЛ);
7) Единая нотариальная информационная система (далее – ЕНИС).
7. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками с указанием длительности каждой процедуры (действия) указаны в приложении 1 (Описание действий структурно-функциональных единиц) к настоящему регламенту.

4. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 1-қосымшасына сәйкес белгіленген нысандағы сұрау салу көрсетілетін қызметті берушінің мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімдеріне (іс-қимылдарына) бастауға негіздеме болып табылады.
5. Көрсетілетін қызметті алушы жылжымайтын мүліктің жоқ (бар) екендігі туралы анықтаманы алу туралы сұрау салуды орталыққа береді.
1) орталықтың қызметкері мемлекеттік ақпараттық жүйесінде мәліметтердің бар болған жағдайында 20 (жиырма) минуттың ішінде ЭҮП арқылы мемлекеттік қызметті көрсетудің нәтижесін береді;
2) орталықтың қызметкері мемлекеттік ақпараттық жүйесінде деректердің болмаған жағдайында көрсетілетін қызметті берушіге сұрау салуды жолдайды.
Содан кейін, көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері өзінің функционалдық міндеттеріне сәйкес құжаттарды есепке алу кітабы бойынша орталықтан құжаттарды қабылдауын жүзеге асырады.
Көрсетілетін қызметті беруші бір жұмыс күн ішінде орталықтан ұсынылған сұрау салуды қарау, анықтаманы дайындау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін орталыққа жолдауды жүзеге асырады.
Көрсетілетін қызметті беруші орындалған құжаттарды орталыққа табыстауды құжаттарды есепке алу кітабы бойынша жүргізіледі.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету барысында құрылымдық
бөлімшелердің (қызметкерлердің) іс-қимыл тәртібінің сипаттамасы
6. Мемлекеттік қызметті көрсету барысына қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізімі:
1) Орталықтың инспекторы – құжаттарды қабылдау және табыстау;
2) Орталықтың жинақтау бөлімінің инспекторы – көрсетілетін қызметті берушіден құжаттарды алу және жолдау;
3) көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері – құжаттарды есепке алу кітабы бойынша Орталықтан құжаттарды қабылдау, жылжымайтын мүлікке құқықтарды тіркеу бөліміне сұрау салуды табыстау, орындалған құжаттарды құжаттарды есепке алу кітабы бойынша Орталыққа табыстау;
4) көрсетілетін қызметті берушінің жылжымайтын мүлікке құқықтарды тіркеу бөлімінің қызметкері – өтінішті қарау және анықтаманы жасау.
Мемлекттік қызметті көрсетуге қатыстырылған ақпараттық жүйелер:
1) ЭҮП;
2) электрондық үкімет шлюзы (бұдан әрі – ЭҮШ);
3) «Жылжымайтын мүлік тіркелімі» мемлекеттік деректер қоры ақпараттық жүйесі (бұдан әрі – ЖМТ МДҚ АЖ);
4) орталық ақпараттық жүйесінің автоматтандырылған жұмыс орны (бұдан әрі – ХҚКО АЖ АЖО);
5) «Жеке тұлғалар» мемлекеттік деректер қоры (бұдан әрі – ЖТ МДҚ);
6) «Заңды тұлғалар» мемлекеттік деректер қоры (бұдан әрі – ЗТ МДҚ);
7) Бірыңғай нотариалдық ақпараттық жүйе (бұдан әрі – БНАЖ).
7. Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығын көрсетілген құрылымдық бөлімшелердің (қызметкерлердің) арасындағы рәсімдердің (іс-қимылдың) кезектілік сипаттамасы осы регламенттің 1-қосымшасында (Құрылымдық-функционалдық бірліктердің іс-қимылдарының сипаттамасы) көрсетілген.

4. Описание порядка взаимодействия с центром обслуживания
населения и (или) иными услугодателями, а также порядка
использования информационных систем в процессе оказания
государственной услуги
8. В центре прием документов осуществляется в операционном зале посредством «безбарьерного обслуживания», на которых указываются фамилия, имя, отчество (при его наличии) и должность работника центра.
Максимально допустимое время ожидания услугополучателем для сдачи документов – не более 15 минут.
Максимально допустимое время обслуживания услогополучателя – не более 15 минут.
Для получения государственной услуги услугодатель предоставляет документы, указанные в пункте 9 стандарта.
При приеме документов в центре получателю государственной услуги выдается расписка о приеме соответствующих документов в соответствии с пунктом 10 стандарта.
9. Описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) услугодателя и услугополучателя при оказании государственных услуг через ПЭП:
1) услугополучатель осуществляет регистрацию на ПЭП с помощью своего регистрационного свидетельства электронно-цифровой подписью (далее – ЭЦП), которое хранится в интернет-браузере компьютера услугополучателя (осуществляется для незарегистрированных услугополучателей на ПЭП);
2) процесс 1 – прикрепление в интернет-браузер компьютера услугополучателя регистрационного свидетельства ЭЦП, процесс ввода услугополучателем пароля (процесс авторизации) на ПЭП для получения государственной услуги;
3) условие 1 – проверка на ПЭП подлинности данных о зарегистрированном услугополучателе через логин идентификационного индивидуального номера (далее – ИИН) или бизнес идентификационного номера (далее - БИН) и пароль;
4) процесс 2 – формирование ПЭПом сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя;
5) процесс 3 – выбор услугополучателем услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение услугополучателем формы (ввод данных) с учетом ее структуры и форматных требований, прикреплением к форме запроса необходимых документов в электронном виде, указанные в пункте 9 стандарта;
6) процесс 4 – выбор услугополучателем регистрационного свидетельства ЭЦП для удостоверения (подписания) запроса;
7) условие 2 – проверка на ПЭП срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств, а также соответствия идентификационных данных между ИИН указанным в запросе и ИИН указанным в регистрационном свидетельстве ЭЦП);

4. Халыққа қызмет көрсету орталығымен және (немесе) басқа
қызмет берушілермен іс-қимыл тәртібін, сондай-ақ мемлекеттік
қызметтер көрсету процесіндегі ақпараттық жүйелерді пайдалану
тәртібінің сипаттамасы
8. Орталықта құжаттарды қабылдауы «кедергісіз қызмет көрсету» арқылы операция залында жүзеге асырылады, онда орталық қызметкерінің тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) және лауазымы көрсетіледі.
Қызмет алушымен құжаттарды тапсыруға рұқсат берілген ең ұзақ уақыты – 15 миннутан аспайды.
Қызмет алушыға қызмет көрсетуге рұқсат берілген ең ұзақ уақыты – 15 минуттан аспайды.
Мемлекеттік қызметті алу үшін қызмет алушы стандарттың 9-тармағында көрсетілген құжаттарды ұсынады.
Орталықта құжаттарды қабылдау кезінде мемлекеттік қызметті алушыға стандарттың 10-тармағына сәйкес тиісті құжаттарды қабылдау туралы қолхат беріледі.
9. ЭҮП арқылы мемлекеттік қызметтерді көрсету кезінде көрсетілетін қызметті берушінің және көрсетілетін қызметті алушының рәсімдерінің (іс-қимылдарының) өтініш беру және кезектілік тәртібінің сипаттамасы:
1) көрсетілетін қызметті алушы ЭҮП өзінің тіркеу куәлігінің көмегімен электрондық цифрлық қолымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) тіркеуді жүзеге асырады, ол қызмет алушының компьютерінің ғаламтор-браузерінде сақталады (ЭҮП тіркеуден өтпеген көрсетілетін қызметті алушылар үшін);
2) 1-процес – көрсетілетін қызметті алушының компьютерінің ғаламтор-браузеріне ЭЦҚ тіркеу куәлігін бекіту, мемлекеттік қызмет алу үшін ЭҮП көрсетілетін қызметті алушының паролін енгізу үдерісі (авторизациялау үдерісі);
3) 1-ші шарт – ЭҮП жеке сәйкестендіру нөмірінің (бұдан әрі – ЖСН) немесе бизнес сәйкстендіру нөмірінің (бұдан әрі – БСН) логині және пароль арқылы көрсетілетін қызметті алушы туралы деректердің дұрыстығын тексеру;
4) 2-процес - көрсетілетін қызметті алушының деректерінде бұзушылықтар болуына байланысты авторизациядан бас тарту туралы хабарламаны ЭҮП-да қалыптастыру;
5) 3-процес - көрсетілетін қызметті алушының осы Регламентте көрсетілген қызметті таңдауы, қызметті көрсету және оның құрылымы мен форматтық талаптарды ескере отырып, көрсетілетін қызметті алушының нысанды толтыруы үшін сұрау салу нысанын экранға шығару (деректерді енгізу), стандарттың 9-тармағында көрсетілген электрондық түрдегі қажетті құжаттарды сұрау салу нысанына қоса тіркеу;
6) 4-процес – көрсетілетін қызметті алушының сұрау салуды куәландыру (қол қою) үшін ЭЦҚ тіркеу куәлігін таңдау;
7) 2-ші шарт – ЭҮП ЭЦҚ тіркеу куәлігінің қолданылу мерзімін және кері қайтарылған (жойылған) тіркеу куәліктерінің тізімінде жоқтығын, сондай-ақ сәйкестендіру деректерінің сұрау салуда көрсетілген ЖСН және ЭЦҚ тіркеу куәлігінде көрсетілген ЖСН сәйкес келуін тексеру;

8) процесс 5 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с не подтверждением подлинности ЭЦП услугополучателя;
9) процесс 6 – удостоверение (подписание) посредством ЭЦП услугополучателя заполненной формы (введенных данных) запроса на оказание услуги;
10) процесс 7 – регистрация электронного документа (запроса услугополучателя) в ИС ГБД РН и обработка запроса в ИС ГБД РН;
11) условие 3 – проверка (обработка) услугодателем соответствия приложенных документов, указанных в пункте 9 стандарта и основаниям для оказания услуги;
12) процесс 8 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя в ИС ГБД «Регистр недвижимости»;
13) процесс 9 – получение услугополучателем результата услуги (выдача справки о зарегистрированных правах на недвижимое имущество и его технических характеристиках в форме электронного документа, подписанной ЭЦП уполномоченного лица услугодателя либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги в форме электронного документа). Электронный документ формируется с использованием ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
10. Пошаговые действия и решения услугодателя через ЦОН (диаграмма № 3) функционального взаимодействия при оказании услуги.
1) процесс 1 – ввод оператора центра в АРМ ИС ЦОН логина и пароля (процесс авторизации) для оказания услуги;
2) процесс 2 – выбор оператором центра услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и ввод оператором центра данных услугополучателя, а также данных по доверенности представителя услугополучателя (при нотариально удостоверенной доверенности, при ином удостоверении доверенности-данные доверенности не заполняются);
3) процесс 3 – направление запроса через ШЭП в ГБД ФЛ/ГБД ЮЛ о данных услугополучателя, а также в ЕНИС – о данных доверенности представителя услугополучателя;
4) условие 1 – проверка наличия данных услугополучателя в ГБД ФЛ/ГБД ЮЛ, данных доверенности в ЕНИС;
5) процесс 4 – формирование сообщения о невозможности получения данных в связи с отсутствием данных услугополучателя в ГБД ФЛ/ГБД ЮЛ, данных доверенности в ЕНИС;

8) 5-процес – көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ түпнұсқалығының расталмауына байланысты сұрау салынатын қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
9) 6-процес – қызмет көрсетуге сұрау салудың толтырылған нысанына (енгізілген деректерді) көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ арқылы куәландыру (қол қою);
10) 7-процес – «Жылжымайтын мүлік тіркелімі» мемлекеттік деректер қорының ақпараттық жүйесінде (бұдан әрі – ЖМТ МДҚ АЖ) электрондық құжатты (көрсетілетін қызметті алушының сұрау салу) тіркеу және ЖМТ МДҚ АЖ сұранысты өңдеу;
11) 3 ші шарт – көрсетілетін қызметті алушы қоса салған құжаттардың стандартта көрсетілген және қызмет көрсету үшін негіздерге сәйкес келуін қызмет берушімен тексеру (өндеу);
12) 8-процес – «Жылжымайты мүлік тіркелімі» МДҚ АЖ көрсетілетін қызметті алушының деректерінде бұзушылықтардың болуына байланысты сұратылған қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
13) 9-процес – көрсетілетін қызметті алушының қызмет (уәкілетті органның уәкілетті тұлғасының ЭЦҚ қол қойылған жылжымайтын мүлікке тіркелген құқықтар (ауыртпалықтар) және оның техникалық сипаттамалары туралы анықтаманы электрондық құжат нысанында беру немесе мемлекетік қызметті беруден бас тарту туралы дәлелді жауапты электрондық құжат нысанында алу) нәтижесін алуы. Электрондық құжат көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының ЭЦҚ пайдалана отырып, қалыптастырылады.
10. Көрсетілетін қызметті берушінің ХҚКО арқылы адымдық іс-қимылдары және шешімдері (қызмет көрсету кезінде функционалдық өзара іс-қимылдың № 3 диаграммасы):
1) 1-процес – мемлекеттік қызмет көрсету үшін орталық операторының логин мен парольды ХҚКО АЖ АЖО енгізуі (авторизациялау процесі);
2) 2-процес – Орталық операторының осы Регламентте көрсетілген қызметті таңдауы, қызметті көрсету үшін сұрау салу нысанын экранға шығару және орталық қызметкерімен көрсетілетін қызметті алушының, сондай-ақ қызмет алушының сенімхат бойынша көрсетілетін қызметті алушы өкілінің (сенімхат нотариалдық куәландырылған кезде, сенімхатты басқаша куәландырған кезде – сенімхаттың деректері толтырылмайды) деректерін енгізуі;
3) 3-процес – ЭҮШ арқылы алушының деректері туралы ЖТ МДҚ/ ЗТ МДҚ-на, сондай-ақ көрсетілетін қызметті алушы өкілінің сенімхатының деректері туралы сұрау салуды БНАЖ-ға жолдау;
4) 1-ші шарт – көрсетілетін қызметті алушының деректерінің ЖТ МДҚ/ЗТ МДҚ-да болуын, сенімхаттың деректерін БНАЖ-да тексеру;
5) 4-процес – көрсетілетін қызметті алушы деректерінің ЖТ МДҚ/ЗТ МДҚ-да, сенімхат деректерінің БНАЖ-да болмауына байланысты деректер алу мүмкін еместігі жөнінде хабарлама қалыптастыру;

6) процесс 5 – заполнение оператором центра формы запроса в части отметки о наличии документов в бумажной форме и сканирование документов, предоставленных услугополучателем, прикрепление их к форме запроса и удостоверение посредством ЭЦП заполненной формы (введенных данных) запроса на оказание услуги;
7) процесс 6 – направление электронного документа (запроса услугополучателя) удостоверенного (подписанного) ЭЦП оператора центра через ШЭП в ИС ГБД РН;
8) процесс 7 – регистрация электронного документа в ИС ГБД РН;
9) условие 2 – проверка (обработка) услугодателем соответствия приложенных услугополучателем документов, указанных в стандарте и основаниям для оказания услуги;
10) процесс 8 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с имеющимися нарушениями в документах услугополучателя;
11) процесс 9 – получение услугополучателем через оператора центра результата услуги (выдача справки об отсутствии (наличии) недвижимого имущества (на электронном и бумажном носителе) либо письменного мотивированного ответа об отказе в предоставлении услуги) сформированной ИС ГБД РН.
11. После обработки запроса услугополучателю предоставляется возможность просмотреть результаты обработки запроса следующим образом:
после нажатия кнопки «открыть» – результат запроса выводится на экран дисплея;
после нажатия кнопки «сохранить» – результат запроса сохраняется на заданном услугополучателем магнитном носителе в формате Adobe Acrobat.
12. Необходимую информацию и консультацию по оказанию услуги можно получить по телефону саll–центра: 1414.
13. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги, а также описание порядка взаимодействия с иными услугодателями и (или) центром обслуживания населения и порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению 2 к настоящему регламенту.
Сноска. Регламент дополнен пунктом 13 в соответствии с приказом Министра юстиции РК от 19.06.2014 № 213 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
«Выдача справок о зарегистрированных
правах обременениях) на недвижимое
имущество) и его технических
характеристиках»
Таблица 1. Основной процесс. Описание действий
структурно-функциональных единиц
1
№ действия
(хода, потока работ)
1
2
3
2
Наименование структурно-функциональной единицы (далее – СФЕ)
Инспектор центра
Инспектор накопительного отдела центра
Работник услугодателя
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Проверка документов, прием, внесение записи о приеме в книгу учета документов и выдача расписки
Сбор документов для передачи в услугодатель
Прием документов по книге учета документов
4
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Передача в накопительный отдел центра
Отправка документов услугодателю
Передача документов для исполнения
5
Сроки исполнения
15 минут
2 раза в день
2 раза в день
6
Номер следующего действия
2
3
4
продолжение таблицы
4
5
6
7
Работник отдела регистрации
Работник услугодателя
Инспектор накопительного отдела центра
Инспектор отдела выдачи центра
Рассмотрение запроса и исполнение.
Сбор документов для передачи в центр
Прием исполненных документов от услугодателя
Прием исполненных документов для выдачи услугополучателю
Передача исполненных документов для передачи в центр
Передача документов в накопительный отдел центра
Передача исполненных документов инспектору отдела выдачи центра
Выдача документов по книге учета документов услугополучателю
2 дня на исполнение одной справки
2 раза в день
2 раза в день
3 минуты
5
6
7
Таблица 2. Варианты использования. Основной процесс
Основной процесс (ход, поток работ)
центр
Услугодатель
Услугодатель
Услугодатель

6) 5-процес – орталық операторының қағаз нысанында құжаттардың болуы жөнінде сұрау салуын толтыруы және қызмет алушы ұсынған құжаттарды сканерден өткізуі, оларды сұрау салу нысанына қоса тіркеу және қызмет көрсетуге толтырылған сұрау салу нысанын (енгізілген деректерді) ЭЦҚ арқылы куәландыруы;
7) 6-процес – «Жылжымайтын мүлік тіркелімі» МДҚ АЖ-не Орталық операторының ЭЦҚ куәландырылған (қол қойылған) электрондық құжатты (қызмет алушының сұрау салуы) ЭҮШ арқылы жіберу;
8) 7-процес – «Жылжымайтын мүлік тіркелімі» МДҚ АЖ-на электрондық құжатты тіркеу;
9) 2-ші шарт – қызмет алушы қоса салған құжаттардың стандартта көрсетілген және қызмет көрсетуге негіздерге сәйкес келуін қызмет берушінің тексеруі (өңдеуі);
10) 8-процес – алушының құжаттарында бұзушылықтардың болуына байланысты сұратылып отырған қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
11) 9-процес – алушының ХҚКО операторы арқылы «Жылжымайтын мүлік тіркелімі» МДҚ АЖ-де қалыптастырылған қызмет нәтижесін алуы (жылжымайтын мүлігінің жоқ (бар) екендігі туралы анықтама беру (электрондық және қағаз жеткізгіште) немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты беру);
11. Сұрау салу өңдеген соң қызмет алушыға сұрау салуды өңдеудің нәтижелерін көру мүмкіндігі мынадай түрде беріледі:
«ашу» кнопкасын басқаннан кейін – сұрау салу нәтижесі экранның дисплейіне шығарылады;
«сақтау» кнопкасын басқаннан кейін – сұрау салу нәтижесі қызмет алушы сұратқан магнитті жеткізгіште Adobe Acrobat форматында сақталады.
12. Қызмет көрсету бойынша қажетті ақпаратты және кеңес беруді саll-орталығының 1414 телефоны арқылы алуға болады.
13. Көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (жұмыскерлерінің) мемлекеттік қызмет көрсету процесіндегі рәсімдерінің (іс-қимылдарының), өзара іс-қимылдары кезектілігінің егжей-тегжейлі сипаттамасы, сондай-ақ, мемлекеттік қызмет көрсету процесіндегі өзге көрсетілетін қызмет берушілермен және (немесе) халыққа қызмет көрсету орталықтарымен өзара іс-қимыл тәртібінің және ақпараттық жүйелерді қолдану тәртібінің сипаттамасы осы регламенттің 2-қосымшасына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығында келтірілсін.
Ескерту. Регламент 13-тармақпен толықтырылды - ҚР Әділет министрінің 19.06.2014 № 213 бұйрығымен (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
«Жылжымайтын мүлікке тіркелген
құқықтар (ауыртпалықтар) және оның
техникалық сипаттамалары туралы
анықтамаларды беру» мемлекеттік
көрсетілетін қызмет регламентіне
1-қосымша
1-кесте. Негізгі процесс. Құрылымдық-функционалдық бірліктері
іс-қимылдарының сипаттамасы
1
Іс-қимылдың № (жұмыс барысы, ағыны)
1
2
3
2
Құрылымдық-функционалдық бірліктің (бұдан әрі – ҚФБ) атауы
Орталықтың инспекторы
Орталықтың жинақтау бөлімінің инспекторы
Қызмет берушінің қызметкері
3
Іс-қимылдың (үдерістің, рәсімінің,операциясының) атауы және олардың сипаттамасы
Құжаттарды қабылдау, тексеру, құжаттарды есепке алу кітабына жазбаны енгізу және қолхатты беру
Қызмет берушіге табыстау үшін құжаттарды жинау
Құжаттарды есепке алу кітабы бойынша құжаттарды қабылдау
4
Орындалудың нысаны (мәліметтер, құжат, ұйымдастырушылық-жарлық шешімі)
Орталықтың жинақтау бөліміне табыстау
Қызмет берушіге құжаттарды жолдау
Орындау үшін құжаттарды табыстау
5
Орындалу мерзімі
15 минут
күніне 2 рет
күніне 2 рет
6
Келесі іс-қимылдың нөмірі
2
3
4
кестенің жалғауы
4
5
6
7
Тіркеу бөлімінің қызметкері
Қызмет берушінің қызметкері
Орталықтың жинақтау бөлімінің инспекторы
Орталықтың табыстау бөлімінің инспекторы
Сұранысты қарау және орындау
Орталыққа табыстау үшін құжаттарды жинау
Қызмет берушіден орындалған құжаттарды қабылдау
Қызмет алушыға табыстау үшін орындалған құжаттарды қабылдау
Орталыққа жіберу үшін орындалған құжаттарды табыстау
Орталықтың жинақтау бөліміне құжаттарды табыстау
Орталықтың табыстау бөлімінің инспекторына орындалған құжаттарды табыстау
Қызмет алушыға құжаттарды есепке алу кітабы бойынша құжаттарды табыстау
бір анықтаманы дайындау үшін 2 күн
күніне 2 рет
күніне 2 рет
3 минут
5
6
7
2-кесте. Пайдалану нұсқалары. Негізгі процес
Негізгі процес (жұмыс барысы, ағыны)
Орталық
Қызмет беруші
Қызмет беруші
Қызмет беруші

1. Проверка документов
4. Прием документов по книге учета документов
5. передача документов исполнителю для исполнения
6. Рассмотрение запроса и исполнение
2. Внесение записи о приеме в книгу учета документов
7. Передача в центр исполненных документов по книге учета документов
3. Выдача расписки
8. Выдача исполненных документов по книге учета документов услугополучателю
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
"Выдача справки о зарегистрированных
правах (обременениях) на недвижимое
имущество и его технических характеристиках"
Справочник
бизнес-процессов оказания государственной услуги
«Выдача справки о зарегистрированных правах (обременениях)
на недвижимое имущество и его технических характеристиках»

1. Құжаттарды тексеру
4. Құжаттарды есепке алу кітабы бойынша құжаттарды қабылдау
5. Құжаттарды орындаушыға орындау үшін жіберу
6. Сұранысты қарау және орындау
2. Құжаттарды есепке алу кітабына қабылдағаны туралы жазба енгізу
7. Құжаттарды есепке алу кітабы бойынша Орталыққа орындалған құжаттарды жіберу
3. Қолхат беру
8. Орындалған құжаттарды қызмет алушыға құжаттарды есепке алу кітабы бойынша табыстау
«Жылжымайтын мүлікке тіркелген құқықтар
(ауыртпалықтар) және оның техникалық
сипаттамалары туралы анықтама беру»
Мемлекеттік қызмет көрсету регламентіне
2-қосымша
«Жылжымайтын мүлікке тіркелген құқықтар (ауыртпалықтар) және оның техникалық сипаттамалары туралы анықтама беру»
Мемлекеттік қызмет көрсету бизнес-процессінің
Анықтамасы

Сноска. Регламент дополнен Приложением 2 в соответствии с приказом Министра юстиции РК от 19.06.2014 № 213 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
*При оказании услуги посредством веб-портала «электронного
правительства»
**При предоставлении услуги в электронном формате через Центры
обслуживания населения
*СФЕ      - структурно-функциональная единица: взаимодействие
структурных подразделений (работников) услугодателя, центра
обслуживания населения, веб-портала «электронного правительства»;
-
начало или завершение оказания государственной услуги;
-
наименование процедуры (действия) услугополучателя и (или) СФЕ;
-
вариант выбора;
-
переход к следующей процедуре (действию)
-
ИС ГБД РН – Информационная система государственная база данных «Регистр недвижимости»;
-
ИИС ЦОН - Интегрированная информационная система Центров обслуживания населения;
-
АРМ ИИС ЦОН – Автоматизированное рабочее место оператора Интегрированной информационной системы Центров обслуживания населения;
-
ПЭП – веб-портал «Электронного правительства»;
-
ЭЦП - электронно-цифровая подпись.
Приложение 4
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 30 января 2014 года № 34
Регламент государственной услуги
«Выдача копий документов регистрационного дела,
заверенных регистрирующим органом,
включая план (схемы) объектов недвижимости»
1. Общие положения
1. Настоящий Регламент государственной услуги «Выдача копий документов регистрационного дела, заверенных регистрирующим органом, включая план (схемы) объектов недвижимости» (далее – государственная услуга) оказывается территориальными органами юстиции (далее – услугодатель) через Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения «Центр обслуживания населения» Комитета по контролю автоматизации государственных услуг и координации деятельности центров обслуживания населения Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан (далее – центр).
Государственная услуга оказывается на основании стандарта государственной услуги «Выдача копий документов регистрационного дела, заверенных регистрирующим органом, включая план (схемы) объектов недвижимости» утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2013 года № 1586 (далее – стандарт).
2. Форма оказываемой услуги: бумажная.
3. Результатом завершения оказываемой услуги является выдача копий документов регистрационного дела, заверенных регистрирующим органом, включая план (схемы) объектов недвижимости.
2. Описание порядка действий структурных
подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания
государственной услуги

Ескерту. Регламент 2-қосымшамен толықтырылды - ҚР Әділет министрінің 19.06.2014 № 213 бұйрығымен (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
* «Электрондық үкімет» порталы арқылы қызмет көрсету барысында
** Халыққа қызмет көрсету орталығы электронды формат түрде қызмет көрсету
*ҚФБ – Құрылымдық-функционалдық бірлік: көрсетілетін қызмет берушінің, Халыққа қызмет көрсету орталығыың, «электрондық үкіметтің веб-порталының құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылы.
- ЖМТ МДҚ АЖ – «Жылжымайтын мүлік тіркелімі» Мемлекеттік деректер қорының ақпараттық жүйесі;
- ХҚКО БАЖ – Халыққа қызмет көрсету орталығы бірегей ақпараттық жүйесі;
- АЖОО ХҚКО БАЖ – Халыққа қызмет көрсету орталығы бірегей ақпараттық жүйесінің операторының автоматтандырылған жұмыс орны;
- ЭҮП - «Электрондық үкімет» порталы;
- ЭЦҚ - электронно-цифрлық қол таңба.
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2014 жылғы 30 қаңтардағы
№ 34 бұйрығына
4-қосымша
«Тіркеуші орган куәландырған
жылжымайтын мүлік объектілерінің жоспарын
(сызбасын) қоса алғандағы, тіркеу ісі құжаттарының
көшірмелерін беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. Осы «Тіркеуші орган куәландырған жылжымайтын мүлік объектілерінің жоспарын (сызбасын) қоса алғанда, тіркеу ісі құжаттарының көшірмелерін беру» мемлекеттік көрсетілетін қызметін (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) аумақтық әділет органдары (бұдан әрі – қызметі беруші) Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің Мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді автоматтандыруды бақылау және халыққа қызмет көрсету орталықтарының қызметін үйлестіру комитетінің «Халыққа қызмет көрсету орталығы» шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны (бұдан әрі – орталық) арқылы көрсетеді.
Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 31 желтоқсандағы № 1586 қаулысымен бекітілген «Тіркеуші орган куәландырған жылжымайтын мүлік объектілерінің жоспарын (сызбасын) қоса алғанда, тіркеу ісі құжаттарының көшірмелерін беру» мемлекеттік қызмет стандарты негізінде көрсетіледі.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны: қағаз жүзінде.
3. Тіркеуші орган куәландырған жылжымайтын мүлік объектілерінің жоспарын (сызбасын) қоса алғандағы, тіркеу ісі құжаттарының көшірмелерін беру мемлекеттiк қызмет көрсетудің нәтижесі болып табылады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету барысында көрсетілетін қызметті
берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің)
іс-қимылдар тәртібінің сипаттамасы

4. Работник услугодателя согласно своим функциональным обязанностям осуществляет прием документов, предусмотренных в пункте 9 стандарта по книге учета документов с центра, затем в течение рабочего дня передает пакет принятых документов ответственному исполнителю услугодателя, который в течение 1 рабочих дней осуществляет исполнение.
5. Результатом процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия) являются: соответствие предоставленных документов требованиям, установленным законодательством Республики Казахстан и оказание услуги.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений
(работников) в процессе оказания государственной услуги
6. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) инспектор центра – прием и выдача документов;
2) инспектор накопительного отдела центра – направление и получение документов от услугодателя;
3) работник услугодателя – прием документов по книге учета документов с центра, поиск и передача регистрационного дела в отдел регистрации прав на недвижимое имущество, передача исполненных документов в центр по книге учета документов;
4) работник отдела регистрации прав на недвижимое имущество услугодателя – рассмотрение заявления и исполнение.
7. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками с указанием длительности каждой процедуры (действия) указаны в приложении 1 (Описание действий структурно-функциональных единиц) и 2 (Схема функционального взаимодействия) к настоящему регламенту.
4. Описание порядка взаимодействия с центром обслуживания
населения и (или) иными услугодателями, а также порядка
использования информационных систем в процессе оказания
государственной услуги
8. В центре прием документов осуществляется в операционном зале посредством «безбарьерного обслуживания», на которых указываются фамилия, имя, отчество (при его наличии) и должность работника центра.
Максимально допустимое время ожидания услугополучателем для сдачи документов – не более 15 минут.
Максимально допустимое время обслуживания услогополучателя – не более 15 минут.
Для получения государственной услуги услугодатель предоставляет документы, указанные в пункте 9 стандарта.
При приеме документов в центре получателю государственной услуги выдается расписка о приеме соответствующих документов в соответствии с пунктом 10 стандарта.

4. Көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері өзінің функционалдық міндеттеріне сәйкес, құжаттарды есепке алу кітабы бойынша Орталықтан стандартты 9-тармағында көзделген құжаттарды қабылдауын жүзеге асырады, кейін жұмыс күні ішінде қабылданған құжаттар пакетін қызмет берушінің жауапты орындаушысына табыстайды, ол 1 жұмыс күні ішінде орындауды жүзеге асырады.
5. Ұсынылған құжаттар Қазақстан Республикасының заңнамасымен белгіленген талаптарға сәйкестігі және қызметті көрсетуі келесі рәсімді (іс-қимылды) бастауға негізі болатын, мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімнің (іс-қимылдың) нәтижесі болып табылады.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету барысындағы көрсетілетін
қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің)
іс-қимыл тәртібінің сипаттамасы
6. Мемлекеттік қызметті көрсету барысына қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізімі:
1) Орталықтың инспекторы – құжаттарды қабылдау және табыстау;
2) Орталықтың жинақтау бөлімінің инспекторы – қызмет берушіден құжаттарды алу және жолдау;
3) көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері – құжаттарды есепке алу кітабы бойынша Орталықтан құжаттарды қабылдау, жылжымайтын мүлікке құқықтарды тіркеу бөліміне тіркеу істерін табыстау, орындалған құжаттарды құжаттарды есепке алу кітабы бойынша Орталыққа табыстау;
4) қызмет берушінің жылжымайтын мүлікке құқықтарды тіркеу бөлімінің қызметкері – өтінішті қарау және орындау.
7. Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығын көрсетуімен, құрылымдық бөлімшелердің (қызметкерлердің) арасындағы рәсімдер (іс-қимылдар) кезектілігінің сипаттамасы осы регламенттің 1 (Құрылымдық-функционалдық бірліктердің іс-қимылдарының сипаттамасы) және 2 (Функционалдық өзара іс-қимыл сызбанұсқасы) қосымшаларында көрсетілген.
4. Халыққа қызмет көрсету орталығы және (немесе) басқа
көрсетілетін қызметті берушілер арасындағы іс-қимыл тәртібінің,
сондай-ақ мемлекеттік қызметтерді көрсету барысындағы
ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібінің сипаттамасы
8. Орталықта құжаттарды қабылдауы «тосқауылсыз қызмет көрсету» арқылы операция залында жүзеге асырылады, онда орталық қызметкерінің тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) және лауазымы көрсетіледі.
Көрсетілетін қызметті алушының құжаттарды тапсыруға рұқсат берілген ең ұзақ уақыты – 15 миннутан аспайды.
Көрсетілетін қызметті алушыға қызмет көрсетуге рұқсат берілген ең ұзақ уақыты – 15 минуттан аспайды.
Мемлекеттік қызметті алу үшін қызмет алушы стандарттың 9-тармағында көрсетілген құжаттарды ұсынады.
Орталықта құжаттарды қабылдау кезінде мемлекеттік қызметті алушыға стандарттың 10-тармағына сәйкес тиісті құжаттарды қабылдау туралы қолхат беріледі.

9. В центре выдача готовых документов услугополучателю осуществляется работником центра посредством «окон» ежедневно на основании расписки в указанный в ней срок.
Максимально допустимое время ожидания услугополучателем для получения документов – не более 15 минут.
Максимально допустимое время обслуживания услогополучателя – не более 15 минут.
10. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги, а также описание порядка взаимодействия с иными услугодателями и (или) центром обслуживания населения и порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению 3 к настоящему регламенту.
Сноска. Регламент дополнен пунктом 10 в соответствии с приказом Министра юстиции РК от 19.06.2014 № 213 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 1
к регламенту государственной
услуги «Выдача копий документов
регистрационного дела, заверенных
регистрирующим органом, включая
план (схемы) объектов недвижимости»
Таблица 1. Описание действий структурно-функциональных единиц
Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия
(хода, потока работ)
1
2
3
2
Наименование структурно-функциональной единици (далее – СФЕ)
Инспектор центра
Инспектор накопительного отдела
Работник услугодателя
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Проверка документов, прием, внесение записи о приеме в книгу учета документов и выдача расписки
Сбор документов для передачи услугодателяю
Прием документов по книге учета документов
4
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Передача в накопительный отдел центра
Отправка документов услугодателю
Поиск и передача регистрационного дела для исполнения
5
Сроки исполнения
15 минут
2 раза в день
30 минут на поиск и выдачу одного
регистрационного
дела
6
Номер следующего действия
2
3
4
продолжение таблицы
4
5
6
7
Работник отдела регистрации
Работник услугодателя
Инспектор накопительного отдела центра
Инспектор отдела выдачи центра
Рассмотрение запроса и исполнение
Сбор документов для передачи в центр
Прием исполненных документов от услугодателя а по книге учета документов
Прием исполненных документов для выдачи услугополучателю
Передача исполненных документов для передачи в центр
Передача документов в накопительный отдел центра
Передача исполненных документов инспектору отдела выдачи центра
Выдача документов по книге учета документов услугополучателю
2 дня исполнение одного запроса
2 раза в день
2 раза в день
3 минуты
5
6
7
8
Таблица 2. Варианты использования. Основной процесс
Основной процесс (ход, поток работ)
Центр
Услугодатель
Услугодатель
Услугодатель

9. Көрсетілетін қызметті алушыға дайын құжаттарды табыстауды мерзімі өрсетілген қолхат негізінде «терезелер» арқылы Орталықтың қызметкері жүзеге асырады.
Көрсетілетін қызметті алушыға дайын құжаттарды алу кезiнде күтудің рұқсат берiлген ең ұзақ уақыты – 15 минуттан аспайды.
Көрсетілетін қызметті алушыға қызмет көрсетудің рұқсат берілген ең ұзақ уақыты – 15 минуттан аспайды.
10. Көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (жұмыскерлерінің) мемлекеттік қызмет көрсету процесіндегі рәсімдерінің (іс-қимылдарының), өзара іс-қимылдары кезектілігінің егжей-тегжейлі сипаттамасы, сондай-ақ, мемлекеттік қызмет көрсету процесіндегі өзге көрсетілетін қызмет берушілермен және (немесе) халыққа қызмет көрсету орталықтарымен өзара іс-қимыл тәртібінің және ақпараттық жүйелерді қолдану тәртібінің сипаттамасы осы регламенттің 3-қосымшасына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығында келтірілсін.
Ескерту. Регламент 10-тармақпен толықтырылды - ҚР Әділет министрінің 19.06.2014 № 213 бұйрығымен (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
«Тіркеуші орган куәландырған,
жылжымайтын мүлік объектілерінің
жоспарын (сызбасын) қоса алғандағы,
тіркеу ісі құжаттарының
көшірмелерін беру»
мемлекеттік қызмет регламентіне
1-қосымша
1-кесте. Құрылымдық-функционалдық бірліктері іс-қимылдарының
сипаттамасы
Негізгі процестің іс-қимылдары (жұмыс барысы, ағыны)
1
Іс-әрекеттің № (жұмыс барысы, ағыны)
1
2
3
2
Құрылымдық-функционалдық бірліктің (бұдан әрі – ҚФБ) атауы
Орталықтың инспекторы
Жинақтаушы бөлімінің инспекторы
Қызмет берушінің қызметкері
3
Іс-қимылдарының (процес, рәсім, операция) атауы және олардың сипаттамасы
Құжаттарды тексеру, қабылдау, құжаттарды есепке алу кітабына қабылдау туралы жазбаны енгізу және қолхатты беру
Қызмет берушіге табыстау үшін құжаттарды жинау
Құжаттарды есепке алу кітабы бойынша құжаттарды қабылдау
4
Аяқталу нысаны (мәліметтер, құжат, ұйымдастыру-жарлық шешім)
Орталықтың жинақтау бөліміне табыстау
Қызмет берушіге құжаттарды жіберу
Тіркеу ісін іздестіру және орындау үшін табыстау
5
Орындау мерзімі
15 минут
Күніне 2 рет
Бір тіркеу ісін іздестіруге және табыстау үшін 30 минут
6
Келесі іс-қимылдың нөмірі
2
3
4
кестенің жалғауы
4
5
6
7
Тіркеу бөлімінің қызметкері
Қызмет берушінің қызметкері
Орталықтың жинақтау бөлімінің инспекторы
Орталықтың табыстау бөлімінің инспекторы
Сұранысты қарау және орындау
Орталыққа табыстау үшін құжаттарды жинау
Құжаттарды есепке алу кітабы бойынша қызмет берушіден орындалған құжаттарды қабылдау
Қызмет алушыға табыстау үшін орындалған құжаттарды қабылдау
Орталыққа жіберу үшін орындалған құжаттарды табыстау
Орталықтың жинақтау бөліміне құжаттарды табыстау
Орталықтың табыстау бөлімінің инспекторына орындалған құжаттарды табыстау
Қызмет алушыға құжаттарды есепке алу кітабы бойынша құжаттарды табыстау
бір сұранысты орындау үшін 2 күн
күніне 2 рет
күніне 2 рет
3 минут
5
6
7
8
2-кесте. Пайдалану нұсқалары. Негізгі процесс
Негізгі процес (жұмыс барысы, ағыны)
Орталық
Қызмет беруші
Қызмет беруші
Қызмет беруші

1. Проверка документов
4. Прием документов по книге учета документов от центра
5. Поиск и выдача регистрационного дела исполнителю для исполнения
6. Рассмотрение запроса и исполнение
2. Внесение записи о приеме в книгу учета документов
7. Передача в центр исполненных документов по книге учета документов
3. Выдача расписки
8. Выдача исполненных документов по книге учета документов услугополучателю
Приложение 2
к регламенту государственной
услуги «Выдача копий документов
регистрационного дела, заверенных
регистрирующим органом, включая
план (схемы) объектов недвижимости»
Схема функционального взаимодействия
Центр
Услугодатель
О-1. Проверка документов
О-4. Прием документов по книге учета
Полный пакет документов
О-5. Поиск и выдача регистрационного дела исполнителю для исполнения
О-2. Прием, внесение записи о приеме в книгу учета документов
О-6. Рассмотрение запроса и исполнение
О-3. Выдача расписки
О-7. Сбор документов для сдачи в центр
О-9. Выдача исполненных документов по расписке
О-8. Передача исполненных документов в центр по книге учета
Приложение 3
к регламенту государственной услуги
"Выдача копий документов регистрационного
дела, заверенных регистрирующим органом,
включая план (схемы) объектов недвижимости"
Справочник
бизнес-процессов оказания государственной услуги
«Выдача копий документов регистрационного дела, заверенных
регистрирующим органом, включая план (схемы)
объектов недвижимости»
Сноска. Регламент дополнен Приложением 3 в соответствии с приказом Министра юстиции РК от 19.06.2014 № 213 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
*При оказании услуги через Центры обслуживания населения
*СФЕ      - структурно-функциональная единица: взаимодействие
структурных подразделений (работников) услугодателя, центра
обслуживания населения, веб-портала «электронного правительства»;
-
начало или завершение оказания государственной услуги;
-
наименование процедуры (действия) услугополучателя и (или) СФЕ;
-
переход к следующей процедуре (действию)
-
ИС ГБД РН – информационная система государственная база данных «Регистр недвижимости»;
-
ИИС ЦОН – интегрированная информационная система Центров обслуживания населения.
Приложение 5
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 30 января 2014 года № 34
Регламент государственной услуги
«Выдача справок об отсутствии (наличии)
недвижимого имущества»
1. Общие положения
1. Настоящий Регламент государственной услуги «Выдача справок об отсутствии (наличии) недвижимого имущества» (далее – государственная услуга) оказывается территориальными органами юстиции (далее - услугодатель) через Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения «Центр обслуживания населения» Комитета по контролю автоматизации государственных услуг и координации деятельности центров обслуживания населения Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан (далее – центр), а также через веб-портал «электронного правительства» www.e.gov.kz (далее – ПЭП).

1. Құжаттарды тексеру
4. Құжаттарды есепке алу кітабы бойынша Орталықтан құжаттарды қабылдау
5. Тіркеу ісін іздестіру және орындау үшін орындаушыға табыстау
6. Сұранысты қарау және орындау
2. Құжаттарды есепке алу кітабына қабылдау туралы жазбаны енгізу
7. Орындалған құжаттарды Орталыққа құжаттарды есепке алу кітабы бойынша беру
3. Қолхатты беру
8. Орындалған құжаттарды қызмет алушыға құжаттарды есепке алу кітабы бойынша беру
«Тіркеуші орган куәландырған,
жылжымайтын мүлік объектілерінің
жоспарын (сызбасын) қоса алғандағы,
тіркеу ісі құжаттарының
көшірмелерін беру»
мемлекеттік қызмет регламентіне
2-қосымша
Функционалдық іс-қимыл сызбанұсқасы
Орталық
Қызмет беруші
О-1. Құжаттарды тексеру
Құжаттардың толық пакеті
О-3. Қолхатты беру
О-2. Құжаттарды есепке алу кітабына қабылдау туралы жазбаны енгізу және қабылдау
О-9. Қолхат бойынша орындалған құжаттарды табыстау
О-4. Есепке алу кітабы бойынша құжаттарды қабылдау
О-5. Тіркеу ісін іздестіру және орындау үшін орындаушыға беру
О-6. Сұранысты қарау және орындау
О-7. Орталыққа табыстау үшін құжаттарды жинау
О-8. Есепке алу кітабы бойынша орындалған құжаттарды Орталыққа табыстау
«Жылжымайтын мүлiк объектiлерi жоспарын
(схемасын) қоса алғанда, тiркеу органы
куәландырған тiркеу iсi құжаттарының
көшiрмелерiн беру» мемлекеттік
қызмет көрсету регламентіне
3-қосымша
«Жылжымайтын мүлiк объектiлерi жоспарын (схемасын)
қоса алғанда, тiркеу органы куәландырған тiркеу iсi
құжаттарының көшiрмелерiн беру»
Мемлекеттік қызмет көрсету бизнес-процессінің
Анықтамасы
Ескерту. Регламент 3-қосымшамен толықтырылды - ҚР Әділет министрінің 19.06.2014 № 213 бұйрығымен (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
* Халыққа қызмет көрсету орталығы арқылы қызмет көрсету барысында
*ҚФБ – Құрылымдық-функционалдық бірлік: көрсетілетін қызмет берушінің, Халыққа қызмет көрсету орталығыың, «электрондық үкіметтің веб-порталының құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылы.
- ЖМТ МДҚ АЖ – «Жылжымайтын мүлік тіркелімі» Мемлекеттік деректер қорының ақпараттық жүйесі;
- ХҚКО БАЖ – Халыққа қызмет көрсету орталығы бірегей ақпараттық жүйесі.
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2014 жылғы 30 қаңтардағы
№ 34 бұйрығына
5-қосымша
«Жылжымайтын мүліктің жоқ (бар) екендігі туралы анықтама
беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. Осы «Жылжымайтын мүліктің жоқ (бар) екендігі туралы анықтама беру» мемлекеттік көрсетілетін қызметті (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) аумақтық әділет органдары (бұдан әрі – қызметі беруші) Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің Мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді автоматтандыруды бақылау және халыққа қызмет көрсету орталықтарының қызметін үйлестіру комитетінің «Халыққа қызмет көрсету орталығы» шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны (бұдан әрі – орталық) арқылы және «электрондық үкіметтің» www.е.gov.kz веб-порталы (бұдан әрі – ЭҮП) арқылы көрсетеді.

Государственная услуга оказывается на основании стандарта государственной услуги «Выдача справок об отсутствии (наличии) недвижимого имущества» утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2013 года № 1586 (далее – стандарт).
2. Форма оказываемой услуги: электронная (частично автоматизированная).
3. Результатом завершения оказываемой услуги является справка об отсутствии (наличии) недвижимого имущества.
2. Описание порядка действий структурных
подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания
государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) услугодателя по оказанию государственной услуги является запрос установленной формы, согласно приложению 1 стандарта государственной услуги.
5. Услугополучатель подает запрос о получении справки об отсутствии (наличии) недвижимого имущества в центр.
1) работник центра при наличии сведений в государственной информационной системе в течение 20 (двадцати) минут выдает результат оказания государственной услуги посредством ПЭП;
2) работник центра в случаях отсутствия данных в государственной информационной системе направляет запрос услугодателю.
В последующем, работник услугодателя согласно своим функциональным обязанностям осуществляет прием документов по книге учета документов с центра.
Услугодатель в течение одного рабочего дня осуществляет рассмотрение представленных запросов из центра, подготавливает справку и направляет результат оказания государственной услуги в центр.
Передача услугодателем исполненных документов в центр производится по книге учета документов.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений
(работников) в процессе оказания государственной услуги
7. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) инспектор центра – прием и выдача документов;
2) инспектор накопительного отдела центра – направление и получение документов от услугодателя;
3) работник услугодателя – прием документов с центра по книге учета документов, передача запросов в отдел регистрации прав на недвижимое имущество, передача исполненных документов в центр по книге учета документов;
4) работник отдела регистрации прав на недвижимое имущество услугодателя – рассмотрение запроса и изготовление справки.
Информационные системы, которые задействованы при оказании государственной услуги:

Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 31 желтоқсандағы № 1586 қаулысымен бекітілген «Жылжымайтын мүлікке құқықтарды (ауыртпалықтарды) мемлекеттік тіркеу» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі – стандарт) негізінде көрсетіледі.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны – электрондық (ішінара автоматтандырылған).
3. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі Жылжымайтын мүліктің жоқ (бар) екендігі туралы анықтама беру болып табылады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету барысында көрсетілетін қызметті
берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің)
іс-қимылдар тәртібінің сипаттамасы
4. Стандарттың 1-қосымшасына сәйкес көзделген нысанындағы сұрау салу мемлекеттік қызметті көрсету бойынша көрсетілетін қызметті берушінің рәсімін (іс-қимылын) бастауға негіздеме болып табылады.
5. Көрсетілетін қызметті алушы Жылжымайтын мүліктің жоқ (бар) екендігі туралы анықтаманы алу туралы сұрау салуды Орталыққа береді.
1) орталықтың қызметкері мемлекеттік ақпараттық жүйесінде мәліметтердің бар болған жағдайында 20 (жиырма) минуттың ішінде ЭҮП арқылы мемлекеттік қызметті көрсетудің нәтижесін береді;
2) орталықтың қызметкері мемлекеттік ақпараттық жүйеде деректер болмаған жағдайында көрсетілетін қызмет берушіге сұрау салу жолдайды.
Содан кейін, көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері өзінің функционалдық міндеттеріне сәйкес құжаттарды есепке алу кітабы бойынша орталықтан құжаттарды қабылдауды жүзеге асырады.
Көрсетілетін қызметті беруші бір жұмыс күн ішінде орталықтан ұсынылған сұрау салуды қарау, анықтаманы дайындау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін орталыққа жолдауды жүзеге асырады.
Көрсетілетін қызметті беруші орындалған құжаттарды орталыққа табыстауды құжаттарды есепке алу кітабы бойынша жүргізеді.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету барысындағы көрсетілетін
қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің)
іс-қимыл тәртібінің сипаттамасы
6. Мемлекеттік қызметті көрсету барысына қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізімі:
1) Орталықтың инспекторы – құжаттарды қабылдау және табыстау;
2) Орталықтың жинақтау бөлімінің инспекторы – көрсетілетін қызметті берушіден құжаттарды алу және жолдау;
3) көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері – құжаттарды есепке алу кітабы бойынша Орталықтан құжаттарды қабылдау, жылжымайтын мүлікке құқықтарды тіркеу бөліміне сұрау салуды табыстау, орындалған құжаттарды құжаттарды есепке алу кітабы бойынша Орталыққа табыстау;
4) көрсетілетін қызметті берушінің жылжымайтын мүлікке құқықтарды тіркеу бөлімінің қызметкері – өтінішті қарау және анықтаманы жасау.
Мемлекеттік қызметті көрсетуге қатыстырылған ақпараттық жүйелер:

1) ПЭП;
2) шлюз электронного правительства (далее – ШЭП);
3) информационная система Государственной базы данных «Регистр недвижимости» (далее – ИС ГБД РН);
4) автоматическое рабочее место информационной системы центра (далее - АРМ ИС ЦОН);
5) Государственная база данных «Физических лиц» (далее - ГБД ФЛ);
6) Государственная база данных «Юридических лиц» (далее - ГБД ЮЛ);
7) Единая нотариальная информационная система (далее – ЕНИС).
8. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками с указанием длительности каждой процедуры (действия) указаны в приложении 1 (Описание структурно-функциональных единиц) к настоящему регламенту.
9. Услугополучатель подает запрос о получении справки об отсутствии (наличии) недвижимого имущества в центр.
1) работник центра при наличии сведений в государственной информационной системе в течение 20 (двадцати) минут выдает результат оказания государственной услуги посредством ПЭП;
2) работник центра в случаях отсутствия данных в государственной информационной системе направляет запрос услугодателю.
4. Описание порядка взаимодействия с центром обслуживания
населения и (или) иными услугодателями, а также порядка
использования информационных систем в процессе оказания
государственной услуги
10. В центре прием документов осуществляется в операционном зале посредством «безбарьерного обслуживания», на которых указываются фамилия, имя, отчество (при его наличии) и должность работника центра.
Максимально допустимое время ожидания услугополучателем для сдачи документов – не более 15 минут.
Максимально допустимое время обслуживания услогополучателя – не более 15 минут.
Для получения государственной услуги услугодатель предоставляет документы, указанные в пункте 9 стандарта.
При приеме документов в центре получателю государственной услуги выдается расписка о приеме соответствующих документов в соответствии с пунктом 10 стандарта.
11. Описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) услугодателя и услугополучателя при оказании государственных услуг через ПЭП приведены в приложении 2 (Диаграммы функционального взаимодействия при оказании государственной услуги) к настоящему Регламенту):
1) услугополучатель осуществляет регистрацию на ПЭП с помощью своего регистрационного свидетельства электронно-цифровой подписью (далее – ЭЦП), которое хранится в интернет-браузере компьютера услугополучателя (осуществляется для незарегистрированных услугополучателей на ПЭП);

1) ЭҮП;
2) электрондық үкімет шлюзы (бұдан әрі – ЭҮШ);
3) «Жылжымайтын мүлік тіркелімі» мемлекеттік деректер қоры ақпараттық жүйесі (бұдан әрі – ЖМТ МДҚ АЖ);
4) орталық ақпараттық жүйесінің атвоматтандырылған жұмыс орны (бұдан әрі – ХҚКО АЖ АЖО);
5) «Жеке тұлғалар» мемлекеттік деректер қоры (бұдан әрі – ЖТ МДҚ);
6) «Заңды тұлғалар» мемлекеттік деректер қоры (бұдан әрі – ЗТ МДҚ);
7) Бірыңғай нотариалдық ақпараттық жүйе (бұдан әрі – БНАЖ).
7. Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығын көрсетуімен, құрылымдық бөлімшелердің (қызметкерлердің) арасындағы әр рәсімнің (іс-қимылдың) кезектілігінің сипаттамасы осы регламенттің 1-қосымшасында (Құрылымдық-функционалдық бірліктердің іс-қимылдар сипаттамасы) көрсетілген.
8. Көрсетілетін қызметті алушы Жылжымайтын мүліктің жоқ (бар) екендігі туралы анықтаманы алу туралы сұрау салуды Орталыққа береді.
1) орталықтың қызметкері мемлекеттік ақпараттық жүйесінде мәліметтердің бар болған жағдайында 20 (жиырма) минуттың ішінде ЭҮП арқылы мемлекеттік қызметті көрсетудің нәтижесін береді;
2) орталықтың қызметкері мемлекеттік ақпараттық жүйесінде деректер болмаған жақдайда қызмет берушіге сұрау салуды жолдайды.
4. Халыққа қызмет көрсету орталығы және (немесе) басқа
көрсетілетін қызметті берушілермен іс-қимыл тәртібінің,
сондай-ақ мемлекеттік қызметтерді көрсету барысындағы
ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібінің сипаттамасы
9. Орталықта құжаттарды қабылдау «тосқауылсыз қызмет көрсету» арқылы операция залында жүзеге асырылады, онда орталық қызметкерінің тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) және лауазымы көрсетіледі.
Көрсетілетін қызметті алушы құжаттарды тапсыруға рұқсат берілген ең ұзақ уақыты – 15 миннутан аспайды.
Көрсетілетін қызметті алушыға қызмет көрсетуге рұқсат берілген ең ұзақ уақыты – 15 минуттан аспайды.
Мемлекеттік қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушы стандарттың 9-тармағында көрсетілген құжаттарды ұсынады.
Орталықта құжаттарды қабылдау кезінде көрсетілетін мемлекеттік қызметті алушыға стандарттың 10-тармағына сәйкес тиісті құжаттарды қабылдау туралы қолхат беріледі.
10. ЭҮП арқылы мемлекеттік қызметтерді көрсету кезінде көрсетілетін қызметті берушінің өтініш беру тәртібі және қызмет алушының рәсімдерінің (іс-қимылдарының) кезектілік тәртібінің сипаттамасы осы Регламенттің 2-қосымшасында көрсетілген (қызмет көрсету кезінде функционалдық өзара іс-қимылдар диаграммасы):
1) көрсетілетін қызметті алушы ЭҮП өзінің тіркеу куәлігінің көмегімен электрондық-цифрлық қолымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) тіркеуді жүзеге асырады, ол көрсетілетін қызметті алушының компьютерінің ғаламтор-браузерінде сақталады (ЭҮП тіркеуден өтпеген көрсетілетін қызметті алушылар үшін);

2) процесс 1 – прикрепление в интернет-браузер компьютера услугополучателя регистрационного свидетельства ЭЦП, процесс ввода услугополучателем пароля (процесс авторизации) на ПЭП для получения государственной услуги;
3) условие 1 – проверка на ПЭП подлинности данных о зарегистрированном услугополучателе через логин идентификационного индивидуального номера (далее – ИИН) или бизнес идентификационного номера (далее - БИН) и пароль;
4) процесс 2 – формирование ПЭПом сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя;
5) процесс 3 – выбор услугополучателем услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение услугополучателем формы (ввод данных) с учетом ее структуры и форматных требований, прикреплением к форме запроса необходимых документов в электронном виде, указанные в пункте 9 стандарта;
6) процесс 4 – выбор услугополучателем регистрационного свидетельства ЭЦП для удостоверения (подписания) запроса;
7) условие 2 – проверка на ПЭП срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств, а также соответствия идентификационных данных между ИИН указанным в запросе и ИИН указанным в регистрационном свидетельстве ЭЦП);
8) процесс 5 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с не подтверждением подлинности ЭЦП услугополучателя;
9) процесс 6 - удостоверение (подписание) посредством ЭЦП услугополучателя заполненной формы (введенных данных) запроса на оказание услуги;
10) процесс 7 – регистрация электронного документа (запроса услугополучателя) в ИС ГБД РН) и обработка запроса в ИС ГБД РН;
11) условие 3 – проверка (обработка) услугодателем соответствия приложенных документов, указанных в стандарте и основаниям для оказания услуги;
12) процесс 8 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя в ИС ГБД РН;
13) процесс 9 – получение услугополучателем результата услуги (справка об отсутствии (наличии) недвижимого имущества в форме электронного документа, подписанной ЭЦП уполномоченного лица услугодателя либо мотивированный ответ об отказе) либо письменного мотивированного уведомления об отказе), сформированной ИС ГБД РН. Электронный документ формируется с использованием ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
12. Пошаговые действия и решения услугодателя через ЦОН (диаграмма № 2) функционального взаимодействия при оказании услуги:

2) 1-процес – көрсетілетін қызметті алушының компьютерінің ғаламтор-браузеріне ЭЦҚ тіркеу куәлігін бекіту, мемлекеттік қызмет алу үшін ЭҮП көрсетілетін қызметті алушының паролін енгізу процесі (авторизациялау процесі);
3) 1-ші шарт – ЭҮП-де жеке сәйкестендіру нөмірінің (бұдан әрі – ЖСН) немесе бизнес сәйкстендіру нөмірінің (бұдан әрі – БСН) логині және пароль арқылы көрсетілетін қызметті алушы туралы деректердің дұрыстығын тексеру;
4) 2-процес – көрсетілетін қызметті алушының деректерінде бұзушылықтар болуына байланысты авторизациядан бас тарту туралы хабарламаны ЭҮП-да қалыптастыру;
5) 3-процес – көрсетілетін қызметті алушының осы Регламентте көрсетілген қызметті таңдауы, қызметті көрсету және оның құрылымы мен форматтық талаптарды ескере отырып, алушының нысанды толтыруы үшін сұрау салу нысанын экранға шығару (деректерді енгізу), Стандарттың 11-тармағында көрсетілген электрондық түрдегі қажетті құжаттарды сұрау нысанына қоса тіркеу;
6) 4-процес – көрсетілетін қызметті алушының сұрау салуды куәландыру (қол қою) үшін ЭЦҚ тіркеу куәлігін таңдау;
7) 2-ші шарт – ЭҮП-да ЭЦҚ тіркеу куәлігінің қолданылу мерзімін және кері қайтарылған (жойылған) тіркеу куәліктерінің тізімінде жоқтығын, сондай-ақ сәйкестендіру деректерінің сұрау салуда көрсетілген ЖСН және ЭЦҚ тіркеу куәлігінде көрсетілген ЖСН сәйкес келуін тексеру;
8) 5-процес – көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ түпнұсқалығының расталмауына байланысты сұрау салынатын қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
9) 6-процес – қызмет көрсетуге сұрау салудың толтырылған нысанына (енгізілген деректерді) қызмет алушының ЭЦҚ арқылы куәландыру (қол қою);
10) 7-процес – «Жылжымайтын мүлік тіркелімі» мемлекеттік деректер қорының ақпараттық жүйесінде (бұдан әрі – ЖМТ МДҚ АЖ) электрондық құжатты (қызмет алушының сұранысын) тіркеу және ЖМТ МДҚ АЖ сұранысты өңдеу;
11) 3-ші шарт – көрсетілетін қызметті алушы қоса салған құжаттардың Стандартта көрсетілген және қызмет көрсету үшін негіздерге сәйкес келуін көрсетілетін қызметті берушінің тексеруі (өндеуі);
12) 8-процес – «Жылжымайты мүлік тіркелімі» МДҚ АЖ қызмет алушының деректерінде бұзушылықтардың болуына байланысты сұратылған қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
13) 9-процес – көрсетілетін қызметті алушының уәкілетті тұлғасының ЭЦҚ қол қойылған жылжымайтын мүліктің жоқ (бар) екендігі туралы анықтаманы электрондық құжат нысанында беру немесе мемлекеттік қызметті беруден бас тарту туралы дәлелді жауапты электрондық құжат нысанында алу) нәтижесін алуы. Электрондық құжат көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының ЭЦҚ пайдалана отырып, қалыптастырылады.
11. Көрсетілетін қызметті берушінің ХҚКО арқылы қызмет көрсету кезінде адымдық іс-қимылдары және шешімдері (функционалдық өзара іс-қимылдың №2 диаграммасы):

1) процесс 1 – ввод оператора центра в АРМ ИС ЦОН логина и пароля (процесс авторизации) для оказания услуги;
2) процесс 2 – выбор оператором центра услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и ввод оператором центра данных услугополучателя, а также данных по доверенности представителя услугополучателя (при нотариально удостоверенной доверенности, при ином удостоверении доверенности-данные доверенности не заполняются);
3) процесс 3 – направление запроса через ШЭП в ГБД ФЛ/ГБД ЮЛ о данных услугополучателя, а также в ЕНИС – о данных доверенности представителя услугополучателя;
4) условие 1 – проверка наличия данных услугополучателя в ГБД ФЛ/ГБД ЮЛ, данных доверенности в ЕНИС;
5) процесс 4 – формирование сообщения о невозможности получения данных в связи с отсутствием данных услугополучателя в ГБД ФЛ/ГБД ЮЛ, данных доверенности в ЕНИС;

1) 1-процес – мемлекеттік қызмет көрсету үшін орталық операторының логин мен парольды ХҚКО АЖ АЖО енгізуі (авторизациялау үдерісі);
2) 2-процес – Орталық операторының осы Регламентте көрсетілген қызметті таңдауы, қызметті көрсету үшін сұрау салу нысанын экранға шығару және Орталық қызметкерінің көрсетілетін қызметті алушының, сондай-ақ көрсетілетін қызметті алушының сенімхат бойынша көрсетілетін қызметті алушы өкілінің (сенімхат нотариалдық куәландырылған кезде, сенімхатты басқаша куәландырған кезде – сенімхаттың деректері толтырылмайды) деректерін енгізуі;
3) 3-процес – ЭҮШ арқылы көрсетілетін қызметті алушының деректері туралы ЖТ МДҚ/ ЗТ МДҚ-на, сондай-ақ көрсетілетін қызметті алушы өкілінің сенімхатының деректері туралы сұрау салуды БНАЖ-ға жолдау;
4) 1-ші шарт – көрсетілетін қызметті алушының деректерінің ЖТ МДҚ/ЗТ МДҚ-да болуын, сенімхаттың деректерін БНАЖ-да тексеру;
5) 4-процес – қызмет алушы деректерінің ЖТ МДҚ/ЗТ МДҚ-да, сенімхат деректерінің БНАЖ-да болмауына байланысты деректер алу мүмкін еместігі жөнінде хабарлама қалыптастыру;

6) процесс 5 – заполнение оператором центра формы запроса в части отметки о наличии документов в бумажной форме и сканирование документов, предоставленных услугополучателем, прикрепление их к форме запроса и удостоверение посредством ЭЦП заполненной формы (введенных данных) запроса на оказание услуги;
7) процесс 6 – направление электронного документа (запроса услугополучателя) удостоверенного (подписанного) ЭЦП оператора центра через ШЭП в ИС ГБД РН;

6) 5-процес – Орталық операторының қағаз нысанында құжаттардың болуы жөнінде сұрау салуды толтыруы және көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттарды сканерден өткізуі, оларды сұрау салу нысанына қоса тіркеу және қызмет көрсетуге толтырылған сұрау салу нысанын (енгізілген деректерді) ЭЦҚ арқылы куәландыруы;
7) 6-процес – Орталық операторының ЭЦҚ куәландырылған (қол қойылған) электрондық құжатты (көрсетілетін қызметті алушының сұрау салуын) ЭҮШ арқылы «Жылжымайтын мүлік тіркелімі» МДҚ АЖ-на жіберу;

8) процесс 7 – регистрация электронного документа в ИС ГБД РН;
9) условие 2 – проверка (обработка) услугодателем соответствия приложенных услугополучателем документов, указанных в стандарте и основаниям для оказания услуги;
10) процесс 8 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с имеющимися нарушениями в документах услугополучателя;
11) процесс 9 – получение услугополучателем через оператора центра результата услуги (справка об отсутствии (наличии) недвижимого имущества (на электронном и бумажном носителе) либо письменный мотивированный ответ об отказе) сформированной ИС ГБД РН.
13. После обработки запроса услугополучателю предоставляется возможность просмотреть результаты обработки запроса следующим образом:
после нажатия кнопки «открыть» – результат запроса выводится на экран дисплея;
после нажатия кнопки «сохранить» – результат запроса сохраняется на заданном услугополучателем магнитном носителе в формате Adobe Acrobat.

8) 7-процес – электрондық құжатты «Жылжымайтын мүлік тіркелімі» МДҚ АЖ-на тіркеу;
9) 2-ші шарт – көрсетілетін қызметті алушы қоса салған құжаттардың Стандартта көрсетілген және қызмет көрсетуге негіздерге сәйкес келуін көрсетілетін қызметті берушінің тексеруі (өңдеуі);
10) 8-процес – алушының құжаттарында бұзушылықтардың болуына байланысты сұратылып отырған қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
11) 9-процес – көрсетілетін қызметті алушының ХҚКО операторы арқылы «Жылжымайтын мүлік тіркелімі» МДҚ АЖ-де қалыптастырылған қызмет нәтижесін алуы (жылжымайтын мүлігінің жоқ (бар) екендігі туралы анықтама беру (электрондық және қағаз жеткізгіште) немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты беру);
12. Сұрау салуды өңдеген соң көрсетілетін қызметті алушыға сұрау салуды өңдеудің нәтижелерін көру мүмкіндігі мынадай түрде беріледі:
«ашу» кнопкасын басқаннан кейін – сұрау салу нәтижесі экранның дисплейіне шығарылады;
«сақтау» кнопкасын басқаннан кейін – сұрау салу нәтижесі көрсетілетін қызметті алушы сұратқан магнитті жеткізгіште Adobe Acrobat форматында сақталады.
13. Қызмет көрсету бойынша қажетті ақпаратты және кеңес беруді саll-орталығының 1414 телефоны арқылы алуға болады.

14. Необходимую информацию и консультацию по оказанию услуги можно получить по телефону саll–центра: 1414.
15. Текстовое табличное описание последовательности действий (процедур, функций, операций) с указанием срока выполнения каждого действия приведены в приложении 3 (Описание действий структурно-функциональных единиц через ПЭП) к настоящему Регламенту.
16. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги, а также описание порядка взаимодействия с иными услугодателями и (или) центром обслуживания населения и порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению 4 к настоящему регламенту.

14. Әрбір іс-қимылды орындау мерзімі көрсетілген іс-қимылдардың (рәсімдердің, функциялардың, операциялардың) мәтіндік кестелік кезектілік сипаттамасы осы Регламенттің 3-қосымшасында көрсетілген (ЭҮП арқылы құрылымдық-функционалдық бірліктердің іс-қимылдар сипаттамасы).
16. Көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (жұмыскерлерінің) мемлекеттік қызмет көрсету процесіндегі рәсімдерінің (іс-қимылдарының), өзара іс-қимылдары кезектілігінің егжей-тегжейлі сипаттамасы, сондай-ақ, мемлекеттік қызмет көрсету процесіндегі өзге көрсетілетін қызмет берушілермен және (немесе) халыққа қызмет көрсету орталықтарымен өзара іс-қимыл тәртібінің және ақпараттық жүйелерді қолдану тәртібінің сипаттамасы осы регламенттің 4-қосымшасына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығында келтірілсін.

Сноска. Регламент дополнен пунктом 16 в соответствии с приказом Министра юстиции РК от 19.06.2014 № 213 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 1
к Регламенту
государственной услуги
«Выдача справок об отсутствии
(наличии) недвижимого имущества»
Таблица 1. Описание действий структурно-функциональных
единиц через центр
1
№ действия (хода, потока работ)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
2
Наименование структурно-функциональных единиц (далее – СФЕ)
АРМ ИС ЦОН
Оператор центра
Оператор центра
ГБД ФЛ
Оператор центра
Оператор центра
ИС ГБД РН
ИС ГБД РН
ИС ГБД РН
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Авторизуется оператор центра по логину и паролю
Выбирает услугу и формирует данные запроса
Направление запроса в ГБД ФЛ
Формирует сообщение о невозможности получения данных в связи с отсутствием данных потребителя
Заполнение запроса с прикрепление к форме запроса необходимых документов и удостоверение ЭЦП
Направление документа удостоверенного (подписанного) ЭЦП в АРМ РШЭП
Регистрация документа
Формирование сообщения об отказе в услуге в связи с имеющимися нарушениями в документах потребителя
Электронный документ
4
Форма завершения (данные, документ организационно–распорядительное решение)
Регистрация запроса в системе с присвоением номера заявлению.
Отображение уведомления об успешном формировании запроса
Маршрутизация запроса
Формирование мотивированного отказа.
Отображение уведомления об успешном формировании запроса
Маршрутизация запроса
Регистрация запроса с присвоением номера заявлению.
Формирование мотивированного отказа.
Справка
5
Сроки исполнения
30 сек – 1 минута
30 сек
1,5 мин
1,5 мин
30 сек – 1 минута
1 минута
-
-
1 рабочий день
6
Номер следующего действия
2
3

Ескерту. Регламент 16-тармақпен толықтырылды - ҚР Әділет министрінің 19.06.2014 № 213 бұйрығымен (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
«Жылжымайтын мүліктің жоқ (бар)
екендігі туралы анықтамалар беру»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
регламентіне 1-қосымша
1–кесте. Орталық арқылы құрылымдық-функционалдық бірліктер
іс-қимылдарының сипаттамасы
1
Іс-қимылдың (жұмыстар барысы, ағыны) №
1
2
3
4
5
6
7
8
9
2
Құрылымдық-функционалдық бірліктердің (бұдан әрі – ҚФБ) атауы
ХҚКО АЖ АЖО
Орталық операторы
Орталық операторы
ЖТ МДҚ
Орталық операторы
Орталық операторы
ЖМТ МДҚ АЖ
ЖМТ МДҚ АЖ
ЖМТ МДҚ АЖ
3
Іс-қимылдың (үдерістің, рәсімдеудің, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Логин және пароль арқылы Орталықтың операторы авторизациядан өтеді
Қызметті тандайды және сұраныстың дерекетерін қалыптастырады
Сұранысты ЖТ МДҚ жолдайды
Тұтынушының деректерінің болмауына байланысты дерекетерді алу мүмкін еместігі туралы хабарламаны қалыптастырады
ЭСҚ куәландыру және сұранысқа қажетті құжаттарды қоса тіркеуімен сұранысты толтыру
ЭСҚ арқылыкуәландырылған (қол қойылған) сұранысты ЭҮӨШ АЖО-ға
жолдау
Құжатты тіркеу
Тұтынушының құжаттарында бұзушылықтардыңболуынабайланысты,бас тарту хабарламасын
қалыптастыру
Электрондық құжат
4
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдастыру-жарлық шешімі)
Өтінішке нөмір беру арқылы сұранысты
жүйеде тіркеу
Сұранысты сәтті қалыптастыруы туралы хабарламаны көрсету
Сұранысты бағдарлау
Дәлелді бас тартуды қалыптастыру
Сұранысты сәтті қалыптастыруы туралы хабарламаны көрсету
Сұранысты бағдарлау
Өтінішкенөмір беру
арқылы сұранысты тіркеу
Дәлелді бас тартуды қалыптастыру
Анықтама
5
Орындау мерзімдері
30 сек-1 мин
30 сек
1,5 мин
1,5 мин
30 сек –1 мин
1 мин
-
-
1 жұмыс күні
2
Келесі іс-қимылдың нөмірі
2
3

4 - если есть нарушения в данных потребителя; 5 – если нарушений нет
-
-
-
8 – если есть нарушения; 9 – если нарушений нет
-
-
Приложение 2
к Регламенту
государственной услуги
«Выдача справок об отсутствии
(наличии) недвижимого имущества»
Диаграмма № 1 функционального взаимодействия при оказании
государственной услуги через ПЭП
Диаграмма № 2 функционального взаимодействия при оказании
государственной услуги через центр
Условные обозначения:
Приложение 3
к Регламенту
государственной услуги
«Выдача справок об отсутствии
(наличии) недвижимого имущества»
Таблица 1. Описание действий структурно-функциональных
единиц через ПЭП
1
№ действия (хода, потока работ)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
2
Наименование СФЕ
Услугополучатель
ПЭП
ПЭП
Услугополучатель
ПЭП
Услугополучатель
ИС ГБД РН
ИС ГБД РН
ИС ГБД РН
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Прикрепление в интернет-браузер компьютера услугополучателя регистрационного свидетельства ЭЦП
Формирует сообщение об отказе в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя
Формирует сообщение об отказе
Выбор ЭЦП для удостоверения (подписания) запроса
Формирует сообщения об отказе в связи с не подтверждением подлинности ЭЦП услугополучателя
Удостоверение (подписание) запрос посредством ЭЦП
Регистрация электронного документа заявление (запроса услугополучателя и обработка запроса
Формирование сообщения об отказе в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя
Электронный документ
4
Форма завершения (данные, документ организационно–распорядительное решение)
Отображение уведомления об успешном формировании запроса.
Формирование сообщения об отказе в запрашиваемой государственной услуге.
Формирование сообщения об отказе в запрашиваемой государственной услуге.
Маршрутизация запроса
Формирование сообщения об отказе в запрашиваемой государственной услуге.
Маршрутизация запроса
Регистрация запроса с присвоением номера заявлению.
Формирование сообщения об отказе в запрашиваемой государственной услуге.
Справка
5
Сроки исполнения
10–15 сек
20 сек
20 сек
10–15 сек
10–15 сек
1,5 мин
1,5 мин
20 сек
1 рабочий день
6
Номер следующего действия
2 – если есть нарушения в данных получателя; 3 – если авторизация прошла успешно
5 – если в ЭЦП ошибка, 6 – если ЭЦП без ошибки
-
9
8 - если есть нарушения; 9- если нет нарушения
-
Приложение 4
к регламенту государственной услуги
"Выдача справки о отсутствии (наличии)
недвижимого имущества"
Справочник
бизнес-процессов оказания государственной услуги
«Выдача справки о отсутствии (наличии) недвижимого имущества»
(наименование государственной услуги)

4 – егер тұтынушының деректерінде бұзушылықтар болған жағдайда; 5 – егер бұзушылықтар болмаса
-
-
-
8-егер бұзушылық
болса;
9 - егер
бұзушылық
болмаса
-
-
«Жылжымайтын мүліктің жоқ (бар)
екендігі туралы анықтамалар беру»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
регламентіне 2-қосымша
ЭҮП арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезінде
функционалдық өзара іс-қимылдың № 1 диаграммасы
Орталық арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезінде
функционалдық өзара іс-қимылдың № 2 диаграммасы
Шартты белгілер:
«Жылжымайтын мүліктің жоқ (бар)
екендігі туралы анықтамалар беру»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
регламентіне 3-қосымша
1–кесте. ЭҮП арқылы құрылымдық-функционалдық бірліктері
іс-қимылдарының сипаттамасы
1.
Іс-қимылдың
(жұмыстар
барысы,
ағыны) №
1
2
3
4
5
6
7
8
9
2.
ҚФБ атауы
Қызмет алушы
ЭҮП
ЭҮП
Қызмет алушы
ЭҮП
Қызмет алушы
ЖМТ МДҚ
АЖ
ЖМТ МДҚ
АЖ
ЖМТ МДҚ
АЖ
3.
Іс-қимылдың(үдерістің,рәсімдеудің,операцияның)атауы және олардың сипаттамасы
Қызмет алушының ЭСҚ тіркеу куәлігін компьютердегі ғаламтор-браузеріне тіркеу
Қызмет алушының деректеріндегі бұзушылықтарына байланысты бас тарту туралы хабарламаны қалыптастырады
Бас тарту туралы хабарламаны қалыптастырады
Сұранысты куәландыру (қол қою) үшін ЭСҚ тандау
Қызмет алушының ЭСҚ түпнұсқалығының расталмағанына байланысты бас тарту туралы хабарламаны қалыптастырады
Сұранысты ЭСҚ арқылы куәландыру (қол қою)
Электрондық құжат – өтінішті тіркеу (қызмет алушының сұранысы) және сұранысты өндеу
Қызмет алушының деректеріндегі бұзушылықтарына байланысты бас тарту туралы хабарламаны қалыптастырады
Электрондық құжат
4.
Аяқтау нысаны(деректер,құжат, ұйымдастыружарлық шешімі)
Сұрау салуды сәтті қалыптастыру бойынша хабарламаны көрсету
Сұратылған электрондық мемлекеттік қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру
Сұратылған электрондық мемлекеттік қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру
Сұранысты бағдарлау
Сұратылған электрондық мемлекеттік қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру
Сұранысты бағдарлау
Өтінішке нөмір беру арқылы сұранысты тіркеу
Сұратылған электрондық мемлекеттік қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру
Аңықтама
5.
Орындау
мерзімдері
10-15 сек
20 сек
20 сек
10-15 сек
10-15 сек
1,5 мин
1,5 мин
20 сек
1 жұмыс күні
6.
Келесі іс-қимылдың нөмірі
2-егер алушының деректерінде бұзушылықтар болса, 3-авторизациялау сәтті өткенде
-
-
5-егер ЭСҚ қате болса, 6-егер ЭСҚ қатесіз болса
-
9
8-егер бұзушылық болса; 9-егер бұзушылық болмаса
-
-
«Жылжымайтын мүлiктiң жоқ (бар)
екендігі туралы анықтама беру»
Мемлекеттік қызмет көрсету регламентіне
4-қосымша
«Жылжымайтын мүлiктiң жоқ (бар) екендігі туралы анықтама беру»
Мемлекеттік қызмет көрсету бизнес-процессінің
Анықтамасы

Сноска. Регламент дополнен Приложением 4 в соответствии с приказом Министра юстиции РК от 19.06.2014 № 213 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
*При оказании услуги посредством Портала электронного правительства
**При предоставлении услуги в электронном формате через Центры
обслуживания населения
*СФЕ      - структурно-функциональная единица: взаимодействие
структурных подразделений (работников) услугодателя, центра
обслуживания населения, веб-портала «электронного правительства»;
-
начало или завершение оказания государственной услуги;
-
наименование процедуры (действия) услугополучателя и (или) СФЕ;
-
вариант выбора;
-
переход к следующей процедуре (действию)
-
ИС ГБД РН – информационная система государственная база данных «Регистр недвижимости»;
-
ИИС ЦОН - интегрированная информационная система Центров обслуживания населения;
-
АРМ ИИС ЦОН – автоматизированное рабочее место оператора Интегрированной информационной системы Центров обслуживания населения;
-
ПЭП – веб-портал «Электронное правительство»;
-
ЭЦП - электронно-цифровая подпись.
Приложение 6
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 30 января 2014 года № 34
Регламент государственной услуги
«Выдача справки по залогу движимого имущества,
не подлежащего обязательной государственной регистрации»
1. Общие положения
1. Настоящий Регламент государственной услуги «Выдача справки по залогу движимого имущества, не подлежащего обязательной государственной регистрации» (далее – государственная услуга) оказывается республиканскими государственными казенными предприятиями «Центры по недвижимости областей, городов Астаны и Алматы» и их филиалами (далее – услугодатель) через Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения «Центр обслуживания населения» Комитета по контролю автоматизации государственных услуг и координации деятельности центров обслуживания населения Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан (далее – центр).
Государственная услуга оказывается на основании стандарта государственной услуги «Выдача справки по залогу движимого имущества, не подлежащего обязательной государственной регистрации», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2013 года № 1586 (далее – стандарт).
2. Форма оказываемой услуги: бумажная.
3. Результатом завершения оказываемой услуги является выписка из реестра регистрации залога движимого имущества (на бумажном носителе).
2. Описание порядка действий структурных
подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания
государственной услуги

Ескерту. Регламент 4-қосымшамен толықтырылды - ҚР Әділет министрінің 19.06.2014 № 213 бұйрығымен (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
* Электрондық үкімет порталы арқылы қызмет көрсету барысында
** Халыққа қызмет көрсету орталығы арқылы қызмет көрсету барысында
*ҚФБ – Құрылымдық-функционалдық бірлік: көрсетілетін қызмет берушінің, Халыққа қызмет көрсету орталығыың, «электрондық үкіметтің веб-порталының құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылы.
- ЖМТ МДҚ АЖ – «Жылжымайтын мүлік тіркелімі» Мемлекеттік деректер қорының ақпараттық жүйесі;
- ХҚКО БАЖ – Халыққа қызмет көрсету орталығы бірегей ақпараттық жүйесі.
- ЖМТ МДҚ АЖ – «Жылжымайтын мүлік тіркелімі» Мемлекеттік деректер қорының ақпараттық жүйесі;
- ХҚКО БАЖ – Халыққа қызмет көрсету орталығы бірегей ақпараттық жүйесі;
- АЖОО ХҚКО БАЖ – автоматтандырылған жұмыс орынының операторы Халыққа қызмет көрсету орталығы бірегей ақпараттық жүйесі;
- ЭҮП - «Электрондық үкімет» порталы;
- ЭЦҚ - электронно-цифрлық қол таңба.
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2014 жылғы 30 қаңтардағы
№ 34 бұйрығына
6-қосымша
«Міндетті мемлекеттік тіркеуге жатпайтын жылжымалы
мүлік кепілі жөнінде анықтама беру»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. Осы «Міндетті мемлекеттік тіркеуге жатпайтын жылжымалы мүлік кепілі жөнінде анықтама беру» мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызметі) ҚР көлік және комуникация министрлігі Халыққа қызмет көрсету мемлекеттік қызметтерін автоматтандыру және бақылау комитеті «Халыққа қызмет көрсету орталығы» шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны (әрі - Орталық) арқылы «Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының жылжымайтын мүлік орталықтары» республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорындары және олардың филиалдары (одан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: қағаз жүзінде.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі жылжымалы мүлiк кепiлiн тiркеу тiзiлiмiнен үзінді көшiрме (қағаз жеткізгіште).
2. Көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлiмшелерiнің
(қызметкерлерінің) мемлекеттiк қызмет көрсету процесіндегі
іс-қимыл тәртібінің сипаттамасы

4. Основанием для начала процедуры (действия) услугодателя по оказанию государственной услуги является при обращении услугополучателя в центр на бумажном носителе – письменное заявление о государственной регистрации установленной формы согласно приложению 1 стандарта государственной услуги с приложением пакета документов, предусмотренных в пункте 9 стандарта.
5. Работник услугодателя согласно своим функциональным обязанностям осуществляет прием документов по книге учета документов с центра, затем в течение рабочего дня передает пакет принятых документов ответственному исполнителю услугодателя, который в течение 1 рабочих дней осуществляет исполнение.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений
(работников) в процессе оказания государственной услуги
6. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) инспектор центра – прием и выдача документов;
2) инспектор накопительного отдела центра - направление и получение документов от услугодателя;
3) работник услугодателя – прием документов с центра по книге учета документов, передача запросов в отдел регистрации залога движимого имущества, передача исполненных документов в центр по книге учета документов;
4) работник отдела регистрации залога движимого имущества, не подлежащего обязательной регистрации, услугодателя - рассмотрение запроса и исполнение.
7. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками с указанием длительности каждой процедуры (действия) указаны в приложении 1 (Описание действий структурно-функциональных единиц при оказании государственной услуги) и 2 (Схема функционального взаимодействия) к настоящему регламенту.
4. Описание порядка взаимодействия с центром обслуживания
населения и (или) иными услугодателями, а также порядка
использования информационных систем в процессе оказания
государственной услуги
8. В центре прием документов осуществляется в операционном зале посредством «безбарьерного обслуживания», на которых указываются фамилия, имя, отчество (при его наличии) и должность работника центра.
Максимально допустимое время ожидания услугополучателем для сдачи документов – не более 15 минут.
Максимально допустимое время обслуживания услогополучателя – не более 15 минут.
Для получения государственной услуги услугодатель предоставляет документы, указанные в пункте 9 стандарта.
При приеме документов в центре получателю государственной услуги выдается расписка о приеме соответствующих документов в соответствии с пунктом 10 стандарта.

4. Стандарттың 9-тармағында көзделген құжаттар пакетін қоса отырып, көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік тіркеу туралы жазбаша өтінішті қағаз жеткізгіште мемлекеттік қызмет стандартының 1-қосымшасына сәйкес нысан бойынша орталыққа жүгінуі көрсетілетін қызметті берушінің мемлекеттiк қызмет көрсету жөніндегі рәсімдерінің (іс-қимылдарының) басталуына негiздеме болып табылады.
5. Өз қызметтiк мiндеттерiне сәйкес көрсетілетін қызметті беруші қызметкері орталықтан құжаттарды қабылдау тәсiлiн, Орталықтан құжат есебі кітабы арқылы жүзеге асырылады, содан кейін ағымдағы 1 жұмыс күн ішінде орындауды жүзеге асыру үшін көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысына қабылданған құжаттарды бередi.
3. Көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлiмшелерiнің
(қызметкерлерінің) мемлекеттiк қызметтi көрсету процесіндегі
өзара іс-қимыл тәртiбінің сипаттамасы
6. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіне қатысатын көрсетілетін қызметті беруші құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізімі:
1) Орталықтың инспекторы – құжаттарды қабылдауы және беруі;
2) Орталықтың жинақтау бөлімінің инспекторы – құжаттарды жіберуі және көрсетілетін қызметті берушіден алуы;
3) көрсетілетін қызметті берушінің – құжаттарды есепке алу кітабы бойынша Орталықтан құжаттар қабылдауы, жылжымалы мүлік кепілін тіркеу бөліміне сұрау салуды жіберу, орындалған құжаттарды Орталыққа құжаттарды есепке алу кітабы бойынша тапсыру;
4) көрсетілетін қызметті берушінің міндетті мемлекеттік тіркеуге жатпайтын жылжымалы мүлік кепілін тіркеу бөлімінің маманы – сұрау салуды қарауы және орындауы.
7. Әрбір рәсімдердің (іс-қимылдардың) ұзақтығын көрсете отырып, құрылымдық бөлімшелердің (қызметкерлердің) арасындағы рәсімдердің (іс-қимылдардың) кезектілігінің сипаттамасы осы регламенттің 1 (Мемлекеттік қызмет көрсету кезіндегі құрылымдық-функционалдық бірліктерінің іс-қимылдарының сипаттамасы) және 2-қосымшасында (Функционалдық өзара іс-қимыл сызбанұсқасы) көрсетілген.
4. Халықты қызмет көрсету орталықтары және (немесе) басқа
көрсетілетін қызметті берушілер арасындағы өзара iс-қимыл
тәртiбiнің, сондай-ақ мемлекеттiк қызмет көрсетудiң
процесіндегі ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртiбiнің
сипаттамасы
8. Құжаттарды қабылдау Орталықтың операциялық залында «тосқауылсыз қызмет көрсету» арқылы жүзеге асырылады, орталық қызметкерінің тегі, аты, әкесінің аты (бар болған кезінде) және лауазымы көрсетіледі.
Көрсетілетін қызметті алушының құжаттарды тапсыру үшін рұқсат берілген уақыты – 15 минуттан аспайды.
Көрсетілетін қызметті алушыға қызмет көрсетудің рұқсат берілген уақыты – 15 минуттан аспайды.
Мемлекеттік қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті беруші стандарттың 9-тармағында көрсетілген құжаттарды ұсынады.
Құжаттарды қабылдау барысында Орталықта мемлекеттік қызметті алушыға тиiстi құжаттардың қабылданғаны туралы стандарттың 10-тармағына сәйкес қолхат берiледі.

9. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги, а также описание порядка взаимодействия с иными услугодателями и (или) центром обслуживания населения и порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению 3 к настоящему регламенту.
Сноска. Регламент дополнен пунктом 9 в соответствии с приказом Министра юстиции РК от 19.06.2014 № 213 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
«Выдача справки по залогу движимого
имущества, не подлежащего обязательной
государственной регистрации»
Таблица 1. Описание действий структурно-функциональных
единиц при оказании государственной услуги
Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия
(хода, потока работ)
1
2
2
Наименование структурно-функциональной единицы (далее – СФЕ)
Инспектор центра
Регистрирующий орган
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Прием заявления и проверка полноты документов
Прием документов с центра и проверка их полноты
4
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Регистрация в книге учета и выдача расписки
Отправляет в отдел регистрации поступившее заявление с приложенными документами
5
Сроки исполнения
15 минут
15 минут на обработку 1 заявления
Передача документов 2 раза в день
6
Номер следующего действия
2
3
продолжение таблицы
3
4
5
Регистрирующий орган
Регистрирующий орган
Инспектор центра
Обработка и исполнение
Передача выписки из реестра
залога
Сбор документов для передачи в центр
Подпись услугополучателя в книге учета.
Передача выписки из реестра залога движимого имущества в отдел приема и выдачи документов регистрирующего органа
Передача выписки из реестра залога.
Выдача документов по расписке
1 день на обработку и исполнение заявления Передача документов 2 раз в день
5 минут
2 минуты
4
5
Таблица 2. Варианты использования. Основной процесс
Основной процесс (ход, поток работ)
Инспектор центра
Регистрирующий орган
1. Прием заявления и проверка полноты документов
2. Проверка полноты документов.
3. Обработка, подготовка выписки из реестра
5. Выдача документов по расписке
4. Направляет документы инспектору центра
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
«Выдача справки по залогу движимого
имущества, не подлежащего обязательной
государственной регистрации»
Схема функционального взаимодействия
Центр
Услугодатель
О-1. Проверка документов
О-4. Прием документов по книге учета
Полный пакет документов
О-5. Обработка и исполнение выписки из реестра залогов
О-2. Прием, внесение записи о приеме в книгу учета документов
О-6. Сбор документов для сдачи в центр
О-3. Выдача расписки
О-7. Передача исполненных документов в центр по книге учета
О-8. Выдача исполненных документов по расписке
Приложение 3
к регламенту государственной услуги
"Выдача справки по залогу движимого имущества,
не подлежащего обязательной
государственной регистрации"
Справочник
бизнес-процессов оказания государственной услуги
«Выдача справки по залогу движимого имущества, не подлежащего
обязательной государственной регистрации»

9. Көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (жұмыскерлерінің) мемлекеттік қызмет көрсету процесіндегі рәсімдерінің (іс-қимылдарының), өзара іс-қимылдары кезектілігінің егжей-тегжейлі сипаттамасы, сондай-ақ, мемлекеттік қызмет көрсету процесіндегі өзге көрсетілетін қызмет берушілермен және (немесе) халыққа қызмет көрсету орталықтарымен өзара іс-қимыл тәртібінің және ақпараттық жүйелерді қолдану тәртібінің сипаттамасы осы регламенттің 3-қосымшасына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығында келтірілсін.
Ескерту. Регламент 9-тармақпен толықтырылды - ҚР Әділет министрінің 19.06.2014 № 213 бұйрығымен (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
«Міндетті мемлекеттік тіркеуге жатпайтын
жылжымалы мүлік кепілі жөнінде
анықтама беру» мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне 1-қосымша
1-кесте. Мемлекеттік қызымет көсету процесіндегі ҚФБ
іс-әрекетінің сипаттамасы
Негізгі процестің іс-әрекеті (жұмыс барысы, ағыны)
1
Іс-әрекеттің № (жұмыс барысы, ағысы)
1
2
3
4
5
2
ҚФБ атауы
Орталық инспекторы
Тіркеу орган
Тіркеу орган
Тіркеу орган орган
Орталық инспекторы
3
Іс-әрекеттің (үдеріс, рәсім, операция) атауы және олардың сипаттамасы
Өтініштерді қабылдау және құжаттардың толықтығын тексеру
Орталықтан құжаттарды қабылдау және олардың толықтығын тексеру
Кепіл тізілімінен үзіндіні беруді өңдеу және орындау
Орталыққа беру үшін құжаттарды жинау
Есепке алу кітабында өтініш берушінің қолы
4
Аяқталу нысаны (мәліметтер, құжат, ұйымдастырушылық-тәртіп орнататын шешім)
Есепке алу кітабына тіркеу және қолхаттарды беру
Қоса берілген құжаттармен түскен өтініштерді тіркеу бөліміне жіберу
Тіркеу органның қабылдау және беру бөліміне жылжымалы мүлік кепілі тізілімінен үзіндіні беру
Кепіл тізілімінен үзіндіні беру
Қолхат бойынша құжаттарды беру
5
Орындалу мерзімі
15 минут
1 өтінішті өңдеуге 15 минут Құжаттарды беру күніне 2 рет
Өтінішті өндеуге және орындауға 1 күн Құжаттарды беру күніне 2 рет
5 минут
2 минут
6
Келесі іс-әрекеттің нөмірі
2
3
4
5
2-кесте. Пайдалану нұсқалары. Негізгі процесс
Негізгі процес (жұмыс барысы, ағыны)
Орталық инспекторы
Тіркеу органы
1. Өтініштерді қабылдау және құжаттардың толықтығын тексеру
2. Құжаттардың толықтығын тексеру.
3. Өндеу, тізілімнен үзіндіні дайындау
5. Қолхат бойынша құжаттарды беру
4. Орталықтың инспекторына құжаттарды жолдау.
«Міндетті мемлекеттік тіркеуге жатпайтын
жылжымалы мүлік кепілі жөнінде
анықтама беру» мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне 2-қосымша
Функционалдық өзара іс-қимыл сызбанұсқасы
Орталық
Қызмет беруші
О-1. Құжат тексеру
Толық құжаттар
О-3. Қолхат беру
О-2. Қабылдау, құжат есеп кітабына қабылдау туралы жазу
О-8. Қолхат бойынша орындалған құжаттарды беру
О-4. Есеп кітабы бойынша құжат қабылдау
О-5. Кепіл тізілімінен үзіндінсін өңдеу және орындау
О-6. Орталыққа тапсыру үшін құжаттарды жинау
О-7. орындалған құжаттарды есеп кітабы бойынша орталыққа беру
«Міндетті мемлекеттік тіркеуге жатпайтын
жылжымалы мүлік кепілі жөнінде анықтама беру»
мемлекеттік қызмет регламентіне
3-қосымша
«Міндетті мемлекеттік тіркеуге жатпайтын жылжымалы мүлік кепілі
жөнінде анықтама беру»
Мемлекеттік қызмет көрсету бизнес-процесстерінің
Анықтамасы

Сноска. Регламент дополнен Приложением 3 в соответствии с приказом Министра юстиции РК от 19.06.2014 № 213 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
*При оказании услуги через Центры обслуживания населения
*СФЕ      - структурно-функциональная единица: взаимодействие
структурных подразделений (работников) услугодателя, центра
обслуживания населения.
-
начало или завершение оказания государственной услуги;
-
наименование процедуры (действия) услугополучателя и (или) СФЕ;
-
переход к следующей процедуре (действию)
-
ИИС ЦОН - интегрированная информационная система Центров обслуживания населения;
-
ЦПН – центр по недвижимости.
Приложение 7
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 30 января 2014 года № 34
Регламент государственной услуги
«Выдача справок о зарегистрированных и прекращенных
правах на недвижимое имущество»
1. Общие положения
1. Государственная услуга «Выдача справок о зарегистрированных и прекращенных правах на недвижимое имущество» (далее – государственная услуга) оказывается территориальными органами юстиции через Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения «Центр обслуживания населения» Комитета по контролю автоматизации государственных услуг и координации деятельности центров обслуживания населения Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан (далее – центр), а также через веб-портал «электронного правительства» www.e.gov.kz (далее – ПЭП).
Государственная услуга оказывается на основании стандарта государственной услуги «Выдача справок о зарегистрированных и прекращенных правах на недвижимое имущество», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2013 года № 1586 (далее – стандарт).
2. Форма оказываемой услуги: электронная (частично автоматизированная).
3. Результатом завершения оказываемой услуги является справка о зарегистрированных и прекращенных правах на недвижимое имущество.
2. Описание порядка действий структурных
подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания
государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) услугодателя по оказанию государственной услуги является запрос установленной формы, согласно приложению 1 стандарта государственной услуги.
5. Услугополучатель подает запрос о получении справки о зарегистрированных и прекращенных правах на недвижимое имущество в центр, затем Работник услугодателя согласно своим функциональным обязанностям осуществляет прием документов по книге учета документов с центра, услугодатель осуществляет рассмотрение представленных запросов из центра, подготавливает, справку направляет результат оказания государственной услуги в центр передача исполненных документов в Центр производится по книге учета документов.

Ескерту. Регламент 3-қосымшамен толықтырылды - ҚР Әділет министрінің 19.06.2014 № 213 бұйрығымен (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
* Халыққа қызмет көрсету орталығы арқылы қызмет көрсету барысында
*ҚФБ – Құрылымдық-функционалдық бірлік: қызмет берушінің (жұмыскерлердің) құрылымдық бөлімшелерінің, халыққа қызмет көрсету орталығының;
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2014 жылғы 30 қаңтардағы
№ 34 бұйрығына
7-қосымша
«Жылжымайтын мүлiкке тiркелген және
тоқтатылған құқықтар туралы анықтамалар беру»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. Осы «Жылжымайтын мүлiкке тiркелген және тоқтатылған құқықтар туралы анықтамалар беру» мемлекеттік көрсетілетін қызметін (бұдан әрі - қызмет) аумақтық әділет органдары (бұдан әрі – қызметі беруші) Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің Мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді автоматтандыруды бақылау және халыққа қызмет көрсету орталықтарының қызметін үйлестіру комитетінің «Халыққа қызмет көрсету орталығы» шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны (бұдан әрі – орталық) арқылы және «электрондық үкіметтің» www.е.gov.kz веб-порталы (бұдан әрі – ЭҮП) арқылы көрсетеді.
Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 31 желтоқсандағы № 1586 қаулысымен бекітілген «Жылжымайтын мүлiкке тiркелген және тоқтатылған құқықтар туралы анықтамалар беру» мемлекеттік қызмет стандарты (бұдан әрі – стандарт) негізінде көрсетіледі.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны – электрондық (ішінара автоматтандырылған).
3. Жылжымайтын мүлiкке тiркелген және тоқтатылған құқықтар туралы анықтама мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі болып табылады.
2. Көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің
(қызметкерлерінің) мемлекеттік қызметті көрсету процесіндегі
іс-қимылдар тәртібінің сипаттамасы
4. Стандарттың 1-қосымшасына сәйкес көзделген нысанындағы сұрау салу мемлекеттік қызметті көрсету бойынша қызмет берушінің рәсімдерінің (іс-қимылын) бастауға негізі болып табылады.
5. Көрсетілетін қызметті алушы жылжымайтын мүлiкке тiркелген және тоқтатылған құқықтар туралы анықтаманы алу туралы сұрау салуды орталыққа береді, содан кейін көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері өз функционалдық міндеттеріне сәйкес, құжаттарды есепке алу кітабы бойынша орталықтан қабылдауды жүзеге асырады, көрсетілетін қызметті беруші орталықтан ұсынылған сұрау салуларды қарауды жүзеге асырады, анықтаманы дайындайды, мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін Орталыққа жолдайды, орындалған құжаттарды құжаттарды есепке алу кітабы бойынша Орталыққа табыстауды жүзеге асырады.

3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений
(работников) в процессе оказания государственной услуги
6. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) инспектор центра – прием и выдача документов;
2) инспектор накопительного отдела центра – направление и получение документов от услугодателя;
3) работник услугодателя – прием документов с центра по книге учета документов, передача запросов в отдел регистрации прав на недвижимое имущество, передача исполненных документов в центр по книге учета документов;
4) работник отдела регистрации прав на недвижимое имущество услугодателя – рассмотрение запроса и изготовление справки.
Информационные системы, которые задействованы в оказании государственной услуги:
1) ПЭП;
2) шлюз электронного правительства (далее – ШЭП);
3) информационная система Государственной базы данных «Регистр недвижимости» (далее – ИС ГБД РН);
4) автоматическое рабочее место информационной системы центра (далее - АРМ ИС ЦОН);
5) Государственная база данных «Физических лиц» (далее - ГБД ФЛ);
6) Государственная база данных «Юридических лиц» (далее - ГБД ЮЛ);
7) Единая нотариальная информационная система (далее – ЕНИС).
7. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками с указанием длительности каждой процедуры (действия) указаны в приложении 1 (Описание действий структурно-функциональных единиц через центр) к настоящему регламенту.
4. Описание порядка взаимодействия с центром обслуживания
населения и (или) иными услугодателями, а также порядка
использования информационных систем в процессе оказания
государственной услуги
8. В центре прием документов осуществляется в операционном зале посредством «безбарьерного обслуживания», на которых указываются фамилия, имя, отчество (при его наличии) и должность работника центра.
Максимально допустимое время ожидания услугополучателем для сдачи документов – не более 15 минут.
Максимально допустимое время обслуживания услогополучателя – не более 15 минут.
Для получения государственной услуги услугодатель предоставляет документы, указанные в пункте 9 стандарта.
При приеме документов в центре получателю государственной услуги выдается расписка о приеме соответствующих документов в соответствии с пунктом 10 стандарта.
11. Описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) услугодателя и услугополучателя при оказании государственных услуг через ПЭП приведены в приложении 2 к настоящему Регламенту (диаграмма № 1 функционального взаимодействия при оказании услуги):

3. Көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің
(қызметкерлерінің) мемлекеттік қызметті көрсету процесіндегі
іс-қимыл тәртібінің сипаттамасы
6. Көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) мемлекеттік қызмет көрсету процесіне қатысатындар тізімі:
1) Орталықтың инспекторы – құжаттарды қабылдау және табыстау;
2) Орталықтың жинақтау бөлімінің инспекторы – көрсетілетін қызметті берушіден құжаттарды алу және жолдау;
3) көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері – құжаттарды есепке алу кітабы бойынша орталықтан құжаттарды қабылдау, жылжымайтын мүлікке құқықтарды тіркеу бөліміне сұрау салуды беру, орындалған құжаттарды құжаттарды есепке алу кітабы бойынша орталыққа беру;
4) көрсетілетін қызметті берушінің жылжымайтын мүлікке құқықтарды тіркеу бөлімінің қызметкері – өтінішті қарау және анықтаманы жасау.
Мемлекеттік қызметті көрсетуге қатыстырылған ақпараттық жүйелер:
1) ЭҮП;
2) электрондық үкімет шлюзы (бұдан әрі – ЭҮШ);
3) «Жылжымайтын мүлік тіркелімі» мемлекеттік деректер қоры ақпараттық жүйесі (бұдан әрі – ЖМТ МДҚ АЖ);
4) орталық ақпараттық жүйесінің атвоматтандырылған жұмыс орны (бұдан әрі – ХҚКО АЖ АЖО);
5) «Жеке тұлғалар» мемлекеттік деректер қоры (бұдан әрі – ЖТ МДҚ);
6) «Заңды тұлғалар» мемлекеттік деректер қоры (бұдан әрі – ЗТ МДҚ);
7) Бірыңғай нотариалдық ақпараттық жүйе (бұдан әрі – БНАЖ).
7. Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығын көрсетілген құрылымдық бөлімшелердің (қызметкерлердің) арасындағы әр рәсімдердің (іс-қимылдың) кезектілігінің сипаттамасы осы регламенттің 1-қосымшасында (құрылымдық-функционалдық бірліктердің орталық арқылы іс-қимылдарының сипаттамасы) көрсетілген.
4. Халыққа қызмет көрсету орталығымен және (немесе) басқа
қызмет берушілермен әрекеттесу тәртібін, сонымен қатар
мемлекеттік қызметтерді көрсету барысындағы ақпараттық
жүйелерді пайдалану тәртібін сипаттау
8. Орталықта құжаттарды қабылдау «тосқауылсыз қызмет көрсету» арқылы операция залында жүзеге асырылады, онда орталық қызметкерінің тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) және лауазымы көрсетіледі.
Көрсетілетін қызметті алушының құжаттарды тапсыруға рұқсат берілген ең ұзақ уақыты – 15 минуттан аспайды.
Көрсетілетін қызметті алушыға қызмет көрсетуге рұқсат берілген ең ұзақ уақыты – 15 минуттан аспайды.
Мемлекеттік қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушы стандарттың 9-тармағында көрсетілген құжаттарды ұсынады.
Орталықта құжаттарды қабылдау кезінде мемлекеттік қызметті алушыға стандарттың 10-тармағына сәйкес тиісті құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат беріледі.
9. Көрсетілетін қызметті берушінің және көрсетілетін қызметті алушының ЭҮП арқылы мемлекеттік қызметтерді көрсету кезіндегі өтініш беру тәртібі мен рәсімдерінің (іс-қимылдарының) кезектілігі тәртібінің сипаттамасы осы Регламенттің 2-қосымшасында көрсетілген (Қызмет көрсету кезіндегі функционалдық өзара іс-қимылдың № 1 диаграммасы):

1) услугополучатель осуществляет регистрацию на ПЭП с помощью своего регистрационного свидетельства электронно-цифровой подписью (далее – ЭЦП), которое хранится в интернет-браузере компьютера услугополучателя (осуществляется для незарегистрированных услугополучателей на ПЭП);
2) процесс 1 – прикрепление в интернет-браузер компьютера услугополучателя регистрационного свидетельства ЭЦП, процесс ввода услугополучателем пароля (процесс авторизации) на ПЭП для получения государственной услуги;
3) условие 1 – проверка на ПЭП подлинности данных о зарегистрированном услугополучателе через логин идентификационного индивидуального номера (далее – ИИН) или бизнес идентификационного номера (далее - БИН) и пароль;
4) процесс 2 – формирование ПЭП сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя;
5) процесс 3 – выбор услугополучателем услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение услугополучателем формы (ввод данных) с учетом ее структуры и форматных требований, прикреплением к форме запроса необходимых документов в электронном виде, указанные в пункте 9 стандарта;
6) процесс 4 – выбор получателем регистрационного свидетельства ЭЦП для удостоверения (подписания) запроса;
7) условие 2 – проверка на ПЭП срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств, а также соответствия идентификационных данных между ИИН указанным в запросе и ИИН указанным в регистрационном свидетельстве ЭЦП);
8) процесс 5 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с не подтверждением подлинности ЭЦП услугополучателя;
9) процесс 6 - удостоверение (подписание) посредством ЭЦП услугополучателя заполненной формы (введенных данных) запроса на оказание услуги;
10) процесс 7 – регистрация электронного документа (запроса услугополучателя) в ИС ГБД РН и обработка запроса в ИС ГБД РН;
11) условие 3 – проверка (обработка) услугодателем соответствия приложенных документов, указанных в стандарте и основаниям для оказания услуги;
12) процесс 8 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя в ИС ГБД РН;

1) көрсетілетін қызметті алушы ЭҮП-да өзінің тіркеу куәлігінің көмегімен электрондық-цифрлық қолымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) тіркеуді жүзеге асырады, ол көрсетілетін қызметті алушының компьютерінің ғаламтор-браузерінде сақталады (ЭҮП-да тіркеуден өтпеген көрсетілетін қызметті алушылар үшін);
2) 1-процес – көрсетілетін қызметті алушының компьютерінің ғаламтор-браузеріне ЭЦҚ тіркеу куәлігін бекіту, мемлекеттік қызмет алу үшін ЭҮ-наП көрсетілетін қызметті алушының паролін енгізу процесі (авторизациялау процесі);
3) 1-ші шарт – ЭҮП-де жеке сәйкестендіру нөмірінің (бұдан әрі – ЖСН) немесе бизнес сәйкстендіру нөмірінің (бұдан әрі – БСН) логині және пароль арқылы көрсетілетін қызметті алушы туралы деректердің дұрыстығын тексеру;
4) 2-процес - көрсетілетін қызметті алушының деректерінде бұзушылықтар болуына байланысты авторизациядан бас тарту туралы хабарламаны ЭҮП-да қалыптастыру;
5) 3-процес - көрсетілетін қызметті алушының осы Регламентте көрсетілген қызметті таңдауы, қызметті көрсету үшін сұрау салу нысанын экранға шығаруы және көрсетілетін қызметті алушының сұрау нысанына Стандарттың 9-тармағында көрсетілген электрондық түрдегі қажетті құжаттарды қоса тіркей отырып, оның құрылымы мен форматтық талаптарды ескере отырып, нысандарды (деректер енгізуді) толтыруы;
6) 4-процес – көрсетілетін қызметті алушының сұрау салуды куәландыруы (қол қою) үшін ЭЦҚ тіркеу куәлігін таңдау;
7) 2-ші шарт – ЭЦҚ тіркеу куәлігінің қолданылу мерзімінің ЭҮП-да және кері қайтарылған (жойылған) тіркеу куәліктерінің тізімінде жоқтығын, сондай-ақ сәйкестендіру деректерінің сұрау салуда көрсетілген ЖСН мен ЭЦҚ тіркеу куәлігінде көрсетілген ЖСН арасындағы сәйкестікті тексеру;
8) 5-процес – көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ түпнұсқалығының расталмауына байланысты сұрау салынатын қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
9) 6-процес – қызмет көрсетуге сұрау салудың толтырылған нысанына (енгізілген деректерді) көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ арқылы куәландыру (қол қою);
10) 7-процес – электрондық құжатты (көрсетілетін қызметті алушының сұрау салуын) «Жылжымайтын мүлік тіркелімі» мемлекеттік деректер қорының ақпараттық жүйесінде (бұдан әрі – ЖМТ МДҚ АЖ) тіркеу және ЖМТ МДҚ АЖ-да сұрау салуды өңдеу;
11) 3-ші шарт – көрсетілетін қызметті берушінің стандартта көрсетілген қоса берген құжаттарының және қызмет көрсету негіздемелерімен сәйкестігін тексеруі (өндеуі);
12) 8-процес – ЖМТ МДҚ АЖ-да көрсетілетін қызметті алушының деректерінде бұзушылықтар болуына байланысты сұратылған қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;

13) процесс 9 – получение услугополучателем результата услуги (справка о зарегистрированных и прекращенных правах на недвижимое имущество либо письменного мотивированного уведомления об отказе в предоставлении услуги), сформированной ИС ГБД РН. Электронный документ формируется с использованием ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
12. Пошаговые действия и решения услугодателя через ЦОН (диаграмма № 2) функционального взаимодействия при оказании услуги приведены в приложении 2 к настоящему Регламенту:
1) процесс 1 – ввод оператора центра в АРМ ИС ЦОН логина и пароля (процесс авторизации) для оказания услуги;
2) процесс 2 – выбор оператором центра услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и ввод оператором центра данных услугополучателя, а также данных по доверенности представителя услугополучателя (при нотариально удостоверенной доверенности, при ином удостоверении доверенности-данные доверенности не заполняются);
3) процесс 3 – направление запроса через ШЭП в ГБД ФЛ/ГБД ЮЛ о данных услугополучателя, а также в ЕНИС – о данных доверенности представителя услугополучателя;
4) условие 1 – проверка наличия данных услугополучателя в ГБД ФЛ/ГБД ЮЛ, данных доверенности в ЕНИС;
5) процесс 4 – формирование сообщения о невозможности получения данных в связи с отсутствием данных услугополучателя в ГБД ФЛ/ГБД ЮЛ, данных доверенности в ЕНИС;
6) процесс 5 – заполнение оператором центра формы запроса в части отметки о наличии документов в бумажной форме и сканирование документов, предоставленных услугополучателем, прикрепление их к форме запроса и удостоверение посредством ЭЦП заполненной формы (введенных данных) запроса на оказание услуги;
7) процесс 6 - направление электронного документа (запроса услугополучателя) удостоверенного (подписанного) ЭЦП оператора центра через ШЭП в ИС ГБД РН;
8) процесс 7 – регистрация электронного документа в ИС ГБД РН;
9) условие 2 – проверка (обработка) услугодателем соответствия приложенных услугополучателем документов, указанных в стандарте и основаниям для оказания услуги;
10) процесс 8 - формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с имеющимися нарушениями в документах получателя;

13) 9-процес – көрсетілетін қызметті алушының ЖМТ МДҚ АЖ-да қызмет нәтижесін (жылжымайтын мүлiкке тiркелген және тоқтатылған құқықтар туралы немесе мемлекетік қызметті беруден бас тарту туралы дәлелді жауап) алуы. Электрондық құжат көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының ЭЦҚ пайдалана отырып, қалыптастырылады.
10. Көрсетілетін қызметті берушінің ХҚКО арқылы адымдық іс-қимылдары және шешімдері (Қызмет көрсету кезінде функционалдық өзара іс-қимылдың № 2 диаграммасы) осы Регламенттің 2-қосымшасында келтірілген:
1) 1-процес – мемлекеттік қызмет көрсету үшін ХҚКО операторының ХҚКО АЖ АЖО-ға логин мен парольды енгізуі (авторизациялау үдерісі);
2) 2-процес – Орталық операторының осы Регламентте көрсетілген қызметті таңдауы, қызметті көрсету үшін сұрау салу нысанын экранға шығару және Орталық қызметкерімен көрсетілетін қызметті алушының, сондай-ақ көрсетілетін қызметті алушының сенімхат бойынша өкілінің (сенімхат нотариалдық куәландырылған кезде, сенімхатты басқаша куәландырған кезде – сенімхаттың деректері толтырылмайды) деректерін енгізуі;
3) 3-процес – ЭҮШ арқылы көрсетілетін қызметті алушының деректері туралы ЖТ МДҚ/ ЗТ МДҚ-на, сондай-ақ көрсетілетін қызметті алушы өкілінің сенімхатының деректері туралы сұрау салуды БНАЖ-ға жолдау;
4) 1-ші шарт – көрсетілетін қызметті алушының деректерінің ЖТ МДҚ/ЗТ МДҚ-да болуын, сенімхаттың деректерінің БНАЖ-да болуын тексеру;
5) 4-процес – көрсетілетін қызметті алушы деректерінің ЖТ МДҚ/ЗТ МДҚ-да, сенімхат деректерінің БНАЖ-да болмауына байланысты деректер алу мүмкін еместігі жөнінде хабарлама қалыптастыру;
6) 5-процес – Орталық операторының қағаз нысанында құжаттардың болуы жөнінде сұрау салуды толтыруы және көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттарды сканерден өткізуі, оларды сұрау салу нысанына қоса тіркеу және қызмет көрсетуге толтырылған сұрау салу нысанын (енгізілген деректерді) ЭЦҚ арқылы куәландыруы;
7) 6-процес – Орталық операторының ЭЦҚ куәландырылған (қол қойылған) электрондық құжатты (қызмет алушының сұрау салуын) ЭҮШ арқылы «Жылжымайтын мүлік тіркелімі» МДҚ АЖ-не жіберу;
8) 7-процес – электрондық құжатты «Жылжымайтын мүлік тіркелімі» МДҚ АЖ-да тіркеу;
9) 2-ші шарт – көрсетілетін қызметті алушының Стандартта көрсетілген қоса берген құжаттарының және қызмет көрсетуге негіздемелермен сәйкес келуін көрсетілетін қызметті берушінің тексеруі (өңдеуі);
10) 8-процес – көрсетілетін қызметті алушының құжаттарында бұзушылықтардың болуына байланысты сұратылып отырған қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;

11) процесс 9 – получение услугополучателем через оператора центра результата услуги (справка о зарегистрированных и прекращенных правах на недвижимое имущество (на электронном и бумажном носителе) либо письменного мотивированного уведомления об отказе в предоставлении услуги) сформированной ИС ГБД РН.
13. Описание действий по заполнению форм запроса для оказания услуги:
1) ввод пользователем ИИН логина и пароля для входа в ПЭП;
2) выбор услуги, указанной в настоящем Регламенте;
3) заказ услуги с помощью кнопки «Заказать услугу online»;
4) заполнение запроса и прикрепление необходимых документов в электронном виде:
ИИН выбирается автоматически, по результатам регистрации пользователя в ПЭП;
пользователь с помощью кнопки «отправить запрос» осуществляет переход на удостоверение (подписание) запроса;
5) выбор регистрационного свидетельства ЭЦП пользователем;

11) 9-процес – көрсетілетін қызметті алушының ХҚКО операторы арқылы «Жылжымайтын мүлік тіркелімі» МДҚ АЖ-де қалыптастырылған қызмет нәтижесін алуы (Жылжымайтын мүлiкке тiркелген және тоқтатылған құқықтар туралы анықтама (электрондық және қағаз жеткізгіште) немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап);
11. Қызметті көрсетуге сұрау салу нысандарын толтыру бойынша іс-қимылдарды сипаттау:
1) ЭҮП кіру үшін көрсетілетін қызметті алушының ЖСН, логинді және парольды енгізу;
2) Осы Регламентте көрсетілген қызметті тандау;
3) «Қызметке online тапсырыс беру» кнопкасы арқылы қызметке тапсырыс беру;
4) сұрау салуды толтыру және электрондық нысанда қажетті құжаттарды тіркеу;
ЭҮП көрсетілетін қызметті алушы тіркеу нәтижесі бойынша ЖСН автоматты түрде тандалады;
көрсетілетін қызметті алушы «сұрау салуды жіберу» кнопкасы арқылы сұрау салуды куәландыруын (қол қоюды) жүзеге асырады;
5) көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ тіркеу куәлігін тандау;

6) удостоверение (подписание) запроса – пользователь с помощью кнопки «подписать» осуществляет удостоверение (подписание) запроса ЭЦП, после чего запрос передается на обработку в ИС ГБД РН;
7) обработка запроса в ИС ГБД РН;
8) у пользователя на экране дисплея выводится следующая информация: ИИН; номер запроса; тип услуги; статус запроса; срок оказания услуги;
с помощью кнопки «обновить статус» пользователю предоставляется возможность просмотреть результаты обработки запроса;
при получении ответа на ПЭП появляется кнопка «просмотр результата».
14. После обработки запроса услугополучателю предоставляется возможность просмотреть результаты обработки запроса следующим образом:
после нажатия кнопки «открыть» – результат запроса выводится на экран дисплея;
после нажатия кнопки «сохранить» – результат запроса сохраняется на заданном услугополучателем магнитном носителе в формате Adobe Acrobat.
15. Необходимую информацию и консультацию по оказанию услуги можно получить по телефону саll–центра: 1414.

6) сұрау салуды куәландыру (қол қою) – көрсетілетін қызметті алушы «қол қою» кнопкасы арқылы сұрау салуды куәландыруды (қол қоюды) жүзеге асырады, содан кейін сұрау салуды ЖМТ МДҚ АЖ-не өндеуге жібереді;
7) сұрау салуды ЖМТ МДҚ АЖ өндеу;
8) пайдаланушының дисплей экранында келесі ақпарат көрсетіледі: ЖСН; сұрау салу нөмірі; қызмет түрі; сұрау салу мәртебесі; қызметті көрсету мерзімі;
«мәртебесін жаңарту» кнопкасы арқылы көрсетілетін қызметті алушыға сұрау салуды өндеу нәтижесін қарау мүмкіндігі ұсынылады;
ЭҮП-да жауапты алғаннан кейін «нәтижесін қарау» кнопкасы шығады.
12. Сұрау салуы өңделген соң көрсетілетін қызметті алушыға сұрау салудың өңдеудің нәтижелерін көру мүмкіндігі мынадай түрде беріледі:
«ашу» кнопкасын басқаннан кейін – сұрау салудың нәтижесі экранның дисплейіне шығарылады;
«сақтау» кнопкасын басқаннан кейін – сұрау салудың нәтижесі көрсетілетін қызметті алушы сұратқан магнитті жеткізгіште Adobe Acrobat форматында сақталады.

2 – если есть нарушения в данных услугополучателя; 3 – если авторизация прошла успешно
5 – если в ЭЦП ошибка, 6 – если ЭЦП без ошибки
-
9
8 - если есть нарушения; 9 - если нет нарушения
-
Приложение 4
к регламенту государственной услуги
"Выдача справок о зарегистрированных и
прекращенных правах на недвижимое имущество"
Справочник
бизнес-процессов оказания государственной услуги
«Выдача справок о зарегистрированных и прекращенных правах
на недвижимое имущество»

2-егер алушының деректерінде бұзушылықтар болса, 3-авторизациялау сәтті өткенде
-
-
5-егер ЭСҚ қате, 6-егер ЭСҚ қатесіз
-
9
8-егер бұзушылық болса;9-егер бұзушылық болмаса
-
-
«Жылжымайтын мүлікке тіркелген және тоқтатылған
құқықтар туралы анықтамалар беру»
мемлекеттік қызмет регламентіне
4-қосымша
«Жылжымайтын мүлікке тіркелген және тоқтатылған құқықтар туралы
анықтамалар беру»
Мемлекеттік қызмет көрсету бизнес-процесстерінің
Анықтамасы

Сноска. Регламент дополнен Приложением 4 в соответствии с приказом Министра юстиции РК от 19.06.2014 № 213 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
*При оказании услуги посредством Портала электронного правительства
**При предоставлении услуги в электронном формате через Центры
обслуживания населения
*СФЕ      - структурно-функциональная единица: взаимодействие
структурных подразделений (работников) услугодателя, центра
обслуживания населения, веб-портала «электронного правительства»;
-
начало или завершение оказания государственной услуги;
-
наименование процедуры (действия) услугополучателя и (или) СФЕ;
-
вариант выбора;
-
переход к следующей процедуре (действию)
-
ИС ГБД РН – информационная система государственная база
данных «Регистр недвижимости»;
-
ИИС ЦОН - интегрированная информационная система Центров
обслуживания населения;
-
АРМ ИИС ЦОН – автоматизированное рабочее место оператора Интегрированной информационной системы Центров обслуживания населения;
-
ПЭП – веб-портал «электронного правительства»;
-
ЭЦП - электронно-цифровая подпись.
Приложение 8
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 30 января 2014 года № 34
Регламент государственной услуги
«Выдача дубликата правоустанавливающего документа
на недвижимое имущество»
1. Общие положения
1. Настоящий Регламент государственной услуги «Выдача дубликата правоустанавливающего документа на недвижимое имущество» (далее – государственная услуга) оказывается территориальными органами юстиции (далее – услугодатель) через Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения «Центр обслуживания населения» Комитета по контролю автоматизации государственных услуг и координации деятельности центров обслуживания населения Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан (далее – центр).
Государственная услуга оказывается на основании стандарта государственной услуги «Выдача дубликата правоустанавливающего документа на недвижимое имущество», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2013 года № 1586 (далее – стандарт).
2. Форма оказываемой услуги: бумажная.
3. Результатом завершения оказываемой услуги является выдача дубликата правоустанавливающего документа на недвижимое имущество.
2. Описание порядка действий структурных
подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания
государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) услугодателя по оказанию государственной услуги является при обращении услугополучателя в центр на бумажном носителе – письменное заявление о государственной регистрации установленной формы согласно приложению 1 стандарта государственной услуги с приложением пакета документов, предусмотренных в пункте 9 стандарта.

Ескерту. Регламент 4-қосымшамен толықтырылды - ҚР Әділет министрінің 19.06.2014 № 213 бұйрығымен (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
* Электрондық үкімет порталы арқылы қызмет көрсету барысында
* Халыққа қызмет көрсету орталығы арқылы қызмет көрсету барысында
*ҚФБ – Құрылымдық-функционалдық бірлік: көрсетілетін қызмет берушінің, Халыққа қызмет көрсету орталығыың, «электрондық үкіметтің веб-порталының құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылы.
- ЖМТ МДҚ АЖ – «Жылжымайтын мүлік тіркелімі» Мемлекеттік деректер қорының ақпараттық жүйесі;
- ХҚКО БАЖ – Халыққа қызмет көрсету орталығы бірегей ақпараттық жүйесі;
- АЖОО ХҚКО БАЖ – автоматтандырылған жұмыс орынының операторы Халыққа қызмет көрсету орталығы бірегей ақпараттық жүйесі;
- ЭҮП - «Электрондық үкімет» порталы;
- ЭЦҚ - электронно-цифрлық қол таңба.
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2014 жылғы 30 қаңтардағы
№ 34 бұйрығына
8-қосымша
«Жылжымайтын мүлікке құқық белгілейтін құжаттың
телнұсқасын беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. Осы «Жылжымайтын мүлікке құқық белгілейтін құжаттың телнұсқасын беру» мемлекеттік көрсетілетін қызметті (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің Мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді автоматтандыруды бақылау және халыққа қызмет көрсету орталықтарының қызметін үйлестіру комитетінің «Халыққа қызмет көрсету орталығы» шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны (әрі – орталық) арқылы аумақтық әділет органдары (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 31 желтоқсандағы № 1586 қаулысымен бекітілген «Жылжымайтын мүлікке құқық белгілейтін құжаттың телнұсқасын беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі - стандарт) негізінде көрсетіледі.
2. Мемлекеттiк қызметті көрсету нысаны: қағаз жүзінде.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі жылжымайтын мүлікке құқық белгiлейтiн құжаттың телнұсқасын беру болып табылады.
2. Көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық
бөлiмшелерiнің (қызметкерлерінің ) мемлекеттiк қызмет көрсету
процесіндегі іс-қимылдар тәртiбінің сипаттамасы
4. Көрсетілетін қызметті алушының стандарттың 9-тармағында көзделген құжаттары пакетін қоса отырып, мемлекеттік қызмет көрсету стандартының 1-қосымшасына сәйкес нысан бойынша орталыққа қағаз нысанында мемлекеттік тіркеу туралы жазбаша өтінішпен келген кезде мемлекеттiк қызмет көрсету бойымен көрсетілетін қызметті берушінің (іс-қимылдарының) басталуына негiздеме болып табылады.

5. Работник услугодателя согласно своим функциональным обязанностям осуществляет прием документов по книге учета документов с центра, затем в течение рабочего дня передает пакет принятых документов ответственному исполнителю услугодателя, который в течение 1 рабочего дня осуществляет исполнение.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений
(работников) в процессе оказания государственной услуги
6. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) инспектор центра - прием и выдача документов;
2) инспектор накопительного отдела центра - направление и получение документов от услугодателя;
3) работник услугодателя - прием документов по книге учета документов с центра, поиск и передача регистрационного дела в отдел регистрации прав на недвижимое имущество, передача исполненных документов в центр по книге учета документов;
4) работник услугодателя отдела регистрации прав на недвижимое имущество – рассмотрение заявления и исполнение.
7. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками с указанием длительности каждой процедуры (действия) указаны в приложении 1 (Описание действий структурно-функциональных единиц) и 2 (Схема функционального взаимодействия) к настоящему регламенту.

5. Өз қызметтiк мiндеттерiне сәйкес көрсетілетін қызмет берушінің қызметкері құжаттарды есепке алу кітабы бойынша орталықтан құжаттарды қабылдайды, содан кейін ағымдағы жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті берушінің жауапты қызметкеріне қабылданған құжаттарды береді, ол 1 жұмыс күні ішінде орындауды жүзеге асырады.
3. Көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық
бөлiмшелерiнің (қызметкерлерінің) мемлекеттiк қызмет көрсету
процесіндегі өзара іс-қимылының сипаттамасы
6. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіне қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізімі:
1) Орталықтың инспекторы – құжаттарды қабылдау және беру;
2) Орталықтың жинақтау бөлімінің инспекторы – құжаттарды жіберу және көрсетілетін қызметті берушіден құжаттарды алу;
3) көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері – құжаттарды есепке алу кітабы бойынша орталықтан құжаттарды қабылдау, тіркеу істерін іздеу және жылжымайтын мүлікке құқықтарды тіркеу бөліміне тапсыру, орындалған құжаттарды Орталыққа құжаттарды есепке алу кітабы бойынша тапсыру;
4) көрсетілетін қызметті берушінің жылжымайтын мүлікке құқықтарды тіркеу бөлімінің қызметкері – өтінішті қарау және орындау.
8) Әрбір рәсімдердің (іс-қимылдардың) ұзақтығын көрсете отырып, құрылымдық бөлімшелердің (қызметкерлердің) арасындағы рәсімдердің (іс-қимылдардың) кезектілігінің сипаттамасы осы регламенттің 1 (Құрылымдық функционалдық бірліктер іс-қимылдарының сипаттамасы) және  2(Функционалдық өзара іс-қимылдар сызбанұсқасы) қосымшаларында көрсетілген.

9. Текстовое табличное описание последовательности простых действий (процедур, функций, операций) каждой структурно-функциональной единицы с указанием срока выполнения каждого действия указано в приложении 1 (Описание действий структурно-функциональных единиц) к настоящему Регламенту.
10. Схема, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью действий (в процессе оказания государственной услуги) и структурно-функциональные единицы указана в приложении 2 (Схема функционального взаимодействия) к настоящему Регламенту.

9. Әрбір құрылымдық функционалдық бірліктердің қарапайым іс-қимылдарының (рәсімдер, функциялар, операциялар)кезектілігінің мәтіндік кестелік сипаттамасы әрбір іс-қимылдың орындалу мерзімін көрсете отырып, осы Регламенттің 1-қосымшасында (Құрылымдық функционалдық бірліктер іс-қимылдарының сипаттамасы) көрсетілген.
10. Іс-қимылдардың (мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде) қисынды кезектілігі арасындағы өзара байланысты көрсететін сызбаға және құрлымдық функционалдық бірліктер осы Регламенттің 2-қосымшада көрсетілген.

11. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги, а также описание порядка взаимодействия с иными услугодателями и (или) центром обслуживания населения и порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению 3 к настоящему регламенту.

11. Көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (жұмыскерлерінің) мемлекеттік қызмет көрсету процесіндегі рәсімдерінің (іс-қимылдарының), өзара іс-қимылдары кезектілігінің егжей-тегжейлі сипаттамасы, сондай-ақ, мемлекеттік қызмет көрсету процесіндегі өзге көрсетілетін қызмет берушілермен және (немесе) халыққа қызмет көрсету орталықтарымен өзара іс-қимыл тәртібінің және ақпараттық жүйелердінмемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығында келтірілсін.

Сноска. Регламент дополнен пунктом 11 в соответствии с приказом Министра юстиции РК от 19.06.2014 № 213 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
«Выдача дубликата правоустанавливающего
документа на недвижимое имущество»
Таблица 1. Описание действий структурно-функциональных единиц
Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия (хода, потока работ)
1
2
3
4
5
6
7
2
Наименование СФЕ
Инспектор центра
Инспектор накопительного отдела центра
Работник услугодателя
Работник отдела регистрации
Работник услугодателя
Инспектор накопительного отдела центра
Инспекторотдела выдачи центра
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Проверка документов, прием, внесение записи о приеме в книгу учета документов и выдача расписки
Сбор документов для передачи в уполномоченный орган
Прием документов по книге учета документов
Рассмотрение заявления и исполнение.
Сбор документов для передачи в центр
Прием исполненных документов
Прием исполнен ных документов для выдачи услугополучателю
4
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Передача в накопительный отдел центра
Отправка документов услугодателю
Поиск и передача регистрационного дела для исполнения
Передача исполненных документов для передачи в центр
Передача документов в накопительный отдел центра
Передача
исполненных документов инспектору отдела выдачи центра
Выдача
документов по расписке и книге учета документов услугополучателю
5
Сроки исполнения
15 минут
2 раза в день
30 минут на поиск и выдачу одного регистрационного дела
3 дня на исполнение одного заявления
2 раза в день
2 раза в день
3 минуты
6
Номер
следующего
действия
2
3
4
5
6
7
Таблица 2. Варианты использования. Основной процесс
Основной процесс (ход, поток работ)
Центр
Услугодатель
Услугодатель (архив)
Услугодатель (отдел
регистрации)
1. Проверка документов
4. Прием документов по книге учета документов
5. Поиск и передача регистрационного дела для исполнения
6. Рассмотрение заявления и регистрация
2. Внесение записи о приеме в книгу учета документов
7.Передача в центр исполненных документов по книге учета документов
3. Выдача расписки
8. Выдача исполненных документов по расписке и книге учета документов услугополучателю
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
«Выдача дубликата правоустанавливающего
документа на недвижимое имущество»
Схема функционального взаимодействия
Центр
Услугодатель
О-1. Проверка документов
О-4. Прием документов по книге учета
Полный пакет документов
О-5. Поиск и выдача регистрационного дела исполнителю для исполнения
О-2. Прием, внесение записи о приеме в книгу учета документов
О-6. Рассмотрение запроса и исполнение
О-3. Выдача расписки
О-7. Сбор документов для сдачи в центр
О-9. Выдача исполненных документов по расписке
О-8. Передача исполненных документов в центр по книге учета
Приложение 3
к регламенту государственной услуги
"Выдача дубликата правоустанавливающего документа
на недвижимое имущество"
Справочник
бизнес-процессов оказания государственной услуги
«Выдача дубликата правоустанавливающего документа на
недвижимое имущество»

Ескерту. Регламент 11-тармақпен толықтырылды - ҚР Әділет министрінің 19.06.2014 № 213 бұйрығымен (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
«Жылжымайтын мүлікке құқық белгілейтін
құжаттың телнұсқасын беру» мемлекеттік
көрсетілетін қызмет регламентіне 1-қосымша
1-кесте. ҚҚБ іс-қимылының сипаттамасы
Негізгі процестің іс-әрекеті (жұмыс барысы, ағыны)
1
Іс-әрекеттің № (жұмыс барысы, ағыны)
1
2
3
4
5
6
7
2
ҚҚБ атауы
Орталықтың инспекторы
Жинақтаушы бөлімінің инспекторы
Қызмет берушінің жұмыскері
Тіркеу бөлімінің жұмыскері
Қызмет берушінің жұмыскері
Орталықтың жинақтаушы бөлімінің инспекторы
Орталықтың беру бөлімнің инспекторы
3
Іс-әрекеттің (процес, рәсім, операция) атауы және олардың сипаттамасы
Құжаттарды тексеру, қабылдау, құжаттарды есепке алу кітабына қабылдау туралы жазбаны енгізу және қолхаттарды беру
Уәкілетті органдарға беру үшін құжаттарды жинау
Құжаттарды есепке алу кітабы бойынша құжаттарды қабылдау
өтінішті қарау және орындау
Орталыққа беру үшін құжаттарды жинау
Орындалған құжаттарды қабылдау
Қызмет алушыға беру үшін орындалған құжаттарды қабылдау
4
Аяқталу нысаны (мәліметтер, құжат, ұйымдастыру-өкімдік шешім)
Орталықтың жинақтаушы бөліміне беру
Қызмет берушіге құжаттарды жіберу
Іздеу және орындау үшін тіркеу ісін беру
Орталыққа беру үшін орындалған құжаттарды беру
Орталықтың жинақтаушы бөліміне құжаттарды беру
Орындалған құжаттарды Орталықтың беру бөлімінің испекторына беру
Құжаттарды өтініш берушіге құжаттарды есепке алу кітабы бойынша беру
5
Орындалу мерзімі
15 минут
Күніне 2 рет
Іздеуге және бір тіркеу ісін беру үшін 30 минут
Бір сауалды орындауға 3 күн
Күніне 2 рет
Күніне 2 рет
3 минут
6
Келесі іс-әрекеттің нөмірі
2
3
4
5
6
7
2-кесте. Пайдалану нұсқалары. Негізгі процесс
Негізгі процес (жұмыс барысы, ағыны)
Орталық
Қызмет беруші
Қызмет беруші (мұрағат)
Қызмет беруші (тіркеу бөлімі)
1. Құжаттарды тексеру
4. Құжаттарды есепке алу кітабы бойынша құжаттарды қабылдау
5. Орындау үшін орындаушыға тіркеу істерін іздеу және беру жіберіледі
6. Өтінішті қарау және орындау
2. Құжаттарды есепке алу кітабына қабылдау туралы жазбаны енгізу
7. Орындалған құжаттарды Орталыққа құжаттарды есепке алу кітабы бойынша беру
3. Қолхаттарды беру
8. Орындалған құжаттарды өтініш берушіге құжаттарды есепке алу кітабы бойынша беру
«Жылжымайтын мүлікке құқық белгілейтін
құжаттың телнұсқасын беру» мемлекеттік
көрсетілетін қызмет регламентіне 2-қосымша
Функционалдық іс-қимыл сызбанұсқасы
Орталық
Көрсетілетін қызметті беруші
О-1. Құжат тексеру
Толық құжаттар
О-3. Қолхатты беру
О-2. Қабылдау, құжат есеп кітабына қабылдау туралы жазу
О-9. Өтініш бойынша орындалған құжаттарды беру
О-4. Есеп кітабы бойынша құжат қабылдау
О-5. Орындаушыға орындау үшін тіркеу ісін іздеу және беру
О-6. Сұрау салуды қарастыру және орындау
О-7. Орталыққа тапсыру үшін құжаттарды жинау
«Жылжымайтын мүлікке құқық белгілейтін
құжаттың телнұсқасын беру»
мемлекеттік қызмет регламентіне
3-қосымша
«Жылжымайтын мүлікке құқық белгілейтін құжаттың
телнұсқасын беру»
Мемлекеттік қызмет көрсету бизнес-процесстерінің
Анықтамасы

Сноска. Регламент дополнен Приложением 3 в соответствии с приказом Министра юстиции РК от 19.06.2014 № 213 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
*При оказании услуги через Центры обслуживания населения
*СФЕ      - структурно-функциональная единица: взаимодействие
структурных подразделений (работников) услугодателя, центра
обслуживания населения, веб-портала «электронного правительства»;
-
начало или завершение оказания государственной услуги;
-
наименование процедуры (действия) услугополучателя и (или) СФЕ;
-
переход к следующей процедуре (действию)
-
ИС ГБД РН – информационная система государственная база данных «Регистр недвижимости»;
-
ИИС ЦОН - интегрированная информационная система Центров обслуживания населения.
Приложение 9
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 30 января 2014 года № 34
Регламент государственной услуги
«Выдача технического паспорта объектов недвижимости»
1. Общие положения
1. Настоящий Регламент государственной услуги «Выдача технического паспорта объектов недвижимости» (далее – государственная услуга) оказывается республиканскими государственными казенными предприятиями «Центры по недвижимости областей, городов Астаны и Алматы» и их филиалами (далее – услугодатель), через Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения «Центр обслуживания населения» Комитета по контролю автоматизации государственных услуг и координации деятельности центров обслуживания населения Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан (далее – центр), а также в части подачи заявления через веб-портал «электронного правительства» www.e.gov.kz (далее – ПЭП).
Государственная услуга оказывается на основании стандарта государственной услуги «Выдача технического паспорта объектов недвижимости», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2013 года № 1586 (далее – стандарт).
2. Форма оказываемой услуги: электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
3. Результатом завершения оказываемой услуги является технический паспорт объекта недвижимости.
2. Описание порядка действий структурных
подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания
государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) услугодателя по оказанию государственной услуги является запрос установленной формы, согласно приложению 1 стандарта государственной услуги.
5. Услугополучатель подает запрос о получении услуги в центр, затем работник услугодателя согласно своим функциональным обязанностям осуществляет прием документов по книге учета документов с центра, услугодатель осуществляет рассмотрение представленных запросов из центра, подготавливает, справку направляет результат оказания государственной услуги в центр передача исполненных документов в центр производится по книге учета документов.

Ескерту. Регламент 3-қосымшамен толықтырылды - ҚР Әділет министрінің 19.06.2014 № 213 бұйрығымен (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
* Халыққа қызмет көрсету орталығы арқылы қызмет көрсету барысында
*ҚФБ – Құрылымдық-функционалдық бірлік: көрсетілетін қызмет берушінің, Халыққа қызмет көрсету орталығыың, «электрондық үкіметтің веб-порталының құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылы.
- ЖМТ МДҚ АЖ – «Жылжымайтын мүлік тіркелімі» Мемлекеттік деректер қорының ақпараттық жүйесі;
- ХҚКО БАЖ – Халыққа қызмет көрсету орталығы бірегей ақпараттық жүйесі.
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2014 жылғы 30 қаңтардағы
№ 34 бұйрығына
9-қосымша
«Жылжымайтын мүлік объектілеріне техникалық паспорт беру»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. Осы «Жылжымайтын мүлік объектілеріне техникалық паспорт беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызметі) мемлекеттік көрсетілетін қызметін «Облыстар, Астана және Алматы қалаларының жылжымайтын мүлік орталықтары» республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорындары (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің Мемлекеттiк көрсетілетін қызметтерді автоматтандыруды бақылау және халыққа қызмет көрсету орталықтарының қызметін үйлестіру комитетінің шаруашылық жүргізу құқығындағы «Халыққа қызмет көрсету орталығы» республикалық мемлекеттік кәсіпорны (бұдан әрі – орталық) арқылы және сұрау салу беру бөлігінде www.e.gov.kz «электрондық үкімет» веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз жүзінде.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі жылжымайтын мүлік объектісінің техникалық паспортын беру болып табылады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процессінде құрылымдық
бөлімшелердің (қызметкерлердің) іс-әрекет тәртібінің
сипаттамасы
4. Мемлекеттік қызмет көрсету стандартының 1-қосымшасына сәйкес нысан бойынша сұрау салу көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету жөніндегі рәсімдерінің (іс-қимылдарының) басталуына негіздеме болып табылады.
5. Көрсетілетін қызметті алушы орталықтан қызметті алу туралы сұрау салу жібереді, көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері өз лауазымдық міндеттеріне байланысты орталықтан құжаттарды есепке алу кітабы арқылы құжаттарды қабылдайды, келіп түскен сұрау салуларды қарастырып, анықтама дайындап, мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін орталыққа құжаттарды есепке алу кітабы арқылы тапсырады.

3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений
(работников) в процессе оказания государственной услуги
6. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) центр – прием и выдача документов;
2) инспектор накопительного отдела центра - направление и получение документов от услугодателя;
3) услугодатель (архив) – поиск архивных документов по заявкам;
4) услугодатель (техник-инвентаризатор) – выезд на объект недвижимости по заявкам, проведение полевых и камеральных работ, изготовление технического паспорта.
Информационные системы, которые задействованы в оказании государственной услуги:
1) ПЭП;
2) информационная система Государственной базы данных «Регистр недвижимости» (далее – ИС ГБД РН).
7. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками с указанием длительности каждой процедуры (действия) указаны в приложении 1 (Действия (процесса, процедуры, операции) и их описание при оказании государственной услуги в зависимости от видов объектов недвижимости) и 2 (Схема функционального взаимодействия) к настоящему регламенту.
4. Описание порядка взаимодействия с центром обслуживания
населения и (или) иными услугодателями, а также порядка
использования информационных систем в процессе оказания
государственной услуги
8. В центре прием документов осуществляется в операционном зале посредством «безбарьерного обслуживания», на которых указываются фамилия, имя, отчество (при его наличии) и должность работника центра.
Максимально допустимое время ожидания услугополучателем для сдачи документов – не более 15 минут.
Максимально допустимое время обслуживания услогополучателя – не более 15 минут.
Для получения государственной услуги услугодатель предоставляет документы, указанные в пункте 9 стандарта.
При приеме документов в центре получателю государственной услуги выдается расписка о приеме соответствующих документов в соответствии с пунктом 10 стандарта.
9. Выдача готовых документов услугополучателю осуществляется сотрудником центра посредством «окон» на основании расписки в указанный в ней срок.
Услугополучатель в порядке электронной очереди проходит в операционный зал для сдачи документов инспектору центра, инспектор проверяет полноту перечня документов, далее регистрирует в журнале и выдает расписку о получении.

3. Көрсетілетін қызметті алушының құрылымдық бөлімшелерінің
(қызметкерлерінің) мемлекеттік қызмет көрсету процессіндегі
өзара іс-қимыл тәртібінің сипаттамасы
6. Мемлекеттік қызмет көрсету процессіне қатысатын көрсетілетін қызметті беруші құрылымдық бөлімшелердің (қызметкерлердің) тізбесі:
1) Орталық – құжаттарды қабылдау және тапсыру;
2) Орталықтың жинақтау бөлімінің инспекторы – құжаттарды жіберу және көрсетілетін қызметті берушіден алу;
3) көрсетілетін қызметті беруші (мұрағат) – мұрағаттық құжаттарды өтініштер бойынша іздеу;
4) көрсетілетін қызметті беруші (техник-түгендеуші) – жылжымайтын мүлік объектілеріне өтініштер бойынша шығу, дала және камералды жұмыстарын атқару, техникалық паспорт әзірлеу.
Мемлекеттiк қызмет көрсетуге қатыстырылған ақпараттық жүйелер:
1) ЭҮП;
2) «Жылжымайтын мүлік тіркелімі» мемлекеттік деректер қоры ақпаратық жүйесі (бұдан әрі - ЖМТ МДҚ АЖ);
7. Әрбір рәсімдердің (іс-қимылдардың) ұзақтығын көрсете отырып, құрылымдық бөлімшелердің (қызметкерлердің) арасындағы өзара рәсімдер (іс-қимылдар) кезектілігінің сипаттамасы осы регламенттің 1 ((процестер, рәсімдер, опреациялар) іс-қимылдар және жылжымайтын мүлік түріні байланысты мемлекеттік қызмет көрсету кезіндегі олардың сипаттамасы) және 2 (Функционалды өзара іс-қимыл сызбанұсқасы) қосымшасында көрсетілген.
4. Халыққа қызмет көрсету орталығы және (немесе) басқа да
көрсетілетін қызметті берушінің, сондай-ақ мемлекеттiк қызметтi
көрсету процесiндегі ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртiбiнің
сипаттамасы
8. Орталықта құжаттарды қабылдау операциялық залда «тосқауылсыз қызмет көрсету» арқылы жүзеге асырылады, онда орталық қызметкерінің тегі, аты, әкесінің аты көрсетілген (бар болғанда) және лауазымы көрсетіледі.
Көрсетілетін қызметті алушының күтуге рұқсат берiлгін ең ұзақ уақыты – 15 минуттан аспайды;
Көрсетілетін қызметті алушыға қызмет көрсетудің рұқсат берiлгін ең ұзақ уақыты – 15 минуттан аспайды;
Мемлекеттік қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушы стандарттың 9-тармағында көрсетілген құжаттарды ұсынады.
Орталықта құжаттарды қабылдау кезінде көрсетілетін қызметті алушыға стандарттың 10-тармағына сәйкес тиісті құжаттарды қабылдау туралы қолхат беріледі.
9. Көрсетілетін қызметті алушыға дайын құжаттарды беруді орталықтың қызметкері «терезе» арқылы күн сайын мерзімі көрсетілген қолхат негізінде жүзеге асырады.
Көрсетілетін қызметті алушы электрондық кезек тәртібімен құжаттарды тапсыру үшін операциялық залдағы орталықтың инспекторына өтеді, инспектор құжаттардың тізімін толықтығын тексереді, әрі қарай тіркеу кітабында тіркеп, құжаттарды алу туралы қолхатты береді.

10. Описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) услугодателя и услугополучателя при подаче электронного заявления для оказания государственной услуги через ПЭП:
1) услугополучатель осуществляет регистрацию на ПЭП с помощью своего регистрационного свидетельства электронно-цифровой подписью (далее – ЭЦП), которое хранится в интернет-браузере компьютера услугополучателя (осуществляется для незарегистрированных услугополучателей на ПЭП);
2) процесс 1 – прикрепление в интернет-браузер компьютера услугополучателя регистрационного свидетельства ЭЦП, процесс ввода услугополучателем пароля (процесс авторизации) на ПЭП для получения государственной услуги;
3) условие 1 – проверка на ПЭП подлинности данных о зарегистрированном услугополучателе через логин идентификационного индивидуального номера (далее – ИИН) или бизнес идентификационного номера (далее - БИН) и пароль;
4) процесс 2 – формирование ПЭП сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя;
5) процесс 3 – выбор услугополучателем услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение услугополучателем формы (ввод данных) с учетом ее структуры и форматных требований, прикреплением к форме запроса необходимых документов в электронном виде, указанные в пункте 9 Стандарта;
6) процесс 4 – выбор услугополучателем регистрационного свидетельства ЭЦП для удостоверения (подписания) запроса;
7) условие 2 – проверка на ПЭП срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств, а также соответствия идентификационных данных между ИИН указанным в запросе и ИИН указанным в регистрационном свидетельстве ЭЦП);
8) процесс 5 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с не подтверждением подлинности ЭЦП услугополучателя;
9) процесс 6 – удостоверение (подписание) посредством ЭЦП услугополучателя заполненной формы (введенных данных) запроса на оказание услуги;
10) процесс 7 – регистрация электронного документа (запроса услугополучателя) в ИС ГБД РН и обработка запроса в ИС ГБД РН;
11) условие 3 – проверка (обработка) услугодателем соответствия приложенных документов, указанных в Стандарте и основаниям для оказания услуги;

10. Көрсетілетін қызметті берушінің және көрсетілетін қызметті алушының ЭҮП арқылы мемлекеттік қызметтерді көрсету кезіндегі өтініш беру кезіндегі өтініш беру тәртібі мен рәсімдерінің (іс-қимылдарының) кезектілігі тәртібінің сипаттамасы:
1) көрсетілетін қызметті алушы ЭҮП-да өзінің тіркеу куәлігінің көмегімен электрондық-цифрлық қолымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) тіркеуді жүзеге асырады, ол көрсетілетін қызметті алушының компьютерінің ғаламтор-браузерінде сақталады (ЭҮП-да тіркеуден өтпеген көрсетілетін қызметті алушылар үшін);
2) 1-процес – көрсетілетін қызметті алушының компьютерінің ғаламтор-браузеріне ЭЦҚ тіркеу куәлігін бекіту, мемлекеттік қызмет алу үшін ЭҮП-на көрсетілетін қызметті алушының паролін енгізу процесі (авторизациялау процесі);
3) 1-ші шарт – ЭҮП-де жеке сәйкестендіру нөмірінің (бұдан әрі – ЖСН) немесе бизнес сәйкестендіру нөмірінің (бұдан әрі – БСН) логині және пароль арқылы көрсетілетін қызметті алушы туралы деректердің дұрыстығын тексеру;
4) 2-процес - көрсетілетін қызметті алушының деректерінде бұзушылықтар болуына байланысты авторизациядан бас тарту туралы хабарламаны ЭҮП-да қалыптастыру;
5) 3-процес - көрсетілетін қызметті алушының осы Регламентте көрсетілген қызметті таңдауы, қызметті көрсету үшін сұрау салу нысанын экранға шығаруы және көрсетілетін қызметті алушының сұрау нысанына стандарттың 9-тармағында көрсетілген электрондық түрдегі қажетті құжаттарды қоса тіркей отырып, оның құрылымы мен форматтық талаптарды ескере отырып, нысандарды (деректер енгізуді) толтыруы;
6) 4-процес – көрсетілетін қызметті алушының сұрау салуды куәландыруы (қол қою) үшін ЭЦҚ тіркеу куәлігін таңдау;
7) 2-ші шарт – ЭЦҚ тіркеу куәлігінің қолданылу мерзімінің ЭҮП-да және кері қайтарылған (жойылған) тіркеу куәліктерінің тізімінде жоқтығын, сондай-ақ сәйкестендіру деректерінің сұрау салуда көрсетілген ЖСН мен ЭЦҚ тіркеу куәлігінде көрсетілген ЖСН арасындағы сәйкестікті тексеру;
8) 5-процес – көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ түпнұсқалығының расталмауына байланысты сұрау салынатын қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
9) 6-процес – қызмет көрсетуге сұрау салудың толтырылған нысанына (енгізілген деректерді) көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ арқылы куәландыру (қол қою);
10) 7-процес – электрондық құжатты (көрсетілетін қызметті алушының сұрау салуын) «Жылжымайтын мүлік тіркелімі» мемлекеттік деректер қорының ақпараттық жүйесінде (бұдан әрі – ЖМТ МДҚ АЖ) тіркеу және ЖМТ МДҚ АЖ-да сұрау салуды өңдеу;
11) 3-ші шарт – көрсетілетін қызметті берушінің стандартта көрсетілген қоса берген құжаттарының және қызмет көрсету негіздемелерімен сәйкестігін тексеруі (өндеуі);

12) процесс 8 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя в ИС ГБД РН;
13) процесс 9 – получение услугополучателем уведомления о результате оказания услуги.
11. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги, а также описание порядка взаимодействия с иными услугодателями и (или) центром обслуживания населения и порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению 3 к настоящему регламенту.
Сноска. Регламент дополнен пунктом 11 в соответствии с приказом Министра юстиции РК от 19.06.2014 № 213 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
«Выдача технического паспорта
объектов недвижимости»
Действия (процесса, процедуры, операции) и их описание при
оказании государственной услуги в зависимости от видов
объектов недвижимости
Таблица 1. Выдача технического паспорта на квартиру, комнату
в общежитиях
Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия
(хода, потока работ)
1
2
2
Наименование
Центр
Услугодатель
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Проверка документов, прием
Проверка полноты документов при получении с центра по реестру
4
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Регистрация в журнале и выдача расписки, составление реестра
Регистрация в журнале, передача в архив по реестру
5
Сроки исполнения
15 минут
15 минут
6
Номер следующего действия
2
3
продолжение таблицы
3
4
5
6
Услугодатель (архив)
Услугодатель (архив)
Услугодатель (техник-инвентаризатор)
Услугодатель (техник-инвентаризатор)
Прием по реестру
Поиск архивных дел по заявкам
Вносит данные в журнал отдела
Назначает выезд на объект недвижимости собственнику или иному правообладателю, либо доверенному лицу (по доверенности)
Расписывается в журнале
Выдача документов начальнику отдела по журналу и по реестру
Расписывается в журнале архива
Выезд
10 минут
30 минут
10 минут
3 дня
4
5
6
7
продолжение таблицы 1
Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия
(хода, потока работ)
7
8
2
Наименование
Услугодатель (техник-инвентаризатор)
Услугодатель (архив)
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Обмер жилых помещений с составлением абриса, обработка результатов полевых работ, вычерчивание плана помещений, заполнение установленных форм технического паспорта, при необходимости вынесение заключения об изменении общей площади объектов недвижимости, внесение в базу данных технических характеристик, формирование инвентарного дела или внесение изменений в существующее инвентарное дело
Принимает 1-й экземпляр тех. паспорта по журналу на хранение, вносит в реестр данные
4
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Готовый тех. паспорт отправляет в отдел архива и в отдел выдачи документов
Расписывается в журнале
5
Сроки исполнения
1 день
10 минут
6
Номер следующего действия
8
9
продолжение таблицы
9
10
11
12
Услугодатель (архив)
Услугодатель
Услугодатель
Центр
Инвентарные дела (технические паспорта) раскладываются по адресам
Принимает 2-й экземпляр тех. паспорта по журналу для передачи в центр
Передает в центр по реестру 2-й экземпляр тех. паспорта для выдачи услугополучателю
Выдает владельцу или действующему от его имени доверенному лицу изготовленный технический паспорт по расписке
Хранение
Расписывается в журнале
Отметка в реестре
Услугополучатель расписывается в журнале о получении тех. паспорта
10 минут
10 минут
10 минут
10 минут
10
11
12

12) 8-процес – «ЖМТ» МДҚ АЖ көрсетілетін қызметті алушының деректерінде бұзушылықтардың болуына байланысты сұратылған қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
13) 9-процес – көрсетілетін қызметті алушының қызмет көрсету нәтижесі туралы хабарландыру алуы.
11. Көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (жұмыскерлерінің) мемлекеттік қызмет көрсету процесіндегі рәсімдерінің (іс-қимылдарының), өзара іс-қимылдары кезектілігінің егжей-тегжейлі сипаттамасы, сондай-ақ, мемлекеттік қызмет көрсету процесіндегі өзге көрсетілетін қызмет берушілермен және (немесе) халыққа қызмет көрсету орталықтарымен өзара іс-қимыл тәртібінің және ақпараттық жүйелерді қолдану тәртібінің сипаттамасы осы регламенттің 3-қосымшасына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығында келтірілсін.
Ескерту. Регламент 11-тармақпен толықтырылды - ҚР Әділет министрінің 19.06.2014 № 213 бұйрығымен (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
«Жылжымайтын мүлік объектілеріне
техникалық паспорт беру»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
регламентіне 1-қосымша
1-кесте. Пәтерлерге, жатақханалардағы бөлмелерге
техникалық паспортты беру
1
Іс-әрекет № (жүріс, жұмыстың ағымы)
1
2
2
Атауы
ХҚКО
Қызмет беруші
3
Іс-әрекет атауы (жүріс, рәсім, операция) және оның сипаттамасы
Құжаттарды тексеру, қабылдау
ХҚКО түскен құжаттарды толықтығын тізілім бойынша тексеру
4
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдық басқару шешімі)
Журналға тіркеу және қолхат беру, тізілім құрастыру
Журналға тіркеу, мұрағатқа тізілім бойынша тапсыру
5
Атқару мерзімі
15 минут
15 минут
6
Келесі іс-әрекеттің нөмірі
2
3
кестенің жалғасы
3
4
5
6
Қызмет беруші (мұрағат)
Қызмет беруші (мұрағат)
Қызмет беруші (техник-түгендеуші)
Қызмет беруші (техник-түгендеуші)
Тізім бойынша қабылдау
Сұрау салу бойынша мұрағаттық істерді іздеу
бөлiм журналына деректерді енгізу
Жылжымайтын мүлік иесіне және құқық иесіне немесе сенімді өкіліне шығу уақытын белгілеуі (сенімхат бойынша)
Журналға қол қою
Тізім және журал бойынша бөлiм басшысына құжаттарды беру
Мұрағат журналында қол қою
Шығу
10 минут
30 минут
10 минут
3 күн
4
5
6
7
кестенің жалғасы 1
Негізгі іс-әрекет ісі (жүріс, жұмыстың ағымы)
1
Іс-әрекеттің № (жүріс, жұмыстың ағымы)
7
8
2
Атауы
Уәкілетті орган (түгендеуші техник)
Уәкілетті орган (мұрағат)
3
Іс-әрекет атауы (жүріс, рәсім, операция) және оның сүреттеуі
Тұрғын бөлмелерін өлшеп абрис құрастыру, далалық жұмыстарының нәтижелерін өңдеу, бөлме жоспарларын сызуы, техникалық паспорттардың бекітілген формаларын толтыру, қажет болған жағдайда жылжымайтын мүліктердің жалпы өлшемін өзгерту туралы шешім шығару, техникалық мінездеме деректемелерін базасына енгізу, түгендеуші істерін ұйымдастыру немесе бар болу түгендеуші істеріне өзгерістерді еңгізу
Техникалық паспорттың 1-ші данасын журнал бойынша сақтауға қабылдайды
4
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдық басқару шешімі)
Дайын техникалық паспортты мұрағат бөліміне және құжаттарды беру бөліміне жібереді
Журналға қол қояды
5
Атқару мерзімі
1 күн
10 минут
6
Келесі іс-әрекеттің нөмірі
8
9
кестенің жалғасы
9
10
11
12
Қызмет беруші (мұрағат)
Қызмет беруші
Қызмет беруші
ХҚКО
Мекен-жай бойынша түгендеу істерін (техникалық құжаттар) орналастырады
ХҚКО-на жолдау үшін журнал бойынша техникалық құжаттың 2-ші данасын қабылдайды
ХҚКО-на тізілім бойынша техникалық құжаттың 2-ші данасын арызданушыға беру үшін жолдайды
Техникалық құжатты қолхат негізінде Иесіне немесе оның атынан әрекет етуші сенімді өкіліне береді
Сақтау
Журналға қол қою
Тізімде белгі қою
Техникалық құжатты алған туралы қызмет алушы журналда қол қояды
10 минут
10 минут
10 минут
10 минут
10
11
12

Таблица 1-2. Варианты использования. Основной процесс
Центр
Услугодатель
Услугодатель (архив)
Услугодатель
(техник-инвентаризатор)
1. Проверка документов, прием, составление реестра
2. Проверка полноты документов при получении с центр по реестру
3. Прием по реестру
5. Вносит данные в журнал отдела
4. Поиск архивных дел по заявкам
6. Назначает выезд на объект недвижимости собственнику или иному правообладателю, либо доверенному лицу (по доверенности)
7. Обмер жилых помещений с составлением абриса, обработка результатов полевых работ, вычерчивание плана помещений, заполнение установленных форм технического паспорта, при необходимости вынесение заключения об изменении общей площади объектов недвижимости, внесение в базу данных технических характеристик, формирование инвентарного дела или внесение изменений в существующее инвентарное дело
10. Принимает 2-й экземпляр тех. паспорта по журналу для передачи в центр
8. Принимает 1-й экземпляр тех. паспорта по журналу на хранение, вносит в реестр данные
12. Выдает владельцу или действующему от его имени доверенному лицу изготовленный технический паспорт по расписке
11. Передает в центр по реестру 2-й экземпляр тех. паспорта для выдачи услугополучателю
9. Инвентарные дела (технические паспорта) раскладываются по адресам
Таблица 2-1. Выдача технического паспорта на индивидуальные
жилые дома, индивидуальные гаражи, дачные строения
Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия
(хода, потока работ)
1
2
3
2
Наименование
Центр
Услугодатель
Услугодатель (архив)
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Проверка документов, прием
Проверка документов при получении с центра по реестру
Прием по реестру
4
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Регистрация в журнале и выдача расписки о получении, составление реестра
Регистрация в журнале, передача в архив по реестру
Расписывается в журнале
5
Сроки исполнения
15 минут
15 минут
10 минут
6
Номер следующего действия
2
3
4
продолжение таблицы
4
5
6
7
Услугодатель (архив)
Услугодатель (техник-инвентаризатор)
Услугодатель (техник- инвентаризатор)
Услугодатель
(техник-инвентаризатор)
Поиск архивных дел по заявкам
Вносит данные в журнал отдела
Назначает выезд на объект недвижимости собственнику или иному правообладателю, либо доверенному лицу (по доверенности)
Съемка земельного участка с составлением абриса, обработка результатов полевых работ, вычерчивание схематического плана земельного участка и поэтажных планов строения, заполнение установленных форм технического паспорта, при необходимости вынесение заключения об изменении общей площади объекта недвижимости, внесение в базу данных технических характеристик, формирование инвентарного дела или внесение изменений в существующее инвентарное дело
Выдача документов начальнику отдела по журналу и по реестру
Расписывается в журнале архива
Выезд
Готовый технический паспорт отправляет в отдел архива и в отдел выдачи документов
30 минут
10 минут
3 дня
5 дней
5
6
7
8
Продолжение таблицы 2-1
Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия (хода, потока
работ)
8
9
2
Наименование
Услугодатель (архив)
Услугодатель (архив)
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Принимает 1-й экземпляр тех. паспорта по журналу на хранение, вносит в реестр данные
Инвентарные дела (технические паспорта) раскладываются по адресам
4
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Расписывается в журнале
Хранение
5
Сроки исполнения
10 минут
10 минут
6
Номер следующего действия
9
10
продолжение таблицы
10
11
12
Услугодатель
Услугодатель
Центр
Принимает 2-й экземпляр тех. паспорта по журналу для передачи в центр
Передает в центр по реестру 2-й экземпляр тех. паспорта для выдачи услугополучателю
Выдает владельцу или действующему от его имени доверенному лицу изготовленный технический паспорт по расписке
Расписывается в журнале
Отметка в реестре
Услугополучатель расписывается в журнале о получении тех. паспорта
10 минут
10 минут
10 минут
11
12

1-2-кесте. Пайдалану нұсқалары. Негізгі процесс
ХҚКО
Қызмет беруші
Қызмет беруші (мұрағат)
Қызмет беруші (техникалық түгендеуші)
1. Құжаттарды тексеру, қабылдау, тізілімді құру
2. Тізілім арқылы ХҚКО-нан келетін құжаттардың толығына тексеру
3. Тізіліммен қабылдау
5. Бөлім журналына мәліметті түсіру
4. Құжаттарды тапсырыс арқылы мұрағаттан іздеу
6. Жылжымайтын мүлік иесіне және құқық иесіне шығу уақытын белгілеу
7. Тұрғын жайдың абрисін жасап нақты өлшемін алу, далалық жұмыстарының нәтижелерін қорытындылау, тұрғын жайдың жоспарын сызу, техникалық паспортты заңдылыққа сәйкес толтыру қажет болған жағдайда жылжымайтын мүліктің жалпы ауданының өлшемін өзгерту жөнінде қорытынды жасау техникылық сипаттамаларын базаға енгізу, түгендеу, жұмысты қалыптастыру немесе оған өзгерістер енгізу
10. Техникалық паспорттардың 2-ші данасын қабылдап журнал арқылы ХҚКО-на жөнелту
8. Журнал бойынша паспорттың 1-ші данасын қабылдап сақтайды, тізілім мәліметтерін енгізеді
12. Дайын болған құжат мүлік иесіне немесе сенім хат арқылы келген кісіге қолхатпен беріледі
11. ХҚҚО техникалық төлкұжаттың тізілім арқылы 2-ші данасын қызмет алушыға беру
9. Түгендеу құжаттары (техникалық паспорт) мекенжайы бойынша бөлінеді
2-1-кесте. Жеке тұрғын үйлерге, жеке гараждарға, саяжай
құрылыстарына техникалық паспортын беру
Негізгі үдерістің іс-әрекеті (жұмыс барысы, ағыны)
1
Іс-әрекет № (жүріс, жұмыстың ағымы)
1
2
3
2
Атауы
ХҚКО
Қызмет беруші
Қызмет беруші (мұрағат)
3
Іс-әрекет атауы (жүріс, рәсім, операция) және оның суреттеуі
Құжаттарды тексеру, қабылдау
Тізілім бойынша ХҚКО алынған құжаттарды тексеру
Тізілім бойынша қабылдау
4
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдық басқару шешімі)
Журналға тіркеу және қолхат беру, тізілім құрастыру
Журналға тіркеу, мұрағаттық тізілім бойынша тапсыру
Журналға қол қою
5
Орындау мерзімі
15 минут
15 минут
10 минут
6
Келесі іс-әрекеттің нөмірі
2
3
4
кестенің жалғасы
4
5
6
7
Қызмет беруші (мұрағат)
Қызмет беруші (мұрағат)
Қызмет беруші (техник-түгендеуші)
Қызмет беруші (техник-түгендеуші)
Сұрау салу бойынша мұрағаттық істерді іздеу
бөлiм журналына деректерді енгізу
Жылжымайтын мүлік иесіне және құқық иесіне немесе сенімді өкіліне шығу уақытын белгілеуі (сенімхат бойынша)
Жер телімін абриске түсіру, далалық жұмыстарының нәтижелерін зерделеу.
Жер телімінің жоспары және құрылыс жоспарының сызбасын, паспортты заңдылықтарға сәйкес толтыру, жылжымайтын мүліктің жалпы ауданының өзгергендігі жөнінде қорытынды жасау, техникалық сипаттаманы базаға енгізу немесе түгендеу құжаттарының өзгерістерін енгізу
Тізім және журал бойынша бөлiм басшысына құжаттарды беру
Мұрағат журналында қол қою
Шығу
Дайындалған техникалық паспортты мұрағат бөліміне және құжаттарды қайтару бөліміне жіберу
30 минут
10 минут
3 күн
5 күн
5
6
7
8
2-1-кестенің жалғасы
Негізгі поцестің іс-әрекеті (жұмыс барысы, ағыны)
1
Іс-әрекет № (жұмыс барысы, ағыны)
8
9
2
Атауы
Қызмет беруші
Қызмет беруші
3
Іс-әрекеттің атауы
Техникалық паспорттың 1-ші нұсқасын журнал бойынша, сақтауға және тізілімге сипаттамаларын жазады
Түгендеу жұмыстары (техникалық паспорттар) мекен-жаймен жинақталады
4
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдық басқару шешімі)
Журналға қол қояды
Сақтау
5
Орындау мерзімі
10 минут
10 минут
6
Келесі іс-әрекеттің нөмірі
9
10
кестенің жалғасы
10
11
12
Қызмет беруші
Қызмет беруші
ХҚКО
Техникалық паспорттың 2-ші данасын ХҚКО-беру үшін журнал бойынша қабылдайды
Тізілім бойынша техникалық паспорттың 2-ші данасы ХҚКО-на арызданушыға беру үшін өткізіледі
Дайын техникалық паспортты иесіне әлде оның атынан іс-әрекет етуші сенім хат арқылы қолхат бойынша беріледі
Журналға қол қояды
Тізілімге белгілеу
Өтініш беруші құжатты алғаны жөнінде журналға қол қояды
10 минут
10 минут
10 минут
11
12

Таблица 2-2. Варианты использования. Основной процесс
Основной процесс (ход, поток работ)
Центр
Услугодатель
Услугодатель (архив)
Услугодатель орган
(техник-инвентаризатор)
1. Проверка документов, прием, составление реестра
2. Проверка полноты документов при получении с центр по реестру
3. Прием по реестру
5. Вносит данные в журнал отдела
4. Поиск архивных дел по заявкам
6. Назначает выезд на объект недвижимости собственнику или иному правообладателю, либо доверенному лицу (по доверенности)
7. Обмер жилых помещений с составлением абриса, обработка результатов полевых работ, вычерчивание плана помещений, заполнение установленных форм технического паспорта, при необходимости вынесение заключения об изменении общей площади объектов недвижимости, внесение в базу данных технических характеристик, формирование инвентарного дела или внесение изменений в существующее инвентарное дело
10. Принимает 2-й экземпляр тех. паспорта по журналу для передачи в центр
8. Принимает 1-й экземпляр тех. паспорта по журналу на хранение, вносит в реестр данные
12. Выдает владельцу или действующему от его имени доверенному лицу изготовленный технический паспорт по расписке
11. Передает в центр по реестру 2-й экземпляр тех. паспорта для выдачи услугополучателю
9. Инвентарные дела (технические паспорта) раскладываются по адресам
Таблица 3-1. Выдача технического паспорта для остальных
объектов недвижимости площадью до 500 квадратных метров
Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия
(хода, потока работ)
1
2
3
2
Наименование
Центр
Услугодатель
услугодатель (архив)
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Проверка документов, прием
Проверка полноты документов при получении с центр по реестру
Прием по реестру
4
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Регистрация в журнале и выдача расписки о получении, составление реестра
Регистрация в журнале, передача в архив по реестру
Расписывается в журнале
5
Сроки исполнения
15 минут
15 минут
10 минут
6
Номер следующего действия
2
3
4
продолжение таблицы
4
5
6
7
Услугодатель орган (архив)
Услугодатель (техник- инвентаризатор)
Услугодатель (техник- инвентаризатор)
Услугодатель
(техник-инвентаризатор)
Поиск архивных дел по заявкам
Вносит данные в журнал отдела
Назначает выезд на объект недвижимости собственнику или иному правообладателю, либо доверенному лицу (по доверенности)
Съемка земельного участка с составлением абриса, обработка результатов полевых работ, вычерчивание схематического плана земельного участка и поэтажных планов строения, заполнение установленных форм технического паспорта, при необходимости вынесение заключения об изменении общей площади объекта недвижимости, внесение в базу данных технических характеристик, формирование инвентарного дела или внесение изменений в существующее инвентарное дело
Выдача документов начальнику отдела по журналу и по реестру
Расписывается в журнале архива
Выезд
Готовый технический паспорт отправляет в отдел архива и в отдел выдачи документов
30 минут
10 минут
10 дней
20 дней
5
6
7
8
Продолжение таблицы 3-1
Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия
(хода, потока работ)
8
9
2
Наименование
Услугодатель (архив)
Услугодатель (архив)
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Принимает 1-й экземпляр тех. паспорта по журналу на хранение, вносит в реестр данные
Инвентарные дела (технические паспорта) раскладываются по адресам
4
Форма завершения (данные, документ, организационно- распорядительное решение)
Расписывается в журнале
Хранение
5
Сроки исполнения
10 минут
10 минут
6
Номер следующего действия
9
10
продолжение таблицы
10
11
12
Услугодатель
Услугодатель
Центр
Принимает 2-й экземпляр тех. паспорта по журналу для передачи в центр
Передает в центр по реестру 2-й экземпляр тех. паспорта для выдачи услугополучателю
Выдает владельцу или действующему от его имени доверенному лицу изготовленный тех. паспорт по расписке
Расписывается в журнале
Отметка в реестре
Услугополучатель расписывается в
журнале о получении тех.
паспорта
10 минут
10 минут
10 минут
11
12

2-2-кесте. Пайдалану нұсқалары. Негізгі процесс
Негізгі процес (жұмыстың ағымы)
ХҚКО
Қызмет беруші
Қызмет беруші (мұрағат)
Қызмет беруші (техник-түгендеуші)
1. Құжаттарды тексеру, қабылдау, тізілім жасау
2. Тізілім бойынша ХҚКО қабылданған құжаттардың толықтығын тексеру
3. Тізілім бойынша қабылдау
5. Бөлім журналына сипаттамаларын енгізу
4. Мұрағат ісін арыз бойынша анықтау
6. Иесіне әлде оның орнына іс-әрекет етушіге (сенім хат арқылы) жылжымайтын мүлік обьектісіне баруды белгілеу
7. Тұрғын жайларды өлшеу, абрис жасау, өлшеу жумыстарының нәтиежесін талқылау, жоспар сызу, техникалық паспорттың бекітілген формасын толтыру, жалпы ауданы өзгерген жағдайда қорытынды толтыру, техникалық сипаттамаларын базаға енгізу, түгендеу ісін жинақтау, немесе оған өзгеріс енгізу
10. ХҚКО-на өткізу үшін техникалық паспорттың 2-ші данасын қабылдау
8. Мұрағатта сақтау үшін техникалық құжаттың 1-ші данасын қабылдау тізілімге сипаттамасын енгізу
12. Қол хат бойынша иесіне әлде сенім хат арқылы іс-әрекет етушіге дайын техникалық паспортты беру
11. ХҚКО-на техникалық паспорттың 2-ші данасын арызданушыға беру үшін өткізу
9. Түгендеу істері (техникалық паспорттар) адрес бойынша жинақталады
3-1 кесте. Ауданы 500 шаршы метрге дейінгі қалған
жылжымайтын мүлік объектілеріне техникалық паспорт беру
Негізгі процестің іс-әрекеті (жұмыс барысы, ағыны)
1
Іс-әрекет № (жұмыс барысы, ағыны)
1
2
3
2
Атауы
ХҚКО
Қызмет беруші
Қызмет беруші (мұрағат)
3
Іс шара атауы (операция, рәсім)
Құжатты тексеру, қабылдау
Тізілім бойынша ХҚКО келген құжаттар-ды түгендеу
Тізілім бойынша қабылдау
4
Аяқтау нысаны (деректер, құжаттар, тарату ұйымдастыру шешімі)
Журналға тіркеу және қабылдап алу жөніндегі қолхат беру, тізілім дайындау
Мұрағатқа тізілім бойынша өткізу жөнінде журналға тіркеу
Журналға қол қою
5
Дайындау мерзімі
15 минут
15 минут
10 минут
6
Келесі іс әрекет нөмірі
2
3
4
кестенің жалғасы
4
5
6
7
Қызмет беруші (мұрағат)
Қызмет беруші (техникалық түгендеу маманы)
Қызмет беруші
(техникалық түгендеу маманы)
Қызмет беруші
(техникалық түгендеу маманы)
Мұрағаттан тапсырыс бойынша құжаттарды іздестіру
Бөлім журналына енгізу
Объектіге шығу уақытын мүлік иесімен немесе сенім хат арқылы әрекет етуші тұлғамен келісу
Жер телімін өлшеу, абрис дайындау жер телімін схемалық жоспарын қағазға түсіру, техникалық паспортың бекітілген формаларына сәйкес толтыру, керек жағдайда жалпы ауданға өзгеріс енгізу, базаға техникалық сипаттамаларын енгізу, түгендеу құжатына дайындау немесе өзгеріс енгізу
Бөлім бастығына журнал бойынша және тізілім бойынша өткізу
Мұрағаттың журналына қол қою
Шығу
Дайын техникалық төл құжатты мұрағат бөліміне және дайын құжатты тарату бөліміне жіберу
30 минут
10 минут
10 күн
20 күн
5
6
7
8
3.1-кестесінің жалғасы
Негізгі процес іс-әрекеті (жұмыстың барысы, ағыны)
1
Іс-әрекет № (жұмыс барысы, ағыны)
8
9
10
11
12
2
Атауы
Қызмет беруші (мұрағат)
Қызмет беруші (мұрағат)
Қызмет беруші
Қызмет беруші
ХҚКО
3
Іс шара атауы (операция, үдеріс)
Журнал бойынша техникалық құжаттың 1-ші данасын мұрағатқа қабылдау, тізімге енгізу
Мекен-жайы бойынша түгендеу іс қағаздарын (техникалық паспорттарды) түгендеу
Техникалық паспорттың екінші данасын ХҚКО өткізу үшін журнал бойынша қабылдау
Тапсырыс берушіге қайтару үшін ХҚКО техникалық паспорттың 2-данасын тізім бойынша өткізу
Тапсырыс берушіге немесе сенімхат арқылы іс шара жүргізушіге дайын құжатты қолхат арқылы қайтару
4
Аяқтау нысаны (деректер, құжаттар тарату –ұйымдастыру шешімі)
Журналға қол қою
Сақтау
Журналға қол қою
Тізімге тіркеу
Тапсырыс беруші журналға қол қояды
5
Орындау мерзімі
10 минут
10 минут
10 минут
10 минут
10 минут
6
Келесі іс әрекет №
9
10
11
12

Таблица 3-2. Варианты использования. Основной процесс
Основной процесс (ход, поток работ)
Центр
Услугодатель
Услугодатель (архив)
Услугодатель
(техник-инвентаризатор)
1. Проверка документов, прием, составление реестра
2. Проверка полноты документов при получении с центра по реестру
3. Прием по реестру
5. Вносит данные в журнал отдела
4. Поиск архивных дел по заявкам
6. Назначает выезд на объект недвижимости собственнику или иному правообладателю, либо доверенному лицу (по доверенности)
7. Обмер жилых помещений с составлением абриса, обработка результатов полевых работ,  вычерчивание плана помещений,  заполнение установленных форм технического паспорта, при необходимости вынесение заключения об изменении общей площади объектов недвижимости, внесение в базу данных технических характеристик, формирование инвентарного дела или внесение изменений в существующее инвентарное дело
10. Принимает 2-й экземпляр тех. паспорта по журналу для передачи в центр
8. Принимает 1-й экземпляр тех. паспорта по журналу на хранение, вносит в реестр данные
12. Выдает владельцу или действующему от его имени доверенному лицу изготовленный технический паспорт по расписке
11. Передает в центр по реестру 2-й экземпляр тех. паспорта для выдачи услугополучателю

3-2-кесте. Пайдалану нұсқалары. Негізгі процесс
Негізгі процес (жұмыс барысы, ағыны)
ХҚКО
Қызмет беруші
Қызмет беруші (мұрағат)
Қызмет беруші (техник-түгендеуші)
1. Құжаттарды тексеру, қабылдау, тізілім толтыру
2. ХҚКО-нан тізілім алу кезінде құжаттардың толықтығын тексеру
3. Тізілім бойынша қабылдау
5. Деректерді бөлім журналына түсіру
4. Тапсырыс бойынша мұрағаттық істі іздестіру
6. Жеке меншік және өзге де құқық иесіне немесе сенімді адамына (сенім хат арқылы) жылжымайтын мүлік объектісіне шығуды тағайындау
7. Абристі толтыру арқылы тұрғын жайды өлшеу, далалық жұмыс нәтижесін өңдеу, үй-жай жоспарын сызу, белгіленген нысан бойынша техникалық паспортты толтыру, қажетті болғанда жылжымайтын мүлік объектісінің жалпы алаңы өзгергені туралы қорытынды шығару, техникалық сипаттамаларын деректер базасына салу, мұрағаттық істі қалыптастыру немесе мұрағатта бар іске өзгеріс енгізу
10. Техникалық паспорттың 2-ші данасын ХҚКО-на жіберу үшін журнал арқылы қабылдау
8. Техникалық паспорттың 1-ші данасын сақтау үшін журнал арқылы қабылдап, тізім деректеріне салу
12. Техникалық паспорт жылжымайтын мүлік иесіне немесе сенімхат арқылы әрекет етуші сенімді адамына қолхат арқылы беріледі
11. Өтініш иесіне беру үшін техникалық паспорттың 2-ші данасын тізім бойынша ХҚКО-на жіберу

Таблица 4-2. Варианты использования. Основной процесс
Основной процесс (ход, поток работ)
Центр
Услугодатель
Услугодатель (архив)
Услугодатель
(техник-инвентаризатор)
1. Проверка документов, прием, составление реестра
2. Проверка полноты документов при получении с центр по реестру
3. Прием по реестру
5. Вносит данные в журнал отдела
4. Поиск архивных дел по заявкам
6. Назначает выезд на объект недвижимости собственнику или иному правообладателю, либо доверенному лицу (по доверенности)
7. Обмер жилых помещений с составлением абриса, обработка результатов полевых работ, вычерчивание плана помещений, заполнение установленных форм технического паспорта, при необходимости вынесение заключения об изменении общей площади объектов недвижимости, внесение в базу данных технических характеристик, формирование инвентарного дела или внесение изменний в существующее инвентарное дело
10. Принимает 2-й экземпляр тех. паспорта по журналу для передачи в центр
8. Принимает 1-й экземпляр тех. паспорта по журналу на хранение, вносит в реестр данные
12. Выдает владельцу или действующему от его имени доверенному лицу изготовленный технический паспорт по расписке
11. Передает в центр по реестру 2-й экземпляр тех. паспорта для выдачи услугополучателю
9. Инвентарные дела (технические паспорта) раскладываются по адресам
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
«Выдача технического паспорта
объектов недвижимости»
Схема функционального взаимодействия
Центр
Услугодатель
Услугодатель (архив)
Услугодатель (техник инвентаризатор)
О-1. Проверка документов
О-4. Прием документов по книге учета
О-7. Рассмотрение заявления и выезд на объект недвижимости
Полный пакет документов
О-6. Прием по реестру, поиск и передача инвентарного дела исполнителю
О-2. Прием, внесение записи о приеме в книгу учета документов
О-5. Передача документов по книге учета 2 раза в день
О-3. Выдача расписки
О-9. Возвращения инвентарного дела по адресам
О-8. Проведение технических действий
О-10. Выдача исполненных документов по расписке
Приложение 3
к регламенту государственной услуги
"Выдача технического паспорта объектов недвижимости"
Справочник
бизнес-процессов оказания государственной услуги
«Выдача технического паспорта объектов недвижимости»
Сноска. Регламент дополнен Приложением 3 в соответствии с приказом Министра юстиции РК от 19.06.2014 № 213 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
*При оказании услуги через Центры обслуживания населения
**При предоставлении услуги в электронном формате посредством
веб-портала «электронного правительства»
*СФЕ      - структурно-функциональная единица: взаимодействие
структурных подразделений (работников) услугодателя, центра
обслуживания населения, веб-портала «электронного правительства»;
-
начало или завершение оказания государственной услуги;
-
наименование процедуры (действия) услугополучателя и (или) СФЕ;
-
вариант выбора;
-
переход к следующей процедуре (действию)
-
ИИС ЦОН – интегрированная информационная система центров обслуживания населения;
-
ПЭП – веб-портал «электронного правительства»;
-
ЦПН – центр по недвижимости;
-
ЭЦП – электронно-цифровая подпись.
Приложение 10
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 30 января 2014 года № 34
Регламент государственной услуги
«Выдача дубликата технического паспорта объектов недвижимости»

4-2-кесте. Пайдалану нұсқалары. Негізгі процесс
Негізгі процес (жұмыстың барысы, ағыны)
ХҚКО
Уәкілетті орган
Уәкілетті орган (мұрағат)
Уәкілетті орган Техникалық түгендеуші
1. Құжаттарды тексеру, қабылдау, тізілімді құру
2. Тізілім арқылы ХҚКО-нан келетін құжаттардың толықтығын тексеру
3. Тізіліммен қабылдау
5. Бөлім журналына мәліметті түсіру
4. Құжаттарды тапсырыс арқылы мұрағаттан іздеу
6. Жылжымайтын мүлік иесіне және құқық иесіне шығу уақытын белгілеу
7. Тұрғын жайдың абрисін жасап нақты өлшемін алу, сыртқы жұмыстарының нәтижелерін қорытындылау, тұрғын жайдың жоспарын сызу, техникалық паспортты заңдылыққа сәйкес толтыру қажет болған жағдайда жылжымайтын мүліктің жалпы ауданының өлшемін өзгерту жөнінде қорытынды жасау, техникалық сипаттамаларын базаға енгізу, түгендеу жұмыстарын қалыптастыру немесе оған өзгерістер енгізу
10. Техникалық паспорттардың 2-ші данасын қабылдап журнал арқылы ХҚКО-на жөнелту
8. Журнал бойынша паспорттың 1-ші данасын қабылдап сақтайды, тізілім мәліметтерін енгізеді
12. Дайын болған техникалық паспортты мүлік иесіне немесе сенімхат арқылы келген кісіге қолхатпен беріледі
11. ХҚҚО техникалық төлкұжаттың 2-ші данасын беру
9. Түгендеу істері мекен–жайы бойынша сөрелерге орналастырады
«Жылжымайтын мүлік объектілеріне
техникалық паспорт беру»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
регламентіне 2-қосымша
Функционалдық іс-қимыл сызбанұсқасы
Орталық
Қызмет беруші
Қызмет беруші (мұрағат)
Қызмет беруші (техник-түгендеуші)
О-1. Құжаттарды тексеру
Толық құжаттар пакеті
О-3. Қолхатты беру
О-2. Құжаттар есепке алу кiтабына қабылдау және қабылдау туралы жазбаны енгізу
О-10. Орындалған құжаттарды қолхат арқылы беру
О-4. Құжаттарды есептеу кiтабі арқылы қабылдау
О-5. Күніне 2 рет құжаттарды есептеу кiтабі арқылы жіберу
О-6. Тiзiлiм бойынша қабылдау, түгендеу iсiн орындаушыға іздестіру және тапсыру
О-9. Түгендеу iсiн мекен-жайға қайтару
О-7. Өтініштерді қарастыру және жылжымайтын мүлiк объектiсiне шығу
О-8. Техникалық іс-әрекеттерін өткізу
«Жылжымайтын мүлік объектілеріне
техникалық паспорт беру»
мемлекеттік қызмет регламентіне
3-қосымша
«Жылжымайтын мүлік объектілеріне техникалық паспорт беру»
Мемлекеттік қызмет көрсету бизнес-процесстерінің
Анықтамасы
Ескерту. Регламент 3-қосымшамен толықтырылды - ҚР Әділет министрінің 19.06.2014 № 213 бұйрығымен (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
* Халыққа қызмет көрсету орталығы арқылы қызмет көрсету барысында
* Халыққа қызмет көрсету орталығы арқылы қызмет көрсету барысында
*ҚФБ – Құрылымдық-функционалдық бірлік: көрсетілетін қызмет берушінің, Халыққа қызмет көрсету орталығыың, «электрондық үкіметтің веб-порталының құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылы.
- ХҚКО БАЖ – Халыққа қызмет көрсету орталығы бірегей ақпараттық жүйесі;
- ЭҮП - «Электрондық үкімет» порталы;
- ЖМО – Жылжымайтын мүлік орталығы;
- ЭЦҚ - электронно-цифрлық қол таңба.
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2014 жылғы 30 қаңтардағы
№ 34 бұйрығына
10-қосымша
«Жылжымайтын мүлік объектілеріне техникалық паспорттың
телнұсқасын беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті

1. Общие положения
1. Настоящий Регламент государственной услуги «Выдача дубликата технического паспорта объектов недвижимости» (далее – государственная услуга) оказывается и республиканскими государственными казенными предприятиями «Центры по недвижимости областей, городов Астаны и Алматы» и их филиалами (далее – услугодатель), через Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения «Центр обслуживания населения» Комитета по контролю автоматизации государственных услуг и координации деятельности центров обслуживания населения Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан (далее – центр), а также в части подачи заявления через веб-портал «электронного правительства» www.e.gov.kz (далее – ПЭП).
Государственная услуга оказывается на основании стандарта государственной услуги «Выдача дубликата технического паспорта объектов недвижимости», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2013 года № 1586 (далее – стандарт).
2. Форма оказываемой услуги: электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
3. Результатом завершения оказываемой услуги является дубликат технического паспорта объекта недвижимости.
2. Описание порядка действий структурных
подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания
государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) услугодателя по оказанию государственной услуги является запрос установленной формы, согласно приложению 1 стандарта государственной услуги.
5. Услугополучатель подает запрос о получении услуги в центр, затем работник услугодателя согласно своим функциональным обязанностям осуществляет прием документов по книге учета документов с центра, услугодатель осуществляет рассмотрение представленных запросов из центра, подготавливает, справку направляет результат оказания государственной услуги в центр передача исполненных документов в центр производится по книге учета документов.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений
(работников) в процессе оказания государственной услуги
6. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) центр – прием и выдача документов;
2) инспектор накопительного отдела центра - направление и получение документов от услугодателя;

1. Жалпы ережелер
1. «Жылжымайтын мүлік объектілеріне техникалық паспорт беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) «Облыстар, Астана және Алматы қалаларының жылжымайтын мүлік орталықтары» республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорындарымен (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің Мемлекеттiк көрсетілетін қызметтерді автоматтандыруды бақылау және халыққа қызмет көрсету орталықтарының қызметін үйлестіру комитетінің шаруашылық жүргізу құқығындағы «Халыққа қызмет көрсету орталығы» республикалық мемлекеттік кәсіпорны (бұдан әрі – орталық) арқылы, сондай-ақ өтініш беру бөлігінде www.e.gov.kz «электрондық үкімет» веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы көрсетіледі.
Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 31 желтоқсандағы № 1586 қаулысымен бекітілген «Жылжымайтын мүлік объектісінің техникалық құжаттың телнұсқасың беру» мемлекеттік көрсетілетін стандартқа сәйкес көрсетіледі (бұдан әрі - стандарт).
2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз жүзінде.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі жылжымайтын мүлік объектісінің техникалық паспортының телнұсқасын беру болып табылады.
2. Көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің
(қызметкерлерінің) мемлекеттік қызмет көрсету процессіндегі
іс-қимылдар тәртібінің сипаттамасы
4. Мемлекеттік қызмет көрсету стандартының 1-қосымшасына сәйкес нысан бойынша сұрау салу көрсетілетін қызметті берушінің мемлекеттiк қызмет көрсету бойынша рәсiмдерінің (іс-қимылдарының) басталуына негіздеме болады.
5. Көрсетілетін қызметті алушы орталыққа қызмет алу туралы сұрау салу жібереді, көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері өз лауазымдық міндеттеріне байланысты орталықтан құжаттарды есепке алу кітабы арқылы құжаттарды қабылдайды, келіп түскен сұрау салуларды қарастырып, анықтаманы дайындайды, мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін орталыққа жолдайды, орындалған құжаттарды Орталыққа беру құжаттарды есепке алу кітабы арқылы жасалады.
3. Көрсетілетін қызметті алушының құрылымдық бөлімшелерінің
(қызметкерлерінің) мемлекеттік қызмет көрсету процессіндегі
өзара іс-қимыл тәртібінің сипаттамасы
6. Мемлекеттік қызмет көрсету процессіне қатысатын көрсетілетін қызметті беруші құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлердің) тізбесі:
1) орталық – құжаттарды қабылдау және тапсыру;
2) орталықтың жинақтау бөлімінің инспекторы – құжаттарды жіберу және көрсетілетін қызметті берушіден алу;

Сноска. Регламент дополнен пунктом 11 в соответствии с приказом Министра юстиции РК от 19.06.2014 № 213 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
«Выдача дубликата технического
паспорта объектов недвижимости»
Действия (процесса, процедуры, операции) и их описание при
оказании государственной услуги в зависимости от видов
объектов недвижимости
Таблица 1. Выдача дубликата технического паспорта на
квартиры, комнаты в общежитиях, индивидуальные жилые дома,
индивидуальные гаражи, дачные строения.
Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия
(хода, потока работ)
1
2
2
Наименование
Центр
Услугодатель
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Проверка документов, прием
Проверка полноты документов при получении с центра по реестру
4
Форма завершения (данные, документ, организационно- распорядительное решение)
Регистрация в журнале и выдача расписки, составление реестра
Регистрация в журнале, передача в архив по реестру
5
Сроки исполнения
15 минут
15 минут
6
Номер следующего действия
2
3
продолжение таблицы
3
4
5
Услугодатель (архив)
Услугодатель (архив)
Услугодатель
Прием по реестру
Поиск архивных дел по заявкам
Изготовление дубликата путем ксерокопирования с технического паспорта, хранящегося в инвентарном деле с проставлением штампа «Толкужат/Дубликат»
10 минут
30 минут
30 минут
4
5
6
Продолжение таблицы
Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия (хода, потока работ)
6
2
Наименование
Услугодатель (архив)
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Подшивает в инвентарное дело
4
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Расписывается в журнале
5
Сроки исполнения
10 минут
6
Номер следующего действия
7
продолжение таблицы
7
8
9
10
Услугодатель (архив)
Услугодатель
Услугодатель
Центр
Инвентарные дела (технические паспорта) раскладываются по адресам
Принимает экземпляр дубликата тех. паспорта по журналу для передачи в центр
Передает в центр по реестру экземпляр дубликата тех. паспорта для выдачи услугополучателю
Выдает владельцу или действующему от его имени доверенному лицу дубликат технического паспорта по расписке
Хранение
Расписывается в журнале
Отметка в реестре
Услугополучатель расписывается в журнале о получении дубликата тех. паспорта
10 минут
10 минут
10 минут
10 минут
10
11
12
Таблица 2. Варианты использования. Основной процесс
Центр
Услугодатель
Услугодатель (архив)
Услугодатель
1. Проверка документов, прием, составление реестра

Ескерту. Регламент 11-тармақпен толықтырылды - ҚР Әділет министрінің 19.06.2014 № 213 бұйрығымен (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
«Жылжымайтын мүлік объектілеріне
техникалық паспорттың телнұсқасын беру»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
регламентіне 1-қосымша
Жылжымайтын мүлік объектісінің түріне байланысты мемлекеттік
қызмет көрсету кезіндегі іс-қимылдар (процестер, рәсімдер,
операциялар) және олардың сипаттамалары
1-кесте. Пәтерге, жатақхана бөлмесіне, жеке тұрғын үйге,
жеке гараждарға, саяжай құрылыстарға техникалық
паспорттың телнұсқасын беру
Негізгі процестің іс-әрекеті (жүріс, жұмыстың ағымы)
1
Іс-әрекет № (жүріс, жұмыстың ағымы)
1
2
2
Атауы
ХҚКО
Қызмет беруші
3
Іс-әрекет атауы (үдеріс, рәсім, операция) және оның сипаттамасы
Құжаттарды тексеру, қабылдау
ХҚКО-дан тізілім бойынша қабылданған құжатардың толықтығын тексеру
4
Аяқтау нысаны (деректер, құжат деректері, ұйымдық өкімдік шешімі)
Мұрағат тiзiмінiң қолхат, құрастыруы, берiлу журналдағы тiркеу және беру
Тiзiм бойынша мұрағатқа өткізу, журналға тiркеу
5
Орындау мерзімі
15 минут
15 минут
6
Келесі іс-әрекеттің нөмірі
2
кестенің жалғасы
3
4
5
Қызмет беруші (мұрағат)
Қызмет беруші (мұрағат)
Қызмет беруші
Тізім бойынша қабылдау
Сұрау салу бойынша мұрағаттық істерді іздеу
Түгендеу ісінде сақталған техникалық құжаттың көшірмесін түсіру жолымен телнұсқаны дайындау және «Төлқұжат/Дубликат» деген мөр қою
10 минут
30 минут
30 минут
4
5
6
кестенің жалғасы
Негізгі процессінің іс-әрекеті (жүріс, жұмыстың ағымы)
1
Іс-әрекет № (жүріс, жұмыстың ағымы)
6
2
Атауы
Қызмет беруші (мұрағат)
3
Іс-әрекет атауы (жүріс, рәсім, операция) және оның сипаттамасы
Түгендеу ісіне тігіледі
4
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдық басқару шешімі)
Журналға қол қою
5
Атқару мерзімі
10 минут
6
Келесі іс-әрекетінің нөмірі
7
кестенің жалғасы
7
8
9
10
Қызмет беруші (мұрағат)
Қызмет беруші
Қызмет беруші
ХҚКО
Мекен-жай бойынша түгендеу істерін (техникалық құжаттар) орналастырады
ХҚКО жолдау үшін журнал бойынша техникалық құжаттың телнұсқасының данасын қабылдайды
Журнал бойынша техникалық құжаттың телнұсқасын арызданушыға беру үшін ХҚКО-ға жолдайды
Техникалық құжаттың телнұсқасын қолхат негізінде Иесіне немесе оның атынан әрекет етуші сенімді өкіліне береді
Сақтау
Журналға қол қою
Тізімде белгі қою
Техникалық құжаттың телнұсқасын алған туралы қызмет алушы журналда қол қояды
10 минут
10 минут
10 минут
10 минут
10
11
12
2-кесте. Пайдалану нұсқалары. Негiзгi процесс
ХҚКО
Қызмет беруші
Қызмет беруші (мұрағат)
Қызмет беруші
1.Құжаттарды қабылдау, тексеру, тізілімді құрастыру

2. Проверка полноты документов при получении с центра по реестру
3. Прием по реестру
5. Вносит данные в журнал отдела
4. Поиск архивных дел по заявкам
6. Изготовление дубликата путем ксерокопирования с технического паспорта, хранящегося в инвентарном деле и проставление штампа «Толкужат/Дубликат».
7. Подготовка дубликата технического паспорта
10. Принимает экземпляр дубликата тех. паспорта по журналу для передачи в центр
8. Подшивает в инвентарное дело заявление с пакетом документов

2. ХҚКО-дан тізілім бойынша қабылданған құжатардың толықтығын тексеру
3. Тізілім бойынша қабылдау
5. Бөлімнің журналына деректер енгізеді
4. Сұрау сауалдар бойынша мұрағаттық істерді іздеу
6. Түгендеу ісінде сақталған техникалық құжаттан көшірме түсіру жолмен телнұсқаны дайындау және «Төлқұжат/Дубликат» деген мөр қою.
7. Техникалық құжаттың телнұсқасын дайындау
10. ХҚКО жолдау үшін журнал бойынша техникалық құжаттың телнұсқасының данасын қабылдайды
8.Құжаттар топтамасын өтінішпен бірге Түгендеу ісіне тігу

2. Проверка полноты документов при получении с центр по реестру
3. Прием по реестру
5. Вносит данные в журнал отдела
4. Поиск архивных дел по заявкам
6. Ксерокопирование с технического паспорта, хранящегося в инвентарном деле и проставление штампа «Толкужат/Дубликат»
7. Подготовка дубликата технического паспорта
10. Принимает дубликата тех. паспорта по журналу для передачи в центр
8. Принимает дубликат технического паспорта по журналу на хранение и подшивает в инвентарное дело заявление с пакетом документов

2. ХҚКО-дан тізілім бойынша қабылданған құжатардың толықтығын тексеру
3. Тізілім бойынша қабылдау
5. Бөлімнің журналына деректер енгізеді
4. Сұрау сауалдар бойынша мұрағаттық істерді іздеу
6. Түгендеу ісінде сақталған техникалық құжаттан көшірме түсіру жолмен телнұсқаны дайындау және «Төлқұжат/Дубликат» деген мөр қою.
7. Техникалық құжаттың телнұсқасын дайындау
10. ХҚКО жолдау үшін журнал бойынша техникалық құжаттың телнұсқа данасын қабылдайды
8.Құжаттар топтамасын өтінішпен бірге Түгендеу ісіне тігу