Об утверждении Правил формирования базы данных вкладчиков (получателей) по обязательным пенсионным взносам, обязательным профессиональным пенсионным взносам и единого списка физических лиц, заключивших договор о пенсионном обеспечении за счет обязательных пенсионных взносов, обязательных профессиональных пенсионных взносов и Правил представления единым накопительным пенсионным фондом Государственной корпорации "Правительство для граждан" сведений о заключенных и прекративших действие с вкладчиками (получателями) договорах о пенсионном обеспечении за счет обязательных пенсионных взносов, обязательных профессиональных пенсионных взносов с использованием электронного документооборота
Приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 22 января 2014 года № 12-ө. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 19 февраля 2014 года № 9167. Утратил силу приказом и.о. Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 3 августа 2017 года № 232
Сноска. Утратил силу приказом и.о. Министра труда и социальной защиты населения РК от 03.08.2017 № 232.
Сноска. Заголовок приказа в редакции приказа Министра здравоохранения и социального развития РК от 12.01.2016 № 11 (вводится в действие с 01.03.2016).
В соответствии с подпунктами 5) и 8) статьи 7 Закона Республики Казахстан от 21 июня 2013 года "О пенсионном обеспечении в Республике Казахстан", ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые:
1) правила формирования базы данных вкладчиков (получателей) по обязательным пенсионным взносам, обязательным профессиональным пенсионным взносам и единого списка физических лиц, заключивших договор о пенсионном обеспечении за счет обязательных пенсионных взносов, обязательных профессиональных пенсионных взносов согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) правила представления единым накопительным пенсионным фондом Государственной корпорации "Правительство для граждан" сведений о заключенных и прекративших действие с вкладчиками (получателями) договорах о пенсионном обеспечении за счет обязательных пенсионных взносов, обязательных профессиональных пенсионных взносов с использованием электронного документооборота согласно приложению 2 к настоящему приказу.
Сноска. Пункт 1 с изменением, внесенным приказом Министра здравоохранения и социального развития РК от 12.01.2016 № 11 (вводится в действие с 01.03.2016).
2. Департаменту социального обеспечения и социального страхования (Козжановой М.С.) в установленном законодательством порядке обеспечить:

Салымшылардың (алушылардың) міндетті зейнетақы жарналары, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналары бойынша дерекқорын және міндетті зейнетақы жарналары, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналары есебінен зейнетақымен қамсыздандыру туралы шарт жасасқан жеке тұлғалардың бірыңғай тізімін қалыптастыру қағидаларын және Бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорының "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясына салымшылармен (алушылармен) міндетті зейнетақы жарналары, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналары есебінен зейнетақымен қамсыздандыру туралы жасалған және қолданысын тоқтатқан шарттар жөніндегі мәліметтерді электрондық құжат айналымын пайдалана отырып ұсыну қағидаларын бекіту туралы"
Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2014 жылғы 22 қаңтардағы № 12-ө бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2014 жылы 19 ақпанда № 9167 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің м.а. 2017 жылғы 3 тамыздағы № 232 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің м.а. 03.08.2017 № 232 бұйрығымен
Ескерту. Бұйрықтың тақырыбы жаңа редакцияда - ҚР Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 12.01.2016 № 11 (01.03.2016 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Қазақстан Республикасында зейнетақымен қамсыздандыру туралы" 2013 жылғы 21 маусымдағы Қазақстан Республикасы Заңының 7-бабының 5) және 8) тармақшаларына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған:
1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес салымшылардың (алушылардың) Міндетті зейнетақы жарналары, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналары бойынша дерекқорын және міндетті зейнетақы жарналары, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналары есебінен зейнетақымен қамсыздандыру туралы шарт жасасқан жеке тұлғалардың бірыңғай тізімін қалыптастыру қағидалары;
2) осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорының "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясына салымшылармен (алушылармен) міндетті зейнетақы жарналары, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналары есебінен зейнетақымен қамсыздандыру туралы жасалған және қолданысын тоқтатқан шарттар жөніндегі мәліметтерді электрондық құжат айналымын пайдалана отырып ұсыну қағидалары бекітілсін.
Ескерту. 1-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 12.01.2016 № 11 (01.03.2016 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2. Әлеуметтік қамсыздандыру және әлеуметтік сақтандыру департаменті (М.С. Көзжанова) заңнамада белгіленген тәртіппен:

1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) направление настоящего приказа на официальное опубликование в средствах массовой информации в течение десяти календарных дней после его государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на официальном интернет-ресурсе Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на вице-министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан Жакупову С.К.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр
Т. Дуйсенова
Приложение 1
к приказу Министра труда и
социальной защиты населения
Республики Казахстан
от 22 января 2014 года № 12-Ө
Правила
формирования базы данных вкладчиков (получателей) по
обязательным пенсионным взносам, обязательным профессиональным
пенсионным взносам и единого списка физических лиц, заключивших
договор о пенсионном обеспечении за счет обязательных
пенсионных взносов, обязательных профессиональных
пенсионных взносов
Сноска. Правила в редакции приказа Министра здравоохранения и социального развития РК от 12.01.2016 № 11 (вводится в действие с 01.03.2016).
1. Настоящие Правила формирования базы данных вкладчиков (получателей) по обязательным пенсионным взносам, обязательным профессиональным пенсионным взносам и единого списка физических лиц, заключивших договор о пенсионном обеспечении за счет обязательных пенсионных взносов, обязательных профессиональных пенсионных взносов разработаны в соответствии с подпунктом 5) статьи 7 Закона Республики Казахстан от 21 июня 2013 года "О пенсионном обеспечении в Республике Казахстан" и определяют порядок формирования единого списка физических лиц, заключивших договор о пенсионном обеспечении за счет обязательных пенсионных взносов, обязательных профессиональных пенсионных взносов (далее - единый список), базы данных вкладчиков (получателей) по обязательным пенсионным взносам, обязательным профессиональным пенсионным взносам (далее - база данных).
2. Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация) на основании полученных от ежедневно передаваемых единым накопительным пенсионным фондом (далее - ЕНПФ) сведений о вновь заключенных и прекративших действие договорах о пенсионном обеспечении за счет обязательных пенсионных взносов, обязательных профессиональных пенсионных взносов, формирует единый список и ежедневно обновляет базу данных.

1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның бұқаралық ақпарат құралдарына ресми жариялануға жіберілуін;
3) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің ресми интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау вице-министрі С.Қ. Жақыповаға жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Министр
Т. Дүйсенова
Қазақстан Республикасы
Еңбек және халықты әлеуметтік
қорғау министрінің
2014 жылғы 22 қаңтардағы
№ 12-ө бұйрығына
1-қосымша
Салымшылардың (алушылардың) міндетті зейнетақы жарналары,
міндетті кәсіптік зейнетақы жарналары бойынша дерекқорын және
міндетті зейнетақы жарналары, міндетті кәсіптік зейнетақы
жарналары есебінен зейнетақымен қамсыздандыру туралы шарт
жасасқан жеке тұлғалардың бірыңғай тізімін қалыптастыру
қағидалары
Ескерту. Қағида жаңа редакцияда - ҚР Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 12.01.2016 № 11 (01.03.2016 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Осы Салымшылардың (алушылардың) міндетті зейнетақы жарналары, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналары бойынша дерекқорын және міндетті зейнетақы жарналары, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналары есебінен зейнетақымен қамсыздандыру туралы шарт жасасқан жеке тұлғалардың бірыңғай тізімін қалыптастыру қағидалары "Қазақстан Республикасында зейнетақымен қамсыздандыру туралы" 2013 жылғы 21 маусымдағы Қазақстан Республикасы Заңының 7-бабының 5) тармақшасына сәйкес әзірленді және міндетті зейнетақы жарналары, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналары есебiнен зейнетақымен қамсыздандыру туралы шарт жасасқан жеке тұлғалардың бiрыңғай тiзiмiн (бұдан әрi – бiрыңғай тiзiм), салымшылардың (алушылардың) міндетті зейнетақы жарналары, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналары бойынша дерекқорын (бұдан әрі – дерекқор) қалыптастыру тәртiбiн айқындайды.
2. "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация) – бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры (бұдан әрі – БЖЗҚ) күн сайын беретiн мiндеттi зейнетақы жарналары, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналары есебiнен зейнетақымен қамсыздандыру туралы жаңадан жасалған және қолданысы тоқтатылған шарттар туралы мәліметтердің негізінде бірыңғай тізімді қалыптастырады және күн сайын дерекқорды жаңартып отырады.

3. Единый список содержит следующие персонифицированные данные по каждому вкладчику (получателю):
1) фамилия, имя, отчество (при его наличии), дата рождения, место рождения, пол, адрес места жительства, гражданство вкладчика (получателя);
2) серия и номер документа, удостоверяющего личность, дата выдачи указанных документов и наименование выдавшего их органа;
3) об изменении номера и даты выдачи документа, удостоверяющего личность;
4) об изменении гражданства, открытии или закрытии договоров о пенсионном обеспечении за счет обязательных пенсионных взносов, обязательных профессиональных пенсионных взносов в едином списке;
5) об изменении реквизитов, статуса вкладчика (получателя).
4. База данных, помимо персонифицированных данных по каждому вкладчику (получателю), указанных в пункте 3 настоящих правил, содержит следующие сведения:
1) о перечисленных обязательных пенсионных взносах, обязательных профессиональных пенсионных взносах и (или) пени, а также их возврата в соответствии с установленными нормативными правовыми актами;
2) об агентах по уплате обязательных профессиональных пенсионных взносов, включая наименование и реквизиты агента в соответствии с установленными нормативными правовыми актами;
3) о сумме пенсионных накоплений.
5. Государственная корпорация на основании полученных от ЕНПФ сведений направляет в ЕНПФ Протокол о включении или не включении сведений о договорах о пенсионном обеспечении за счет обязательных пенсионных взносов, обязательных профессиональных пенсионных взносов в единый список (далее - Протокол).
В случае отказа во включении сведений о договорах о пенсионном обеспечении за счет обязательных пенсионных взносов, обязательных профессиональных пенсионных взносах, Протокол должен содержать информацию о не включенных договорах о пенсионном обеспечении за счет обязательных пенсионных взносов, обязательных профессиональных пенсионных взносов с указанием причины не включения в соответствии с Договором об обмене информацией между Государственной корпорацией и ЕНПФ.
6. Государственная корпорация совместно с ЕНПФ обеспечивает наличие у вкладчиков (получателей) не более одного индивидуального пенсионного счета за счет обязательных пенсионных взносов и (или) обязательных профессиональных пенсионных взносов.
При наличии ранее заключенного договора о пенсионном обеспечении за счет обязательных профессиональных пенсионных взносов физическое лицо, за которое перечисляются обязательные профессиональные пенсионные взносы, и новый агент подписывают заявление о присоединении к договору о пенсионном обеспечении за счет обязательных профессиональных пенсионных взносов, без открытия нового индивидуального пенсионного счета по учету обязательных профессиональных пенсионных взносов.
Обязательные профессиональные пенсионные взносы, инвестиционный доход, пеня и иные поступления в соответствии с законодательством Республики Казахстан о пенсионном обеспечении, поступившие по новому договору о пенсионном обеспечении за счет обязательных профессиональных пенсионных взносов, учитываются на индивидуальном пенсионном счете вкладчика (получателя), открытом на основании ранее заключенного договора о пенсионном обеспечении за счет обязательных профессиональных пенсионных взносов.

3. Бірыңғай тізім әрбір салымшы (алушы) бойынша мынадай:
1) салымшының (алушының) тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), туған күні, туған жері, жынысы, тұрғылықты жерінің мекенжайы, азаматтығы;
2) жеке басын куәландыратын құжаттың сериясы және нөмірі, көрсетілген құжаттардың берілген күні және оларды берген органның атауы;
3) жеке басын куәландыратын құжаттың нөмірі және берілген күні өзгергені туралы;
4) азаматтығының өзгергені, бірыңғай тізімдегі міндетті зейнетақы жарналары, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналары есебінен зейнетақымен қамсыздандыру туралы шарттардың ашылғаны немесе жабылғаны туралы;
5) салымшы (алушы) деректемелерінің, мәртебесінің өзгергені туралы дербестендірілген деректерді қамтиды.
4. Дерекқор әрбiр салымшы (алушы) бойынша дербестендірілген деректерден басқа, осы қағидалардың 3-тармағында көрсетілген мынадай:
1) аударылған міндетті зейнетақы жарналары, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналары және (немесе) өсімпұлдар, сондай-ақ белгіленген нормативтік құқықтық актілерге сәйкес оларды қайтару туралы;
2) белгіленген нормативтік құқықтық актілерге сәйкес агенттің атауы мен деректемелерін қоса алғанда, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналарын төлеу жөніндегі агенттер туралы;
3) зейнетақы жинақтарының сомасы туралы мәлiметтерді қамтиды.
5. Мемлекеттік корпорация бірыңға БЖЗҚ-дан алынған мәліметтердің негізінде Міндетті зейнетақы жарналары, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналары есебінен зейнетақымен қамсыздандыру туралы шарттар туралы мәліметтердің бірыңғай тізімге енгізілгені немесе енгізілмегені туралы хаттаманы (бұдан әрі – Хаттама) БЖЗҚ-ға жібереді.
Міндетті зейнетақы жарналары, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналары есебінен зейнетақымен қамсыздандыру туралы шарттар туралы мәліметтерді енгізуден бас тартылған жағдайда, Хаттама Мемлекеттік корпорация мен БЖЗҚ арасындағы Ақпарат алмасу туралы шартқа сәйкес енгізілмеу себебін көрсете отырып, міндетті зейнетақы жарналары, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналары есебінен зейнетақымен қамсыздандыру туралы енгізілмеген шарттар туралы ақпаратты қамтуға тиіс.
6. Мемлекеттік корпорация БЖЗҚ-мен бірге салымшыларда (алушыларда) міндетті зейнетақы жарналары және (немесе) міндетті кәсіптік зейнетақы жарналары есебiнен кемінде бір жеке зейнетақы шотының болуын қамтамасыз етеді.
Бұрын жасалған міндетті кәсіптік зейнетақы жарналары есебінен зейнетақымен қамсыздандыру туралы шарт болған жағдайда, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналары аударылатын жеке тұлға және жаңа агент міндетті кәсіптік зейнетақы жарналарын есепке алу бойынша жаңа жеке зейнетақы шотын ашпастан, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналары есебінен зейнетақымен қамсыздандыру туралы шартқа қосылу туралы өтінішке қол қояды.
Қазақстан Республикасының зейнетақымен қамсыздандыру туралы заңнамасына сәйкес міндетті кәсіптік зейнетақы жарналары есебінен зейнетақымен қамсыздандыру туралы жаңа шарт бойынша келіп түскен міндетті кәсіптік зейнетақы жарналары, инвестициялық табыс, өсімпұл және өзге де түсімдер бұрын жасалған міндетті кәсіптік зейнетақы жарналары есебінен зейнетақымен қамсыздандыру туралы шарттың негізінде ашылған салымшының (алушының) жеке зейнетақы шотында есепке алынады.

7. Государственная корпорация ежедневно производит сверку реквизитов вкладчиков (получателей) в едином списке физических лиц, заключивших договор о пенсионном обеспечении за счет обязательных пенсионных взносов, обязательных профессиональных пенсионных взносов с ЕНПФ, со сведениями, имеющимися в Государственной базе данных физических лиц.
8. При выявлении расхождений в реквизитах вкладчиков (получателей): фамилии, имени, отчества (при наличии), даты рождения, ИИН и пола Государственная корпорация приводит реквизиты вкладчика в соответствие с данными Государственной базы данных физических лиц.
9. Передача сведений об изменении реквизитов вкладчика (получателя) в ЕНПФ осуществляется электронным способом, определенным в соответствии с договором между Государственной корпорацией и ЕНПФ, с использованием финансовой автоматизированной системы транспорта информации не позднее одного рабочего дня, следующего за днем внесения изменений в единый список.
10. ЕНПФ не позднее одного рабочего дня, следующего за днем получения сведений об изменении реквизитов вкладчика (получателя) из Государственной корпорации, вносит изменения в автоматизированную информационную систему ЕНПФ.
11. Ежегодно до 1 марта года, следующего за отчетным, между Государственной корпорацией и ЕНПФ производится сверка баз данных на соответствие реквизитов вкладчиков (получателей) с учетом их статусов в Централизованной базе данных уполномоченного государственного органа.
Приложение 2
к приказу Министра труда и
социальной защиты населения
Республики Казахстан
от 22 января 2014 года № 12-Ө
Правила
представления единым накопительным пенсионным фондом
Государственной корпорации "Правительство для граждан" сведений
о заключенных и прекративших действие с вкладчиками
(получателями) договорах о пенсионном обеспечении за счет
обязательных пенсионных взносов, обязательных профессиональных
пенсионных взносов с использованием электронного
документооборота
Сноска. Правила в редакции приказа Министра здравоохранения и социального развития РК от 12.01.2016 № 11 (вводится в действие с 01.03.2016).
1. Настоящие Правила представления единым накопительным пенсионным фондом Государственной корпорации "Правительство для граждан" сведений о заключенных и прекративших действие с вкладчиками (получателями) договорах о пенсионном обеспечении за счет обязательных пенсионных взносов, обязательных профессиональных пенсионных взносов с использованием электронного документооборота разработаны в соответствии с подпунктом 8) статьи 7 Закона Республики Казахстан от 21 июня 2013 года "О пенсионном обеспечении в Республике Казахстан" и определяют порядок и сроки представления единым накопительным пенсионным фондом Государственной корпорации "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация) сведений о заключенных и прекративших действие с вкладчиками (получателями) договорах о пенсионном обеспечении за счет обязательных пенсионных взносов, обязательных профессиональных пенсионных взносов с использованием электронного документооборота.

7. Мемлекеттік корпорация күн сайын БЖЗҚ-мен міндетті зейнетақы жарналары, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналары есебiнен зейнетақымен қамсыздандыру туралы шарт жасасқан жеке тұлғалардың бірыңғай тізіміндегі салымшылардың (алушылардың) деректемелерін Жеке тұлғалардың мемлекеттік дерекқорындағы мәліметтерімен салыстырып тексеруді жүргізеді.
8. Салымшылардың (алушылардың) деректемелерінде: тегінде, атында, әкесінің атында (бар болса), туған күнінде, ЖСН мен жынысында айырмашылықтар анықталған кезде Мемлекеттік корпорация салымшының деректемелерін Жеке тұлғалардың мемлекеттік дерекқорындағы деректермен сәйкестікке келтіреді.
9. Салымшының (алушының) деректемелері өзгергені туралы мәліметтерді БЖЗҚ-ға беру ақпаратты жеткізудің автоматтандырылған қаржы жүйесін пайдалана отырып, Мемлекеттік корпорация мен БЖЗҚ арасындағы шартқа сәйкес айқындалған электрондық тәсілмен бірыңғай тізімге өзгерістерді енгізген күннен кейінгі бір жұмыс күнінен кешіктірмей жүзеге асырылады.
10. БЖЗҚ Мемлекеттік корпорациядан салымшының (алушының) деректемелері өзгергені туралы мәліметтерді алған күннен кейінгі бір жұмыс күнінен кешіктірмей БЖЗҚ-ның автоматтандырылған ақпараттық жүйесіне өзгерістер енгізеді.
11. Жыл сайын есептіден кейінгі жылдың 1 наурызына дейін Мемлекеттік корпорация мен БЖЗҚ арасында дерекқорды салымшылардың (алушылардың) мәртебелерін ескере отырып, уәкілетті мемлекеттік органның Орталықтандырылған дерекқорындағы олардың деректемелеріне сәйкестігін салыстырып тексеру жүргізіледі.
Қазақстан Республикасы
Еңбек және халықты әлеуметтік
қорғау министрінің
2014 жылғы 22 қаңтардағы
№ 12-ө бұйрығына
2-қосымша
Бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорының "Азаматтарға арналған
үкімет" мемлекеттік корпорациясына салымшылармен (алушылармен)
міндетті зейнетақы жарналары, міндетті кәсіптік зейнетақы
жарналары есебінен зейнетақымен қамсыздандыру туралы жасалған
және қолданысын тоқтатқан шарттар жөніндегі мәліметтерді
электрондық құжат айналымын пайдалана отырып ұсыну қағидалары
Ескерту. Қағида жаңа редакцияда - ҚР Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 12.01.2016 № 11 (01.03.2016 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Осы Бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорының "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясына салымшылармен (алушылармен) міндетті зейнетақы жарналары, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналары есебінен зейнетақымен қамсыздандыру туралы жасалған және қолданысын тоқтатқан шарттар жөніндегі мәліметтерді электрондық құжат айналымын пайдалана отырып ұсыну қағидалары "Қазақстан Республикасында зейнетақымен қамсыздандыру туралы" 2013 жылғы 21 маусымдағы Қазақстан Республикасы Заңының 7-бабының 8) тармақшасына сәйкес әзірленді және бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорының "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясына (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация) салымшылармен (алушылармен) міндетті зейнетақы жарналары, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналары есебінен зейнетақымен қамсыздандыру туралы жасалған және қолданысын тоқтатқан шарттар жөніндегі мәліметтерді электрондық құжат айналымын пайдалана отырып ұсыну тәртібі мен мерзімдерін айқындайды.

2. Единый накопительный пенсионный фонд ежедневно передает в Государственную корпорацию сведения о заключенных и прекративших действие с вкладчиками (получателями) договорах о пенсионном обеспечении за счет обязательных пенсионных взносов, обязательных профессиональных пенсионных взносов за текущий и предшествующий рабочие дни по форме согласно приложению к настоящим Правилам.
3. Передача сведений осуществляется ежедневно электронным способом, определенным в соответствии с договором между Государственной корпорации и единым накопительным пенсионным фондом с использованием финансовой автоматизированной системы транспорта информации, не позднее 23 часов 30 минут времени текущего дня города Астаны.
4. Государственная корпорация не позднее следующего рабочего дня со дня поступления сведений направляет в единый накопительный пенсионный фонд электронное уведомление, свидетельствующее о поступлении данных сведений в Государственную корпорацию, и Протокол о включении или не включении сведений о договорах о пенсионном обеспечении за счет обязательных пенсионных взносов, обязательных профессиональных пенсионных взносов в единый список.
Приложение
к Правилам представления единым
накопительным пенсионным фондом
Государственной корпорации
"Правительство для граждан" сведений о
заключенных и прекративших действие с
вкладчиками (получателями) договорах о
пенсионном обеспечении за счет обязательных
пенсионных взносов, обязательных
профессиональных пенсионных взносов
с использованием электронного
документооборота
форма
Сведения о заключенных и прекративших действие с вкладчиками
(получателями) договорах о пенсионном обеспечении за счет
обязательных пенсионных взносов, обязательных профессиональных
пенсионных взносов за "__"_______ 20__год
Фамилия
Имя
Отчество (при его наличии)
Пол вклад-чика
Дата рождения (ГГГГММДД)
ИИН
1
2
3
4
5
6
продолжение таблицы
Данные документа, удостоверяющего личность вкладчика
Сведения о заключенном договоре о пенсионном обеспечении за счет обязательных пенсионных взносов, обязательных профессиональных пенсионных взносов
Номер индивидуального пенсионного счета вкладчика (получателя)
Дата прекращения действия договора о пенсионном обеспечении и закрытия индивидуального пенсионного счета (ГГГГММДД)
Причина прекращения действия договора о пенсионном обеспечении
Но-мер
Дата выдачи (ГГГГММДД)
Номер
Дата выдачи (ГГГГММДД)
7
8
9
10
11
12
13
Примечание:
Графы 12, 13 обязательны к заполнению при прекращении действия договора о пенсионном обеспечении за счет обязательных пенсионных взносов, обязательных профессиональных пенсионных взносов.
Графа 13 должна содержать соответствующее обозначение в зависимости от причины прекращения действия договора о пенсионном обеспечении за счет обязательных пенсионных взносов, обязательных профессиональных пенсионных взносов:

2. Бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры күн сайын Мемлекеттік корпорацияға салымшылармен (алушылармен) міндетті зейнетақы жарналары, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналары есебінен зейнетақымен қамсыздандыру туралы жасалған және қолданысы тоқтатылған шарттар жөніндегі мәліметтерді осы Қағидаларға қосымшаға сәйкес нысан бойынша ағымдағы және алдағы жұмыс күні үшін береді.
3. Мәліметтерді беру күн сайын Мемлекеттік корпорация мен бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры арасындағы шартқа сәйкес айқындалған электрондық тәсілмен ақпаратты жеткізудің автоматтандырылған қаржы жүйесі пайдаланыла отырып, Астана қаласының ағымдағы күнгі уақытының 23 сағат 30 минутынан кешіктірілмей жүзеге асырылады.
4. Мемлекеттік корпорация мәліметтер келіп түскен күннен бастап келесі жұмыс күнінен кешіктірмей бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорына осы мәліметтердің Мемлекеттік корпорацияға келіп түскені туралы куәландыратын электрондық хабарламаны және Міндетті зейнетақы жарналары, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналары есебінен зейнетақымен қамсыздандыру туралы шарттар жөніндегі мәліметтердің бірыңғай тізімге енгізілгені немесе енгізілмегені туралы хаттаманы жібереді.
Бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорының
"Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік
корпорациясына салымшылармен (алушылармен)
міндетті зейнетақы жарналары, міндетті
кәсіптік зейнетақы жарналары есебінен
зейнетақымен қамсыздандыру туралы жасалған
және қолданысын тоқтатқан шарттар жөніндегі
мәліметтерді электрондық құжат айналымын
пайдалана отырып ұсыну қағидаларына
қосымша
нысан
20__ жылғы "__" ______ міндетті зейнетақы жарналары, міндетті
кәсіптік зейнетақы жарналары есебінен зейнетақымен
қамсыздандыру туралы жасалған және қолданылуы тоқтатылған
шарттар туралы мәліметтер
Тегі
Аты
Әкесінің аты (бар болса)
Салымшының жынысы
Туған күні (жылы, айы, күні,)
Жеке сәйкестендіру нөмірі
1
2
3
4
5
6
кестенің жалғасы
Салымшының жеке басын куәландыратын құжаттың деректері
Міндетті зейнетақы жарналары, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналары есебінен зейнетақымен қамсыздандыру туралы шарт жасалғаны жөніндегі мәліметтер
Салымшының (алушының) жеке зейнетақы шотының нөмірі
Зейнетақымен қамсыздандыру туралы шарттың қолданылуы тоқтатылған және жеке зейнетақы шотының жабылған күні (жылы, айы, күні)
Зейнетақымен қамсыздандыру туралы шарттың қолданылуының тоқтатылу себебі
Нөмірі
Берілген күні (жылы, айы, күні)
Нөмірі
Берілген күні (жылы, айы, күні)
7
8
9
10
11
12
13
Ескертпе:
12, 13 – бағандар міндетті зейнетақы жарналары, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналары есебінен зейнетақымен қамсыздандыру туралы шарттың қолданылуы тоқтатылған кезде толтырылуға міндетті.
13 – бағанда міндетті зейнетақы жарналары, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналары есебінен зейнетақымен қамсыздандыру туралы шарттың қолданылуын тоқтатудың себебіне қарай тиісті белгі көрсетілуге тиіс:

1 - выплата всей суммы пенсионных накоплений в связи с достижением пенсионного возраста в соответствии с пунктом 1 статьи 11 Закона Республики Казахстан от 21 июня 2013 года "О пенсионном обеспечении в Республики Казахстан";
2 - выплата всей суммы пенсионных накоплений в связи с достижением пенсионного возраста лицами, проживающими в зонах чрезвычайного или максимального радиационного риска;
3 - выплата всей суммы пенсионных накоплений в связи с достижением пенсионного возраста женщинами, воспитавшими 5 и более детей;
4 - выплата всей суммы пенсионных накоплений в связи с выездом на постоянное местожительство за пределы Республики Казахстан;
5 - в связи с переводом пенсионных накоплений вкладчика (получателя) в страховую организацию;
6 - выплата всей суммы пенсионных накоплений наследнику(ам) в связи со смертью получателя;
7 - выплата всей суммы пенсионных накоплений на погребение в связи со смертью получателя;
8 - выплата всей суммы пенсионных накоплений по ранее действующему законодательству Республики Казахстан о пенсионном обеспечении;
9 – объединение индивидуальных пенсионных счетов, при наличии у вкладчика (получателя) двух и более договоров о пенсионном обеспечении за счет обязательных пенсионных взносов;
10 – отсутствие договора о пенсионном обеспечении;
11 – выплата всей суммы пенсионных накоплений по выслуге лет;
12 – расторжение договора о пенсионном обеспечении на основании вступившего в законную силу решения суда;
13 – расторжение договора о пенсионном обеспечении в одностороннем порядке по инициативе вкладчика (получателя) при отсутствии накоплений на ИПС;
14 – прочие (в соответствии с Договором об обмене информацией).

1 – "Қазақстан Республикасында зейнетақымен қамсыздандыру туралы" 2013 жылғы 21 маусымдағы Қазақстан Республикасы Заңы 11-бабының 1-тармағына сәйкес зейнеткерлік жасқа жетуіне байланысты зейнетақы жинақтарының барлық сомаларын төлеу;
2 – төтенше немесе ең жоғары радиациялық қатер аймағында тұратын адамдардың зейнеткерлік жасқа жетуіне байланысты зейнетақы жинақтарының барлық сомасын төлеу;
3 – 5 және одан да көп бала тәрбиелеген әйелдердің зейнеткерлік жасқа жетуіне байланысты зейнетақы жинақтарының барлық сомасын төлеу;
4 – Қазақстан Республикасынан тыс жерге тұрақты тұруға кетуіне байланысты зейнетақы жинақтарының барлық сомасын төлеу;
5 – салымшының (алушының) зейнетақы жинақтарының сақтандыру ұйымына аударылуына байланысты;
6 – алушының қайтыс болуына байланысты мұрагеріне (мұрагерлеріне) зейнетақы жинақтарының барлық сомасын төлеу;
7 – алушының қайтыс болуына байланысты жерлеуге зейнетақы жинақтарының барлық сомасын төлеу;
8 – Қазақстан Республикасының зейнетақымен қамсыздандыру туралы бұрын қолданыста болған заңнамасы бойынша зейнетақы жинақтарының барлық сомасын төлеу;
9 – салымшыда (алушыда) міндетті зейнетақы жарналары есебінен зейнетақымен қамсыздандыру туралы екі және одан көп шарт болған кезде жинақтаушы зейнетақы шоттарын біріктіру;
10 – зейнетақымен қамсыздандыру туралы шарттың болмауы;
11 – еңбек сіңірген жылдар бойынша зейнетақы жинақтарының барлық сомаларын төлеу;
12 – заңды күшіне енген сот шешімі негізінде зейнетақымен қамсыздандыру туралы шартты бұзу;
13 – жинақтаушы зейнетақы шотында жинақтар болмаған кезде салымшының (алушының) бастамасы бойынша біржақты тәртіппен зейнетақымен қамсыздандыру туралы шартты бұзу;
14 – өзгелері (Ақпарат алмасу туралы шартқа сәйкес).