О внесении изменений и дополнения в решение маслихата города Астаны от 27 июня 2014 года № 250/36-V "О Правилах оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан города Астаны"
Решение маслихата города Астаны от 29 сентября 2014 года № 290/41-V. Зарегистрировано Департаментом юстиции города Астаны 22 октября 2014 года № 845. Утратило силу решением маслихата города Астаны от 12 декабря 2017 года № 221/25-VI (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования)
Сноска. Утратило силу решением маслихата г. Астаны от 12.12.2017 № 221/25-VI (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 2-3 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", подпунктом 3) статьи 8 Закона Республики Казахстан от 21 июля 2007 года "О статусе столицы Республики Казахстан", маслихат города Астаны РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата города Астаны от 27 июня 2014 года № 25 0/3 6-V "О Правилах оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан города Астаны" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов 23 июля 2014 года за № 822, опубликовано 31 июля 2014 года в газетах "Астана ақшамы" № 84 и "Вечерняя Астана" № 83) следующие изменения и дополнение:
в Правилах оказания социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан города Астаны, утвержденных указанным решением:
пункты 51, 52 главы 5 изложить в следующей редакции:
"51. Социальная помощь предоставляется без учета дохода участникам, инвалидам Великой Отечественной войны в виде:
1) зубопротезирования;
2) санаторно-курортного лечения;
3) обеспечения лекарственными средствами;
4) денежных выплат на оплату коммунальных услуг, содержания жилья, абонентской платы за телефон;
5) денежных выплат на подписку на официальные периодические печатные издания города Астаны;
6) денежных выплат на посещение бань, парикмахерских, культурно-зрелищных, спортивных мероприятий.";
"52. Социальная помощь пенсионерам по возрасту и инвалидам предоставляется в виде зубопротезирования без учета дохода.";
в пункте 53 главы 5 подпункт 4) исключить.
главу 5 дополнить пунктом 51-1 следующего содержания:
"51-1. Лицам, приравненным по льготам и гарантиям к участникам и инвалидам Великой Отечественной войны социальная помощь предоставляется без учета дохода в виде:

"Астана қаласында әлеуметтік көмек көрсету, оның мөлшерлерін белгілеу және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындау қағидасы туралы" Астана қаласы мәслихатының 2014 жылғы 27 маусымдағы № 250/36-V шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Астана қаласы мәслихатының 2014 жылғы 29 қыркүйектегі № 290/41-V шешімі. Астана қаласының Әділет департаментінде 2014 жылғы 22 қазанда № 845 болып тіркелді. Күші жойылды - Астана қаласы мәслихатының 2017 жылғы 12 желтоқсандағы № 221/25-VI шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Астана қаласы мәслихатының 12.12.2017 № 221/25-VI шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 2-3-тармағына, "Қазақстан Республикасы астанасының мәртебесі туралы" Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 21 шілдедегі Заңы 8-бабының 3) тармақшасына сәйкес Астана қаласының мәслихаты ШЕШТІ:
1. "Астана қаласында әлеуметтік көмек көрсету, оның мөлшерлерін белгілеу және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындау қағидасы туралы" Астана қаласы мәслихатының 2014 жылғы 27 маусымдағы № 250/36-V шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2014 жылғы 23 шілдеде № 822 болып тіркелген, 2014 жылғы 31 шілдеде № 84 "Астана ақшамы" және № 83 "Вечерняя Астана" газеттерінде жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
көрсетілген шешіммен бекітілген Астана қаласында мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек көрсету қағидасында:
5-тараудың 51, 52-тармақтары мынадай редакцияда жазылсын:
"51. Әлеуметтік көмек Ұлы Отан соғысының қатысушыларына, мүгедектеріне кірісті есепке алусыз мынадай түрде ұсынылады:
1) тісті протездеу;
2) санаторлық-шипажайлық ем алу;
3) дәрілік құралдармен қамтамасыз ету;
4) коммуналдық қызметтерге, тұрғын үйді күтіп ұстауға, телефон үшін абоненттік төлемді төлеуге ақшалай төлем жасау;
5) Астана қаласының ресми мерзімдік баспа шығармаларына жазылуға арналған ақшалай төлем;
6) моншаға, шаштаразға, мәдени-көпшілік, спорт іс-шараларына баруға, ақшалай төлем.";
"52. Жасы бойынша зейнеткерлерге және мүгедектерге кірісін есепке алусыз тісті протездеу түріндегі әлеуметтік көмек көрсетіледі.";
5-тараудың 53-тармағындағы 4) тармақша алынып тасталсын.
5-тарау мынадай мазмұндағы 51-1-тармағымен толықтырылсын:
"51-1. Жеңілдіктер мен кепілдіктер бойынша Ұлы Отан соғысына қатысушылар мен мүгедектеріне теңестірілген тұлғаларға кірісін есепке алусыз әлеуметтік көмек мынадай түрде көрсетіледі:

1) зубопротезирования;
2) санаторно-курортного лечения;
3) обеспечения лекарственными средствами;
4) денежных выплат на оплату коммунальных услуг, содержания жилья, абонентской платы за телефон.".
Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии маслихата
города Астаны
Секретарь маслихата
города Астаны
3. Шибкенов
С. Есилов

1) тісті протездеу;
2) санаторлық-шипажайлық ем алу;
3) дәрілік құралдармен қамтамасыз ету;
4) коммуналдық қызметтерге, тұрғын үйді күтіп ұстауға, телефон үшін абоненттік төлемді төлеуге ақшалай төлем жасау.".
2. Осы шешім алғашқы ресми жариялану күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Астана қаласы мәслихаты
сессиясының төрағасы
З. Шибкенов
Астана қаласы
мәслихатының хатшысы
С. Есілов