О внесении изменений в решение маслихата города Астаны от 22 сентября 2010 года № 387/51-IV "О Правилах предоставления жилищной помощи в городе Астане"
Решение маслихата города Астаны от 27 марта 2014 года № 222/31-V. Зарегистрировано Департаментом юстиции города Астаны 30 апреля 2014 года № 809. Утратило силу решением маслихата города Астаны от 6 марта 2019 года № 363/45-VI.
Сноска. Утратило силу решением маслихата города Астаны от 06.03.2019 № 363/45-VI (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с законами Республики Казахстан от 16 апреля 1997 года "О жилищных отношениях", от 13 января 2012 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам энергосбережения и повышения энергоэффективности", постановлением Правительства Республики Казахстан от 30 декабря 2009 года № 2314 "Об утверждении Правил предоставления жилищной помощи", маслихат города Астаны РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата города Астаны от 22 сентября 2010 года № 387/51-IV "О Правилах предоставления жилищной помощи в городе Астане" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов 29 октября 2010 года за № 652, опубликовано в газетах "Астана акшамы" № 129 от 20 ноября 2010 года, "Вечерняя Астана" № 135 от 20 ноября 2010 года) следующие изменения:
в Правилах предоставления жилищной помощи в городе Астане (далее – Правила), утвержденных указанным решением:
в приложении 1 слова "РНН __________" исключить;
в пункте 1:
абзац второй изложить в следующей редакции:
"коммунальные и иные услуги – услуги по содержанию жилого дома (жилого здания), коммунальные услуги, услуги связи в части увеличения абонентской платы за телефон, подключенный к городской сети телекоммуникаций, арендная плата за пользование жилищем, арендованным местным исполнительным органом в частном жилищном фонде;";
в абзаце третьем слова "оплату стоимости прибора учета" исключить;
абзац четвертый исключить;
в абзаце втором пункта 2 слова "а также стоимости прибора учета" исключить;
в пункте 3 слова "стоимостью прибора учета и" исключить;
в пункте 10:
подпункт 4) изложить в следующей редакции:
"4) адресная справка или книга регистрации граждан;";
подпункт 10) изложить в следующей редакции:
"10) счета о размерах ежемесячных взносов на содержание жилого дома (жилого здания);";
подпункт 13) исключить;
абзац первый пункта 17 изложить в следующей редакции:
"При назначении жилищной помощи учитываются расходы на оплату следующих видов коммунальных услуг:";
пункт 24 исключить;
пункт 25 изложить в следующей редакции:

"Астана қаласында тұрғын үй көмегін көрсету қағидасы туралы" Астана қаласы мәслихатының 2010 жылғы 22 қыркүйектегі № 387/51-ІV шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Астана қаласы мәслихатының 2014 жылғы 27 наурыздағы № 222/31-V шешімі. Астана қаласының Әділет департаментінде 2014 жылғы 30 сәуірде № 809 болып тіркелді. Күші жойылды - Астана қаласы мәслихатының 2019 жылғы 6 наурыздағы № 363/45-VI шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі)
Ескерту. Күші жойылды - Астана қаласы мәслихатының 06.03.2019 № 363/45-VI шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
"Тұрғын үй қатынастары туралы" 1997 жылғы 16 сәуірдегі, "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне энергия үнемдеу және энергия тиімділігін арттыру мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2012 жылғы 13 қаңтардағы Қазақстан Республикасының заңдарына, "Тұрғын үй көмегін көрсету ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 30 желтоқсандағы № 2314 қаулысына сәйкес, Астана қаласының мәслихаты ШЕШТІ:
1. "Астана қаласында тұрғын үй көмегін көрсету қағидасы туралы" Астана қаласы мәслихатының 2010 жылғы 22 қыркүйектегі № 387/51-ІV шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2010 жылдың 29 қазанында № 652 болып тіркелген, 2010 жылғы 20 қарашадағы № 129 "Астана ақшамы", 2010 жылғы 20 қарашадағы № 135 "Вечерняя Астана" газеттерінде жарияланған) келесі өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешіммен бекітілген Астана қаласында тұрғын үй көмегін көрсету қағидасында (бұдан әрі – Қағида):
1-қосымшада "СТН __________" сөздері алынып тасталсын;
1-тармақта:
екінші абзац келесі редакцияда жазылсын:
"коммуналдық және басқа да қызметтер – тұрғын үйді (тұрғын ғимаратты) күтіп-ұстау бойынша қызметтер, телекоммуникация желісіне қосылған телефон үшін абоненттік төлемақының ұлғаюы бөлігінде коммуналдық қызметтер мен байланыс қызметтері, жеке тұрғын үй қорында жергілікті атқарушы органмен жалға алынған тұрғын үйді пайдаланғаны үшін жалға алу ақысы;"
үшінші абзацта "есептеу құралының құнын төлеуге" сөздері алынып тасталсын;
төртінші абзац алынып тасталсын;
2-тармақтың екінші абзацында "сондай-ақ есептеу құралының құнын" сөздері алынып тасталсын;
3-тармақта "мен есептеу құралының құны" сөздері алынып тасталсын;
10-тармақта:
4) тармақша келесі редакцияда жазылсын:
"4) мекенжайлық анықтама немесе азаматтарды тіркеу кітабы;";
10) тармақша келесі редакцияда жазылсын:
"10) тұрғын үйді (тұрғын ғимаратты) күтіп-ұстауға ай сайынғы жарналардың мөлшері туралы шоттар;";
13) тармақша алынып тасталсын;
17-тармақтың бірінші абзацы келесі редакцияда жазылсын:
"Тұрғын үй көмегін тағайындаған кезде келесі коммуналдық қызмет түрлерін төлемақысын жасауға шығындар ескеріледі:";
24-тармақ алынып тасталсын;
25-тармақ келесі редакцияда жазылсын:

"25. Управление в течение десяти дней со дня принятия документов принимает решение о назначении или об отказе в назначении жилищной помощи.";
пункт 26 изложить в следующей редакции:
"26. В случае несвоевременного предоставления получателями жилищной помощи сведений о потребленных коммунальных и иных услугах (в течение двух месяцев) по уважительным причинам (болезнь, выезд за пределы города) и при наличии соответствующих справок, подтверждающих эти причины, жилищная помощь выплачивается за указанный период.";
абзац первый пункта 29 изложить в следующей редакции:
"29. Выплата жилищной помощи на содержание жилого дома (жилого здания) в части оплаты капитального ремонта и (или) взносов на накопление средств на капитальный ремонт общего имущества объекта кондоминиума, производится через отделения банков второго уровня путем ее перечисления на сберегательный счет органу управления объектом кондоминиума для накопления сумм на капитальный ремонт общего имущества объекта кондоминиума.".
2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии
маслихата города Астаны
К. Жауханов
Секретарь маслихата
города Астаны
С. Есилов

"25. Басқарма құжаттарды қабылдаған күннен бастап он күннің ішінде тұрғын үй көмегін тағайындау туралы немесе тағайындаудан бас тарту туралы шешімді қабылдайды.";
26-тармақ келесі редакцияда жазылсын:
"26. Тұрғын үй көмегін алушы тұтынылған коммуналдық және басқа қызметтер туралы (екі айдың ішінде) мәліметтерді белгілі бір себептерге байланысты (науқастану, қала шегінен тыс жерде болу) уақытылы ұсынбаған жағдайда және осы себептерді куәландыратын тиісті анықтаманың болғаны кезінде, комиссия көрсетілген кезеңге тұрғын үй көмегін төлейді.";
29-тармақтың бірінші абзацы келесі редакцияда жазылсын:
"29. Кондоминиум объектісінің жалпы мүлігін күрделі жөндеуді төлеуге және (немесе) күрделі жөндеуге қаражат жинақтау жарнасына қатысты Тұрғын үйді (тұрғын ғимаратты) күтіп-ұстауға тұрғын үй көмегiн төлеу оны кондоминиум объектісінің жалпы мүлігін күрделі жөндеуге сомалар жинақтау үшін кондоминиум объектісін басқару органының жинақ шотына екiншi деңгейлi банктердің бөлiмшелерi арқылы аудару жолымен жүргiзiледi."
2. Осы шешім оны алғашқы ресми жариялаған күннен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Астана қаласының мәслихаты
сессиясының төрағасы
Қ. Жауханов
Астана қаласы
мәслихатының хатшысы
С. Есілов