О внесении дополнений и изменений в приказ Министра экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан от 13 марта 2013 года № 71 "Некоторые вопросы Единой бюджетной классификации Республики Казахстан"
Приказ Министра экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан от 5 марта 2014 года № 67. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 13 марта 2014 года № 9207. Утратил силу приказом Министра финансов Республики Казахстан от 18 сентября 2014 года № 403
Сноска. Утратил силу приказом Министра финансов РК от 18.09.2014 № 403.
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан от 13 марта 2013 года № 71 «Некоторые вопросы Единой бюджетной классификации Республики Казахстан» (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 8397, опубликован в газете «Казахстанская правда» от 18 мая 2013 года № 170-171 (27444-27445) следующие дополнения и изменения:
в приложении 1 к указанному приказу:
в классификации поступлений бюджета:
в категории 2 «Неналоговые поступления»:
в классе 04 «Штрафы, пени, санкции, взыскания, налагаемые государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета, а также содержащимися и финансируемыми из бюджета (сметы расходов) Национального Банка Республики Казахстан»:
в подклассе 1 «Штрафы, пени, санкции, взыскания, налагаемые государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета, а также содержащимися и финансируемыми из бюджета (сметы расходов) Национального Банка Республики Казахстан, за исключением поступлений от организаций нефтяного сектора»:
дополнить спецификой 55 следующего содержания:
«55 Административные штрафы, пени, санкции, взыскания, налагаемые Агентством Республики Казахстан по защите прав потребителей, его территориальными органами финансируемые из республиканского бюджета, за исключением поступлений от организаций нефтяного сектора»;
в категории 4 «Поступления трансфертов»:
в классе 01 «Трансферты из нижестоящих органов государственного управления»:
в подклассе 1 «Трансферты из областных бюджетов, бюджетов городов Астаны и Алматы»:
дополнить спецификой 07 следующего содержания:
«07 Бюджетное изъятие из бюджета города Астаны»;
в функциональной классификации расходов бюджета:
в функциональной группе 03 «Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность»:
в функциональной подгруппе 9 «Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности»:
по администратору бюджетных программ 201 «Министерство внутренних дел Республики Казахстан»:
дополнить бюджетной программой 111 следующего содержания:

"Қазақстан Республикасының Бірыңғай бюджеттік сыныптамасының кейбір мәселелері" Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік жоспарлау министрінің 2013 жылғы 13 науыздағы № 71 бұйрығына толықтырулар мен өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік жоспарлау министрінің 2014 жылғы 5 наурыздағы № 67 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2014 жылы 13 наурызда № 9207 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2014 жылғы 18 қыркүйектегі № 403 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Қаржы министрінің 2014.09.18 № 403 бұйрығымен.
БҰЙЫРАМЫН:
1. «Қазақстан Республикасының Бірыңғай бюджеттік сыныптамасының кейбір мәселелері Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік жоспарлау министрінің 2013 жылғы 13 наурыздағы № 71 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік Тіркеу тізілімінде № 8397 болып тіркелген, 2013 жылғы 14 маусымдағы № 148 (28087), 21 маусымдағы № 153 (28092) «Егемен Қазақстан» газеттерінде жарияланған) мынадай толықтырулар мен өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрыққа 1-қосымшада :
бюджет түсімдерінің сыныптамасында:
2 «Салықтық емес түсімдер» санатында:
04 «Мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Ұлттық, Банкінің бюджетінен (шығыстар сметасынан) қамтылатын және қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер салатын айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алулар» сыныбында:
1 «Мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің бюджеттен (шығыстар сметасынан) ұсталатын және қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер салатын айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алулар» кіші сыныбында:
мынадай мазмұндағы 55-ерекшелікпен толықтырылсын:
«55 Мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, Қазақстан Республикасы Тұтынушылардың құқықтарын қорғау агенттігі, республикалық бюджеттен қаржыландырылатын оның аумақтық, органдары салатын әкімшілік айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алулар»;
4 «Трансферттердің түсімдер» санатында:
01 «Төмен тұрған мемлекеттік басқару органдарынан алынатын трансферттер» сыныбында:
1 «Облыстың бюджеттерден, Астана және Алматы қалаларының бюджеттерінен алынатын трансферттер» кiшi сыныбында:
мынадай мазмұндағы 07 - ерекшелікпен толықтырылсын:
«07 Астана қаласының бюджетінен алынатын бюджеттік алу»;
бюджет шығыстарының функционалдық, сыныптамасында:
03 «Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі» функционалдық тобында:
9 «Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер» функционалдық кіші тобында:
201 «Қазақстан Республикасы Ішкі icтep министрлігі» бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
мынадай мазмұндағы 111 бюджеттік бағдарламамен толықтырылсын:

«111 Проведение мероприятий в рамках реализации Государственной программы развития здравоохранения Республики Казахстан «Саламатты Қазақстан» на 2011-2015 годы»;
дополнить администратором бюджетных программ 466 с бюджетной программой 017 и бюджетными подпрограммами 011 и 015 следующего содержания:
«466 Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
017 Строительство котельной в поселке Солнечный Восточно-Казахстанской области
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета»;
в функциональной группе 05 «Здравоохранение»:
в функциональной подгруппе 9 «Прочие услуги в области здравоохранения»:
дополнить администратором бюджетных программ 202 с бюджетной программой 111 следующего содержания:
«202 Министерство по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан
111 Проведение мероприятий в рамках реализации Государственной программы развития здравоохранения Республики Казахстан «Саламатты Қазақстан» на 2011-2015 годы»;
по администратору бюджетных программ 253 «Управление здравоохранения области»:
дополнить бюджетной программой 113 следующего содержания:
«113 Целевые текущие трансферты из местных бюджетов»;
в функциональной группе 06 «Социальная помощь и социальное обеспечение»:
в функциональной подгруппе 9 «Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения»:
по администратору бюджетных программ 213 «Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан»:
дополнить бюджетной программой 033 следующего содержания:
«033 Развитие автоматизированной информационной системы Государственного центра по выплате пенсий и Единой информационной системы социально-трудовой сферы»;
дополнить администратором бюджетных программ 384 с бюджетной программой 013 и бюджетными подпрограммами 011 и 015 следующего содержания:
«384 Управление пассажирского транспорта города Алматы
013 Реализация Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета»;
администратора бюджетных программ 385 «Управление автомобильных дорог города Алматы» с бюджетной программой 046 «Реализация Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов» и бюджетными подпрограммами 011 «За счет трансфертов из республиканского бюджета» и 015 «За счет средств местного бюджета» исключить;
наименование администратора бюджетных программ 701 «Управление предпринимательства, торговли и туризма» изложить в следующей редакции:
«701 Управление предпринимательства, торговли и туризма области»;
в функциональной группе 07 «Жилищно-коммунальное хозяйство»:
в функциональной подгруппе 1 «Жилищное хозяйство»:

«111 Қазақстан Республикасының 2011 -2015 жылдарға арналған «Саламатты Қазақстан» денсаулық сақтауды дамытудың Мемлекеттік бағдарламасын icкe асыру аясында ic-шаралар өткізу»;
мынадай мазмұндағы 011 және 015 бюджеттік кіші бағдарламалары бар 017 бюджеттік бағдарламасы бар 466 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
«466 Ауданның (облыстың маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
017 Шығыс Қазақстан облысының Солнечный кентінде қазандық салу
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен»;
05 «Денсаулық сақтау» функционалдық тобында:
9 «Денсаулық сақтау саласындағы өзге де қызметтер» функционалдық кіші тобында:
мынадай мазмұндағы 111 бюджеттік бағдарламасы бар 202 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
«202 Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі
111 Қазақстан Республикасы «Саламатты Қазақстан» 2011-2015 жылдарға арналған Мемлекеттік денсаулық сақтауды дамыту бағдарламасын icкe асыру аясында ic-шараларды жүргізу»;
253 «Облыстың денсаулық сақтау басқармасы» бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
мынадай мазмұндағы 113 бюджеттік бағдарламамен толықтырылсын:
«113 Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер»;
06 «Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру»
функционалдық тобында:
9 «Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер» функционалдық кіші тобында:
213 «Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі» бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
мынадай мазмұндағы 033 бюджеттік бағдарламамен толықтырылсын:
«033 Әлеуметтік-еңбек саласының бірыңғай ақпараттық жүйесін және Зейнетақы төлеу жөніндегі мемлекеттік орталықтың автоматтандырылған ақпараттық жүйесін дамыту»;
мынадай мазмұндағы 011 және 015 бюджеттік кіші бағдарламалары бар 013 бюджеттік бағдарламасы бар 384 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
«384 Алматы қаласы жолаушылар көлігі басқармасы
013 Мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі ic-шаралар жоспарын іске асыру
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен»;
385 «Алматы қаласының автомобиль жолдары басқармасы» бюджеттік бағдарламалар әкімшісі 046 «Мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі ic-шаралар жоспарын icкe асыру» бюджеттік бағдарламасы және 011 «Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен» және «015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен» бюджеттік кіші бағдарламалары алып тасталсын;
701 «Облыстың кәсіпкерлік, сауда және туризм басқармасы» бюджеттік бағдарламалары әкімшісінің атауына орыс тілінде өзгеріс енгізілді, мемлекеттік тілдегі мәтін өзгермейді;
07 «Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық» функционалдық тобында:
1 «Тұрғын үй шаруашылығы» функционалдық кіші тобында:

дополнить администратором бюджетных программ 465 с бюджетной программой 009 и бюджетными подпрограммами 011 и 015 следующего содержания:
«465 Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)
009 Ремонт объектов в рамках развития городов и сельских населенных пунктов по Дорожной карте занятости 2020
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета»;
наименование администратора бюджетных программ 700 «Управление недропользования, окружающей среды и водных ресурсов» изложить в следующей редакции:
«700 Управление недропользования, окружающей среды и водных ресурсов области»;
в функциональной подгруппе 2 «Коммунальное хозяйство»:
по администратору бюджетных программ 214 «Министерство регионального развития Республики Казахстан»:
дополнить бюджетной программой 034 следующего содержания:
«034 Создание Центров энергоэффективности жилищно-коммунального хозяйства в городах Астана, Алматы и Актобе»;
в функциональной группе 08 «Культура, спорт, туризм и информационное пространство»:
в функциональной подгруппе 1 «Деятельность в области культуры»:
по администратору бюджетных программ 361 «Управление культуры города республиканского значения, столицы»:
дополнить бюджетной программой 012 следующего содержания:
«012 Проведение социально значимых и культурных мероприятий»;
в функциональной подгруппе 4 «Туризм»:
наименование администратора бюджетных программ 701 «Управление предпринимательства, торговли и туризма» изложить в следующей редакции:
«701 Управление предпринимательства, торговли и туризма области»;
в функциональной группе 10 «Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения»:
в функциональной подгруппе 1 «Сельское хозяйство»:
по администратору бюджетных программ 255 «Управление сельского хозяйства области»:
в наименовании бюджетной программы 020 «Субсидирование повышения урожайности и качества продукции растениеводства, удешевление стоимости горюче-смазочных материалов и других товарно-материальных ценностей, необходимых для проведения весенне-полевых и уборочных работ, путем субсидирования производства приоритетных культур» внесено изменение на государственном языке, текст на русском языке не изменяется;
по администратору бюджетных программ 460 «Отдел сельского хозяйства, ветеринарии и земельных отношений района (города областного значения)»:
дополнить бюджетной программой 017 следующего содержания:
«017 Возмещение владельцам стоимости изымаемых и уничтожаемых больных животных, продуктов и сырья животного происхождения»;
в функциональной подгруппе 2 «Водное хозяйство»:
наименование администратора бюджетных программ 700 «Управление недропользования, окружающей среды и водных ресурсов» изложить в следующей редакции:
«700 Управление недропользования, окружающей среды и водных ресурсов области»;
в функциональной подгруппе 3 «Лесное хозяйство»:
наименование администратора бюджетных программ 700 «Управление недропользования, окружающей среды и водных ресурсов» изложить в следующей редакции:
«700 Управление недропользования, окружающей среды и водных ресурсов области»;
в функциональной подгруппе 5 «Охрана окружающей среды»:
наименование администратора бюджетных программ 700 «Управление недропользования, окружающей среды и водных ресурсов» изложить в следующей редакции:
«700 Управление недропользования, окружающей среды и водных ресурсов области»;
в функциональной подгруппе 9 «Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений»:
наименование администратора бюджетных программ 701 «Управление предпринимательства, торговли и туризма» изложить в следующей редакции:
«701 Управление предпринимательства, торговли и туризма области»;
в функциональной группе 12 «Транспорт и коммуникации»:
в функциональной подгруппе 3 «Водный транспорт»:

мынадай мазмұндағы 011 және 015 бюджеттік кіші бағдарламалары бар 009 бюджеттік бағдарламасы бар 465 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
«465 Ауданның (облыстың маңызы бар қаланың) дене шынықтыру және спорт бөлімі
009 Жұмыспен қамту 2020 жол картасы бойынша қалаларды және
ауылдың елді мекендерді дамыту шеңберінде объектілерді жөндеу
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен»;
700 «Облыстық жер қойнауын пайдалану, қоршаған орта және су
ресурстары басқармасы» бюджеттік бағдарламалары әкімшісінің атауына
орыс тілінде өзгеріс енгізілді, мемлекеттік тілдегі мәтін өзгермейді;
2 «Коммуналдық шаруашылық» функционалдық кіші тобында:
214 «Қазақстан Республикасы Өңірлік даму министрлiгi» бюджеттік бағдарламалары әкімшісі бойынша:
мынадай мазмұндағы 034 бюджеттік бағдарламамен толықтырылсын:
«034 Астана, Алматы және Ақтөбе қалаларында тұрғын үй-коммуналдық шаруашылықтың энергия тиімділігі орталықтарын құру»;
08 «Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістік» функционалдық тобында:
1 «Мәдениет саласындағы қызмет» функционалдық кіші тобында:
361 «Республикалық маңызы бар қаланың, астананың мәдениет басқармасы» бюджеттік бағдарламалары әкімшісі бойынша:
мынадай мазмұндағы 012 бюджеттік бағдарламамен толықтырылсын:
«012 Әлеуметтік маңызы бар және мәдени ic-шаралар өткізу»;
4 «Туризм» функционалдық кіші тобында:
701 «Облыстың кәсіпкерлік, сауда және туризм басқармасы»
бюджеттік бағдарламалары әкімшісінің атауына орыс тілінде өзгеріс
енгізілді, мемлекеттік тілдегі мәтін өзгермейді;
10 «Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер
қатынастары» функционалдық тобында:
1 «Ауыл шаруашылығы» функционалдық кіші тобында:
255 «Облыстық ауыл шаруашылығы басқармасы» бюджеттік бағдарламалары әкімшісі бойынша:
020 «Басым дақылдарды өндіруді субсидиялау арқылы өсімдік шаруашылығы өнімнің шығымдылығы мен сапасын арттыруды, және көктемгі егіс пен егін жинау жұмыстарын жүргізуге қажетті жанар-жағармай материалдары мен басқа да тауар-материалдық құндылықтардың құнын арзандатуды субсидиялау» бюджеттік бағдарламасының атауы мынадай редакцияда жазылсын:
020 «Басым дақылдарды өндіруді субсидиялау арқылы өсімдік шаруашылығы өнімінің шығымдылығы мен сапасын арттыруды, және көктемгі  егіс пен егін жинау жұмыстарын жүргізуге қажетті жанар-жағармай материалдары мен басқа да тауар-материалдық құндылықтардың құнын арзандатуды субсидиялау»;
460 «Ауданның (облыстың маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы, ветеринария және жер қатынастары бөлімі» бюджеттік бағдарламалары әкімшici бойынша:
мынадай мазмұндағы 017 бюджеттік бағдарламамен толықтырылсын:
«017 Алып қойылатын және жойылатын ауру жануарлардың, жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу»;
2 «Су шаруашылығы» функционалдық кіші тобында:
700 «Облыстың жер қойнауын пайдалану, қоршаған орта және су ресурстары басқармасы» бюджеттік бағдарламалары әкімшісінің атауына орыс тілде өзгеріс енгізілді, мемлекеттік тілдегі мәтін өзгермейді;
3 «Орман шаруашылығы» функционалдық, кіші тобында:
700 «Облыстың жер қойнауын пайдалану, қоршаған орта және су ресурстары басқармасы» бюджеттік бағдарламалары әкімшісінің атауына орыс тілінде өзгеріс енгізілді, мемлекеттік тілдегі мәтін өзгермейді;
5 «Қоршаған ортаны қорғау» функционалдық, кіші тобында:
700 «Облыстың жер қойнауын пайдалану, қоршаған орта және су
ресурстары басқармасы» бюджеттік бағдарламалары әкімшісінің атауына
орыс тілінде өзгеріс енгізілді, мемлекеттік тілдегі мәтін өзгермейді;
9 «Ауыл, су, орман, балық, шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы өзге де қызметтер» функционалдық кіші тобында:
701 «Облыстық кәсіпкерлік, сауда және туризм басқармасы» бюджеттік бағдарламалары әкімшісінің атауына орыс тілінде өзгеріс
енгізілді, мемлекеттік тілдегі мәтін өзгермейді;
12 «Көлік және коммуникация» функционалдық тобында:
3 «Су көлігі» функционалдық кіші тобында:

дополнить администратором бюджетных программ 354 с бюджетной программой 020 следующего содержания:
«354 Управление природных ресурсов и регулирования природопользования города Астаны
020 Обеспечение проведения путевых работ на судоходном участке реки Есиль в пределах административно-территориальной границы города Астаны»;
в функциональной группе 13 «Прочие»:
в функциональной подгруппе 3 «Поддержка предпринимательской деятельности и защита конкуренции»:
наименование администратора бюджетных программ 701 «Управление предпринимательства, торговли и туризма» изложить в следующей редакции:
«701 Управление предпринимательства, торговли и туризма области»;
в функциональной подгруппе 9 «Прочие»:
по администратору бюджетных программ 373 «Управление строительства города республиканского значения, столицы»:
дополнить бюджетной программой 026 с бюджетными подпрограммами 011 и 015 следующего содержания:
«026 Капитальный ремонт с сейсмоусилением социально-культурных объектов в рамках Дорожной карты занятости 2020
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета»;
наименование администратора бюджетных программ 700 «Управление недропользования, окружающей среды и водных ресурсов» изложить в следующей редакции:
«700 Управление недропользования, окружающей среды и водных ресурсов области»;
наименование администратора бюджетных программ 701 «Управление предпринимательства, торговли и туризма» изложить в следующей редакции:
«701 Управление предпринимательства, торговли и туризма области»;
в экономической классификации расходов бюджета:
в категории 1 «Текущие затраты»:
в классе 03 «Текущие трансферты»:
наименование подкласса 310 «Текущие трансферты юридическим лицам» изложить в следующей редакции:
«310 Бюджетные субсидии»;
наименование специфики 311 «Субсидии юридическим лицам, в том числе крестьянским (фермерским) хозяйствам» изложить в следующей редакции:
«311 Субсидии физическим и юридическим лицам, в том числе крестьянским (фермерским) хозяйствам»;
в категории 2 «Капитальные затраты»:
в классе 04 «Приобретение основного капитала»:
в подклассе 430 «Капитальные затраты, направленные на развитие»:
специфику 436 «Реализация концессионных проектов на условии софинансирования из бюджета» исключить;
дополнить категорией 6 следующего содержания:
«6 Выполнение государственных концессионных обязательств»;
дополнить классом 08 следующего содержания:
«08 Выполнение государственных концессионных обязательств»;
дополнить подклассом 810 следующего содержания:
«810 Выполнение государственных концессионных обязательств»;
дополнить спецификой 811 следующего содержания:
«811 Выполнение государственных концессионных обязательств»;
в приложении 2 к указанному приказу:
в структуре специфики экономической классификации расходов бюджета Республики Казахстан:
наименование подкласса 310 «Текущие трансферты юридическим лицам» изложить в следующей редакции:
«310 Бюджетные субсидии»;
наименование специфики 311 «Субсидии юридическим лицам, в том числе крестьянским (фермерским) хозяйствам» изложить в следующей редакции:
«311 Субсидии физическим и юридическим лицам, в том числе крестьянским (фермерским) хозяйствам.»;
графу «Определение» изложить в следующей редакции:
«Субсидии крестьянским (фермерским) хозяйствам, физическим и юридическим лицам, не являющимся государственными учреждениями и общественными объединениями»;
в подклассе 430 «Капитальные затраты, направленные на развитие»:
графу «Определение» изложить в следующей редакции:
«В данном подклассе отражаются все затраты, связанные со строительной деятельностью по созданию основных фондов производственного и непроизводственного назначения путем возведения новых и (или) изменения (расширения, модернизации, технического перевооружения, реконструкции) существующих объектов (зданий, сооружений и их комплексов, коммуникаций), монтажа (демонтажа) связанного с ними технологического и инженерного оборудования, изготовления (производства) строительных материалов, изделий и конструкций, а также осуществления работ по консервации строительства незавершенных объектов и постутилизации объектов, выработавших свой ресурс, кроме реставрации и капитального ремонта, а также отражаются затраты на создание, внедрение и развитие информационных систем. По данному подклассу отражаются затраты на разработку и экспертизу проектной (проектно-сметной) документации.
Затраты на разработку и экспертизу предпроектной (технико-экономического обоснования) документации, классифицируются по специфике 159 «Оплата прочих услуг и работ».»;
специфику 436 «Реализация концессионных проектов на условии софинансирования из бюджета» исключить;
дополнить подклассом 810 следующего содержания:
«810 Выполнение государственных концессионных обязательств»;
дополнить спецификой 811 следующего содержания:
«811 Выполнение государственных концессионных обязательств»;
дополнить определением следующего содержания:
«Выполнение государственных концессионных обязательств Правительства Республики Казахстан и местных исполнительных органов».

мынадай мазмұндағы 020 бюджеттік бағдарламасы бар 354 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
«354 Астана қаласының Табиғат ресурстары және табиғатты пайдалануды реттеу басқармасы
020 Астана қаласының әкімшілік-аумақтық, шекарасы шегінде Есіл өзенінің кеме қатынасы учаскесінде су жолы жұмыстарын жүргізуді қамтамасыз ету»;
13 «Өзгелер» функционалдық тобында:
3 «Кәсіпкерлік қызмет қолдау және бәceкeлecтiктi қорғау» функционалдық кіші тобында:
701 «Облыстың кәсіпкерлік, сауда және туризм басқармасы» бюджеттік бағдарламалар әкімшісі атауы орыс тілінде өзгеріс енгізілді, мәтін мемлекеттік тілде өзгермейді;
9 «Өзгелер» функционалдық кіші тобында:
373 «Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы» бюджеттік бағдарламалары әкімшісі бойынша:
мынадай мазмұндағы 011 және 015 бюджеттік кіші бағдарламалары бар 026 бюджеттік бағдарламамен толықтырылсын:
«026 Жұмыспен қамту 2020 жол картасы шеңберінде әлеуметтік-мәдени нысандарын сейсмикалық күшейту және күрделі жөндеу
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен»;
700 «Облыстық жер қойнауын пайдалану, қоршаған орта және су ресурстары басқармасы» бюджеттік бағдарламалары әкімшісінің атауына ор ыс тілінде өзгеріс енгізілді, мемлекеттік тілдегі мәтін өзгермейді;
701 «Облыстың кәсіпкерлік, сауда және туризм басқармасы» бюджеттік бағдарламалары әкімшісінің атауына орыс тілінде өзгеріс енгізілді, мемлекеттік тілдегі мәтін өзгермейді;
бюджет шығыстарының экономикалық сыныптамасында:
1 «Ағымдағы шығындар» санатында:
03 «Ағымдағы трансферттер» сыныбында:
310 «Заңды тұлғаларға берілетін ағымдағы трансферттер» кіші
сыныбының атауы мынадай редакцияда жазылсын:
«310 Бюджеттік субсидиялар»;
311 «Заңды тұлғаларға соның ішінде шаруа (фермер) қожалықтарына
берілетін субсидиялар» ерекшелігінің атауы мынадай редакцияда жазылсын:
«311 Жеке және заңды тұлғаларға, оның ішінде шаруа (фермерлік) қожалықтарына берілетін субсидиялар»;
2 «Күрделі шығындар» санатында:
04 «Негізгі капиталды сатып алу» сыныбында:
430 «Дамуға бағытталған күрделі шығындар» кіші сыныбында:
436 «Бюджеттен бірлесіп қаржыландыру шартында концессиялық жобаларды icкe асыру» ерекшелігі алынып тасталсын;
мынадай мазмұндағы 6 санатпен толықтырылсын:
«6 Мемлекеттік концессиялық міндеттемелерді орындау»;
мынадай мазмұндағы 08 сыныппен толықтырылсын:
«08 Мемлекеттік концессиялық міндеттемелерді орындау»;
мынадай мазмұндағы 810 кіші сыныппен толықтырылсын:
«810 Мемлекеттік концессиялық міндеттемелерді орындау»;
мынадай мазмұндағы 811 ерекшелікпен толықтырылсын:
«811 Мемлекеттік концессиялық міндеттемелерді орындау»;
көрсетілген бұйрыққа 2-қосымшада:
Қазақстан Республикасы бюджет шығыстарының экономикалық сыныптамасы ерекшелігінің құрылымында:
310 «Заңды тұлғаларға берілетін ағымдағы трансферттер» кіші сыныбының атауы мынадай редакцияда жазылсын:
«310 Бюджеттік субсидиялар»;
311 «Заңды тұлғаларға соның ішінде шаруа (фермер) қожалықтарына берілетін субсидиялар» ерекшелігінің атауы мынадай редакцияда жазылсын:
«311 Жеке және заңды тұлғаларға, оның ішінде шаруа (фермерлік) қожалықтарына берілетін субсидиялар»;
«Анықтама» бағаны мынадай редакцияда жазылсын:
«Мемлекеттік мекемелер және қоғамдық бірлестіктер болып табылмайтын заңды және жеке тұлғаларға және шаруа (фермерлік) қожалықтарына берілетін субсидиялар.»;
430 «Дамуға бағытталған күрделі шығындар» кіші сыныбында:
«Анықтама» бағаны мынадай редакцияда жазылсын:
«Осы кіші сыныпта қолданыстағы объектілердің (ғимараттар, құрылыстар және олардың кешендері, коммуникациялар) жаңаларын салу және (немесе) өзгерту (кеңейту, жаңғырту, техникалық қайта жарақтандыру, реконструкциялау), оларға байланысты технологиялық және инженерлік жабдықты монтаждау (бұзу), құрылыс материалдарын, бұйымдарын және конструкцияларды жасау (өндіру), аяқталмаған объектілер құрылысын консервациялау және өз ресурсын шығарған объектілерді постулизациялау бойынша жұмысты жүзеге асыру арқылы өндірістік және өндірістік емес негізгі қорларды құру бойынша құрылыс қызметіне байланысты барлық шығындар көрсетіледі, сондай-ақ қайта жаңғырту мен күрделі жөндеуден басқа, сол сияқты ақпараттың жүйелерді құруға, енгізуге және дамытуға және бюджеттен бірлесіп қаржыландыру шарттарында концессиялық жобаларды icкe асыруға арналған шығындар көрсетіледі. Осы кіші сынып бойынша жобалық (жобалау-сметалық) құжаттамаларды әзірлеу мен сараптауға арналған шығындар көрсетіледі.
Жобалау алдындағы (техникалық-экономикалық негіздеме) құжаттамаларды әзірлеу мен сараптауға арналған шығындар 159 «Өзге де қызметтер мен жұмыстарды төлеу» ерекшелігі бойынша сыныпталады.»;
436 «Бюджеттен бірлесіп қаржыландыру шартында концессиялық жобаларды icкe асыру» ерекшелігі алынып тасталсын;
мынадай мазмұндағы 810 кіші сыныбымен толықтырылсын:
«810 Мемлекеттік концессиялық міндеттемелерді орындау»;
мынадай мазмұндағы 811 ерекшелігімен толықтырылсын:
«811 Мемлекеттік концессиялық міндеттемелерді орындау»;
мынадай мазмұндағы анықтамамен толықтырылсын:
«Қазақстан Республикасы Үкіметінің және жергілікті атқарушы органдардың мемлекеттік концессиялық міндеттемелерді орындау».

2. Департаменту бюджетного планирования и прогнозирования (Токабекова Ж. Т.) обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан и его официальное опубликование в информационно-правовой системе «Әділет» и в официальных средствах массовой информации.
3. Настоящий приказ вводится в действие со дня государственной регистрации и подлежит официальному опубликованию.
Министр                                    Е. Досаев

2. Бюджеттік жоспарлау және болжамдау департаменті (Ж.Т. Тоқабекова) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін және оның «Әділет» ақпараттық-құқықтық жүйесінде және ресми бұқаралық ақпарат құралдарында ресми жариялануын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күннен бастап қолданысқа
енгізіледі және ресми жариялануға жатады.
Министр                                              Е. Досаев