Об утверждении Правил оплаты за оказанные медицинские услуги в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи, осуществляемые за счет средств республиканского бюджета
Приказ и.о. Министра здравоохранения Республики Казахстан от 11 февраля 2014 года № 77. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 12 марта 2014 года № 9204. Утратил силу приказом и.о. Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 28 июля 2015 года № 627
Сноска. Утратил силу приказом и.о. Министра здравоохранения и социального развития РК от 28.07.2015 № 627 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ!
Порядок введения в действие приказа см. п.5
В соответствии с подпунктом 5) пункта 1 статьи 7 Кодекса Республики Казахстан от 18 сентября 2009 года «О здоровье народа и системе здравоохранения», с пунктом 70 Правил выбора поставщика услуг по оказанию гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и возмещения его затрат, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 25 октября 2012 года № 1358 и пунктом 15 Правил возмещения затрат организациям здравоохранения за счет бюджетных средств, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 7 декабря 2009 года № 2030, ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые Правила оплаты за оказанные медицинские услуги в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи, осуществляемые за счет средств республиканского бюджета.
2. Комитету оплаты медицинских услуг Министерства здравоохранения Республики Казахстан (Ермекбаев К.К.) обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства здравоохранения Республики Казахстан.
3. Департаменту юридической службы (Асаинова Д.Е.) обеспечить в установленном законодательством порядке официальное опубликование настоящего приказа в средствах массовой информации после его государственной регистрации Министерстве юстиции Республики Казахстан.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа оставляю за собой.
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования и распространяется на отношения, возникшие с 1 января 2014 года.
И.о. Министра здравоохранения
Республики Казахстан                       Б. Токежанов
Утверждено приказом
И.о. Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 11 февраля 2014 года № 77
Правила
оплаты за оказанные медицинские услуги в рамках
гарантированного объема бесплатной медицинской помощи,
осуществляемые за счет средств республиканского бюджета

Республикалық бюджет қаражатының есебінен жүзеге асырылатын тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде көрсетілген медициналық қызметке ақы төлеу қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің м.а. 2014 жылғы 11 ақпандағы № 77 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2014 жылы 12 наурызда № 9204 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің м.а. 2015 жылғы 28 шілдедегі № 627 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің м.а. 28.07.2015 № 627 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
РҚАО-ның ескертпесі!
Осы бұйрық қолданысқа енгізілу тәртібін 5-тармақтан қараңыз.
«Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы» 2009 жылғы 18 қыркүйектегі Қазақстан Республикасы Кодексінің 7-бабының 5) тармақшасына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 25 қазандағы № 1358 қаулысымен бекітілген Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін көрсету жөніндегі қызметтер берушіні таңдау және оның шығындарын өтеу қағидаларының 70-тармағына және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 7 желтоқсандағы № 2030 қаулысымен бекітілген Денсаулық сақтау ұйымдарының шығындарын бюджет қаражатының есебінен өтеу ережелерінің 15-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Республикалық бюджет қаражатының есебінен жүзеге асырылатын тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде көрсетілген медициналық қызметке ақы төлеу қағидалары бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Медициналық қызметке ақы төлеу комитеті (Қ.Қ. Ермекбаев):
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Денсаулық министрлігінің интернет-сайтында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Заң қызметі департаменті (Д.Е. Асайынова) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін оның заңнамада белгіленген тәртіпте бұқаралық ақпарат құралдарында ресми жариялануын қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын өзім бақылаймын.
5. Осы бұйрық оны алғашқы ресми жариялаған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі және 2014 жылғы 1 қаңтарда туындаған қатынастарға қолданылады.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің м.а.          Б. Төкежанов
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
міндетін атқарушының
2014 жылғы 11 ақпандағы
№ 77 бұйрығымен
бекітілген
Республикалық бюджет қаражатының есебінен жүзеге асырылатын
тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде
көрсетілетін медициналық қызметтерге ақы төлеу қағидалары

1. Общие положения
1. Настоящие Правила оплаты за оказанные медицинские услуги в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи (далее – ГОБМП), осуществляемые за счет средств республиканского бюджета (далее – Правила) разработаны в соответствии с пунктом 70 Правил выбора поставщика услуг по оказанию гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и возмещения его затрат, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 25 октября 2012 года № 1358 и пунктом 15 Правил возмещения затрат организациям здравоохранения за счет бюджетных средств, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 7 декабря 2009 года № 2030 (далее - Правила возмещения затрат).
2. Правила определяют порядок оплаты за оказанные медицинские услуги в рамках ГОБМП за счет средств республиканского бюджета (далее – оплата за оказанные медицинские услуги) по следующим видам медицинской помощи: специализированная, высокоспециализированная, медико-социальная, которые оказываются в следующих формах:
1) стационарная помощь и стационарозамещающая помощь, включая оказание медицинскими организациями республиканского значения медицинских услуг больным:
психическими, инфекционными заболеваниями, туберкулезом, алкоголизмом, наркоманией и токсикоманией;
в реабилитационных центрах, санаториях;
2) восстановительное лечение и медицинская реабилитация;
3) амбулаторно-поликлиническая помощь в медицинских организациях республиканского значения.
Правила не распространяются на оплату за оказанные медицинские услуги за счет средств направленных на целевые текущие трансферты, перечень уникальных технологий и лечение пациентов, претендовавших на лечение за рубежом, в отечественных медицинских организациях за счет бюджетных средств.
3. Правила включают порядок оплаты за оказанные медицинские услуги, оплату за оказанные медицинские услуги в условиях круглосуточного стационара, оплату за оказанные медицинские услуги по стационарозамещающей помощи и удержания и меры воздействия.
4. Правила распространяются на территориальные департаменты Комитета оплаты медицинских услуг (далее - ТД КОМУ), территориальные департаменты Комитета контроля медицинской и фармацевтической деятельности Министерства (далее – ТД ККМФД), медицинские организации, заключившие с ТД КОМУ Договор на оказание Медицинских услуг (далее – Договор), Республиканские государственные предприятия на праве хозяйственного ведения «Республиканский центр электронного здравоохранения» (далее – РЦЭЗ) и «Республиканский центр развития здравоохранения» (далее – РЦРЗ) и акционерное общество «КазМедТех».

1. Жалпы ережелер
1. Осы Республикалық бюджет қаражатының есебінен жүзеге асырылатын тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі (бұдан әрі – ТМККК) шеңберінде көрсетілетін медициналық қызметтерге ақы төлеу қағидасы (бұдан әрі – Қағида) Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 25 қазандағы № 1358 қаулысымен бекітілген Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін көрсету жөніндегі қызметтер берушіні таңдау және оның шығындарын өтеу қағидаларының 70-тармағына және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 7 желтоқсандағы № 2030 қаулысымен бекітілген Денсаулық сақтау ұйымдарының шығындарын бюджет қаражатының есебінен өтеу ережесінің (бұдан әрі – Шығындарды өтеу ережесі) 15-тармағына сәйкес әзірленді.
2. Қағида келесі нысандарда көрсетілетін медициналық көмектің мамандандырылған, жоғары мамандандырылған, медициналық-әлеуметтік түрлері бойынша республикалық бюджет қаражатының есебінен ТМККК шеңберінде көрсетілген медициналық қызметтер үшін ақы төлеу (бұдан әрі – көрсетілген медициналық қызметтер үшін ақы төлеу) тәртібін айқындайды:
1) республикалық маңызы бар медициналық ұйымдардың оңалту орталықтарындағы, санаторийлердегі науқастарға, психикалық, инфекциялық аурулармен, туберкулезбен, маскүнемдікпен, нашақорлықпен және уытқұмарлықпен ауыратын науқастарға медициналық қызметтер көрсетуін қоса алғанда, стационарлық және стационарды алмастыратын көмек;
2) қалпына келтіру емі және медициналық оңалту;
3) республикалық маңызы бар медициналық ұйымдардағы амбулаториялық-емханалық көмек нысандарында көрсетіледі.
Қағида нысаналы ағымдағы трансферттерге бағытталған қаражат есебінен қаржыландырылатын көрсетілген медициналық қызметтер үшін, бірегей технологиялардың тізбесіне және шетелде емделуге үміткер болған пациенттерді бюджет қаражатының есебінен отандық медициналық ұйымдарда емдеуге ақы төлеуге қолданылмайды.
3. Қағида көрсетілген медициналық қызметтерге ақы төлеу тәртібін, тәуліктік стационар шарттарында көрсетілген медициналық қызметтерге ақы төлеуді, стационарды алмастыратын көмек бойынша медициналық қызметтерге ақы төлеуді және ұстап қалулар мен әсер ету шараларын қамтиды.
4. Қағида Медициналық қызметке ақы төлеу комитетінің аумақтық департаментіне (бұдан әрі - МҚАК АД), Министрліктің Медициналық және фармацевтикалық қызметті бақылау комитетінің аумақтық департаменттеріне (бұдан әрі – МФҚБК АД), Медициналық қызметтерді көрсетуге МҚАК АД-мен Шарт (бұдан әрі – Шарт) жасасқан медициналық ұйымдарға, «Республикалық электрондық денсаулық сақтау орталығы» (бұдан әрі - РЭДО) мен «Денсаулық сақтауды дамыту республикалық орталығы» (бұдан әрі – ДДРО) шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорындарына және «ҚазМедТех» акционерлік қоғамына қолданылады.

5. Основные понятия, используемые в настоящих Правилах:
1) администратор бюджетной программы (далее – администратор) – Министерство здравоохранения Республики Казахстан;
2) отчетный период – период времени, равный одному календарному месяцу (с первого по последнее числа месяца), за исключением последнего месяца в году, где период сокращается в связи с завершением договорных обязательств;
3) уполномоченный орган в области здравоохранения (далее - уполномоченный орган) - государственный орган, осуществляющий руководство в области охраны здоровья граждан, медицинской и фармацевтической науки, медицинского и фармацевтического образования, обращения лекарственных средств, изделий медицинского назначения и медицинской техники, контроля за качеством медицинских услуг;
4) заказчик - ТД КОМУ, осуществляющий выбор поставщика услуг по оказанию ГОБМП за счет средств республиканского бюджета;
6. Оплата за оказанные медицинские услуги осуществляется на основании Договора, с учетом реализации гражданами Республики Казахстан и оралманами права свободного выбора медицинской организации, результатов контроля качества и объема оказанной медицинской помощи в пределах средств, предусмотренных планами финансирования бюджетных программ (подпрограмм) по обязательствам и платежам Администратора.
2. Порядок оплаты за оказанные медицинские услуги
7. Медицинская организация ежедневно осуществляет ввод и подтверждение данных, в том числе выписного эпикриза в Электронном регистре стационарных больных (далее – Регистр) не позднее одного рабочего дня, следующего за выбытием пациента из стационара, по формам первичной медицинской документации организаций здравоохранения, утвержденным приказом и.о. Министра здравоохранения Республики Казахстан от 23 ноября 2010 года № 907 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативно правовых актов за № 6697) (далее – приказ № 907) на основе следующих медицинских карт: стационарного больного (форма 003/у), больного дневного стационара (форма 003-3/у), истории родов (форма 096/у), истории развития новорожденного (форма 097/у) (далее – медицинские карты).
При оказании медицинской услуги с использованием медицинской техники, приобретенной на условиях финансового лизинга, медицинская организация в формах первичной медицинской документации организаций здравоохранения, утвержденных Уполномоченным органом, проставляет девятизначный код медицинской техники. Данные формы первичной медицинской документации вкладываются в медицинские карты.
По результатам ввода формируется статистическая карта выбывшего из стационара (формы 066/у, 066-1/у, 066-2/у, 066-3/у, 066-4/у) и выписной эпикриз пролеченного больного (форма - 027/у), статистическая карта амбулаторного пациента (форма 025-9/у) утвержденные приказом № 907.

5. Осы Қағидада пайдаланылатын негізгі ұғымдар:
1) бюджеттік бағдарламаның әкімшісі (бұдан әрі – әкімші) – Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі;
2) есепті кезең – шарттық міндеттемелердің аяқталуына байланысты кезең қысқартылатын жылдың соңғы айын қоспағанда бір күнтізбелік айға (айдың бастапқы күнінен бастап соңғы күніне дейін) тең уақыт кезеңі;
3) денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті орган (бұдан әрі - уәкілетті орган) - азаматтардың денсаулығын сақтау, медициналық және фармацевтикалық ғылым, медициналық және фармацевтикалық білім беру, дәрілік заттардың, медициналық мақсаттағы бұйымдар мен медициналық техниканың айналысы, медициналық қызметтер көрсету сапасын бақылау саласындағы басшылықты жүзеге асыратын мемлекеттік орган;
4) тапсырыс беруші – республикалық бюджет қаражатының есебінен ТМККК көрсету бойынша қызметтер берушіні таңдауды жүзеге асыратын МҚАК АД;
6. Медициналық қызметтер үшін ақы төлеу Қазақстан Республикасы азаматтарының және оралмандардың медициналық ұйымды еркін таңдау құқығын іске асыруды, Әкімшінің міндеттемелері мен төлемдері бойынша бюджеттік бағдарламаларды (кіші бағдарламаларды) қаржыландырудың жоспарларымен көзделген қаражаттың шегінде көрсетілген медициналық көмектің сапасын және көлемін бақылаудың нәтижелерін есепке ала отырып, Шарттың негізінде жүзеге асырылады.
2. Көрсетілген медициналық қызметтер үшін ақы төлеудің тәртібі
7. Медициналық ұйым Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің міндетін атқарушының 2010 жылғы 23 қарашадағы № 907 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6697 тіркелген) (бұдан әрі - № 907 бұйрық) бекітілген денсаулық сақтау ұйымдарының бастапқы медициналық құжаттама нысандары бойынша, мынадай: стационарлық науқастың (003/е нысаны), күндізгі стационар науқасының (003-3/нысаны), босану тарихы (096/е нысаны), жаңа туған нәрестенің даму тарихы (097/е нысаны) медициналық карталарының (бұдан әрі – медициналық карталар) негізінде пациенттің стационардан шығуынан кейінгі бір жұмыс күнінен кешіктірмей Стационарлық науқастардың электрондық тіркеліміне (бұдан әрі – Тіркелім) деректерді, оның ішінде шығару эпикризін енгізу және растауды күн сайын жүзеге асырады.
Қаржы лизингі шарттарында сатып алынған медициналық техниканы пайдалану арқылы медициналық қызмет көрсету кезінде медициналық ұйым Уәкілетті орган бекіткен денсаулық сақтау ұйымдарының бастапқы медициналық құжаттамасы нысандарында жоғарыда көрсетілген медициналық техниканың тоғыз сандық кодын ұсынады.
Енгізу нәтижелері бойынша стационардан шыққан науқастың № 907 бұйрықпен бекітілген статистикалық картасы (066/е, 066-1/е, 066-2/е, 066-3/е, 066-4/е нысандары) және емделіп шыққан науқастың шығару эпикризі (027/е нысаны), амбулаториялық пациенттің статистикалық картасы (025-9/е нысаны) қалыптастырылады.

8. Медицинские организации на основании данных Регистра ежемесячно, в срок не позднее одного рабочего дня, следующего за отчетным периодом, формируют и передают в ТД КОМУ по оказанным услугам счет-реестр медицинской организации за оказанные медицинские услуги по специализированной медицинской помощи в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи, оплата которой осуществляется за счет средств республиканского бюджета, счет-реестр медицинской организации за оказанные медицинские услуги по высокоспециализированной медицинской помощи в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи, оплата которой осуществляется за счет средств республиканского бюджета, счет-реестр медицинской организации, оказывающей специализированную медицинскую помощь в форме консультативно-диагностической помощи в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи, оплата которой осуществляется за счет средств республиканского бюджета, счет-реестр медицинской организации, оказывающей высокоспециализированную медицинскую помощь в форме консультативно-диагностической помощи в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи, оплата которой осуществляется за счет средств республиканского бюджета (далее – Счет - реестр) по соответствующим формам согласно приложениям 1-4 к настоящим Правилам. В случае если Счет - реестр подписываются электронно-цифровой подписью, то его передача осуществляется в электронном формате.
9. Медицинская организация является ответственным за достоверность, своевременность и качество формирования Регистра и соответствие счета-реестра, переданного на оплату, данным Регистра.
10. На основании применения линейной шкалы оценки исполнения Договора, а также сводного перечня случаев по результатам контроля качества и объема услуг ГОБМП, на уровне ТД КОМУ формируются Протокол исполнения Договора на оказание медицинских услуг по специализированной медицинской помощи в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи медицинской организацией, оплата которой осуществляется из республиканского бюджета, Протокол исполнения Договора на оказание медицинских услуг по высокоспециализированной медицинской помощи в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи медицинской организацией, оплата которой осуществляется из республиканского бюджета (далее – Протокол) по соответствующим формам согласно приложениям 5 и 6 к настоящим Правилам.
Протоколы рассматриваются и подписываются постоянно действующей комиссией. Комиссия создается заказчиком из числа сотрудников ТД KOМУ, управления здравоохранения соответствующего региона и РЦЭЗ (далее – Комиссия).
Формирование Протокола за январь текущего года осуществляется с учетом случаев и лизинговых платежей, не вошедших в счет-реестр за декабрь предыдущего года.

8. Медициналық ұйымдар Тіркелім деректерінің негізінде ай сайын, есепті кезеңнен кейінгі бір жұмыс күнінен кешіктірмей осы Қағидаларға 1-4-қосымшаларға сәйкес тиісті нысандар бойынша ақы төлеу республикалық бюджет қаражатының есебінен жүзеге асырылатын тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде мамандандырылған медициналық көмек бойынша көрсетілген медициналық қызметтер үшін медициналық ұйымның шот-тізілімін, ақы төлеу республикалық бюджет қаражатының есебінен жүзеге асырылатын тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде жоғары мамандандырылған медициналық көмек бойынша көрсетілген медициналық қызметтер үшін медициналық ұйымның шот-тізілімін, ақы төлеу республикалық бюджет қаражатының есебінен жүзеге асырылатын тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде консультациялық-диагностикалық көмек нысанындағы мамандандырылған медициналық көмек көрсететін медициналық ұйымның шот-тізілімін және ақы төлеу республикалық бюджет қаражатының есебінен жүзеге асырылатын тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде консультациялық-диагностикалық көмек нысанындағы жоғары мамандандырылған медициналық көмек көрсететін медициналық ұйымның шот-тізілімін (бұдан әрі – Шот-тізілім) қалыптастырады және МҚАК АД-ға береді. Егер Шот-тізілімге электрондық-цифрлық қолтаңба қойылса, онда оны беру электрондық пішімде жүзеге асырылады.
9. Медициналық ұйым Тіркелімді қалыптастырудың дұрыстығы, уақтылығы мен сапасы үшін және ақы төлеуге берілген шот-тізілімнің Тіркелім деректеріне сәйкестігі үшін жауапты болады.
10. ТМККК қызметтерінің сапасы мен көлемін бақылау нәтижелері бойынша жағдайлардың жинақ тізбесі негізінде, сондай-ақ шартты орындауды бағалаудың сызықтық шкаласын қолдану негізінде, МҚАК АД деңгейінде осы Қағидаларға 5 және 6-қосымшаларға сәйкес нысандар бойынша Ақы төлеу республикалық бюджет қаражатының есебінен жүзеге асырылатын тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде мамандандырылған медициналық көмек бойынша медициналық қызметтерді медициналық ұйымның көрсетуіне арналған шартты орындау хаттамасы, Ақы төлеу республикалық бюджет қаражатының есебінен жүзеге асырылатын тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде жоғары мамандандырылған медициналық көмек бойынша медициналық қызметтерді медициналық ұйымның көрсетуіне арналған шарттын орындау хаттамасы (бұдан әрі – Хаттама) қалыптастырылады.
Хаттамаларды тұрақты әрекет істейтін комиссия қарайды және қол қояды. Комиссияны (бұдан әрі – Комиссия) МҚАК АД-ның, тиісінше өңірдің денсаулық сақтау басқармасының және РЭДО қызметкерлерінің қатарынан тапсырыс беруші құрады.
Ағымдағы жылдың қаңтар айындағы Хаттаманы қалыптастыру өткен жылдың желтоқсан айындағы шот-тізілімге кірмеген жағдайларды және лизингтік төлемдерді есепке ала отырып жүзеге асырылады.

Протокол исполнения договора на оказание медицинских услуг в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи медицинской организацией, оказывающей специализированную медицинскую помощь в форме консультативно-диагностической помощи, оплата которой осуществляется из республиканского бюджета и Протокол исполнения договора на оказание медицинских услуг в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи медицинской организацией, оказывающей высокоспециализированную медицинскую помощь в форме консультативно-диагностической помощи, оплата которой осуществляется из республиканского бюджета формируется по формам согласно приложениям 7 и 8 к настоящим Правилам.
ТД КОМУ выдает копию Протокола по запросу медицинской организации.
11. ТД КОМУ осуществляет анализ исполнения условий Договора по предъявленным к оплате медицинским услугам с изучением подтверждающей медицинской документации путем запроса или с выездом по месту нахождения медицинской организации.
По результатам анализа составляется акт сверки исполнения условий Договора, подписываемый руководителем медицинской организации собственноручно и должностными лицами ТД КОМУ, один экземпляр которого находится в ТД КОМУ.
12. Пролеченные случаи, подлежащие контролю качества и объема по которым не представлена медицинская документация оплате не подлежат.
13. По итогам проведенного контроля качества и объема по перечню случаев, не подлежащих оплате, в том числе частично, осуществляется корректировка предъявленных медицинской организацией сумм бюджетных средств в соответствии с Перечнем случаев, не подлежащих оплате, в том числе частично (далее – Перечень) согласно приложению 9 к настоящим Правилам.
14. На сумму, удерживаемую по результатам контроля качества и объема, за исключением непредотвратимых летальных случаев ежеквартально уменьшается сумма Договора с заключением дополнительного соглашения.
15. Корректировка сумм бюджетных средств по пролеченным случаям, не подлежащим оплате, в том числе частично, выявленным по результатам контроля качества и объема проведенного ТД ККМФД и ТД КОМУ за оплаченный период производится из последующих платежей в период срока действия Договора.
16. Сумма бюджетных средств, подлежащая удержанию или снятию, учитывается при последующих взаиморасчетах с медицинской организацией в период срока действия Договора.
17. Оплата за оказанные медицинские услуги осуществляется после оформления акта выполненных работ (услуг), оказанных медицинской организацией по специализированной и высокоспециализированной медицинской помощи в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи, оплата которой осуществляется за счет средств республиканского бюджета (далее – Акт выполненных работ (услуг)).

Ақы төлеу республикалық бюджет қаражатының есебінен жүзеге асырылатын консультациялық-диагностикалық көмек нысанындағы мамандандырылған медициналық көмек көрсететін медициналық ұйымның тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде медициналық қызметтер көрсетуіне арналған шартты орындау хаттамасы және Ақы төлеу республикалық бюджеттен жүзеге асырылатын консультациялық-диагностикалық көмек нысанындағы жоғары мамандандырылған медициналық көмек көрсететін медициналық ұйымның тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде медициналық қызмет көрсетуіне арналған шартты орындау хаттамалары осы Қағидаларға 7 және 8-қосымшаларға сәйкес нысандар бойынша қалыптастырылады.
МҚАК АД медициналық ұйымның сұратуы бойынша Хаттаманың көшірмесін береді.
11. МҚАК АД сұрату арқылы растайтын медициналық құжаттаманы зерделеу арқылы немесе медициналық ұйымның орналасқан жеріне бару арқылы ақы төлеуге ұсынылған медициналық қызметтер бойынша Шарттың талаптарының орындалуына талдау жүргізеді.
Талдау нәтижелері бойынша медициналық ұйымның басшысы өзі немесе МҚАК АД лауазымдық тұлғалары қол қоятын, бір данасы МҚАК АД-да сақталатын Шарт талаптарын орындауды тексеру актісі құрылады.
12. Медициналық құжаттама ұсынылмаған сапасы және көлемі бақылауға тиісті емделіп шығу жағдайларына ақы төленбейді.
13. Ақы төлеуге, оның ішінде ішінара ақы төлеуге жатпайтын жағдайлардың тізбесі бойынша сапаға және көлемге жүргізілген бақылау қорытындылары бойынша осы Қағидаларға 9-қосымшаға сәйкес Ақы төлеуге, оның ішінде ішінара ақы төлеуге жатпайтын жағдайлардың тізбесіне (бұдан әрі – Тізбе) сәйкес медициналық ұйымдар ұсынған бюджет қаражатының сомаларын түзету жүзеге асырылады.
14. Алдын алуға келмейтін өлім жағдайларын есепке алмағанда, сапа мен көлемді бақылау нәтижелері бойынша ұсталатын сомаға қосымша келісім жасау арқылы Шарттың сомасы тоқсан сайын азайтылады.
15. Ақы төлеуге, оның ішінде ішінара ақы төлеуге жатпайтын ақы төлеу кезеңінде МФҚБК АД мен МҚАК АД өткізген сапа мен көлемді бақылау нәтижелері бойынша анықталған емделіп шығу жағдайлары бойынша бюджет қаражатының сомаларын түзету Шарттың қолданылу кезеңінде келесі төлемдерден жүргізіледі.
16. Ұстап қалу мен шешіп алуға тиісті бюджет қаражатының сомасы Шарттың қолданылу мерзімі кезеңіндегі медициналық ұйымдармен келесі өзара есеп айырысу кезінде есепке алынады.
17. Көрсетілген медициналық қызметтер үшін ақы төлеу республикалық бюджет қаражаты есебінен жүзеге асырылатын, медициналық ұйымдар көрсеткен, орындалған жұмыстар (қызметтердің) актісін (бұдан әрі – Орындалған жұмыстар (қызметтер) актісі) рәсімдегеннен кейін жүзеге асырылады.

18. Основанием для составления акта выполненных работ (услуг) является оформленный протокол.
19. Акт выполненных работ (услуг), оказанных медицинской организацией по специализированной медицинской помощи в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи, оплата которой осуществляется за счет средств республиканского бюджета, Акт выполненных работ (услуг), оказанных медицинской организацией по высокоспециализированной медицинской помощи в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи, оплата которой осуществляется за счет средств республиканского бюджета, Акт выполненных работ (услуг), оказанных медицинской организацией, оказывающей специализированную медицинскую помощь в форме консультативно-диагностической помощи в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи, оплата которой осуществляется за счет средств республиканского бюджета и Акт выполненных работ (услуг), оказанных медицинской организацией, оказывающей высокоспециализированную медицинскую помощь в форме консультативно-диагностической помощи в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи, оплата которой осуществляется за счет средств республиканского бюджета формируется по соответствующим формам согласно приложениям 10-13 к настоящим Правилам в двух экземплярах и в оригинале передается в ТД КОМУ. Если Акт выполненных работ подписывается электронно-цифровой подписью, то передача осуществляется в электронном формате.
20. В случае наличия иных единовременных выплат (вычетов) по приказу уполномоченного органа либо решению судебных органов либо комиссионному решению, оформленному протоколом, в Акте выполненных работ (услуг) заполняется графа по иным вычетам и выплатам. В протоколе указывается сумма, период, наименование выплаты (вычета), основание.
21. Оплата за оказанные медицинские услуги по оформленным актам выполненных услуг производится в течение 10-ти календарных дней со дня окончания отчетного периода, путем перечисления бюджетных средств на расчетный счет медицинской организации с учетом удержания части ранее выплаченного аванса в размерах и в сроки, предусмотренные договором.
22. Оплата за случаи оказания медицинской помощи в рамках ГОБМП, в соответствии с Договором, не предъявленные к оплате в течение действия Договора в связи с проведением контроля качества, а также не вошедшие в счет-реестр с 1 декабря года, в котором действует Договор, до даты окончания срока действия Договора, производится в году, следующем за годом действия Договора.

18. Орындалған жұмыстардың (қызметтердің) актісін құру үшін ресімделген хаттама негіздеме болып табылады.
19. Ақы төлеу республикалық бюджет қаражатының есебінен жүзеге асырылатын тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде мамандандырылған медициналық көмек бойынша медициналық ұйым көрсеткен орындалған жұмыстардың (қызметтердің) актісі, Ақы төлеу республикалық бюджет қаражатының есебінен жүзеге асырылатын тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде жоғары мамандандырылған медициналық көмек бойынша медициналық ұйым көрсеткен орындалған жұмыстардың (қызметтердің) актісі, Ақы төлеу республикалық бюджет қаражатының есебінен жүзеге асырылатын тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемінің шеңберінде консультациялық-диагностикалық көмек нысанындағы мамандандырылған медициналық көмек көрсететін медициналық ұйым көрсеткен орындалған жұмыстардың (қызметтердің) актісі және Ақы төлеу республикалық бюджет қаражатының есебінен жүзеге асырылатын тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемінің шеңберінде консультациялық-диагностикалық көмек нысанында жоғары мамандандырылған медициналық көмек көрсететін медициналық ұйым көрсеткен орындалған жұмыстардың (қызметтердің) актісі осы Қағидаларға 10-13-қосымшаларға сәйкес тиісті нысандар бойынша екі данада құрылады және түпнұсқасы МҚАК АД-ға беріледі. Егер Орындалған жұмыстар (қызметтер) актісіне электрондық-сандық қол қойылса, онда электрондық пішімде беріледі.
20. Орындалған жұмыстар (қызметтер) актісінде төлемдер мен ұстап қалулар бойынша кесте уәкілетті органның бұйрығы не сот органдарының шешімі не ресімделген хаттамамен не комиссиялық шешім бойынша өзге біржолғы төлемдер (ұстап қалулар) болған жағдайда толтырылады. Хаттамада сома, кезең, төлемнің (ұстап қалудың) атауы, негіздеме көрсетіледі.
21. Орындалған қызметтердің ресімделген актілері бойынша Медициналық қызметтерге ақы төлеу есепті кезең аяқталған күннен бастап 10 күнтізбелік күннің ішінде Шартпен көзделген көлемде және мерзімде бұрын төленген аванстың бір бөлігін ұстап қалуды есепке ала отырып, медициналық ұйымның есеп-айырысу шотына бюджет қаражатын аудару арқылы жүргізіледі.
22. Шартқа сәйкес Шарттың қолданылу мерзімі ішінде сапаға бақылау жүргізуге байланысты ақы төлеуге ұсынылмаған, сондай-ақ Шарт қолданылатын жылдың 1 желтоқсанынан бастап Шарттың қолданылу мерзімі аяқталған күнге дейін шот-тізілімге кірмеген ТМККК шеңберінде медициналық көмекті көрсету жағдайлары үшін ақы төлеу Шарттың қолданылу жылынан кейінгі жылда жүргізіледі.

23. Оплата за лечение пациента, в том числе в случаях внутрибольничного перевода, осуществляется как за один пролеченный случай.
24. Оплата за оказанный объем услуг консультативно-диагностической помощи и за услуги поставщиком субподрядчику осуществляется по тарификатору.
25 Медицинская организация не предъявляет к оплате лекарственные средства и изделия медицинского назначения, приобретенные за счет целевых текущих трансфертов областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы, а также средств местного бюджета и внебюджетных средств.
26. Медицинские организации в срок до 30 числа следующего за отчетным периодом, за ноябрь и декабрь в срок до 25 декабря, вводят в Регистр информацию о:
структуре расходов за оказанные медицинские услуги по форме согласно приложению 14 к настоящим Правилам;
дифференцированной оплате работников по форме согласно приложению 15 к настоящим Правилам;
распределении плановых сумм аванса за оказание медицинских услуг по форме согласно приложению 16 к настоящим Правилам;
повышении квалификации и переподготовке кадров по форме согласно приложению 17 к настоящим Правилам.
ТД КОМУ на основании принятой информации, производит сверку расходов за предыдущий месяц с базой данных.
В случае отсутствия в Регистре информации, предусмотренной настоящим пунктом, оплата за текущий отчетный период не производится до введения указанных данных.
27. По перечню диагнозов, которые по Международной классификации болезней-10 (далее – МКБ-10) не являются основным диагнозом и исключены из перечня КЗГ согласно приложению 18 к настоящим Правилам оплата не осуществляется.
28. Физическим лицам, осуществляющим предпринимательскую деятельность в сфере здравоохранения, возмещение затрат при оказании медицинской помощи в рамках ГОБМП осуществляется также, как и организациям, оказывающим ГОБМП, в соответствии с настоящими Правилами.
29. Медицинским организациям, заключившим с заказчиком Договоры, возмещаются затраты, связанные с их деятельностью по оказанию ГОБМП, за исключением капитальных расходов, кроме расходов, определенных пунктом 6 Правил возмещения затрат.
3. Оплата Медицинских услуг в условиях круглосуточного
стационара
30. Оплата за случаи стационарной помощи по КЗГ осуществляется по тарифам, включающим стоимость базового тарифа (ставки), коэффициент затратоемкости по каждой группе и поправочные коэффициенты.
31. Кратковременное (до 3-х суток включительно) пребывание больного в круглосуточном стационаре, связанное с переводом, самовольным уходом пациента, оплачивается по фактически проведенным койко-дням от стоимости КЗГ.

23. Пациентті емдеу үшін, оның ішінде ауруханаішілік ауыстыру жағдайларында ақы төлеу бір емделіп шығу жағдайына сияқты жүзеге асырылады.
24. Консультациялық-диагностикалық көмектің көрсетілген қызметтерінің көлемі үшін ақы төлеу және қызметтер берушінің қосалқы мердігерге қызметтер үшін ақы төлеуі тарификатор бойынша жүзеге асырылады.
25. Медициналық ұйым облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне берілетін нысаналы ағымдағы трансферттердің, сондай-ақ жергілікті бюджет қаражатының және бюджеттен тыс қаражаттың есебінен сатып алынған дәрілік заттарды және медициналық мақсаттағы бұйымдарды ақы төлеуге ұсыну құқығы жоқ.
26. Медициналық ұйымдар есепті кезеңнен кейінгі айдың 30-күніне дейін, қараша мен желтоқсан үшін 25 желтоқсанға дейінгі мерзімде Тіркелімге мынадай:
осы Қағидаға 14-қосымшаға сәйкес нысан бойынша көрсетілген медициналық қызметтер үшін шығыстардың құрылымы;
осы Қағидаға 15-қосымшаға сәйкес нысан бойынша қызметкерлерге сараланған ақы төлеу;
осы Қағидаға 16-қосымшаға сәйкес нысан бойынша медициналық қызмет көрсеткені үшін аванстың жоспарлы сомаларын бөлу;
осы Қағидаға 17-қосымшаға сәйкес нысан бойынша кадрлардың біліктілігін арттыру және оларды қайта даярлау туралы ақпаратты енгізеді.
МҚАК АД қабылданған ақпараттың негізінде өткен айдағы шығыстарды деректер базасымен салыстыру жүргізеді.
Осы тармақпен көзделген ақпарат Тіркелімде болмаған жағдайда, ағымдағы есепті кезең үшін ақы төлеу көрсетілген деректерді енгізгенге дейін жүргізілмейді.
27. Осы Қағидаға 18-қосымша бойынша АХЖ-10 бойынша негізгі диагноз болып табылмайтын және КШТ тізбесінен алып тасталған диагноздардың тізбесі бойынша ақы төлеу жүзеге асырылмайды.
28. Денсаулық сақтау саласында кәсіпкерлік қызметті жүзеге асыратын жеке тұлғаларға ТМККК шеңберінде медициналық көмекті көрсету кезінде шығындарды өтеу осы Қағидаға сәйкес ТМККК көрсететін ұйымдарға сияқты жүзеге асырылады.
29. Күрделі шығыстарды қоспағанда, Шығындарды өтеу қағидаларының 6-тармағында анықталған шығыстардан басқа МҚАК АД шарттар жасасқан медициналық ұйымдарға ТМККК көрсету бойынша қызметіне байланысты шығындар өтеледі.
3. Тәуліктік стационар шарттарында медициналық
қызметтерге ақы төлеу
30. КШТ бойынша стационарлық көмек жағдайлары үшін ақы төлеу базалық тарифтің (ставканың) құнын, әрбір тобы бойынша шығын сыйымдылығы коэффициентін және түзету коэффициенттерін қамтитын тарифтер бойынша жүргізіледі.
31. Ауыстырумен, пациенттің өз еркімен кетуіне байланысты науқастың тәуліктік стационарда қысқа мерізімді жатуына (3 тәулікке дейін қоса алғанда) КШТ құнынан нақты өткізген төсек-күндері бойынша ақы төленеді.

В случае непредотвратимых летальных исходов при краткосрочном пребывании (до 3-х суток включительно) оплата производится в размере 50% от стоимости КЗГ.
В случае сокращения сроков пребывания пролеченных случаев с применением усовершенствованных технологий диагностики и лечения, оплата осуществляется по полному тарифу КЗГ.
32. Поправочные коэффициенты включают в себя экологический коэффициент, коэффициенты продолжительности отопительного сезона, коэффициент сельской территории и другие коэффициенты.
Экологические коэффициенты для медицинских организаций, находящихся на территориях ядерного испытания в Семипалатинском ядерном полигоне и экологического бедствия в Приаралье, а также коэффициент сельской территории устанавливаются на основании системы оплаты труда гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий, утвержденной постановлением Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 2007 года № 1400.
Коэффициенты продолжительности отопительного сезона устанавливаются в соответствии с методикой расчетов трансфертов общего характера, утвержденной постановлением Правительства Республики Казахстан от 2 февраля 2010 года № 54.
33. По перечню пролеченных случаев, согласно приложению 19 к настоящим Правилам возмещение осуществляется по фактическим затратам либо с оплатой пролеченного случая по КЗГ с дополнительным возмещением фактически понесенных затрат.
Оплата по фактическим затратам осуществляется в случае применения перечня случаев, подлежащих оплате за фактически понесенные расходы. При этом оплата за операции производится по фактическим расходам по следующим статьям расходов: заработная плата, социальный налог, питание, лекарственные средства, изделия медицинского назначения, медицинские услуги и коммунальные и прочие расходы. Коммунальные и прочие расходы при этом рассчитываются по фактическим затратам на коммунальные и прочие расходы медицинской организации в предыдущем месяце в пересчете на одного больного.
Оплата за случаи с применением лекарственных средств, изделий медицинского назначения (далее – ИМН) и медицинских услуг производится по КЗГ основного диагноза и с дополнительным возмещением их стоимости (затрат) по утвержденным ценам.
34. Оплата за оказанные медицинские услуги по перечню согласно приложению 20 к настоящим Правилам осуществляется за один койко-день, за пролеченные случаи по расчетной средней стоимости и медико-экономическим тарифам.
35. Медицинским организациям, оплачиваемым за пролеченные случаи по расчетной средней стоимости, в случаях обоснованного сокращения длительности лечения, оплата производится по тарифу за один пролеченный случай, расчет которого осуществляется за фактические койко-дни по средней стоимости одного койко-дня, при этом стоимость одного койко-дня определяется путем деления стоимости тарифа за 1 пролеченный случай на плановое количество дней.

Қысқа мерзімді бөлу кезінде (3 тәулікке дейін қоса алғанда) алдын алуға келмейтін өлім жағдайларында ақы төлеу КШТ құнынан 50% көлемінде жүргізіледі.
Диагностикалау мен емдеудің жетілдірілген технологияларын қолданумен емделіп шығу жағдайларының жату мерзімі қысқарған жағдайда ақы төлеу КШТ-ның толық тарифі бойынша жүзеге асырылады.
32. Түзету коэффициенттері экологиялық коэффициентті, жылыту кезеңінің ұзақтығы коэффициенттерін, ауылдық аумақ коэффициентін және де басқа коэффициенттерді қамтиды.
Семей яролық полигоны және Арал маңындағы экологиялық апат аумақтарында орналасқан медициналық ұйымдарға арналған экологиялық коэффициенттер, сондай-ақ ауылдық аумақ коэффициенті Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 29 желтоқсандағы № 1400 қаулысымен бекітілген азаматтық қызметшілерге, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдардың қызметкерлеріне, қазыналық кәсіпорындардың қызметкерлеріне еңбекақы төлеу жүйесі негізінде белгіленеді.
Жылыту кезеңінің ұзақтығы коэффициенттері Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 2 ақпандағы № 54 қаулысымен бекітілген жалпы сипаттағы трансферттерді есептеу әдістемесіне сәйкес белгіленеді.
33. Осы Қағидаларға 19-қосымшаға сәйкес емделіп шығу жағдайларының, операциялардың және манипуляциялардың тізбесі бойынша өтеу нақты шығыстар бойынша немесе нақты кеткен шығындарды қосымша өтеу арқылы КШТ бойынша емделіп шығу жағдайына ақы төлеу арқылы жүзеге асырылады.
Нақты шығындар бойынша ақы нақты келтірілген шығыстар үшін ақы төленуі тиіс жағдайлардың тізбесін қолданған жағдайда жүзеге асырылады. Бұл ретте операциялар үшін ақы төлеу шығыстардың мынадай баптары бойынша нақты шығыстар бойынша жүргізіледі: жалақы, әлеуметтік салық, тамақтану, дәрілік заттар, медициналық мақсаттағы бұйымдар, медициналық қызметтер мен коммуналдық және басқа шығыстар. Коммуналдық және басқа шығыстар бұл ретте бір науқасқа қайта есептеумен өткен айдағы медициналық ұйымның коммуналдық және басқа шығыстарына арналған нақты шығындар бойынша есептеледі.
Дәрілік заттарды, медициналық мақсаттағы бұйымдарды (бұдан әрі – ММБ) және медициналық қызметтерді қолдану арқылы ақы төлеу негізгі диагноздың КШТ бойынша және олардың құнын (шығындарын) бекітілген бағалар бойынша қосымша өтеу арқылы жүзеге асырылады.
34. Осы Қағидаларға 20-қосымшаға сәйкес тізім бойынша көрсетілген медициналық қызметтерге ақы төлеу бір төсек-күні үшін, есептік орта құны бойынша емделіп шығу жағдайлары үшін және медициналық-экономикалық тарифтер бойынша жүзеге асырылады.
35. Емдеу ұзақтығын негізді қысқарту жағдайларында есептік орташа құны бойынша емделіп шығу жағдайлары үшін ақы төленетін медициналық ұйымдарға ақы төлеу есептеу бір төсек-күнінің орташа құны бойынша нақты төсек-күндер үшін жүзеге асырылатын бір емделіп шығу жағдайы үшін тариф бойынша жүргізіледі, бұл ретте бір төсек-күнінің құны бір емделіп шығу жағдайы тарифінің құнын бағасын күндердің жоспарлы санына бөлу арқылы айқындалады.

36. Оплата за услуги гемодиализа в условиях круглосуточного стационара больным с хронической почечной недостаточностью в терминальной стадии производится по КЗГ основного диагноза и с возмещением стоимости оказанных сеансов.
Оплата за услуги гемодиализа в условиях круглосуточного стационара при тяжелых случаях заболеваний, осложненных острой почечной недостаточностью, которая не купировалась медикаментозной терапией, производится по КЗГ основного диагноза/операции и с возмещением стоимости оказанных сеансов.
Оплата за услуги альбуминового и перитонеального диализов в условиях круглосуточного стационара производится по КЗГ основного диагноза или операций и с возмещением стоимости оказанных сеансов. При возмещении затрат учитываются затраты на самостоятельное проведение перитонеального диализа пациентом, расходные материалы которому выдаются на руки по накладной.
37. В условиях круглосуточного стационара осложненное течение беременности и родов оплачиваются по стоимости КЗГ с возмещением фактических затрат на дорогостоящие лекарственные средства и изделий медицинского назначения (далее – ИМН) с учетом принципов регионализации в соответствии с перечнем диагнозов (патологии) МКБ-10 по родовспоможению согласно приложению 21 к настоящим Правилам.
38. В условиях круглосуточного стационара тяжелые болезни новорожденных оплачиваются по стоимости КЗГ с возмещением фактических затрат на дорогостоящие лекарственные средства и ИМН с учетом принципов регионализации в соответствии с перечнем диагнозов (патологии) МКБ-10 по перинатологии согласно приложению 22 к настоящим Правилам.
39. При установлении диагноза онкологических заболеваний и туберкулеза в непрофильных стационарах оплата за пролеченный случай осуществляется по стоимости соответствующих КЗГ.
40. В условиях круглосуточного стационара медицинской организацией, оказывающей медицинские услуги онкогематологическим больным, оплата за пролеченных больных, которым проведена химиотерапия производится по КЗГ основного диагноза или операций и с возмещением стоимости химиопрепаратов по фактическим затратам. При применении тромболитических препаратов оплата производится по КЗГ основного диагноза и с возмещением стоимости тромболитических препаратов.
При лечении острых форм онкогематологических заболеваний первичная госпитализация оплачивается по КЗГ основного диагноза с возмещением стоимости химиопрепаратов. При последующих госпитализациях оплачивается 30% по КЗГ основного диагноза с возмещением стоимости химиопрепаратов.

36. Терминалдық сатыдағы созылмалы бүйрек функциясының жеткіліксіздігі бар науқастарға тәуліктік стационар шарттарында гемодиализ қызметтері үшін ақы төлеу негізгі диагноздың КШТ бойынша және көрсетілген сеанстар құнын өтеу арқылы жүргізіледі.
Дәрі-дәрмектік терапиямен аурудың беті қайырылмаған, асқынған жіті бүйрек функциясының жеткіліксіздігі кезінде тәуліктік стационар жағдайында гемодиализ қызметтеріне ақы төлеу негізгі диагноздың/операцияның КШТ бойынша және көрсетілген сеанстар құнын өтеу арқылы жүргізіледі.
Тәуліктік стационар жағдайындағы альбуминдік және перитонеалдық диализдер қызметтері үшін ақы төлеу негізгі диагноздың немесе операцияның КШТ бойынша және көрсетілген сеанстар құнын өтеу арқылы төленеді. Шығындарды өтеу кезінде шығыс материалдары жөнелтпе құжат бойынша қолына берілетін пациенттің перитонеалдық диализді өз бетінше жүргізуіне арналған шығындары есептеледі.
37. Тәуліктік стационар жағдайында жүктіліктің және босанудың асқынған барысы осы Қағидаға 21-қосымшаға сәйкес босандыру бойынша АХЖ-10 диагноздарының (патологияның) тізбесіне сәйкес өңірлендіру қағидаттарын есепке ала отырып, қымбат тұратын дәрілік заттар мен медициналық мақсаттағы бұйымдардың (бұдан әрі – ММБ) нақты шығыстарын өтеумен КШТ құны бойынша төленеді.
38. Тәуліктік стационар жағдайларында нәрестелердің ауыр ауруларына осы Қағидаға 22-қосымшаға сәйкес перинатология бойынша АХЖ-10 диагноздарының (патологияның) тізбесіне сәйкес өңірлендіру қағидаттарын есепке ала отырып, қымбат тұратын дәрілік заттардың және ММБ-дың нақты шығыстарын өтеумен КШТ-ның құны бойынша ақы төленеді.
39. Онкологиялық аурулардың және туберкулездің диагнозын белгілеу кезінде бейінді емес стационарларда емделіп шығу жағдайы үшін ақы төлеу тиісті КШТ құны бойынша жүзеге асырылады.
40. Онкогематологиялық науқастарға медициналық қызметтер көрсететін медициналық ұйымдардың тәуліктік стационар жағдайында химиотерапия жасалған емделіп шыққан науқастар үшін ақы төлеу негізгі диагноздың немесе операциялардың КШТ бойынша және нақты шығыстар бойынша химиялық препараттардың құнын өтеу арқылы жүргізіледі. Тромболитикалық препараттарды қолданған кезде ақы төлеу негізгі диагноздың КШТ бойынша және тромболитикалық препараттардың құнын өтеу арқылы жүргізіледі.
Онкогематологиялық аурулардың жіті нысандарын емдеу кезінде алғашқы емдеуге жатқызу химиопрепараттардың құнын өтеумен негізгі диагноздың КШТ бойынша төленеді. Келесі емдеуге жатқызу кезінде химиопрепараттардың құнын өтеумен негізгі диагноздың КШТ бойынша 30% төленеді.

Медицинским организациям, применяющим высокодозную химиотерапию при лечении острых форм лейкоза, при последующих госпитализациях оплачивается в размере 3/4 суммы от стоимости КЗГ основного диагноза с возмещением стоимости химиопрепаратов.
41. В условиях круглосуточного стационара медицинской организацией республиканского значения, оказывающей медицинские услуги онкологическим больным, оплата за пролеченных больных производится по КЗГ основного диагноза или операций и с возмещением стоимости химиотерапии, лучевой терапии, иммуногистохимического исследования, эндопротезов костей и суставов.
42. При лечении цирроза печени оплата производится по соответствующим КЗГ и с дополнительным возмещением затрат в медицинских организациях Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения «Научно-иследовательский институт кардиологии и внутренних болезней» Министерства здравоохранения Республики Казахстан РК, акционерное общество (далее – АО) «Национальный научный медицинский центр» и АО «Национальный научный центр хирургии им. А.Н.Сызганова».
43. По перечню медицинских организаций, оказывающих специализированную медицинскую помощь в форме стационарной помощи, оплата за оказание медицинских услуг детям с онкологическими заболеваниями на уровне круглосуточного стационара (далее – Детская онкология) осуществляется в соответствии с медико-экономическими тарифами. При этом, возраст пациента на день первой госпитализации составляет менее 18 лет.
Медико-экономические тарифы включают стоимость лечения по блокам (схемам), длительность лечения и стоимость полного курса лечения конкретной нозологии, включая стационарозамещающую помощь.
Сумма возмещения за лечение конкретной нозологии не должна превышать стоимость полного курса лечения, При этом, возмещение затрат осуществляется поэтапно, по блокам (схемам) курса лечения.
Если количество проведенных койко-дней 50% и менее установленных сроков лечения одного блока (схемы) лечения, то возмещение производится с удержанием 30% от стоимости блока.
При необходимости наблюдения за детьми с онкологическими заболеваниями в перерыве лечения между блоками (схемами) оплата осуществляется на уровне стационарозамещающей помощи.
Для нозологий, имеющих этап амбулаторного лечения, лекарственные средства выдаются по завершению курса стационарного лечения, при этом, возмещение затрат за выданные пациенту лекарственные средства осуществляется по накладной, за исключением лекарственных средств, входящих в Перечень лекарственных средств и изделий медицинского назначения для бесплатного обеспечения населения в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи на амбулаторном уровне с определенными заболеваниями (состояниями) и специализированными лечебными продуктами, утвержденный приказом и.о. Министра здравоохранения Республики Казахстан от 4 ноября 2011 года № 786 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативно правовых актов за № 7306).

Лейкоздың жіті нысандарын емдеу кезінде жоғары дозадағы химиотерапияны қолданатын медициналық ұйымдарға келесі емдеуге жатқызу кезінде химиопрепараттардың құнын өтеумен негізгі диагноздың КШТ құнынан соманың 3/4-і көлемінде ақы төленеді.
41. Онкологиялық науқастарға медициналық қызметтер көрсететін республикалық маңызы бар медициналық ұйымдардың тәуліктік стационары жағдайында емделіп шыққан науқастар үшін ақы төлеу негізгі диагноздың немесе операцияның КШТ бойынша және химиотерапия, сәулелік терапия, иммуногистохимиялық зерттеу, сүйек және буындарды эндопротездеу құнын өтеу арқылы жүргізіледі.
42. «Кардиология және ішкі аурулар ғылыми-зерттеу институты» шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны, «Ұлттық ғылыми медициналық орталық» акционерлік қоғамы және «А.Н. Сызғанов атындағы Ұлттық ғылыми хирургия орталығы» акционерлік қоғамы (бұдан әрі – АҚ) медициналық ұйымдарында бауыр циррозын емдеу кезінде ақы төлеу тиісті КШТ бойынша және шығындарды қосымша өтеу арқылы жүргізіледі.
43. Стационарлық көмек нысанындағы мамандандырылған медициналық көмек көрсететін медициналық ұйымдардың тізбесі бойынша тәуліктік стационар деңгейінде онкологиялық аурулары бар балаларға (бұдан әрі – Балалар онкологиясы) медициналық қызмет көрсету үшін ақы төлеу медициналық-экономикалық тарифтерге сәйкес жүзеге асырылады. Бұл ретте, бірінші емдеуге жатқызу күнінде балалардың жасы 18 жастан кем болады.
Медициналық-экономикалық тарифтер блоктар (сызбалар) бойынша емдеу құнын, емдеудің ұзақтығы мен стационарды алмастыратын көмекті қоса отырып, нақты нозологияны емдеудің толық курсының құнын қамтиды.
Нақты нозологияны емдеу үшін өтеу сомасы емдеудің толық курсының құнынан аспау керек. Бұл ретте, шығындарды өтеу кезеңмен, емдеу курсының блоктары (сызбалары) бойынша жүзеге асырылады.
Егер өткізілген төсек-күндердің саны бір емдеу блогының белгіленген емдеу мерзімінің 50% және одан кем болса, онда құнды өтеу блок құнынан 30%-ды ұстап қалу арқылы жүргізіледі.
Блоктар (сызбалар) арасындағы емдеу үзілісінде онкологиялық аурулары бар балаларды бақылау қажет болған жағдайда ақы төлеу стационарды алмастыратын көмек деңгейінде жүзеге асырлады.
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің міндетін атқарушының 2011 жылғы 4 қарашадағы № 786 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7306 тіркелген) Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде амбулаториялық деңгейде белгілі бір аурулары (жай-күйі) бар халықты тегін қамтамасыз ету үшін дәрілік заттардың және медициналық мақсаттағы бұйымдардың және мамандандырылған емдік өнімдердің тізбесіне кіретін дәрілік заттардан басқа, амбулаториялық емдеу кезеңі бар нозологиялар үшін дәрілік заттар стационарлық емдеу курсының аяқталуы бойынша беріледі, бұл ретте, берілген дәрілік заттар үшін шығындарды өтеу жөнелтпе құжат бойынша жүзеге асырылады.

4. Оплата Медицинских услуг по стационарозамещающей помощи
44. Оплата за один пролеченный случай дневного стационара составляет 1/4 тарифа за один пролеченный случай стационарной помощи.
45. При оказании услуг на уровне дневного стационара круглосуточных медицинских организации по перечню болезней по МКБ-10 согласно приложению 23 к настоящим Правилам оплата осуществляется по тарифу КЗГ за один пролеченный случай стационарной помощи.
46. В условиях дневного стационара медицинским организациям, оказывающим Медицинские услуги онкологическим и онкогематологическим больным оплата за сеансы химиотерапии производится по тарифам в дневном стационаре за один пролеченный случай и с возмещением стоимости химиопрепаратов по фактическим затратам, при оказании лучевой терапии оплата осуществляется по тарифам в дневном стационаре за один пролеченный случай и с возмещением стоимости фактически оказанных сеансов лучевой терапии в соответствии с тарификатором. Все сеансы химиотерапии и лучевой терапии на одного больного за отчетный период считаются как один пролеченный случай.
47. Оплата за услуги гемодиализа в условиях дневного стационара производится за фактически оказанные сеансы по тарификатору. Все сеансы одного больного за отчетный период считаются как один пролеченный случай, при этом тариф основного диагноза считать по нулевой ставке.
48. Оплата операций и манипуляций по МКБ 9 для преимущественного лечения в дневном стационаре по перечню согласно приложению 24 к настоящим Правилам производится в размере 3/4 суммы от стоимости КЗГ.
49. В случае проведения услуги «Коронарная артериография» в условиях дневного стационара оплата производится в размере 1/2 суммы от стоимости КЗГ.
50. Оплата за один пролеченный случай стационара на дому составляет 1/6 от тарифа за один пролеченный случай стационарной помощи.
4. Удержания и меры воздействия
51. В случае превышения медицинской организацией месячной суммы, предусмотренной договором без учета контроля качества и объема медицинской помощи, при оказании ГОБМП в виде специализированной медицинской помощи в форме стационарной и стационарозамещающей медицинской помощи, оплата осуществляется с применением линейной шкалы оценки исполнения договора (далее – Линейная шкала) в соответствии с Правилами возмещения затрат. При этом в стоимости за один пролеченный случай с момента образования суммы превышения значения поправочных коэффициентов приравнивается к 1,0.
Линейная шкала не применяется к областным и городским организациям родовспоможения, к многопрофильным стационарам, оказывающим услуги родовспоможения с долей 45% и выше, на услуги гемодиализа и перитонеального диализа, оказанные по форме стационарозамещающей медицинской помощи, услуги Детской онкологии; а также услуги, предоставляемые медицинскими организациями республиканское государственное казенное предприятие (далее – РГКП) «Национальный центр проблем туберкулеза Республики Казахстан» и государственное казенное предприятие на праве хозяйственного ведения «Казахский научно-исследовательский институт онкологии и радиологии».
Расчет суммы возмещения за оказанные медицинские услуги организации, оказывающей ГОБМП с применением линейной шкалы (далее - сумма возмещения) осуществляется без учета контроля качества и объема медицинской помощи в следующей последовательности:

4. Стационарды алмастыратын көмек бойынша медициналық
қызметтерге ақы төлеу
44. Күндізгі стационардың бір емделіп шығу жағдайы үшін ақы төлеу стационарлық көмектің бір емделіп шығу жағдайы үшін тарифтің 1/4-ін құрайды.
45. Осы Қағидаға 23-қосымшаға сәйкес АХЖ-10 бойынша аурулардың тізбесі бойынша тәуліктік медициналық ұйымдардағы күндізгі стационар деңгейінде қызметтер көрсету кезінде ақы төлеу стационарлық көмектің бір емделіп шығу жағдайы үшін КШТ тарифі бойынша жүзеге асырылады.
46. Күндізгі стационар жағдайында онкологиялық және онкогематологиялық науқастарға медициналық қызметтер көрсететін медициналық ұйымдардың химиотерапия сеанстары үшін ақы төлеу күндізгі стационардағы бір емделіп шығу жағдайы үшін тарифтері бойынша және нақты шығыстар бойынша химиопрепараттардың құнын өтеу арқылы жүргізіледі, сәулелік терапия көрсеткен жағдайда ақы төлеу күндізгі стационардағы бір емделіп шығу жағдайы үшін тарифтері бойынша және тарификаторға сәйкес сәулелік терапияның нақты көрсетілген сеанстарының құнын өтеу арқылы жүзеге асырылады. Есепті кезеңдегі бір науқасқа көрсетілген химиотерапия мен сәулелік терапияның барлық сеанстары бір емделіп шығу жағдайы ретінде есептеледі.
47. Күндізгі стационар жағдайында гемодиализ қызметтері үшін ақы төлеу тарификаторға сәйкес нақты өткізілген сеанстар үшін жүргізіледі. Бір науқастың есепті кезең ішіндегі барлық сеанстары бір емделіп шығу жағдайы ретінде есептеледі, бұл ретте негізгі диагноздың тарифі нөлдік ставка бойынша есептелсін.
48. Осы Қағидаға 24-қосымшаға сәйкес күндізгі стационар шарттарында өткізілген хирургиялық операциялар мен манипуляциялар үшін ақы төлеу КШТ құнынан 3/4 сома көлемінде жүргізіледі.
49. Күндізгі стационар шарттарында «Коронарлық артериография» қызметін жүргізу кезінде ақы төлеу КШТ құнынан 1/2 сома көлемінде жүргізіледі.
50. Үйдегі стационардағы бір емделген жағдай үшін төлем стационарлық көмектің бір емделген жағдайының тарифінен 1/6 құрайды.
4. Ұстап қалулар мен әсер ету шаралары
51. Медициналық ұйым стационарлық және стационарды алмастыратын медициналық көмек нысанындағы мамандандырылған медициналық көмек түрінде ТМККК көрсету кезінде, медициналық көмектің сапасы мен көлемін бақылауды есепке алмағанда, шартпен көзделген айлық сомадан асқан жағдайда, ақы төлеу Шығындарын өтеу қағидаларына сәйкес шарттың орындалуын бағалаудың сызықтық шкаласын (бұдан әрі – Сызықтық шкала) қолданумен жүзеге асырылады. Бұл ретте, арту сомасының туындау мерзімінен бастап бір емделіп шығу жағдайы үшін құндағы түзету коэффициенттерінің мәні 1,0 теңеледі.
Сызықтық шкала облыстық және қалалық босану ұйымдарына, 45% және артық үлесімен босану қызметтерін көрсететін көпбейінді стационарларға, стационарды алмастыратын медициналық көмек нысаны бойынша көрсетілген гемодиализ бен перитонеалдық диализ қызметтеріне, Балалар онкологиясына, сондай-ақ «Туберкулез проблемалары ұлттық орталығы» республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны (бұдан әрі – РМҚК) және «Қазақ онкология және радиология ғылыми-зерттеу институты» шаруашылық жүргізу құқығындағы мемлекеттік қазыналық кәсіпорын медициналық ұйымдарымен көрсетілетін қызметтерге қолданылмайды.
ТМККК көрсететін ұйымның көрсеткен медициналық қызметтері үшін сызықтық шкаланы пайдаланумен өтеу сомасын (бұдан әрі – өтеу сомасы) есептеу медициналық көмектің сапасын және көлемін бақылауды есепк алмай, мынадай реттілікпен жүзеге асырылады:

1) определяется сумма превышения для применения линейной шкалы, которая рассчитывается как разница предъявленной суммы по счет-реестру за оказанные медицинские услуги (далее – предъявленная сумма), сформированной исходя из последовательности регистрации пролеченных случаев по дате их подтверждения в Регистре, от плановой суммы (далее – сумма превышения);
С момента образования суммы превышения фактическая сумма формируется по пролеченным случаям, которые привели к превышению плановой суммы, по стоимости за один пролеченный случай с применением поправочного коэффициента равного 1,0.
В случае если сумма, образовавшаяся в момент превышения плановой суммы, составляет 51% и более от стоимости пролеченного случая, с которого начинается превышение плановой суммы, то стоимость данного пролеченного случая формируется с применением поправочного коэффициента равного 1,0.
2) определяется процент превышения расчетной суммы превышения к плановой сумме (далее - процент превышения);
3) определяется сумма превышения к возмещению следующим образом:
в случае, если сумма превышения составляет 105% и ниже, то сумма возмещения рассчитывается путем умножения суммы превышения и процента возмещения, соответствующего проценту превышения согласно Правилам возмещения затрат;
в случае, если сумма превышения выше 105%, то сумма возмещения рассчитывается в два этапа: определяется сумма превышения до 105% и суммы превышения свыше 105%, каждая из которых умножены на процент возмещения, соответствующего проценту превышения согласно Правилам возмещения затрат;
Итоговая сумма возмещения определяется путем суммирования суммы превышения до 105% и суммы превышения свыше 105%;
4) определяется сумма к возмещению, рассчитываемая путем суммирования плановой суммы и суммы превышения к возмещению.
Приложение 1 к
Правилам оплаты за оказанные медицинские
услуги в рамках гарантированного объема
бесплатной медицинской помощи, осуществляемые за
счет средств республиканского бюджета
Форма
СЧЕТ-РЕЕСТР
медицинской организации за оказанные медицинские услуги по
специализированной медицинской помощи в рамках гарантированного
объема бесплатной медицинской помощи, оплата которой
осуществляется за счет средств республиканского бюджета
Наименование медицинской организации: _______________________________
Наименование бюджетной программы: ___________________________________
Наименование подпрограммы: __________________________________________

1) Сызықтық шкаланы қолдану үшін Тіркелімде емделіп шығу жағдайларын растау күні бойынша оларды тіркеу реттілігін негізге ала отырып, қалыптастырылған, көрсетілген медициналық қызметтер үшін шот-тізілімде ақы төлеуге ұсынылған соманың (бұдан әрі – ұсынылған сома) жоспарлы сомадан айырмашылығы ретінде есептелетін артық сома (бұдан әрі – арту сомасы) айқындалады.
Арту сомасы пайда болған сәттен бастап жоспарлы соманың артуына әкелген емделген жағдайлар бойынша нақты сома қалыптастырылады, 1,0-ге тең түзету коэффициентін пайдаланумен бір емделген жағдайдың құны бойынша.
Жоспарлы сомадан артқан кезде пайда болған сома жоспарлы соманың артуы басталатын емделіп шығу жағдайының құнынан 51%-ды және одан астамын құраса, осы емделіп шығу жағдайының құны 1,0-ге тең түзету коэффициентін пайдаланумен қалыптастырылады.
2) арту сомасының жоспарлы сомаға қатысты арту пайызы айқындалады (бұдан әрі – арту пайызы);
3) өтеуге қатысты арту сомасы төмендегідей анықталады:
егер арту сомасы 105% және аз болса, онда өтеуге сомасы арту сомасы және Шығындарды өтеу ережесіне сәйкес артудың пайызына сәйкес келетін өтеу пайызын көбейту арқылы есептеледі;
егер артық есептеу сомасы 105%-дан артық болса, онда өтеу сомасы екі кезеңде есептеледі: 105%-ға дейін және 105%-дан жоғары әрқайсысының арту сомасын және Шығындарды өтеу ережесіне сәйкес келетін өтеу пайызын көбейту арқылы айқындалады;
Өтеудің қорытынды сомасы 105%-ға дейінгі арту сомасы мен 105%-дан арту сомасын қосу арқылы айқындалады;
4) жоспарлы соманы және өтеуге қатысты арту сомасын қосу арқылы есептелетін өтеуге қатысты сома айқындалады.
Республикалық бюджет қаражатының
есебінен жүзеге асырылатын тегін
медициналық көмектің кепілдік берілген
көлемі шеңберінде көрсетілетін медициналық
қызметтерге ақы төлеу қағидасына
1-қосымша
Нысан
Ақы төлеу республикалық бюджет қаражатының есебінен жүзеге
асырылатын тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі
шеңберінде мамандандырылған медициналық көмек бойынша
көрсетілген медициналық қызметтер үшін медициналық ұйымның
ШОТ-ТІЗІЛІМІ
Медициналық ұйымның атауы:___________________________________________
Бюджеттік бағдарламаның атауы:_______________________________________
Кіші бағдарламаның атауы:____________________________________________

Период: с «___» _______ 20___ года по «___» _______ 20___ год
Поправочные коэффициенты: _______________
Стоимость базового тарифа (ставки по - КЗГ) __________
Стоимость базового тарифа (за один койко-день пролеченный случай) ___
Тип оплаты: по клинико-затратным группам
№ п/п
Наименование
Номер группы
Код диагноза/операции
Коэффициент затратоемкости по КЗГ
Количество пролеченных больных
Количество базовых тарифов (ставок)
Предъявлено к оплате (тенге)
1
2
3
4
5
6
7
8
1
Всего случаев по специализированной медицинской помощи, в том числе:
1.1
- стационарная помошь
1.2
- стационарозамещающая помощь, в том числе:
1.2.1
-дневному стационару
1.2.2
-стационару на дому
Тип оплаты: по фактическим затратам
п/п
Наименование
Номер группы
Код диагноза/операции
Коэффициент затратоемкости по КЗГ
Количество пролеченных больных/ сеансов
Предъявлено к оплате (тенге)
2
3
4
5
6
7
1
Всего случаев по специализированной медицинской помощи, в том числе:
1.1
- стационарная помошь
1.2
- стационарозамещающая помощь
Тип оплаты: за один койко-день (за один пролеченный случай)
№ п/п
Наименование
Количество пролеченных случаев
Количество койко-дней
Предъявлено к оплате (тенге)
1
2
3
4
5
Всего
Тип оплаты: по медико-экономическим тарифам (по блокам/ схемам
лечения)
№ п/п
Индивидуальный идентификационный номер пациента
Наименование курса лечения
Наименование блока/схемы лечения
Проведено койко-дней
Предъявлено к оплате, тенге
ИТОГО
Лизинговые платежи
Наименование
Количество пролеченных больных
Количество услуг
Сумма лизингового платежа к оплате (тенге)
Всего с использованием медицинской техники по стационарной помощи, приобретенной на условиях финансового лизинга:
Медицинское оборудование:
№1
№2
И так далее
Всего с использованием медицинской техники по стационарозамещающей помощи, приобретенной на условиях финансового лизинга:
Медицинское оборудование:
№1
№2
И так далее
Всего
Итого к оплате: ________________________________________ тенге
Руководитель медицинской организации __________________ / __________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/подпись)
(для счета-реестра на бумажном носителе)
Главный бухгалтер ______________________ / __________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)//подпись)
(для счета-реестра на бумажном носителе)
Место печати (для счета-реестра на бумажном носителе)
«_____» _________20___ г.
Приложение 2 к
Правилам оплаты за оказанные медицинские
услуги в рамках гарантированного объема
бесплатной медицинской помощи, осуществляемые за
счет средств республиканского бюджета
Форма
СЧЕТ-РЕЕСТР
медицинской организации за оказанные медицинские услуги по
высокоспециализированной медицинской помощи в рамках
гарантированного объема бесплатной медицинской помощи, оплата
которой осуществляется за счет средств республиканского бюджета
Наименование медицинской организации: _______________________________
Наименование бюджетной программы: ___________________________________
Наименование подпрограммы: __________________________________________
Период: с «___» _______ 20___ года по «___» _______ 20___ год
Поправочные коэффициенты: _______________
Стоимость базового тарифа (ставки по - КЗГ) __________
Стоимость базового тарифа (за один койко-день пролеченный случай) ___
Тип оплаты: по клинико-затратным группам
№ п/п
Наименование
Номер группы
Код диагноза/операции
Коэффициент затратоемкости по КЗГ
Количество пролеченных больных
Количество базовых тарифов (ставок)
Предъявлено к оплате (тенге)
1
2
3
4
5
6
7
8
1.
Всего случаев по высокоспециализированной медицинской помощи, в том числе:
1.1
-стационарная помощь
1.2
- стационарозамещающая помощь, в том числе:
1.2.1
дневной стационар
Тип оплаты: по фактическим затратам
№ п/п
Наименование
Номер группы
Код диагноза/операции
Коэффициент затратоемкости по КЗГ
Количество пролеченных больных/ сеансов
Предъявлено к оплате (тенге)
1
2
3
4
5
6
7
1
Оказание высокоспециализированной медицинской помощи, в том числе:
1.1
-стационарная помощь
1.2
- стационарозамещающая помощь, в том числе:
1.2.1
дневной стационар
Лизинговые платежи
Наименование
Количество пролеченных больных
Количество услуг
Сумма лизингового платежа к оплате (тенге)
Всего с использованием медицинской техники по стационарной помощи, приобретенной на условиях финансового лизинга:
Медицинское оборудование:
№1
№2
И так далее
Всего с использованием медицинской техники по стационарозамещающей помощи, приобретенной на условиях финансового лизинга:
Медицинское оборудование:
№1
№2
И так далее.
Всего
Итого к оплате: ________________________________________ тенге
Руководитель медицинской организации __________________ / __________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/подпись)
(для счета-реестра на бумажном носителе)
Главный бухгалтер ______________________ /
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)//подпись)
(для счета-реестра на бумажном носителе)
Место печати (для счета-реестра на бумажном носителе)
«_____» _________ 20___ г.
Приложение 3 к
Правилам оплаты за оказанные медицинские
услуги в рамках гарантированного объема
бесплатной медицинской помощи, осуществляемые за
счет средств республиканского бюджета
Форма
СЧЕТ-РЕЕСТР
медицинской организации, оказывающей специализированную
медицинскую помощь в форме консультативно-диагностической
помощи в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской
помощи, оплата которой осуществляется за счет средств
республиканского бюджета
Наименование медицинской организации: _______________________________
Наименование бюджетной программы: ___________________________________
Наименование подпрограммы: __________________________________________
Период: с «___» _______ 20___ года по «___» _______ 20___ год
Стоимость базового тарифа:___________________(тенге)
Поправочные коэффициенты по услуге на дому:_______________
Поправочные коэффициенты по дистанционным консультациям:_____________
Уровень оказания услуг:_________________
п/п
Код услуги
Наименование услуги
Стоимость услуги
Коэффициент затратоемкости
Количество услуг к оплате
Предъявлено к оплате (тенге)
1
2
3
4
5
6
7
Всего
Лизинговые платежи
Наименование
Количество услуг
Сумма лизингового платежа к оплате (тенге)
Всего с использованием медицинской техники по стационарной помощи, приобретенной на условиях финансового лизинга:
Медицинское оборудование:
№1
№2
И так далее
Всего с использованием медицинской техники по стационарозамещающей помощи, приобретенной на условиях финансового лизинга:
Медицинское оборудование:
№1
№2
И так далее
Всего
Итого к оплате: ________________________________________ тенге
Руководитель медицинской организации __________________ / __________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/подпись)
(для счета-реестра на бумажном носителе)
Главный бухгалтер ______________________ / __________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/подпись)
(для счета-реестра на бумажном носителе)
Место печати (для счета-реестра на бумажном носителе)
«_____» _________20___ г.
Приложение 4 к
Правилам оплаты за оказанные медицинские
услуги в рамках гарантированного объема
бесплатной медицинской помощи, осуществляемые за
счет средств республиканского бюджета
Форма
СЧЕТ-РЕЕСТР
медицинской организации, оказывающей высокоспециализированную
медицинскую помощь в форме консультативно-диагностической
помощи в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской
помощи, оплата которой осуществляется за счет средств
республиканского бюджета
Наименование медицинской организации: _______________________________
Наименование бюджетной программы: ___________________________________
Наименование подпрограммы: __________________________________________
Период: с «___» _______ 20___ года по «___» _______ 20___ год
Стоимость базового тарифа:___________________(тенге)
Поправочные коэффициенты по услуге на дому:_______________
Поправочные коэффициенты по дистанционным консультациям:_____________
Уровень оказания услуг:_________________
п/п
Код услуги
Наименование услуги
Стоимость услуги
Коэффициент затратоемкости
Количество услуг к оплате
Предъявлено к оплате (тенге)
1
2
3
4
5
6
7
Всего
Лизинговые платежи
Наименование
Количество услуг
Сумма лизингового платежа к оплате (тенге)
Всего с использованием медицинской техники по стационарной помощи, приобретенной на условиях финансового лизинга:
Медицинское оборудование:
№1
№2
И так далее
Всего с использованием медицинской техники по стационарозамещающей помощи, приобретенной на условиях финансового лизинга:
Медицинское оборудование:
№1
№2
И так далее
Всего
Итого к оплате: ________________________________________ тенге
Руководитель медицинской организации __________________ / __________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/подпись)
(для счета-реестра на бумажном носителе)
Главный бухгалтер ______________________ / __________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/подпись)
(для счета-реестра на бумажном носителе)
Место печати (для счета-реестра на бумажном носителе)
«_____» _________20___ г.
Приложение 5 к
Правилам оплаты за оказанные медицинские
услуги в рамках гарантированного объема
бесплатной медицинской помощи, осуществляемые за
счет средств республиканского бюджета
Форма
Протокол
исполнения Договора на оказание медицинских услуг по
специализированной медицинской помощи в рамках гарантированного
объема бесплатной медицинской помощи медицинской организацией,
оплата которой осуществляется из республиканского бюджета
№ ________ от «______» ______________________ 20 _____ года
Период с «___» _____ 20 ___ года по «___» _____ 20 ___ год
_____________________________________________________________________
Наименование территориального департамента Комитета оплаты медицинских услуг
Министерства
_____________________________________________________________________
наименование медицинской организации
I. Расчет суммы к оплате в случае превышения помесячной суммы и
применения линейной шкалы оценки исполнения Договора
Процент превышения
Процент возмещения
1

Кезең: 20 __жылғы «___»______ -дан бастап 20__жылғы «__» ______ дейін
Түзету коэффициенттері: _______________
Базалық тарифтің құны (КШТ бойынша ставкалар) __________
Базалық тарифтің құны (емделіп шығу жағдайы бір төсек-күн үшін)______
Төлем түрі: клиникалық-шығындық топтар бойынша
р/с №
Атауы
Топтың нөмірі
Диагноздың/операцияның коды
КШТ бойынша шығын сыйымдылық коэффициенті
Емделген науқастар саны
Базалық тарифтердің саны (ставка)
Ақы төлеуге ұсынылды
(теңге)
1
2
3
4
5
4
5
6
1
Мамандандырылған медициналық көмек бойынша барлық жағдайлар, оның ішінде:
1.1
- стационарлық көмек
1.2
- стационарды алмастыратын көмек, оның ішінде:
1.2.1
- күндізгі стационар
1.2.2
- үйдегі стационар
Төлем түрі: нақты шығыстар бойынша
р/с №
Атауы
Топтардың нөмірі
Диагноздың/операцияның коды
КШТ бойынша шығын сыйымдылық коэффициенті
Емделген науқастар/сеанстар саны
Ақы төлеуге ұсынылды
(теңге)
1
2
3
4
5
6
7
1
Мамандандырылған медициналық көмек бойынша барлық жағдайлар, оның ішінде:
1.1
- стационарлық көмек
1.2
- стационарды алмастыратын көмек
2
Барлығы
Төлем түрі: бір төсек-күн үшін (бір емделіп шығу үшін)
р/с №
Атауы
Емделген жағдайлар саны
Төсек-күн саны
Төлемге ұсынылды
(теңге)
1
2
3
4
5
Барлығы
* Шот-тізілімде медициналық ұйым республикалық бюджет қаражатының есебінен қаржыландырылатын тиісті төлемдер көрсетіледі
Төлем түрі: медициналық-экономикалық тарифтер бойынша
(емдеу блогы/схемасы бойынша)
р/с №
Пациент БИН
Емдеу курсының атауы
Емдеу блогының/схемасының атауы
Төсек-күн саны
Төлемге ұсынылды
(теңге)
БАРЛЫҒЫ
Лизингтік төлемдер
Атауы
Емделген науқастар саны
Қызметтер саны
Ақы төлеуге ұсынылатын лизингтік төлемнің сомасы (теңге)
Қаржылық лизинг шартымен сатып алынған стационарлық көмек бойынша медициналық техниканы пайдаланумен барлығы:
Медициналық жабдықтар:
№ 1
№ 2
Және тағы басқа
Қаржылық лизинг шартымен сатып алынған стационарды алмастыратын көмек бойынша медициналық техниканы пайдаланумен барлығы:
Медициналық жабдықтар:
№ 1
№ 2
Және тағы басқа
Барлығы
Ақы төлеуге барлығы: _____________________________________ теңге
Медициналық ұйымның басшысы __________________________ / ____________
(Тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)/қолы)
(қағаз тасушыдағы шот-тізілім үшін)
Бас бухгалтер ______________________________ / ______________________
(Тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)/қолы)
(қағаз тасушыдағы шот-тізілім үшін)
20 ___ жылғы «_____» _________
Мөрдің орны (қағаз тасушыдағы шот-тізілім үшін)
Республикалық бюджет қаражатының есебінен
жүзеге асырылатын тегін медициналық көмектің
кепілдік берілген көлемі шеңберінде
көрсетілетін медициналық қызметтерге ақы
төлеу қағидасына
2-қосымша
Нысан
Ақы төлеу республикалық бюджет қаражатының есебінен жүзеге
асырылатын тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі
шеңберінде жоғары мамандандырылған медициналық көмек бойынша
көрсетілген медициналық қызметтер үшін медициналық ұйымның
ШОТ-ТІЗІЛІМІ
Медициналық ұйымының атауы:__________________________________________
Бюджеттік бағдарламаның атауы:_______________________________________
Кіші бағдарламаның атауы:____________________________________________
Кезең: 20 __ жылғы «___»____ -дан бастап 20 __ жылғы «__»______ дейін
Түзету коэффициенттері: _______________
Базалық тарифтің құны (КШТ бойынша ставкалар) __________
Базалық тарифтің құны (емделіп шығу жағдайы бір төсек-күн үшін)______
Төлем түрі: клиникалық-шығындық топтар бойынша
р/с №
Атауы
Топтың нөмірі
Диагноздың/операцияның коды
КШТ бойынша шығын сыйымдылық коэффициенті
Емделген науқастар саны
Базалық тарифтердің саны (ставка)
Ақы төлеуге ұсынылды
(теңге)
1
2
3
4
5
6
7
8
1.
Жоғары мамандандырылған медициналық көмек бойынша барлық жағдайлар, оның ішінде:
1.1
- стационарлық көмек
1.2
- стационарды алмастыратын көмек, оның ішінде:
1.2.1
күндізгі стационар
Төлем түрі: нақты шығындар бойынша
р/с №
Атауы
Топтардың нөмірі
Диагноздың/операцияның коды
КШТ бойынша шығын сыйымдылық коэффициенті
Емделген науқастар/сеанстар саны
Ақы төлеуге ұсынылды(теңге)
1
2
3
4
5
6
7
1
Жоғары мамандандырылған медициналық көмекті көрсету, оның ішінде:
1.1
- стационарлық көмк
1.2
- стационарды алмастыратын көмек
2
Коммуналдық және басқа да шығындар, оның ішінде:
3
стационарды алмастыратын көмекті көрсету кезінде күндізгі стационарда емделгендер үшін
4
Барлығы
* Шот-тізілімде медициналық ұйым республикалық бюджет қаражатының есебінен қаржыландырылатын  тиісті төлемдер көрсетіледі
Лизингтік төлемдер
Атауы
Емделген науқастар саны
Қызметтер саны
Ақы төлеуге ұсынылатын лизингтік төлемнің сомасы (теңге)
Қаржылық лизинг шартымен сатып алынған стационарлық көмек бойынша медициналық техниканы пайдаланумен барлығы:
Медициналық жабдықтар:
№ 1
№ 2
Және тағы басқа
Қаржылық лизинг шартымен сатып алынған стационарды алмастыратын көмек бойынша медициналық техниканы пайдаланумен барлығы:
Медициналық жабдықтар:
№ 1
№ 2
Және тағы басқа
Барлығы
Ақы төлеуге барлығы:_____________________________________ теңге
Медициналық ұйымның басшысы ___________________ /____________________
(Тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)/қолы)
(қағаз тасушыдағы шот-тізілім үшін)
Бас бухгалтер ______________________ /_________________________
(Тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)/қолы)
(қағаз тасушыдағы шот-тізілім үшін)
20___ жылғы «_____» _________
Мөрдің орны (қағаз тасушыдағы шот-тізілім үшін)
Республикалық бюджет қаражатының
есебінен жүзеге асырылатын тегін
медициналық көмектің кепілдік берілген
көлемі шеңберінде көрсетілетін медициналық
қызметтерге ақы төлеу қағидасына
3-қосымша
Нысан
Ақы төлеу республикалық бюджет қаражатының есебінен жүзеге
асырылатын тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі
шеңберінде консультациялық-диагностикалық көмек түрінде
мамандандырылған медициналық көмек көрсететін медициналық
ұйымның
ШОТ-ТІЗІЛІМІ
Медициналық ұйымның атауы: __________________________________________
Бюджеттік бағдарламаның атауы:_______________________________________
Кіші бағдарламаның атауы:____________________________________________
Кезең: 20 ___ жылғы «___» _______ бастап 20___ жылғы «___» ___ дейін.
Базалық тариф құны:___________________(теңге)
Үйдегі қызмет бойынша түзету коэффициенттері:_______________
Қашықтықтан консультация бойынша түзету коэффициенттері:_____________
Қызметтерді көрсету деңгейі:_________________
р/с №
Қызмет коды
Қызмет атауы
Қызмет құны
Шығын сыйымдылық коэффициенті
Ақы төлеуге ұсынылған қызметтер саны
Ақы төлеуге ұсынылды
(теңге)
1
2
3
4
5
6
7
Барлығы
Лизингтік төлемдер
Атауы
Қызметтер саны
Ақы төлеуге ұсынылған лизингтік төлемнің сомасы (теңге)
Қаржылық лизинг шартымен сатып алынған стационарлық көмек бойынша медициналық техниканы пайдаланумен барлығы:
Медициналық жабдықтар:
№ 1
№ 2
Және тағы басқа
Қаржылық лизинг шартымен сатып алынған стационарды алмастыратын көмек бойынша медициналық техниканы пайдаланумен барлығы:
Медициналық жабдықтар:
№ 1
№ 2
Және тағы басқа
Барлығы
Ақы төлеуге барлығы:_____________________________________ теңге
Медициналық ұйымның басшысы ___________________ /____________________
(Тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)/қолы)
(қағаз тасушыдағы шот-тізілім үшін)
Бас бухгалтер _____________________________________/_________________
(Тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)/қолы)
(қағаз тасушыдағы шот-тізілім үшін)
20___ жылғы «_____» _________
Мөрдің орны (қағаз тасушыдағы шот-тізілім үшін)
Республикалық бюджет қаражатының
есебінен жүзеге асырылатын тегін
медициналық көмектің кепілдік берілген
көлемі шеңберінде көрсетілетін медициналық
қызметтерге ақы төлеу қағидасына
4-қосымша
Нысан
Ақы төлеу республикалық бюджет қаражатының есебінен жүзеге
асырылатын тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі
шеңберінде консультациялық-диагностикалық көмек түрінде жоғары
мамандандырылған медициналық көмек көрсететін медициналық
ұйымның
ШОТ-ТІЗІЛІМІ
Медициналық ұйымның атауы: __________________________________________
Бюджеттік бағдарламаның атауы:_______________________________________
Кіші бағдарламаның атауы:____________________________________________
Кезең: 20 __ жылғы «__»_______ бастап 20__ жылғы «___» _______ дейін.
Базалық тариф құны:___________________(теңге)
Үйдегі қызмет бойынша түзету коэффициенттері:________________________
Қашықтықтан консультация бойынша түзету коэффициенттері:_____________
Қызметтерді көрсету деңгейі:_________________________________________
р/с №
Қызмет коды
Қызмет атауы
Қызмет құны
Шығын сыйымдылық коэффициенті
Ақы төлеуге ұсынылған қызметтер саны
Ақы төлеуге ұсынылды
(теңге)
1
2
3
4
5
6
7
Барлығы
Лизингтік төлемдер
Атауы
Қызметтер саны
Ақы төлеуге ұсынылған лизингтік төлемнің сомасы (теңге)
Қаржылық лизинг шартымен сатып алынған стационарлық көмек бойынша медициналық техниканы пайдаланумен барлығы:
Медициналық жабдықтар:
№ 1
№ 2
Және тағы басқа
Қаржылық лизинг шартымен сатып алынған стационарды алмастыратын көмек бойынша медициналық техниканы пайдаланумен барлығы:
Медициналық жабдықтар:
№ 1
№ 2
Және тағы басқа
Барлығы
Ақы төлеуге барлығы:___________________________________________ теңге
Медициналық ұйымның басшысы _____________________________/___________
(Тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)/қолы)
(қағаз тасушыдағы шот-тізілім үшін)
Бас бухгалтер ____________________________________/__________________
(Тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)/қолы)
(қағаз тасушыдағы шот-тізілім үшін)
20 ___ жылғы «_____» _________
Мөрдің орны (қағаз тасушыдағы шот-тізілім үшін)
Республикалық бюджет қаражатының
есебінен жүзеге асырылатын тегін
медициналық көмектің кепілдік берілген
көлемі шеңберінде көрсетілетін медициналық
қызметтерге ақы төлеу қағидасына
5-қосымша
Нысан
Ақы төлеу республикалық бюджет қаражатының есебінен жүзеге
асырылатын тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі
шеңберінде мамандандырылған медициналық көмек бойынша
медициналық қызметтерді көрсету
Шартын орындау хаттамасы
20 _____ жылғы «______» _____________________ № _____________
Кезең 20 ___ жылғы «___» _____ 20 ___ жылғы «___» _____ дейін
_____________________________________________________________________
Министірліктің Медициналық қызметке ақы төлеу комитеті аумақтық
департаментінің атауы_____________________________________________________________________
медициналық ұйымның атауы
I. Сызықтық шкаланы қолданумен шартта көзделген айлық соманы асыра орындау төлеміне берілетін сома есебі
Арту пайызы
Өтеу пайызы
1

2.6.1
Случаи необоснованного отклонения лечебных мероприятий от стандартов в области здравоохранения
1 пролеченный случай
20%
26
2.6.2
Случаи необоснованного отклонения диагностических мероприятий от стандартов в области здравоохранения
20%
27
2.7.
Случаи расхождения клинического и морфологического диагнозов
1 случай расхождения
50%
Примечание: коды случаев 1.8, 1.9, 1.10 для республиканских консультативно-диагностических
Приложение 10 к
Правилам оплаты за оказанные медицинские
услуги в рамках гарантированного объема
бесплатной медицинской помощи, осуществляемые за
счет средств республиканского бюджета
Форма
Акт выполненных работ (услуг),
оказанных медицинской организацией по специализированной
медицинской помощи в рамках гарантированного объема бесплатной
медицинской помощи, оплата которой осуществляется за счет
средств республиканского бюджета
№_______ от «___» _________ 20 ___ года

2.6.1
Денсаулық сақтау саласында стандарттардан емдеу іс-шараларды негізсіз қабылдамау жағдайы
1 емделіп шығу жағдайы
20%
26
2.6.2
Денсаулық сақтау саласында стандарттардан диагностикалық іс-шараларды негізсіз қабылдамау жағдайы
20%
27
2.7
Клиникалық және  морфологиялық диагноздардың сәйкес келмеу жағдайы
1 айырмашылық жағдайы
50%
Ескертпе: республикалық консультациялық – диагностикалық 1.8, 1.9, 1.10 - жағдайлардың кодтары
Республикалық бюджет қаражатының
есебінен жүзеге асырылатын тегін
медициналық көмектің кепілдік берілген
көлемі шеңберінде көрсетілетін медициналық
қызметтерге ақы төлеу қағидасына
10-қосымша
Нысан
Ақы төлеу республикалық бюджеттен қаржыланатын тегін
медициналық көмектің кепілдік берілген көлемінің шеңберінде
мамандандырылған медициналық көмек көрсететін медициналық
ұйымның орындалған жұмысының (қызметінің) актісі
20 ___ ж. «___» _________ №_______

Период с «___» _______ 20 ___ года по «___» ________ 20 ___ год
По Договору № _____ от «___» _________ 20 ___ года
Наименование медицинской организации ________________________________
Наименование бюджетной программы в соответствии с единой бюджетной
классификацией ______________________________________________________
Наименование подпрограммы в соответствии с единой бюджетной
классификацией ______________________________________________________
Стоимость базового тарифа (ставки) ____________________________ тенге
Общая сумма Договора __________________________________________ тенге
Общая сумма выплаченного аванса _______________________________ тенге
Общая стоимость оплаченных работ (оказанных услуг) ____________ тенге
Общая стоимость исполненных работ (оказанных
услуг) ________________________________________________________ тенге
Общая сумма лизинговых платежей на текущий год согласно Договору
_______________________________________________________________ тенге
Тип оплаты: по клинико-затратным группам
№ п/п
Наименование
Предъявлено к оплате по счету-реестру
Принято к оплате с учетом Линейной шкалы и экспертизы
Число пролеченных больных (человек)
Количество базовых тарифов (ставок)
Сумма (тенге)
Число пролеченных больных (человек)
Количество базовых тарифов (ставок)
Сумма (тенге)
1
2
3
4
5
6
7
8
1
Оказание специализированной медицинской помощи, в том числе:
1.1.
стационарная медицинская помощь
1.2.
стационарозамещающая помощь, в том числе:

Мерзімі  20 ___ж. «___»_______ бастап 20___ж. «___»________ дейін
Шарт бойынша 20 ___ ж. «___» _________ № _____
Медициналық ұйымның атауы ___________________________________________
Бірыңғай бюджеттік жіктемеге сәйкес бюджеттік бағдарламаның атауы____
Бірыңғай бюджеттік жіктемеге сәйкес кіші бағдарламаның атауы_________
Базалық тарифтің құны (ставкалар)_______________________________теңге
Шарттың жалпы сомасы____________________________________________теңге
Төленген аванстың жалпы сомасы _________________________________теңге
Төленген жұмыстың жалпы құны (көрсетілген қызмет)_______________теңге
Орындалған жұмыстың жалпы сомасы (көрсетілген қызмет)___________теңге
Шартқа сәйкес ағымдағы жылға лизингтік төлемдердің жалпы
сомасы____________теңге
Төлем түрі: клиникалық-шығын топтары бойынша
Р/с №
Атауы
Есеп-тізілім бойынша ақы төлеуге қабылданды
Сызықтық шкала мен сараптама қорытындысын есепке ала отырып төлемге қабылданды
Емделген науқастардың саны (адам)
Базалық тарифтердің саны (ставкалар)
Сома (теңге)
Емделген науқастардың саны (адам)
Базалық  тарифтердің саны (ставкалар)
Сома (теңге)
1
2
3
4
5
6
7
8
1
Мамандандырылған медициналық көмек көрсету, оның ішінде:
1.1.
Стационарлық медициналық көмек
1.2.
Стационарды алмастыратын көмек, оның ішінде:

1. Структура расходов за оказанные медицинские услуги
№ _______ от «___» _________ 20 ___ года
Период с «___» _____ 20 ___ года по «___» _______ 20 ___ год
по Договору № _____ от «___» _________ 20 ___ года
_____________________________________________________________________
Наименование медицинской организации
_____________________________________________________________________
Наименование бюджетной программы в соответствии с единой бюджетной
классификацией
№ п/п
наименованме расходов
Кассовые расходы за прошедший год (тыс. тенге)
План бюджетных средств на отчетный год
Кассовые расходы по нарастанию за отчетный период (тыс.тенге)
в т.ч. за отчетный месяц (тыс.тенге)
Всего Фактические расходы по нарастанию за отчетный период (тыс.тенге)
Кредиторская задолженность по нарастанию
всего
в т.ч. аванс
всего
в т.ч. аванс
А
В
1
2
3
4
5
6
7
8
Кредиторская задолженность за 2012 год
X
X
X
X
X
X
X
Кредиторская задолженность за 2013 год
X
X
X
X
X
X
X
ОБ
Остаток средств на расчетном счету
X
X
ОВ
Поступление средств, всего в т.ч.
Х
X
X
1
стационарной медицинской помощи
Х
X
X
2
высокоспециализированная медицинская помощь
Х
X
X
3
стационарозамещающей медицинской помощи
Х
X
X
4
клинико-диагностические услуги
Х
X
X
5
лизинг
Х
X
X
6
Амортизационные отчисления
7
прочие поступления по данной БП
Х
X
X
0Г Всего расходов (тыс. тенге)
I
Текущие расходы
1
Заработная плата
А
Оплата труда
в т.ч.
а)
Врачебный персонал и провизоры
б)
Средний медицинский и фармацевтический персонал
в)
Младший медицинский персонал
г)
Прочий персонал
Б
Дополнительные денежные выплаты (премии и диф. оплата, единовременное пособие к отпуску, мат. помощь)
д)
Врачебный персонал и провизоры
е)
Средний медицинский и фармацевтический персонал
е)
Младший медицинский персонал
ж)
Прочий персонал
В
в.т.ч. дифференцированная оплата
з)
Врачебный персонал и провизоры
и)
Средний медицинский и фармацевтический персонал
й)
Младший медицинский персонал
к)
Прочий персонал
2.
Налоги и другие обязательства в бюджет
л)
Социальный налог
м)
Социальные отчисления в Государственный фонд социального страхования
н)
Взносы на обязательное страхование
3.
Приобретение товаров
о)
Приобретение продуктов питания
п)
Приобретение медикаментов и прочих средств медицинского назначения
р)
Приобретение прочих товаров
в т.ч. мягкого инвентаря
4.
Коммунальные и прочие услуги
с)
Оплата коммунальных услуг, всего
в том числе:
т)
за горячую, холодную воду, канализацию
у)
за газ, электроэнергию
ф)
за теплоэнергию
х)
Оплата услуг связи
щ)
Прочие услуги и работы, всего
ц)
в т.ч. на повышение квалификации и переподготовку кадров
ш)
в т.ч. на услуги по обеспечению питания
5.
Другие текущие затраты
а)
Командировки и служебные разъезды внутри страны
А.1
в т.ч. на повышение квалификации и переподготовку кадров организаций здравоохранения
б)
Командировки и служебные разъезды за пределы страны
Б.1
в.т.ч. на повышение квалификации и переподготовку кадров организаций здравоохранения
в)
Прочие текущие затраты
6.
Лизинговые платежи
II
Приобретение основных средств, всего
а)
в т.ч. оборудования стоимостью до 5 млн. тенге

1. Көрсетілген медициналық қызметтер үшін шығыстардың құрылымы
20 ___ ж. «___» _________ № _______
20 ___ ж. «___» _____ бастап 20 ___ ж. «___» _______ дейін
20 ___ ж. «___» _________ № _____ шарт бойынша
_____________________________________________________________________
Медициналық ұйымның атауы
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Бірыңғай бюджеттік жіктемеге сәйкес бюджеттік бағдарламаның атауы
р/с №
Шығыстардың атауы
Өткен жылдың кассалық шығыстары(мың теңге)
Есептік жылға бюджеттік қаражат жоспары
Есептік кезеңнің өсу бойынша кассалық шығыстары (мың теңге)
Оның ішінде есеп беру айы үшін (мың теңге
Есептік кезеңнің өсу бойынша барлық нақты шығыстары (мың теңге)
Өсу бойынша кредиторлық берешек
барлығы
Оның ішінде аванс
барлығы
Оның ішінде аванс
В
1
2
3
4
5
6
7
8
2011 жылға арналған кредиторлық берешек
X
X
X
X
X
X
X
2012 жылға арналған кредиторлық берешек
X
X
X
X
X
X
X
ОБ
Есеп шоттағы қалдық қаражат
X
X
ОВ
Қаражаттың түсуі, оның ішінде барлығы
Х
X
X
1
Стационарлық  медициналық көмек
Х
X
X
2
Жоғары мамандандырылған медициналық көмек
Х
X
X
3
Стационарды алмастыратын медициналық көмек
Х
X
X
4
клиникалық-диагностикалық қызметтер
Х
X
X
5
лизинг
Х
X
X
6
Амортизациялық шығыстар
Х
X
X
7
Осы БҒ бойынша өзге де түсулер
Х
X
X
0Г Шығыстардың барлығы (мың теңге)
I
Ағымдағы шығыстар
1
Жалақы
А
Еңбекке ақы төлеу
оның ішінде
а)
Дәрігерлер персоналы және провизорлар
б)
Орта медицина және фармацевтика персоналы
в)
Кіші медицина персоналы
г)
Өзге персонал
Б
Қосымша ақшалай төлемдер (сыйлықақы және сараланған төлем, демалысқа біржолғы жәрдемақы, мат. көмек)
д)
Дәрігерлер персоналы және провизорлар
ж)
Орта медициналық және фармацевтикалық персонал
з)
Кіші медициналық персонал
и)
Өзге персонал
В
Оның ішінде сараланған еңбекақы
й)
Дәрігерлер персоналы және провизорлар
к)
Орта медициналық және фармацевтикалық персонал
л)
Кіші медициналық персонал
м)
Өзге персонал
2.
Салықтар және бюджетке басқа міндеттемелер
н)
Әлеуметтік салық
о)
Әлеуметтік сақтандырудың мемлекеттік қорына әлеуметтік аударымдар
п)
Міндетті сақтандыруға арналған жарна
3.
Тауарларды сатып алу
р)
Тамақ өнімдерін сатып алу
с)
Дәрі-дәрмектерді және өзге медициналық мақсаттағы бұйымдарды сатып алу
т)
Өзге тауарларды сатып алу
Оның ішінде жұмсақ жабдықтарды сатып алу
4.
Коммуналдық және өзге қызметтер
ф)
Коммуналдық қызметтерге ақы төлеу, барлығы
Оның ішінде:
х)
Ыстық, суық су, кәріз үшін
ц)
газ, электр қуаты үшін
Ч)
Жылу энергиясы үшін
ш)
Байланыс қызметтері үшін ақы төлеу
щ)
Басқа қызметтер және жұмыстар, барлығы
э)
Оның ішінде біліктілікті арттыру және кадрларды қайта даярлау үшін
ю)
Оның ішінде азық-түлікпен қамтамасыз ету бойынша қызметтер үшін
5.
Ағымдағы басқа шығыстар
а)
Ел ішіндегі іссапарлар мен қызметтік сапарлар
А.1
Оның ішінде денсаулық сақтау ұйымдары кадрларының біліктілігін арттыру және қайта даярлау үшін
б)
Шетелге іссапарлар және қызметтік сапарлар
Б.1
Оның ішінде денсаулық сақтау ұйымдары кадрларының біліктілігін арттыру және қайта даярлау үшін мекемелеріндегі кадрларды қайта даярлауға
в)
Ағымдағы басқа шығыстар
6.
Лизинг төлемдері
II
Негізгі құралдарды сатып алу, барлығы
а)
Оның ішінде бағасы 5 млн. теңгеге дейінгі жабдықтарды

2. Учет движения материальных ценностей
Показатели
Остаток на начало отчетного года
Поступило по нарастанию за отчетный период
Израсходовано по нарастанию за отчетный период
Поступило за отчетный период
Израсходовано за отчетный период
Остаток на конец года
1
2
3
4
5
6
7=(гр.2+гр.3-гр.4)
Лекарственные средства и изделия медицинского назначения
Продукты питания
Топливо, ГСМ
Прочие товары
Всего запасов
Руководитель медицинской организации /___ / /__________/
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/подпись)
Главный бухгалтер /____ ________ / /__________/
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/подпись)
Приложение 15 к
Правилам оплаты за оказанные медицинские
услуги в рамках гарантированного объема
бесплатной медицинской помощи, осуществляемые за
счет средств республиканского бюджета
Форма
Информация по дифференцированной оплате работников
№ _______ от «___» _________ 20 ___ года
Период с «___» _____ 20 ___ года по «___» _______ 20 ___ год
по Договору № _____ от «___» _________ 20 ___ года
_____________________________________________________________________
Наименование медицинской организации
_____________________________________________________________________
Наименование бюджетной программы в соответствии с единой бюджетной
классификацией
№ п/п
Наименование
Фактическая численность работников (человек)
Дополнительные денежные выплаты, тыс. тенге
всего
в т.ч. получившие дифференцированную оплату
всего
в т.ч. на дифференцированную оплату труда
А
Б
1
2
3
4
ВСЕГО
в том числе:
х
х
х
х
1
Врачебный персонал и провизоры
2
Средний медицинский и фармацевтический персонал
3
Младший медицинский персонал
4
Прочий персонал
Руководитель медицинской организации /________________ / /__________/
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/подпись)
Главный бухгалтер /__________________ / /__________/
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/подпись)
Приложение 16 к
Правилам оплаты за оказанные медицинские
услуги в рамках гарантированного объема
бесплатной медицинской помощи, осуществляемые за
счет средств республиканского бюджета
Форма
Распределение плановой суммы аванса на оказание медицинских
услуг
по Договору № _____ от «___» _________ 20 ___ года
_____________________________________________________________________
Наименование медицинской организации
_____________________________________________________________________
Наименование бюджетной программы в соответствии с единой бюджетной
классификацией
№ п/п
Наименование расходов
Основной аванс (тыс.тенге)
Дополнительный аванс (тыс.тенге)
1
2
3
4
Всего
1
Оплата труда работников
1.1
в том числе дифференцированная оплата
2
Приобретение продуктов питания
3
Приобретение лекарственных средств и ИМН
4
Коммунальные расходы
5
Прочие расходы
Руководитель медицинской организации /__________ / /__________/
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/подпись)
Главный бухгалтер /__________________ / /__________/
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/подпись)
Приложение 17 к
Правилам оплаты за оказанные медицинские
услуги в рамках гарантированного объема
бесплатной медицинской помощи, осуществляемые за
счет средств республиканского бюджета
Форма
Информация по повышению квалификации и переподготовке кадров
Период с «___» _______ 20 ___ года по «___» ________ 20 ___ год.
По Договору № _____ от «___» _________ 20 ___ года
Наименование медицинской организации ________________________________
Наименование бюджетной программы в соответствии с единой бюджетной
классификацией ______________________________________________________
Общая сумма Договора автоматически с Договора тенге
№ п/п
Наименование
Всего, человек
в том числе
Врачей (человек)
Фармацевтов
(с высшим образованием), провизоров (человек)
Средних медицинских работников (человек)
Средних фармацевтических работников (человек)
Специалистов с немедицинским образованием (человек)
Всего сумма (тыс.тенге)
А
1
2
3
4
5
6
7
1.
Всего специалистов, из них:
х
1.1
повысили квалификацию
1.2
прошли переподготовку
ИТОГО
Руководитель медицинской организации /__________ / /__________/
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/подпись)
Главный бухгалтер /__________________ / /__________/
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/подпись)
М.П                                         «_____» _________20___ г.
Приложение 18 к
Правилам оплаты за оказанные медицинские
услуги в рамках гарантированного объема
бесплатной медицинской помощи, осуществляемые за
счет средств республиканского бюджета
Перечень диагнозов, которые согласно МКБ 10 не являются
основным диагнозом и исключены из перечня КЗГ
МКБ 10
Диагноз по МКБ 10
1
2
3
1
B95
Стрептококки и стафилококки как причина болезней, классифицированных в других рубриках
2

2. Материалдық құндылықтардың қозғалысын есепке алу
Көрсеткіштер
Есепті жылдың басындағы  қалдық
Есепті кезеңде өсу бойынша түсті
Есепті кезеңде өсу бойынша жұмсалды
Есепті кезеңде түсті
Есепті кезеңде жұмсалды
Жылдың соңына қалдық
1
2
3
4
5
6
5(гр.2+гр.3-гр.4)
Дәрі-дәрмектер мен таңу құралдары
Тағам өнімдері
Отын, ЖЖМ
тауарлар
Барлық қор
Медициналық ұйымның басшысы /________________ / /__________/
(Тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) (қолы)
Бас бухгалтер /______________ / /_________________/
(Тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) (қолы)
Республикалық бюджет қаражатының
есебінен жүзеге асырылатын тегін
медициналық көмектің кепілдік берілген
көлемі шеңберінде көрсетілетін медициналық
қызметтерге ақы төлеу қағидасына
15-қосымша
Нысан
Қызметкерлердің сараланған еңбек ақысы бойынша ақпарат
20 ___ ж. «___» _________ № _______
20 ___ ж. «___» _____ бастап  20 ___ ж. «___» _______ дейін
20 ___ ж.  «___» _________ № _____ шарт бойынша
_____________________________________________________________________
Медициналық ұйымның атауы
_____________________________________________________________________
Бірыңғай бюджеттік жіктемеге сәйкес бюджеттік бағдарламаның атауы
р/с №
Атауы
Қызметкерлердің нақты саны (адам)
Қосымша ақшалай төлемдер, мың тенге
барлығы
оның ішінде сараланған еңбекақы алғандар
барлығы
оның ішінде сараланған еңбекақыға
А
Б
1
2
3
4
Барлығы
оның ішінде:
х
х
х
х
1
Дәрігерлік персонал және провизорлар
2
Орта медициналық және фармацевтикалық персонал
3
Кіші медициналық персонал
4
Өзге персонал
Медициналық ұйымның басшысы /________________ / /__________/
(Тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) (қолы)
Бас бухгалтер /________________ / /____________________/
(Тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) (қолы)
Республикалық бюджет қаражатының
есебінен жүзеге асырылатын тегін
медициналық көмектің кепілдік берілген
көлемі шеңберінде көрсетілетін медициналық
қызметтерге ақы төлеу қағидасына
16-қосымша
Нысан
Медициналық қызмет көрсетуге аванстық жоспарлы соманы бөлу
20 ___ ж. «___» _________ № _____ шарт бойынша
_____________________________________________________________________
Медициналық ұйымның атауы
_____________________________________________________________________
Бірыңғай бюджеттік жіктемеге сәйкес бюджеттік бағдарламаның атауы
р/с №
Шығыстардың атауы
Негізгі аванс (мың теңге)
Қосымша аванс (мың теңге)
1
2
3
4
Барлығы
1
Қызметкерлерге еңбекақы төлеу
1.1
Оның ішінде, сараланған еңбекақы
2
Тағам өнімдерін сатып алу
3
Дәрі-дәрмектер мен ММБ сатып алу
4
Коммуналдық шығыстар
5
Өзге шығыстар
Медициналық ұйымның басшысы /_________________________/ /__________/
(Тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) (қолы)
Бас бухгалтер /_________________________/ /___________________/
(Тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) (қолы)
Республикалық бюджет қаражатының
есебінен жүзеге асырылатын тегін
медициналық көмектің кепілдік берілген
көлемі шеңберінде көрсетілетін медициналық
қызметтерге ақы төлеу қағидасына
17-қосымша
нысан
Біліктілікті арттыру және кадрларды қайта даярлау бойынша
ақпарат
20 ___ ж. «___» _______ бастап 20 ___ ж. «___» ________ дейін
20 ___ ж. «___» _________ № _____  шарт бойынша
Медициналық ұйымның атауы
_____________________________________________________________________
Бірыңғай бюджеттік жіктемеге сәйкес бюджеттік бағдарламаның атауы
_____________________________________________________________________
Шарттың жалпы сомасы  Шарттан автоматты түрде теңге
р/с №
Атауы
Барлығы, адам
Оның ішінде
Дәрігерлер  (адам)
Фармацевтер (жоғары білімі бар), провизорлар (адам)
Орташа медициналық қызметкерлер (адам)
Орташа фармацевтикалық қызметкерлер (адам)
Медициналық білімі жоқ мамандар (адам)
Барлық сома (мың теңге)
А
1
2
3
4
5
6
7
1.
Мамандардың барлығы, оның ішінде:
1.1
Біліктілігін арттырғандар
1.2
Қайта даярлаудан өткендер
Жиыны
Медициналық ұйымның басшысы /                         /______________
(Тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) (қолы)
Бас бухгалтер /                         /____________________/М.О
(Тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) (қолы))
20 ___ ж. «_____» ________
Республикалық бюджет қаражатының
есебінен жүзеге асырылатын тегін
медициналық көмектің кепілдік берілген
көлемі шеңберінде көрсетілетін медициналық
қызметтерге ақы төлеу қағидасына
18-қосымша
АХЖ-10 сәйкес негізгі диагноз ретінде бола алмайтын және
клиникалық-шығындық тізбесінен алынып тасталған диагноздардың
тізбесі
АХЖ-10 коды
АХЖ-10 бойынша диагноз
1
2
3
1
B95
Басқа айдарларда жіктелген аурулардың қоздырғыштары ретіндегі стрептококтар мен стафилококтар
2

290
P00.8
Поражения плода и новорожденного, обусловленные другими состояниями матери
291
P01
Поражения плода и новорожденного, обусловленные осложнениями беременности у матери
292
P01.0
Поражения плода и новорожденного, обусловленные истмико-цервикальной недостаточностью
293
P01.1
Поражения плода и новорожденного, обусловленные преждевременным разрывом плодных оболочек
294
P01.3
Поражения плода и новорожденного, обусловленные полигидрамнионом
295
P01.7
Поражения плода и новорожденного, обусловленные неправильным предлежанием плода перед родами
296
P01.8
Поражения плода и новорожденного, обусловленные другими болезнями матери, осложняющими беременность
297
P02
Поражения плода и новорожденного, обусловленные осложнениями со стороны плаценты, пуповины и плодных оболочек
298
P02.0
Поражения плода и новорожденного, обусловленные предлежанием плаценты
299
P02.1
Поражения плода и новорожденного, обусловленные другими осложнениями, связанными с отделением плаценты и кровотечением
300
P02.4
Поражения плода и новорожденного, обусловленные выпадением пуповины
301
P02.5
Поражения плода и новорожденного, обусловленные другими видами сдавления пуповины
302
P02.7
Поражения плода и новорожденного, обусловленные хорионамнионитом
303
P02.9
Поражения плода и новорожденного, обусловленные неуточненными аномалиями хориона и амниона
304
P03
Поражения плода и новорожденного, обусловленные другими осложнениями родов и родоразрешения
305
P03.0
Поражения плода и новорожденного, обусловленные родоразрешением в тазовом предлежании и с экстракцией плода
306
P03.4
Поражения плода и новорожденного, обусловленные родоразрешением с помощью кесарева сечения
307
P03.5
Поражения плода и новорожденного, обусловленные стремительными родами
308
P03.6
Поражения плода и новорожденного, обусловленные нарушениями сократительной деятельности матки
309
P03.9
Поражения плода и новорожденного, обусловленные осложнениями родов и родоразрешения, неуточнҰнные
310
P04
Поражения плода и новорожденного, обусловленные воздействием вредных веществ, проникающих через плаценту и грудное молоко
311
P04.0
Поражения плода и новорожденного, обусловленные применением анестезии и аналгезирующих средств у матери во время беременности, родов и родоразрешения
312
P04.3
Поражения плода и новорожденного, обусловленные потреблением алкоголя матерью
313
P04.5
Поражения плода и новорожденного, обусловленные использованием матерью пищевых химических веществ
314
P04.8
Поражения плода и новорожденного, обусловленные другими вредными воздействиями на мать
315
P75*
Мекониевый илеус
316
P95
Смерть плода по неуточненной причине

290
P00.8
Анасының басқа жағдайларымен шартталған ұрық пен нәрестенің зақымдары
291
P01
Ұрық пен нәрестенің анасының жүктілігінің сқынуларымен шартталған зақымдары
292
P01.0
Ұрық пен нәрестенің жатыр мойнағының қылтасы мен жатыр мойнының жеткіліксіздігімен шартталған зақымдары
293
P01.1
Ұрық пен нәрестенің ұрық қабығының мерзімінен бұрын жыртылуымен шартталған зақымдары
294
P01.3
Ұрық пен нәрестенің қағанақ суының көптігімен шартталған зақымдары
295
P01.7
Ұрық пен нәрестенің ұрықтың босану алдында, алдыңғы жағында жатуының бұрыстығымен шартталған зақымдары
296
P01.8
Ұрық пен нәрестенің анасының жүктілікті асқындыратын басқа ауруларымен шартталған зақымдары
297
P02
Бала жолдасы, кіндік бау және ұрық қабықтары тарапынан болған асқынулармен шартталған ұрық пен нәрестенің зақымдары
298
P02.0
Ұрық пен нәрестенің бала жолдасының алда жатуымен шартталған зақымдары
299
P02.1
Ұрық пен нәрестенің бала жолдасының бөлінуімен және қан кетуімен байланысты басқа асқынулармен шартталған зақымдары
300
P02.4
Ұрық пен нәрестенің кіндікбаудың шығып кетуімен шартталған зақымдары
301
P02.5
Ұрық пен нәрестенің кіндікбау қысылуының басқа түрлерімен шартталған зақымдары
302
P02.7
Ұрық пен нәрестенің хориоамнионитпен шартталған зақымдары
303
P02.9
Ұрық пен нәрестенің қағанақ пен ұрықтың сыртқы қабығының анықталмаған ауытқуларымен шартталған зақымдары
304
P03
Ұрық пен нәрестенің босану мен босандырудың басқа асқынуларымен шартталған зақымдары
305
P03.0
Ұрық пен нәрестенің нәресте жамбасымен келгенде босандыру мен нәрестені тартып туғызумен шартталған зақымдары
306
P03.4
Ұрық пен нәрестенің кесар тілігі арқылы босандырумен шартталған зақымдары
307
P03.5
Ұрық пен нәрестенің қарқынды босанумен шартталған зақымдары
308
P03.6
Ұрық пен нәрестенің жатырдың жиырылу әрекетінің бұзылуымен шартталған зақымдары
309
P03.9
Ұрық пен нәрестенің босану мен босандырудың асқынуларымен шартталған анықталмаған зақымдары
310
P04
Ұрық пен нәрестенің баланың жолдасы мен ана сүті арқылы өткен зиянды заттар әсерімен шартталған зақымдары
311
P04.0
Ұрық пен нәрестенің жүктілік, босану және босандыру кезінде анасына анестезия немесе ауырсынуды басатын заттарды қолданумен шартталған зақымдары
312
P04.3
Ұрық пен нәрестенің анасының алкоголь пайдалануымен шартталған зақымдары
313
P04.5
Ұрық пен нәрестенің анасының тағамдық химиялық заттарды пайдалануымен шартталған зақымдары әсерімен шартталған зақымдары
314
P04.8
Ұрық пен нәрестенің анаға басқа зиянды әсерлердің
315
P75*
Тоңғақтық илеус
316
P95
Анықталмаған себеп бойынша туындаған өлім

424
R90
Отклонения от нормы, выявленные при получении диагностических изображений в ходе исследования центральной нервной системы
425
R91
Отклонения от нормы, выявленные при получении диагностического изображения в ходе исследования легких
426
R92
Отклонения от нормы, выявленные при получении диагностического изображения в ходе исследования молочной железы
427
R93
Отклонения от нормы, выявленные при получении диагностического изображения в ходе исследования других органов и областей тела
428
R93.1
Отклонения от нормы, выявленные при получении диагностического изображения в ходе исследования сердца и коронарного кровообращения
429
R93.2
Отклонения от нормы, выявленные при получении диагностического изображения в ходе исследования печени и желчных протоков
430
R93.3
Отклонения от нормы, выявленные при получении диагностического изображения в ходе исследования других отделов пищеварительного тракта
431
R93.4
Отклонения от нормы, выявленные при получении диагностического изображения в ходе исследования мочевых органов
432
R93.5
Отклонения от нормы, выявленные при получении диагностического изображения в ходе исследования других областей живота, включая забрюшинное пространство
433
R93.6
Отклонения от нормы, выявленные при получении диагностического изображения в ходе исследования конечностей
434
R93.7
Отклонения от нормы, выявленные при получении диагностического изображения в ходе исследования других отделов костно-мышечной системы
435
R93.8
Отклонения от нормы, выявленные при получении диагностического изображения в ходе исследования других уточненных структур
436
R94
Отклонения от нормы, выявленные при проведении функциональных исследований
437
R94.1
Отклонения от нормы, выявленные при проведении функциональных исследований периферической нервной системы и органов чувств
438
R94.2
Отклонения от нормы, выявленные при проведении функциональных исследований легких
439
R94.3
Отклонения от нормы, выявленные при проведении функциональных исследований сердечно-сосудистой системы
440
R94.4
Отклонения от нормы, выявленные при исследовании функции почек
441
R94.5
Отклонения от нормы, выявленные при исследовании функции печени
442
R94.6
Отклонения от нормы, выявленные при исследовании функции щитовидной железы
443
R94.7
Отклонения от нормы, выявленные при исследовании функции других эндокринных желез
444
R94.8
Отклонения от нормы, выявленные при функциональных исследованиях других органов и систем
445
R95
Везапная смерть грудного ребенка
446
R96
Другие виды внезапной смерти по неизвестной причине
447
R98
Смерть без свидетелей
448
R99
Другие неточно обозначенные и неуточненные причины смерти

424
R90
Орталық нерв жүйесін зерттеу барысында диагностикалық бейнелерді түсіріп алу кезінде анықталған қалыптан ауытқулар
425
R91
Өкпелерді зерттеу барысында диагностикалық бейнелерді түсіріп алу кезінде анықталған қалыптанауытқулар
426
R92
Сүт бездерін зерттеу барысында диагностикалық бейнелерді түсіріп алу кезінде анықталған қалыптан ауытқулар
427
R93
Басқа ағзалар мен дене аймақтарын зерттеу барысында диагностикалық бейнесін түсіріп алу кезінде анықталған қалыптан ауытқулар
428
R93.1
Жүрек пен коронарлық қанайналымды зерттеу барысында диагностикалық бейнесін түсіріп алу кезінде анықталған қалыптан ауытқулар
429
R93.2
Бауыр мен өт түтіктерінің диагностикалық бейнесін түсіріп алу кезінде анықталған қалыптан ауытқулар
430
R93.3
Ас қорыту жолдарының басқа бөлімдерінің диагностикалық бейнесін түсіріп алу кезінде анықталған қалыптан ауытқулар
431
R93.4
Несеп ағзаларының диагностикалық бейнесін түсіріп алу кезінде анықталған қалыптан ауытқулар
432
R93.5
Құрсақтың, ішпердеарты кеңістігін қоса алғандағы, басқа аймақтарын зерттеу барысында диагностикалық бейнені түсіріп алу кезінде анықталған қалыптан ауытқулар
433
R93.6
Аяқ-қолды зерттеу барысында диагностикалық бейнені түсіріп алу кезінде анықталған қалыптан ауытқулар
434
R93.7
Сүйек-бұлшық ет жүйесінің басқа бөлімдерін зерттеу барысында диагностикалық бейнені түсіріп алу кезінде анықталған қалыптан ауытқулар
435
R93.8
Дененің басқа анықталған құрылымдарын зерттеу барысында диагностикалық бейнені түсіріп алу кезінде анықталған қалыптан ауытқулар
436
R94
Функциялық зерттеулер жүргізу кезінде анықталған қалыптан ауытқулар
437
R94.1
Шеткі нервілер жүйесі мен жеке сезу ағзаларын функциялық зерттеулер кезінде анықталған қалыптан ауытқулар
438
R94.2
Өкпелерді функциялық зерттеулер кезінде анықталған қалыптан ауытқулар
439
R94.3
Жүрек-қан тамырлары жүйесін функциялық зерттеулер кезінде анықталған қалыптан ауытқулар
440
R94.4
Бүйрек қызметін зерттеу кезінде анықталған қалыптан ауытқулар
441
R94.5
Бауыр қызметін зерттеу кезінде анықталған қалыптан ауытқулар
442
R94.6
Қалқанша бездің қызметін зерттеу кезінде анықталған қалыптан ауытқулар
443
R94.7
Басқа эндокриндік бездердің қызметін зерттеу кезінде анықталған қалыптан ауытқулар
444
R94.8
Басқа ағзалар мен жүйелердің функциялық зерттеулер кезінде анықталған қалыптан ауытқулар
445
R95
Емшектегі баланың кенеттен қайтыс болуы
446
R96
Белгісіз себептерден кенеттен қайтыс болудың басқа түрлері
447
R98
Куәлерсіз қайтыс болу
448
R99
Қайтыс болудың басқа, дәл белгіленбеген және белгісіз себептері

K71.7
Токсическое поражение печени с фиброзом и циррозом печени
183
K74
Фиброз и цирроз печени
184
K74.0
Фиброз печени
185
K74.1
Склероз печени
186
K74.2
Фиброз печени в сочетании со склерозом печени
187
K74.3
Первичный билиарный цирроз
188
K74.4
Вторичный билиарный цирроз
189
K74.5
Билиарный цирроз неуточненный
190
K74.6
Другой и неуточненный цирроз печени
Приложение 20 к
Правилам оплаты за оказанные медицинские
услуги в рамках гарантированного объема
бесплатной медицинской помощи, осуществляемые за
счет средств республиканского бюджета
Перечень республиканских медицинских организаций, оказывающих
специализированную медицинскую помощь в форме стационарной
помощи, оплата которым осуществляется за один койко-день
п/п
Наименование медицинской организации
1
РГКП «Республиканский научно-практический центр медико-социальных проблем наркомании» г. Павлодар
2
РГКП «Национальный центр проблем туберкулеза» Министерства здравоохранения Республики Казахстан г. Алматы
Перечень республиканских медицинских организаций, оказывающих
специализированную медицинскую помощь в форме стационарной
помощи, оплата которым осуществляется за пролеченный случай
по расчетной средней стоимости
п/п
Наименование медицинской организации
1
РГКП «Республиканский клинический госпиталь для инвалидов отечественной войны», г. Алматы
2
РГКП «Центральный клинический госпиталь инвалидов отечественной войны», г. Астана
3
РГКП «Республиканский центр реабилитации «Карагай»
4
РГКП «Республиканский центр реабилитации для детей и подростков» Акмолинская область
5
АО «Республиканский детский реабилитационный центр г. Астана»
6
РГКП «Республиканский детский реабилитационный центр Балбулак»
Тариф за один пролеченный случай
Тариф на одно сопровождающее лицо (кормящая мать ребенка до одного года жизни)
Тариф на одно сопровождающее лицо (мать (отец) или иное лицо, непосредственно осуществляющее уход за ребенком в возрасте до трех лет, а также за тяжело больным ребенком старшего возраста, нуждающегося по заключению врачей в дополнительном уходе)
7
РГКП «Республиканский детский клинический санаторий Алатау»
8
РГКП «Республиканский научно-практический центр психиатрии, психотерапии и наркологии» г. Алматы
9
Кызылординский филиал АО «Республиканский детский реабилитационный центр»
Перечень республиканских медицинских организаций,  оказывающих
специализированную медицинскую помощь в форме стационарной
помощи, оплата которым осуществляется по медико-экономическим
тарифам
п/п
Наименование медицинской организации
1
РГКП «Национальный центр педиатрии и детской хирургии»
2
АО «Национальный научный центр материнства и детства»
Приложение 21 к
Правилам оплаты за оказанные медицинские
услуги в рамках гарантированного объема
бесплатной медицинской помощи, осуществляемые за
счет средств республиканского бюджета
Перечень
диагнозов (патологии) МКБ-10 по родовспоможению, подлежащих
оплате по стоимости КЗГ с возмещением фактических затрат на
лекарственные средства и ИМН
код
название
1

K71.7
Бауырдың бауыр фиброзы мен беріштенуі қабаттасқан уыттық зақымдануы
183
K74
Бауыр фиброзы мен циррозы
184
K74.0
Бауыр фиброзы
185
K74.1
Бауыр беріші
186
K74.2
Бауыр берішімен тіркескен бауыр фиброзы
187
K74.3
Бастапқы биллиарлы цирроз
188
K74.4
Салдарлық биллиарлы цирроз
189
K74.5
Анықталмаған биллиарлы цирроз
190
K74.6
Бауырдың басқа және анықталмаған циррозы
Республикалық бюджет қаражатының
есебінен жүзеге асырылатын тегін
медициналық көмектің кепілдік берілген
көлемі шеңберінде көрсетілетін медициналық
қызметтерге ақы төлеу қағидасына
20-қосымша
Бір төсек күн үшін ақы төлеу жүзеге асырылатын стационарлық
көмек нысанындағы мамандандырылған медициналық көмек көрсететін
республикалық медициналық ұйымдардың тізбесі
р/с №
Медициналық ұйымның атауы
1
Павлодар қаласындағы «Нашақорлықтың медициналық-әлеуметтік проблемалары республикалық ғылыми-практикалық орталығы» РМҚК
2
Алматы қаласындағы «Қазақстан Республикасының туберкулез проблемалары ұлттық орталығы» РМҚК
Орташа есептік құны бойынша бір емделіп шығу жағдайы үшін ақы
төлеу жүзеге асырылатын стационарлық көмек нысанындағы
мамандандырылған медициналық көмек көрсететін республикалық
медициналық ұйымдардың тізбесі
р/с №
Медициналық ұйым атауы
1
Алматы қаласындағы «Отан соғысының мүгедектеріне арналған республикалық клиникалық госпиталь» РМҚК
2
Астана қаласындағы «Отан соғысының мүгедектеріне арналған орталық клиникалық госпиталь» РМҚК
3
«Қарағай» республикалық оңалту орталығы» РМҚК
4
Ақмола облысының «Балалар мен жасөспірімдерге арналған республикалық оңалту орталығы» РМҚК
5
Астана қаласындағы «Республикалық балаларды оңалту орталығы» АҚ
6
«Балбұлақ» республикалық балаларды оңалту орталығы» РМҚК
Бір емделіп шығу жағдайы үшін тариф
Науқас баланың қасындағы адамға (1 жасқа дейінгі баланы емізетін анасы)
Науқас баланың қасындағы адамға анасы (әкесі) (3 жасқа дейінгі баланы күтуді, сондай-ақ дәрігердің қорытындысы бойынша қосымша күтімді қажет ететін ересек науқас баланы күтуді тікелей жүзеге асыратын өзге адам)
7
«Алатау балалар клиникалық санаторийі» РМҚК
8
Алматы қаласындағы «Республикалық психиатрия, психотерапия және наркология ғылыми-практикалық орталығы» РМҚК
9
«Республикалық балаларды оңалту орталығы» АҚ Қызылорда филиалы
Ақы төлеу медициналық-экономикалық тарифтер бойынша жүзеге
асырылатын стационарлық көмек нысанындағы мамандандырылған
медициналық көмек көрсететін республикалық медициналық
ұйымдардың тізбесі
Р/с№
Медициналық ұйым атауы
1
«Педиатрия және балалар хирургиясы ұлттық орталығы» РМҚК
2
«Ана мен бала ұлттық ғылыми орталығы» АҚ
Республикалық бюджет қаражатының
есебінен жүзеге асырылатын тегін
медициналық көмектің кепілдік берілген
көлемі шеңберінде көрсетілетін медициналық
қызметтерге ақы төлеу қағидасына
21-қосымша
Дәрілік заттар мен ММБ-ға нақты шығыстарды өтеу арқылы
КШТ құны бойынша ақы төлеуге жататын босандыру бойынша
АХЖ-Х диагноздарының (патологияларының) тізбесі
код
Атауы
1