О бюджете города Астаны на 2015-2017 годы
Решение маслихата города Астаны от 11 декабря 2014 года № 303/45-V. Зарегистрировано Департаментом юстиции города Астаны 5 января 2015 года № 869. Утратило силу решением маслихата города Астаны от 26 мая 2016 года № 12/4-VI
Сноска. Утратило силу решением маслихата города Астаны от 26.05.2016 № 12/4-VI.
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан, Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", маслихат города Астаны РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет города Астаны на 2015-2017 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2015 год в следующих объемах:
1) доходы – 326 928 751 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 164 482 562 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 6 945 930 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 10 151 353 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 145 348 906 тысяч тенге;
2) затраты – 317 790 099,8 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 18 279 518 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 19 131 486 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 851 968 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 11 469 097 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 11 633 506 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства "164 409";
5) дефицит (профицит) бюджета – (-24 992 976,8) тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 24 992 976,8 тысяч тенге;
7) поступление займов – 27 248 913 тысяч тенге;
8) погашение долга местного исполнительного органа перед вышестоящим бюджетом - (- 9 740 876) тысяч тенге;
9) используемые остатки бюджетных средств – 7 484 745,8 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями маслихата города Астаны от 31.03.2015 № 351/49-V (вводится в действие с 01.01.2015); от 12.06.2015 № 373/53-V (вводится в действие с 01.01.2015); от 10.09.2015 № 405/56-V (вводится в действие с 01.01.2015); от 16.10.2015 № 418/58-V (вводится в действие с 01.01.2015); от 04.12.2015 № 425/60-V (вводится в действие с 01.01.2015).
2. Принять к сведению, что в соответствии с Законом Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2015-2017 годы" в доход соответствующего бюджета зачисляются:
по коду "Налог на добычу полезных ископаемых" классификации доходов единой бюджетной классификации – задолженность недропользователей по роялти, а также роялти по контрактам на недропользование, в которых сохраняются гарантии стабильности налогового режима;
по коду "Социальный налог" классификации доходов единой бюджетной классификации - задолженность по взносам, ранее перечислявшимся в Пенсионный фонд, Государственный центр по выплате пенсий, Фонд обязательного медицинского страхования, Фонд государственного социального страхования, Фонд содействия занятости, а также отчисления пользователей автомобильных дорог, ранее поступавшие в Дорожный фонд.
При этом налогоплательщики, осуществляющие деятельность по контрактам на недропользование, в которых сохраняются гарантии стабильности налогового режима, уменьшают вышеуказанные отчисления или социальный налог на сумму отчислений в Государственный фонд социального страхования, исчисленную в соответствии с Законом Республики Казахстан "Об обязательном социальном страховании";
по коду "Бензин (за исключением авиационного) собственного производства, реализуемый производителями оптом" - задолженность по сбору с бензина, ранее поступавшему в Дорожный фонд;
по коду "Дизельное топливо собственного производства, реализуемое производителями оптом" - задолженность по сбору с дизельного топлива, ранее поступавшему в Дорожный фонд.

Астана қаласының 2015-2017 жылдарға арналған бюджеті туралы
Астана қаласы мәслихатының 2014 жылғы 11 желтоқсандағы № 303/45-V шешімі. Астана қаласының Әділет департаментінде 2015 жылғы 5 қаңтарда № 869 болып тіркелді. Күші жойылды - Астана қаласы мәслихатының 2016 жылғы 26 мамырдағы № 12/4-VI шешімімен
Ескерту. Шешімнің күші жойылды - Астана қаласы мәслихатының 26.05.2016 № 12/4-VI шешімімен.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне, «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес Астана қаласының мәслихаты ШЕШТІ:
1. Астана қаласының 2015-2017 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 123-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2015 жылға арналған бюджет келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 326 928 751 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 164 482 562 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 6 945 930 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түскен түсімдер бойынша – 10 151 353 мың теңге;
трансферттердің түсімдері бойынша – 145 348 906 мың теңге;
2) шығындар – 317 790 099,8 мың теңге;
3) таза бюджеттік несиелендіру – 18 279 518 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 19 131 486 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 851 968 мың теңге;
4) қаржылық активтермен жасалатын операциялар бойынша сальдо –  11 469 097 мың теңге, оның ішінде:
қаржылық активтерді сатып алу – 11 633 506 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 164 409.
5) бюджет тапшылығы (профициті) – (-24 992 976,8) мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитті пайдалану) – 24 992 976,8 мың теңге;
7) қарыздардың түсімі – 27 248 913 мың теңге;
8) жергілікті атқарушы органның жоғары тұрған бюджет алдындағы қарызын өтеу (- 9 740 876) мың теңге;
9) Бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 7 484 745,8 мың теңге.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерістер мен толықтырулар енгізілді - Астана қаласы мәслихатының 31.03.2015 № 351/49-V (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі); 12.06.2015 № 373/53-V (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі); 10.09.2015 № 405/56-V (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі); 16.10.2015 № 418/58-V (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі); 04.12.2015 № 425/60-V (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. «2015-2017 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы» Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес тиісті бюджеттің кірісіне төмендегілер есепке алынатындығы назарға алынсын:
бірыңғай бюджеттік сыныптаманың кіріс сыныптамасының «Пайдалы қазбаларды алуға арналған салық» коды бойынша – жер қойнауын пайдаланушылардың роялти бойынша берешегі, сондай-ақ жер қойнауын пайдалануға арналған өзара шарт бойынша салық тәртібі тұрақтылығының кепілдіктерін сақтайтын роялти;
бірыңғай бюджеттік сыныптаманың кіріс сыныптамасының «Әлеуметтік салық» коды бойынша – бұған дейін Зейнетақы қорына, Зейнетақы төлеу жөніндегі мемлекеттік орталыққа, Міндетті медициналық сақтандыру қорына, Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қорына, Жұмыспен қамтуға жәрдемдесу қорына аударылған жарналар бойынша берешек, сондай-ақ, бұған дейін Жол қорына түскен автомобиль жолдарын пайдаланушылардың аударымы.
Сонымен қатар, қызметін салық тәртібі тұрақтылығының кепілдігін қарастыратын жер қойнауын пайдалануға арналған өзара шарт бойынша жүзеге асыратын салық төлеушілер жоғарыда аталған аударымдарды немесе «Міндетті әлеуметтік сақтандыру туралы» Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес есептелген Әлеуметтік сақтандырудың мемлекеттік қорына аударылатын аударым сомасына әлеуметтік салықты азайтады;
«Өндірушілер көтерме түрде іске асыратын меншікті өндірілген бензин (авиациялықтан басқа)» коды бойынша - бұған дейін Жол қорына түскен бензиннен алынатын алым бойынша берешек;
«Өндірушілер көтерме түрде іске асыратын меншікті өндірілген дизельді отын» коды бойынша – бұған дейін Жол қорына түскен дизельді отын алымы бойынша берешек.

3. Отрицательное сальдо, образовавшееся по состоянию на 31 декабря 1998 года в результате превышения сумм начисленных работодателями пособий по временной нетрудоспособности, беременности и родам, при рождении ребенка, на погребение, выплачивавшихся из Фонда государственного социального страхования, над начисленной суммой отчислений в указанный фонд, ежемесячно засчитывается в счет уплаты социального налога в пределах 4 процентов от фонда заработной платы.
4. Предусмотрены бюджетные изъятия в республиканский бюджет в сумме 7 472 514 тысяч тенге.
5. Принять к сведению, что в соответствии с Законом Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2015-2017 годы" с 1 января 2015 года установлены:
1) минимальный размер заработной платы – 21 364 тенге;
2) размер государственной базовой пенсионной выплаты - 11 182 тенге;
3) минимальный размер пенсии – 23 692 тенге;
4) месячный расчетный показатель для исчисления пособий и иных социальных выплат, а также для применения штрафных санкций, налогов и других платежей в соответствии с законодательством Республики Казахстан – 1 982 тенге;
5) величину прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат – 21 364 тенге;
6) выплата с 1 января 2015 года ежемесячной надбавки за особые условия труда к должностным окладам работников государственных учреждений, не являющихся государственными служащими, а также работников государственных казенных предприятий, финансируемых из местных бюджетов, в размере 10 процентов;
7) исключен решением маслихата города Астаны от 31.03.2015 № 351/49-V (вводится в действие с 01.01.2015).
8) с 1 января 2015 года месячный размер денежной компенсации на содержание жилища и оплату коммунальных услуг в сумме 3 739 тенге военнослужащим (кроме военнослужащих срочной службы) и сотрудникам специальных государственных и правоохранительных органов, государственной фельдъегерской службы.
Сноска. Пункт 5 с изменением, внесенным решением маслихата города Астаны от 31.03.2015 № 351/49-V (вводится в действие с 01.01.2015).
6. Утвердить резерв местного исполнительного органа города Астаны на 2015 год в размере 932 136 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 6 с изменениями, внесенными решениями маслихата города Астаны от 31.03.2015 № 351/49-V (вводится в действие с 01.01.2015); от 12.06.2015 № 373/53-V (вводится в действие с 01.01.2015).
7. Утвердить перечень бюджетных программ развития бюджета города Астаны на 2015 год с разделением на бюджетные программы, направленные на реализацию бюджетных инвестиционных проектов (программ) и формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц, согласно приложению 4.

3. 1998 жылғы 31 желтоқсандағы жағдай бойынша құрылған теріс сальдо жұмыс берушілердің қызметкерге уақытша еңбекке қабілетсіздігі бойынша төлеген жәрдемақыларының, бала туғанда, жерлеуге Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қорынан төленетін соманың аталған қорға аударылған аударымның есептелген сомасынан артуы нәтижесінде ай сайын жалақы қорынан 4 пайыз мөлшерінде әлеуметтік салық төлемақысы есебінен есептелінеді.
4. Республикалық бюджетке 7 472 514 мың теңге сомасында бюджеттік алым қарастырылды.
5. «2015-2017 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы» Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес 2015 жылдың 1 қаңтарынан:
1) жалақының ең төмен мөлшері – 21 364 теңге;
2) мемлекеттік базалық зейнетақылық төлем мөлшері – 11 182 теңге;
3) зейнетақының ең төмен мөлшері – 23 692 теңге;
4) жәрдемақылар мен басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу үшін, сондай-ақ Қазақстан Республикасының Заңнамасына сәйкес айыппұл санкцияларын, салықтар мен басқа төлемдерді қолдану үшін айлық есептік көрсеткіш – 1 982 теңге;
5) базалық әлеуметтік төлем мөлшерін есептеу үшін күнкөріс минимумының шамасы – 21 364 теңге;
6) 2015 жылдың 1 қаңтарынан жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын мемлекеттік қызметші болып табылмайтын мемлекеттік мекеме қызметкерлерінің, сондай-ақ мемлекеттік қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің лауазымды жалақыларына ерекше еңбек жағдайы үшін 10 пайыз мөлшерінде ай сайынғы үстеме төлеу;
7) алып тасталды - Астана қаласы мәслихатының 31.03.2015 № 351/49-V (2015 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
8) 2015 жылдың 1 шілдесінен әскери қызметкерлерге (шұғыл қызметтің әскери қызметшілерінен басқа) және арнайы мемлекеттік және құқық қорғау органдарының, мемлекеттік фельдъегерлік қызмет қызметкерлеріне тұрғын үйді ұстауға және коммуналдық қызмет көрсету шығындарын төлеу үшін ақшалай өтемақының айлық мөлшері 3 739 теңге сомасында бекітілгенін есепке алу қажет.
Ескерту. 5-тармаққа өзгеріс енгізілді - Астана қаласы мәслихатының 31.03.2015 № 351/49-V (2015 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
6. Астана қаласының жергілікті атқарушы органының 2015 жылға арналған резерві 932 136 мың теңге мөлшерінде бекітілсін.
Ескерту. 6-тармаққа өзгерістер енгізілді - Астана қаласы мәслихатының 31.03.2015 № 351/49-V (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі); 12.06.2015 № 373/53-V (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
7. 4-қосымшаға сәйкес бюджеттік инвестициялық жобаларды (бағдарламаларды) іске асыруға және заңды тұлғалардың жарғылық капиталын құруға немесе ұлғайтуға бағытталған бюджеттік бағдарламаларға бөлумен Астана қаласының 2015 жылға арналған бюджетінің бюджеттік даму бағдарламалар тізбесі бекітілсін.

8. Утвердить перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения бюджета города Астаны на 2015 год, согласно приложению 5.
9. Утвердить перечень бюджетных программ района "Алматы" города Астаны на 2015 - 2017 годы согласно приложениям 6, 7, 8.
10. Утвердить перечень бюджетных программ района "Есиль" города Астаны на 2015 - 2017 годы согласно приложениям 9, 10, 11.
11. Утвердить перечень бюджетных программ района "Сарыарка" города Астаны на 2015 - 2017 годы согласно приложениям 12, 13, 14.
12. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2015 года.
Председатель сессии
маслихата города Астаны
З. Шибкенов
Секретарь
маслихата города Астаны
С. Есилов
СОГЛАСОВАНО
Руководитель ГУ "Управление экономики
и бюджетного планирования города Астаны"
(УЭиБП) Ж. Нурпиисов

8. 5-қосымшаға сәйкес Астана қаласының 2015 жылға арналған бюджетін атқару процесінде секвестрге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі бекітілсін.
9. 678-қосымшаларға сәйкес Астана қаласының «Алматы» ауданының 2015-2017 жылдарға арналған бюджеттік бағдарламаларының тізбесі бекітілсін.
10. 91011-қосымшаларға сәйкес Астана қаласының «Есіл» ауданының 2015-2017 жылдарға арналған бюджеттік бағдарламаларының тізбесі бекітілсін.
11. 121314-қосымшаларға сәйкес Астана қаласының «Сарыарқа» ауданының 2015-2017 жылдарға арналған бюджеттік бағдарламаларының тізбесі бекітілсін.
12. Осы шешім 2015 жылдың 1 қаңтарынан қолданысқа енеді.
Астана қаласы
мәслихаты сессиясының төрағасы             З. Шибкенов
Астана қаласы
мәслихатының хатшысы                       С. Есілов
КЕЛІСІЛДІ
«Астана қаласының
Экономика және бюджеттік жоспарлау
басқармасы» (ЭжБЖБ) ММ
басшысы
11.12.2014 ж.                              Ж. Нұрпейісов
Астана қаласы мәслихатының

38 681,0
014
Реабилитация и социальная адаптация детей и подростков с проблемами в развитии
83 990,0
019
Присуждение грантов государственным учреждениям образования города республиканского значения, столицы за высокие показатели работы
22 315,0
021
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
138 361,0
024
Подготовка специалистов в организациях технического и профессионального образования
3 560 059,0
027
Выплата единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей)-сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
10 727,0
029
Методическая работа
74 701,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
425 380,0
068
Обеспечение повышения компьютерной грамотности населения
2 863,0
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
14 774 291,0
037
Строительство и реконструкция объектов образования
14 774 291,0
381
Управление физической культуры и спорта города республиканского значения, столицы
1 066 673,0
006
Дополнительное образование для детей и юношества по спорту
1 066 673,0
05
Здравоохранение
40 141 820,0
353
Управление здравоохранения города республиканского значения, столицы
28 763 508,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области здравоохранения
126 084,0
005
Производство крови, ее компонентов и препаратов для местных организаций здравоохранения
948 339,0
006
Услуги по охране материнства и детства
259 424,0
007
Пропаганда здорового образа жизни
183 663,0
008
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
365 718,0
009
Оказание медицинской помощи лицам, страдающим туберкулезом, инфекционными заболеваниями, психическими расстройствами и расстройствами поведения, в том числе связанные с употреблением психоактивных веществ
3 905 288,0
011
Оказание скорой медицинской помощи и санитарная авиация, за исключением оказываемой за счет средств республиканского бюджета
2 351 383,0
013
Проведение патологоанатомического вскрытия
181 632,0
014
Обеспечение лекарственными средствами и специализированными продуктами детского и лечебного питания отдельных категорий населения на амбулаторном уровне
1 842 269,0
016
Обеспечение граждан бесплатным или льготным проездом за пределы населенного пункта на лечение
712,0
017
Приобретение тест-систем для проведения дозорного эпидемиологического надзора

38 681,0
014
Дамуында проблемалары бар балалар мен жасөспірімдердің оңалту және әлеуметтік бейімдеу
83 990,0
019
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың мемлекеттік білім беру мекемелеріне жұмыстағы жоғары көрсеткіштері үшін гранттар беру
22 315,0
021
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға асыраушыларына ай сайынғы ақшалай қаражат төлемдері
138 361,0
024
Техникалық және кәсіптік білім беру ұйымдарында мамандар даярлау
3 560 059,0
027
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алғаны үшін Қазақстан азаматтарына біржолғы ақша қаражатын төлеуге арналған төлемдер
10 727,0
029
Әдістемелік жұмыс
74 701,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттiк мекемелерiнiң және ұйымдарының күрделi шығыстары
425 380,0
068
Халықтың компьютерлік сауаттылығын арттыруды қамтамасыз ету
2 863,0
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
14 774 291,0
037
Білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
14 774 291,0
381
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың дене шынықтыру және спорт басқармасы
1 066 673,0
006
Балалар мен жасөспірімдерге спорт бойынша қосымша білім беру
1 066 673,0
05
Денсаулық сақтау
40 141 820,0
353
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың денсаулық сақтау басқармасы
28 763 508,0
001
Жергілікті денгейде денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
126 084,0
005
Жергілікті денсаулық сақтау ұйымдары үшін қанды, оның құрамдауыштары мен препараттарын өндіру
948 339,0
006
Ана мен баланы қорғау бойынша қызмет көрсету
259 424,0
007
Салауатты өмір салтын насихаттау
183 663,0
008
Қазақстан Республикасында ЖИТС-тің алдын алу және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
365 718,0
009
Туберкулез, жұқпалы аурулар, психикалық күйзеліс және мінез-құлқының бұзылуынан, оның ішінде психикаға белсенді әсер ететін заттарды қолдануға байланысты, зардап шегетін адамдарға медициналық көмек көрсету
3 905 288,0
011
Республикалық бюджет қаражаты есебінен көрсетілетін денсаулық сақтау субъектілері көрсететін медициналық көмекті қоспағанда, жедел медициналық көмек көрсету және санитариялық авиация
2 351 383,0
013
Патологоанатомиялық ашып тексеруді жүргізу
181 632,0
014
Халықтың жекелеген санаттарын амбулаториялық деңгейде дәрілік заттармен және балаларға арналған және емдік тағамдардың арнаулы өнімдерімен қамтамасыз ету
1 842 269,0
016
Азаматтарды елді мекеннен тыс жерлерде емделу үшін тегін және жеңілдетілген жол жүрумен қамтамасыз ету
712,0
017
Шолғыншы эпидемиологиялық қадағалау жүргізу үшін тест-жүйелерін сатып алу

1 204,0
018
Информационно-аналитические услуги в области здравоохранения
66 009,0
019
Обеспечение больных туберкулезом противотуберкулезными препаратами
271 262,0
020
Обеспечение больных диабетом противодиабетическими препаратами
439 299,0
021
Обеспечение онкогематологических больных химиопрепаратами
174 982,0
022
Обеспечение лекарственными средствами больных с хронической почечной недостаточностью, аутоиммунными, орфанными заболеваниями, иммунодефицитными состояниями, а также больных после трансплантации почек
756 474,0
026
Обеспечение факторами свертывания крови больных гемофилией
274 159,0
027
Централизованный закуп и хранение вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
1 321 866,0
028
Содержание вновь вводимых объектов здравоохранения
155 368,0
029
Базы спецмедснабжения города республиканского значения, столицы
70 537,0
030
Капитальные расходы государственного органа
1 166,0
033
Капитальные расходы медицинских организаций здравоохранения
1 249 152,0
036
Обеспечение тромболитическими препаратами больных с острым инфарктом миокарда
5 438,0
038
Проведение скрининговых исследований в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи
170 451,0
039
Оказание медицинской помощи населению субъектами здравоохранения районного значения и села и амбулаторно-поликлинической помощи в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи
9 108 717,0
045
Обеспечение лекарственными средствами на льготных условиях отдельных категорий граждан на амбулаторном уровне лечения
608 556,0
046
Оказание медицинской помощи онкологическим больным в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи
3 924 356,0
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
11 378 312,0
038
Строительство и реконструкция объектов здравоохранения
11 378 312,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
8 011 472,0
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
185 981,0
003
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
185 981,0
360
Управление образования города республиканского значения, столицы
1 050 129,0
016
Социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей
544 380,0
017
Социальная поддержка обучающихся и воспитанников организаций образования очной формы обучения
466 201,0
037
Социальная реабилитация
39 548,0
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы

1 204,0
018
Денсаулық сақтау саласындағы ақпараттық талдамалық қызметтер
66 009,0
019
Туберкулезбен ауыратын науқастарды туберкулезге қарсы препараттармен қамтамасыз ету
271 262,0
020
Диабетпен ауыратын науқастарды диабетке қарсы препараттармен қамтамасыз ету
439 299,0
021
Онкогематологиялық науқастарды химия препараттарымен қамтамасыз ету
174 982,0
022
Созылмалы бүйрек функциясының жетіспеушілігі бар, аутоиммунды, орфандық аурулармен ауыратын, иммунитеті жеткіліксіз науқастарды, сондай-ақ бүйрегін транспланттаудан кейінгі науқастарды дәрілік заттармен қамтамасыз ету
756 474,0
026
Гемофилиямен ауыратын науқастарды қанды ұйыту факторларымен қамтамасыз ету
274 159,0
027
Халыққа иммундық профилактика жүргізу үшін вакциналарды және басқа медициналық иммундық биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу және сақтау
1 321 866,0
028
Жаңадан iске қосылатын денсаулық сақтау объектiлерiн ұстау
155 368,0
029
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың арнайы медициналық жабдықтау базалары
70 537,0
030
Мемлекеттік органдардың күрделі шығыстары
1 166,0
033
Медициналық денсаулық сақтау ұйымдарының күрделі шығыстары
1 249 152,0
036
Жіті миокард инфаркті бар науқастарды тромболитикалық препараттармен қамтамасыз ету
5 438,0
038
Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде скринингтік зерттеулер жүргізу
170 451,0
039
Аудандық маңызы бар және ауыл денсаулық сақтау субъектілерінің медициналық көмекті және амбулаториялық-емханалық көмекті халыққа тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде көрсетуі
9 108 717,0
045
Азаматтардың жекелеген санаттарын дәрілік заттармен амбулаториялық емдеу деңгейінде жеңілдетілген жағдайда қамтамасыз ету
608 556,0
046
Онкологиялық науқастарға тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде медициналық көмек көрсету
3 924 356,0
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
11 378 312,0
038
Денсаулық сақтау объектiлерiн салу және реконструкциялау
11 378 312,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
8 011 472,0
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
185 981,0
003
Мұқтаж азаматтарға үйінде әлеуметтік көмек көрсету
185 981,0
360
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың білім басқармасы
1 050 129,0
016
Жетiм балаларды, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтiк қамсыздандыру
544 380,0
017
Білім беру ұйымдарының күндізгі оқу нысанының оқушылары мен тәрбиеленушілерін әлеуметтік қолдау
466 201,0
037
Әлеуметтік сауықтандыру
39 548,0
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы

10,0
039
Строительство и реконструкция объектов социального обеспечения
10,0
395
Управление занятости, труда и социальной защиты города республиканского значения, столицы
6 775 352,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения, регулирования трудовых отношений на местном уровне
278 645,0
002
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и инвалидов в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа
428 986,0
003
Программа занятости
595 221,0
004
Государственная адресная социальная помощь
24 006,0
007
Оказание жилищной помощи
92 654,0
008
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
2 538 216,0
009
Социальная поддержка инвалидов
371 439,0
012
Государственные пособия на детей до 18 лет
43 008,0
013
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
5 767,0
015
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами, предоставление социальных услуг индивидуального помощника для инвалидов первой группы, имеющих затруднение в передвижении, и специалиста жестового языка для инвалидов по слуху в соотвествии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
533 258,0
016
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
136 608,0
019
Размещение государственного социального заказа в неправительственном секторе
128 561,0
020
Предоставление специальных социальных услуг для инвалидов с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях)
429 353,0
021
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых, инвалидов, в том числе детей-инвалидов, в реабилитационных центрах
38 766,0
022
Предоставление специальных социальных услуг для детей-инвалидов с психоневрологическими паталогиями в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях)
543 438,0
026
Капитальные расходы государственного органа
3 967,0
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
101 593,0
030
Обеспечение деятельности центров занятости
31 837,0
044
Реализация миграционных мероприятий на местном уровне
4 436,0
045
Реализация Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов
58 521,0
052
Проведение мероприятий, посвященных семидесятилетию Победы в Великой Отечественной войне
144 420,0
053
Услуги по замене и настройке речевых процессоров к кохлеарным имплантам

10,0
039
Әлеуметтік қамтамасыз ету объектілерін салу және реконструкциялау
10,0
395
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жұмыспен қамту, еңбек және әлеуметтік қорғау басқармасы
6 775 352,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін облыстың жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету және әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру, еңбек қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
278 645,0
002
Жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда) қарттар мен мүгедектерге арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
428 986,0
003
Жұмыспен қамту бағдарламасы
595 221,0
004
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
24 006,0
007
Тұрғын үйге көмек көрсету
92 654,0
008
Жергілікті өкілді органдардың шешімі бойынша азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек
2 538 216,0
009
Мүгедектерді әлеуметтік қолдау
371 439,0
012
18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар
43 008,0
013
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
5 767,0
015
Мүгедектерді оңалту жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, жүріп-тұруы қиын бірінші топтағы мүгедектер үшін жеке көмекшінің және естуі боынша мүгедектер үшін ымдау тілі маманының әлеуметтік қызметтерін көрсету
533 258,0
016
Белгілі бір тұрғылықты жері жоқ адамдарды әлеуметтік бейімдеу
136 608,0
019
Мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты үкіметтік емес секторларға орналастыру
128 561,0
020
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда) психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектер үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
429 353,0
021
Оңалту орталықтарында қарттарға, мүгедектерге, оның ішінде мүгедек балаларға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
38 766,0
022
Балалар психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерінде (ұйымдарда) психоневрологиялық патологиялары бар мүгедек балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
543 438,0
026
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
3 967,0
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қауіпі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
101 593,0
030
Жұмыспен қамту орталықтарын қамтамасыз ету
31 837,0
044
Жергілікті деңгейде көші-қон іс-шараларын іске асыру
4 436,0
045
Мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі іс-шаралар жоспарын іске асыру
58 521,0
052
Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің жетпіс жылдығына арналған іс-шараларды өткізу
144 420,0
053
Кохлеарлық импланттарға дәлдеп сөйлеу процессорларын ауыстыру және келтіру бойынша қызмет көрсету

13 294,0
021
Мероприятия по борьбе с вредными организмами сельскохозяйственных культур
6 089,0
025
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
63 527,0
043
Государственный учет и регистрация тракторов, прицепов к ним, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов
3 250,0
050
Возмещение части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях
39 568,0
394
Управление земельных отношений и по контролю за использованием и охраной земель города республиканского значения, столицы
147 492,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений, контроля за использованием и охраной земель на территории города республиканского значения, столицы
144 475,0
003
Капитальные расходы государственного органа
3 017,0
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
1 986 115,0
365
Управление архитектуры и градостроительства города республиканского значения, столицы
1 416 356,0
001
Услуги по реализации государственной политики в сфере архитектуры и градостроительства на местном уровне
128 297,0
002
Разработка генеральных планов застройки населенных пунктов
1 193 393,0
005
Капитальные расходы государственного органа
1 966,0
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
92 700,0
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
194 939,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области строительства
193 508,0
003
Капитальные расходы государственного органа
1 431,0
386
Управление энергетики города Астаны
300 000,0
040
Развитие индустриально- инновационной инфраструктуры
300 000,0
390
Управление государственного архитектурно- строительного контроля города республиканского значения, столицы
74 820,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере государственного архитектурно-строительного контроля
70 269,0
003
Капитальные расходы государственного органа
4 551,0
12
Транспорт и коммуникации
45 448 936,0
354
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования города Астаны
44 643,0
020
Обеспечение проведения путевых работ на судоходном участке реки Есиль в пределах административно-территориальной границы города Астаны
44 643,0
384
Управление пассажирского транспорта города республиканского значения, столицы
422 415,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области пассажирского транспорта на местном уровне
6 316,0
003
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым внутренним собщениям

13 294,0
021
Ауыл шаруашылық дақылдарының зиянды организмдеріне қарсы күрес жөніндегі іс-шаралар
6 089,0
025
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
63 527,0
043
Тракторларды, олардың тіркемелерін, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен тетіктерін мемлекеттік есепке алуға және тіркеу
3 250,0
050
Инвестициялар салынған жағдайда агроөнеркәсіптік кешен субъектісі көтерген шығыстардың бөліктерін өтеу
39 568,0
394
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жер қатынастары және жердің пайдаланылуы мен қорғалуын бақылау басқармасы
147 492,0
001
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың аумағында жер қатынастары және жердің пайдаланылуы мен қорғалуын бақылауды реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
144 475,0
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
3 017,0
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
1 986 115,0
365
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың сәулет және қала құрылысы басқармасы
1 416 356,0
001
Жергілікті деңгейде сәулет және құрылысы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
128 297,0
002
Елді мекендердегі құрылыстардың бас жоспарын әзірлеу
1 193 393,0
005
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 966,0
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
92 700,0
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
194 939,0
001
Жергілікті деңгейде құрылыс саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
193 508,0
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 431,0
386
Астана қаласының энергетика басқармасы
300 000,0
040
Индустриалдық-инновациялық инфрақұрылымды дамыту
300 000,0
390
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылауы басқармасы
74 820,0
001
Жергілікті деңгейде мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
70 269,0
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
4 551,0
12
Көлiк және коммуникация
45 448 936,0
354
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы
44 643,0
020
Астана қаласының әкімшілік-аумақтық, шекарасы шегінде Есіл өзенінің кеме қатынасы учаскесінде су жолы жұмыстарын жүргізуді қамтамасыз ету
44 643,0
384
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жолаушылар көлігі басқармасы
422 415,0
001
Жергілікті деңгейде жолаушылар көлігі саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
6 316,0
003
Әлеуметтiк маңызы бар iшкi қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдарын субсидиялау

16 816 621,0
004
Общеобразовательное обучение по специальным образовательным программам
183 483,0
005
Общеобразовательное обучение одаренных детей в специализированных организациях образования
212 613,0
006
Информатизация системы образования в государственных учреждениях образования города республиканского значения, столицы
8 168,0
007
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования города республиканского значения, столицы
590 000,0
008
Дополнительное образование для детей
1 391 659,0
009
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов масштаба города республиканского значения, столицы
38 637,0
011
Капитальные расходы государственного органа
2 805,0
013
Обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению
39 504,0
014
Реабилитация и социальная адаптация детей и подростков с проблемами в развитии
56 406,0
019
Присуждение грантов государственным учреждениям образования города республиканского значения, столицы за высокие показатели работы
23 877,0
021
Ежемесячная выплата денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка - сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
148 064,0
024
Подготовка специалистов в организациях технического и профессионального образования
3 413 441,0
027
Выплата единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей)-сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
5 106,0
029
Методическая работа
62 875,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных
учреждений и организаций
1 200 000,0
068
Обеспечение повышения компьютерной грамотности населения
6 125,0
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
1 179 663,0
037
Строительство и реконструкция объектов образования
1 179 663,0
05
Здравоохранение
12 750 521,0
353
Управление здравоохранения города республиканского значения, столицы
12 542 941,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области здравоохранения
120 236,0
005
Производство крови, ее компонентов и препаратов для местных организаций здравоохранения
823 180,0
006
Услуги по охране материнства и детства
274 555,0
007
Пропаганда здорового образа жизни
192 557,0
008
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
285 403,0
009
Оказание медицинской помощи лицам, страдающим туберкулезом, инфекционными заболеваниями, психическими расстройствами и расстройствами поведения, в том числе связанные с употреблением психоактивных веществ

16 816 621,0
004
Арнаулы бiлiм беру бағдарламалары бойынша жалпы бiлiм беру
183 483,0
005
Мамандандырылған бiлiм беру ұйымдарында дарынды балаларға жалпы бiлiм беру
212 613,0
006
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың мемлекеттік білім беру мекемелерінде білім беру жүйесін ақпараттандыру
8 168,0
007
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
590 000,0
008
Балалар қосымша білім беру
1 391 659,0
009
Республикалық маңызы бар қала, астана ауқымындағы мектеп олимпиадаларын және мектептен тыс іс-шараларды өткiзу
38 637,0
011
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
2 805,0
013
Балалар мен жасөпiрiмдердiң психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациялық көмек көрсету
39 504,0
014
Дамуында проблемалары бар балалар мен жасөспірімдердің оңалту және әлеуметтік бейімдеу
56 406,0
019
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың мемлекеттік білім беру мекемелеріне жұмыстағы жоғары көрсеткіштері үшін гранттар беру
23 877,0
021
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға асыраушыларына ай сайынғы ақшалай қаражат төлемдері
148 064,0
024
Техникалық және кәсіптік білім беру ұйымдарында мамандар даярлау
3 413 441,0
027
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алғаны үшін Қазақстан азаматтарына біржолғы ақша қаражатын төлеуге арналған төлемдер
5 106,0
029
Әдістемелік жұмыс
62 875,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттiк мекемелерiнiң және ұйымдарының күрделi шығыстары
1 200 000,0
068
Халықтың компьютерлік сауаттылығын арттыруды қамтамасыз ету
6 125,0
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
1 179 663,0
037
Білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
1 179 663,0
05
Денсаулық сақтау
12 750 521,0
353
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың денсаулық сақтау басқармасы
12 542 941,0
001
Жергілікті деңгейде денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік саясатты іске жөніндегі қызметтер
120 236,0
005
Жергілікті денсаулық сақтау ұйымдары үшін қанды, оның құрамдауыштары мен препараттарын өндіру
823 180,0
006
Ана мен баланы қорғау бойынша қызмет көрсету
274 555,0
007
Салауатты өмір салтын насихаттау
192 557,0
008
Қазақстан Республикасында ЖИТС - тің алдын алу және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
285 403,0
009
Туберкулез, жұқпалы аурулар, психикалық күйзеліс және мінез-құлқының бұзылуынан, оның ішінде психикаға белсенді әсер ететін заттарды қолдануға байланысты, зардап шегетін адамдарға медициналық көмек көрсету

2 326 014,0
009
Социальная поддержка инвалидов
365 689,0
012
Государственные пособия на детей до 18 лет
52 830,0
013
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
5 421,0
015
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами, предоставление социальных услуг индивидуального помощника для инвалидов первой группы, имеющих затруднение в передвижении, и специалиста жестового языка для инвалидов по слуху в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
326 195,0
016
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
134 928,0
019
Размещение государственного социального заказа в неправительственном секторе
96 608,0
020
Предоставление специальных социальных услуг для инвалидов с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях)
467 711,0
021
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых, инвалидов, в том числе детей - инвалидов, в реабилитационных центрах
346 440,0
022
Предоставление специальных социальных услуг для детей-инвалидов с психоневрологическими патологиями в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях)
499 843,0
026
Капитальные расходы государственного органа
2 805,0
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
82 195,0
030
Обеспечение деятельности центров занятости
20 403,0
044
Реализация миграционных мероприятий на местном уровне
5 405,0
045
Реализация Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов
18 288,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных
учреждений и организаций
500 000,0
360
Управление образования города республиканского значения, столицы
963 667,0
016
Социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей
598 573,0
017
Социальная поддержка обучающихся и воспитанников организаций образования очной формы обучения
320 000,0
037
Социальная реабилитация
45 094,0
370
Управление по инспекции труда города Астаны
62 390,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования трудовых отношений на местном уровне
62 390,0
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
300 000,0
039
Строительство и реконструкция объектов социального обеспечения
300 000,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
79 173 249
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села,сельского округа
29 084 192
008
Освещение улиц населенных пунктов
2 034 640
009
Обеспечение санитарии населенных пунктов
14 289 233

2 326 014,0
009
Мүгедектерді әлеуметтік қолдау
365 689,0
012
18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар
52 830,0
013
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
5 421,0
015
Мүгедектерді оңалту жеке бағдарламасына сәйкес, мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен және ымдау тілі мамандарының қызмет көрсетуін, жеке көмекшілермен қамтамасыз ету
326 195,0
016
Белгілі бір тұрғылықты жері жоқ адамдарды әлеуметтік бейімдеу
134 928,0
019
Мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты үкіметтік емес секторларға орналастыру
96 608,0
020
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда) психоневрологиялық аурулар-мен ауыратын мүгедектер үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
467 711,0
021
Оңалту орталықтарында қарттарға, мүгедектерге, оның ішінде мүгедек балаларға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
346 440,0
022
Балалар психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерінде (ұйымдарда) психоневрологиялық патологиялары бар мүгедек балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
499 843,0
026
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
2 805,0
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қауіпі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
82 195,0
030
Жұмыспен қамту орталықтарын қамтамасыз ету
20 403,0
044
Жергілікті деңгейде көші-қон іс-шараларын іске асыру
5 405,0
045
Мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі іс-шаралар жоспарын іске асыру
18 288,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттiк мекемелерiнiң және ұйымдарының күрделi шығыстары
500 000,0
360
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың білім басқармасы
963 667,0
016
Жетiм балаларды, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтiк қамсыздандыру
598 573,0
017
Білім беру ұйымдарының күндізгі оқу нысанының оқушылары мен тәрбиеленушілерін әлеуметтік қолдау
320 000,0
037
Әлеуметтік оңалту
45 094,0
370
Астана қаласының еңбек инспекциясы басқармасы
62 390,0
001
Жергілікті деңгейде еңбек қатынастарын реттеу саласында мемлекеттік саясатты іске асыру бойынша қызметтер
62 390,0
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
300 000,0
039
Әлеуметтік қамтамасыз ету объектілерін салу және реконструкциялау
300 000,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
79 173 249,0
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
29 084 192,0
008
Елді мекендердегі көшелерді жарықтандыру
2 034 640,0
009
Елді мекендердің санитариясын қамтамасыз ету
14 289 233,0

039
Строительство и реконструкция объектов социального обеспечения
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
354
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования города республиканского значения, столицы
017
Развитие благоустройства города
367
Управление коммунального хозяйства города Астаны
005
Развитие коммунального хозяйства
007
Развитие системы водоснабжения и водоотведения
008
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
012
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
013
Развитие благоустройства города
017
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
382
Управление жилищной инспекции города Астаны
007
Увеличение уставных капиталов специализированных уполномоченных организаций
386
Управление энергетики города Астаны
005
Развитие объектов коммунального хозяйства
046
Кредитование на реконструкцию и строительство систем тепло-, водоснабжения и водоотведения
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
014
Развитие объектов культуры
015
Развитие объектов спорта
09
Топливно-энергетический комплекс и недропользование
386
Управление энергетики города Астаны
012
Развитие теплоэнергетической системы
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
354
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования города республиканского значения, столицы
005
Развитие объектов охраны окружающей среды
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
386
Управление энергетики города Астаны
040
Развитие индустриально-инновационной инфраструктуры
12
Транспорт и коммуникации
384
Управление пассажирского транспорта города республиканского значения, столицы
015
Увеличение уставного капитала юридических лиц для реализации проекта "Новая транспортная система"
385
Управление автомобильных дорог города республиканского значения, столицы
003
Развитие транспортной инфраструктуры
13
Прочие
121
Аппарат акима города республиканского значения, столицы
065
Формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц
354
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования города республиканского значения, столицы
065
Формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц
364
Управление предпринимательства и промышленности города республиканского значения, столицы

039
Әлеуметтік қамтамасыз ету объектілерін салу және реконструкциялау
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
354
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы
017
Қаланы абаттандыруды дамыту
367
Астана қаласының коммуналдық шаруашылық басқармасы
005
Коммуналдық шаруашылықты дамыту
007
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамыту
008
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
012
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
013
Қаланы абаттандыруды дамыту
017
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
382
Астана қаласының тұрғын үй инспекциясы басқармасы
007
Мамандандырылған уәкілетті ұйымдардың жарғылық капиталдарын ұлғайту
386
Астана қаласының энергетика басқармасы
005
Коммуналдық шаруашылық объектілерін дамыту
046
Жылу, сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін реконструкция және құрылыс үшін кредит беру
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
014
Мәдениет объектілерін дамыту
015
Спорт объектілерін дамыту
09
Отын-энергетика кешенi және жер қойнауын пайдалану
386
Астана қаласының энергетика басқармасы
012
Жылу-энергетикалық жүйені дамыту
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
354
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы
005
Қоршаған ортаны қорғау объектілерін дамыту
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
386
Астана қаласының Энергетика басқармасы
040
Индустриалдық-инновациялық инфрақұрылымды дамыту
12
Көлік және коммуникация
384
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жолаушылар көлігі басқармасы
015
Астана қаласының «Жаңа көлік жүйесі» жобасын іске асыру үшін заңды тұлғалардың жарғылық капиталын ұлғайту
385
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың автомобиль жолдары басқармасы
003
Көлік инфрақұрылымын дамыту
13
Басқалар
121
Республикалық маңызы бар қала, астана әкімінің аппараты
065
Заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыру немесе ұлғайту
354
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы
065
Заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыру немесе ұлғайту
364
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың кәсіпкерлік және өнеркәсіп басқармасы

010
Кредитование АО "Фонд развития предпринимательства "Даму"
065
Формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц
367
Управление коммунального хозяйства города Астаны
020
Развитие индустриальной инфраструктуры в рамках программы "Дорожная карта бизнеса - 2020"
065
Формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц
384
Управление пассажирского транспорта города республиканского значения, столицы

010
«Даму» кәсіпкерлікті дамыту қоры» АҚ-ға кредит беру
065
Заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыру немесе ұлғайту
367
Астана қаласының коммуналдық шаруашылық басқармасы
020
«Бизнестің жол картасы - 2020» бағдарламасы шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамыту
065
Заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыру немесе ұлғайту
384
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жолаушылар көлігі басқармасы

065
Формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц
386
Управление энергетики города Астаны
020
Развитие индустриальной инфраструктуры в рамках программы "Дорожная карта бизнеса -2020"
И.о. секретаря
маслихата города Астаны
В. Досаев
Приложение 5
к решению маслихата
города Астаны
от 11 декабря 2014 года № 303/45-V
Перечень местных бюджетных
программ, не подлежащих секвестру в
процессе исполнения бюджета
города Астаны на 2015 год
Наименование
Образование
Общеобразовательное обучение
Общеобразовательное обучение по специальным образовательным программам
Общеобразовательное обучение одаренных детей в специализированных организациях образования
Здравоохранение
Оказание медицинской помощи населению субъектами здравоохранения районного значения и села и амбулаторно-поликлинической помощи в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи
Оказание стационарной и стационарозамещающей медицинской помощи субъектами здравоохранения по направлению специалистов первичной медико-санитарной помощи и медицинских организаций, за исключением оказываемой за счет средств республиканского бюджета и субъектами здравоохранения районного значения и села
Производство крови, ее компонентов и препаратов для местных организаций здравоохранения
Пропаганда здорового образа жизни
Оказание скорой медицинской помощи и санитарная авиация, за исключением оказываемой за счет средств республиканского бюджета и субъектами здравоохранения районного значения и села
Оказание медицинской помощи лицам, страдающим туберкулезом, инфекционными заболеваниями, психическими расстройствами и расстройствами поведения, в том числе связанные с употреблением психоактивных веществ
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
Обеспечение больных туберкулезом противотуберкулезными препаратами
Обеспечение больных диабетом противодиабетическими препаратами
Обеспечение онкогематологических больных химиопрепаратами
Обеспечение лекарственными средствами больных с хронической почечной недостаточностью, аутоиммунными, орфанными заболеваниями, иммунодефицитными состояниями, а также больных после трансплантации почек
Оказание медицинской помощи онкологическим больным в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи
Проведение скрининговых исследований в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи
Содержание вновь вводимых объектов здравоохранения
Обеспечение лекарственными средствами и специализированными продуктами детского и лечебного питания отдельных категорий населения на амбулаторном уровне
Обеспечение лекарственными средствами на льготных условиях отдельных категорий граждан на амбулаторном уровне лечения
Обеспечение факторами свертывания крови больных гемофилией
Централизованный закуп и хранение вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
Обеспечение тромболитическими препаратами больных с острым инфарктом миокарда
Организация в экстренных случаях доставки тяжелобольных людей до ближайщей организации здравоохранения, оказывающей врачебную помощь
Услуги по охране материнства и детства
__________________________
Секретарь
маслихата города Астаны
С. Есилов
Приложение 6
к решению маслихата города Астаны
от 11 декабря 2014 года № 303/45-V
Перечень
бюджетных программ района "Алматы" города Астаны на 2015 год

065
Заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыру немесе ұлғайту
386
Астана қаласының энергетика басқармасы
020
«Бизнестің жол картасы - 2020» бағдарламасы шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамыту
Астана қаласы мәслихаты
хатшысының м.а.                            У. Досаев
Астана қаласы мәслихатының
2014 жылғы 11 желтоқсандағы
№ 303/45-V шешіміне
5-қосымша
Астана қаласының 2015 жылға арналған бюджетінің орындалу
процесінде секвестрге жатпайтын жергілікті
бюджеттік бағдарламалар тізбесі
Атауы
Білім беру
Жалпы білім беру
Арнаулы білім беру бағдарламалары бойынша жалпы білім беру
Мамандандырылған білім беру ұйымдарында дарынды балаларға жалпы білім беру
Денсаулық сақтау
Аудандық маңызы бар және ауыл денсаулық сақтау субъектілерінің медициналық көмекті және амбулаториялық-емханалық көмекті халыққа тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде көрсетуі
Республикалық бюджет қаражаты есебінен көрсетілетін және аудандық маңызы бар және ауылдың денсаулық сақтау субъектілері көрсететін медициналық көмекті қоспағанда, бастапқы медициналық-санитариялық көмек және медициналық ұйымдар мамандарын жіберу бойынша денсаулық сақтау субъектілерінің стационарлық және стационарды алмастыратын медициналық көмек көрсетуі
Жергілікті денсаулық сақтау ұйымдары үшін қанды, оның құрамдауыштары мен препараттарын өндіру
Салауатты өмір салтын насихаттау
Республикалық бюджет қаражаты есебінен көрсетілетін және аудандық маңызы бар және ауылдың денсаулық сақтау субъектілері көрсететін медициналық көмекті қоспағанда, жедел медициналық көмек көрсету және санитариялық авиация
Туберкулез, жұқпалы аурулар, психикалық күйзеліс және мінез-құлқының бұзылуынан, оның ішінде психикаға белсенді әсер ететін заттарды қолдануға байланысты, зардап шегетін адамдарға медициналық көмек көрсету
Қазақстан Республикасында ЖИТС-тің алдын алу және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
Туберкулезбен ауыратын науқастарды туберкулезге қарсы препараттармен қамтамасыз ету
Диабетпен ауыратын науқастарды диабетке қарсы препараттармен қамтамасыз ету
Онкогематологиялық науқастарды химия препараттарымен қамтамасыз ету
Созылмалы бүйрек функциясының жетіспеушілігі бар, аутоиммунды, орфандық аурулармен ауыратын, иммунитеті жеткіліксіз науқастарды, сондай-ақ бүйрегін транспланттаудан кейінгі науқастарды дәрілік заттармен қамтамасыз ету
Онкологиялық науқастарға тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде медициналық көмек көрсету
Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде скринингтік зерттеулер жүргізу
Жаңадан іске қосылатын денсаулық сақтау объектілерін ұстау
Халықтың жекелеген санаттарын амбулаториялық деңгейде дәрілік заттармен және балаларға арналған және емдік тағамдардың арнаулы өнімдерімен қамтамасыз ету
Азаматтардың жекелеген санаттарын дәрілік заттармен амбулаториялық емдеу деңгейінде жеңілдетілген жағдайда қамтамасыз ету
Гемофилиямен ауыратын науқастарды қанды ұйыту факторларымен қамтамасыз ету
Халыққа иммундық профилактика жүргізу үшін вакциналарды және басқа медициналық иммундық биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу және сақтау
Жіті миокард инфаркті бар науқастарды тромболитикалық препараттармен қамтамасыз ету
Шұғыл жағдайларда сырқаты ауыр адамдарды дәрігерлік көмек көрсететін ең жақын денсаулық сақтау ұйымына дейін жеткізуді ұйымдастыру
Ана мен баланы қорғау бойынша қызмет көрсету
Астана қаласы мәслихатының хатшысы               С. Есілов
Астана қаласы мәслихатының
2014 жылғы 11 желтоқсандағы
№ 303/45-V шешіміне
6-қосымша
2015 жылға арналған Астана қаласының "Алматы" ауданының
бюджеттік бағдарламаларының тізбесі