Об утверждении регламента государственной услуги "Предоставление мер социальной поддержки специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и агропромышленного комплекса, прибывшим для работы и проживания в сельские населенные пункты"
Постановление акимата Актюбинской области от 27 августа 2014 года № 306. Зарегистрировано Департаментом юстиции Актюбинской области 23 сентября 2014 года № 4036. Утратило силу постановлением акимата Актюбинской области от 24 апреля 2015 года № 135
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Актюбинской области от 24.04.2015 № 135 (порядок введения в действие см. п. 4).
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии со статьей 27 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", пунктом 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах", постановлением Правительства Республики Казахстан от 12 февраля 2014 года № 80 "Об утверждении стандарта государственной услуги "Предоставление мер социальной поддержки специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и агропромышленного комплекса, прибывшим для работы и проживания в сельские населенные пункты" акимат Актюбинской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый регламент государственной услуги "Предоставление мер социальной поддержки специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и агропромышленного комплекса, прибывшим для работы и проживания в сельские населенные пункты".
2. Государственному учреждению "Управление экономики и бюджетного планирования Актюбинской области" обеспечить размещение настоящего постановления в информационно-правовой системе "Әділет".
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на первого заместителя акима области Кемалову Р.К.
4. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким области А.Мухамбетов
Утвержден
постановлением акимата области
от 27 августа 2014 года
№ 306
Регламент государственной услуги "Предоставление мер социальной поддержки специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и агропромышленного комплекса, прибывшим для работы и проживания в сельские населенные пункты"
1. Общие положения
1. Государственную услугу "Предоставление мер социальной поддержки специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и агропромышленного комплекса, прибывшим для работы и проживания в сельские населенные пункты" (далее – государственная услуга) предоставляют районные (города областного значения) уполномоченные органы по развитию сельских территории (далее – услугодатель) по адресам указанным на сайте управления экономики и бюджетного планирования Актюбинской области ekonomika.aktobe.gov.kz

"Ауылдық елді мекендерге жұмыс істеуге және тұруға келген денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамсыздандыру, мәдениет, спорт және агроөнеркәсіптік кешен мамандарына әлеуметтік қолдау шараларын ұсыну" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентін бекіту туралы
Ақтөбе облысының әкімдігінің 2014 жылғы 27 тамыздағы № 306 қаулысы. Ақтөбе облысының Әділет департаментінде 2014 жылғы 23 қыркүйекте № 4036 болып тіркелді. Күші жойылды - Ақтөбе облысының әкімдігінің 2015 жылғы 24 сәуірдегі № 135 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Ақтөбе облысының әкімдігінің 24.04.2015 № 135 қаулысымен (қолданысқа енгізілу тәртібін 4 т. қараңыз).
РҚАО ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 27–бабына, Қазақстан Республикасының 2013 жылғы 15 сәуірдегі "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Заңы 16–бабының 3–тармағына, Қазақстан Республикасының 2014 жылғы 12 ақпандағы № 80 "Ауылдық елді мекендерге жұмыс істеуге және тұруға келген денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамсыздандыру, мәдениет, спорт және агроөнеркәсіптік кешен мамандарына әлеуметтік қолдау шараларын ұсыну" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын бекіту туралы" қаулысына сәйкес, Ақтөбе облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған "Ауылдық елді мекендерге жұмыс істеуге және тұруға келген денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамсыздандыру, мәдениет, спорт және агроөнеркәсіптік кешен мамандарына әлеуметтік қолдау шараларын ұсыну" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті бекітілсін.
2. "Ақтөбе облысының экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы" мемлекеттік мекемесі осы қаулыны "Әділет" ақпараттық–құқықтық жүйесінде орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің бірінші орынбасары Р.Кемаловаға жүктелсін.
4. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімі А.Мұхамбетов
Облыс әкімдігінің
2014 жылғы 27 тамыздағы
№ 306 қаулысымен бекітілді
"Ауылдық елді мекендерге жұмыс істеуге және тұруға келген денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамсыздандыру, мәдениет, спорт және агроөнеркәсіптік кешен мамандарына әлеуметтік қолдау шараларын ұсыну" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1. Негізгі ережелер
1. "Ауылдық елді мекендерге жұмыс істеуге және тұруға келген денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамсыздандыру, мәдениет, спорт және агроөнеркәсіптік кешен мамандарына әлеуметтік қолдау шараларын ұсыну" мемлекеттік көрсетілетін қызметті (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет), Ақтөбе облысы экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасының ekonomika.aktobe.gov.kz сайтында көрсетілген мекен-жайлары бойынша, ауылдық аумақтарды дамыту жөніндегі ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті беруші) уәкілетті органдарымен көрсетіледі.

2. Форма оказания государственной услуги: бумажная.
3. Результатом оказываемой государственной услуги являются меры социальной поддержки в виде подъемного пособия и бюджетного кредита на приобретение или строительство жилья.
2. Описание порядка действии структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является:
заявление по форме согласно приложения 2 к Стандарту государственной услуги "Предоставление мер социальной поддержки специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и агропромышленного комплекса, прибывшим для работы и проживания в сельские населенные пункты", утвержденному постановлением Правительства Республики Казахстан от 12 февраля 2014 года № 80 (далее - Стандарт);
прием перечня документов осуществляется согласно пункта 9 Стандарта.
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги.
1) Ответственный исполнитель услугодателя:
принимает от услугополучателя заявление с приложением необходимых документов указанных в пункте 9 Стандарта и регистрирует в журнале регистрации заявления (30 мин);
результат – выдача талона о приеме заявления;
после получения заявления проверяет пакет документов услугополучателя на соответствие к требованиям (5 календарных дней);
направляет документы услугополучателя на рассмотрение рабочей комиссии (1 рабочий день).
2) Рабочая комиссия:
рассматривает дело каждого услугополучателя и выносит решение о назначении или отказе в получении социальных выплат (10 календарных дней);
результат – решение о назначении или отказе в выплате.
3) Ответственный исполнитель услугодателя:
согласно решения комиссии, разрабатывает проект постановления о назначении социальных выплат или письменный отказ о назначении социальных выплат (3 календарных дня);
результат – проект постановления акимата и мотивированный ответ об отказе в предоставлении социальных выплат;
разрабатывает типовое соглашение о назначении социальных выплат по форме согласно приложения 1 Стандарта (32 календарных дня);
результат – соглашение;
перечисляет сумму подъемного пособия на индивидуальные лицевые счета услугополучателей (2 календарных дня);
результат - счет к оплате.
4) Аким района:
подписывает постановление акимата и соглашение о назначении социальных выплат услугополучателю (2 дня);
результат – подписанное принятое постановление, соглашение.
5) Руководитель аппарата акима:
регистрирует постановление акимата о назначении услугополучателю социальных выплат. Направляет соглашение руководителю услугодателя (1 день);
результат – зарегистрированное постановление.

2. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету формасы: қағаз түрінде.
3. Көтерме жәрдемақысы және үй сатып алуға немесе салуға бюджеттік кредит түріндегі әлеуметтік қолдау шараларын ұсыну мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесі болып табылады.
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет үдерісінде қызмет берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) әрекет тәртібін сипаттау
4. Мыналар:
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 12 ақпандағы № 80 (бұдан әрі – Стандарт) "Ауылдық елді мекендерге жұмыс істеуге және тұруға келген денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамсыздандыру, мәдениет, спорт және агроөнеркәсіптік кешен, мамандарына әлеуметтік қолдау шараларын ұсыну" мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету Стандартына 2–қосымшаға сәйкес нысандағы өтініш, рәсімдердің (әрекеттердің) басталуына негіз болып табылады;
Құжаттарды қабылдау Стандарттың 9–тармағына сәйкес жүзеге асырылады.
5. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет үдерісінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (әрекеттің) мазмұны.
1) Көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы:
көрсетілетін қызметті алушыдан Стандарттың 9–тармағына сәйкес керекті құжаттармен қоса өтінішті қабылдап алады және өтінішті тіркеу журналына тіркейді (30 мин);
нәтижесі – өтініштің қабылданғаны туралы талон береді;
өтінішті қабылдап алғаннан кейін көрсетілетін қызметті алушының құжаттар пакетін талаптарға сәйкестігін тексереді (5 күнтізбелік күн);
көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын жұмыс комиссияның қарауына жолдайды (1 жұмыс күн);
2) Жұмыс комиссиясы:
әрбір көрсетілетін қызметті алушының ісін қарап және әлеуметтік төлемдерді тағайындауға немесе бас тарту туралы шешім шығарады (10 күнтізбелік күн);
нәтижесі – төлемді тағайындау немесе бас тарту туралы шешім;
3) Көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы:
жұмыс комиссия шешімі бойынша әлеуметтік төлемдерді тағайындау туралы қаулының жобасын немесе жазбаша бас тарту туралы дәлелді жауап әзірлейді (3 күнтізбелік күн);
нәтижесі – әкімдік қаулысының жобасы мен әлеуметтік төлемдерден дәлелді бас тарту туралы жауап;
Стандарттың 1–қосымшасына сәйкес нысанда әлеуметтік төлемдер тағайындау туралы үлгі келісім әзірлейді (32 күнтізбелік күн);
нәтижесі – келісім;
көтерме жәрдемақысының сомасын тұтынушылардың жеке есеп-шотына аударады (2 күнтізбелік күн);
нәтижесі – төлеуге берілетін шот.
4) Аудан әкімі:
көрсетілетін қызметті алушыға әлеуметтік төлемдер тағайындау туралы әкімдік қаулысына және келісімге қол қояды (2 күн);
нәтижесі – қол қойып қабылданған қаулы, келісім.
5) Әкім аппаратының басшысы:
көрсетілетін қызметті алушыға әлеуметтік төлемдер тағайындау туралы әкімдік қаулысын тіркейді. Келісімді көрсетілетін қызметті берушінің басшысына жолдайды (1 күн);
нәтижесі – тіркелген қаулы.

6) Руководитель услугодателя:
направляет соглашение представителю поверенного (агента). Перечисляет поверенному (агенту) сумму бюджетных кредитов на приобретение или строительство жилья. Подписывает письмо об отказе в подъемных (15 календарных дней);
результат – оформление счетов к оплате.
7) Представитель поверенного (агента):
вносит проект соглашения на подпись руководителю, осуществляет процедуру оформления бюджетного кредита для приобретения/строительство жилья (28 рабочих дней).
8) Руководитель поверенного (агента):
подписывает соглашение. Осуществляет перечисление средств бюджетного кредита за приобретенное или построенное жилье продавцу жилья (2 рабочих дня).
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделении (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
9) Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
ответственный исполнитель услугодателя;
рабочая комиссия;
руководитель услугодателя;
аким района;
руководитель аппарата акима;
представитель поверенного (агента);
руководитель поверенного (агента).
10) Описание последовательности процедур (действии) между структурными подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры действий) сопровождается блок-схемой согласно приложения 1 к настоящему регламенту.
11) Подробное описание последовательности процедур (действии), взаимодействий структурных подразделении (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги, а также описание порядка взаимодействия с иными услугодателями и (или) центром обслуживания населения и порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложения 2 к настоящему регламенту. Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги размещен на интернет-ресурсе услугодателя.
Приложение 1
к регламенту государственной
услуги "Предоставление мер
социальной поддержки
специалистам здравоохранения,
образования, социального
обеспечения, культуры, спорта
и агропромышленного комплекса
прибывшим для работы и
проживания в сельскую
местность"
Блок-схема описания порядка взаимодействия структурных подразделении (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
Приложение 2
к регламенту государственной
услуги "Предоставление мер
социальной поддержки
специалистам здравоохранения,
образования, социального
обеспечения, культуры, спорта и
агропромышленного комплекса,
прибывшим для работы и
проживания в сельские
населенные пункты"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги

6) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы:
келісімді сенім білдірілген өкіліне (агентіне) жолдайды. Сенім білдірілген өкіліне (агентіне) үй сатып алуға немесе салуға бюджеттік кредит сомасын аударады. Көтерме жәрдемақысынан бас тарту туралы хатына қол қояды. (15 күнтізбелік күн);
нәтижесі – төлеуге берілетін шоттар ресімдеу.
7) Сенім білдірілген өкілі (агент):
келісімнің жобасын басшыға қол қою үшін енгізеді және тұрғын үй сатып алу немесе салу үшін бюджеттік кредитті рәсімдеуді жүзеге асырады (28 жұмыс күн).
8) Сенім білдірілген өкілінің (агентінің) басшысы:
келісімге қол қояды. Сатып алынған немесе салынған үйге бюджеттік кредиттің қаражаттарын үй сатушыға аударуды жүзеге асырады (2 жұмыс күн).
3. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет үдерісінде қызмет берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара әрекет тәртібін сипаттау
9) Мемлекеттік көрсетілетін қызмет үдерісінде қатысатын қызмет берушінің құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) тізілімі:
көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы;
жұмыс комиссиясы;
көрсетілетін қызметті берушінің басшысы;
аудан әкімі;
әкім аппаратының басшысы;
сенім білдірілген өкілі (агенті);
сенім білдірілген өкілдің (агенттің) басшысы.
10) Әрбір рәсімнің (әрекеттің) орындалу ұзақтығын көрсете отырып, құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) арасында рәсімнің (әрекеттің) реттілігін сипаттау осы регламенттің 1 қосымшасына сәйкес блок-схемамен сүйемелденеді.
11) Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде рәсімдердің (әрекеттердің) ретін, көрсетілетін қызметті берушінің толық сипаттамасы құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара әрекеттерінің, сонымен қатар өзгеде көрсетілетін қызметті берушілермен және (немесе) халыққа қызмет көрсету орталықтарымен өзара іс-қимыл тәртібінің және мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді қолдану тәртібінің сипаттамасы осы регламенттің 2 қосымшасына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығында көрсетіледі. Мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы көрсетілетін қызметті берушінің интернет-ресурсында ораналастырылған.
"Ауылдық елді мекендерге
жұмыс істеуге және тұруға
келген денсаулық сақтау,
білім беру, әлеуметтік
қамсыздандыру, мәдениет
спорт және агроөнеркәсіптік
кешен мамандарына әлеуметтік
қолдау шараларын ұсыну
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
1 қосымша
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет көрсету үдерісінде қызмет берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) әрекет тәртібін сипаттау блок-схемасы
"Ауылдық елді мекендерге
жұмыс істеуге және тұруға
келген денсаулық сақтау,
білім беру, әлеуметтік
қамсыздандыру, мәдениет
спорт және агроөнеркәсіптік
кешен мамандарына әлеуметтік
қолдау шараларын ұсыну
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
2 қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы