О бюджете района на 2015-2017 годы
Решение Егиндыкольского районного маслихата Акмолинской области от 26 декабря 2014 года № 5С32-2. Зарегистрировано Департаментом юстиции Акмолинской области 12 января 2015 года № 4579
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9, пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан» Егиндыкольский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет района на 2015-2017 годы согласно приложениям 123 соответственно, в том числе на 2015 год в следующих объемах:
1) доходы – 1070052 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 150037 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 1666 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 3300 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 915049 тысяч тенге;
2) затраты – 1059194,9 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 10516,4 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 14538,1 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 4021,7 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 19515,2 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 19515,2 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -19174,5 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 19174,5 тысяч тенге:
поступление займов – 14538 тысяч тенге;
погашение займов – 4021,7 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 8658,2 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Егиндыкольского районного маслихата Акмолинской области от 21.12.2015 № 5С38-2 (вводится в действие с 01.01.2015).
2. Утвердить доходы бюджета района за счет следующих источников:
1) налоговых поступлений:
индивидуальный подоходный налог;
социальный налог;
налоги на имущество;
земельный налог;
налог на транспортные средства;
единый земельный налог;
акцизы;
поступления за использование природных и других ресурсов;
сборы за ведение предпринимательской и профессиональной деятельности;
государственная пошлина;
2) неналоговых поступлений:
поступления части чистого дохода государственных предприятий;
доходы от аренды имущества, находящейся в государственной собственности;
вознаграждения по кредитам, выданным из государственного бюджета;
штрафы, пени, санкции, взыскания, налагаемые государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета, а также содержащимися и финансируемыми из бюджета (сметы расходов) Национального Банка Республики Казахстан, за исключением поступлений от предприятий нефтяного сектора;
прочие неналоговые поступления;

Ауданның 2015-2017 жылдарға арналған бюджеті туралы
Ақмола облысы Егіндікөл аудандық мәслихатының 2014 жылғы 26 желтоқсандағы № 5С32-2 шешімі. Ақмола облысының Әділет департаментінде 2015 жылғы 12 қаңтарда № 4579 болып тіркелді
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 9 бабы 2 тармағына, 75 бабы 2 тармағына, «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 бабы 1 тармағының 1) тармақшасына сәйкес Егіндікөл аудандық мәслихаты ШЕШІМ ЕТТІ:
1. 2015-2017 жылдарға арналған аудан бюджеті 123 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2015 жылға арналған аудан бюджеті келесі көлемдерде бекітілсін:
1) түсімдер – 1070052 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 150037 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 1666 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 3300 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 915049 мың теңге;
2) шығындар – 1059194,9 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 10516,4 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 14538,1 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 4021,7 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 19515,2 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 19515,2 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профицит) – -19174,5 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 19174,5 мың теңге:
қарыздар түсімдері – 14538 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 4021,7 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 8658,2 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Егіндікөл аудандық мәслихатының 21.12.2015 № 5С38-2 (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. Келесі көздердің есебінен аудан бюджетінің кірістері бекітілсін:
1) салықтық түсімдер:
жеке табыс салығы;
әлеуметтік салық;
мүлiкке салынатын салықтар;
жер салығы;
көлiк құралдарына салынатын салық;
бірыңғай жер салығы;
акциздер;
табиғи және басқа да ресурстарды пайдаланғаны үшiн түсетiн түсiмдер;
кәсiпкерлiк және кәсiби қызметтi жүргiзгенi үшiн алынатын алымдар;
мемлекеттік баж;
2) салықтық емес түсiмдер:
мемлекеттік кәсіпорындардың таза кірісі бөлігінің түсімдері;
мемлекет меншігіндегі мүлікті жалға беруден түсетін кірістер;
мемлекеттік бюджеттен берілген кредиттер бойынша сыйақылар;
мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің бюджетінен (шығыстар сметасынан) ұсталатын және қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер салатын айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алулар;
басқа да салықтық емес түсiмдер;

3) поступлений трансфертов, в том числе:
целевых текущих трансфертов;
целевых трансфертов на развитие;
субвенций.
3. Учесть, что в бюджете района на 2015 год предусмотрена из областного бюджета субвенция на 2015 год в сумме 650561 тысяча тенге.
4. Учесть, что в бюджете района на 2015 год предусмотрены целевые трансферты и бюджетные кредиты из республиканского бюджета, согласно приложению 4.
Распределение указанных сумм целевых трансфертов определяется постановлением акимата района.
5. Учесть, что в бюджете района на 2015 год предусмотрены целевые трансферты из областного бюджета, согласно приложению 5.
Распределение указанных сумм целевых трансфертов определяется постановлением акимата района.
6. Учесть, что в бюджете района на 2015 год предусмотрены суммы погашения основного долга по бюджетным кредитам, выделенных из республиканского бюджета в 2010, 2011, 2012, 2013 и 2014 годах для реализации мер социальной поддержки специалистов в сумме 2771 тысяча тенге.
7. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2015 год в сумме 3000 тысячи тенге.
8. Установить, согласно законодательству Республики Казахстан, специалистам образования, социального обеспечения, культуры, работающим в сельской местности повышенные на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки, по сравнению с окладами и ставками специалистов, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.
9. Утвердить перечень районных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения бюджета района на 2015 год, согласно приложению 6.
10. Утвердить бюджетные программы сел, сельских округов на 2015 год, согласно приложению 7.
11. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в Департаменте юстиции Акмолинской области и вводится в действие с 1 января 2015 года.
Председатель сессии
районного маслихата                        М.Серикбаев
Секретарь
районного маслихата                        Р.Муллаянов
СОГЛАСОВАНО
Аким Егиндыкольского района                А.Тайжанов
Приложение 1
к решению Егиндыкольского
районного маслихата

3) трансферттердің түсімдері, оның ішінде:
ағымдағы нысаналы трансферттер;
нысаналы даму трансферттері;
субвенциялар.
3. 2015 жылға арналған аудан бюджетінде облыстық бюджеттен 2015 жылға 650561 мың теңге сомасында субвенция қарастырылғаны ескерілсін.
4. 2015 жылға арналған аудан бюджетінде республикалық бюджеттен нысаналы трансферттер және бюджеттік кредиттер қарастырылғаны ескерілсін, 4 қосымшаға сәйкес.
Көрсетілген нысаналы трансферттер сомасы аудан әкімдігінің қаулысымен анықталып бөлінеді.
5. 2015 жылға арналған аудан бюджетінде облыстық бюджеттен нысаналы трансферттер қарастырылғаны ескерілсін, 5 қосымшаға сәйкес.
Көрсетілген нысаналы трансферттер сомасы аудан әкімдігінің қаулысымен анықталып бөлінеді.
6. 2015 жылға арналған аудан бюджетінде бюджеттік кредиттер бойынша негізгі қарыздар сомасын өтеу, 2010, 2011, 2012, 2013 және 2014 жылдар республикалық бюджеттен мамандарға әлеуметтік қолдау шараларын көрсетуді іске асыру 2771 мың теңге сомасында бөлінгені, ескерілсін.
7. Жергілікті атқарушы органның 2015 жылға арналған резерві 3000 мың теңге сомасында бекітілсін.
8. Қазақстан Республикасының заңдарына, сәйкес ауылдық жерде қызмет істейтін білім беру, әлеуметтік қамсыздандыру, мәдениет саласы қызметкерлерінің қызметтік жалақылары мен тарифтік ставкаларына осы қызмет түрлерімен қалалық жерлерде айналысатын мамандардың қызметтік жалақылары мен тарифті ставкаларымен салыстырғанда жиырма бес пайызға жоғарылату белгіленсін.
9. 2015 жылға арналған аудан бюджетінің атқарылу процесінде секвестрге жатпайтын аудандық бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 6 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
10. Ауыл, ауылдық округтердің 2015 жылға арналған бюджеттік бағдарламалары 7 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
11. Осы шешім Ақмола облысының Әділет департаментінде мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және 2015 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихат
сессиясының төрағасы                       М.Серикбаев
Аудандық мәслихаттың
хатшысы                                    Р.Муллаянов
КЕЛІСІЛДІ
Егіндікөл ауданының әкімі                  А.Тайжанов
Егіндікөл аудандық мәслихатының

96130,8
На содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
1204
На капитальные расходы объектов образования
88077,8
В связи с передачей расходов детских юношеских спортивных школ из областного бюджета на районные бюджеты
6474
На оснащение электронными учебниками школ
375
Отдел занятости и социальных программ района
675
На проведение мероприятий, посвященных семидесятилетию Победы в Великой Отечественной войне
675
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района
5000
На подготовку к отопительному сезону коммунальных предприятий
5000
Целевые трансферты на развитие
18 295,2
в том числе:
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района
18295,2
На увеличение уставного капитала юридических лиц
18295,2
Приложение 6
к решению Егиндыкольского
районного маслихата

96130,8
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу қамсыздандыруға
1204
Бiлiм беру объектілерінің күрделі шығындарына
88077,8
Балалар мен жасөспірімдердің спорттық мектептері шығындарының облыстық бюджеттен аудандық бюджетке беруіне байланысты
6474
Мектептерді электрондық оқулықпен жарақтандыруға
375
Ауданның жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
675
Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің жетпіс жылдығына арналған іс-шараларды өткізуге
675
Ауданның сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
5000
Коммуналдық кәсіпорындардың жылу беру мезгіліне дайындалу үшін
5000
Нысаналы даму трансферттерi
18 295,2
оның iшiнде:
Ауданның сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
18295,2
Заңды тұлғалардың жарғылық капиталын ұлғайтуға
18295,2
Егіндікөл аудандық мәслихатының

от 26 декабря 2014 года
№ 5С32-2
Перечень районных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения бюджета района на 2015 год
Функциональная группа
Администратор бюджетных программ
Программа
Наименование
II. Затраты
04
Образование
471
Отдел образования, физической культуры и спорта района (города областного значения)
004
Общеобразовательное обучение
Приложение 7
к решению Егиндыкольского
районного маслихата
от 26 декабря 2014 года

2014 жылғы 26 желтоқсандағы
№ 5С32-2 шешіміне
6 қосымша
2015 жылға арналған аудандық бюджеттердің атқарылу үдерісінде секвестрленуге жатпайтын аудандық бюджеттік бағдарламалардың тізімі
Функционалдық топ
Бюджеттік бағдарламалардың әкiмшiсi
Бағдарлама
Атауы
II. Шығындар
04
Бiлiм беру
471
Ауданның (облыстық маңызы бар қала) білім беру бөлімі
004
Жалпы білім беру
Егіндікөл аудандық мәслихатының
2014 жылғы 26 желтоқсандағы