О внесении изменений в приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 31 октября 2003 года № 62 "Об утверждении отчета формы № 1-М "О зарегистрированных преступлениях и результатах деятельности органов уголовного преследования" и Инструкции по его составлению"
Приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 1 апреля 2014 года № 30. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 30 апреля 2014 года № 9373. Утратил силу приказом Генерального Прокурора Республики Казахстан от 8 октября 2014 года № 111
Сноска. Утратил силу приказом Генерального Прокурора РК от 08.10.2014 № 111 (вводится в действие с 01.01.2015).
В целях дальнейшего совершенствования учета размера сумм причиненного и возмещенного ущерба и учета без вести пропавших лиц и лиц, скрывшихся от органов уголовного преследования и суда, а также о результатах установления личности неизвестных граждан по неопознанным трупам, руководствуясь подпунктом 4-1) статьи 11 Закона Республики Казахстан от 21 декабря 1995 года «О Прокуратуре», ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 31 октября 2003 года № 62 «Об утверждении Инструкции по составлению и формированию статистического отчета формы № 1-М «О зарегистрированных преступлениях и результатах деятельности органов уголовного преследования» (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 2576) следующие изменения:
в отчет формы № 1-М «О зарегистрированных преступлениях и результатах деятельности органов уголовного преследования», утвержденный указанным приказом:
раздел 8 изложить в редакции согласно приложению 1 к настоящему приказу;
разделы 1313А13Б изложить в редакции согласно приложению 2 к настоящему приказу;
в Инструкции по составлению и формированию отчета формы № 1-М «О зарегистрированных преступлениях и результатах деятельности органов уголовного преследования», утвержденной указанным приказом:
пункт 18 изложить в следующей редакции:
«18. Данный раздел содержит сведения о розыске лиц, скрывшихся от следствия, дознания, суда и отбытия наказания, без вести пропавших, а также о результатах работы по установлению личности трупов неизвестных граждан.
Основанием для формирования раздела № 8 отчета формы № 1-М «О зарегистрированных преступлениях и результатах деятельности органов уголовного преследования» являются сведения информационных учетных документов представленных органами уголовного преследования в соответствии с требованиями приказа Генерального Прокурора Республики Казахстан от 29 апреля 2004 года № 23 «Об утверждении Правил ведения и использования отдельных видов специальных учетов», зарегистрированного в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 2843, введенных в автоматизированную информационную систему «Специальные учеты»:

"Тіркелген қылмыстар мен қылмыстық қудалау органдары қызметінің нәтижелері туралы" № 1-М нысанды есепті және оны құрастыру жөніндегі Нұсқаулықты бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2003 жылғы 31 қазандағы № 62 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Бас прокурорының 2014 жылғы 1 сәуірдегі № 30 бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2014 жылы 30 сәуірде № 9373 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2014 жылғы 8 қазандағы № 111 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Бас Прокурорының 2014.10.08 № 111 (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Келтірілген және өтелген нұқсан сомасының мөлшерін есепке алуды одан әрі жетілдіру және хабар-ошарсыз жоғалған адамдарды және қылмыстық қудалау органдары мен соттан жасырынған адамдарды, сондай-ақ танылмаған мәйіттер бойынша белгісіз азаматтардың жеке басын анықтау нәтижелерін есепке алу мақсатында, «Прокуратура туралы» 1995 жылғы 21 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Заңының 11-бабы 4-1) тармақшасын басшылыққа ала отырып, БҰЙЫРАМЫН:
1. «Тіркелген қылмыстар мен қылмыстық қудалау органдары қызметінің нәтижелері туралы» № 1-М нысанды есепті және оны құрастыру жөніндегі Нұсқаулықты бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2003 жылғы 31 қазандағы № 62 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 2576 болып тіркелген) келесі өзгерістер енгізілсін:
аталған бұйрықпен бекітілген «Тіркелген қылмыстар мен қылмыстық қудалау органдары қызметінің нәтижелері туралы» № 1-М нысанды есепте:
8-бөлім осы бұйрықтың 1-қосымшасына сәйкес редакцияда жазылсын;
1313А13Б бөлімдері осы бұйрықтың 2-қосымшасына сәйкес редакцияда жазылсын;
18-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«18. Осы бөлім тергеуден, анықтаудан, соттан және жазасын өтеуден жасырынған, хабар-ошарсыз жоғалған адамдарды іздеу туралы, сондай-ақ белгісіз азаматтар мәйіттерінің жеке басын анықтау бойынша жұмыстың нәтижелері туралы мәліметтерді қамтиды.
Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 2843 болып тіркелген, «Арнайы есепке алудың жекелеген түрлерін жүргізу мен пайдаланудың қағидасын бекiту туралы» Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2004 жылғы 29 сәуірдегі № 23 бұйрығының талаптарына сәйкес, «Арнайы есепке алу» автоматтандырылған ақпараттық жүйесіне енгізілген, қылмыстық қудалау органдары тарапынан ұсынылған ақпараттық есепке алу құжаттарының мәліметтері «Тіркелген қылмыстар мен қылмыстық қудалау органдары қызметінің нәтижелері туралы» № 1-М есебінің № 8 бөлімін қалыптастыру үшін негіз болып табылады:

1) по таблице А (для сводного отчета и отчета по органам внутренних дел) отражается количество:
в графе 1 - лиц, оставшихся в розыске на начало отчетного периода;
в графе 2 - лиц, объявленных в розыск в отчетном периоде, в том числе лиц, в отношении которых розыскные дела поступили из других органов;
из них с применением меры пресечения (из графы 2):
в графе 3 - с мерой пресечения подписка о невыезде;
в графе 4 – с мерой пресечения арест;
в графе 5 – лиц, объявленных в розыск в текущем периоде, розыскные дела которых прекращены по следующим основаниям: на лиц, скрывшихся от органов власти - в связи с прекращением уголовного преследования (при наличии постановлений о прекращении уголовного дела или решения суда о прекращении уголовного преследования) или прекращения дела по сроку давности; в отношении без вести пропавших - по сроку давности ведения розыскного дела;
в графе 6 – лиц, объявленных в розыск в прошлых годах, розыскные дела которых прекращены по следующим основаниям: на лиц, скрывшихся от органов власти - в связи с прекращением уголовного преследования (при наличии постановлений о прекращении уголовного дела или решения суда о прекращении уголовного преследования;) или прекращения дела по сроку давности; в отношении без вести пропавших - по сроку давности ведения розыскного дела;
в графе 7 – розыскных дел, в отношении которых розыск поручен другим органам уголовного преследования (дела, перепорученные между структурными (региональными, районными) подразделениями одного органа не учитываются);
в графе 8 - лиц разыскиваемых в отчетном периоде (включает сумму граф 1, 2, за вычетом суммы граф 5, 6, 7);
в графе 9 - разысканных лиц, из объявленных в розыск в текущем периоде;
из них (графы 9):
в графе 10 – лиц, установленных за пределами Республики Казахстан, из объявленных в розыск в текущем периоде;
в графе 11 – разысканных лиц, из объявленных в розыск в прошлые годы;
из них (графы 11):
в графе 12 - лиц, установленных за пределами РК, из объявленных в розыск в прошлые года;
в графе 13 - лиц, оставшихся в розыске на конец отчетного периода, из объявленных в розыск в текущем периоде;
из них (графы 13):
в графе 14 – с применением меры пресечения «подписка о невыезде»;
в графе 15 – с применением меры пресечения «арест»;
в графе 16 - лиц, оставшихся в розыске на конец отчетного периода, из объявленных в розыск в прошлых годах;
из них (графы 16):
в графе 17 – с мерой пресечения «подписка о невыезде»;
в графе 18 – с мерой пресечения «арест»;
в графе 19 - уголовных дел, возбужденных по факту безвестного исчезновения лиц по статьям 96125 126 Уголовного кодекса Республики Казахстан (далее – УК РК);

1) А кестесінде (жиынтық есеп және ішкі істер органдары бойынша есеп үшін) мыналардың саны көрсетіледі:
1-бағанда – есептік кезеңнің басында іздеуде қалған адамдар;
2-бағанда – есептік кезеңде оларға іздеу жарияланған, соның ішінде оларға қатысты іздестіру істері өзге органдардан келіп түскен адамдар;
олардың ішінен бұлтартпау шарасын қолданумен (2-бағаннан);
3-бағанда – ешқайда кетпеу туралы қол қойдыру бұлтартпау шарасымен;
4-бағанда – тұтқындау бұлтартпау шарасымен;
5-бағанда – ағымдағы кезеңде іздеу жарияланған, іздестіру істері келесі негіздер бойынша қысқартылған адамдар: билік органдарынан жасырынған адамдарға – қылмыстық қудалауды қысқартуға (қылмыстық істі қысқарту туралы қаулылар немесе қылмыстық қудалауды қысқарту туралы сот шешімі болған кезде) немесе істі мерзімінің ескіруі бойынша қысқартуға байланысты; хабар-ошарсыз жоғалғандарға қатысты – іздестіру ісін жүргізу мерзімінің ескіруі бойынша;
6-бағанда – өткен жылдарда іздеу жарияланған, іздестіру істері келесі негіздер бойынша қысқартылған адамдар: билік органдарынан жасырынған адамдарға – қылмыстық қудалауды қысқартуға (қылмыстық істі қысқарту туралы қаулылар немесе қылмыстық қудалауды қысқарту туралы сот шешімі болған кезде) немесе істі мерзімінің ескіруі бойынша қысқартуға байланысты; хабар-ошарсыз жоғалғандарға қатысты – іздестіру ісін жүргізу мерзімінің ескіруі бойынша;
7-бағанда – іздестірілуі өзге қылмыстық қудалау органдарына тапсырылған іздестіру істері (бір органның құрылымдық (аймақтық, аудандық) бөлімшелері арасында қайта тапсырылған істер есепке алынбайды);
8-бағанда – есептік кезеңде іздестіріліп отырған адамдар (5,6,7 бағандарының сомасын алып тастаумен 1,2 бағандарының сомасын қамтиды);
9-бағанда – ағымдағы кезеңде іздеу жарияланғандардың ішінен табылған адамдар;
олардың ішінен (9-баған):
10-бағанда – ағымдағы кезеңде іздеу жарияланғандардың ішінен Қазақстан Республикасынан тыс жерлерде анықталған адамдар;
11-бағанда – өткен жылдары іздеу жарияланғандардың ішінен табылған адамдар;
олардың ішінен (11-баған):
12-бағанда – өткен жылдары іздеу жарияланғандардың ішінен ҚР тыс жерлерде анықталған адамдар;
13-бағанда – ағымдағы кезеңде іздеу жарияланғандардың ішінен есептік кезеңнің соңында іздеуде қалған адамдар;
олардың ішінен (13-баған):
14-бағанда – «ешқайда кетпеу туралы қол қойдыру» бұлтартпау шарасын қолданумен;
15-бағанда – «тұтқындау» бұлтартпау шарасын қолданумен;
16-бағанда – өткен жылдары іздеу жарияланғандардың ішінен есептік кезеңнің соңында іздеуде қалған адамдар;
олардың ішінен (16-баған):
17-бағанда – «ешқайда кетпеу туралы қол қойдыру» бұлтартпау шарасымен;
18-бағанда - «тұтқындау» бұлтартпау шарасымен;
19-бағанда – Қазақстан Республикасының Қылмыстық кодексінің (бұдан әрі – ҚР ҚК) 96125126-баптарына сәйкес адамдардың хабар-ошарсыз жоғалуы дерегі бойынша қозғалған қылмыстық істер;

в графе 20 - уголовных дел, возбужденных по факту безвестного исчезновения лиц в порядке статьи 177 части 2 Уголовно-процессуального кодекса Республики Казахстан (далее – УПК РК);
2) по таблице А (для сводного отчета и отчета по органам внутренних дел) в строках отражается количество:
в строке 1 - лиц, скрывшихся от органов внутренних дел;
в строке 2 – объявленных в розыск должников и ответчиков по делам о злостном уклонении от уплаты средств на содержание детей или нетрудоспособных родителей, разыскиваемых службами миграционной полиции;
в строке 3 – объявленных в розыск лиц, признанных по определению суда в качестве ответчиков по искам, предъявленным в интересах государства, при неизвестности их местопребывания.
Статистические показатели строк 2, 3 заполняются территориальными управлениями Комитета, на основании сведений получаемых ежемесячно от служб миграционной полиции органов внутренних дел.
в строке 4 – объявленных в розыск лиц, скрывшихся от следствия, дознания, суда и отбытия наказания;
из них (строки 4):
в строке 5 - лиц, скрывшихся от следствия и дознания;
в строке 6 – лиц, скрывшихся от суда;
в строке 7 – лиц, разыскиваемых за совершение тяжких преступлений;
в строке 8 – лиц, разыскиваемых за совершение особо тяжких преступлений;
в строках 9-19 – число разыскиваемых лиц отражается отдельно по видам совершенных преступлений;
в строках 20-26 отражается родовой объект преступного посягательства, в совершении которого обвиняется разыскиваемое лицо соответственно главам УК РК: против семьи и несовершеннолетних, мира и безопасности человечества, против конституционных и иных прав и свобод человека и гражданина, в сфере экономической деятельности, против общественной безопасности и общественного порядка.
в строке 27 отражается число разыскиваемых лиц, обвиняемых в терроризме;
в строке 28 отражается число разыскиваемых лиц, за создание и руководство организованной группой в целях совершения одного или нескольких преступлений, а равно участие в ней;
в строке 29 отражается число разыскиваемых лиц, за совершение преступлений против интересов государственной службы и государственного управления, предусмотренных главой 13 УК РК;
в строке 30 отражается число разыскиваемых лиц, совершивших преступления, связанные с наркотиками, которые предусмотрены статьями 259265 УК РК;
в строке 31 отражается число разыскиваемых лиц, совершивших преступления, связанные с кражами автотранспорта, предусмотренные частью 2 подпункта в) пункта 2 статьи 175 УК РК;
в строке 32 отражается число разыскиваемых лиц, совершивших преступления, связанные с угоном автотранспорта, предусмотренные статьей 185 УК РК;
в строке 33 - количество разыскиваемых лиц женского пола;

20-бағанда – Қазақстан Республикасының Қылмыстық–іс жүргізу кодексінің (бұдан әрі – ҚР ҚІЖК) 177-бабы 2-бөлігінің тәртібінде адамдардың хабар-ошарсыз жоғалуы дерегі бойынша қозғалған қылмыстық істер;
2) А кестесінің жолдарында (жиынтық есеп және ішкі істер органдары бойынша есеп үшін) мыналардың саны көрсетіледі:
1-жолда – ішкі істер органдарынан жасырынған адамдар;
2-жолда – көші-қон полициясы қызметтері іздестіріп отырған, балаларды және еңбекке жарамсыз ата-аналарын асырауға арналған қаражатты төлеуден қасақана жалтару туралы істер бойынша борышкерлерге және жауапкерлерге іздеу жариялау;
3-жолда – сот ұйғарымы бойынша мемлекет мүдделеріне сәйкес ұсынылған талап-арыздар бойынша жауапкер ретінде танылған адамдарға іздеу жариялау.
Комитеттің аумақтық басқармалары 2,3 жолдарының статистикалық көрсеткіштерін ішкі істер органдарының көші-қон полициясы қызметтерінен ай сайын алатын мәліметтердің негізінде толтырады.
4-жолда – тергеуден, анықтаудан, соттан және жазасын өтеуден жасырынған адамдарға іздеу жариялау;
олардың ішінен (4-жол):
5-жолда – тергеу және анықтаудан жасырынған адамдар;
6-жолда – соттан жасырынған адамдар;
7-жолда - ауыр қылмыстарды жасағаны үшін іздестірілетін адамдар;
8-жолда – ерекше ауыр қылмыстарды жасағаны үшін іздестірілетін адамдар;
9-19-жолдарда – іздестірілетін адамдардың саны жасалған қылмыстардың түрлері бойынша жеке-жеке көрсетіледі;
20-26-жолдарда іздеудегі адам жасағаны үшін айыпталып отырған қылмыстық қол сұғушылықтың текті нысанасы ҚР ҚК тарауларына сәйкес көрсетіледі: отбасына және кәмелетке толмағандарға қарсы, бейбiтшiлiк пен адамзат қауiпсiздiгiне қарсы, адам және азаматтың конституциялық және өзге құқықтары мен бостандықтарына қарсы, экономикалық қызмет саласындағы, қоғамдық қауіпсіздік және қоғамдық тәртіпке қарсы;
27-жолда терроризмде айыпталған, іздеудегі адамдардың саны көрсетіледі;
28-жолда бір немесе бірнеше қылмысты жасау мақсатында ұйымдасқан топты құру және оған басшылық ету, сәйкесінше оған қатысу үшін іздеу жарияланған адамдардың саны көрсетіледі;
29-жолда ҚР ҚК 13-тарауында көзделген, мемлекеттік қызмет мүдделеріне қарсы қылмыстарды жасағаны үшін іздеу жарияланған адамдардың саны көрсетіледі;
30-жолда ҚР ҚК 259-265-баптарында көзделген, есірткіге байланысты қылмыстарды жасағаны үшін іздеу жарияланған адамдардың саны көрсетіледі;
31-жолда ҚР ҚК 175-бабының 2-тармағы в) тармақшасының 2-бөлігінде көзделген, автокөлікті ұрлауға байланысты қылмыстарды жасап, іздеу жарияланған адамдардың саны көрсетіледі;
32-жолда ҚР ҚК 185-бабында көзделген, автокөлікті айдап әкетуге байланысты қылмыстарды жасап, іздеу жарияланған адамдардың саны көрсетіледі;
33-жолда – іздеу жарияланған әйел адамдардың саны;

в строке 34 - количество разыскиваемых лиц несовершеннолетнего возраста. При достижении ими 18 лет необходимые изменения по всем графам указанной строки производятся путем уменьшения соответствующих показателей;
в строках 35-36 отражаются сведения о разыскиваемых лицах, совершивших побег из мест лишения свободы, следственных изоляторов, изоляторов временного содержания, из под охраны войсковых нарядов, из под охраны или конвоя полиции, в отношении которых возбуждены уголовные дела о побеге;
в строке 37 - количество разыскиваемых лиц, условно осужденных;
в строке 38 - количество разыскиваемых лиц, осужденных к исправительным работам;
в строке 39 - количество скрывшихся осужденных лиц, в отношении которых исполнение приговора отсрочено судом;
в строке 40 - лиц, самовольно оставивших место службы подразделений воинских формирований;
в строке 41 - отражается число лиц без вести пропавших;
из них (строки 37):
в строке 42 - без вести пропавших лиц несовершеннолетнего возраста;
в строке 43 - без вести пропавших лиц не достигших 14 – летнего возраста;
44 – без вести пропавших иностранных граждан;
45 – без вести пропавших женщин;
46 – без вести пропавших вместе с автотранспортом;
47 - без вести пропавших с крупной суммой денег;
3) по таблице Б (для сводного отчета и отчета органов внутренних дел):
в строке 1 отражается количество лиц, находящихся в розыске на конец отчетного периода, личность которых неизвестна, в том числе психических больных и несовершеннолетних, а также по неопознанным трупам граждан, личность которых не установлена;
в строке 2 отражается количество находившихся в производстве на начало отчетного периода дел об установлении личности неизвестных граждан по неопознанным трупам;
в строке 3 отражается количество вновь заведенных дел или присланных из других органов об установлении личности граждан по неопознанным трупам;
в строке 4 отражается количество прекращенных дел в связи с установлением личности;
в строке 5 отражается количество прекращенных дел за истечением срока давности;
в строке 6 отражается количество прекращенных дел в связи с возбуждением уголовного дела по факту установления насильственных действий, повлекших смерть потерпевшего и заведением уголовно-розыскного дела;
в строке 7 отражается количество прекращенных дел об установлении личности, из заведенных в предыдущие годы в связи с установлением лиц;
4) по таблице В (для отчета органов финансовой полиции):
графы таблицы В формируются аналогично графам таблицы А;
строки таблицы В содержат сведения:
строка 1 - о количестве лиц объявленных в розыск;
строка 2 - количество разыскиваемых лиц, признанных по постановлению суда ответчиками по искам предъявленным в интересах государства. Данный показатель отчета заполняется территориальными управлениями Комитета на основании сведений, получаемых ежемесячно от органов финансовой полиции;
строка 3 - сведения о лицах, скрывшихся от органов следствия, дознания и суда;
из них (строки 3):
в строке 4 выделяется количество лиц, скрывшихся от следствия и дознания;
в строке 5 - скрывшихся от суда;

34-жолда – іздеу жарияланған кәмелетке толмаған жастағы адамдардың саны. Олар 18 жасқа толған кезде көрсетілген жолдың барлық бағандары бойынша қажетті өзгерістер тиісті көрсеткіштерді азайту жолымен жүргізіледі;
35-36 жолдарында бас бостандығынан айыру орындарынан, тергеу изоляторларынан, уақытша ұстау изоляторларынан, әскери жасақтардың күзетінен, полицияның күзетінен немесе конвойынан қашып шыққан, қашу туралы қылмыстық істері қозғалып, іздеу жарияланған адамдар туралы мәліметтер көрсетіледі;
37-жолда шартты сотталған іздеу жарияланған адамдардың саны;
38-жолда – түзету жұмыстарына сотталған іздеу жарияланған адамдардың саны;
39-жолда – оларға қатысты үкімді орындау сотпен кейінге шегерілген, жасырынған сотталған адамдардың саны;
40-жолда – әскери құрамалар бөлімшелеріндегі қызмет орнын өз еркімен тастап кеткен адамдар;
41-жолда – хабар-ошарсыз жоғалған адамдардың саны көрсетіледі;
олардың ішінен (37-жол):
42-жолда – кәмелетке толмаған жастағы хабар-ошарсыз жоғалған адамдар;
43-жолда – 14 жасқа толмаған хабар-ошарсыз жоғалған адамдар;
44 – хабар-ошарсыз жоғалған шетелдік азаматтар;
45 – хабар-ошарсыз жоғалған әйелдер;
46 – автокөлікпен қоса хабар-ошарсыз жоғалғандар;
47 – ірі қаражат сомасымен хабар-ошарсыз жоғалғандар;
3) Б кестесі бойынша (жиынтық есеп және ішкі істер органдарының есебі үшін):
1-жолда есептік кезеңнің соңында іздеуде болған, жеке басы белгісіз, соның ішінде жүйке жүйесі ауыратындар және кәмелетке толмағандар, сонымен қатар жеке басы анықталмаған, танылмаған мәйіттер бойынша адамдардың саны көрсетіледі;
2-жолда есептік кезеңнің басында өндірісте болған танылмаған мәйіттер бойынша белгісіз азаматтардың жеке басын анықтау туралы істердің саны көрсетіледі;
3-жолда танылмаған мәйіттер бойынша азаматтардың жеке басын анықтау туралы қайта басталған істердің немесе басқа органдардан жіберген істердің саны көрсетіледі;
4-жолда жеке басын анықтауға байланысты қысқартылған істердің саны көрсетіледі;
5-жолда мерзімінің ескіруіне байланысты қысқартылған істердің саны көрсетіледі;
6-жолда жәбірленушінің өліміне әкеп соққан зорлық-зомбылық іс-әрекеттерін анықтау дерегі бойынша қылмыстық іс қозғауға және қылмыстық-іздестіру ісін бастауға байланысты қысқартылған істердің саны көрсетіледі;
7-жолда адамдардың анықталуына байланысты өткен жылдары қозғалғандардың ішінен жеке басын анықтау туралы істерден қысқартылғандардың саны көрсетіледі;
4) В кестесі бойынша (қаржы полициясы органдарының есебі үшін):
В кестесінің бағандары А кестесінің бағандарына ұқсас қалыптастырылады;
В кестесінің жолдары келесі мәліметтерді қамтиды:
1-жол – іздеу жарияланған адамдардың саны туралы;
2-жол – соттың қаулысы бойынша мемлекет мүддесіне сәйкес ұсынылған талап-арыздар бойынша жауапкер болып танылған, іздеу жарияланған адамдардың саны. Аталған есеп көрсеткішін Комитеттің аумақтық басқармалары қаржы полициясы органдарынан ай сайын алып отыратын мәліметтердің негізінде толтырады;
3-жол – тергеу, анықтау және сот органдарынан жасырынған адамдар туралы мәліметтер;
олардың ішінен (3-жол):
4-жолда тергеу және анықтаудан жасырынған адамдардың саны ерекшеленеді;
5-жолда – соттан жасырынғандар;

в строках 6, 10, 25, 27, 33 отражается родовой объект преступного посягательства, в совершении которого обвиняется разыскиваемое лицо в соответствии с главами УК РК: совершивших преступления: против собственности; в сфере экономической деятельности, против интересов службы в коммерческих и иных организациях, коррупционные и иные преступления против интересов государственной службы и государственного управления, против порядка управления;
в строках 7-9, 11-24, 26, 28-32, 34-35 указывается число разыскиваемых лиц, отдельно по видам совершенных преступлений.»;
наименование главы 15 изложить в следующей редакции:
«9. Раздел 13, 13 А, 13Б отчета формы №1-М»;
пункт 23 изложить в следующей редакции:
«23. Раздел 13 содержит сведения об установленной сумме материального ущерба, причиненного в результате преступления, и о его возмещении, наложенном аресте и изъятом имуществе.
В строках данного раздела указываются сведения обо всех преступлениях, по видам преступлений.
В графе 1 отражается размер установленного материального ущерба по возбужденным уголовным делам и материалам доследственных проверок, по которым отказано в возбуждении уголовного дела по нереабилитирующим основаниям, которые зарегистрированы в отчетном периоде.
В графе 5 отражается размер установленного материального ущерба по уголовным делам, направленным в суд.
В графе 9 отражается размер установленного материального ущерба по уголовным делам, прекращенным по нереабилитирующим основаниям.
В графе 13 отражается размер установленного материального ущерба по приостановленным уголовным делам.
В графе 17 отражается размер установленного материального ущерба по материалам доследственных проверок, по которым отказано в возбуждении уголовного дела по нереабилитирующим основаниям.
В графе 21 отражается размер возмещенного ущерба по возбужденным уголовным делам и материалам доследственных проверок, по которым отказано в возбуждении уголовного дела по нереабилитирующим основаниям, в том числе по делам прошлых лет.
В графе 25 отражается размер возмещенного материального ущерба, возмещенный в отчетном периоде по оконченным уголовным делам и материалам доследственных проверок, по которым отказано в возбуждении уголовного дела по нереабилитирующим основаниям, в прошлые года.
В графе 29 отражается размер возмещенного материального ущерба, возмещенного на стадии расследования уголовного дела.
В графе 33 отражается размер возмещенного материального ущерба, возмещенного по уголовным делам, направленным в суд.
В графе 37 отражается размер возмещенного материального ущерба, возмещенного по уголовным делам, прекращенным по нереабилитирующим основаниям.
В графе 41 отражается размер возмещенного материального ущерба, возмещенного по материалам доследственных проверок, по которым отказано в возбуждении уголовного дела по нереабилитирующим основаниям.
В графе 45 отражается размер возмещенного материального ущерба по уголовным делам, по которым производство приостановлено.
В графе 49 отражается размер возмещенного материального ущерба, возмещенного по уголовным делам, в ходе судебного разбирательства.
В графе 53 отражается размер возмещенного материального ущерба, возмещенного по результатам исполнений решений суда, органами по исполнению судебных актов.
В графе 57 отражается размер возмещенного материального ущерба, возмещенного по уголовным делам, в результате сторнирования сумм, налоговыми органами.
В графе 58 отражается сумма наложенного ареста и изъятого имущества по уголовным делам и материалам доследственных проверок по которым отказано в возбуждении уголовного дела по нереабилитрующим основаниям.
В графе 62 отражается размер наложенного ареста и изъятого имущества по уголовным делам, направленным в суд.
В графе 66 отражается размер наложенного ареста и изъятого имущества по уголовным делам, прекращенным по нереабилитирующим основаниям.
В графе 70 отражается размер наложенного ареста и изъятого имущества по материалам доследственных проверок, по которым отказано в возбуждении уголовного дела по нереабилитирующим основаниям.
В графе 74 отражается размер наложенного ареста и изъятого имущества по которому приняты меры к обращению в доход государства, физическим и юридическим лицам в ходе расследования уголовного дела.
В графе 78 отражается размер исполненных сумм по арестованному и изъятому имуществу, органами по исполнению судебных актов.

6, 10, 25, 27, 33 жолдарында іздеудегі адам жасағаны үшін айыпталып отырған қылмыстық қол сұғушылықтың текті нысанасы ҚР ҚК тарауларына сәйкес көрсетіледі: қылмыс жасап: меншікке қарсы; экономикалық қызмет саласында, коммерциялық және өзге ұйымдардағы қызмет мүдделеріне қарсы, сыбайлас жемқорлық және мемлекеттiк қызмет және мемлекеттік басқару мүдделерiне қарсы, басқару тәртібіне қарсы өзге қылмыстар;
7-9, 11-24, 26, 28-32, 34-35 жолдарында іздеудегі адамдардың саны жасалған қылмыстардың түрлері бойынша жеке-жеке көрсетіледі;
15-тараудың атауы мынадай редакцияда жазылсын:
«9. № 1-М нысанды есептің 13, 13 А, 13Б бөлімдері»;
23-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«23. 13-бөлім қылмыс нәтижесінде келтірілген материалдық нұқсанның анықталған сомасы туралы және оның өтелуі, салынған тыйым және алып қойылған мүлік туралы мәліметтерді қамтиды».
Аталған бөлімнің жолдарында барлық қылмыстар туралы мәліметтер қылмыс түрлері бойынша көрсетіледі.
1-бағанда есептік кезеңде тіркелген, қозғалған қылмыстық істер және ақталмайтын негіздер бойынша қылмыстық істерін қозғаудан бас тартылған тергеуге дейінгі тексеру материалдары бойынша материалдық нұқсанның анықталған мөлшері көрсетіледі.
5-бағанда сотқа жолданған қылмыстық істер бойынша материалдық нұқсанның анықталған мөлшері көрсетіледі.
9-бағанда ақталмайтын негіздер бойынша қысқартылған қылмыстық істер бойынша материалдық нұқсанның анықталған мөлшері көрсетіледі.
13-бағанда өндірісі тоқтатылған қылмыстық істер бойынша материалдық нұқсанның анықталған мөлшері көрсетіледі.
17-бағанда қылмыстық істерін қозғаудан ақталмайтын негіздер бойынша бас тартылған, тергеуге дейінгі тексеру материалдары бойынша материалдық нұқсанның анықталған мөлшері көрсетіледі.
21-бағанда қозғалған қылмыстық істер және қылмыстық істерін қозғаудан ақталмайтын негіздер бойынша бас тартылған тергеуге дейінгі тексеру материалдары бойынша өтелген нұқсанның мөлшері, соның ішінде өткен жылдардың істері бойынша көрсетіледі.
25-бағанда өткен жылдардағы аяқталған қылмыстық істер және қылмыстық істерін қозғаудан ақталмайтын негіздер бойынша бас тартылған тергеуге дейінгі тексеру материалдары бойынша есептік кезеңде өтелген материалдық нұқсанның мөлшері көрсетіледі.
29-бағанда қылмыстық істі тергеу кезеңінде өтелген материалдық нұқсанның мөлшері көрсетіледі.
33-бағанда сотқа жолданған қылмыстық істер бойынша өтелген материалдық нұқсанның мөлшері көрсетіледі.
37-бағанда ақталмайтын негіздер бойынша қысқартылған қылмыстық істер бойынша өтелген материалдық нұқсанның мөлшері көрсетіледі.
41-бағанда қылмыстық істерін қозғаудан ақталмайтын негіздер бойынша бас тартылған тергеуге дейінгі тексеру материалдары бойынша өтелген материалдық нұқсанның мөлшері көрсетіледі.
45-бағанда өндірісі тоқтатылған қылмыстық істер бойынша өтелген материалдық нұқсанның мөлшері көрсетіледі.
49-бағанда сотта істі қарау барысында қылмыстық істер бойынша өтелген материалдық нұқсанның мөлшері көрсетіледі.
53-бағанда сот актілерін орындау жөніндегі органдардың сот шешімдерін орындауы нәтижесінде өтелген материалдық нұқсанның мөлшері көрсетіледі.
57-бағанда салық органдары сомаларға түзетпе жасауы нәтижесінде қылмыстық істер бойынша өтелген материалдық нұқсанның мөлшері көрсетіледі.
58-бағанда қылмыстық істер және қылмыстық істерін қозғаудан ақталмайтын негіздер бойынша бас тартылған тергеуге дейінгі тексеру материалдары бойынша салынған тыйымның және алып қойылған мүліктің сомасы көрсетіледі.
62-бағанда сотқа жолданған қылмыстық істер бойынша салынған тыйымның және алып қойылған мүліктің мөлшері көрсетіледі.
66-бағанда ақталмайтын негіздер бойынша қысқартылған қылмыстық істер бойынша салынған тыйымның және алып қойылған мүліктің мөлшері көрсетіледі.
70-бағанда қылмыстық істерін қозғаудан ақталмайтын негіздер бойынша бас тартылған тергеуге дейінгі тексеру материалдары бойынша тыйым салынған және алып қойылған мүліктің мөлшері көрсетіледі.
74-бағанда қылмыстық істі қарау барысында мемлекет, жеке және заңды тұлғалар пайдасына өндіріп алу бойынша шаралар қабылданған тыйым салу және мүлікті алып қою мөлшері көрсетіледі.
78-бағанда тыйым салынған және алып қойылған мүлік бойынша сот актілерін орындау жөніндегі органдар орындаған сомалардың мөлшері көрсетіледі.

Из граф 1, 5, 9, 13, 17, 21, 25, 29, 33, 37, 41, 45, 49, 53, 58, 62, 66, 70, 74 и 78 в графах 2, 3, 4, 6, 7, 8, 10, 11, 12, 14, 15, 16, 18, 19, 20, 22, 23, 24, 26, 27, 28, 30, 31, 32, 34, 35, 36, 38, 39, 40, 42, 43, 44, 46, 47, 48, 50, 51, 52, 54, 55, 56, 59, 60, 61, 63, 64, 65, 67, 68, 69, 71, 72, 73, 75, 76, 77, 79, 80 и 81 выделяются размеры ущерба в разбивке по категориям: государству, физическим и юридическим лицам.
Раздел 13А содержит сведения о размере материального ущерба, причиненного в результате преступления (и о его возмещении) по расследуемым делам органами следствия.
Раздел 13Б содержит сведения о размере материального ущерба, причиненного в результате преступления (и о его возмещении) по расследуемым делам органами дознания.
В строках и графах отражаются сведения аналогично раздела 13.».
2. Комитету по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан (далее - Комитет) настоящий приказ направить:
1) для государственной регистрации в Министерство юстиции Республики Казахстан;
2) субъектам правовой статистики и специальных учетов, заинтересованным структурным подразделениям Генеральной прокуратуры Республики Казахстан для сведения и использования в работе, территориальным органам Комитета для исполнения.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на Председателя Комитета.
4. Настоящий приказ вводится в действие со дня его официального опубликования.
Генеральный Прокурор
Республики Казахстан                       А. Даулбаев
Приложение 1
к приказу Генерального Прокурора
Республики Казахстан
от 1 апреля 2014 года № 30
РАЗДЕЛ 8.
Cведения о розыске граждан
и других лиц, скрывшихся от
органов власти и без
вести пропавших
Шифр
строки
Количество
лиц,
оставшихся
в розыске
на начало
отчетного
периода
Объявлено
в розыск
в отчетном
периоде
Количество
лиц,
объявленных
в розыск
в текущем
периоде,
розыскные
дела которых
прекращены
по следующим
основаниям:
на лиц,
скрывшихся
от органов
власти -
в связи
с прекращением
уголовного
преследования
или
прекращения
дела по сроку
давности;
в отношении
без вести
пропавших -
по сроку
давности
ведения
розыскного
дела
Количество
лиц,
объявленных
в розыск
в прошлых
годах,
розыскные
дела которых
прекращены
по следующим
основаниям:
на лиц,
скрывшихся
от органов
власти -
в связи
с прекращением
уголовного
преследования
или
прекращения
дела по сроку
давности;
в отношении
без вести
пропавших -
по сроку
давности
ведения
розыскного
дела
Количество
розыскных
дел,
в отношении
которых
розыск
поручен
другим
органам
уголовного
преследования
Количество
лиц,
объявленных
в розыск
в отчетном
периоде,
в том числе
лиц, в
отношении
которых
розыскные
дела
поступили
из других
органов
из них
с мерой
пресечения
подписка
о невыезде
арест
А
Б
1
2
3
4
5
6
7
Количество лиц, скрывшихся от органов внутренних дел
1
Из
них
Количество объявленных в розыск должников и ответчиков по делам о злостном уклонении от уплаты средств на содержание детей или нетрудоспособных родителей разыскиваемых службами миграционной полиции
2
Количество объявленных в розыск лиц, признанных по определению суда в качестве ответчиков по искам, предъявленным в интересах государства
3
Количество объявленных в розыск лиц, скрывшихся от следствия, дознания, суда и отбытия наказания
4
Из
них
Лица, скрывшиеся от следствия и дознания
5
Лица, скрывшиеся от суда
6
Количество разыскиваемых лиц, совершивших тяжкие преступления
7
Количество разыскиваемых лиц, совершивших особо тяжкие преступления
8
убийство (ст.96)
9
в т.ч. по найму либо сопряженные с разбоем, вымогательством или бандитизмом (ст.96 п."з")
10
Умышленное причинение тяжкого вреда здоровью (ст.103)
11

1, 5, 9, 13, 17, 21, 25, 29, 33, 37, 41, 45, 49, 53, 58, 62, 66, 70, 74 және 78 бағандарынан 2, 3, 4, 6, 7, 8, 10, 11, 12, 14, 15, 16, 18, 19, 20, 22, 23, 24, 26, 27, 28, 30, 31, 32, 34, 35, 36, 38, 39, 40, 42, 43, 44, 46, 47, 48, 50, 51, 52, 54, 55, 56, 59, 60, 61, 63, 64, 65, 67, 68, 69, 71, 72, 73, 75, 76, 77, 79, 80 және 81 бағандарында нұқсанның мөлшері санаттарға жіктеле отырып ерекшеленеді: мемлекетке, жеке және заңды тұлғаларға.
13А бөлімі тергеу органдары тергеп отырған істер бойынша қылмыстардың нәтижесінде келтірілген материалдық нұқсанның мөлшері туралы (және оны өтеу туралы) мәліметтерді қамтиды.
13Б бөлімі анықтау органдары тергеп отырған істер бойынша қылмыстардың нәтижесінде келтірілген материалдық нұқсанның мөлшері туралы (және оны өтеу туралы) мәліметтерді қамтиды.
Жолдар мен бағандардағы мәліметтер 13-бөлімге ұқсас бейнеленеді.».
2. Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитеті (бұдан әрі – Комитет) осы бұйрықты:
1) Қазақстан Республикасының Әділет министрлігіне мемлекеттік тіркеу үшін;
2) құқықтық статистика және арнайы есепке алу субъектілеріне, Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының мүдделі құрылымдық бөлімшелеріне мәлімет және жұмыста пайдалану үшін, Комитеттің аумақтық органдарына орындау үшін жолдасын.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Комитет Төрағасына жүктелсін.
4. Осы бұйрық ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Бас Прокуроры                              А. Дауылбаев
Қазақстан Республикасы
Бас Прокурорының
2014 жылғы 1 сәуірдегі
№ 30 бұйрығына 1-қосымша
8-БӨЛІМ. Билік органдарынан жасырынған және хабар-ошарсыз жоғалған азаматтарды және өзге тұлғаларды іздестіру туралы мәліметтер
Жолдардың шифрі
есептік кезеңнің басында іздеуде қалған адамдар саны
Есептік кезеңде іздеу жарияланғаны
Ағымдағы кезеңде іздестіру жарияланғандардың тұлғалар саны, келесі негіздері бойынша іздестіру істері қысқартылды: билік органдардан жасырынған тұлғаларға - қылмыстық қудалауын тоқтатуына немесе істің ескеру мерзіміне  байланысты қысқартуына байланысты; хабар - ошарсыз жоғалғандарына қатысты - іздестіру ісін жүргізу ескерудің мерзімі бойынша
Есептік кезеңде іздеу жарияланған тұлғалар саны, соның ішінде іздестіру істері басқа органдардан келіп түскен тұлғаларға қатысты
олардың ішінен бұлтартпау шарасымен
ешқайда кетпеу туралы қол қойдыру
тұтқындау
А
Б
1
2
3
4
5
Ішкі істер органдарынан жасырынған тұлғалардың саны
1
Олардың ішінде
Көші-қон полиция қызметімен іздестірілген еңбекке жарамсыз ата-аналарды немесе балаларды асырауға қаражат төлеуден қасқана жалтару туралы істер бойынша борышкерлерді және жауапкерлерді іздестіруге жарияланғандардың саны
2
Мемлекет мүддесіне ұсынылған, талабы бойынша жауап берушілер ретінде сот ұйғарымы бойынша танылған, іздеу жарияланғандардың тұлғалар саны
3
Тергеуден, анықтаудан, соттан және жаза өтеуден жасырынған іздестіру жарияланған тұлғалар саны
4
олардыңң ішінен
тергеуден және анықтаудан жасырынғандар
5
соттан жасырынғандар
6
ауыр қылмыстар жасағандардың іздестірілген тұлғалар саны
7
ерекше ауыр қылмыстар жасағандардың іздестірілген тұлғалар саны
8
Адам өлтiру (96-бап)
9
с.і. жалданып не қарақшылықпен, қорқытып алушылықпен, бандитизм ұштасқан (96-б"з".т)
10
Денсаулыққа қасақана ауыр зиян келтіру (103-бап)
11