Об утверждении регламента государственной услуги «Предоставление мер социальной поддержки специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и агропромышленного комплекса, прибывшим для работы и проживания в сельские населенные пункты»
Постановление акимата Акмолинской области от 28 февраля 2014 года № А-3/65. Зарегистрировано Департаментом юстиции Акмолинской области 11 апреля 2014 года № 4090. Утратило силу постановлением акимата Акмолинской области от 27 мая 2015 года № А-6/236
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Акмолинской области от 27.05.2015 № А-6/236 (вводится в действие со дня официального опубликования).
Сноска. Заголовок постановления - в редакции постановления акимата Акмолинской области от 29.09.2014 № А-9/474 (вводится в действие со дня официального опубликования).
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года «О государственных услугах», акимат Акмолинской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый регламент государственной услуги «Предоставление мер социальной поддержки специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и агропромышленного комплекса, прибывшим для работы и проживания в сельские населенные пункты».
Сноска. Пункт 1 постановления - в редакции постановления акимата Акмолинской области от 29.09.2014 № А-9/474 (вводится в действие со дня официального опубликования).
2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима области Кайнарбекова А.К.
3. Настоящее постановление акимата области вступает в силу со дня государственной регистрации в Департаменте юстиции Акмолинской области и вводится в действие со дня официального опубликования.
Аким области                               К. Айтмухаметов
Утвержден
постановлением акимата
Акмолинской области
от 28 февраля 2014 года
№ А-3/65
Регламент государственной услуги «Предоставление мер социальной поддержки специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и агропромышленного комплекса, прибывшим для работы и проживания в сельские населенные пункты»
Сноска. Заголовок регламента - в редакции постановления акимата Акмолинской области от 29.09.2014 № А-9/474 (вводится в действие со дня официального опубликования).
1. Общие положения
1. Государственная услуга «Предоставление мер социальной поддержки специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и агропромышленного комплекса, прибывшим для работы и проживания в сельские населенные пункты» (далее - государственная услуга) оказывается районными (города областного значения) уполномоченными органами по развитию сельских территорий (далее – услугодатель).

"Ауылдық елдi мекендерге жұмыс істеуге және тұруға келген денсаулық сақтау, бiлiм беру, әлеуметтiк қамсыздандыру, мәдениет, спорт және агроөнеркәсіптік кешен мамандарына әлеуметтiк қолдау шараларын ұсыну" мемлекеттiк көрсетілетін қызмет регламентiн бекiту туралы
Ақмола облысы әкімдігінің 2014 жылғы 28 ақпандағы № А-3/65 қаулысы. Ақмола облысының Әділет департаментінде 2014 жылғы 11 сәуірде № 4090 болып тіркелді. Күші жойылды - Ақмола облысы әкімдігінің 2015 жылғы 27 мамырдағы № А-6/236 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Ақмола облысы әкімдігінің 27.05.2015 № А-6/236 (ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Ескерту. Қаулының тақырыбы жаңа редакцияда - Ақмола облысы әкімдігінің 29.09.2014 № А-9/474 (ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
РҚАО ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
«Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы» Қазақстан Республикасының 2013 жылғы 15 сәуірдегі Заңына сәйкес, Ақмола облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса берiлiп отырған «Ауылдық елдi мекендерге жұмыс iстеуге және тұруға келген денсаулық сақтау, бiлiм беру, әлеуметтiк қамсыздандыру, мәдениет, спорт және агроөнеркәсіптік кешен мамандарына әлеуметтiк қолдау шараларын ұсыну» мемлекеттiк көрсетілетін қызмет регламентi бекiтiлсiн.
Ескерту. Қаулының 1-тармағы жаңа редакцияда - Ақмола облысы әкімдігінің 29.09.2014 № А-9/474 (ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
2. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің орынбасары Қайнарбеков А.Қ. жүктелсін.
3. Облыс әкімдігінің осы қаулысы Ақмола облысының Әділет департаментінде мемлекеттік тіркеуден өткен күнінен бастап күшіне енеді және ресми жарияланғаннан күнінен бастап қолданысқа енгiзiледi.
Облыс әкімі                                Қ. Айтмұхаметов
Ақмола облысы
әкімдігінің
2014 жылғы 28 ақпандағы
№ А-3/65 қаулысымен
бекітілді
«Ауылдық елдi мекендерге жұмыс iстеуге және тұруға келген денсаулық сақтау, бiлiм беру, әлеуметтiк қамсыздандыру, мәдениет, спорт және агроөнеркәсіптік кешен мамандарына әлеуметтiк қолдау шараларын ұсыну» мемлекеттiк көрсетілетін қызмет регламентi
Ескерту. Регламенттің тақырыбы жаңа редакцияда - Ақмола облысы әкімдігінің 29.09.2014 № А-9/474 (ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
1. Жалпы ережелер
1. «Ауылдық елдi мекендерге жұмыс iстеуге және тұруға келген денсаулық сақтау, бiлiм беру, әлеуметтiк қамсыздандыру, мәдениет, спорт және агроөнеркәсіптік кешен мамандарына әлеуметтiк қолдау шараларын ұсыну» мемлекеттiк көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) ауылдық аумақтарды дамыту жөніндегі аудандық (облыстық маңызы бар қаланың) уәкiлеттi органдар (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.

Сноска. Пункт 1 регламента - в редакции постановления акимата Акмолинской области от 29.09.2014 № А-9/474 (вводится в действие со дня официального опубликования).
2. Форма оказываемой государственной услуги: бумажная.
3. Результатом оказываемой государственной услуги являются меры социальной поддержки в виде подъемного пособия и бюджетного кредита.
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Для получения государственной услуги услугополучатель представляет документы, указанные в пункте 9 Стандарта государственной услуги «Предоставление мер социальной поддержки специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и агропромышленного комплекса, прибывшим для работы и проживания в сельские населенные пункты», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 12 февраля 2014 года № 80 (далее – Стандарт).
Сноска. Пункт 4 регламента - в редакции постановления акимата Акмолинской области от 29.09.2014 № А-9/474 (вводится в действие со дня официального опубликования).
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения:
1) канцелярия услугодателя осуществляет прием документов, их регистрацию – 15 минут. Результат - выдача расписки услугополучателю;
2) руководство услугодателя ознакамливается с корреспонденцией – 15 минут. Результат - определение ответственного исполнителя для исполнения;
3) ответственный исполнитель осуществляет проверку полноты документов – 1 рабочий день. Результат - внесение документов на рассмотрение постоянно действующей комиссии (далее - комиссия);
4) комиссия ознакамливается с документами и проверяет их на соответствие - 2 рабочих дня. Результат - рекомендация акимату района о предоставлении услугополучателю мер социальной поддержки в виде подъемного пособия и бюджетного кредита;
5) ответственный исполнитель разрабатывает, согласовывает и вносит проект постановления акимата о предоставлении мер социальной поддержки (далее - постановление) – 10 рабочих дней. Результат – утвержденное постановление акимата района (города областного значения) о предоставлении мер социальной поддержки;
6) ответственный исполнитель подготавливает проект Соглашения о предоставлении мер социальной поддержки - 7 рабочих дней. Результат –Соглашение о предоставлении мер социальной поддержки между услугодателем, услугополучателем и поверенным (агентом);

Ескерту. Регламенттің 1-тармағы жаңа редакцияда - Ақмола облысы әкімдігінің 29.09.2014 № А-9/474 (ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
2. Мемлекеттік қызмет көрсететін нысаны: қағаз түрінде.
3. Мемлекеттiк қызмет көрсетудiң нәтижесi көтерме жәрдемақысы және бюджеттiк кредит түрiндегi әлеуметтiк қолдау шараларын ұсыну болып табылады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимыл тәртібін сипаттау
4. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 12 ақпандағы № 80 қаулысымен бекітілген «Ауылдық елді мекендерге жұмыс істеуге және тұруға келген денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамсыздандыру, мәдениет, спорт және агроөнеркәсіптік кешен мамандарына әлеуметтік қолдау шараларын ұсыну» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі – Стандарт) 9 тармағында көрсетілген құжаттарды ұсынады.
Ескерту. Регламенттің 4-тармағы жаңа редакцияда - Ақмола облысы әкімдігінің 29.09.2014 № А-9/474 (ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оның орындалу ұзақтығы:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі құжаттар қабылдауды іске асырады, оларды тіркеуді жүргізеді – 15 минут. Нәтижесі – көрсетілетін қызметті алушыға қолхат беріледі;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшылығы хат-хабармен танысады – 15 минут. Нәтижесі – орындау үшін жауапты атқарушыны айқындау;
3) жауапты атқарушы құжаттардың толықтығын тексереді – 1 жұмыс күн. Нәтижесі – құжаттарды тұрақты түрде жұмыс iстейтiн комиссияға (бұдан әрі - комиссия) қарастыру үшін ұсыну;
4) комиссия құжаттармен танысып оларды сәйкестікке тексереді – 2 жұмыс күн. Нәтижесі – көрсетілетін қызметті алушыға көтерме жәрдемақы және бюджеттік кредит түрінде әлеуметтік қолдау шараларын ұсыну туралы аудан әкімдігіне ұсыным;
5) жауапты атқарушы әкімдігінің әлеуметтік қолдау шараларын ұсыну туралы қаулысының (бұдан әрі - қаулы) жобасын әзірлеу, келісу және ұсыну – 10 жұмыс күн. Нәтижесі - аудан (облыстық маңызы бар қаланың) әкімдігінің әлеуметтік қолдау шараларын ұсыну туралы бекітілген қаулысы;
6) жауапты атқарушы әлеуметтік қолдау шараларын ұсыну туралы Келісімді дайындайды – 7 жұмыс күн. Нәтижесі – көрсетілетін қызметті беруші, көрсетілетін қызметті алушы және сенiм бiлдiрiлген өкiлі (агенті) арасындағы әлеуметтік қолдау шараларын ұсыну туралы Келісім;

7) услугодатель перечисляет сумму подъемного пособия на индивидуальные лицевые счета услугополучателя – 7 рабочих дней. Результат – перечисление услугополучателю финансовых средств в виде подъемного пособия;
8) поверенный (агент) осуществляет процедуру оформления бюджетного кредита для приобретения или строительства жилья – 28 рабочих дней. Результат – заключение трехсторонних договоров займа и залога между услугодателем, услугополучателем и поверенным (агентом);
9) поверенный (агент) осуществляет перечисление средств бюджетного кредита за приобретенное или построенное жилье – 2 рабочих дня. Результат – перечисление услугополучателю финансовых средств в виде бюджетного кредита на приобретение или строительство жилья.
3. описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
6. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) канцелярия услугодателя;
2) руководство услугодателя;
3) ответственный исполнитель услугодателя;
4) комиссия;
5) акимат района (города областного значения);
6) поверенный (агент).
7. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры (действия):
1) канцелярия услугодателя направляет документы руководству для наложения резолюции – 15 минут;
2) руководство услугодателя накладывает резолюцию, отправляет документы ответственному исполнителю – 15 минут;
3) ответственный исполнитель передает документы с материалами на рассмотрение комиссии – 1 рабочий день;
4) комиссия выносит решение о предоставлении мер социальной поддержки и направляет ответственному исполнителю для подготовки проекта постановления – 2 рабочих дня;
5) ответственный исполнитель разрабатывает, согласовывает и вносит проект постановления на согласование членами акимата – 1 рабочий день;
6) акимат района (города областного значения) принимает постановление и направляет ответственному исполнителю для заключения Соглашение о предоставлении мер социальной поддержки – 9 рабочих дней;
7) ответственный исполнитель подготавливает Соглашение о предоставлении мер социальной поддержки и вносит на подписание руководителю, услугополучателю, поверенному (агенту) - 7 рабочих дней;
8) услугодатель перечисляет сумму подъемного пособия на индивидуальные лицевые счета услугополучателя – 7 рабочих дней;
9) поверенный (агент) осуществляет процедуру оформления бюджетного кредита для приобретения или строительства жилья – 28 рабочих дней;

7) көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушының жеке дербес шоттарына көтерме жәрдемақы сомасын аударады – 7 жұмыс күн. Нәтижесі – көтерме жәрдемақы ретінде қаражатты көрсетілетін қызметті алушыға аудару;
8) сенiм бiлдiрiлген өкiл (агент) үй құрылысына немесе сатып алуына бюджеттік кредит ресімдеу рәсімін іске асырады – 28 жұмыс күн. Нәтижесі – көрсетілетін қызметті беруші, көрсетілетін қызмет алушы және сенiм бiлдiрiлген өкiл (агент) арасындағы үш жақты қарыз және кепіл шарттарын жасасу;
9) сенiм бiлдiрiлген өкiл (агент) құрылған немесе сатып алынған үй үшін бюджеттік кредит аударылуын іске асырады - 2 жұмыс күн. Нәтижесі - көрсетілетін қызметті алушыға үй құрылысына немесе сатып алуына бюджеттік кредит ретінде қаражатты аудару.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
6. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет процесіне қатысатын қызмет берушілердің, құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбе:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшылығы;
3) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты атқарушы;
4) комиссия;
5) аудан (облыстық маңызы бар қаланың) әкімдігі;
6) сенiм бiлдiрiлген өкiл (агент).
7. Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығын көрсете отырып, құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлердің) арасындағы рәсімдердің (іс-қимылдың) сипаттама:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі құжаттарды басшылыққа бұрыштама салу үшін бағыттайды – 15 минут;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшылығы бұрыштама салып, құжаттарды жауапты атқарушысына бағыттайды – 15 минут;
3) жауапты атқарушы құжаттарды материалдарымен қоса комиссияға қарастыру үшін береді – 1 жұмыс күні;
4) комиссия әлеуметтік қолдау шараларын ұсыну туралы шешім қабылдап жауапты атқарушысына, қаулы жобасын дайындау үшін бағыттайды – 2 жұмыс күні;
5) жауапты атқарушысы қаулының жобасын әзірлеп, келісіп және әкімдік мүшелеріне келісуге ұсынады – 1 жұмыс күні;
6) аудан (облыстық маңызы бар қаланың) әкімдігі қаулыны қабылдап жауапты атқарушысына әлеуметтік қолдау шараларын ұсыну туралы Келісімді жасасу үшін бағыттайды – 9 жұмыс күні;
7) жауапты атқарушысы әлеуметтік қолдау шараларын ұсыну туралы Келісімді дайындап басшыға, көрсетілетін қызметті алушыға және сенiм бiлдiрiлген өкiлге (агентке) қол қою үшін ұсынады – 7 жұмыс күні;
8) көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушының жеке дербес шоттарына көтерме жәрдемақы сомасын аударады – 7 жұмыс күні;
9) сенiм бiлдiрiлген өкiл (агент) үй құрылысына немесе сатып алуына бюджеттік кредитті ресімдеу рәсімін іске асырады – 28 жұмыс күні;

10) поверенный (агент) осуществляет перечисление средств бюджетного кредита за приобретенное или построенное жилье – 2 рабочих дня.
8. Описание последовательности процедур (действий) сопровождается блок-схемой согласно приложению 1 к настоящему Регламенту;
Сноска. Пункт 8 регламента - в редакции постановления акимата Акмолинской области от 29.09.2014 № А-9/474 (вводится в действие со дня официального опубликования).
9. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) Услугодателя в процессе оказания государственной услуги отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению 2 к настоящему Регламенту.
Сноска. Регламент дополнен пунктом 9 в соответствии с постановлением акимата Акмолинской области от 29.09.2014 № А-9/474 (вводится в действие со дня официального опубликования).
Приложение 1
к Регламенту государственной
услуги «Предоставление мер социальной
поддержки специалистам здравоохранения,
образования, социального обеспечения,
культуры, спорта и агропромышленного
комплекса, прибывшим для работы и
проживания в сельские населенные пункты»
Блок-схема
Описание последовательности процедур (действий)
Сноска. Приложение 1 - в редакции постановления акимата Акмолинской области от 29.09.2014 № А-9/474 (вводится в действие со дня официального опубликования).
Приложение 2 к Регламенту государственной
услуги «Предоставление мер социальной
поддержки специалистам здравоохранения,
образования, социального обеспечения,
культуры, спорта и агропромышленного
комплекса, прибывшим для работы и
проживания в сельские населенные пункты»
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги «Предоставление мер социальной поддержки специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и агропромышленного комплекса, прибывшим для работы и проживания в сельские населенные пункты»
Сноска. Регламент дополнен приложением 2 в соответствии с постановлением акимата Акмолинской области от 29.09.2014 № А-9/474 (вводится в действие со дня официального опубликования).
СФЕ - структурно-функциональная единица

10) сенiм бiлдiрiлген өкiл (агент) құрылған немесе сатып алынған үй үшін бюджеттік кредит қаражатын аударылуын іске асырады – 2 жұмыс күні.
8. Рәсімдер (іс-қимылдар) реттілігінің сипаттамасы осы Регламенттің 1 қосымшасына сәйкес блок-схемасымен сүйемелденеді.
Ескерту. Регламенттің 8-тармағы жаңа редакцияда - Ақмола облысы әкімдігінің 29.09.2014 № А-9/474 (ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
9. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимыл рәсімдер (іс-қимылдар) реттілігінің толық сипаттамасы осы Регламенттің 2 қосымшасына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығында көрсетіледі.
Ескерту. Регламент 9-тармақпен толықтырылды - Ақмола облысы әкімдігінің 29.09.2014 № А-9/474 (ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
«Ауылдық елдi мекендерге жұмыс iстеуге
және тұруға келген денсаулық сақтау,
бiлiм беру, әлеуметтiк қамсыздандыру,
мәдениет, спорт және ветеринария
мамандарына әлеуметтiк қолдау
шараларын ұсыну» мемлекеттiк
көрсетілетін қызмет
регламентiне 1 қосымша
Рәсімдер (іс-қимылдар) реттілігінің сипаттама Блок-схемасы
Ескерту. Регламенттің 1-қосымшасы жаңа редакцияда - Ақмола облысы әкімдігінің 29.09.2014 № А-9/474 (ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Ауылдық елдi мекендерге жұмыс
iстеуге және тұруға келген
денсаулық сақтау, бiлiм беру,
әлеуметтiк қамсыздандыру, мәдениет,
спорт және агроөнеркәсіптік кешен
мамандарына әлеуметтiк қолдау
шараларын ұсыну» мемлекеттiк
көрсетілетін қызмет
регламентіне 2 қосымша
«Ауылдық елдi мекендерге жұмыс iстеуге және тұруға келген денсаулық сақтау, бiлiм беру, әлеуметтiк қамсыздандыру, мәдениет, спорт және агроөнеркәсіптік кешен мамандарына әлеуметтiк қолдау шараларын ұсыну» Мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы
Ескерту. Регламент 2-қосымшамен толықтырылды - Ақмола облысы әкімдігінің 29.09.2014 № А-9/474 (ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
ҚФБ - құрылымдық-функционалдық бірлік