Об утверждении Положении областных территориальных инспекции лесного и охотничьего хозяйства Комитета лесного и охотничьего хозяйства Министерства окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан"
Приказ Министра окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан от 27 января 2014 года № 20-Ө. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 7 февраля 2014 года № 9135. Утратил силу приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 11 декабря 2015 года № 18-06/1085
Сноска. Утратил силу приказом Министра сельского хозяйства РК от 11.12.2015 № 18-06/1085.
В соответствии с подпунктом 2) пункта 3 статьи 3 и подпунктом 6) пункта 1 статьи 29 Закона Республики Казахстан от 24 марта 1998 года «О нормативных правовых актах», а также с подпунктом 5) пункта 1 постановления Правительства Республики Казахстан от 27 декабря 2013 года № 1413 «О некоторых вопросах Министерства окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан», ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые Положения следующих областных территориальных инспекции лесного и охотничьего хозяйства Комитета лесного и охотничьего хозяйства Министерства окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан:
1) Положение о республиканском государственном учреждении «Акмолинская областная территориальная инспекция лесного и охотничьего хозяйства Комитета лесного и охотничьего хозяйства Министерства окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан»;
2) Положение о республиканском государственном учреждении «Актюбинская областная территориальная инспекция лесного и охотничьего хозяйства Комитета лесного и охотничьего хозяйства Министерства окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан»;
3) Положение о республиканском государственном учреждении «Алматинская областная территориальная инспекция лесного и охотничьего хозяйства Комитета лесного и охотничьего хозяйства Министерства окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан»;
4) Положение о республиканском государственном учреждении «Атырауская областная территориальная инспекция лесного и охотничьего хозяйства Комитета лесного и охотничьего хозяйства Министерства окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан»;
5) Положение о республиканском государственном учреждении «Восточно-Казахстанская областная территориальная инспекция лесного и охотничьего хозяйства Комитета лесного и охотничьего хозяйства Министерства окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан»;
6) Положение о республиканском государственном учреждении «Жамбылская областная территориальная инспекция лесного и охотничьего хозяйства Комитета лесного и охотничьего хозяйства Министерства окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан»;

Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігінің Орман және аңшылық шаруашылығы комитеті облыстық орман және аңшылық шаруашылығы аумақтық инспекцияларының ережелерін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрінің 2014 жылғы 27 қаңтардағы № 20-ө бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2014 жылы 07 ақпанда № 9135 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 11 желтоқсандағы 18-06/1085 бұйрығымен
Ескерту. Бұйрықтың күші жойылды - ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 11.12.2015 № 18-06/1085 бұйрығымен.
«Нормативтік құқықтық актілер туралы» Қазақстан Республикасының 1998 жылғы 24 наурыздағы Заңының 3-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына және 29-бабы 1-тармағының 6) тармақшасына, сондай-ақ «Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігінің кейбір мәселелері туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 27 желтоқсандағы № 1413 қаулысына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігінің Орман және аңшылық шаруашылығы комитетінің мына облыстық орман және аңшылық шаруашылығы аумақтық инспекцияларының ережелері бекітілсін:
1) «Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігінің Орман және аңшылық шаруашылығы комитеті Ақмола облыстық орман және аңшылық шаруашылығы аумақтық инспекциясы» республикалық мемлекеттік мекемесі туралы ереже;
2) «Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігінің Орман және аңшылық шаруашылығы комитеті Ақтөбе облыстық орман және аңшылық шаруашылығы аумақтық инспекциясы» республикалық мемлекеттік мекемесі туралы ереже;
3) «Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігінің Орман және аңшылық шаруашылығы комитеті Алматы облыстық орман және аңшылық шаруашылығы аумақтық инспекциясы» республикалық мемлекеттік мекемесі туралы ереже;
4) «Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігінің Орман және аңшылық шаруашылығы комитеті Атырау облыстық орман және аңшылық шаруашылығы аумақтық инспекциясы» республикалық мемлекеттік мекемесі туралы ереже;
5) «Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігінің Орман және аңшылық шаруашылығы комитеті Шығыс Қазақстан облыстық орман және аңшылық шаруашылығы аумақтық инспекциясы» республикалық мемлекеттік мекемесі туралы ереже;
6) «Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігінің Орман және аңшылық шаруашылығы комитеті Жамбыл облыстық орман және аңшылық шаруашылығы аумақтық инспекциясы» республикалық мемлекеттік мекемесі туралы ереже;

7) Положение о республиканском государственном учреждении «Западно-Казахстанская областная территориальная инспекция лесного и охотничьего хозяйства Комитета лесного и охотничьего хозяйства Министерства окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан»;
8) Положение о республиканском государственном учреждении «Карагандинская областная территориальная инспекция лесного и охотничьего хозяйства Комитета лесного и охотничьего хозяйства Министерства окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан»;
9) Положение о республиканском государственном учреждении «Костанайская областная территориальная инспекция лесного и охотничьего хозяйства Комитета лесного и охотничьего хозяйства Министерства окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан»;
10) Положение о республиканском государственном учреждении «Кызылординская областная территориальная инспекция лесного и охотничьего хозяйства Комитета лесного и охотничьего хозяйства Министерства окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан»;
11) Положение о республиканском государственном учреждении «Мангистауская областная территориальная инспекция лесного и охотничьего хозяйства Комитета лесного и охотничьего хозяйства Министерства окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан»;
12) Положение о республиканском государственном учреждении «Павлодарская областная территориальная инспекция лесного и охотничьего хозяйства Комитета лесного и охотничьего хозяйства Министерства окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан»;
13) Положение о республиканском государственном учреждении «Северо-Казахстанская областная территориальная инспекция лесного и охотничьего хозяйства Комитета лесного и охотничьего хозяйства Министерства окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан»;
14) Положение о республиканском государственном учреждении «Южно-Казахстанская областная территориальная инспекция лесного и охотничьего хозяйства Комитета лесного и охотничьего хозяйства Министерства окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан».
2. Комитету лесного и охотничьего хозяйства Министерства окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа его направление на официальное опубликование в периодических печатных изданиях и в информационно-правовой системе «Әділет»;

7) Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігінің Орман және аңшылық шаруашылығы комитеті Батыс Қазақстан облыстық орман және аңшылық шаруашылығы аумақтық инспекциясы» республикалық мемлекеттік мекемесі туралы ереже;
8) Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігінің Орман және аңшылық шаруашылығы комитеті Қарағанды облыстық орман және аңшылық шаруашылығы аумақтық инспекциясы» республикалық мемлекеттік мекемесі туралы ереже;
9) Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігінің Орман және аңшылық шаруашылығы комитеті Қостанай облыстық орман және аңшылық шаруашылығы аумақтық инспекциясы» республикалық мемлекеттік мекемесі туралы ереже;
10) Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігінің Орман және аңшылық шаруашылығы комитеті Қызылорда облыстық орман және аңшылық шаруашылығы аумақтық инспекциясы» республикалық мемлекеттік мекемесі туралы ереже;
11) Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігінің Орман және аңшылық шаруашылығы комитеті Маңғыстау облыстық орман және аңшылық шаруашылығы аумақтық инспекциясы» республикалық мемлекеттік мекемесі туралы ереже;
12) Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігінің Орман және аңшылық шаруашылығы комитеті Павлодар облыстық орман және аңшылық шаруашылығы аумақтық инспекциясы» республикалық мемлекеттік мекемесі туралы ереже;
13) Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігінің Орман және аңшылық шаруашылығы комитеті Солтүстік Қазақстан облыстық орман және аңшылық шаруашылығы аумақтық инспекциясы» республикалық мемлекеттік мекемесі туралы ереже;
14) Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігінің Орман және аңшылық шаруашылығы комитеті Оңтүстік Қазақстан облыстық орман және аңшылық шаруашылығы аумақтық инспекциясы» республикалық мемлекеттік мекемесі туралы ереже.
2. Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігінің Орман және аңшылық шаруашылығы комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықтың мемлекеттік тіркеуден өткеннен кейін он күнтізбелік күн ішінде оны ресми жариялауға мерзімді баспасөз басылымдарына және «Әділет» ақпараттық-құқықтық жүйесіне жіберілуін;

3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан;
4) государственную перерегистрацию областных территориальных инспекции лесного и охотничьего хозяйства Комитета лесного и охотничьего хозяйства Министерства окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан в органах юстиции Республики Казахстан.
3. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр                                    Н. Каппаров
Утверждено
приказом Министра окружающей среды и
водных ресурсов
Республики Казахстан
от 27 января 2014 года № 20-Ө
Положение
о республиканском государственном учреждении «Акмолинская
областная территориальная инспекция лесного и охотничьего
хозяйства Комитета лесного и охотничьего хозяйства
Министерства окружающей среды и водных ресурсов
Республики Казахстан»
1. Общие положения
1. Республиканское государственное учреждение «Акмолинская областная территориальная инспекция лесного и охотничьего хозяйства Комитета лесного и охотничьего хозяйства Министерства окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан» (далее - Инспекция) является территориальным подразделением Комитета лесного и охотничьего хозяйства Министерства окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан (далее – Комитет), уполномоченным на выполнение реализационных, контрольных и надзорных функции в области лесного хозяйства, животного мира (кроме рыбных ресурсов и других водных животных), особо охраняемых природных территорий.
Инспекция уполномочена осуществлять контроль и надзор, а также координацию деятельности Коргалжынского государственного природного заповедника, государственных национальных природных парков «Кокшетау» и «Буйратау», Сандыктауского учебно-производственного лесного хозяйства, республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения «Жасыл Аймак», коммунального государственного предприятия «Астана орманы» и охрану Восточного государственного зоологического природного заказника.
2. Инспекция в своей деятельности руководствуется Конституцией Республики Казахстан, законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
3. Инспекция является юридическим лицом, подведомственным Комитету, в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печать и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, а также в соответствии с законодательством Республики Казахстан счета в органах казначейства.

3) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын;
4) Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігінің Орман және аңшылық шаруашылығы комитетінің облыстық орман және аңшылық шаруашылығы аумақтық инспекцияларының Қазақстан Республикасының әділет органдарында мемлекеттік қайта тіркелуін қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық ол алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Министр                                           Н. Қаппаров
Қазақстан Республикасы
Қоршаған орта және су ресурстары
министрінің
2014 жылғы 27 қаңтардағы
№ 20-Ө бұйрығымен
бекітілген
«Қазақстан Республикасы Қоршаған орта
және су ресурстары министрлігі
Орман және аңшылық шаруашылығы комитетінің
Ақмола облыстық орман және аңшылық шаруашылығы аумақтық
инспекциясы» республикалық мемлекеттік мекемесі туралы
ережесі
1. Жалпы ережелер
1. «Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігі Орман және аңшылық шаруашылығы комитетінің Ақмола облыстық орман және аңшылық шаруашылығы аумақтық инспекциясы» республикалық мемлекеттік мекемесі (бұдан әрi - Инспекция) Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігі Орман және аңшылық шаруашылығы комитетінің (бұдан әрі - Комитет) орман шаруашылығы, жануарлар дүниесi (балық ресурстарынан және өзге су жануарларынан басқа), ерекше қорғалатын табиғи аумақтар саласында атқару, бақылау және қадағалау функцияларын орындауға уәкілетті аумақтық бөлімшесі болып табылады.
Инспекция Қорғалжын мемлекеттік табиғи қорығының, «Көкшетау» және «Бұйратау» мемлекеттік ұлттық табиғи парктерінің, Сандықтау оқу-өндірістік орман шаруашылығының, шаруашылық жүргізу құқығындағы «Жасыл аймақ» республикалық мемлекеттік кәсіпорнының, «Астана орманы» коммуналдық мемлекеттік кәсіпорнының қызметіне және Шығыс мемлекеттік зоологиялық табиғи қаумалының қорғалуына бақылау мен қадағалауды, сондай-ақ олардың қызметін үйлестіруді жүзеге асыруға уәкілетті.
2. Инспекция өзінің қызметiнде Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының заңдарын, Қазақстан Республикасының Президентi мен Yкiметiнiң актілерін, өзге де нормативтiк құқықтық актілердi, сондай-ақ осы Ереженi басшылыққа алады.
3. Инспекция Комитетке ведомстволық бағынысты мемлекеттік мекеменiң ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, мемлекеттiк тiлде өзінің атауы жазылған мөрi мен мөртабандары, белгiленген үлгідегi бланкілерi, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарда шоттары болады.

4. Инспекция вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
5. Инспекция выступает стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если уполномочена на это в соответствии с законодательством.
6. Структура и штатная численность Инспекции утверждаются Ответственным секретарем Министерства окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан по согласованию с Министром окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан в пределах общей численности территориальных подразделении Комитета.
7. Юридический адрес Инспекции: 020000, Акмолинская область, г. Кокшетау, ул. Громова, 21.
8. Финансирование расходов на содержание Инспекции осуществляется из республиканского бюджета.
9. Инспекции не допускается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся функциями Инспекции.
В случае предоставления законодательными актами Инспекции прав по осуществлению деятельности, приносящей доходы, то доходы, полученные от такой деятельности, направляются в доход республиканского бюджета.
2. Основные задачи, функции и права Инспекции
10. Основными задачами Инспекции являются:
1) обеспечение рационального пользования ресурсами растительного и животного мира, особо охраняемых природных территорий;
2) участие в реализации государственной политики по вопросам лесного и охотничьего хозяйства, особо охраняемых природных территорий;
3) осуществление государственного контроля и надзора за охраной, защитой, воспроизводством и использованием лесных ресурсов и ресурсов животного мира, состоянием и деятельностью особо охраняемых природных территорий;
4) сохранение биологического разнообразия растительного, животного мира, типичных, уникальных и редких ландшафтов;
5) обеспечение установленного законодательством Республики Казахстан в области особо охраняемых природных территории режима охраны и воспроизводства объектов государственного природно-заповедного фонда на особо охраняемых природных территориях.
11. Инспекция осуществляет следующие функции:
1) обеспечение реализации государственной политики в области лесного хозяйства, особо охраняемых природных территорий;
2) осуществление координации и методическое руководство местных исполнительных органов областей, городов республиканского значения, столицы, ведающих лесным хозяйством, а также лесных учреждений и природоохранных организаций по вопросам охраны, защиты, пользования лесным фондом, воспроизводства лесов и лесоразведения;
3) заслушивание отчета руководителя структурного подразделения местного исполнительного органа областей, ведающего лесным хозяйством, а также руководителей лесных учреждений и природоохранных организаций по вопросам состояния, охраны, защиты, пользования лесным фондом, воспроизводства лесов и лесоразведения;

4. Инспекция өзінің атынан азаматтық-құқықтық қатынастарға түседi.
5. Егер заңнамаға сәйкес осыған уәкілетті болса, Инспекцияның мемлекет атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарабы болады.
6. Инспекцияның құрылымы және штат санын Комитеттің аумақтық бөлімшелерінің жалпы саны шегінде Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігінің Жауапты хатшысы Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрімен келісім бойынша бекітеді.
7. Инспекцияның заңдық мекен-жайы: 020000 Ақмола облысы, Көкшетау қаласы, Громов көшесі, 21.
8. Инспекцияны ұстауға жұмсалатын шығындарды қаржыландыру республикалық бюджеттен жүзеге асырылады.
9. Инспекцияның функциялары болып табылатын міндеттердi орындау мәселесінде Инспекцияның кәсiпкерлiк субъектілерімен шарттық қатынастарға түсуіне жол берілмейді.
Инспекцияға заңнамалық актілер оған табыс әкелетiн қызметті жүзеге асыру жөнінде құқық берген жағдайда мұндай қызметтен алынған табыс республикалық бюджеттің кiрiсiне жiберiледi.
2. Инспекцияның негізгі міндеттері, функциялары және құқықтары
10. Инспекцияның негізгі мiндеттерi:
1) өсiмдiктер мен жануарлар дүниесiнiң, ерекше қорғалатын табиғи аумақтардың ресурстарын ұтымды пайдалануды қамтамасыз ету;
2) орман және аңшылық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар мәселелері бойынша мемлекеттік саясатты iске асыруға қатысу;
3) орман ресурстары мен жануарлар дүниесi ресурстарын күзетуге, қорғауға, молықтыруға және пайдалануға, ерекше қорғалатын табиғи аумақтардың жай-күйi мен қызметiне мемлекеттiк бақылау мен қадағалауды жүзеге асыру;
4) өсімдіктер, жануарлар дүниесінің биологиялық әртүрлілігін, кәдімгі, бірегей және сирек ландшафтарды сақтау;
5) ерекше қорғалатын табиғи аумақтар саласындағы Қазақстан Республикасының заңнамасы белгілеген ерекше қорғалатын табиғи аумақтарда мемлекеттік табиғи-қорық қорының объектілерін қорғау мен молықтыру режимін қамтамасыз ету болып табылады.
11. Инспекция мынадай функцияларды жүзеге асырады:
1) орман шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыруды қамтамасыз ету;
2) облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың орман шаруашылығымен айналысатын жергілікті атқарушы органдарының, сондай-ақ орман мекемелері мен табиғат қорғау ұйымдарының орман қорын күзету, қорғау, пайдалану, ормандарды молықтыру және орман өсіру мәселелері бойынша қызметін үйлестіру және әдістемелік басшылықты жүзеге асыру;
3) облыстардың орман шаруашылығымен айналысатын жергілікті атқарушы органының құрылымдық бөлімшесі басшысының, сондай-ақ орман мекемелері мен табиғат қорғау ұйымдары басшыларының орман қорының жай-күйі, оны күзету, қорғау, пайдалану, ормандарды молықтыру және орман өсіру мәселелері бойынша есебін тыңдау;

4) приостановление, ограничивание, прекращение прав лесопользования на участках государственного лесного фонда, а также работ, представляющие опасность для состояния и воспроизводства лесов, в соответствии с законодательством Республики Казахстан в области лесного хозяйства;
5) рассмотрение дел об административных правонарушениях в области лесного законодательства Республики Казахстан, законодательства Республики Казахстан в области охраны, воспроизводства и использования животного мира и особо охраняемых природных территорий;
6) согласование с местным исполнительным органом области, разработанные ими проекты ставок платы за лесные пользования на участках государственного лесного фонда (за исключением ставок за древесину, отпускаемую на корню);
7) осуществление государственного контроля и надзора путем проверок в соответствии с законодательством Республики Казахстан в области лесного хозяйства, животного мира, особо охраняемых природных территорий.
12. Для реализации основных задач и осуществления своих функций Инспекция в пределах своей компетенции имеет право в установленном законодательством порядке:
1) осуществлять проверку всех видов работ и мероприятий по охране, защите, воспроизводству лесов и лесопользованию, а также контроль и надзор за соблюдением порядка, установленного законодательством Республики Казахстан, при производстве в лесах работ, не связанных с ведением лесного хозяйства и лесопользованием на территории лесного фонда, и давать физическим и юридическим лицам письменные указания по устранению выявленных недостатков;
2) составлять протоколы об административных правонарушениях в области лесного законодательства Республики Казахстан, охраны, воспроизводства и использовании животного мира и особо охраняемых природных территорий;
3) останавливать транспортные и плавучие средства на территориях охотничьих угодий, а также на особо охраняемых природных территориях и при выезде из них проводить личный досмотр и досмотр транспортных и плавучих средств в целях выявления и пресечения фактов браконьерства, изымать огнестрельное оружие и орудия браконьерства с последующей передачей в органы внутренних дел;
4) выдавать предписания об устранении нарушений законодательства Республики Казахстан в области охраны, защиты, пользования лесным фондом, воспроизводства лесов и лесоразведения, воспроизводства и использовании животного мира и особо охраняемых природных территорий;
5) обеспечивать соблюдение установленных запретов и ограничений для граждан и должностных лиц, проживающих или пребывающих на территории Республики Казахстан, в пользовании животным миром, давать обязательные для исполнения указания о прекращении нарушений;

4) мемлекеттік орман қоры учаскелерiнде орман пайдалану құқығын, сондай-ақ ормандардың жай-күйi мен молықтырылуына қауiп төндiретiн жұмыстарды орман шаруашылығы саласындағы Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес тоқтата тұру, шектеу, тоқтату;
5) Қазақстан Республикасының орман заңнамасы, жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану мен ерекше қорғалатын табиғи аумақтар саласындағы Қазақстан Республикасының заңнамасы аясындағы әкiмшiлiк құқық бұзушылықтар туралы iстердi қарау;
6) мемлекеттік орман қоры учаскелерінде орман пайдалану үшін төлемақы ставкаларының (өсіп тұрған күйінде босатылатын сүрек үшін ставкаларды қоспағанда) өзі әзірлеген жобаларын облыстың жергілікті атқарушы органымен келісу;
7) орман шаруашылығы, жануарлар дүниесі, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар саласындағы Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес тексерулер арқылы мемлекеттік бақылау мен қадағалауды жүзеге асыру.
12. Негізгі міндеттер іске асыру және өзінің функцияларын жүзеге асыру үшін Инспекция өзінің құзіреті шегінде заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) ормандарды қорғау, күзету, молықтыру мен орман пайдалану жөніндегі барлық жұмыс түрлері мен іс-шараларды тексеруге, сондай-ақ орман қорының аумағында орман шаруашылығын жүргізумен және орман пайдаланумен байланысты емес жұмыстарды жүргізу кезінде Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіптің сақталуына бақылау мен қадағалау жасауға, жеке және заңды тұлғаларға анықталған кемшіліктерді жою жөнінде жазбаша нұсқаулар беруге;
2) Қазақстан Республикасының орман заңнамасы, жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану мен ерекше қорғалатын табиғи аумақтар саласындағы әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы хаттамалар толтыруға;
3) браконьерлік фактілерін анықтау және оларға жол бермеу мақсатында аңшылық алқаптардың аумақтарында, сондай-ақ ерекше қорғалатын табиғи аумақтарда және оларға келіп кірер кезде көлік және жүзу құралдарын тоқтатуға, жеке адамдарды тексеруге, көлік және жүзу құралдарын тексеріп шығуға, кейіннен ішкі істер органдарына берілетін атыс қаруы мен браконьерлік құралдарын алуға;
4) орман қорын қорғау, күзету, пайдалану, ормандарды молықтыру және орман өсіру, жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану мен ерекше қорғалатын табиғи аумақтар саласындағы Қазақстан Республикасының заңнамасын бұзушылықтарды жою туралы өкім шығаруға;
5) Қазақстан Республикасының аумағында тұратын немесе оған келетін азаматтар мен лауазымды тұлғалар үшін жануарлар дүниесін пайдалануда белгіленген тыйым салулар мен шектеулердің сақталуын қамтамасыз етуге, тәртіп бұзушылықтарды тоқтату туралы орындауға міндетті нұсқаулар беруге;

6) прекращать самовольное пользование животным миром;
7) заключать договора на пользование животным миром;
8) заключать договора на ведение охотничьего хозяйства;
9) проводить конкурсы по закреплению охотничьих угодий;
10) выносить постановления:
о привлечении виновных лиц к административной ответственности в случае нарушения законодательства Республики Казахстан в области охраны, защиты, пользования лесным фондом, воспроизводства лесов и лесоразведения, охраны воспроизводства и использовании животного мира и особо охраняемых природных территорий;
об изъятии добытых животных и лесных ресурсов, средств транспорта, орудий их добывания для временного хранения до вынесения судебного решения;
11) составлять акт о результатах проверки;
12) приостанавливать, ограничивать, прекращать право лесопользования в соответствии с законодательством Республики Казахстан в области лесного хозяйства;
13) запрашивать и получать от государственных органов, иных организаций информацию, необходимую для выполнения своих функций;
14) вносить предложения по разработке или внесению изменений и дополнений в нормативные правовые акты Республики Казахстан в области лесного хозяйства, животного мира, особо охраняемых природных территорий с приложением редакций предполагаемых проектов по вопросам своей компетенции;
15) предъявлять иски к физическим и юридическим лицам о взыскании средств в возмещение ущерба, причиненного нарушениями правил лесопользования, нерациональным использованием лесных ресурсов, повреждением и уничтожением лесов (в том числе пожарами), а также нарушениями законодательства о животном мире и особо охраняемых природных территорий;
16) вносить представления руководителям соответствующих государственных органов о привлечении к ответственности должностных лиц, допустивших нарушение лесного законодательства Республики Казахстан, животного мира и особо охраняемых природных территорий о нарушениях, предусматривающих уголовную ответственность, сообщать в правоохранительные органы для принятия процессуальных решений;
17) изымать незаконно добытых животных и лесные ресурсы, транспортные средства, огнестрельное оружие, орудия браконьерства и иные предметы, явившиеся орудиями совершения правонарушения, обеспечивать их сохранность до вынесения судебного решения;
18) давать заключения и предложения по вопросам ведения лесного и охотничьего хозяйства;
19) обращаться в суд с исками, участвовать в их рассмотрении;
20) посещать объекты в целях контроля на предмет соблюдения требований законов Республики Казахстан, указов Президента Республики Казахстан и постановлений Правительства Республики Казахстан в области охраны, воспроизводства и использования животного мира, а также получать информацию о деятельности пользователей животным миром;

6) жануарлар дүниесін өз бетімен пайдалануды тоқтатуға;
7) жануарлар дүниесін пайдалануға шарттар жасасуға;
8) аңшылық шаруашылығын жүргізуге шарттар жасасуға;
9) аңшылық алқаптарды бекітіп беру жөнінде конкурстар өткізуге;
10) мынадай:
орман қорын қорғау, күзету, пайдалану, ормандарды молықтыру және орман өсіру, жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану мен ерекше қорғалатын табиғи аумақтар саласындағы Қазақстан Республикасының заңнамасы бұзылған жағдайда кінәлі адамдарды әкімшілік жауаптылыққа тарту туралы;
ауланған жануарлар мен орман ресурстарын, көлік құралдарын, оларды олжалау жабдықтарын сот шешімі шығарылғанға дейін уақытша сақтау үшін алу туралы қаулылар шығаруға;
11) тексеру нәтижелері туралы акт толтыруға;
12) орман шаруашылығы саласындағы Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес орман пайдалану құқығын тоқтата тұруға, шектеуге, тоқтатуға;
13) өзінің функцияларын орындау үшін қажет ақпаратты мемлекеттік органдардан, өзге ұйымдардан сұратуға және алуға;
14) өзінің құзіреті мәселелері бойынша ықтимал жобалардың редакцияларын қоса тіркеп, орман шаруашылығы, жануарлар дүниесі, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар саласындағы Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін әзірлеу немесе оларға өзгерістер мен толықтырулар енгізу жөнінде ұсыныстар жасауға;
15) орман пайдалану қағидаларын бұзу, орман ресурстарын ұтымды пайдаланбау, ормандарды бүлдіру және жою (оның ішінде өрттермен), сондай-ақ жануарлар дүниесі мен ерекше қорғалатын табиғи аумақтар туралы заңнаманы бұзу келтірген залалды өтеуге қаражат өндіріп алу туралы жеке және заңды тұлғаларға талап-арыздар беруге;
16) орман шаруашылығы, жануарлар дүниесі және ерекше қорғалатын табиғи аумақтар саласындағы Қазақстан Республикасының заңнамасының бұзылуына жол берген лауазымды тұлғаларды жауаптылыққа тарту туралы тиісті мемлекеттік органдардың басшыларына ұсынымдар енгізуге, қылмыстық жауаптылықты көздейтін тәртіп бұзушылықтар жайында іс жүргізу шешімдерін қабылдау үшін құқық қорғау органдарына хабарлауға;
17) заңсыз олжаланған жануарлар мен орман ресурстарын, көлік құралдарын, атыс қаруын, браконьерлік құралын және құқық бұзушылық жасау құралдары болған өзге де заттарды алуға, сот шешімі шығарылғанға дейін олардың аман сақталуын қамтамасыз етуге;
18) орман және аңшылық шаруашылығын жүргізу мәселелері бойынша қорытындылар беруге және ұсыныстар жасауға;
19) соттарға талап-арыздармен жүгінуге, оларды қарауға қатысуға;
20) дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану саласындағы Қазақстан Республикасы заңдары, Қазақстан Республикасы Президенті жарлықтары және Қазақстан Республикасы Үкіметі қаулылары талаптарының сақталуы мәселесіне бақылау жасау мақсатында объектілерде болуға, сондай-ақ жануарлар дүниесін пайдаланушылардың қызметі туралы ақпарат алуға;

21) определять размеры вреда, причиненного в результате нарушения законодательства Республики Казахстан в области охраны, воспроизводства и использования животного мира, и на основании этого предъявлять к виновным лицам претензии о добровольном возмещении этого вреда либо предъявлять иск в суд;
22) осматривать у лиц, находящихся в охотничьих угодьях и при выезде из них, документы на право пользования животным миром;
23) на хранение, ношение и применение специальных средств и служебного оружия в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан в области лесного хозяйства, животного мира, особо охраняемых территорий;
24) регистрировать договора долгосрочного и краткосрочного пользования участками природоохранных учреждений для осуществления туристской и рекреационной деятельности.
3. Имущество Инспекции
13. Инспекция осуществляет оперативное управление обособленным имуществом.
Имущество Инспекции формируется за счет имущества, переданного ему государством, и состоит из основных и оборотных средств, а также иного имущества, стоимость которых отражается в балансе Инспекции.
14. Имущество, закрепленное за Инспекцией, относится к республиканской собственности.
15. Инспекция не отчуждает или иным способом не распоряжается закрепленным за ним имуществом.
Инспекции предоставляется право распоряжения имуществом в случаях и пределах, установленных законодательством Республики Казахстан в области государственного имущества.
4. Организация деятельности Инспекции
16. Инспекцию возглавляет руководитель, назначаемый на должность и освобождаемый от должности Ответственным секретарем Министерства окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан по согласованию с Министром окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан.
Руководитель имеет заместителя (ей), назначаемого (ых) на должность и освобождаемого (ых) от должности Ответственным секретарем Министерства окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан.
17. Руководитель организует и руководит работой Инспекции за выполнение возложенных на Инспекцию задач и осуществление им своих функций, за качество и своевременность исходящих документов, а также целевым использованием выделенных средств из республиканского бюджета.
18. В этих целях руководитель:
1) назначает на должности и освобождает от должностей сотрудников Инспекции, кроме заместителей;
2) определяет обязанности и полномочия работников Инспекции и руководителей структурных подразделений Инспекции;
3) в установленном законодательством Республики Казахстан в области лесного хозяйства, животного мира, особо охраняемых природных территорий поощряет и налагает дисциплинарные взыскания на сотрудников Инспекции, а также вносит представления председателю Комитета о поощрений и наложении дисциплинарных взысканий на заместителей;

21) жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану саласындағы Қазақстан Республикасының заңнамасын бұзу салдарынан келтірілген залалдың мөлшерін анықтауға және осының негізінде кінәлі адамдарға осы залалды өз еркімен өтеу туралы талап не сотқа талап-арыз беруге;
22) аңшылық алқаптарда жүрген және олардан шығар кезде адамдардан жануарлар дүниесін пайдалану құқығына берілген құжаттарды қарап-көруге;
23) орман шаруашылығы, жануарлар дүниесі және ерекше қорғалатын табиғи аумақтар саласындағы Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен арнайы құралдар мен қызметтік қару сақтауға, алып жүруге және қолдануға;
24) туристік және рекреациялық қызметті жүзеге асыру үшін табиғат қорғау мекемелерінің учаскелерін ұзақ мерзімді және қысқа мерзімді пайдалану шарттарын тіркеуге құқығы бар.
3. Инспекцияның мүлкі
13. Инспекцияның оқшауланған мүлікті жедел басқаруды жүзеге асырады.
Инспекцияның мүлкі оған мемлекет берген мүліктің есебінен қалыптасады, негізгі және айналым құрал-жабдықтарынан, сондай-ақ құны Инспекция балансында көрсетілетін өзге мүліктен тұрады.
14. Инспекцияға бекітіп берілген мүлік республикалық мүлікке жатады.
15. Инспекцияның өзіне бекітіп берілген мүлікті өз бетімен оқшауламайды немесе өзге де тәсілмен иелік етпейді.
Инспекцияға мемлекеттік мүлік саласындағы Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген жағдайларда және шекте мүлікті иелену құқығы беріледі.
4. Инспекцияның қызметін ұйымдастыру
16. Инспекцияны Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрінің келісімі бойынша Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігінің Жауапты хатшысы қызметке тағайындайтын және қызметтен босататын басшы басқарады.
Басшының Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігінің Жауапты хатшысы қызметке тағайындайтын және қызметтен босататын орынбасары (лары) болады.
17. Басшы Инспекцияның жұмысын ұйымдастырады және басқарады және Инспекцияға жүктелген міндеттердің орындалуын және оның өз функцияларын жүзеге асыруын, сондай-ақ шығыс құжаттарының сапасы мен уақтылығын, сондай-ақ республикалық бюджеттен бөлінген қаражаттың нысаналы пайдаланылуын қамтамасыз етеді.
18. Осы мақсаттарда басшы:
1) орынбасарларынан басқа, Инспекция қызметкерлерін қызметке тағайындайды және қызметтен босатады;
2) Инспекция қызметкерлерінің, Инспекцияның құрылымдық бөлімшелері басшыларының міндеттері мен өкілеттіктерін айқындайды;
3) орман шаруашылығы, жануарлар дүниесі және ерекше қорғалатын табиғи аумақтар саласындағы Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен Инспекция қызметкерлерін ынталандырады және оларға тәртіптік жазалар қолданады, сондай-ақ Комитет төрағасына өз орынбасарларын ынталандыру және оларға тәртіптік жазалар қолдану туралы ұсыным береді;

4) в пределах своей компетенции принимает меры, направленные на противодействие коррупции в инспекции и несет персональную ответственность за принятие антикоррупционных мер;
5) подписывает приказы;
6) утверждает положения структурных подразделений и должностные обязанности сотрудников Инспекции;
7) представляет Инспекцию в государственных органах, иных организациях без доверенности.
19. В случае отсутствия руководителя и заместителей Инспекции полномочия руководителя Инспекции возлагаются на основании представления председателя Комитета приказом Ответственного секретаря Министерства окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан по согласованию с Министром окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан на других сотрудников Инспекции.
5. Реорганизация и ликвидация Инспекции
20. Реорганизация и ликвидация Инспекции осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Утверждено
приказом Министра окружающей среды и
водных ресурсов
Республики Казахстан
от 27 января 2014 года № 20-Ө
Положение
о республиканском государственном учреждении «Актюбинская
областная территориальная инспекция лесного и охотничьего
хозяйства Комитета лесного и охотничьего хозяйства
Министерства окружающей среды и водных ресурсов
Республики Казахстан»
1. Общие положения
1. Республиканское государственное учреждение «Актюбинская областная территориальная инспекция лесного и охотничьего хозяйства Комитета лесного и охотничьего хозяйства Министерства окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан» (далее - Инспекция) является территориальным подразделением Комитета лесного и охотничьего хозяйства Министерства окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан (далее – Комитет), уполномоченным на выполнение реализационных, контрольных и надзорных функции в области лесного хозяйства, животного мира (кроме рыбных ресурсов и других водных животных), особо охраняемых природных территорий.
Инспекция уполномочена осуществлять контроль и надзор, а также координацию деятельности Иргиз-Тургайского государственного природного резервата и охрану Тургайского государственного зоологического заказника.
2. Инспекция в своей деятельности руководствуется Конституцией Республики Казахстан, законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
3. Инспекция является юридическим лицом, подведомственным Комитету, в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печать и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, а также в соответствии с законодательством Республики Казахстан счета в органах казначейства.

4) өзінің құзіреті шегінде Инспекцияда сыбайлас жемқорлыққа қарсы тұруға бағытталған шаралар қолданады және сыбайлас жемқорлыққа қарсы шаралар қолданылуына жеке жауапкершілікте болады.
5) бұйрықтарға қол қояды;
6) Инспекцияның құрылымдық бөлімшелерінің ережелерін және қызметкерлерінің лауазымдық міндеттерін бекітеді;
7) мемлекеттік органдарда, өзге ұйымдарда сенімхатсыз Инспекцияның өкілі болады.
19. Инспекция басшысы мен орынбасарлары болмаған жағдайда Инспекция басшысының өкілеттігі Комитет төрағасының ұсынымы негізінде Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрімен келісім бойынша Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігінің Жауапты хатшысының бұйрығымен Инспекцияның басқа қызметкерлеріне жүктеледі.
5. Инспекцияны қайта ұйымдастыру және тарату
20. Инспекцияны қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
Қазақстан Республикасы
Қоршаған орта және су ресурстары
министрінің
2014 жылғы 27 қаңтардағы
№ 20-Ө бұйрығымен
бекітілген
«Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және
су ресурстары министрлігі
Орман және аңшылық шаруашылығы комитетінің
Ақтөбе облыстық орман және аңшылық шаруашылығы аумақтық
инспекциясы» республикалық мемлекеттік мекемесі туралы
ережесі
1. Жалпы ережелер
1. «Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігі Орман және аңшылық шаруашылығы комитетінің Ақтөбе облыстық орман және аңшылық шаруашылығы аумақтық инспекциясы» республикалық мемлекеттік мекемесі (бұдан әрi - Инспекция) Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігі Орман және аңшылық шаруашылығы комитетінің (бұдан әрі - Комитет) орман шаруашылығы, жануарлар дүниесi (балық ресурстарынан және өзге су жануарларынан басқа), ерекше қорғалатын табиғи аумақтар саласында атқару, бақылау және қадағалау функцияларын орындауға уәкілетті аумақтық бөлімшесі болып табылады.
Инспекция Ырғыз-Торғай мемлекеттік табиғи резерватының қызметін және Торғай мемлекеттік зоологиялық қаумалының қорғалуын бақылау мен қадағалауды, сондай-ақ қызметін үйлестіруді жүзеге асыруға уәкілетті.
2. Инспекция өзінің қызметiнде Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының заңдарын, Қазақстан Республикасының Президентi мен Yкiметiнiң актілерін, өзге де нормативтiк құқықтық актілердi, сондай-ақ осы Ереженi басшылыққа алады.
3. Инспекция Комитетке ведомстволық бағынысты мемлекеттік мекеменiң ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, мемлекеттiк тiлде өзінің атауы жазылған мөрi мен мөртабандары, белгiленген үлгідегi бланкілерi, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарда шоттары болады.

4) в пределах своей компетенции принимает меры, направленные на противодействие коррупции в инспекции и несет персональную ответственность за принятие антикоррупционных мер;
5) подписывает приказы;
6) утверждает положения структурных подразделений и должностные обязанности сотрудников Инспекции;
7) представляет Инспекцию в государственных органах, иных организациях без доверенности.
19. В случае отсутствия руководителя и заместителей Инспекции полномочия руководителя Инспекции возлагаются на основании представления председателя Комитета приказом Ответственного секретаря Министерства окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан по согласованию с Министром окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан на других сотрудников Инспекции.
5. Реорганизация и ликвидация Инспекции
20. Реорганизация и ликвидация Инспекции осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Утверждено
приказом Министра окружающей среды и
водных ресурсов
Республики Казахстан
от 27 января 2014 года № 20-Ө
Положение
о республиканском государственном учреждении «Алматинская
областная территориальная инспекция лесного и охотничьего
хозяйства Комитета лесного и охотничьего хозяйства
Министерства окружающей среды и водных ресурсов
Республики Казахстан»
1. Общие положения
1. Республиканское государственное учреждение «Алматинская областная территориальная инспекция лесного и охотничьего хозяйства Комитета лесного и охотничьего хозяйства Министерства окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан» (далее - Инспекция) является территориальным подразделением Комитета лесного и охотничьего хозяйства Министерства окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан (далее – Комитет), уполномоченным на выполнение реализационных, контрольных и надзорных функции в области лесного хозяйства, животного мира (кроме рыбных ресурсов и других водных животных), особо охраняемых природных территорий.
Инспекция уполномочена осуществлять контроль и надзор, а также координацию деятельности Алакольского и Алматинского государственных природных заповедников, Иле-Алатауского, Чарынского и Жонгар-Алатауского государственных национальных природных парков, государственных национальных природных парков «Алтын-Эмель» и «Көлсай-Көлдері», государственного регионального природного парка «Медеу», городского комунального казенного предприятия «Алматинский зоологический парк», Илийского и Главного ботанических садов.
2. Инспекция в своей деятельности руководствуется Конституцией Республики Казахстан, законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.

4) өзінің құзіреті шегінде Инспекцияда сыбайлас жемқорлыққа қарсы тұруға бағытталған шаралар қолданады және сыбайлас жемқорлыққа қарсы шаралар қолданылуына жеке жауапкершілікте болады.
5) бұйрықтарға қол қояды;
6) Инспекцияның құрылымдық бөлімшелерінің ережелерін және қызметкерлерінің лауазымдық міндеттерін бекітеді;
7) мемлекеттік органдарда, өзге ұйымдарда сенімхатсыз Инспекцияның өкілі болады.
19. Инспекция басшысы мен орынбасарлары болмаған жағдайда Инспекция басшысының өкілеттігі Комитет төрағасының ұсынымы негізінде Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрімен келісім бойынша Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігінің Жауапты хатшысының бұйрығымен Инспекцияның басқа қызметкерлеріне жүктеледі.
5. Инспекцияны қайта ұйымдастыру және тарату
20. Инспекцияны қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
Қазақстан Республикасы
Қоршаған орта және су ресурстары
министрінің 2014 жылғы
27 қаңтардағы № 20-Ө бұйрығымен
бекітілген
«Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және
су ресурстары министрлігі
Орман және аңшылық шаруашылығы комитетінің
Алматы облыстық орман және аңшылық шаруашылығы аумақтық
инспекциясы» республикалық мемлекеттік мекемесі туралы
ережесі 1. Жалпы ережелер
1. «Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігі Орман және аңшылық шаруашылығы комитетінің Алматы облыстық орман және аңшылық шаруашылығы аумақтық инспекциясы» республикалық мемлекеттік мекемесі (бұдан әрi - Инспекция) Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігі Орман және аңшылық шаруашылығы комитетінің (бұдан әрі - Комитет) орман шаруашылығы, жануарлар дүниесi (балық ресурстарынан және өзге су жануарларынан басқа), ерекше қорғалатын табиғи аумақтар саласында атқару, бақылау және қадағалау функцияларын орындауға уәкілетті аумақтық бөлімшесі болып табылады.
Инспекция Алакөл және Алматы мемлекеттік табиғи қорықтарының, Іле Алатауы, Шарын және Жоңғар Алатауы, «Алтын Емел» және «Көлсай көлдері» мемлекеттік ұлттық табиғи парктерінің, «Медеу» мемлекеттік өңірлік табиғи паркінің, «Алматы хайуанаттар бағы» қалалық коммуналдық қазыналық кәсіпорнының, Іле және Бас ботаникалық бақтарының қызметін бақылау мен қадағалауды, сондай-ақ үйлестіруді жүзеге асыруға уәкілетті.
2. Инспекция өзінің қызметiнде Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының заңдарын, Қазақстан Республикасының Президентi мен Yкiметiнiң актілерін, өзге де нормативтiк құқықтық актілердi, сондай-ақ осы Ереженi басшылыққа алады.

18. В этих целях руководитель:
1) назначает на должности и освобождает от должностей сотрудников Инспекции, кроме заместителей;
2) определяет обязанности и полномочия работников Инспекции и руководителей структурных подразделений Инспекции;
3) в установленном законодательством Республики Казахстан в области лесного хозяйства, животного мира, особо охраняемых природных территорий поощряет и налагает дисциплинарные взыскания на сотрудников Инспекции, а также вносит представления председателю Комитета о поощрений и наложении дисциплинарных взысканий на заместителей;
4) в пределах своей компетенции принимает меры, направленные на противодействие коррупции в инспекции и несет персональную ответственность за принятие антикоррупционных мер;
5) подписывает приказы;
6) утверждает положения структурных подразделений и должностные обязанности сотрудников Инспекции;
7) представляет Инспекцию в государственных органах, иных организациях без доверенности.
19. В случае отсутствия руководителя и заместителей Инспекции полномочия руководителя Инспекции возлагаются на основании представления председателя Комитета приказом Ответственного секретаря Министерства окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан по согласованию с Министром окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан на других сотрудников Инспекции.
5. Реорганизация и ликвидация Инспекции
20. Реорганизация и ликвидация Инспекции осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Утверждено
приказом Министра окружающей среды и
водных ресурсов
Республики Казахстан
от 27 января 2014 года № 20-Ө
Положение
о республиканском государственном учреждении «Атырауская
областная территориальная инспекция лесного и охотничьего
хозяйства Комитета лесного и охотничьего хозяйства
Министерства окружающей среды и водных ресурсов
Республики Казахстан»
1. Общие положения
1. Республиканское государственное учреждение «Атырауская областная территориальная инспекция лесного и охотничьего хозяйства Комитета лесного и охотничьего хозяйства Министерства окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан» (далее - Инспекция) является территориальным подразделением Комитета лесного и охотничьего хозяйства Министерства окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан (далее – Комитет), уполномоченным на выполнение реализационных, контрольных и надзорных функции в области лесного хозяйства, животного мира, особо охраняемых природных территорий.
Инспекция уполномочена осуществлять охрану Новинского государственного зоологического природного заказника.

18. Осы мақсаттарда басшы:
1) орынбасарларынан басқа, Инспекция қызметкерлерін қызметке тағайындайды және қызметтен босатады;
2) Инспекция қызметкерлерінің, Инспекцияның құрылымдық бөлімшелері басшыларының міндеттері мен өкілеттіктерін айқындайды;
3) орман шаруашылығы, жануарлар дүниесі және ерекше қорғалатын табиғи аумақтар саласындағы Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен Инспекция қызметкерлерін ынталандырады және оларға тәртіптік жазалар қолданады, сондай-ақ Комитет төрағасына өз орынбасарларын ынталандыру және оларға тәртіптік жазалар қолдану туралы ұсыным береді;
4) өзінің құзіреті шегінде Инспекцияда сыбайлас жемқорлыққа қарсы тұруға бағытталған шаралар қолданады және сыбайлас жемқорлыққа қарсы шаралар қолданылуына жеке жауапкершілікте болады.
5) бұйрықтарға қол қояды;
6) Инспекцияның құрылымдық бөлімшелерінің ережелерін және қызметкерлерінің лауазымдық міндеттерін бекітеді;
7) мемлекеттік органдарда, өзге ұйымдарда сенімхатсыз Инспекцияның өкілі болады.
19. Инспекция басшысы мен орынбасарлары болмаған жағдайда Инспекция басшысының өкілеттігі Комитет төрағасының ұсынымы негізінде Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрімен келісім бойынша Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігінің Жауапты хатшысының бұйрығымен Инспекцияның басқа қызметкерлеріне жүктеледі.
5. Инспекцияны қайта ұйымдастыру және тарату
20. Инспекцияны қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
Қазақстан Республикасы
Қоршаған орта және су ресурстары
министрінің 2014 жылғы
27 қаңтардағы № 20-Ө бұйрығымен
бекітілген
«Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және
су ресурстары министрлігі
Орман және аңшылық шаруашылығы комитетінің Атырау
облыстық орман және аңшылық шаруашылығы аумақтық инспекциясы»
республикалық мемлекеттік мекемесі туралы
ережесі
1. Жалпы ережелер
1. «Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігі Орман және аңшылық шаруашылығы комитетінің Атырау облыстық орман және аңшылық шаруашылығы аумақтық инспекциясы» республикалық мемлекеттік мекемесі (бұдан әрi - Инспекция) Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігі Орман және аңшылық шаруашылығы комитетінің (бұдан әрі - Комитет) орман шаруашылығы, жануарлар дүниесi (балық ресурстарынан және өзге су жануарларынан басқа), ерекше қорғалатын табиғи аумақтар саласында атқару, бақылау және қадағалау функцияларын орындауға уәкілетті аумақтық бөлімшесі болып табылады.
Инспекция Новинск мемлекеттік зоологиялық табиғи қаумалын қорғауға уәкілетті.

4. Организация деятельности Инспекции
16. Инспекцию возглавляет руководитель, назначаемый на должность и освобождаемый от должности Ответственным секретарем Министерства окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан по согласованию с Министром окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан.
Руководитель имеет заместителя (ей), назначаемого (ых) на должность и освобождаемого (ых) от должности Ответственным секретарем Министерства окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан.
17. Руководитель организует и руководит работой Инспекции за выполнение возложенных на Инспекцию задач и осуществление им своих функций, за качество и своевременность исходящих документов, а также целевым использованием выделенных средств из республиканского бюджета.
18. В этих целях руководитель:
1) назначает на должности и освобождает от должностей сотрудников Инспекции, кроме заместителей;
2) определяет обязанности и полномочия работников Инспекции и руководителей структурных подразделений Инспекции;
3) в установленном законодательством Республики Казахстан в области лесного хозяйства, животного мира, особо охраняемых природных территорий поощряет и налагает дисциплинарные взыскания на сотрудников Инспекции, а также вносит представления председателю Комитета о поощрений и наложении дисциплинарных взысканий на заместителей;
4) в пределах своей компетенции принимает меры, направленные на противодействие коррупции в инспекции и несет персональную ответственность за принятие антикоррупционных мер;
5) подписывает приказы;
6) утверждает положения структурных подразделений и должностные обязанности сотрудников Инспекции;
7) представляет Инспекцию в государственных органах, иных организациях без доверенности.
19. В случае отсутствия руководителя и заместителей Инспекции полномочия руководителя Инспекции возлагаются на основании представления председателя Комитета приказом Ответственного секретаря Министерства окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан по согласованию с Министром окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан на других сотрудников Инспекции.
5. Реорганизация и ликвидация Инспекции
20. Реорганизация и ликвидация Инспекции осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Утверждено
приказом Министра окружающей среды и
водных ресурсов
Республики Казахстан
от 27 января 2014 года № 20-Ө
Положение
о республиканском государственном учреждении
«Восточно-Казахстанская областная территориальная инспекция
лесного и охотничьего хозяйства
Комитета лесного и охотничьего хозяйства
Министерства окружающей среды и водных ресурсов
Республики Казахстан»
1. Общие положения
1. Республиканское государственное учреждение «Восточно-Казахстанская областная территориальная инспекция лесного и охотничьего хозяйства Комитета лесного и охотничьего хозяйства Министерства окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан» (далее - Инспекция) является территориальным подразделением Комитета лесного и охотничьего хозяйства Министерства окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан (далее – Комитет), уполномоченным на выполнение реализационных, контрольных и надзорных функции в области лесного хозяйства, животного мира (кроме рыбных ресурсов и других водных животных), особо охраняемых природных территорий.
Инспекция уполномочена осуществлять контроль и надзор, а также координацию деятельности Западно-Алтайского и Маркакольского государственных природных заповедников, Катон-Карагайского государственного национального природного парка, государственного лесного природного резервата «Семей-Орманы» и Алтайского ботанического сада.

4. Инспекцияның қызметін ұйымдастыру
16. Инспекцияны Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрінің келісімі бойынша Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігінің Жауапты хатшысы қызметке тағайындайтын және қызметтен босататын басшы басқарады.
Басшының Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігінің Жауапты хатшысы қызметке тағайындайтын және қызметтен босататын орынбасары (лары) болады.
17. Басшы Инспекцияның жұмысын ұйымдастырады және басқарады және Инспекцияға жүктелген міндеттердің орындалуын және оның өз функцияларын жүзеге асыруын, сондай-ақ шығыс құжаттарының сапасы мен уақтылығын, сондай-ақ республикалық бюджеттен бөлінген қаражаттың нысаналы пайдаланылуын қамтамасыз етеді.
18. Осы мақсаттарда басшы:
1) орынбасарларынан басқа, Инспекция қызметкерлерін қызметке тағайындайды және қызметтен босатады;
2) Инспекция қызметкерлерінің, Инспекцияның құрылымдық бөлімшелері басшыларының міндеттері мен өкілеттіктерін айқындайды;
3) орман шаруашылығы, жануарлар дүниесі және ерекше қорғалатын табиғи аумақтар саласындағы Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен Инспекция қызметкерлерін ынталандырады және оларға тәртіптік жазалар қолданады, сондай-ақ Комитет төрағасына өз орынбасарларын ынталандыру және оларға тәртіптік жазалар қолдану туралы ұсыным береді;
4) өзінің құзіреті шегінде Инспекцияда сыбайлас жемқорлыққа қарсы тұруға бағытталған шаралар қолданады және сыбайлас жемқорлыққа қарсы шаралар қолданылуына жеке жауапкершілікте болады.
5) бұйрықтарға қол қояды;
6) Инспекцияның құрылымдық бөлімшелерінің ережелерін және қызметкерлерінің лауазымдық міндеттерін бекітеді;
7) мемлекеттік органдарда, өзге ұйымдарда сенімхатсыз Инспекцияның өкілі болады.
19. Инспекция басшысы мен орынбасарлары болмаған жағдайда Инспекция басшысының өкілеттігі Комитет төрағасының ұсынымы негізінде Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрімен келісім бойынша Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігінің Жауапты хатшысының бұйрығымен Инспекцияның басқа қызметкерлеріне жүктеледі.
5. Инспекцияны қайта ұйымдастыру және тарату
20. Инспекцияны қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
Қазақстан Республикасы
Қоршаған орта және су ресурстары
министрінің 2014 жылғы
27 қаңтардағы № 20-Ө бұйрығымен
бекітілген
«Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және
су ресурстары министрлігі
Орман және аңшылық шаруашылығы комитетінің Шығыс
Қазақстан облыстық орман және аңшылық шаруашылығы аумақтық
инспекциясы» республикалық мемлекеттік мекемесі туралы
ережесі 1. Жалпы ережелер
1. «Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігі Орман және аңшылық шаруашылығы комитетінің Шығыс Қазақстан облыстық орман және аңшылық шаруашылығы аумақтық инспекциясы» республикалық мемлекеттік мекемесі (бұдан әрi - Инспекция) Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігі Орман және аңшылық шаруашылығы комитетінің (бұдан әрі - Комитет) орман шаруашылығы, жануарлар дүниесi (балық ресурстарынан және өзге су жануарларынан басқа), ерекше қорғалатын табиғи аумақтар саласында атқару, бақылау және қадағалау функцияларын орындауға уәкілетті аумақтық бөлімшесі болып табылады.
Инспекция Батыс Алтай және Марқакөл мемлекеттік табиғи қорықтарының, Қатонқарағай мемлекеттік ұлттық табиғи паркінің, «Семей орманы» мемлекеттік орман табиғи резерватының және Алтай ботаникалық бағының қызметін бақылау мен қадағалауды, сондай-ақ үйлестіруді жүзеге асыруға уәкілетті.

1. Общие положения
1. Республиканское государственное учреждение «Западно-Казахстанская областная территориальная инспекция лесного и охотничьего хозяйства Комитета лесного и охотничьего хозяйства Министерства окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан» (далее - Инспекция) является территориальным подразделением Комитета лесного и охотничьего хозяйства Министерства окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан (далее – Комитет), уполномоченным на выполнение реализационных, контрольных и надзорных функции в области лесного хозяйства, животного мира (кроме рыбных ресурсов и других водных животных), особо охраняемых природных территорий.
Инспекция уполномочена осуществлять контроль и надзор за охраной части территории Бударинского государственного зоологического природного заказника, не входящей в государственный лесной фонд.
2. Инспекция в своей деятельности руководствуется Конституцией Республики Казахстан, законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
3. Инспекция является юридическим лицом, подведомственным Комитету, в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печать и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, а также в соответствии с законодательством Республики Казахстан счета в органах казначейства.
4. Инспекция вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
5. Инспекция выступает стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если уполномочена на это в соответствии с законодательством.
6. Структура и штатная численность Инспекции утверждаются Ответственным секретарем Министерства окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан по согласованию с Министром окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан в пределах общей численности территориальных подразделении Комитета.
7. Юридический адрес Инспекции: 090000, Западно-Казахстанская область, г. Уральск, ул. Касыма Аманжолова 75.
8. Финансирование расходов на содержание Инспекции осуществляется из республиканского бюджета.
9. Инспекции не допускается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся функциями Инспекции.
В случае предоставления законодательными актами Инспекции прав по осуществлению деятельности, приносящей доходы, то доходы, полученные от такой деятельности, направляются в доход республиканского бюджета.

1. Жалпы ережелер
1. «Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігі Орман және аңшылық шаруашылығы комитетінің Батыс Қазақстан облыстық орман және аңшылық шаруашылығы аумақтық инспекциясы» республикалық мемлекеттік мекемесі (бұдан әрi - Инспекция) Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігі Орман және аңшылық шаруашылығы комитетінің (бұдан әрі - Комитет) орман шаруашылығы, жануарлар дүниесi (балық ресурстарынан және өзге су жануарларынан басқа), ерекше қорғалатын табиғи аумақтар саласында атқару, бақылау және қадағалау функцияларын орындауға уәкілетті аумақтық бөлімшесі болып табылады.
Инспекция мемлекеттік орман қорына енбейтін Бударин мемлекеттік зоологиялық табиғи қаумалы аумағының күзет бөлігіне бақылау мен қадағалауды жүзеге асыруға уәкілетті.
2. Инспекция өзінің қызметiнде Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының заңдарын, Қазақстан Республикасының Президентi мен Yкiметiнiң актілерін, өзге де нормативтiк құқықтық актілердi, сондай-ақ осы Ереженi басшылыққа алады.
3. Инспекция Комитетке ведомстволық бағынысты мемлекеттік мекеменiң ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, мемлекеттiк тiлде өзінің атауы жазылған мөрi мен мөртабандары, белгiленген үлгідегi бланкілерi, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарда шоттары болады.
4. Инспекция өзінің атынан азаматтық-құқықтық қатынастарға түседi.
5. Егер заңнамаға сәйкес осыған уәкілетті болса, Инспекцияның мемлекет атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарабы болады.
6. Инспекцияның құрылымы және штат санын Комитеттің аумақтық бөлімшелерінің жалпы саны шегінде Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігінің Жауапты хатшысы Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрімен келісім бойынша бекітеді.
7. Инспекцияның заңдық мекенжайы: 090000 Батыс Қазақстан облысы, Орал қаласы, Қасым Аманжолов көшесі, 75.
8. Инспекцияны ұстауға жұмсалатын шығындарды қаржыландыру республикалық бюджеттен жүзеге асырылады.
9. Инспекцияның функциялары болып табылатын міндеттердi орындау мәселесінде Инспекцияның кәсiпкерлiк субъектілерімен шарттық қатынастарға түсуіне жол берілмейді.
Инспекцияға заңнамалық актілер оған табыс әкелетiн қызметті жүзеге асыру жөнінде құқық берген жағдайда мұндай қызметтен алынған табыс республикалық бюджеттің кiрiсiне жiберiледi.

19. В случае отсутствия руководителя и заместителей Инспекции полномочия руководителя Инспекции возлагаются на основании представления председателя Комитета приказом Ответственного секретаря Министерства окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан по согласованию с Министром окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан на других сотрудников Инспекции.
5. Реорганизация и ликвидация Инспекции
20. Реорганизация и ликвидация Инспекции осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Утверждено
приказом Министра окружающей среды и
водных ресурсов
Республики Казахстан
от 27 января 2014 года № 20-Ө
Положение
о республиканском государственном учреждении «Карагандинская
областная территориальная инспекция лесного и охотничьего
хозяйства Комитета лесного и охотничьего хозяйства
Министерства окружающей среды и водных ресурсов
Республики Казахстан»
1. Общие положения
1. Республиканское государственное учреждение «Карагандинская областная территориальная инспекция лесного и охотничьего хозяйства Комитета лесного и охотничьего хозяйства Министерства окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан» (далее - Инспекция) является территориальным подразделением Комитета лесного и охотничьего хозяйства Министерства окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан (далее – Комитет), уполномоченным на выполнение реализационных, контрольных и надзорных функции в области лесного хозяйства, животного мира (кроме рыбных ресурсов и других водных животных), особо охраняемых природных территорий.
Инспекция уполномочена осуществлять контроль и надзор, а также координацию за деятельностью Каркаралинского государственного национального природного парка, государственного национального природного парка «Буйратау», коммунального государственного казенного предприятия «Карагандинский государственный зоологический парк» и Жезказганского ботанического сада.
2. Инспекция в своей деятельности руководствуется Конституцией Республики Казахстан, законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
3. Инспекция является юридическим лицом, подведомственным Комитету, в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печать и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, а также в соответствии с законодательством Республики Казахстан счета в органах казначейства.
4. Инспекция вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.

19. Инспекция басшысы мен орынбасарлары болмаған жағдайда Инспекция басшысының өкілеттігі Комитет төрағасының ұсынымы негізінде Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрімен келісім бойынша Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігінің Жауапты хатшысының бұйрығымен Инспекцияның басқа қызметкерлеріне жүктеледі.
5. Инспекцияны қайта ұйымдастыру және тарату
20. Инспекцияны қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
Қазақстан Республикасы
Қоршаған орта және су ресурстары
министрінің 2014 жылғы
27 қаңтардағы № 20-Ө бұйрығымен
бекітілген
«Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және
су ресурстары министрлігі
Орман және аңшылық шаруашылығы комитетінің Қарағанды облыстық
орман және аңшылық шаруашылығы аумақтық инспекциясы»
республикалық мемлекеттік мекемесі туралы
ережесі
1. Жалпы ережелер
1. «Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігі Орман және аңшылық шаруашылығы комитетінің Қарағанды облыстық орман және аңшылық шаруашылығы аумақтық инспекциясы» республикалық мемлекеттік мекемесі (бұдан әрi - Инспекция) Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігі Орман және аңшылық шаруашылығы комитетінің (бұдан әрі - Комитет) орман шаруашылығы, жануарлар дүниесi (балық ресурстарынан және өзге су жануарларынан басқа), ерекше қорғалатын табиғи аумақтар саласында атқару, бақылау және қадағалау функцияларын орындауға уәкілетті аумақтық бөлімшесі болып табылады.
Инспекция Қарқаралы, «Бұйратау» мемлекеттік ұлттық табиғи парктерінің, «Қарағанды мемлекеттік хайуанаттар бағы» мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорнының және Жезқазған ботаникалық қызметін бақылау мен қадағалауды, сондай-ақ үйлестіруді жүзеге асыруға уәкілетті.
2. Инспекция өзінің қызметiнде Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының заңдарын, Қазақстан Республикасының Президентi мен Yкiметiнiң актілерін, өзге де нормативтiк құқықтық актілердi, сондай-ақ осы Ереженi басшылыққа алады.
3. Инспекция Комитетке ведомстволық бағынысты мемлекеттік мекеменiң ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, мемлекеттiк тiлде өзінің атауы жазылған мөрi мен мөртабандары, белгiленген үлгідегi бланкілерi, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарда шоттары болады.
4. Инспекция өзінің атынан азаматтық-құқықтық қатынастарға түседi.

4) в пределах своей компетенции принимает меры, направленные на противодействие коррупции в инспекции и несет персональную ответственность за принятие антикоррупционных мер;
5) подписывает приказы;
6) утверждает положения структурных подразделений и должностные обязанности сотрудников Инспекции;
7) представляет Инспекцию в государственных органах, иных организациях без доверенности.
19. В случае отсутствия руководителя и заместителей Инспекции полномочия руководителя Инспекции возлагаются на основании представления председателя Комитета приказом Ответственного секретаря Министерства окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан по согласованию с Министром окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан на других сотрудников Инспекции.
5. Реорганизация и ликвидация Инспекции
20. Реорганизация и ликвидация Инспекции осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Утверждено
приказом Министра окружающей среды и
водных ресурсов
Республики Казахстан
от 27 января 2014 года № 20-Ө
Положение
о республиканском государственном учреждении «Костанайская
областная территориальная инспекция лесного и охотничьего
хозяйства Комитета лесного и охотничьего хозяйства
Министерства окружающей среды и водных ресурсов
Республики Казахстан»
1. Общие положения
1. Республиканское государственное учреждение «Костанайская областная территориальная инспекция лесного и охотничьего хозяйства Комитета лесного и охотничьего хозяйства Министерства окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан» (далее - Инспекция) является территориальным подразделением Комитета лесного и охотничьего хозяйства Министерства окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан (далее – Комитет), уполномоченным на выполнение реализационных, контрольных и надзорных функции в области лесного хозяйства, животного мира (кроме рыбных ресурсов и других водных животных), особо охраняемых природных территорий.
Инспекция уполномочена осуществлять контроль и надзор, а также координацию за деятельностью Наурзумского государственного природного заповедника и государственного природного резервата «Алтын Дала».
2. Инспекция в своей деятельности руководствуется Конституцией Республики Казахстан, законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
3. Инспекция является юридическим лицом, подведомственным Комитету, в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печать и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, а также в соответствии с законодательством Республики Казахстан счета в органах казначейства.

4) өзінің құзіреті шегінде Инспекцияда сыбайлас жемқорлыққа қарсы тұруға бағытталған шаралар қолданады және сыбайлас жемқорлыққа қарсы шаралар қолданылуына жеке жауапкершілікте болады.
5) бұйрықтарға қол қояды;
6) Инспекцияның құрылымдық бөлімшелерінің ережелерін және қызметкерлерінің лауазымдық міндеттерін бекітеді;
7) мемлекеттік органдарда, өзге ұйымдарда сенімхатсыз Инспекцияның өкілі болады.
19. Инспекция басшысы мен орынбасарлары болмаған жағдайда Инспекция басшысының өкілеттігі Комитет төрағасының ұсынымы негізінде Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрімен келісім бойынша Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігінің Жауапты хатшысының бұйрығымен Инспекцияның басқа қызметкерлеріне жүктеледі.
5. Инспекцияны қайта ұйымдастыру және тарату
20. Инспекцияны қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
Қазақстан Республикасы
Қоршаған орта және су ресурстары
министрінің 2014 жылғы
27 қаңтардағы № 20-Ө бұйрығымен
бекітілген
«Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және
су ресурстары министрлігі
Орман және аңшылық шаруашылығы комитетінің Қостанай облыстық
орман және аңшылық шаруашылығы аумақтық инспекциясы»
республикалық мемлекеттік мекемесі туралы
ережесі
1. Жалпы ережелер
1. «Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігі Орман және аңшылық шаруашылығы комитетінің Қостанай облыстық орман және аңшылық шаруашылығы аумақтық инспекциясы» республикалық мемлекеттік мекемесі (бұдан әрi - Инспекция) Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігі Орман және аңшылық шаруашылығы комитетінің (бұдан әрі - Комитет) орман шаруашылығы, жануарлар дүниесi (балық ресурстарынан және өзге су жануарларынан басқа), ерекше қорғалатын табиғи аумақтар саласында атқару, бақылау және қадағалау функцияларын орындауға уәкілетті аумақтық бөлімшесі болып табылады.
Инспекция Наурызым мемлекеттік табиғи қорығының және «Алтын Дала» мемлекеттік табиғи резерватының қызметін бақылау мен қадағалауды, сондай-ақ үйлестіруді жүзеге асыруға уәкілетті.
2. Инспекция өзінің қызметiнде Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының заңдарын, Қазақстан Республикасының Президентi мен Yкiметiнiң актілерін, өзге де нормативтiк құқықтық актілердi, сондай-ақ осы Ереженi басшылыққа алады.
3. Инспекция Комитетке ведомстволық бағынысты мемлекеттік мекеменiң ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, мемлекеттiк тiлде өзінің атауы жазылған мөрi мен мөртабандары, белгiленген үлгідегi бланкілерi, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарда шоттары болады.

4) в пределах своей компетенции принимает меры, направленные на противодействие коррупции в инспекции и несет персональную ответственность за принятие антикоррупционных мер;
5) подписывает приказы;
6) утверждает положения структурных подразделений и должностные обязанности сотрудников Инспекции;
7) представляет Инспекцию в государственных органах, иных организациях без доверенности.
19. В случае отсутствия руководителя и заместителей Инспекции полномочия руководителя Инспекции возлагаются на основании представления председателя Комитета приказом Ответственного секретаря Министерства окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан по согласованию с Министром окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан на других сотрудников Инспекции.
5. Реорганизация и ликвидация Инспекции
20. Реорганизация и ликвидация Инспекции осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Утверждено
приказом Министра окружающей среды и
водных ресурсов
Республики Казахстан
от 27 января 2014 года № 20-Ө
Положение
о республиканском государственном учреждении «Кызылординская
областная территориальная инспекция лесного и охотничьего
хозяйства Комитета лесного и охотничьего хозяйства
Министерства окружающей среды и водных ресурсов
Республики Казахстан»
1. Общие положения
1. Республиканское государственное учреждение «Кызылординская областная территориальная инспекция лесного и охотничьего хозяйства Комитета лесного и охотничьего хозяйства Министерства окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан» (далее - Инспекция) является территориальным подразделением Комитета лесного и охотничьего хозяйства Министерства окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан (далее – Комитет), уполномоченным на выполнение реализационных, контрольных и надзорных функции в области лесного хозяйства, животного мира (кроме рыбных ресурсов и других водных животных), особо охраняемых природных территорий.
Инспекция уполномочена осуществлять контроль и надзор, а также координацию деятельности Барсакельмесского государственного природного заповедника.
2. Инспекция в своей деятельности руководствуется Конституцией Республики Казахстан, законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
3. Инспекция является юридическим лицом, подведомственным Комитету, в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печать и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, а также в соответствии с законодательством Республики Казахстан счета в органах казначейства.

4) өзінің құзіреті шегінде Инспекцияда сыбайлас жемқорлыққа қарсы тұруға бағытталған шаралар қолданады және сыбайлас жемқорлыққа қарсы шаралар қолданылуына жеке жауапкершілікте болады.
5) бұйрықтарға қол қояды;
6) Инспекцияның құрылымдық бөлімшелерінің ережелерін және қызметкерлерінің лауазымдық міндеттерін бекітеді;
7) мемлекеттік органдарда, өзге ұйымдарда сенімхатсыз Инспекцияның өкілі болады.
19. Инспекция басшысы мен орынбасарлары болмаған жағдайда Инспекция басшысының өкілеттігі Комитет төрағасының ұсынымы негізінде Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрімен келісім бойынша Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігінің Жауапты хатшысының бұйрығымен Инспекцияның басқа қызметкерлеріне жүктеледі.
5. Инспекцияны қайта ұйымдастыру және тарату
20. Инспекцияны қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
Қазақстан Республикасы
Қоршаған орта және су ресурстары
министрінің 2014 жылғы
27 қаңтардағы № 20-Ө бұйрығымен
бекітілген
«Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және
су ресурстары министрлігі
Орман және аңшылық шаруашылығы комитетінің Қызылорда
облыстық орман және аңшылық шаруашылығы аумақтық инспекциясы»
республикалық мемлекеттік мекемесі туралы
ережесі
1. Жалпы ережелер
1. «Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігі Орман және аңшылық шаруашылығы комитетінің Қызылорда облыстық орман және аңшылық шаруашылығы аумақтық инспекциясы» республикалық мемлекеттік мекемесі (бұдан әрi - Инспекция) Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігі Орман және аңшылық шаруашылығы комитетінің (бұдан әрі - Комитет) орман шаруашылығы, жануарлар дүниесi (балық ресурстарынан және өзге су жануарларынан басқа), ерекше қорғалатын табиғи аумақтар саласында атқару, бақылау және қадағалау функцияларын орындауға уәкілетті аумақтық бөлімшесі болып табылады.
Инспекция Барсакелмес мемлекеттік табиғи қорығының қызметін бақылау мен қадағалауды, сондай-ақ үйлестіруді жүзеге асыруға уәкілетті.
2. Инспекция өзінің қызметiнде Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының заңдарын, Қазақстан Республикасының Президентi мен Yкiметiнiң актілерін, өзге де нормативтiк құқықтық актілердi, сондай-ақ осы Ереженi басшылыққа алады.
3. Инспекция Комитетке ведомстволық бағынысты мемлекеттік мекеменiң ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, мемлекеттiк тiлде өзінің атауы жазылған мөрi мен мөртабандары, белгiленген үлгідегi бланкілерi, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарда шоттары болады.

4) в пределах своей компетенции принимает меры, направленные на противодействие коррупции в инспекции и несет персональную ответственность за принятие антикоррупционных мер;
5) подписывает приказы;
6) утверждает положения структурных подразделений и должностные обязанности сотрудников Инспекции;
7) представляет Инспекцию в государственных органах, иных организациях без доверенности.
19. В случае отсутствия руководителя и заместителей Инспекции полномочия руководителя Инспекции возлагаются на основании представления председателя Комитета приказом Ответственного секретаря Министерства окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан по согласованию с Министром окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан на других сотрудников Инспекции.
5. Реорганизация и ликвидация Инспекции
20. Реорганизация и ликвидация Инспекции осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Утверждено
приказом Министра окружающей среды и
водных ресурсов
Республики Казахстан
от 27 января 2014 года № 20-Ө
Положение
о республиканском государственном учреждении «Мангистауская
областная территориальная инспекция лесного и охотничьего
хозяйства Комитета лесного и охотничьего хозяйства
Министерства окружающей среды и водных ресурсов
Республики Казахстан»
1. Общие положения
1. Республиканское государственное учреждение «Мангистауская областная территориальная инспекция лесного и охотничьего хозяйства Комитета лесного и охотничьего хозяйства Министерства окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан» (далее - Инспекция) является территориальным подразделением Комитета лесного и охотничьего хозяйства Министерства окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан (далее – Комитет), уполномоченным на выполнение реализационных, контрольных и надзорных функции в области лесного хозяйства, животного мира (кроме рыбных ресурсов и других водных животных), особо охраняемых природных территорий.
Инспекция уполномочена осуществлять контроль и надзор, а также координацию деятельности Устюртского государственного природного заповедника, Мангышлакского экспериментального ботанического сада и охрану Актау-Бузачинского государственного зоологического природного заказника.
2. Инспекция в своей деятельности руководствуется Конституцией Республики Казахстан, законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
3. Инспекция является юридическим лицом, подведомственным Комитету, в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печать и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, а также в соответствии с законодательством Республики Казахстан счета в органах казначейства.

4) өзінің құзіреті шегінде Инспекцияда сыбайлас жемқорлыққа қарсы тұруға бағытталған шаралар қолданады және сыбайлас жемқорлыққа қарсы шаралар қолданылуына жеке жауапкершілікте болады.
5) бұйрықтарға қол қояды;
6) Инспекцияның құрылымдық бөлімшелерінің ережелерін және қызметкерлерінің лауазымдық міндеттерін бекітеді;
7) мемлекеттік органдарда, өзге ұйымдарда сенімхатсыз Инспекцияның өкілі болады.
19. Инспекция басшысы мен орынбасарлары болмаған жағдайда Инспекция басшысының өкілеттігі Комитет төрағасының ұсынымы негізінде Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрімен келісім бойынша Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігінің Жауапты хатшысының бұйрығымен Инспекцияның басқа қызметкерлеріне жүктеледі.
5. Инспекцияны қайта ұйымдастыру және тарату
20. Инспекцияны қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
Қазақстан Республикасы
Қоршаған орта және су ресурстары
министрінің 2014 жылғы
27 қаңтардағы № 20-Ө бұйрығымен
бекітілген
«Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және
су ресурстары министрлігі
Орман және аңшылық шаруашылығы комитетінің Манғыстау облыстық
орман және аңшылық шаруашылығы аумақтық инспекциясы»
республикалық мемлекеттік мекемесі туралы
ережесі
1. Жалпы ережелер
1. «Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігі Орман және аңшылық шаруашылығы комитетінің Маңғыстау облыстық орман және аңшылық шаруашылығы аумақтық инспекциясы» республикалық мемлекеттік мекемесі (бұдан әрi - Инспекция) Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігі Орман және аңшылық шаруашылығы комитетінің (бұдан әрі - Комитет) орман шаруашылығы, жануарлар дүниесi (балық ресурстарынан және өзге су жануарларынан басқа), ерекше қорғалатын табиғи аумақтар саласында атқару, бақылау және қадағалау функцияларын орындауға уәкілетті аумақтық бөлімшесі болып табылады.
Инспекция Үстірт мемлекеттік табиғи қорығының, Маңғышлақ тәжірибелік ботаникалық бағының және Ақтау-Бозашы мемлекеттік зоологиялық табиғи қаумалының қызметін бақылау мен қадағалауды, сондай-ақ үйлестіруді жүзеге асыруға уәкілетті.
2. Инспекция өзінің қызметiнде Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының заңдарын, Қазақстан Республикасының Президентi мен Yкiметiнiң актілерін, өзге де нормативтiк құқықтық актілердi, сондай-ақ осы Ереженi басшылыққа алады.
3. Инспекция Комитетке ведомстволық бағынысты мемлекеттік мекеменiң ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, мемлекеттiк тiлде өзінің атауы жазылған мөрi мен мөртабандары, белгiленген үлгідегi бланкілерi, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарда шоттары болады.

18. В этих целях руководитель:
1) назначает на должности и освобождает от должностей сотрудников Инспекции, кроме заместителей;
2) определяет обязанности и полномочия работников Инспекции и руководителей структурных подразделений Инспекции;
3) в установленном законодательством Республики Казахстан в области лесного хозяйства, животного мира, особо охраняемых природных территорий поощряет и налагает дисциплинарные взыскания на сотрудников Инспекции, а также вносит представления председателю Комитета о поощрений и наложении дисциплинарных взысканий на заместителей;
4) в пределах своей компетенции принимает меры, направленные на противодействие коррупции в инспекции и несет персональную ответственность за принятие антикоррупционных мер;
5) подписывает приказы;
6) утверждает положения структурных подразделений и должностные обязанности сотрудников Инспекции;
7) представляет Инспекцию в государственных органах, иных организациях без доверенности.
19. В случае отсутствия руководителя и заместителей Инспекции полномочия руководителя Инспекции возлагаются на основании представления председателя Комитета приказом Ответственного секретаря Министерства окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан по согласованию с Министром окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан на других сотрудников Инспекции.
5. Реорганизация и ликвидация Инспекции
20. Реорганизация и ликвидация Инспекции осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Утверждено
приказом Министра окружающей среды и
водных ресурсов
Республики Казахстан
от 27 января 2014 года № 20-Ө
Положение
о республиканском государственном учреждении «Павлодарская
областная территориальная инспекция лесного и охотничьего
хозяйства Комитета лесного и охотничьего хозяйства
Министерства окружающей среды и водных ресурсов
Республики Казахстан»
1. Общие положения
1. Республиканское государственное учреждение «Павлодарская областная территориальная инспекция лесного и охотничьего хозяйства Комитета лесного и охотничьего хозяйства Министерства окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан» (далее - Инспекция) является территориальным подразделением Комитета лесного и охотничьего хозяйства Министерства окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан (далее – Комитет), уполномоченным на выполнение реализационных, контрольных и надзорных функции в области лесного хозяйства, животного мира (кроме рыбных ресурсов и других водных животных), особо охраняемых природных территорий.
Инспекция уполномочена осуществлять контроль и надзор, а также координацию деятельности Баянаульского государственного национального природного парка и государственного лесного природного резервата «Ертіс Орманы» и охрану государственного комплексного природного заказника «Пойма реки Иртыш» и государственного памятника природы «Гусиный перелет».

18. Осы мақсаттарда басшы:
1) орынбасарларынан басқа, Инспекция қызметкерлерін қызметке тағайындайды және қызметтен босатады;
2) Инспекция қызметкерлерінің, Инспекцияның құрылымдық бөлімшелері басшыларының міндеттері мен өкілеттіктерін айқындайды;
3) орман шаруашылығы, жануарлар дүниесі және ерекше қорғалатын табиғи аумақтар саласындағы Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен Инспекция қызметкерлерін ынталандырады және оларға тәртіптік жазалар қолданады, сондай-ақ Комитет төрағасына өз орынбасарларын ынталандыру және оларға тәртіптік жазалар қолдану туралы ұсыным береді;
4) өзінің құзіреті шегінде Инспекцияда сыбайлас жемқорлыққа қарсы тұруға бағытталған шаралар қолданады және сыбайлас жемқорлыққа қарсы шаралар қолданылуына жеке жауапкершілікте болады.
5) бұйрықтарға қол қояды;
6) Инспекцияның құрылымдық бөлімшелерінің ережелерін және қызметкерлерінің лауазымдық міндеттерін бекітеді;
7) мемлекеттік органдарда, өзге ұйымдарда сенімхатсыз Инспекцияның өкілі болады.
19. Инспекция басшысы мен орынбасарлары болмаған жағдайда Инспекция басшысының өкілеттігі Комитет төрағасының ұсынымы негізінде Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрімен келісім бойынша Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігінің Жауапты хатшысының бұйрығымен Инспекцияның басқа қызметкерлеріне жүктеледі.
5. Инспекцияны қайта ұйымдастыру және тарату
20. Инспекцияны қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
Қазақстан Республикасы
Қоршаған орта және су ресурстары
министрінің 2014 жылғы
27 қаңтардағы № 20-Ө бұйрығымен
бекітілген
«Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және
су ресурстары министрлігі
Орман және аңшылық шаруашылығы комитетінің Павлодар облыстық
орман және аңшылық шаруашылығы аумақтық инспекциясы»
республикалық мемлекеттік мекемесі туралы
ережесі
1. Жалпы ережелер
1. «Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігі Орман және аңшылық шаруашылығы комитетінің Павлодар облыстық орман және аңшылық шаруашылығы аумақтық инспекциясы» республикалық мемлекеттік мекемесі (бұдан әрi - Инспекция) Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігі Орман және аңшылық шаруашылығы комитетінің (бұдан әрі - Комитет) орман шаруашылығы, жануарлар дүниесi (балық ресурстарынан және өзге су жануарларынан басқа), ерекше қорғалатын табиғи аумақтар саласында атқару, бақылау және қадағалау функцияларын орындауға уәкілетті аумақтық бөлімшесі болып табылады.
Инспекция Баянауыл мемлекеттік ұлттық табиғи паркінің және «Ертіс орманы» мемлекеттік орман табиғи резерватының қызметін және «Ертіс жағалауы» мемлекеттік кешенді табиғи қаумалы мен «Қаз қайтуы» мемлекеттік табиғат ескерткішінің қорғалуын бақылау мен қадағалауды, сондай-ақ үйлестіруді жүзеге асыруға уәкілетті.

1. Общие положения
1. Республиканское государственное учреждение «Северо-Казахстанская областная территориальная инспекция лесного и охотничьего хозяйства Комитета лесного и охотничьего хозяйства Министерства окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан» (далее - Инспекция) является территориальным подразделением Комитета лесного и охотничьего хозяйства Министерства окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан (далее – Комитет), уполномоченным на выполнение реализационных, контрольных и надзорных функции в области лесного хозяйства, животного мира (кроме рыбных ресурсов и других водных животных), особо охраняемых природных территорий.
Инспекция уполномочена осуществлять контроль и надзор, а также координацию деятельности государственного национального природного парка «Кокшетау», в пределах компетенции и охрану Мамлютского и Смирновского государственных зоологических природных заказников.
2. Инспекция в своей деятельности руководствуется Конституцией Республики Казахстан, законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
3. Инспекция является юридическим лицом, подведомственным Комитету, в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печать и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, а также в соответствии с законодательством Республики Казахстан счета в органах казначейства.
4. Инспекция вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
5. Инспекция выступает стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если уполномочена на это в соответствии с законодательством.
6. Структура и штатная численность Инспекции утверждаются Ответственным секретарем Министерства окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан по согласованию с Министром окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан в пределах общей численности территориальных подразделении Комитета.
7. Юридический адрес Инспекции: 150008, Северо–Казахстанская область, г. Петропавловск, улица К. Сутюшева 58.
8. Финансирование расходов на содержание Инспекции осуществляется из республиканского бюджета.
9. Инспекции не допускается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся функциями Инспекции.
В случае предоставления законодательными актами Инспекции прав по осуществлению деятельности, приносящей доходы, то доходы, полученные от такой деятельности, направляются в доход республиканского бюджета.

1. Жалпы ережелер
1. «Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігі Орман және аңшылық шаруашылығы комитетінің Солтүстік Қазақстан облыстық орман және аңшылық шаруашылығы аумақтық инспекциясы» республикалық мемлекеттік мекемесі (бұдан әрi - Инспекция) Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігі Орман және аңшылық шаруашылығы комитетінің (бұдан әрі - Комитет) орман шаруашылығы, жануарлар дүниесi (балық ресурстарынан және өзге су жануарларынан басқа), ерекше қорғалатын табиғи аумақтар саласында атқару, бақылау және қадағалау функцияларын орындауға уәкілетті аумақтық бөлімшесі болып табылады.
Инспекция «Көкшетау» мемлекеттік ұлттық табиғи паркінің қызметін, құзіреті шегінде Мамлют және Смирнов мемлекеттік зоологиялық табиғи қаумалдарының қорғалуын да бақылау мен қадағалауды, сондай-ақ үйлестіруді жүзеге асыруға уәкілетті.
2. Инспекция өзінің қызметiнде Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының заңдарын, Қазақстан Республикасының Президентi мен Yкiметiнiң актілерін, өзге де нормативтiк құқықтық актілердi, сондай-ақ осы Ереженi басшылыққа алады.
3. Инспекция Комитетке ведомстволық бағынысты мемлекеттік мекеменiң ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, мемлекеттiк тiлде өзінің атауы жазылған мөрi мен мөртабандары, белгiленген үлгідегi бланкілерi, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарда шоттары болады.
4. Инспекция өзінің атынан азаматтық-құқықтық қатынастарға түседi.
5. Егер заңнамаға сәйкес осыған уәкілетті болса, Инспекцияның мемлекет атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарабы болады.
6. Инспекцияның құрылымы және штат санын Комитеттің аумақтық бөлімшелерінің жалпы саны шегінде Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігінің Жауапты хатшысы Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрімен келісім бойынша бекітеді.
7. Инспекцияның заңдық мекенжайы: 150008, Солтүстік Қазақстан облысы, Петропавл қаласы, К. Сүтішев көшесі, 58.
8. Инспекцияны ұстауға жұмсалатын шығындарды қаржыландыру республикалық бюджеттен жүзеге асырылады.
9. Инспекцияның функциялары болып табылатын міндеттердi орындау мәселесінде Инспекцияның кәсiпкерлiк субъектілерімен шарттық қатынастарға түсуіне жол берілмейді.
Инспекцияға заңнамалық актілер оған табыс әкелетiн қызметті жүзеге асыру жөнінде құқық берген жағдайда мұндай қызметтен алынған табыс республикалық бюджеттің кiрiсiне жiберiледi.

19. В случае отсутствия руководителя и заместителей Инспекции полномочия руководителя Инспекции возлагаются на основании представления председателя Комитета приказом Ответственного секретаря Министерства окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан по согласованию с Министром окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан на других сотрудников Инспекции.
5. Реорганизация и ликвидация Инспекции
20. Реорганизация и ликвидация Инспекции осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Утверждено
приказом Министра окружающей среды и
водных ресурсов
Республики Казахстан
от 27 января 2014 года № 20-Ө
Положение
о республиканском государственном учреждении
«Южно-Казахстанская областная территориальная инспекция лесного
и охотничьего хозяйства Комитета лесного и охотничьего
хозяйства
Министерства окружающей среды и водных ресурсов
Республики Казахстан»
1. Общие положения
1. Республиканское государственное учреждение «Южно-Казахстанская областная территориальная инспекция лесного и охотничьего хозяйства Комитета лесного и охотничьего хозяйства Министерства окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан» (далее - Инспекция) является территориальным подразделением Комитета лесного и охотничьего хозяйства Министерства окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан (далее – Комитет), уполномоченным на выполнение реализационных, контрольных и надзорных функции в области лесного хозяйства, животного мира (кроме рыбных ресурсов и других водных животных), особо охраняемых природных территорий.
Инспекция уполномочена осуществлять контроль и надзор, а также координацию деятельности Аксу-Жабаглинского и Каратауского государственных природных заповедников, Сайрам-Угамского государственного национального природного парка и государственного коммунального казенного предприятия «Шымкентский государственный зоологический парк».
2. Инспекция в своей деятельности руководствуется Конституцией Республики Казахстан, законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
3. Инспекция является юридическим лицом, подведомственным Комитету, в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печать и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, а также в соответствии с законодательством Республики Казахстан счета в органах казначейства.
4. Инспекция вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.

19. Инспекция басшысы мен орынбасарлары болмаған жағдайда Инспекция басшысының өкілеттігі Комитет төрағасының ұсынымы негізінде Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрімен келісім бойынша Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігінің Жауапты хатшысының бұйрығымен Инспекцияның басқа қызметкерлеріне жүктеледі.
5. Инспекцияны қайта ұйымдастыру және тарату
20. Инспекцияны қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
Қазақстан Республикасы
Қоршаған орта және су ресурстары
министрінің 2014 жылғы
27 қаңтардағы № 20-Ө бұйрығымен
бекітілген
«Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және
су ресурстары министрлігі
Орман және аңшылық шаруашылығы комитетінің Оңтүстік Қазақстан
облыстық орман және аңшылық шаруашылығы аумақтық инспекциясы»
республикалық мемлекеттік мекемесі туралы
ережесі
1. Жалпы ережелер
1. «Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігі Орман және аңшылық шаруашылығы комитетінің Оңтүстік Қазақстан облыстық орман және аңшылық шаруашылығы аумақтық инспекциясы» республикалық мемлекеттік мекемесі (бұдан әрi - Инспекция) Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігі Орман және аңшылық шаруашылығы комитетінің (бұдан әрі - Комитет) орман шаруашылығы, жануарлар дүниесi (балық ресурстарынан және өзге су жануарларынан басқа), ерекше қорғалатын табиғи аумақтар саласында атқару, бақылау және қадағалау функцияларын орындауға уәкілетті аумақтық бөлімшесі болып табылады.
Инспекция Ақсу-Жабағылы және Қаратау мемлекеттік табиғи қорықтарының, Сайрам-Өгем мемлекеттік ұлттық табиғи паркінің және «Шымкент мемлекеттік хайуанаттар бағы» мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорнының қызметін бақылау мен қадағалауды, сондай-ақ үйлестіруді жүзеге асыруға уәкілетті.
2. Инспекция өзінің қызметiнде Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының заңдарын, Қазақстан Республикасының Президентi мен Yкiметiнiң актілерін, өзге де нормативтiк құқықтық актілердi, сондай-ақ осы Ереженi басшылыққа алады.
3. Инспекция Комитетке ведомстволық бағынысты мемлекеттік мекеменiң ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, мемлекеттiк тiлде өзінің атауы жазылған мөрi мен мөртабандары, белгiленген үлгідегi бланкілерi, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарда шоттары болады.
4. Инспекция өзінің атынан азаматтық-құқықтық қатынастарға түседi.