Об утверждении Регламентов государственных услуг в области авторского и смежных прав
Приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 27 февраля 2014 года № 85. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 15 марта 2014 года № 9224. Утратил силу приказом и.о. Министра юстиции Республики Казахстан от 29 мая 2015 года № 305
Сноска. Утратил силу приказом и.о. Министра юстиции РК от 29.05.2015 № 305 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 2) статьи 10 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года «О государственных услугах», ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить:
1) Регламент государственной услуги «Государственная регистрация прав на произведения, охраняемые авторским правом», согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) Регламент государственной услуги «Аккредитация организаций, управляющих имущественными правами на коллективной основе», согласно приложению 2 к настоящему приказу;
3) Регламент государственной услуги «Выдача справок о сдаче на хранение рукописи, хранение рукописей неопубликованных произведений», согласно приложению 3 к настоящему приказу.
2. Комитету по правам интеллектуальной собственности Министерства юстиции Республики Казахстан обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) после регистрации настоящего приказа обеспечить его официальное опубликование;
3) обеспечить опубликование настоящего приказа на Интернет-ресурсе Министерства юстиции Республики Казахстан.
3. Признать утратившими силу:
1) приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 27 июня 2011 года № 239 «Об утверждении Регламентов государственных услуг в сфере интеллектуальной собственности» (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов 15 августа 2011 года за № 7133, опубликованный в газете «Юридическая газета» 9 мая 2012 года № 66 (2248));
2) приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 28 сентября 2012 года № 327 «О внесении изменения в приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 27 июня 2011 года № 239 «Об утверждении Регламентов государственных услуг в сфере интеллектуальной собственности» (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов 19 октября 2012 года № 8035).
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на председателя Комитета по правам интеллектуальной собственности Министерства юстиции Республики Казахстан.
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр юстиции
Республики Казахстан                       Б. Имашев
Приложение 1
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 27 февраля 2014 года № 85
Регламент государственной услуги
«Государственная регистрация прав на произведения,
охраняемые авторским правом»

Авторлық және сабақтас құқықтар саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенттерін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2014 жылғы 27 ақпандағы № 85 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2014 жылы 15 наурызда № 9224 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Әділет министрінің м.а. 2015 жылғы 29 мамырдағы № 305 бұйрығымен.
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Әділет министрінің м.а. 29.05.2015 № 305 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасының 2013 жылғы 15 сәуірдегі Заңының 10-бабы 2) тармақшасына сәйкес, БҰЙЫРАМЫН:
1. Мыналар:
1) осы бұйрықтың 1-қосымшасына сәйкес "Авторлық құқықпен қорғалатын туындыларға құқықтарды мемлекеттік тіркеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
2) осы бұйрықтың 2-қосымшасына сәйкес "Мүліктік құқықтарды ұжымдық негізде басқаратын ұйымдарды аккредиттеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
3) осы бұйрықтың 3-қосымшасына сәйкес "Қолжазбаларды сақтауға тапсыру, жарияланбаған туындылардың қолжазбаларын сақтау туралы анықтамалар беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті.
2. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Зияткерлік меншік құқығы комитеті:
1) Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде осы бұйрықты мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты мемлекеттік тіркеуден кейін оны ресми жариялауды:
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің ресми Интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Мыналардың:
1) "Зияткерлік меншік саласындағы мемлекеттік қызмет Регламенттерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2011 жылғы 27 маусымдағы № 239 бұйрығының (Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімде 2011 жылғы 15 тамызда № 7133 болып тіркелген, 2012 жылғы 9 мамырдағы № 66 (2074) "Заң газеті" газетінде жарияланған);
2) "Зияткерлік меншік саласындағы мемлекеттік қызмет Регламенттерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2011 жылғы 27 маусымдағы № 239 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2012 жылғы 28 қыркүйектегі № 327 бұйрығының (Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2012 жылғы 19 қазанда № 8035 болып тіркелген) күші жойылды деп танылсын.
4. Бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Зияткерлік меншік құқығы комитетінің төрағасына жүктелсін.
5. Осы бұйрық оның алғаш рет ресми жарияланған күнінен бастап он күнтізбелік күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Әділет министрі
Б. Имашев
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2014 жылғы 27 ақпандағы
№ 85 бұйрығына
1-қосымша
"Авторлық құқықпен қорғалатын туындыларға құқықтарды
мемлекеттік тіркеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті

1. Общие положения
1. Государственная услуга «Государственная регистрация прав на произведения, охраняемые авторским правом» (далее – государственная услуга) оказывается на основании Стандарта государственной услуги «Государственная регистрация прав на произведения, охраняемые авторским правом», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 28 января 2014 года № 34 (далее – Стандарт) Комитетом по правам интеллектуальной собственности Министерства юстиции Республики Казахстан (далее – услугодатель).
2. Форма оказываемой государственной услуги: бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги – свидетельство о государственной регистрации прав на объект авторского права, либо мотивированный отказ в рассмотрении с возвратом представленных материалов, выдаваемого на бумажном носителе.
2. Описание порядка действий структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания государственной
услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является получение услугодателем заявления и документов услугополучателя, предусмотренных в пункте 9 Стандарта, необходимых для оказания государственной услуги.
5. Процедуры (действия), входящие в состав процесса оказания государственной услуги:
1) регистрация заявления сотрудником канцелярии услугодателя в единой системе электронного документооборота государственных органов (далее – ЕСЭДО);
2) рассмотрение заявления руководителем услугодателя;
3) рассмотрение заявления заместителем руководителя услугодателя;
4) рассмотрение заявления руководителем управления по реализации государственной политики в области авторского и смежных прав;
5) рассмотрение заявления и оформление результата оказания государственной услуги главным экспертом или экспертом управления по реализации государственной политики в области авторского и смежных прав;
6) подписание результата оказания государственной услуги руководителем услугодателя;
7) направление результата оказания государственной услуги услугополучателю.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания государственной
услуги
6. В процессе оказания государственной услуги задействованы следующие структурные подразделения (работники) услугодателя:
1) сотрудник канцелярии услугодателя;
2) руководитель услугодателя;
3) заместитель руководителя услугодателя;

1. Жалпы ережелер
1. "Авторлық құқықпен қорғалатын туындыларға құқықтарды мемлекеттік тіркеу" мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет) Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 28 қаңтарда № 34 қаулысымен бекітілген "Авторлық құқықпен қорғалатын туындыларға құқықтарды мемлекеттік тіркеу" мемлекеттiк көрсетілетін қызметтер стандартының (бұдан әрі – Стандарт) негізінде Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Зияткерлік меншік құқығы комитетімен (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетіледі.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны: қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі – авторлық құқық объектісіне құқықтарды мемлекеттік тіркеу туралы куәлік не ұсынылған материалдарды қайтара отырып, қағаз тасығышта берілетін қараудан бас тарту туралы дәлелді жауап.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызмет
берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің)
іс-қимыл тәртібін сипаттау
4. Көрсетілетін қызметті берушінің мемлекеттік қызмет көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушының өтінішін және Стандарттың 9-тармағында көрсетілген мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажет өзге де құжаттарын алу мемлекеттік қызмет көрсету жөніндегі рәсімдерді (іс-қимылдарды) бастауға негіздеме болып табылады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына енетін рәсімдер (іс-қимылдар):
1) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкерімен өтінішті мемлекеттік органдардың бірыңғай электронды құжат айналым жүйесінде (бұдан әрі – БЭҚАЖ) тіркеу;
2) өтінішті көрсетілетін қызметті берушінің басшысымен қарауы;
3) өтінішті көрсетілетін қызметті беруші басшысының орынбасарымен қарауы;
4) өтінішті авторлық және сабақтас құқықтар саласындағы мемлекеттік қызметті жүзеге асыру басқармасы басшысының қарауы;
5) авторлық және сабақтас құқықтар саласындағы мемлекеттік қызметті жүзеге асыру басқармасы сарапшысының өтінішті қарауы және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін ресімдеуі;
6) көрсетілетін қызметті беруші басшысының мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесіне қол қоюы;
7) көрсетілетін қызметті алушысына мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін жолдауы.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті
берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің)
өзара іс-қимылының сипаттамасы
6. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіне көрсетілетін қызметті берушінің мына құрылымдық бөлімшелері (қызметкерлері) қатысады:
1) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы;
3) көрсетілетін қызметті беруші басшысының орынбасары;

4) руководитель управления по реализации государственной политики в области авторского и смежных прав;
5) главный эксперт или эксперт управления по реализации государственной политики в области авторского и смежных прав.
7. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) услугодателя:
1) сотрудник канцелярии услугодателя в течение одного рабочего дня со дня поступления документов, проводит регистрацию полученных документов в ЕСЭДО, и передает на рассмотрение руководителю услугодателя, при этом в правом нижнем углу заявления проставляется регистрационный штамп на государственном языке с указанием даты поступления и входящего номера;
2) руководитель услугодателя рассмотрев заявление, в течение одного рабочего дня со дня поступления документов отписывает его заместителю руководителя услугодателя;
3) заместитель руководителя услугодателя рассмотрев заявление, в течение одного рабочего дня со дня поступления документов отписывает его руководителю управления по реализации государственной политики в области авторского и смежных прав;
4) руководитель управления по реализации государственной политики в области авторского и смежных прав в течение одного рабочего дня со дня поступления документов отписывает главному эксперту или эксперту управления оказания юридических услуг и лицензирования;
5) главный эксперт или эксперт управления по реализации государственной политики в области авторского и смежных прав со дня получения на рассмотрение пакета документов услугополучателя, рассматривает заявление и документы, предусмотренные в пункте 9 Стандарта, необходимых для оказания государственной услуги, затем направляет на подписание руководителю услугодателя результат оказания государственной услуги (государственная услуга оказывается в течение 20 (двадцати) рабочих дней со дня сдачи пакета документов, при выдаче дубликатов в течение 10 (десяти) рабочих дней);
6) руководитель услугодателя в течение одного рабочего дня подписывает результат оказания государственной услуги;
7) сотрудник канцелярии услугодателя в течение одного рабочего дня направляет результат оказания государственной услуги через почту на адрес услугополучателя.
Схема получения государственной услуги приведена в приложении 1 к настоящему Регламенту.
Сноска. Пункт 7 с изменением, внесенным приказом Министра юстиции РК от 13.06.2014 № 200 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после его первого официального опубликования).
4. Описание порядка взаимодействия с центром обслуживания
населения и (или) иными услугодателями, а также порядок
использования информационных систем в процессе оказания
государственной услуги

4) авторлық және сабақтас құқықтар саласындағы мемлекеттік қызметті жүзеге асыру басқармасының басшысы;
5) авторлық және сабақтас құқықтар саласындағы мемлекеттік қызметті жүзеге асыру басқармасының бас сарапшысы немесе сарапшысы.
7. Көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелері (қызметкерлері) арасындағы процестер (іс-қимылдар) кезектілігінің сипаттамасы:
1) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері құжаттар түскен күннен бастап бір жұмыс күні ішінде алынған құжаттарды тіркеуден өткізеді және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына қарауға жібереді, бұл ретте, өтініштің оң жақ төменгі бұрышына түскен күні мен кіріс нөмірі көрсетілген мемлекеттік тілдегі тіркеу мөртаңбасы қойылады;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы құжаттар түскен күннен бастап бір жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті беруші басшысының орынбасарына нұсқаумен жібереді;
3) көрсетілетін қызметті беруші басшысының орынбасары құжаттар түскен күннен бастап бір жұмыс күні ішінде авторлық және сабақтас құқықтар саласындағы мемлекеттік қызметті жүзеге асыру басқармасының басшысына нұсқаумен жібереді;
4) авторлық және сабақтас құқықтар саласындағы мемлекеттік қызметті жүзеге асыру басқармасының басшысы құжаттар түскен күннен бастап бір жұмыс күні ішінде авторлық және сабақтас құқықтар саласындағы мемлекеттік қызметті жүзеге асыру басқармасының бас сарапшысы немесе сарапшысына нұсқаумен жібереді;
5) авторлық және сабақтас құқықтар саласындағы мемлекеттік қызметті жүзеге асыру басқармасының бас сарапшысы немесе сарапшысы құжаттар пакетін қарауға алғаннан бастап көрсетілетін қызметті алушының өтінішін қарайды, сосын көрсетілетін қызметті берушінің басшысының қолын қоюға мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін жолайды (мемлекеттік қызмет құжаттарды тапсырғаннан кейін 20 (жиырма) жұмыс күні мерзімі ішінде, телнұсқасын берген кезде 10 (он) жұмыс күні мерзімінде көрсетіледі);
6) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы бір жұмыс күні ішінде мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесіне қол қояды:
7) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін бір жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті алушының мекенжайына пошта арқылы жібереді.
Мемлекеттік қызметті алу схемасы осы регламенттің
1-қосымшасында көрсетілген.
Ескерту. 7-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Әділет министрінің 13.06.2014 № 200 бұйрығымен (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткенсоң қолданысқа енгізіледі).
4. Халыққа қызмет көрсету орталығымен және (немесе) өзге де
көрсетілетін қызметті берушілермен өзара іс-қимыл жасасу
тәртібін, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету процесінде
ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібін сипаттау.

8. Государственная услуга оказывается в бумажном виде.
Услугодатель в процессе оказания государственной услуги не взаимодействует с центром обслуживания населения и (или) иными услугодателями.
9. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги, а также описание порядка взаимодействия с иными услугодателями и (или) центром обслуживания населения и порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению 2 к настоящему регламенту.
Сноска. Регламент дополнен пунктом 9 в соответствии с приказом Министра юстиции РК от 13.06.2014 № 200 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после его первого официального опубликования).
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
«Государственная регистрация прав на
произведения, охраняемые авторским правом»
Схема получения государственной услуги
Сноска. Приложение 1 с изменением, внесенным приказом Министра юстиции РК от 13.06.2014 № 200 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после его первого официального опубликования).
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
«Государственная регистрация прав
на произведения, охраняемые авторским правом
форма
Справочник
бизнес-процессов оказания государственной услуги «Государственная регистрация прав на произведения, охраняемые авторским правом»
Сноска. Регламент дополнен Приложением 2 в соответствии с приказом Министра юстиции РК от 13.06.2014 № 200 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после его первого официального опубликования).
*СФЕ - структурно - функциональная единица: взаимодействие структурных подразделений (работников) услугодателя, центра обслуживания населения, веб-портала «электронного правительства»;
Приложение 2
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 27 февраля 2014 года № 85
Регламент государственной услуги
«Аккредитация организаций, управляющих имущественными правами
на коллективной основе» 1. Общие положения
1. Государственная услуга «Аккредитация организаций, управляющих имущественными правами на коллективной основе» (далее – государственная услуга) оказывается на основании Стандарта государственной услуги «Аккредитация организаций, управляющих имущественными правами на коллективной основе», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 28 января 2014 года № 34 (далее – Стандарт) Комитетом по правам интеллектуальной собственности Министерства юстиции Республики Казахстан (далее – услугодатель), в том числе через веб-портал «электронного правительства» www.egov.kz или веб-портал «Е-лицензирование» www.elicense.kz (далее - портал).

8. Мемлекеттік қызмет қағаз түрінде көрсетіледі.
Көрсетілетін қызметті беруші халыққа қызмет көрсету орталығымен және (немесе) өзге де көрсетілетін қызметті берушілермен өзара іс-қимыл жасамайды.
9. Осы Регламенттің 2-қосымшасына сәйкес, мемлекеттік қызметті көрсету процесіндегі көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылы, рәсімдер (іс-қимылдар) кезектілігі тәртібінің сипаттамасы, сондай ақ халыққа қызмет көрсету орталығы және (немесе) басқа көрсетілетін қызмет берушілермен өзара іс-қимыл тәртібінің және де мемлекеттік қызметтерді көрсету процесіндегі ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібі мемлекеттік қызмет көрсету кезінде бизнес-процестер анықтамалығында көрсетілген.
Ескерту. Регламент 9-тармақпен толықтырылды - ҚР Әділет министрінің 13.06.2014 № 200 бұйрығымен (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
"Авторлық құқықпен қорғалатын туындыларға
құқықтарды мемлекеттік тіркеу" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет регламентіне
1-қосымша
Ескерту. Қосымшаның оң жақ жоғарғы бұрышы жаңа редакцияда - ҚР Әділет министрінің 13.06.2014 № 200 бұйрығымен (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Мемлекеттік қызметті көрсет схемасы
көрсетілетін қызметті берушіге жүгінген кезде
"Авторлық құқықпен қорғалатын туындыларға
құқықтарды мемлекеттік тіркеу" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет регламентіне
2-қосымша
нысан
Ескерту. Регламент 2-қосымшамен толықтырылды - ҚР Әділет министрінің 13.06.2014 № 200 бұйрығымен (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
"Авторлық құқықпен қорғалатын туындыларға құқықтарды мемлекеттік тіркеу" мемлекеттік көрсетілетін қызметінің бизнес-процестері анықтамасы
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2014 жылғы 27 ақпандағы
№ 85 бұйрығына
2-қосымша
"Мүліктік құқықтарды ұжымдық негізде басқаратын ұйымдарды
аккредиттеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. "Мүліктік құқықтарды ұжымдық негізде басқаратын ұйымдарды аккредиттеу" мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет) Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 28 қаңтарда № 34 қаулысымен бекітілген "Мүліктік құқықтарды ұжымдық негізде басқаратын ұйымдарды аккредиттеу" мемлекеттiк көрсетілетін қызметтер стандартының (бұдан әрі – Стандарт) негізінде Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Зияткерлік меншік құқығы комитетімен (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші), оның ішінде www.egov.kz "электрондық үкімет" веб-порталы немесе www.elicense.kz "Е-лицензиялау" веб-порталы арқылы көрсетіледі.

2. Форма оказываемой государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги:
1) при обращении к услугодателю – свидетельство об аккредитации сроком на пять лет, либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 10 стандарта государственной услуги, выдаваемого на бумажном носителе;
2) при обращении через портал – свидетельство об аккредитации сроком на пять лет, либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 10 стандарта государственной услуги, в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) уполномоченного лица услугодателя.
Форма результата оказания государственной услуги приведена, в приложении 1 к настоящему Регламенту.
2. Описание порядка действий структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания государственной
услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является получение услугодателем заявления и документов услугополучателя, предусмотренных в пункте 9 Стандарта, необходимых для оказания государственной услуги или электронного запроса услугополучателя, предусмотренного в пункте 9 Стандарта, необходимых для оказания государственной услуги.
5. Процедуры (действия), входящие в состав процесса оказания государственной услуги:
1) регистрация заявления сотрудником канцелярии услугодателя в единой системе электронного документооборота государственных органов (далее – ЕСЭДО);
2) рассмотрение заявления руководителем услугодателя;
3) рассмотрение заявления заместителем руководителя услугодателя;
4) рассмотрение заявления руководителем управления по реализации государственной политики в области авторского и смежных прав;
5) рассмотрение заявления и оформление результата оказания государственной услуги главным экспертом или экспертом управления по реализации государственной политики в области авторского и смежных прав;
6) подписание результата оказания государственной услуги руководителем услугодателя;
7) направление результата оказания государственной услуги услугополучателю.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания государственной
услуги
6. В процессе оказания государственной услуги задействованы следующие структурные подразделения (работники) услугодателя:

2. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз жүзінде.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі:
1) қызмет берушіге жүгінген кезде – бес жыл мерзiмге аккредиттеу туралы куәлiк немесе қағаз тасығышта берілетін мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 10-тармағында көзделген жағдайларда және негіздер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
2) портал арқылы жүгінген кезде – бес жыл мерзiмге аккредиттеу туралы куәлiк немесе "жеке кабинетте" - көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжат нысанда берілетін мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 10-тармағында көзделген жағдайларда және негіздер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі нысаны осы регламенттің 1-қосымшасында көрсетілген.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызмет
берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимыл
тәртібін сипаттау
4. Млекеттік қызмет көрсету рәсімдерінің (іс-қимылдарды) негіздемесі көрсетілетін қызмет берушінің көрсетілетін қызметті алушының өтінішін және Стандарттың 9-тармағында мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажет құжаттарын алу немесе көрсетілетін қызметті алушының Стандарттың 9-тармағында көрсетілген мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажет электрондық сұрауын алу болып табылады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына енетін рәсімдер (іс-қимылдар):
1) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкерімен өтінішті мемлекеттік органдардың бірыңғай электронды құжат айналым жүйесінде (бұдан әрі – БЭҚАЖ) тіркеу;
2) өтінішті көрсетілетін қызмет берушінің басшысымен қарауы;
3) өтінішті көрсетілетін қызмет беруші басшысының орынбасарымен қарауы;
4) өтінішті авторлық және сабақтас құқықтар саласындағы мемлекеттік қызметті жүзеге асыру басқармасы басшысының қарауы;
5) авторлық және сабақтас құқықтар саласындағы мемлекеттік қызметті жүзеге асыру басқармасының бас сарапшысы немесе сарапшысымен өтінішті қарауы және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін ресімдеуі;
6) көрсетілетін қызметті беруші басшысының мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесіне қол қоюы;
7) көрсетілетін қызмет алушысына мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін жолдауы.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті
берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара
іс-қимылының сипаттамасы
6. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіне көрсетілетін қызметті берушінің мына құрылымдық бөлімшелері (қызметкерлері) қатысады:

1) сотрудник канцелярии услугодателя;
2) руководитель услугодателя;
3) заместитель руководителя услугодателя;
4) руководитель управления по реализации государственной политики в области авторского и смежных прав;
5) главный эксперт или эксперт управления по реализации государственной политики в области авторского и смежных прав.
7. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) услугодателя:
1) сотрудник канцелярии услугодателя в течение одного рабочего дня со дня поступления документов, проводит регистрацию полученных документов в ЕСЭДО, и передает на рассмотрение руководителю услугодателя, при этом в правом нижнем углу заявления проставляется регистрационный штамп на государственном языке с указанием даты поступления и входящего номера;
2) руководитель услугодателя в течение одного рабочего дня со дня поступления документов отписывает его заместителю руководителя услугодателя;
3) заместитель руководителя услугодателя в течение одного рабочего дня со дня поступления документов отписывает его руководителю управления по реализации государственной политики в области авторского и смежных прав;
4) руководитель управления по реализации государственной политики в области авторского и смежных прав в течение одного рабочего дня со дня поступления документов отписывает главному эксперту или эксперту управления оказания юридических услуг и лицензирования;
5) главный эксперт или эксперт управления по реализации государственной политики в области авторского и смежных прав со дня получения на рассмотрение пакета документов услугополучателя, рассматривает заявление и документы услугополучателя, предусмотренных в пункте 9 Стандарта, необходимых для оказания государственной услуги затем направляет их на рассмотрение заседания комиссии по аккредитации.
По итогам заседания комиссии по аккредитации услугодатель в срок не позднее пяти рабочих дней после даты завершения заседания принимает решение об аккредитации или мотивированный ответ об отказе в аккредитации. В случае принятия решения об аккредитации услугодатель выдает услугополучателю свидетельство об аккредитации сроком на пять лет (государственная услуга оказывается в течение 65 (шестидесяти пяти) календарных дней со дня размещения информации о дате проведения заседания комиссии по аккредитации в периодических печатных изданиях, распространяемых на всей территории Республики Казахстан, и на Интернет-ресурсе услугодателя, при выдаче дубликатов в течение 10 (десяти) рабочих дней);

1) көрсетілетін қызмет беруші кеңсесінің қызметкері;
2) көрсетілетін қызмет берушінің басшысы;
3) көрсетілетін қызмет беруші басшысының орынбасары;
4) авторлық және сабақтас құқықтар саласындағы мемлекеттік қызметті жүзеге асыру басқармасының басшысы;
5) авторлық және сабақтас құқықтар саласындағы мемлекеттік қызметті жүзеге асыру басқармасының бас сарапшысы немесе сарапшысы.
7. Көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелері (қызметкерлері) арасындағы процестер (іс-қимылдар) кезектілігінің сипаттамасы:
1) көрсетілетін қызмет беруші кеңсесінің қызметкері құжаттар түскен күннен бастап бір жұмыс күні ішінде, алынған құжаттарды БЭҚАЖ-да тіркеуден өткізеді және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына қарауға жібереді, бұл ретте, өтініштің оң жақ төменгі бұрышына түскен күні мен кіріс нөмірі көрсетілген мемлекеттік тілдегі тіркеу мөртаңбасы қойылады;
2) көрсетілетін қызмет берушінің басшысы құжаттар түскен күннен бастап бір жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті беруші басшысының орынбасарына нұсқаумен жібереді;
3) көрсетілетін қызмет беруші басшысының орынбасары құжаттар түскен күннен бастап бір жұмыс күні ішінде авторлық және сабақтас құқықтар саласындағы мемлекеттік қызметті жүзеге асыру басқармасының басшысына нұсқаумен жібереді;
4) авторлық және сабақтас құқықтар саласындағы мемлекеттік қызметті жүзеге асыру басқармасының басшысы құжаттар түскен күннен бастап бір жұмыс күні ішінде авторлық және сабақтас құқықтар саласындағы мемлекеттік қызметті жүзеге асыру басқармасының бас сарапшысына немесе сарапшысына нұсқаумен жібереді;
5) авторлық және сабақтас құқықтар саласындағы мемлекеттік қызметті жүзеге асыру басқармасының бас сарапшысы немесе сарапшысы құжаттар пакетін қарауға алғаннан кезден бастап көрсетілетін қызметті алушының өтінішін қарап мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажет құжаттарды акредиттеу жөніндегі комиссияның қарауына жолдайды.
Аккредиттеу жөнiндегi комиссия отырысының қорытындылары бойынша көрсетілетін қызмет беруші отырыс аяқталған күннен кейiн бес жұмыс күнiнен аспайтын мерзiмде аккредиттеу туралы немесе аккредитеуден дәлелді бас тарту туралы шешiм қабылдайды. Аккредиттеу туралы шешім қабылдаған жағдайда көрсетілетін қызмет беруші көрсетілетін қызмет алушыға бес жыл мерзiмге аккредиттеу туралы куәлiк бередi (Қазақстан Республикасының бүкіл аумағында таратылатын мерзімді баспа басылымдарында және көрсетілетін қызметті берушінің интернет-ресурсында аккредиттеу жөніндегі комиссияның отырысы өткізілетін күні туралы ақпаратты орналастырған кезден бастап күнтізбелік 65 (алпыс бес) күні мерзімі ішінде, телнұсқасын берген кезде 10 (он) жұмыс күні мерзімінде көрсетіледі);

6) руководитель услугодателя в течение одного рабочего дня подписывает свидетельство об аккредитации или мотивированный ответ об отказе в аккредитации;
7) сотрудник канцелярии услугодателя в течение одного рабочего дня направляет результат оказания государственной услуги через почту на адрес услугополучателя.
Схема получения государственной услуги приведена, в приложении 2 к настоящему Регламенту.
4. Описание порядка взаимодействия с центром обслуживания
населения и (или) иными услугодателями, а также порядок
использования информационных систем в процессе оказания
государственной услуги
8. Услугодатель в процессе оказания государственной услуги не взаимодействует с центром обслуживания населения и (или) иными услугодателями.
9. Описание порядка обращения и последовательность процедур (действий) услугополучателя и услугодателя при оказании государственной услуги через портал приведена в виде диаграммы функционального взаимодействия информационных систем, задействованных в оказании государственной услуги, в графической форме согласно приложению 3 к настоящему Регламенту.
Услугополучатель подает запрос через портал, данный запрос отправляется на рассмотрение услугодателю.
Примечание: услугополучатель должен быть зарегистрирован и авторизован на портале.
Услугополучатель для заявки на получение государственной услуги на портале выбирает «Аккредитация организаций, управляющих имущественными правами на коллективной основе». Портал формирует первый шаг подачи заявки, автоматически заполняя данные о услугополучателе.
Услугополучатель заполняет следующие данные в сплывающих окнах портала:
1) запрос в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) услугополучателя;
2) решение общего собрания о прохождении аккредитации в форме электронного документа;
3) копии заключенных организацией двусторонних и многосторонних соглашений с иностранными организациями, управляющими имущественными правами на коллективной основе в форме электронных документов;
4) решение общего собрания относительно размера вознаграждения в форме электронного документа;
5) решение общего собрания относительно условия заключения лицензионного договора с пользователями в форме электронного документа;
6) решение общего собрания относительно способа распределения и выплаты собранного вознаграждения в форме электронного документа;
7) сведения о проверке деятельности организации, управляющей имущественными правами на коллективной основе, в сфере интеллектуальной собственности за последние два года в форме копии электронных документов;

6) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы бір жұмыс күні ішінде куәлікке немесе аккредиттеудан дәлелді бас тарту жауабына қол қояды;
7) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін бір жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті алушының мекенжайына пошта арқылы жібереді.
Мемлекеттік қызметті алу схемасы осы регламенттің 2-қосымшасында көрсетілген.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіндегі өзара іс-қимыл және
пайдалану тәртібінің сипаттамасы
8. Көрсетілетін қызмет беруші мемлекеттік қызмет көрсету процесінде халыққа қызмет көрсету орталықтары және (немесе) басқа көрсетілетін қызмет берушілерімен байланыспайды.
9. Портал арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушының өтініш беру тәртібі мен көрсетілетін қызмет алушы және көрсетілетін қызмет беруші рәсімінің (іс-қыймылдар) кезектілігінің сипаттамасы мемлекеттік қызмет көрсету көрсету қолданылатын ақпараттық жүйелердің функционалдық іс-қимылдар диаграммасы түрінде кестелік нысанда осы Регламенттің 2-қосымшасында келтірілген.
Көрсетілетін қызметті алушы өтінішті портал арқылы береді, бұл өтінім көрсетілетін қызметті берушінің қарауына жіберіледі.
Ескертпе: көрсетілетін қызметті алушы порталда тіркелуі және авторизациялануы тиіс.
Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуға өтініш жасауы үшін порталдан "Мүліктік құқықтарды ұжымдық негізде басқаратын ұйымдарды аккредиттеу" таңдайды. Жүйе көрсетілетін қызмет алушы туралы деректерді автоматты түрде толтыра отырып, өтініш берудің бастапқы адымын қалыптастырады.
Көрсетілетін қызметті алушы порталдағы келесі жылжымалы терезелердегі деректерді толтырады:
1) көрсетілетін қызметті алушының электронды цифирлық қолтаңбамен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжат нысанында сұрау салу;
2) электрондық құжат нысанында аккредиттеуден өту туралы жалпы жиналыс шешімі;
3) электрондық құжат нысанында ұйымның ұжымдық негізде мүліктік құқықтарды басқаратын шетелдiк ұйымдармен жасасқан екiжақты және көпжақты келiсiмдерiнің көшірмелері;
4) электрондық құжат нысанында жалпы жиналыстың сыйақы мөлшеріне қатысты шешімі;
5) электрондық құжат нысанында жалпы жиналыстың пайдаланушылармен лицензиялық шарт жасасу талаптарына қатысты шешімі;
6) электрондық құжат нысанында жалпы жиналыстың жиналған сыйақыны бөлу және төлеу тәсіліне қатысты шешімі;
7) электрондық құжаттардың көшірмелері нысанында ұжымдық негізде мүліктік құқықтарды басқаратын шетелдiк ұйымның зияткерлік меншік саласындағы соңғы екі жылдағы қызметін тексеру туралы мәліметтер;

8) отзывы правообладателей объектов авторского права и смежных прав в отношении услугополучателя в форме электронных копий документа;
9) форма сведений, согласно приложению 2 к стандарту государственной услуги.
Услугополучатель сохраняет запрос, подписывая ее ЭЦП.
При отправке запроса через портал, услугополучателю из «личного кабинета» доступна информация об обращении, которая обновляется в ходе обработки обращения услугодателем (отметки о доставке, регистрации, исполнении, ответ о рассмотрении или отказе в рассмотрении).
10. Описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) услугодателя при обращении услугополучателя через портал:
1) сотрудник канцелярии услугодателя в течение одного рабочего дня со дня поступления документов на портал, проводит регистрацию полученных документов на портале, и передает через портал на рассмотрение руководителю услугодателя;
2) руководитель услугодателя рассмотрев документы, отписывает его заместителю руководителя услугодателя;
3) заместитель руководителя услугодателя рассмотрев документы, отписывает его руководителю управления по реализации государственной политики в области авторского и смежных прав;
4) руководитель управления по реализации государственной политики в области авторского и смежных прав в течение одного рабочего дня со дня поступления документов отписывает главному эксперту или эксперту управления государственной политики в области авторского и смежных прав;
5) главный эксперт или эксперт управления по реализации государственной политики в области авторского и смежных прав со дня сдачи пакета документов услугодателю, готовит документы на рассмотрение заседания комиссии по аккредитации.
По итогам заседания комиссии по аккредитации услугодатель в срок не позднее пяти рабочих дней после даты завершения заседания принимает решение об аккредитации или об отказе в аккредитации. В случае принятия решения об аккредитации услугодатель выдает услугополучателю свидетельство об аккредитации сроком на пять лет.
6) руководитель услугодателя в течение одного рабочего дня подписывает свидетельство или отказ в аккредитации.
Результат оказания государственной услуги услугополучателю автоматически отправляется в личный кабинет услугополучателя.

8) құжаттың электрондық көшірмелері нысанында авторлық құқық және сабақтас құқықтар объектілері құқық иеленушілерінің көрсетілетін қызметті алушыға қатысты пікірлері;
9) мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартындағы 2-қосымшаға сәйкес мәліметтер нысаны.
Көрсетілетін қызмет алушы оны ЭЦҚ-мен қол қоя отырып, сұрау салуды сақтайды.
Сұрау салу Порталы арқылы жіберілген кезде көрсетілетін қызмет алушының "жеке кабинеттен" өтініш туралы ақпарат қол жетімді болады, ол көрсетілетін қызметті берушінің өтінішін өңдеу барысында жаңартылып отырады (жеткізілгені, тіркелгені, орындалғаны туралы белгі, қаралғаны туралы не қараудан бас тарту жауап).
10. Мемлекеттік қызметті алушының портал арқылы жүгінген кезіндегі көрсетілетін қызметті берушінің өтініш беру тәртібі мен рәсімдер (іс-қимылдар) кезектілігінің сипаттамасы:
1) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері порталға құжаттар түскен күннен бастап бір жұмыс күні ішінде алынған құжаттарды порталда тіркеуден өткізеді және портал арқылы заң қызметін көрсету және көрсетілетін қызметті беруші басшысының қарауына береді.
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы көрсетілетін қызметті беруші басшысының орынбасарына нұсқаумен жібереді;
3) көрсетілетін қызметті беруші басшысының орынбасары авторлық және сабақтас құқықтар саласындағы мемлекеттік қызметті жүзеге асыру басқармасының басшысына нұсқаумен жібереді;
4) авторлық және сабақтас құқықтар саласындағы мемлекеттік қызметті жүзеге асыру басқармасының басшысы құжаттар түскен күннен бастап бір жұмыс күні ішінде авторлық және сабақтас құқықтар саласындағы мемлекеттік қызметті жүзеге асыру басқармасының бас сарапшысына немесе сарапшысына нұсқаумен жібереді;
5) авторлық және сабақтас құқықтар саласындағы мемлекеттік қызметті жүзеге асыру басқармасының бас сарапышысы немесе сарапшысы құжаттар пакетін көрсетілетін қызметті берушіге тапсырған кезден бастап құжаттарды акредиттеу жөніндегі комиссияның қарауына дайындайды.
Аккредиттеу жөнiндегi комиссия отырысының қорытындылары бойынша көрсетілетін қызметті беруші отырыс аяқталған күннен кейiн бес жұмыс күнiнен аспайтын мерзiмде аккредиттеу туралы немесе бас тарту туралы шешiм қабылдайды. Аккредиттеу туралы шешім қабылдаған жағдайда көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушыға бес жыл мерзiмге аккредиттеу туралы куәлiк бередi;
6) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы бір жұмыс күні ішінде куәлікке немесе аккредиттеудан бас тартуға қол қояды:
Көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі көрсетілетін қызмет алушының жеке кабинетіне автоматты түрде жолданады.

11. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги, а также описание порядка взаимодействия с иными услугодателями и (или) центром обслуживания населения и порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению 4 к настоящему регламенту.
Сноска. Регламент дополнен пунктом 11 в соответствии с приказом Министра юстиции РК от 13.06.2014 № 200 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после его первого официального опубликования).
Приложение 1
«Аккредитация организаций,
управляющих имущественными
правами на коллективной основе»
Форма результата оказания государственной услуги
Приложение 2
«Аккредитация организаций,
управляющих имущественными
правами на коллективной основе»
Схема получения государственной услуги
при обращении к услугодателю
Схема получения государственной услуги
через портал «электронного правительства»
Приложение 3
к регламенту государственной услуги
«Аккредитация организаций,
управляющих имущественными
правами на коллективной основе»
Диаграмма № 1 функционального взаимодействия при оказании
электронной государственной услуги через ПЭП
Описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) услугодателя и услугополучателя:
1) услугополучатель осуществляет регистрацию на портале с помощью своего регистрационного свидетельства ЭЦП, которое хранится в интернет-браузере компьютера услугополучателя (осуществляется для незарегистрированных потребителей на портале);
2) процесс 1 – прикрепление в интернет-браузер компьютера услугополучателя регистрационного свидетельства ЭЦП, процесс ввода получателем пароля (процесс авторизации) на портале для получения государственной услуги;
3) условие 1 – проверка на портале подлинности данных о зарегистрированном услугополучателе через логин (БИН) и пароль;
4) процесс 2 – формирование порталом сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя;
5) процесс 3 – выбор услугополучателем услуги в портале, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение услугополучателем формы (ввод данных) с учетом ее структуры и форматных требований, прикрепление к форме запроса необходимых документов в электронном виде;
6) процесс 4 – выбор услугополучателем регистрационного свидетельства ЭЦП для удостоверения (подписания) запроса;

11. Осы Регламенттің 4-қосымшасына сәйкес, мемлекеттік қызметті көрсету процесіндегі көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылы, рәсімдер (іс-қимылдар) кезектілігі тәртібінің сипаттамасы, сондай-ақ халыққа қызмет көрсету орталығы және (немесе) басқа көрсетілетін қызмет берушілермен өзара іс-қимыл тәртібінің және мемлекеттік қызметтерді көрсету процесіндегі ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібі мемлекеттік қызмет көрсету кезінде бизнес-процестер анықтамалығында көрсетілген.
Ескерту. Регламент 11-тармақпен толықтырылды - ҚР Әділет министрінің 13.06.2014 № 200 бұйрығымен (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
"Мүліктік құқықтарды ұжымдық
негізде басқаратын ұйымдарды
аккредиттеу" 1-қосымша
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі нысаны
"Мүліктік құқықтарды ұжымдық
негізде басқаратын ұйымдарды
аккредиттеу" 2-қосымша
Көрсетілетін мемлекеттік қызметті алу схемасы
көрсетілетін қзметті берушіге жүгінген кезде
Көрсетілетін мемлекеттік қызметті алу схемасы
"электрондық үкіметтің" порталы арқылы
"Мүліктік құқықтарды ұжымдық
негізде басқаратын ұйымдарды
аккредиттеу" 3-қосымша
ЭҮП арқылы электрондық мемлекеттік қызметтерді көрсету кезінде
функционалдық өзара іс-қимылдың № 1 диаграммасы
Көрсетілетін қызметті берушінің және көрсетілетін қызметті алушының өтініш беру және рәсімдер (іс-қимылдар) кезектілігі тәртібінің сипаттамасы:
1) көрсетілетін қызметті алушы өзінің ЭЦҚ тіркеу куәлігінің көмегімен порталда тіркеуді жүзеге асырады, ол көрсетілетін қызметті алушының компьютерінің интернет-браузерінде сақталады (порталға тіркелмеген тұтынушылар үшін жүзеге асырылады);
2) 1-процесс – көрсетілетін қызметті алушының компьютерінің интернет-браузеріне ЭЦП тіркеу куәлігін бекіту, мемлекеттік қызметті алу үшін порталда алушының паролін енгізу процесі (авторизациялау процесі);
3) 1-шарт - тіркелген көрсетілетін қызметті алушы туралы деректердің түпнұсқалығын логин (ЖСН) және пароль арқылы порталда тексеру;
4) 2-процесс - порталда көрсетілетін қызметті алушылар деректерінде бар бұзушылықтарға байланысты авторизацияда бас тарту туралы хабарды қалыптастыру;
5) 3-процесс – осы Регламентте көрсетілген қызметті алушының порталда таңдауы, қызмет көрсету үшін сұрау нысанын экранға шығару және оның құрылымы мен форматтық талаптарын ескере отырып (деректерді енгізу) нысанды алушының толтыруы, сұрау салу нысанына қажетті құжаттарды электрондық түрде тіркеуі;
6) 4-процесс – ЭҮТШ-де қызметтерді төлеу, сосын ол ақпарат порталға түседі;

7) условие 3 – проверка на портале срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельства, а также соответствия идентификационных данных между ИИН указанным в запросе, и ИИН указанным в регистрационном свидетельстве ЭЦП);
8) процесс 5 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с не подтверждением подлинности ЭЦП получателя;
9) процесс 6 – удостоверение (подписание) посредством ЭЦП получателя заполненной формы (введенных данных) запроса на оказание услуги;
10) процесс 7 – регистрация электронного документа (запроса услугополучателя) в портале» и обработка запроса в портале;
11) условие 4 – проверка услугодателем соответствия услугополучателя квалификационным требованиям и основаниям для выдачи лицензии;
12) процесс 8 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя в портале;
13) процесс 9 – получение услугополучателем результата услуги (электронная лицензия), сформированной порталом. Электронный документ формируется с использованием ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
Приложение 4
«Аккредитация организаций, управляющих
имущественными правами на коллективной
основе»
форма
Справочник
бизнес-процессов оказания государственной услуги
«Аккредитация организаций, управляющих имущественными
правами на коллективной основе»
Сноска. Регламент дополнен Приложением 4 в соответствии с приказом Министра юстиции РК от 13.06.2014 № 200 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после его первого официального опубликования).
*СФЕ - структурно - функциональная единица: взаимодействие структурных подразделений (работников) услугодателя, центра обслуживания населения, веб-портала «электронного правительства»;
Приложение 3
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 27 февраля 2014 года № 85
Регламент государственной услуги
«Выдача справок о сдаче на хранение рукописи, хранение
рукописей неопубликованных произведений»
1. Общие положения
1. Государственная услуга «Выдача справок о сдаче на хранение рукописи, хранение рукописей неопубликованных произведений» (далее – государственная услуга) оказывается на основании Стандарта государственной услуги «Выдача справок о сдаче на хранение рукописи, хранение рукописей неопубликованных произведений», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 28 января 2014 года № 34 (далее – Стандарт) Комитетом по правам интеллектуальной собственности Министерства юстиции Республики Казахстан (далее – услугодатель).

7) 2-шарт – қызмет көрсеткені үшін төлегені туралы фактіні порталда тексеру;
8) 5-процесс – қызмет көрсеткені үшін порталда төлемнің болмауына байланысты, сұратылып отырған қызметтен бас тарту туралы хабарлама қалыптастыру;
9) 7-процесс алушының сұрау салуды куәландыру (қол қою) үшін ЭЦҚ тіркеу куәлігін таңдауы;
10) 3-шарт порталда ЭЦҚ тіркеу куәлігінің қолданыс мерзімін, тізімде кері қайтарылған (жойылған) тіркеу куәліктерінің болмауын, сондай-ақ сәйкестендіру нөмірлерінің сұрау салуда көрсетілген ЖСН және ЭЦҚ тіркеу куәлігінде көрсетілген ЖСН арасында сәйкестендіру деректерінің сәйкестігін тексеру;
11) 7-процесс – көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ түпнұсқалығын растамауға байланысты сұратылып отырған қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
12) 8-процесс – көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ арқылы қызмет көрсетуге сұрау салудың толтырылған нысанын (енгізілген деректерін) куәландыру (қол қою);
13) 9-процесс – порталда электрондық құжатты (алушының сұрау салуын) тіркеу және сұрау салуды порталда салуды өңдеу. Электрондық құжат көрсетілетін мемлекеттік қызмет берушінің уәкілетті тұлғасының ЭЦҚ қолдану арқылы жасалады.
"Мүліктік құқықтарды ұжымдық
негізде басқаратын ұйымдарды
аккредиттеу" 4-қосымша
нысан
Ескерту. Регламент 4-қосымшамен толықтырылды - ҚР Әділет министрінің 13.06.2014 № 200 бұйрығымен (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
"Мүліктік құқықтарды ұжымдық негізде басқаратын ұйымдарды аккредиттеу" мемлекеттік көрсетілетін қызметінің бизнес-процестері анықтамасы
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2014 жылғы 27 ақпандағы
№ 85 бұйрығына
3-қосымша
"Қолжазбаны сақтауға, жарияланбаған туындылардың қолжазбаларын
сақтауға тапсыру туралы анықтамалар беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. "Қолжазбаны сақтауға, жарияланбаған туындылардың қолжазбаларын сақтауға тапсыру туралы анықтамалар беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет) Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 28 қаңтарда № 34 қаулысымен бекітілген "Қолжазбаны сақтауға, жарияланбаған туындылардың қолжазбаларын сақтауға тапсыру туралы анықтамалар беру" мемлекеттiк көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі – Стандарт) негізінде Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Зияткерлік меншік құқығы комитетімен (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетіледі.

Сноска. Регламент дополнен пунктом 9 в соответствии с приказом Министра юстиции РК от 13.06.2014 № 200 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после его первого официального опубликования).
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
«Выдача справок о сдаче на хранение
рукописи, хранение рукописей неопубликованных
произведений»
Схема получения государственной услуги
Сноска. Приложение 1 с изменением, внесенным приказом Министра юстиции РК от 13.06.2014 № 200 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после его первого официального опубликования).
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
«Выдача справок о сдаче на хранение рукописи,
хранение рукописей неопубликованных произведений»
Справочник
бизнес-процессов оказания государственной услуги «Выдача справок о сдаче на хранение рукописи, хранение рукописей неопубликованных произведений»
Сноска. Регламент дополнен Приложением 2 в соответствии с приказом Министра юстиции РК от 13.06.2014 № 200 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после его первого официального опубликования).
*СФЕ - структурно - функциональная единица: взаимодействие структурных подразделений (работников) услугодателя, центра обслуживания населения, веб-портала «электронного правительства»;

Ескерту. Регламент 9-тармақпен толықтырылды - ҚР Әділет министрінің 13.06.2014 № 200 бұйрығымен (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
"Қолжазбаны сақтауға, жарияланбаған
туындылардың қолжазбаларын сақтауға
тапсыру туралы анықтамалар беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
регламентіне 1-қосымша
Ескерту. Қосымшаның оң жақ жоғарғы бұрышы жаңа редакцияда - ҚР Әділет министрінің 13.06.2014 № 200 бұйрығымен (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Мемлекеттік қызметті көрсет схемасы
көрсетілетін қызметті берушіге жүгінген кезде
"Қолжазбаларды сақтауға тапсыру,
жарияланбаған туындылардың қолжазбаларын
сақтау туралы анықтамалар беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
регламентіне 2-қосымша
нысан
Ескерту. Регламент 2-қосымшамен толықтырылды - ҚР Әділет министрінің 13.06.2014 № 200 бұйрығымен (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
"Қолжазбаларды сақтауға тапсыру, жарияланбаған туындылардың қолжазбаларын сақтау туралы анықтамалар беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметінің бизнес-процестері анықтамасы