Об утверждении регламента государственной услуги "Выдача удостоверения качества хлопка-сырца"
Приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 1 апреля 2014 года № 6-1/181. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 29 апреля 2014 года № 9363. Утратил силу приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 30 октября 2015 года № 4-6/964
Сноска. Утратил силу приказом Министра сельского хозяйства РК от 30.10.2015 № 4-6/964 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 2) статьи 10 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года «О государственных услугах» ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемый регламент государственной услуги «Выдача удостоверения качества хлопка-сырца».
2. Департаменту земледелия Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан и его официальное опубликование.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра сельского хозяйства Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр                                    А. Мамытбеков
Утвержден
приказом Министра
сельского хозяйства
Республики Казахстан 6-1/181
Регламент оказания государственной услуги
«Выдача удостоверения качества хлопка-сырца»
1. Общие положения
1. Наименование услугодателя: акционерное общество «КазАгрЭкс» и его филиалы.
2. Форма оказываемой государственной услуги: бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги: «удостоверение качества хлопка-сырца на бумажном носителе».
2. Описание порядка действий структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания
государственной услуги
4. Основание для начала процедур (действия): подача заявления.
5. Этапы оказания государственной услуги:
1) прием и регистрация заявки получателя государственной услуги специалистом канцелярии услугодателя, передача заявки заведующему услугодателя - в течении 2 часов;
2) заведующий услугодателя определяет ответственного исполнителя по проведению экспертизы качества хлопка-сырца (далее – специалист экспертизы), время для передачи принятого пакета документов – не более 3 часов;
3) проведение специалистом экспертизы отбора проб и регистрация в журнале проб хлопка-сырца формы № 1 в соответствии с приложением 3 к Правилам проведения экспертизы качества хлопка-сырца и выдачи удостоверения о качестве хлопка-сырца, формы (образца) удостоверения о качестве хлопка-сырца и формы (образца) паспорта качества хлопка-волокна, утвержденным постановлением Правительства Республики Казахстан от 28 июня 2012 года № 868 (далее – Правила проведения экспертизы качества хлопка-сырца и выдачи удостоверения о качестве хлопка-сырца), согласно приложению 1 к настоящему регламенту - в течении 2 рабочих дней;

"Шитті мақта сапасы куәлігін беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентін бекіту туралы
Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрінің 2014 жылғы 1 сәуірдегі № 6-1/181 бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2014 жылы 29 сәуірде № 9363 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 30 қазандағы № 4-6/964 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 30.10.2015 № 4-6/964 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
«Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы» Қазақстан Республикасының 2013 жылғы 15 сәуірдегі Заңының 10-бабының 2)-тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған «Шитті мақта сапасы куәлігін беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Егіншілік департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді және оны ресми жариялауды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік етуші Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғаш ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Министр                                          А.Мамытбеков
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрінің
2014 жылғы 1 сәуірдегі
№ 6-1/181 бұйрығымен
бекітілген
«Шитті мақта сапасы куәлігін беру»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті 1. Жалпы ережелер
1. Көрсетілетін қызметті берушінің атауы: «ҚазАгрЭкс» акционерлік қоғамы және оның филиалдары.
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету нысаны: қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесі: «Қағаз тасығыштағы шитті мақта сапасы куәлігі».
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимыл тәртібін сипаттау
4. Рәсімдерді (іс-қимылды) бастауға негіздеме: өтініш беру.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету кезеңдері:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе маманымен көрсетілетін қызметті алушының өтінішін қабылдау және тіркеу, көрсетілетін қызметті берушінің меңгерушісіне өтінім беру - 2 сағат ішінде;
2) көрсетілетін қызметті берушінің меңгерушісі шитті мақта сапасына сараптама жүргізу жөніндегі маманды (бұдан әрі – сараптама маманы) анықтайды, оған қабылдаған құжаттар тізімін беру уақыты - 3 сағаттан артық емес;
3) сараптама маманымен сынаманы іріктеп алуды жүргізу және осы регламентке 1-қосымшаға сәйкес № 1 нысандағы шитті мақтаның сынамаларын тіркеу журналында Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 28 маусымдағы № 868 қаулысымен бекітілген Шитті мақтаның сапасына сараптама жүргізу және шитті мақтаның сапасы туралы куәлік беру шитті мақтаның сапасы туралы куәліктің нысанын (үлгісін) және мақта талшығының сапасы паспортының нысанын (үлгісін) бекіту қағидаларына (бұдан әрі – Шитті мақтаның сапасына сараптама жүргізу және шитті мақтаның сапасы туралы куәлік беру қағидалары) 3-қосымшаға сәйкес тіркеу - 2 жұмыс күні ішінде;

4) проведение специалистом экспертизы испытаний по указанным в заявке показателям качества и методам испытаний посредством органолептической (путем сличения со стандартными образцами внешнего вида хлопка-сырца) и инструментальной оценки - не более 1 рабочего дня;
5) оформление и подписание заведующим услугодателя удостоверения о качестве хлопка-сырца - не более 3 часов;
6) регистрация удостоверения в журнале формы № 2 в соответствии с приложением 4 к Правилам проведения экспертизы качества хлопка-сырца и выдачи удостоверения о качестве хлопка-сырца, согласно приложению 2 к настоящему регламенту и выдача услугополучателю - не более 30 минут.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания
государственной услуги
6. В процессе оказания государственной услуги задействованы следующие структурно-функциональные единицы (далее – СФЕ):
1) заведующий услугодателя;
2) специалист экспертизы;
3) специалист канцелярии услугодателя.
7. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) каждой СФЕ с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры) приведено в приложении 3 к настоящему регламенту.
8. Схема, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и СФЕ, приведена в приложении 4 к настоящему регламенту.
4. Описание порядка взаимодействия
с центром обслуживания населения и (или) иными услугодателями,
а также порядка использования информационных систем в процессе
оказания государственной услуги
9. При оказании государственной услуги не предусмотрена возможность обращения услугополучателя в центр обслуживания населения и (или) к иным услугодателям.
10. При оказании государственной услуги не предусмотрена возможность обращения услугополучателя через веб-портал «электронного правительства».
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
«Выдача удостоверения
качества хлопка-сырца»
Форма № 1
Журнал регистрации проб хлопка-сырца
п/п
Дата
Заявитель
Наименование хлопкоперерабатывающей организации, на которой проводился отбор проб
Масса партии, тонн
№ и дата акта отбора проб
Подпись специалиста, отобравшего пробу
1
2
3
4
5
6
7
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
«Выдача удостоверения
качества хлопка-сырца»
Форма № 2
Журнал регистрации удостоверений о качестве хлопка-сырца
п/п
Дата выдачи и номер удостоверения
Владелец хлопка-сырца
Место отбора проб
№ и дата акта отбора проб
№ и масса партии
Ф.И.О. и подпись специалиста, отобравшего пробу
1
2
3
4
5
6
7
Приложение 3
к регламенту государственной услуги
«Выдача удостоверения
качества хлопка-сырца»
Таблица 1. Описание действий СФЕ.
Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия (хода, потока работ)
1
2
3
4
5
2
Наименование СФЕ
Специалист канцелярии услугодателя
Заведующий услугодателя
Специалист экспертизы
Заведующий услугодателя
Специалист канцелярии услугодателя
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Принимает и регистрирует заявку услугополучателя. Выдает расписку.
Определяет ответственного специалиста по проведению экспертизы качества хлопка-сырца, которому выдаются задание и копия заявки.
Проведение отбора проб, регистрация проб в специальном журнале.
Проведение испытаний по указанным в заявке показателям качества и методам испытаний посредством органолептической (путем сличения со стандартными образцами внешнего вида хлопка-сырца) и инструментальной оценки.
Рассмотрение результатов испытания, подписание и оформление удостоверения.
Выдача удостоверения услугополучателю.
4
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Направление заявки заведующему услугодателя для определения специалиста по проведению экспертизы.
Отправка задания и заявки специалисту экспертизы.
Акт отбора проб, регистрация в журнале. Протокол испытаний.
Удостоверение.
Отметка в журнале исходящей корреспонденции.
5
Сроки исполнения
Не более 2 часов.
Не более 3 часов.
Не более 3 рабочих дней.
Не позднее 3 часов.
Не более 30 минут.
Таблица 2 Варианты использования. Основной процесс.
Основной процесс (ход, поток работ)
Специалист канцелярии услугодателя
Заведующий услугодателя
Специалист экспертизы
Действие № 1
Принимает и регистрирует заявку услугополучателя. Выдает расписку. (не более 2 часов).
Действие № 2
Определяет специалиста по проведению экспертизы качества хлопка-сырца (не более 3 часов).
Действие № 3
Проведение отбора проб, регистрация проб в специальном журнале.
Проведение испытаний по указанным в заявке показателям качества и методам испытаний посредством органолептической (путем сличения со стандартными образцами внешнего вида хлопка-сырца) и инструментальной оценки, оформление удостоверения (отбор проб хлопка-сырца - не более 3 рабочих дней).
Действие № 4
Рассмотрение результатов испытания, подписание удостоверения (не позднее 3 часов после получения результатов экспертизы).
Действие № 5
Выдача удостоверения услугополучателю (не более 30 минут).
Приложение 4
к регламенту государственной услуги
«Выдача удостоверения
качества хлопка-сырца»
Схема, отражающая взаимосвязь между логической
последовательностью административных действий
в процессе оказания государственной услуги и СФЕ

4) сараптама маманымен өтінімде көрсетілген сапа көрсеткіштері және сынау әдістері бойынша органолептикалық (шитті мақтаның сыртқы түрін стандарттық үлгілермен салыстырып байқау арқылы) және құралдық бағалау арқылы сынау жүргізу - 1 жұмыс күнінен артық емес;
5) көрсетілетін қызметті беруші меңгерушісінің шитті мақта сапасы туралы куәлікке қол қою, ресімдеу - 3 сағаттан артық емес;
6) осы регламентке 2-қосымшаға сәйкес Шитті мақтаның сапасына сараптама жүргізу және шитті мақтаның сапасы туралы куәлік беру қағидаларына 4-қосымшаға сәйкес куәлікті № 2 нысандағы журналға тіркеу және қызметті алушыға беру - 30 минуттан артық емес.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызмет берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
6. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету процесінде келесі құрылымдық-функционалдық бірліктер (бұдан әрі – ҚФБ) қатыстырылады:
1) көрсетілетін қызметті берушінің меңгерушісі;
2) сарапта маманы;
3) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе маманы.
7. Реттілікті мәтіндік кестелік сипаттау және әр ҚФБ-нің әкімшілік әрекеттерінің (рәсімдердің) өзара әрекеттестігі әр әкімшілік әрекетті (рәсімді) орындау мерзімін көрсете отырып осы регламентке 3-қосымшада келтірілген.
8. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету үрдісінде әкімшілік әрекеттердің логикалық реттілігі мен ҚФБ арасындағы өзара байланысты көрсететін сызба осы регламентке 4-қосымшада берілген.
4. Халыққа қызмет көрсету орталығымен және (немесе) басқа да көрсетілетін қызметті берушілермен өзара іс-қимыл тәртібін, сондай-ақ мемлекеттік қызметті көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібін сипаттау
9. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушының халыққа қызмет көрсету орталығына және (немесе) басқа да көрсетілетін қызметті берушілерге жүгіну мүмкіндігі көзделмеген.
10. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушының «электрондық үкімет» веб-порталы арқылы жүгіну мүмкіндігі көзделмеген.
«Шитті мақта сапасы куәлігін беру»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
регламентіне
1-қосымша
№ 1 нысан
Шитті мақта сынамаларын тіркеу журналы
Р/с №
Күні
Өтініш беруші
Сынамалар іріктеу жүргізілген мақта өңдеу ұйымының атауы
Партия салмағы, тонна
Сынамаларды іріктеу актісінің № мен күні
Сынаманы іріктеген маманның қолы
1
2
3
4
5
6
7
«Шитті мақта сапасы куәлігін беру»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
регламентіне
2-қосымша
№ 2 нысан
Шитті мақтаның сапасы туралы куәліктерді тіркеу журналы
Р/с №
Куәліктің берілген күні және нөмірі
Шитті мақта иесі
Сынамалар іріктелген орын
Сынамаларды іріктеу актісінің № мен күні
Партия № мен салмағы
Сынаманы іріктеген маманның Т.А.Ә. және қолы
1
2
3
4
5
6
7
«Шитті мақта сапасы куәлігін беру»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
регламентіне
3-қосымша
1-кесте. ҚФБ-нің іс-әрекетіне сипаттама
Негізгі үрдіс (жұмыс барысы, ағымы) әрекеттері
1
Әрекет (жұмыс барысы, ағымы) №
1
2
3
4
5
2
ҚФБ атауы
Көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе маманы
Көрсетілетін қызметті берушінің меңгерушісі
Сараптама маманы
Көрсетілетін қызметті берушінің меңгерушісі
Көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе маманы
3
Әрекет (үрдіс, рәсім, операция) атауы және олардың сипаттамасы
Көрсетілетін қызметті алушының өтінімін қабылдайды және тіркейді. Көрсетілетін қызметті алушыға қолхат береді.
Шитті мақта сапасына сараптама жүргізу жөніндегі маманды анықтайды, оған тапсырма және өтінім көшірмесі беріледі
Сынамалар іріктеуді жүргізу, арнайы журналда сынамаларды тіркеу.
Өтінімде көрсетілген сапа көрсеткіштері және сынау әдістері бойынша органолептикалық (шитті мақтаның сыртқы түрін стандарттық үлгілермен салыстырып байқау арқылы) және құралдық бағалау арқылы сынау жүргізу.
Сынау нәтижелерін қарау, куәлікті рәсімдеу және қол қою.
Көрсетілетін қызметті алушыға куәлік беру.
4
Аяқтау нысаны (мәліметтер, құжат, ұйымдастыру-тарату шешімі)
Сараптама жүргізу жөніндегі маманды анықтау үшін көрсетілетін қызметті берушінің меңгерушісіне өтінімді жолдау.
Сараптама маманына тапсырма мен өтінімді жіберу.
Сынамалар іріктеу акті, журналда тіркеу.
Сынау хаттамасы.
Куәлік.
Шығыс хат-хабар журналында белгілеу
5
Орындау мерзімдері
2 сағат шінде
3 сағаттан артық емес
3 жұмыс күні ішінде;
3 сағаттан артық емес
30 минуттан артық емес
2-кесте. Пайдалану нұсқасы. Негізгі үдеріс.
Негізгі үрдіс (жұмыс барысы, ағымы)
Көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе маманы
Көрсетілетін қызметті берушінің меңгерушісі
Сараптама маманы
№ 1 әрекет
Көрсетілетін қызметті алушының өтінімін қабылдайды және тіркейді. Көрсетілетін қызметті алушыға қолхат береді(2 сағат ішінде).
№ 2 әрекет
Шитті мақта сапасына сараптама жүргізу жөніндегі маманды анықтайды (3 сағаттан артық емес).
№ 3 әрекет
Сынамалар іріктеуді жүргізу, арнайы журналда сынамаларды тіркеу. Өтінімде көрсетілген сапа көрсеткіштері және сынау әдістері бойынша органолептикалық (шитті мақтаның сыртқы түрін стандарттық үлгілермен салыстырып байқау арқылы) және құралдық бағалау арқылы сынау жүргізу, куәлікті ресімдеу (шитті мақта сынамаларын іріктеу – 3 жұмыс күні ішінде).
№ 4 әрекет
Сынау нәтижелерін қарау, куәлікке қол қою (сараптама нәтижелерін алғаннан кейін 3 сағаттан артық емес).
№ 5 әрекет
Көрсетілетін қызметті алушыға куәлік беру (30 минуттан артық емес).
«Шитті мақта сапасы куәлігін беру»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
регламентіне
4-қосымша
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету үрдісінде әкімшілік әрекеттердің логикалық реттілігі мен ҚФБ арасындағы өзара байланысты көрсететін сызба