О внесении изменений и дополнений в приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 30 июля 2009 года № 434 "Об утверждении Государственного реестра селекционных достижений, допущенных к использованию в Республике Казахстан, и Перечня перспективных сортов сельскохозяйственных растений"
Приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 17 февраля 2014 года № 4-2/102. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 19 марта 2014 года № 9243

"Қазақстан Республикасында пайдалануға рұқсат етілген Селекциялық жетістіктердің мемлекеттік тізілімін және ауыл шаруашылығы өсімдіктерінің перспективалы сорттарының тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2009 жылғы 30 шілдедегі № 434 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2014 жылғы 17 ақпандағы № 4-2/102 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2014 жылы 19 наурызда № 9243 тіркелді

В соответствии с Законом Республики Казахстан от 8 февраля 2003 года «О семеноводстве», на основании протокола заседания Республиканской комиссии по вопросам сортоиспытания сельскохозяйственных растений от 13 декабря 2013 года № 4-2/15 ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 30 июля 2009 года № 434 «Об утверждении Государственного реестра селекционных достижений, допущенных к использованию в Республике Казахстан, и Перечня перспективных сортов сельскохозяйственных растений» (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан за № 5759, опубликованный в Собрании актов центральных исполнительных и иных центральных государственных органов Республики Казахстан, 2009 год, № 10) следующие изменения и дополнения:
в Государственном реестре селекционных достижений, допущенных к использованию в Республике Казахстан, утвержденном указанным приказом:
в разделе «Зерновые
Ячмень яровой
Hordeum vulgare L. sensu lato»:
исключить строку следующего содержания:
«
ДЕСПИНА

«Тұқым шаруашылығы туралы» Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 8 ақпандағы Заңына сәйкес, Ауыл шаруашылығы өсімдіктерінің сорттарын сынау мәселелері жөніндегі республикалық комиссия отырысының 2013 жылғы 13 желтоқсанындағы № 4-2/15 хаттамасы негізінде БҰЙЫРАМЫН:
1. «Қазақстан Республикасында пайдалануға рұқсат етілген Селекциялық жетістіктердің мемлекеттік тізілімін және ауыл шаруашылығы өсімдіктерінің перспективалы сорттарының тізбесін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2009 жылғы 30 шілдедегі № 434 бұйрығына (Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5759 болып тіркелген, Қазақстан Республикасының орталық атқарушы және өзге де орталық мемлекеттiк органдарының актiлер жинағында 2009 жылы № 10 жарияланған,) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасында пайдалануға рұқсат етілген Селекциялық жетістіктердің мемлекеттік тізілімінде:
«Дәндi дақылдар
Жаздық арпа
Hordeum vulgare L. Sensu lato» деген бөлімде:
мынадай мазмұндағы жол алып тасталсын:
«
ДЕСПИНА

«18. Овертюр»;
в приложении 3 к Государственному реестру селекционных достижений, допущенных к использованию в Республике Казахстан:
в разделе «Номер и наименование оригинатора»:
строку «21. НИИ картофельного и овощного хозяйства» изложить в следующей редакции:
«21. ТОО «Казахский НИИ картофелеводства и овощеводства»;
строку «236. Фирма «Рейк Зваан», Голландия» изложить в следующей редакции:
«236. Фирма «Рийк Цваан Заадтеелт ен Заадхандел Б.В.», Нидерланды»;
после строки "338. Лайон Сидс (LION SEEDS) (Великобритания)" дополнить строкой, порядковый номер 339, следующего содержания:
«339. ТОО «Филип Моррис Казахстан»
в приложении 4 к Государственному реестру селекционных достижений, допущенных к использованию в Республике Казахстан:
в разделе «2. Тип гибридизации»:
после строки «с сорт» дополнить строкой следующего содержания:
«ли линия»;
Перечень перспективных сортов сельскохозяйственных растений, утвержденный указанным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему приказу.
2. Департаменту земледелия Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан (Буць А.А.) в установленном законодательством порядке обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан и его официальное опубликование.
3. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования.
Министр                                    А. Мамытбеков
Приложение
к приказу Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 17 февраля 2014 года № 4-2/102
Утвержден приказом
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 30 июля 2009 года № 434
ПЕРЕЧЕНЬ
перспективных сортов сельскохозяйственных растений
1. Акмолинская область
Пшеница твердая яровая – по области
Сорт Нурлы
2. Алматинская область
Соя – по области
Сорт Селекта 201
Лук репчатый – по области
Сорт Голд Денс
Сорт Мелоди
3. Жамбылская область
Капуста белокачанная – по области
Гибрид Такома
4. Костанайская область
Пшеница твердая яровая – по области
Сорт Нурлы
5. Кызылординская область
Капуста белокачанная – по области
Гибрид Такома
5. Северо-Казахстанская область
Капуста белокачанная – по области
Гибрид Такома
6. Южно-Казахстанская область
Кукуруза – по области
Гибрид ЛГ 3607

«18. Овертюр»;
Қазақстан Республикасында пайдалануға рұқсат етілген Селекциялық жетістіктердің мемлекеттік тізіліміне 3-қосымшада:
«Оригинатор – ұйымының нөмірі мен атауы» бөлімінде:
«21. Картоп және көкөніс шаруашылығы ҒЗИ» деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
«21. Қазақ картоп және көкөніс шаруашылығы ҒЗИ ЖШС»;
«236. «Рейк Зваан» фирмасы, Нидерланды» деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
«236. «Рийк Цваан Заадтеелт ен Заадхандел Б.В., Нидерланды» фирмасы, Нидерланды»;
«338. Лайон Сидс (LION SEEDS) (Великобритания)» деген жолдан кейін реттік нөмірі 339 мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
«339. «Филип Моррис Казахстан» ЖШС;
Қазақстан Республикасында пайдалануға рұқсат етілген Селекциялық жетістіктердің мемлекеттік тізіліміне 4-қосымшада:
«2. Будандастыру түрi» бөлімінде:
«с сорт» деген жолдан кейін мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
«ли линия»;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Ауыл шаруашылығы өсімдіктерінің перспективалы сорттарының тізбесі осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
2. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Егiншiлiк департаментi (Буць А.А.) осы бұйрықтың заңнамада белгiленген тәртiппен Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркелуiн және оның ресми жариялануын қамтамасыз етсiн.
3. Осы бұйрық алғаш рет ресми жарияланған күнінен бастап он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Министр                                        А. Мамытбеков
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрінің
2014 жылғы 17 ақпандағы
№ 4-2/102 бұйрығына
қосымша
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрінің
2009 жылғы 30 шілдедегі
№ 434 бұйрығымен бекітілген
Ауыл шаруашылығы өсімдіктерінің
перспективалы сорттарының
ТІЗБЕСІ
1. Ақмола облысы
Қатты жаздық бидай – облыс бойынша
Нурлы сорты
2. Алматы облысы
Қытай бұршағы – облыс бойынша
Селекта 201 сорты
Басты пияз – облыс бойынша
Голд Денс сорты
Мелоди сорты
3. Жамбыл облысы
Аққауданды қырыққабат – облыс бойынша
Такома гибриді
4. Қостанай облысы
Қатты жаздық бидай – облыс бойынша
Нурлы сорты
5. Қызылорда облысы
Аққауданды қырыққабат – облыс бойынша
Такома гибриді
6. Солтүстік -Қазақстан облысы
Аққауданды қырыққабат – облыс бойынша
Такома гибриді
7. Оңтүстік-Қазақстан облысы
Жүгері – облыс бойынша
ЛГ 3607 гибриді