Об утверждении регламентов государственных услуг в области культуры в городе Астане
Постановление акимата города Астаны от 29 сентября 2014 года № 105-1613. Зарегистрировано Департаментом юстиции города Астаны 28 октября 2014 года № 847. Утратило силу постановлением акимата города Астаны от 23 ноября 2015 года № 105-2136
Сноска. Утратило силу постановлением акимата города Астаны от 23.11.2015 № 105-2136 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с законами Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан», от 15 апреля 2013 года «О государственных услугах», постановлением Правительства Республики Казахстан от 24 февраля 2014 года № 140 «Об утверждении стандартов государственных услуг в области культуры», в целях повышения качества оказания государственных услуг, акимат города Астаны ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить регламенты государственных услуг:
1) «Выдача свидетельства на право временного вывоза культурных ценностей» согласно приложению 1;
2) «Согласование проведения научно-реставрационных работ на памятниках истории и культуры местного значения» согласно приложению 2.
2. Руководителю Государственного учреждения «Управление культуры города Астаны» произвести государственную регистрацию настоящего постановления в органах юстиции с последующим опубликованием в официальных и периодических печатных изданиях, а также на интернет-ресурсе, определяемом Правительством Республики Казахстан, и на интернет-ресурсе акимата города Астаны.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима города Астаны Балаеву А.Г.
4. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким
И. Тасмагамбетов
Приложение 1
к постановлению акимата
города Астаны
от 29 сентября 2014 года № 105-1613
Регламент государственной услуги
«Выдача свидетельства на право временного вывоза культурных ценностей»
1. Общие положения
1. Государственная услуга «Выдача свидетельства на право временного вывоза культурных ценностей» (далее – государственная услуга) оказывается Государственным учреждением «Управление культуры города Астаны» (далее – услугодатель), в том числе через веб-портал «электронного правительства» www.egov.kz (далее – портал), в соответствии к стандарту государственной услуги «Выдача свидетельства на право временного вывоза культурных ценностей», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 24 февраля 2014 года № 140 «Об утверждении стандартов государственных услуг в области культуры» (далее – Стандарт).

Астана қаласындағы мәдениет саласында мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенттерін бекіту туралы
Астана қаласы әкімдігінің 2014 жылғы 29 қыркүйектегі № 105-1613 қаулысы. Астана қаласының Әділет департаментінде 2014 жылғы 28 қазанда № 847 болып тіркелді. Күші жойылды - Астана қаласы әкімдігінің 2015 жылғы 23 қарашадағы № 105-2136 қаулысымен
Ескерту. Қаулының күші жойылды - Астана қаласы әкімдігінің 23.11.2015 № 105-2136 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
«Қазақстан Республикасындағы жергiлiктi мемлекеттiк басқару және өзiн-өзi басқару туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы, «Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы» 2013 жылғы 15 сәуірдегі заңдарына, «Мәдениет саласындағы мемлекеттiк көрсетілетін қызмет стандарттарын бекiту туралы» Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2014 жылғы 24 ақпандағы № 140 қаулысына сәйкес, мемлекеттік қызмет көрсету сапасын көтеру мақсатында Астана қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Мына мемлекеттiк көрсетілетін қызмет регламенттері:
1) «Мәдени құндылықтарды уақытша әкету құқығына куәлiк беру» 1-қосымшаға сәйкес;
2) «Жергілікті маңызы бар тарих және мәдениет ескерткіштеріне ғылыми–реставрациялау жұмыстарын жүргізуге келісім беру» 2-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
2. «Астана қаласының Мәдениет басқармасы» мемлекеттік мекемесінің басшысы осы қаулыны әділет органдарында мемлекеттік тіркеуді, кейіннен ресми және мерзiмдi баспа басылымдарында, сондай-ақ Қазақстан Республикасының Үкiметi белгілеген интернет-ресурста және Астана қаласы әкімдігінің интернет-ресурсында жариялануын жүргізсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау Астана қаласы әкімінің орынбасары А.Ғ. Балаеваға жүктелсін.
4. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Әкім
И. Тасмағамбетов
Астана қаласы әкімдігінің
2014 жылғы 29  қыркүйектегі
№ 105-1613 қаулысына
1-қосымша
«Мәдени құндылықтарды уақытша әкету құқығына куәлік беру»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. «Мәдени құндылықтарды уақытша әкету құқығына куәлік беру» мемлекеттiк көрсетілетін қызметті (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) «Мәдениет саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарттарын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 24 ақпандағы № 140 қаулысымен бекітілген «Мәдени құндылықтарды уақытша әкету құқығына куәлік беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына (бұдан әрі – Стандарт) сәйкес «Астана қаласының Мәдениет басқармасы» мемлекеттік мекемесі (бұдан әрi – көрсетілетін қызмет беруші) көрсетеді, сондай-ақ www.e.gov.kz «электрондық үкімет» веб-порталы (бұдан әрі – портал), арқылы көрсетіледі.

2. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная).
3. Результат государственной услуги – выдача свидетельства на право временного вывоза культурных ценностей, (далее – свидетельство) по форме согласно приложению 1 к Стандарту.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная.
В случае обращения за получением свидетельства на бумажном носителе, результат оказания государственной услуги оформляется в электронном формате, распечатывается и заверяется печатью и подписью уполномоченного лица услугодателя.
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников)
услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является заявление по форме согласно приложению 2 к Стандарту или запрос в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) услугополучателя, а также документы, указанные в пункте 9 Стандарта.
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность ее выполнения.
При обращении к услугодателю:
1) действие 1 – прием заявления услугополучателя с прилагаемыми документами на оказание государственной услуги работником услугодателя – ответственным за регистрацию заявлений и прием документов.
Выдача копии заявления со штампом регистрации (входящий номер, дата) услугодателя – в течение 15 (пятнадцати) минут в день поступления документов, передача зарегистрированного заявления руководителю услугодателя.
Результатом процедуры (действия) по оказанию государственной услуги по действию 1 является регистрация заявления с прилагаемыми документами и передача на рассмотрение руководителю услугодателя;
2) действие 2 – рассмотрение зарегистрированного заявления услугополучателя руководителем услугодателя – в день поступления документов.
Результатом процедуры (действия) по оказанию государственной услуги по действию 2 является визирование заявления руководителем услугодателя и передача ответственному исполнителю;
3) действие 3 – рассмотрение ответственным исполнителем услугодателя документов, прикрепленных к заявлению на полноту в соответствии с перечнем, указанным в пункте 9 Стандарта – в течение 1 (одного) рабочего дня.
Результатом процедуры (действия) по оказанию государственной услуги по действию 3 является осуществление отправки документов на рассмотрение экспертной комиссии;

2. Мемлекеттiк көрсетілетін қызмет нысаны: электрондық (iшiнара автоматтандырылған).
3. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесі: Стандартқа 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша мәдени құндылықтарды уақытша әкету құқығына куәлік беру.
Мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесін беру нысаны: электрондық.
Куәлікті қағаз жеткізгіште алуға өтініш білдірілген жағдайда, мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі электрондық форматта ресімделіп, басып шығарылады және көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының мөрімен және қолымен куәландырылады.
2. Мемлекеттiк қызмет көрсету үдерісінде қызмет берушінің құрылымдық
бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) iс-қимылдар тәртiбiн сипаттау
4. Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімді (іс-қимылды) бастауға Стандартқа 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш немесе электрондық форматта көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжат нысанындағы сұрау салу, сондай-ақ Стандарттың 9-тармағында көрсетілген құжаттар мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімді (іс-қимылды) бастауға негіздеме болып табылады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іc-қимылдың) мазмұны, орындау ұзақтығы:
Көрсетілетін қызметті берушіге жүгінген жағдайда:
1) 1-іс-қимыл – көрсетілетін қызметті берушінің өтініштерді тіркеуге және құжаттарды қабылдауға жауапты қызметкерімен көрсетілетін қызметті алушыдан мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсетуге өтінімін қоса тіркелген құжаттарымен қабылдау.
Көрсетілетін қызметті берушінің тіркеу (кіріс нөмірі, күні) мөртабанымен өтініштің көшірмесін беру – құжаттар түскен күні 15 (он бес) минут ішінде, тіркелген өтінішті көрсетілетін қызмет берушінің басшысына беру.
1-іс-қимыл бойынша мемлекеттік қызмет көрсету жөніндегі рәсімнің (іс-қимылдың) нәтижесі өтінішті қоса берілген құжаттарымен тіркеу және көрсетілетін қызмет берушінің басшысына қарауға беру болып табылады;
2) 2-іс-қимыл – көрсетілетін қызмет берушінің басшысымен тіркелген өтінішті қарау – құжаттар түскен күні.
2-іс-қимыл бойынша мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімнің (іс-қимылдың) нәтижесі көрсетілетін қызмет беруші басшысының қол қоюы және жауапты орындаушыға беруі болып табылады;
3) 3-іс-қимыл – көрсетілетін қызмет берушінің жауапты орындаушысымен өтінішке қоса берілген құжаттарды Стандарттың 9-тармағында көрсетілген тізбеге сәйкес толықтығын қарауы – 1 (бір) жұмыс күні ішінде.
3-іс-қимыл бойынша мемлекеттік қызмет көрсету жөніндегі рәсімнің (іс-қимылдың) нәтижесі құжаттарды сараптама комиссиясына жіберу болып табылады;

4) действие 4 – осуществление экспертной комиссией экспертизы – в течение 5 (пяти) рабочих дней.
Результатом процедуры (действия) по оказанию государственной услуги по действию 4 является оформление заключения о признании либо об отсутствии культурной ценности и передача ответственному исполнителю;
5) действие 5 – подготовка ответственным исполнителем свидетельства, по форме, согласно приложению 1 к Стандарту – в течение 1 (одного) рабочего дня.
Результатом процедуры (действия) по оказанию государственной услуги по действию 5 является передача свидетельства на рассмотрение руководителю услугодателя;
6) действие 6 – рассмотрение руководителем услугодателя свидетельства, в течение 1 (одного) рабочего дня.
Результатом процедуры (действия) по оказанию государственной услуги по действию 6 является подписание свидетельства руководителем услугодателя и передача работнику услугодателя;
7) действие 7 – осуществление работником услугодателя выдачи свидетельства услугополучателю – в течение 1 (одного) рабочего дня.
Результатом процедуры (действия) по оказанию государственной услуги по действию 7 является получение услугополучателем свидетельства.
При обращении через портал:
1) действие 1 – прием заявления услугополучателя с прилагаемыми документами на оказание государственной услуги работником услугодателя, ответственным за регистрацию заявлений и прием документов.
Работник услугодателя отображает статус о принятии запроса для оказания государственной услуги с указанием даты получения результата государственной услуги – в течение 15 (пятнадцати) минут, передача зарегистрированного заявления руководителю услугодателя;
результатом процедуры (действия) по оказанию государственной услуги по действию 1 является отображение статуса о принятии запроса с прилагаемыми документами для оказания государственной услуги с указанием даты получения результата государственной услуги и передача на рассмотрение руководителю услугодателя;
2) действие 2 – рассмотрение зарегистрированного заявления услугополучателя руководителем услугодателя – в течение 3 (трех) часов.
Результатом процедуры (действия) по оказанию государственной услуги по действию 2 является визирование заявления руководителем услугодателя и передача ответственному исполнителю;
3) действие 3 – рассмотрение ответственным исполнителем услугодателя документов, прикрепленных к заявлению на полноту в соответствии с перечнем, указанным в пункте 9 Стандарта – в течение 1 (одного) часа.
Результатом процедуры (действия) по оказанию государственной услуги по действию 3 является осуществление отправки документов на рассмотрение экспертной комиссии;

4) 4-іc-қимыл – сараптама комиссиясының сараптама жүргізуі – 5 (бес) жұмыс күні ішінде.
4-іс-қимыл бойынша мемлекеттік қызмет көрсету жөніндегі рәсімнің (іс-қимылдың) нәтижесі мәдени құндылық ретінде тану немесе жоқтығы туралы қорытындыны рәсімдеу және жауапты орындаушыға беру болып табылады;
5) 5-іс-қимыл – жауапты орындаушының Стандартқа 1-қосымшаға сәйкес нысанда куәлік әзірлеуі – 1 (бір) жұмыс күні ішінде.
5-іс-қимыл бойынша мемлекеттік қызмет көрсету жөніндегі рәсімнің (іс-қимылдың) нәтижесі қызмет берушінің басшысына куәлікті қарауға беру болып табылады;
6) 6-іс-қимыл – көрсетілетін қызмет беруші басшысының куәлікті қарауы – 1 (бір) жұмыс күні ішінде.
6-іс-қимыл бойынша мемлекеттік қызмет көрсету жөніндегі рәсімнің (іс-қимылдың) нәтижесі көрсетілетін қызмет беруші басшысының куәлікке қол қоюы және көрсетілетін қызмет берушінің қызметкеріне беруі болып табылады;
7) 7-іс-қимыл – көрсетілетін қызмет беруші қызметкерінің көрсетілетін қызмет алушыға куәлікті беруі – 1 (бір) жұмыс күні ішінде.
7-іс-қимыл бойынша мемлекеттік қызмет көрсету жөніндегі рәсімнің (іс-қимылдың) нәтижесі көрсетілетін қызметті алушының куәлікті алуы болып табылады.
Портал арқылы жүгінген жағдайда:
2) 1-іс-қимыл – көрсетілетін қызмет берушінің өтініштерді тіркеуге және құжаттарды қабылдауға жауапты қызметкерінің көрсетілетін қызметті алушыдан түскен мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсетуге арналған өтінішті қоса берілген құжаттарымен қабылдауы.
Көрсетілетін қызмет берушінің қызметкері мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін алу күнін көрсете отырып, мемлекеттік қызмет көрсету үшін сұратуды қабылдағаны туралы мәртебені көрсетеді – 15 (он бес) минут ішінде, тіркелген өтінішті көрсетілетін қызмет берушінің басшысына беру;
1-іс-қимыл бойынша мемлекеттік қызмет көрсету жөніндегі рәсімнің (іс-қимылдың) нәтижесі мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін алу күні көрсетіле отырып, мемлекеттік қызмет көрсету үшін қоса берілген құжаттарымен сұратудың қабылданғаны туралы мәртебені көрсету және қызмет берушінің басшысына қарауға беру болып табылады;
2) 2-іс-қимыл - көрсетілетін қызмет беруші басшысының тіркелген өтінішті қарауы – 3 (үш) сағат ішінде.
2-іс-қимыл бойынша мемлекеттік қызмет көрсету жөніндегі рәсімнің (іс-қимылдың) нәтижесі көрсетілетін қызмет беруші басшысының қол қоюы және жауапты орындаушыға беруі болып табылады;
3) 3-іс-қимыл көрсетілетін қызмет берушінің жауапты орындаушысының өтінішке қоса берілген құжаттарды Стандарттың 9-тармағында көрсетілген тізбеге сәйкес толықтығын қарауы – 1 (бір) сағат ішінде.
3-іс-қимыл бойынша мемлекеттік қызмет көрсету жөніндегі рәсімнің (іс-қимылдың) нәтижесі құжаттарды сараптама комиссиясына жіберу болып табылады;

4) действие 4 – осуществление экспертизы экспертной комиссией – в течение 3 (трех) рабочих дней.
Результатом процедуры (действия) по оказанию государственной услуги по действию 4 является оформление заключения о признании либо об отсутствии культурной ценности и передача ответственному исполнителю;
5) действие 5 – подготовка ответственным исполнителем свидетельства по форме, согласно приложению 1 к Стандарту – в течение 30 (тридцати) минут.
Результатом процедуры (действия) по оказанию государственной услуги по действию 5 является передача свидетельства на рассмотрение руководителю услугодателя;
6) действие 6 – рассмотрение руководителем услугодателя свидетельства, в течение 15 (пятнадцати) минут.
Результатом процедуры (действия) по оказанию государственной услуги по действию 6 является подписание свидетельства руководителем услугодателя и передача работнику услугодателя;
7) действие 7 – осуществление работником услугодателя регистрации результата оказания государственной услуги и направление в «личный кабинет» услугополучателя в форме электронного документа – в течение 15 (пятнадцати) минут.
Результатом процедуры (действия) по оказанию государственной услуги по действию 7 является получение услугополучателем свидетельства через «личный кабинет».
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников)
услугодателя в процессе оказания государственной услуги
6. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) работник услугодателя ответственный за регистрацию заявлений (запросов) на получение государственной услуги;
2) ответственный исполнитель услугодателя за проверку полноты представленных документов;
3) экспертная комиссия;
4) руководитель услугодателя.
7. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры (действия).
При обращении к услугодателю:
1) прием заявления с прилагаемыми документами на оказание государственной услуги работником услугодателя, ответственным за регистрацию заявлений и прием документов.
Выдача копии заявления со штампом регистрации (входящий номер, дата) услугодателя – в течение 15 (пятнадцати) минут в день поступления документов, передача зарегистрированного заявления руководителю услугодателя;
2) рассмотрение зарегистрированного заявления услугополучателя руководителем услугодателя – в день поступления документов;

4) 4-іс-қимыл – сараптама комиссиясының сараптама жүргізуі – 3 (үш) жұмыс күні ішінде.
4-іс-қимыл бойынша мемлекеттік қызмет көрсету жөніндегі рәсімнің (іс-қимылдың) нәтижесі мәдени құндылық ретінде тану немесе жоқтығы туралы қорытындыны рәсімдеу және жауапты орындаушыға беру болып табылады;
5) 5-іс-қимыл – жауапты орындаушының Стандартқа 1-қосымшаға сәйкес нысанда куәлікті әзірлеуі – 30 (отыз) минут ішінде.
5-іс-қимыл бойынша мемлекеттік қызмет көрсету жөніндегі рәсімнің (іс-қимылдың) нәтижесі көрсетілетін қызмет берушінің басшысына куәлікті қарауға беру болып табылады;
6) 6-іс-қимыл – көрсетілетін қызмет беруші басшысының куәлікті қарауы – 15 (он бес) минут ішінде.
6-іс-қимыл бойынша мемлекеттік қызмет көрсету жөніндегі рәсімнің (іс-қимылдың) нәтижесі көрсетілетін қызмет беруші басшысының куәлікке қол қоюы және көрсетілетін қызмет берушінің қызметкеріне беру болып табылады;
7) 7-іс-қимыл – көрсетілетін қызмет беруші қызметкерінің мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін тіркеуі және қызметті алушының «жеке кабинетіне» электрондық құжат нысанында жіберуі – 15 (он бес) минут ішінде.
7-іс-қимыл бойынша мемлекеттік қызмет көрсету жөніндегі рәсімнің (іс-қимылдың) нәтижесі көрсетілетін қызметті алушының «жеке кабинеті» арқылы куәлікті алуы.
3. Мемлекеттiк қызмет көрсету үдерісінде қызмет берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара iс-қимыл тәртiбiн сипаттау
6. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің үдерісінде қатысатын көрсетілетін қызмет берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:
1) мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуға өтініштерді (сұратуларды) тіркеуге жауапты көрсетілетін қызмет берушінің қызметкері;
2) ұсынылған құжаттардың толықтығын тексеретін жауапты орындаушы;
3) сараптама комиссиясы;
4) көрсетілетін қызмет берушінің басшысы.
7. Рәсімдердің (іс-қимылдың) ұзақтығын көрсетумен құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) арасындағы рәсім (әрекеттер) жүйелілігінің сипаттамасы:
Көрсетілетін қызмет берушіге жүгінген жағдайда:
1) көрсетілетін қызмет берушінің өтініштерді тіркеуге және құжаттарды қабылдауға жауапты қызметкерінің көрсетілетін мемлекеттік қызметті көрсетуге арналған өтінішті қоса берілген құжаттарымен қабылдау.
Көрсетілетін қызмет берушінің тіркеу туралы (кіріс нөмірі, күні) мөртабанымен өтініштің көшірмесін беру – құжаттар түскен күні 15 (он бес) минут ішінде, тіркелген өтінішті көрсетілген қызмет берушінің басшысына беру;
2) көрсетілетін қызмет беруші басшысының көрсетілген қызмет алушының тіркелген өтінішін қарауы – құжаттар түскен күні;

3) рассмотрение ответственным исполнителем документов, прикрепленных к заявлению на полноту в соответствии с перечнем, указанным в пункте 9 Стандарта – в течение 1 (одного) рабочего дня;
4) осуществление экспертизы экспертной комиссией – в течение 5 (пяти) рабочих дней;
5) подготовка ответственным исполнителем свидетельства по форме, согласно приложению 1 к Стандарту – в течение 1 (одного) рабочего дня;
6) рассмотрение руководителем услугодателя свидетельства – в течение 1 (одного) рабочего дня;
7) осуществление работником услугодателя выдачи свидетельства услугополучателю – в течение 1 (одного) рабочего дня.
Описание последовательности процедур (действий) указано в блок-схеме прохождения каждой (процедуры) действия, согласно приложению 1 к настоящему Регламенту.
При обращении через портал:
1) действие 1 – прием заявления услугополучателя с прилагаемыми документами на оказание государственной услуги работником услугодателя, ответственным за регистрацию заявлений и прием документов.
Работник услугодателя отображает статус о принятии запроса для оказания государственной услуги с указанием даты получения результата государственной услуги – в течение 15 (пятнадцати) минут, передача зарегистрированного заявления руководителю услугодателя;
2) действие 2 – рассмотрение зарегистрированного заявления услугополучателя руководителем услугодателя, в течение 3 (трех) часов.
3) действие 3 – рассмотрение ответственным исполнителем документов, прикрепленных к заявлению                                         на полноту в соответствии с перечнем, указанным в пункте 9 Стандарта – в течение 1 (одного) часа.
4) действие 4 – осуществление экспертизы экспертной комиссией, в течение 3 рабочих дней.
5) действие 5 – подготовка ответственным исполнителем свидетельства по форме, согласно приложению 1 к Стандарту, в течение 30 (тридцати) минут.
6) действие 6 – рассмотрение руководителем услугодателя свидетельства – в течение 15 (пятнадцати) минут.
7) действие 7 – осуществление работником услугодателя регистрации результата оказания государственной услуги и направление в «личный кабинет» услугополучателя в форме электронного документа – в течение 15 (пятнадцати) минут.
Описание последовательности процедур (действий) указано в блок-схеме прохождения каждой (процедуры) действия, согласно приложению 2 к настоящему Регламенту.
4. Описание порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги
8. Описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) услугодателя и услугополучателя при оказании государственных услуг через портал.

3) жауапты орындаушының өтінішке қоса берілген құжаттарының Стандарттың 9-тармағында көрсетілген тізбеге сәйкес толықтығын қарау – 1 (бір) жұмыс күні ішінде;
4) сараптама комиссиясының сараптама жүргізуі – 5 (бес) жұмыс күні ішінде;
5) жауапты орындаушының Стандартқа 1-қосымшаға сәйкес нысандағы куәлікті әзірлеуі – 1 (бір) жұмыс күні ішінде;
6) көрсетілетін қызмет беруші басшысының куәлікті қарауы – 1 (бір) жұмыс күні ішінде;
7) көрсетілетін қызмет беруші қызметкерінің қызмет алушыға куәлікті беруі – 1 (бір) жұмыс күні ішінде.
Рәсімдердің (іс-қимылдың) жүйелілігінің сипаттамасы осы Регламентке 1-қосымшаға сәйкес әрбір рәсімді (іс-қимылды) өтудің блок-сызбасында көрсетілген.
Портал арқылы жүгінген жағдайда:
1) 1-іс-қимыл көрсетілетін қызмет берушінің өтініштерді тіркеуге және құжаттарды қабылдауға жауапты қызметкерімен көрсетілетін қызмет алушыдан мемлекеттік көрсетілетін қызмет көрсетуге арналған өтінішін қоса берілген құжаттарымен қабылдау.
Көрсетілетін қызмет берушінің қызметкері мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін алу күнін көрсете отырып, мемлекеттік қызмет көрсету үшін сұратуды қабылдағаны туралы мәртебені көрсетеді – 15 (он бес) минут ішінде, тіркелген өтінішті көрсетілетін қызмет берушінің басшысына беру;
2) 2-іс-қимыл - көрсетілетін қызмет беруші басшысының тіркелген өтінішті қарауы – 3 (үш) сағат ішінде;
3) 3-іс-қимыл – көрсетілетін қызмет берушінің жауапты орындаушысының өтінішке қоса берілген құжаттарды Стандарттың 9-тармағында көрсетілген тізбеге сәйкес толықтығын қарауы – 1 (бір) сағат ішінде;
4) 4-іс-қимыл – сараптама комиссиясының сараптама жүргізуі – 3 (үш) жұмыс күні ішінде;
5) 5-іс-қимыл – жауапты орындаушының Стандартқа 1-қосымшаға сәйкес нысандағы куәлікті әзірлеуі – 30 (отыз) минут ішінде;
6) 6-іс-қимыл – көрсетілетін қызмет берушінің басшысымен куәлікті қарауы – 15 (он бес) минут ішінде;
7) 7-іс-қимыл – көрсетілетін қызмет беруші қызметкерінің мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін тіркеп және қызметті алушыға «жеке кабинетіне» электрондық құжат нысанында жіберу – 15 (он бес) минут ішінде.
Рәсімдердің (іс-қимылдардың) жүйелілігінің сипаттамасы осы регламентке 2-қосымшаға сәйкес әрбір рәсімді (іс-қимылды) өтудің блок-сызбасында көрсетілген.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерістерінде ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібінің сипаттамасы
8. Жүгіну тәртібін және көрсетілетін қызмет берушінің портал арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезінде көрсетілетін қызмет беруші мен көрсетілетін қызмет алушы рәсімдерінің (іс-қимылдарының) реттілігін сипаттау.

9. Пошаговые действия и решения услугодателя через информационную систему портала «электронного правительства» (далее – ИC ПЭП) приведены в приложении 2 к настоящему Регламенту (диаграмма № 1 функционального взаимодействия при оказании государственной услуги):
1) услугополучатель осуществляет регистрацию в ИС ПЭП с помощью индивидуального идентификационного номера/бизнес идентификационного номера (далее – ИИН/БИН) и пароля (осуществляется для незарегистрированных получателей в ИС ПЭП);
2) процесс 1 – ввод услугополучателем ИИН/БИН и пароля (процесс авторизации) в ИС ПЭП для получения государственной услуги;
3) условие 1 – проверка в ИС ПЭП подлинности данных о зарегистрированном услугополучателем через ИИН/БИН и пароль;
4) процесс 2 – формирование в ИС ПЭП сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя;
5) процесс 3 – выбор услугополучателем услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение услугополучателем формы (ввод данных) с учетом ее структуры и форматных требований, прикрепление к форме запроса необходимых копий документов в электронном виде, указанных в пункте 9 Стандарта, а также выбор услугополучателем регистрационного свидетельства ЭЦП для удостоверения (подписания) запроса;
6) условие 2 – проверка в ИС ПЭП срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств, а также соответствия идентификационных данных (между ИИН/БИН, указанных в запросе, и ИИН/БИН, указанных в регистрационном свидетельстве ЭЦП);
7) процесс 4 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с неподтверждением подлинности ЭЦП услугополучателя;
8) процесс 5 – удостоверение запроса для оказания услуги посредством ЭЦП услугополучателя и направление электронного документа (запроса) через шлюз электронного правительства (далее – ШЭП) в автоматизированное рабочее место (далее – АРМ) услугодателя для обработки услугодателем;
9) процесс 6 – регистрация электронного документа в АРМ услугодателя;
10) условие 3 – проверка (обработка) услугодателем соответствия приложенных услугополучателем документов, указанных в Стандарте, основаниям для оказания услуги;
11) процесс 7 – получение услугополучателем результата услуги (свидетельство в форме электронного документа), сформированного АРМ услугодателя. Электронный документ формируется с использованием ЭЦП руководителя услугодателя.

9. Көрсетілетін қызмет берушінің «электрондық үкімет» порталының ақпараттық жүйесі (бұдан әрі – ЭҮП АЖ) арқылы шешімі мен қадамдық іс-қимылы осы Регламентке 2-қосымшада көрсетілген (мемлекеттік қызмет көрсету кезінде функционалдық өзара іс-қимылдардың № 1 диаграммасы):
1) көрсетілетін қызмет алушы өзінің жеке сәйкестендіру нөмірі/бизнес сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – ЖСН/БСН) және пароль арқылы ЭҮП АЖ тіркеуді жүзеге асырады (ЭҮП АЖ тіркелмеген алушылар үшін жүзеге асырылады);
2) 1-үдеріс – көрсетілетін мемлекеттік қызмет алу үшін көрсетілетін қызмет алушының ЖСН/БСН және паролін ЭҮП АЖ енгізуі;
3) 1-шарт–жеке ЖСН/БСН және пароль арқылы тiркелген көрсетілетін қызмет алушы деректерінің дұрыстығын ЭҮП АЖ тексеру;
4) 2-үдеріс – ЭҮП АЖ көрсетілетін қызметті алушы деректерінде бұзушылықтардың болуына байланысты авторландырудан бас тарту туралы хабарламасын құру;
5) 3-үдеріс – көрсетілетін қызмет алушының осы Регламентте көрсетілген қызметті таңдауы, қызмет көрсету үшін сұраным нысанын экранға шығару және оның құрылымы мен нысандық талаптарын ескере отырып сұраным нысанына Стандарттың 9-тармағында көрсетілген қажетті құжаттардың көшірмелерін электрондық түрде бекіте отырып көрсетілетін қызметті алушының нысанды толтыруы (деректерді енгізуі), сондай-ақ сұранымды куәландыру (қол қою) үшін көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ тіркеу куәлігін таңдауы;
6) 2-шарт – ЭҮП АЖ ЭЦҚ тіркеу куәлігінің қызмет ету мерзімін және тізімде қайтарылған (күшін жойған) тіркеу куәліктерінің болмауын, сондай-ақ (сұранымда көрсетілген ЖСН/БСН мен ЭЦҚ тіркеу куәлігінде көрсетілген ЖСН/БСН арасындағы) сәйкестендіру деректерінің сәйкестігін тексеру;
7) 4-үдеріс – көрсетілетін қызмет алушының ЭЦҚ деректерінің расталмауына байланысты бас тарту туралы хабарламасын құру;
8) 5-үдеріс – сұранымды куәландыру (қол қою) үшін көрсетілетін қызмет алушының ЭЦҚ арқылы қызмет көрсету және көрсетілетін қызмет алушының электрондық құжатты (сұранымды) өңдеу үшін электрондық үкімет шлюзі (бұдан әрі – ЭҮШ) арқылы көрсетілетін қызмет берушінің автоматтандырылған жұмыс орнына (бұдан әрі – АЖО) жіберу;
9) 6-үдеріс – көрсетілетін қызмет берушінің АЖО электрондық құжатты тіркеу;
10) 3-шарт – көрсетілетін қызмет берушінің көрсетілетін қызмет алушының қоса берілген құжаттарының Стандартта көрсетілген көрсетілетін қызмет негіздемелеріне сәйкестігін тексеруі (өңдеуі);
11) 7-үдеріс – көрсетілетін қызмет алушының көрсетілетін қызмет берушінің АЖО қалыптастырылған қызмет нәтижесін (электрондық құжат нысанындағы куәлікті) алуы. Электрондық құжат көрсетілетін қызмет беруші басшысының ЭЦҚ пайдалануы арқылы қалыптастырылады.

11. Пошаговые действия и решения услугодателя приведены в приложении 3 к настоящему Регламенту (диаграмма № 2 функционального взаимодействия при оказании государственной услуги):
1) процесс 1 – ввод ответственным лицом услугодателя в АРМ услугодателя ИИН/БИН и пароля (процесс авторизации) для оказания услуги;
2) процесс 2 – выбор ответственным лицом услугодателя услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и ввод ответственным лицом данных услугополучателя;
3) процесс 3 – направление запроса через ШЭП в государственную базу данных «Физические лица»/государственную базу данных «Юридические лица» (далее – ГБД ФЛ/ГБД ЮЛ) о данных услугополучателя;
4) условие 1 – проверка наличия данных услугополучателя в ГБД ФЛ/ГБД ЮЛ;
5) процесс 4 – формирование сообщения о невозможности получения данных в связи с отсутствием данных услугополучателя в ГБД ФЛ/ГБД ЮЛ;
6) процесс 5 – заполнение ответственным лицом формы запроса в части отметки о наличии документов в бумажной форме и сканирование документов, предоставленных услугополучателем, прикрепление их к форме запроса и удостоверение посредством ЭЦП заполненной формы (введенных данных) запроса на оказание услуги;
7) процесс 6 – регистрация электронного документа в АРМ услугодателя;
8) условие 2 – проверка (обработка) услугодателем соответствия приложенных документов, указанных в Стандарте, основаниям для оказания услуги;
9) процесс 7 – получение услугополучателем результата услуги (свидетельство в форме электронного документа, распечатывается и заверяется печатью и подписью руководителя услугодателя), сформированного АРМ услугодателя. Электронный документ формируется с использованием ЭЦП руководителя услугодателя.
Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги и порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложениям 45 к настоящему Регламенту.
Приложение 1
к Регламенту государственной услуги
«Выдача свидетельства на право временного
вывоза культурных ценностей»
Блок-схема прохождения процедуры (действия) с указанием длительности процедуры
(действия) при обращении к услугодателю
Приложение 2
к Регламенту государственной услуги
«Выдача свидетельства на право временного
вывоза культурных ценностей»
Блок-схема прохождения процедур (действия) с указанием длительности процедуры
(действия) при обращении через портал
Приложение 3
к Регламенту государственной услуги
«Выдача свидетельства на право временного
вывоза культурных ценностей»
Диаграмма № 1 функционального взаимодействия при оказании
государственной услуги через ПЭП
Приложение 4
к Регламенту государственной услуги
«Выдача свидетельства на право временного
вывоза культурных ценностей»
Диаграмма № 2 функционального взаимодействия при оказании
государственной услуги через услугодателя
Таблица. Условные обозначения:
Приложение 5
к Регламенту государственной услуги
«Выдача свидетельства на право временного
вывоза культурных ценностей»
Справочник
бизнес-процессов оказания государственной услуги
«Выдача свидетельства на право временного вывоза
культурных ценностей» при обращении к услугодателю
Приложение 6
к Регламенту государственной услуги
«Выдача свидетельства на право временного
вывоза культурных ценностей»
Справочник
бизнес-процессов оказания государственной услуги
«Выдача свидетельства на право временного вывоза
культурных ценностей» при обращении через портал
Условные обозначения
Приложение 2
к постановлению акимата
города Астаны
от 29 сентября 2014 года № 105-1613
Регламент государственной услуги
«Согласование проведения научно-реставрационных работ
на памятниках истории и культуры местного значения»

11. Көрсетілетін қызмет берушінің шешімі мен қадамдық іс-қимылы осы Регламентке 3-қосымшада көрсетілген (мемлекеттік қызмет көрсету кезінде функционалдық өзара іс-қимылдардың № 2 диаграммасы):
1) 1-үдеріс – қызмет көрсету үшін көрсетілетін қызмет берушінің АЖО көрсетілетін қызмет берушінің жауапты тұлғамен ЖСН/БСН және паролін (авторизациялау үдерісі) енгізу;
2) 2-үдеріс – көрсетілетін қызмет берушінің жауапты тұлғасының осы Регламентте көрсетілген қызметті таңдауы, қызмет көрсетуге арналған сауал нысанын экранға шығару және жауапты тұлғамен деректерiн енгiзу;
3) 3-үдеріс – көрсетілетін қызмет алушының деректері туралы сұранымды ЭҮП арқылы «Жеке тұлға» мемлекеттік деректер базасына/«Заңды тұлға» мемлекеттік деректер базасына (бұдан әрі – ЖТМДБ/ЗТМДБ) жіберу;
4) 1-шарт – көрсетілетін қызмет алушы деректерінің бар болуын ЖТМДБ/ЗТМДБ тексеру;
5) 4-үдеріс – көрсетілетін қызмет алушының ЖТМДБ/ЗТМДБ деректерінің болмауына байланысты бас тарту туралы хабарламасын қалыптастыру;
6) 5-үдеріс – жауапты тұлғаның көрсетілген қызмет алушы ұсынған қағаз нысандағы құжаттарының және сканерленген құжаттарының бар екендігі туралы белгі қою бөлігінде сұраным нысанын толтыруы, оларды сұраным нысанына тіркеу және қызмет көрсетуге арналған сұранымның толтырылған нысанын (енгізілген деректерді) ЭЦҚ куәландыруы.
7) 6-үдеріс – қызмет берушінің АЖО электрондық құжатты тіркеу;
8) 2-шарт – көрсетілетін қызмет берушінің көрсетілетін қызмет алушының қоса берілген құжаттарының Стандартта көрсетілген көрсетілетін қызмет негіздемелеріне сәйкестігін тексеруі (өңдеуі);
9) 7-үдеріс – көрсетілетін қызмет алушының қызмет берушінің АЖО қалыптастырылған қызмет нәтижесін (электрондық құжат нысанындағы куәлік, басып шығарылады және көрсетілетін қызметті беруші басшысының мөрімен және қолымен куәландырылады) алуы. Электрондық құжат көрсетілетін қызмет беруші басшысының ЭЦҚ пайдалану арқылы қалыптастырылады.
Мемлекеттік қызмет көрсету барысында көрсетілетін қызмет берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара және мемлекеттік қызмет көрсету барысында ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібінің толық сипаттамасы осы Регламентке 45-қосымшаларға сәйкес мемлекеттік қызмет көрсету рәсімдерінің (іс-қимылдарының) жүйелілігінің, бизнес-үдерістерінің анықтамалығында көрсетіледі.
«Мәдени құндылықтарды
уақытша әкету құқығына куәлiк
беру» мемлекеттiк көрсетілетін
қызмет регламентiне
1-қосымша
Қызмет берушіге жүгінген жағдайда рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығын көрсете отырып, рәсімді (іс-қимылды) өтудің блок-сызбасы
«Мәдени құндылықтарды
уақытша әкету құқығына куәлiк
беру» мемлекеттiк көрсетілетін
қызмет регламентiне
2-қосымша
Порталға жүгінген жағдайда рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығын көрсете отырып, рәсімді (іс-қимылды) өтудің блок-сызбасы
«Мәдени құндылықтарды
уақытша әкету құқығына куәлiк
беру» мемлекеттiк көрсетілетін
қызмет регламентiне
2-қосымша
ЭҮП арқылы мемлекеттік қызмет көрсетуде фунционалдық өзара іс-қимылдың № 1 диаграммасы
«Мәдени құндылықтарды
уақытша әкету құқығына куәлiк
беру» мемлекеттiк көрсетілетін
қызмет регламентiне
4-қосымша
Қызмет беруші арқылы мемлекеттік қызмет көрсетуде функционалдық өзара іс-қимылдың № 2 диаграммасы
Кесте. Шартты белгілер:
Бастапқы хабарлама
Аяқталу хабарлама
Аралық хабарлама
Қарапайым аяқталу оқиғалар
Қате
Ақпараттық жүйе
Үдеріс
Шарт
Хабарлама ағымы
Басқару ағымы
Соңғы тұтынушыға ұсынылатын электрондық құжат
«Мәдени құндылықтарды
уақытша әкету құқығына куәлiк
беру» мемлекеттiк көрсетілетін
қызмет регламентiне
5-қосымша
Қызмет берушіге жүгінген жағдайда
«Мәдени құндылықтарды уақытша әкету құқығына куәлік беру» мемлекеттік қызмет көрсету бизнес-үдерісінің анықтамалығы
«Мәдени құндылықтарды
уақытша әкету құқығына куәлiк
беру» мемлекеттiк көрсетілетін
қызмет регламентiне
6-қосымша
Порталға жүгінген жағдайда «Мәдени құндылықтарды уақытша әкету құқығына куәлік беру» мемлекеттік қызмет көрсету бизнес-үдерісінің анықтамалығы
____________________
Шартты белгілер:
– мемлекеттік қызмет көрсетудің басы немесе аяғы;
– көрсетілетін қызмет беруші рәсімдерінің (іс-қимылының) атауы;
– таңдау нұсқасы;
– келесі рәсімге (іс-қимылға) ауысу.
Астана қаласы әкімдігінің
2014 жылғы 29 қыркүйектегі
№ 105-1613 қаулысына
2–қосымша
«Жергілікті маңызы бар тарих және мәдениет ескерткіштеріне
ғылыми-реставрациялау жұмыстарын жүргізуге келісім беру»
мемлекеттік қызмет көрсету регламенті

1. Общие положения
1. Государственная услуга «Согласование проведения научно-реставрационных работ на памятниках истории и культуры местного значения» (далее – государственная услуга) оказывается государственным учреждением «Управление культуры города Астаны» (далее – услугодатель), в том числе через веб-портал «электронного правительства» www.egov.kz (далее – портал), в соответствии Стандарта государственной услуги «Согласование проведения научно-реставрационных работ на памятниках истории и культуры местного значения», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 24 февраля 2014 года № 140 «Об утверждении стандартов государственных услуг в области культуры» (далее – Стандарт).
2. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и бумажная.
3. Результат государственной услуги – согласование проведения научно-реставрационных работ на памятниках истории и культуры местного значения.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная и бумажная.
2. Описание порядка действий структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является заявление в произвольной форме или запрос в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) услугополучателя, с приложением пакета документов согласно перечню, указанному пунктом 9 Стандарта.
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность ее выполнения.
При обращении к услугодателю:
1) действие 1 – прием заявления с прилагаемыми документами на оказание государственной услуги работником услугодателя, ответственным за регистрацию заявлений и прием документов.
Выдача копии заявления со штампом регистрации (входящий номер, дата) услугодателя – в течение 15 (пятнадцати) минут в день поступления документов, а зарегистрированное заявление передается руководителю услугодателя;
Результатом процедуры (действия) по оказанию государственной услуги по действию 1 является регистрация заявления с прилагаемыми документами и передача на рассмотрение руководителю услугодателя;
2) действие 2 – рассмотрение зарегистрированного заявления услугополучателя руководителем услугодателя – в день поступления документов.
Результатом процедуры (действия) по оказанию государственной услуги по действию 2 является визирование заявления руководителем услугодателя и передача ответственному исполнителю;

1. Жалпы ережелер
1. «Жергілікті маңызы бар тарих және мәдениет ескерткіштеріне ғылыми реставрациялау жұмыстарын жүргізуге келісім беру» электрондық мемлекеттiк көрсетілетін қызметті (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) «Мәдениет саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарттарын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 24 ақпандағы № 140 қаулысымен бекітілген «Жергілікті маңыздағы мәдениет және тарихи ескерткіштерге ғылыми-реставрациялау жұмысын жүргізуге келісім беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына (бұдан әрі – Стандарт) «Астана қаласының Мәдениет басқармасы» мемлекеттік мекемесі (бұдан әрi – көрсетілетін қызмет беруші) көрсетеді, сондай-ақ www.e.gov.kz «электрондық үкімет» веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы көрсетіледі.
2. Мемлекеттiк көрсетілетін қызмет нысаны: электрондық (iшiнара автоматтандырылған) және қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесі: жергілікті маңызы бар тарих және мәдениет ескерткіштеріне ғылыми-реставрациялау жұмыстарын жүргізуге келісім беру.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін беру нысаны: электрондық және қағаз түрінде.
Мемлекеттiк көрсетілетін қызмет үдерісінде қызмет берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) iс-қимылдар тәртiбiн сипаттау
4. Стандарттың 9-тармағында көрсетілген тізбеге сәйкес құжаттар топтамасы қоса берілген, еркін нысандағы өтініш немесе қызмет алушының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжат нысанындағы сұрату мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімді (іс-қимылды) бастауға негіздеме болып табылады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оны орындау ұзақтығы.
Көрсетілетін қызмет берушіге жүгінген жағдайда:
1) 1-іс-қимыл – көрсетілетін қызмет берушінің өтініштерді тіркеуге және құжаттарды қабылдауға жауапты қызметкерінің көрсетілетін қызмет алушыдан мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсетуге өтінімін қоса тіркелген құжаттарымен қабылдау.
Көрсетілетін қызмет берушінің тіркеу (кіріс нөмірі, күні) мөртабаны бар өтініштің көшірмесін беру – құжаттар түскен күні 15 (он бес) минут ішінде, ал тіркелген өтініш көрсетілетін қызмет берушінің басшысына беріледі.
1-іс-қимыл бойынша мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімнің (іс-қимылдың) нәтижесі өтінішті қоса берілген құжаттарымен тіркеу және көрсетілетін қызмет берушінің басшысына қарауға беру болып табылады;
2) 2-іс-қимыл – көрсетілетін қызмет беруші басшысының көрсетілетін қызмет алушының тіркелген өтінішін қарауы – құжаттар түскен күні.
2-іс-қимыл бойынша көрсетілетін мемлекеттік қызмет бойынша рәсімнің (іс-қимылдың) нәтижесі көрсетілетін қызмет беруші басшысының өтінішке қол қоюы және жауапты орындаушыға беруі болып табылады;

3) действие 3 – рассмотрение ответственным исполнителем документов, прикрепленных к заявлению, на полноту в соответствии с перечнем, указанным в пункте 9 Стандарта – в течение 12 (двенадцати) рабочих дней;
Результатом процедуры (действия) по оказанию государственной услуги по действию 3 является подготовка государственной услуги и передача на рассмотрение руководителю услугодателя.
4) действие 4 – рассмотрение руководителем услугодателя государственную услугу – в течение 1 (одного) рабочего дня.
Результатом процедуры (действия) по оказанию государственной услуги по действию 4 является подписание руководителем услугодателя государственной услуги и передача работнику услугодателя;
5) действие 5 – осуществление работником услугодателя регистрации государственной услуги – в течение 1 (одного) рабочего дня.
Результатом процедуры (действия) по оказанию государственной услуги по действию 5 получение услугополучателем государственной услуги.
При обращении через портал:
1) действие 1 – прием заявления с прилагаемыми документами на оказание государственной услуги работником услугодателя, ответственным за регистрацию заявлений и прием документов.
Работник услугодателя отображает статус о принятии запроса для оказания государственной услуги с указанием даты получения результата государственной услуги – в течение 15 (пятнадцати) минут, передача зарегистрированного заявления руководителю услугодателя;
Результатом процедуры (действия) по оказанию государственной услуги по действию 1 является отображение статуса о принятии запроса с прилагаемыми документами для оказания государственной услуги с указанием даты получения результата государственной услуги и передача на рассмотрение руководителю услугодателя;
2) действие 2 – рассмотрение зарегистрированного заявления услугополучателя руководителем услугодателя – в течение 3 (трех) часов.
Результатом процедуры (действия) по оказанию государственной услуги по действию 2 является визирование заявления руководителем услугодателя и передача ответственному исполнителю;
3) действие 3 – рассмотрение ответственным исполнителем документов, прикрепленных к заявлению, на полноту в соответствии с перечнем, указанным в пункте 9 Стандарта – в течение 7 (семи) рабочих дней;
Результатом процедуры (действия) по оказанию государственной услуги по действию 3 является подготовка государственной услуги и передача на рассмотрение руководителю услугодателя.

3) 3-іс-қимыл – көрсетілетін қызмет берушінің жауапты орындаушысының өтінішке қоса берілген құжаттарды Стандарттың 9-тармағында көрсетілген тізбеге сәйкес толықтығын қарауы – 12 (он екі) жұмыс күні ішінде.
3-іс-қимыл бойынша мемлекеттік көрсетілетін қызмет бойынша рәсімнің (іс-қимылдың) нәтижесі мемлекеттік көрсетілетін қызметті дайындау және көрсетілетін қызмет берушінің басшысына беру болып табылады;
4) 4-іс-қимыл – көрсетілетін қызмет беруші басшысының мемлекеттік көрсетілетін қызметті қарауы – 1 (бір) жұмыс күні ішінде.
4-іс-қимыл бойынша мемлекеттік көрсетілетін қызмет бойынша рәсімнің (іс-қимылдың) нәтижесі көрсетілетін қызмет беруші басшысының мемлекеттік көрсетілетін қызметке қол қоюы және көрсетілетін қызмет берушінің қызметкеріне беру болып табылады;
5) 5-іс-қимыл – көрсетілетін қызмет беруші қызметкерінің мемлекеттік көрсетілетін қызметті тіркеуі – 1 (бір) жұмыс күні ішінде.
5–іс-қимыл бойынша мемлекеттік көрсетілетін қызмет бойынша рәсімдердің (іс-қимылдардың) нәтижесі көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуы болып табылады.
Портал арқылы жүгінген жағдайда:
1) 1-іс-қимыл – көрсетілетін қызмет берушінің өтініштерді тіркеуге және құжаттарды қабылдауға жауапты қызметкерінің мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсетуге арналған өтінішті қоса берілген құжаттарымен қабылдауы.
Көрсетілетін қызмет берушінің қызметкері мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін алу күнін көрсете отырып, мемлекеттік көрсетілетін қызмет үшін сұратуды қабылдағаны туралы мәртебені көрсетеді – 15 (он бес) минут ішінде, тіркелген өтінішті көрсетілетін қызмет берушінің басшысына беру;
1-іс-қимыл бойынша мемлекеттік көрсетілетін қызмет бойынша рәсімнің (іс-қимылдың) нәтижесі мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін алу күні көрсетіле отырып, мемлекеттік қызмет көрсету үшін қоса берілген құжаттарымен сұратудың қабылданғаны туралы мәртебені көрсету және көрсетілетін қызмет берушінің басшысына қарауға беру болып табылады;
2) 2-іс-қимыл – көрсетілетін қызмет беруші басшысының көрсетілген қызмет алушының тіркелген өтінішін қарауы – 3 (үш) сағат ішінде.
2–іс-қимыл бойынша мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімнің (іс-қимылдың) нәтижесі көрсетілетін қызмет беруші басшысының қол қоюы және жауапты орындаушыға беру болып табылады;
3) 3-іс-қимыл – көрсетілетін қызмет берушінің жауапты орындаушысының өтінішке қоса берілген құжаттарды Стандарттың 9-тармағында көрсетілген тізбеге сәйкес толықтығын қарауы – 7 (жеті) жұмыс күні ішінде.
3-іс-қимыл бойынша мемлекеттік көрсетілетін қызмет бойынша рәсімнің (іс-қимылдың) нәтижесі мемлекеттік көрсетілетін қызметті дайындау және көрсетілетін қызмет берушінің басшысына беру болып табылады;

4) действие 4 – рассмотрение руководителем услугодателя государственной услуги – в течение 15 (пятнадцати) минут.
Результатом процедуры (действия) по оказанию государственной услуги по действию 4 является подписание руководителем услугодателя государственной услуги и передача работнику услугодателя.
5) действие 5 – осуществление работником услугодателя регистрации результата оказания государственной услуги и направление в «личный кабинет» услугополучателя в форме электронного документа – в течение 15 (пятнадцати) минут.
Результатом процедуры (действия) по оказанию государственной услуги по действию 5 получение услугополучателем государственной услуги через «личный кабинет».
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
6. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) работник услугодателя – ответственный за регистрацию заявлений (запросов) на получение государственных услуг;
2) руководитель услугодателя;
3) ответственный исполнитель услугодателя за рассмотрение документов и подготовка результата государственной услуги.
7. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры (действия).
При обращении к услугодателю:
1) прием заявления с прилагаемыми документами на оказание государственной услуги работником услугодателя, ответственным за регистрацию заявлений и прием документов, в день поступления заявления.
Выдача копии заявления со штампом регистрации (входящий номер, дата) услугодателя – в течение 15 (пятнадцати) минут в день поступления документов, передача зарегистрированного заявления руководителю услугодателя;
2) рассмотрение зарегистрированного заявления услугополучателя руководителем услугодателя – в день поступления документов;
3) рассмотрение ответственным исполнителем документов, прикрепленных к заявлению, на полноту в соответствии с перечнем, указанном в пункте 9 Стандарта – в течение 12 (двенадцати) рабочих дней;
4) рассмотрение руководителем услугодателя государственной услуги – в течение 1 (одного) рабочего дня;
5) осуществление работником услугодателя выдачи государственной услуги услугополучателю – в течение 1 (одного) рабочего дня;
Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры (действия) приведены в приложении 1 к настоящему Регламенту.
При обращении через портал:

4) 4-іс-қимыл – көрсетілетін қызмет беруші басшысының мемлекеттік көрсетілетін қызметті қарауы – 15 (он бес) минут ішінде.
4-іс-қимыл бойынша мемлекеттік көрсетілетін қызмет бойынша рәсімнің (іс-қимылдың) нәтижесі көрсетілетін қызмет беруші басшысының мемлекеттік көрсетілетін қызметке қол қоюы және көрсетілетін қызмет берушінің қызметкеріне беру болып табылады;
5) 5-іс-қимыл – көрсетілетін қызмет беруші қызметкерінің мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін тіркеп және көрсетілетін қызмет алушыға «жеке кабинетіне» электрондық құжат нысанында жіберу – 15 (он бес) минут ішінде.
5-іс-қимыл бойынша мемлекеттік көрсетілетін қызмет бойынша рәсімнің (іс-қимылдың) нәтижесі көрсетілетін қызмет алушының «жеке кабинеті» арқылы мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуы.
3. Мемлекеттiк көрсетілетін қызмет үдерісінде көрсетілетін қызмет берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара iс-қимыл тәртiбiн сипаттау
6. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің процесіне қатысатын көрсетілетін қызмет берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:
1) мемлекеттік көрсетілетін қызмет алуға өтініштерді (сұратуларды) тіркеуге жауапты көрсетілетін қызмет берушінің қызметкері;
2) көрсетілетін қызмет берушінің басшысы;
3) құжаттарды қарауға және мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін дайындауға жауапты көрсетілетін қызмет берушінің орындаушысы.
7. Рәсімдердің (іс-қимылдың) ұзақтығын көрсетумен құрылымдық бөлімшелердің (қызметкерлердің) арасындағы рәсім (іс-қимыл) жүйелілігінің сипаттамасы.
Көрсетілетін қызмет берушіге жүгінген жағдайда:
1) көрсетілетін қызмет берушінің өтініштерді тіркеуге және құжаттарды қабылдауға жауапты қызметкерінің мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсетуге арналған өтінішті қоса берілген құжаттарымен қабылдауы.
Көрсетілетін қызмет берушінің тіркеу туралы (кіріс нөмірі, күні) мөртабанымен өтініштің көшірмесін беру – құжаттар түскен күні 15 (он бес) минут ішінде, тіркелген өтінішті көрсетілген қызмет берушінің басшысына беру;
2) көрсетілетін қызмет беруші басшысының көрсетілген қызмет алушының тіркелген өтінішін қарау – құжаттар түскен күні;
3) жауапты орындаушының өтінішке қоса берілген құжаттарды Стандарттың 9-тармағында көрсетілген тізбеге сәйкес толықтығын қарау – 12 (он екі) жұмыс күні ішінде.
4) көрсетілетін қызмет беруші басшысының мемлекеттік көрсетілетін қызметті қарауы – 1 (бір) жұмыс күні ішінде;
5) көрсетілетін қызмет беруші қызметкерінің мемлекеттік көрсетілетін қызметті тіркеу – 1 (бір) жұмыс күні ішінде.
Құрылымдық бөлімшелердің (қызметкерлердің) арасындағы рәсімдердің (іс-қимылдың) жүйелілігінің сипаттамасы әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығын көрсетумен осы регламентке 1-қосымшада көрсетілген.
Портал арқылы жүгінген жағдайда:

1) прием заявления с прилагаемыми документами на оказание государственной услуги работником услугодателя, ответственным за регистрацию заявлений и прием документов.
Работник услугодателя отображает статус о принятии запроса для оказания государственной услуги с указанием даты получения результата государственной услуги – в течение 15 (пятнадцати) минут, передача зарегистрированного заявления руководителю услугодателя;
2) рассмотрение зарегистрированного заявления услугополучателя руководителем услугодателя – в течение 3 (трех) часов.
3) рассмотрение ответственным исполнителем документов, прикрепленных к заявлению, на полноту в соответствии с перечнем, указанном в пункте 9 Стандарта – в течение 7 (семи) рабочих дней;
4) рассмотрение руководителем услугодателя государственной услуги – в течение 15 (пятнадцати) минут.
5) осуществление работником услугодателя регистрации результата оказания государственной услуги и направление в «личный кабинет» услугополучателя в форме электронного документа – в течение 15 (пятнадцати) минут.
Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры (действия) приведены в приложении 2 к настоящему Регламенту.
4. Описание порядка использования информационных систем
в процессе оказания государственной услуги
8. Описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) услугодателя и услугополучателя при оказании государственных услуг через портал.
9. Пошаговые действия и решения при обращении услугополучателя через информационную систему портала электронного правительства (далее – ИС ПЭП) приведены в приложении 2 к настоящему Регламенту (диаграмма № 1 функционального взаимодействия при оказании государственной услуги):
1) услугополучатель осуществляет регистрацию на ПЭП с помощью индивидуального идентификационного номера/бизнес идентификационного номера (далее – ИИН/БИН) и пароля (осуществляется для незарегистрированных получателей на ПЭП);
2) процесс 1 – ввод услугополучателем ИИН/БИН и пароля (процесс авторизации) на ПЭП для получения государственной услуги;
3) условие 1 – проверка на ПЭП подлинности данных о зарегистрированном услугополучателем через БИН/ИИН и пароля;
4) процесс 2 – формирование ПЭП сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя;
5) процесс 3 – выбор услугополучателем услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение получателем формы (ввод данных) с учетом ее структуры и форматных требований, прикрепление к форме запроса необходимых копий документов в электронном виде, указанных в пункте 9 Стандарта, а также выбор услугополучателем регистрационного свидетельства ЭЦП для удостоверения (подписания) запроса;

1) Өтініштерді тіркеуге және құжаттарды қабылдауға жауапты көрсетілетін қызмет беруші қызметкерінің мемлекеттік көрсетілетін қызметке өтінішті қоса берілген құжаттарымен қабылдауы.
Көрсетілетін қызмет берушінің қызметкері мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін алу күнін көрсетумен, мемлекеттік көрсетілетін қызмет үшін сұратуды қабылдағаны туралы мәртебені көрсетеді – 15 (он бес) минут ішінде, тіркелген өтінішті көрсетілетін қызмет берушінің басшысына береді;
2) көрсетілетін қызмет беруші басшысының тіркелген өтінішті қарауы – 3 (үш) сағат ішінде.
3) көрсетілетін қызмет берушінің жауапты орындаушысының өтінішке қоса берілген құжаттардың Стандарттың 9-тармағында көрсетілген тізбеге сәйкес толықтығын қарауы – 7 (жеті) жұмыс күні ішінде.
4) көрсетілетін қызмет беруші басшысының мемлекеттік көрсетілетін қызметті қарауы – 15 (он бес) минут ішінде.
5) көрсетілетін қызмет беруші қызметкерінің мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін тіркеуі және көрсетілетін қызмет алушыға «жеке кабинет» арқылы электрондық құжат нысанында жіберуі – 15 (он бес) минут ішінде.
Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығын көрсетумен құрылымдық бөлімшелердің (қызметкерлердің) арасындағы рәсімдердің (іс-қимылдың) жүйелілігінің сипаттамасы осы регламентке 2-қосымшада көрсетілген.
4. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет үдерістерінде ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібінің сипаттамасы
8. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті жүгіну тәртібін және портал арқылы көрсетілген кезде көрсетілетін қызмет алушы рәсімдерінің (іс-қимылдарының) жүйелілігін сипаттау.
9. Көрсетілетін қызмет алушының электрондық үкімет порталының ақпараттық жүйесі (бұдан әрі – ЭҮП АЖ) арқылы өтініш берген кездегі шешімі мен қадамдық іс-қимылы осы регламентке 2-қосымшада көрсетілген (мемлекеттік көрсетілетін қызмет кезінде функционалдық өзара іс-қимылдың № 1 диаграммасы).
1) көрсетілетін қызмет алушы өзінің жеке сәйкестендіру нөмірі/бизнес сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – ЖСН/БСН) және пароль арқылы ЭҮП АЖ тіркеуді жүзеге асырады (ЭҮП АЖ тіркелмеген алушылар үшін жүзеге асырылады);
2) 1-үдеріс – мемлекеттік қызметті алу үшін көрсетілетін қызмет алушының ЖСН/БСН және паролін ЭҮП АЖ енгізу;
3) 1-шарт – жеке сәйкестендiру нөмiрi және пароль арқылы тiркелген көрсетілетін қызмет алушы деректерінің дұрыстығын ЭҮП АЖ тексеру;
4) 2-үдеріс – ЭҮП АЖ көрсетілетін қызмет алушының деректерінде бұзушылықтардың болуына байланысты авторландырудан бас тарту туралы хабарламасын қалыптастыру;
5) 3-үдеріс – көрсетілетін қызмет алушымен осы Регламентінде көрсетілген қызметті таңдау, қызмет көрсету үшін сұраным нысанын экранға шығару және оның құрылымы мен нысандық талаптарын ескере отырып сұраным нысанына Стандарттың 9-тармағына көрсетілген қажетті құжаттардың көшірмелерін электрондық түрде бекіте отырып көрсетілетін қызмет алушының нысанды толтыруы (деректерді енгізу), сондай-ақ сұранымды куәландыру (қол қою) үшін көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ тіркеу куәлігін таңдауы;

6) условие 2 – проверка на ПЭП срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств, а также соответствия идентификационных данных (между ИИН/БИН, указанных в запросе, и ИИН/БИН, указанных в регистрационном свидетельстве ЭЦП);
7) процесс 4 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с неподтверждением подлинности ЭЦП услугополучателя;
8) процесс 5 – удостоверение запроса для оказания услуги посредством ЭЦП услугополучателя и направление электронного документа (запроса) через шлюз электронного правительства (далее – ШЭП) в автоматизированное рабочее место (далее – АРМ) услугодателя для обработки услугодателем;
9) процесс 6 – регистрация электронного документа в АРМ услугодателя;
10) условие 3 – проверка (обработка) услугодателем соответствия приложенных получателем документов, указанных в Стандарте, основаниям для оказания услуги;
11) процесс 7 – получение услугополучателем результата услуги, сформированного АРМ услугодателя. Электронный документ формируется с использованием ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
Пошаговые действия и решения услугодателя через услугодателя приведены в приложении 3 к настоящему Регламенту (диаграмма № 2 функционального взаимодействия при оказании государственной услуги):
1) процесс 1 – ввод сотрудником услугодателя в АРМ услугодателя ИИН/БИН и пароля (процесс авторизации) для оказания услуги;
2) процесс 2 – выбор сотрудником услугодателя услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и ввод сотрудником услугодателя данных получателя;
3) процесс 3 – направление запроса через ШЭП в государственную базу данных «Физические лица»/государственную базу данных «Юридические лица» (далее – ГБД ФЛ/ГБД ЮЛ) о данных услугополучателя;
4) условие 1 – проверка наличия данных услугополучателя в ГБД ФЛ/ГБД ЮЛ;
5) процесс 4 – формирование сообщения о невозможности получения данных в связи с отсутствием данных услугополучателя в ГБД ФЛ/ГБД ЮЛ;
6) процесс 5 – заполнение сотрудником услугодателя формы запроса в части отметки о наличии документов в бумажной форме и сканирование документов, предоставленных услугополучателем, прикрепление их к форме запроса и удостоверение посредством ЭЦП заполненной формы (введенных данных) запроса на оказание услуги;
7) процесс 6 – регистрация электронного документа в АРМ услугодателя;

6) 2-шарт – ЭҮП АЖ ЭЦҚ тіркеу куәлігінің қызмет ету мерзімін және тізімде қайтарылған (күшін жойған) тіркеу куәліктерінің болмауын, сондай-ақ (сұранымда көрсетілген ЖСН/БСН мен ЭЦҚ тіркеу куәлігінде көрсетілген ЖСН/БСН арасындағы) сәйкестендіру деректерінің сәйкестігін тексеру;
7) 4-үдеріс – көрсетілетін қызмет алушының ЭЦҚ деректерінің расталмауына байланысты бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
8) 5-үдеріс – сұранымды куәландыру (қол қою) үшін көрсетілетін қызмет алушының ЭЦҚ арқылы қызмет көрсету және көрсетілетін қызмет алушының электрондық құжатты (сұранымды) өңдеу үшін электрондық үкімет шлюзі (бұдан әрі – ЭҮШ) арқылы қызмет берушінің автоматтандырылған жұмыс орнына (бұдан әрі – АЖО) жіберу;
9) 6-үдеріс – көрсетілетін қызмет берушінің АЖО электрондық құжатты тіркеу;
10) 3-шарт – көрсетілетін қызмет берушінің көрсетілетін қызмет алушының қоса берген құжаттарының қызмет көрсету үшін негіз болатын Стандартта көрсетілген құжаттарға сәйкестігін тексеруi (өңдеуі);
11) 7-үдеріс – көрсетілетін қызмет алушының көрсетілетін қызмет берушінің АЖО қалыптастырылған қызмет нәтижесін (электрондық құжат нысанындағы куәлік) алуы. Электрондық құжат көрсетілетін қызмет беруші басшысының ЭЦҚ пайдалану арқылы қалыптастырылады.
11. Көрсетілетін қызмет берушінің шешімі мен қадамдық іс-қимылы осы Регламентке 3-қосымшада көрсетілген (мемлекеттік қызмет көрсету кезінде функционалдық өзара іс-қимылдардың № 2 диаграммасы):
1) 1-үдеріс – қызмет көрсету үшін көрсетілетін қызмет берушінің АЖО көрсетілетін қызмет берушінің қызметкерімен ЖСН/БСН және пароль (авторизациялау үдерісі) енгізу;
2) 2-үдеріс – көрсетілетін қызмет берушінің қызметкері осы регламентте көрсетілетін қызметті таңдау, қызмет көрсетуге арналған сұраным нысанын экранға шығару және көрсетілетін қызмет беруші қызметкерінің деректерді енгізуі;
3) 3-үдеріс – көрсетілетін қызмет алушының деректері туралы сұранымды ЭҮП арқылы «Жеке тұлға» мемлекеттік деректер базасына/«Заңды тұлға» мемлекеттік деректер базасына (бұдан әрі – ЖТМДБ/ЗТМДБ) жіберу;
4) 1-шарт – ЖТМДБ/ЗТМДБ көрсетілетін қызмет алушының деректерін тексеру;
5) 4-үдеріс – ЖТМДБ/ЗТМДБ көрсетілетін қызмет алушы деректерінің болмауына байланысты;
6) 5-үдеріс – көрсетілген қызмет алушының қағаз түріндегі құжаттарының және сканерленген құжаттарының барлығы туралы белгі қою бөлігінде толтыру, оларды сұраным нысанына тіркеу және қызмет көрсетуге арналған сұранымның толтырылған нысаны ЭЦҚ арқылы куәландыру.
7) 6-үдеріс – көрсетілетін қызмет берушінің АЖО электрондық құжатты тіркеу;

8) условие 2 – проверка (обработка) услугодателем соответствия приложенных документов, указанных в Стандарте, основаниям для оказания услуги;
9) процесс 7 – получение услугополучателем результата услуги сформированного АРМ услугодателя. Электронный документ формируется с использованием ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги и порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложениям 45 к настоящему Регламенту.
Приложение 1
к Регламенту государственной услуги
«Согласование проведения научно-реставрационных
работ на памятниках истории и культуры
местного значения»
Блок-схема прохождения каждой
(процедур) действия с указанием длительности
каждой процедуры (действия) при обращении к услугодателю
Приложение 2
к Регламенту государственной услуги
«Согласование проведения научно-реставрационных
работ на памятниках истории и культуры
местного значения»
Блок-схема прохождения каждой
процедуры (действия) с указанием длительности
каждой процедуры (действия) при обращении через портал
Приложение 3
к Регламенту государственной услуги
«Согласование проведения научно-реставрационных
работ на памятниках истории и культуры
местного значения»
Диаграмма № 1 функционального взаимодействия
при оказании государственной услуги через ПЭП
Приложение 4
к Регламенту государственной услуги
«Согласование проведения научно-реставрационных
работ на памятниках истории и культуры
местного значения»
Диаграмма № 2 функционального взаимодействия
при оказании государственной услуги через услугодателя
Таблица. Условные обозначения:
Приложение 5
к Регламенту государственной услуги
«Согласование проведения научно-реставрационных
работ на памятниках истории и культуры
местного значения»
Справочник
бизнес-процессов оказания государственной услуги
«Согласование проведения научно-реставрационных работ
на памятниках истории и культуры местного значения»
при обращении к услугодателю
Приложение 6
к Регламенту государственной услуги
«Согласование проведения научно-реставрационных
работ на памятниках истории и культуры
местного значения»
Справочник
бизнес-процессов оказания государственной услуги
«Согласование проведения научно-реставрационных работ
на памятниках истории и культуры местного значения»
при обращении через портал
Условные обозначения:

8) 2шарт – көрсетілетін қызмет берушінің қоса берілген құжаттардың Стандартта көрсетілген қызмет көрсетуге негіздерге сәйкестігін тексеру.
9) 7-үдеріс – көрсетілетін қызмет алушының көрсетілетін қызмет берушінің АЖО қалыптастырылған көрсетілетін қызмет нәтижесін алу. Электрондық құжат көрсетілетін қызмет берушінің уәкілетті тұлғасының ЭЦҚ пайдалану арқылы қалыптастырылады.
Мемлекеттік қызмет көрсету барысында көрсетілетін қызмет берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара рәсімдерінің (іс-қимылдарының) ретінің, жүйелілігінің және мемлекеттік қызмет көрсету барысында ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібінің толық сипаттамасы осы Регламентке 45-қосымшаларына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсету бизнес-үдерістерінің анықтамалығында көрсетіледі.
«Жергілікті маңызы бар тарих
және мәдениет ескерткіштеріне
ғылыми-реставрациялау
жұмыстарын жүргізуге келісім
беру» мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
1-қосымша
Қызмет берушіге жүгінген жағдайда рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығын көрсете отырып, рәсімді (іс-қимылды) өтудің блок-сызбасы
«Жергілікті маңызы бар тарих
және мәдениет ескерткіштеріне
ғылыми- реставрациялау
жұмыстарын жүргізуге келісім
беру» мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
2-қосымша
Порталға жүгінген жағдайда рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығын көрсете отырып, рәсімді (іс-қимылды) өтудің блок-сызбасы
«Жергілікті маңызы бар тарих және мәдениет
ескерткіштеріне ғылыми- реставрациялау жұмыстарын
жүргізуге келісім беру» мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
3-қосымша
ЭҮП арқылы мемлекеттік қызмет көрсетуде фунционалдық өзара іс-қимылдың № 1 диаграммасы
«Жергілікті маңызы бар тарих және мәдениет
ескерткіштеріне ғылыми- реставрациялау жұмыстарын
жүргізуге келісім беру» мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
4-қосымша
Көрсетілетін қызмет беруші арқылы мемлекеттік қызмет көрсетуде функционалдық өзара іс-қимылдың № 2 диаграммасы
Кесте. Шартты белгілер:
Бастапқы хабарлама
Аяқталу хабарлама
Аралық хабарлама
Қарапайым аяқталу оқиғалар
Қате
Ақпараттық жүйе
Үдеріс
Шарт
Хабарлама ағымы
Басқару ағымы
Соңғы тұтынушыға ұсынылатын электрондық құжат
«Жергілікті маңызы бар тарих
және мәдениет ескерткіштеріне
ғылыми- реставрациялау
жұмыстарын жүргізуге келісім
беру» мемлекеттiк көрсетілетін
қызмет регламентiне
5-қосымша
Қызмет берушіге жүгінген жағдайда
«Жергілікті маңызы бар тарих және мәдениет ескерткіштеріне ғылыми реставрациялау жұмыстарын жүргізуге келісім беру»
мемлекеттік қызмет көрсету бизнес-үдерісінің анықтамалығы
«Жергілікті маңызы бар тарих және мәдениет   ескерткіштеріне    ғылыми-реставрациялау
жұмыстарын жүргізуге келісім беру»     мемлекеттiк     көрсетілетін
қызмет регламентiне
6-қосымша
Порталға жүгінген жағдайда «Жергілікті маңызы бар тарих және мәдениет ескерткіштеріне ғылыми реставрациялау жұмыстарын жүргізуге келісім беру» мемлекеттік қызмет көрсету бизнес-үдерісінің анықтамалығы
Шартты белгілер:
–мемлекеттік қызмет көрсетудің басы немесе аяғы;
– көрсетілетін қызмет беруші рәсімдерінің (әрекетінің) атауы;
– таңдау нұсқасы;
– келесі рәсімге (әрекетке) ауысу.