"О бюджете Айтекебийского района на 2015-2017 годы"
Решение маслихата Айтекебийского района Актюбинской области от 24 декабря 2014 года № 195. Зарегистрировано Департаментом юстиции Актюбинской области 19 января 2015 года № 4160. Срок действия решения - до 1 января 2016 года
В соответствии со статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", статьей 9 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года Айтекебийский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Айтекебийского района на 2015-2017 годы согласно приложениям 1, 2 и 3, в том числе на 2015 год в следующих объемах:
1) доходы                                          3 516 352,8 тысяч тенге;
в том числе по:
налоговым поступлениям                              722 816,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям                        19 993,7 тысяч тенге;
поступление от продажи основного капитала            4 000,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов                              2 769 543,1 тысяч тенге;
2) затраты                                          3 618 276,6 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование                  37 243,6 тысяч тенге;
в том числе:
бюджетные кредиты                                    44 106,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов                        6 862,4 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям
с финансовыми активами                              0 тысяч тенге;
в том числе:
приобретение финансовых активов                  0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета                        - 139 167,4 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита                        139 167,4 тысяч тенге.
(использование профицита) бюджета
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями маслихата Айтекебийского района Актюбинской области от 11.03.2015 № 220 (вводится в действие с 01.01.2015); от 03.04.2015 № 225 (вводится в действие с 01.01.2015); от 11.06.2015 № 241 (вводится в действие с 01.01.2015); от 11.08.2015 № 259 (вводится в действие с 01.01.2015); от 10.11.2015 № 261 (вводится в действие с 01.01.2015); от 15.12.2015 № 272 (вводится в действие с 01.01.2015).
2. Установить, что в доход районного бюджета зачисляются:
индивидуальный подоходный налог;
социальный налог;
налоги на имущество;
земельный налог;
налог на транспортные средства;
единый земельный налог;
акцизы;
поступления за использование природных и других ресурсов;
сборы за ведение предпринимательской и профессиональной
деятельности;
государственная пошлина;
поступления чистого дохода государственных предприятий;
поступления денег от проведения государственных закупок;
организуемых государственными учреждениями, финансируемыми из
государственного бюджета;
штрафы, пеня, санкции, взыскания, налагаемые государственными
учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета, а
также содержащимися и финансируемыми из бюджета (сметы
расходов) Национального Банка Республики Казахстан, за
исключением поступлений от организаций нефтяного сектора;
прочие неналоговые поступления;
продажа земли.

"2015 -2017 жылдарға арналған Әйтеке би аудандық бюджеті туралы"
Ақтөбе облысы Әйтеке би аудандық мәслихатының 2014 жылғы 24 желтоқсандағы № 195 шешімі. Ақтөбе облысының Әділет департаментінде 2015 жылғы 19 қаңтарда № 4160 болып тіркелді. 2016 жылдың 1 қаңтарына дейін қолданыста болды
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 бабына, Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджеттік Кодексінің 9 бабына сәйкес, Әйтеке би аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2015-2017 жылдарға арналған Әйтеке би аудандық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосышаларға сәйкес, оның ішінде 2015 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер                                          3 516 352,8 мың теңге;
оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша                        722 816,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша                        19 993,7 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан
түсетін түсімдер бойынша                              4 000,0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері бойынша                  2 769 543,1 мың теңге;
2) шығындар                                          3 618 276,6 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредит беру                        37 243,6 мың теңге;
оның ішінде:
бюджеттік кредиттер                              44 106,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу                        6 862,4 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалынатын
операциялар бойынша сальдо                        0 мың теңге;
оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу                        0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профицит)                  - 139 167,4 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру                  139 167,4 мың теңге.
(профицитін пайдалану)
Ескерту. 1 тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақтөбе облысы Әйтеке би аудандық мәслихатының 11.03.2015 № 220 (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі); 03.04.2015 № 225 (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі); 11.06.2015 № 241 (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі); 11.08.2015 № 259 (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі); 10.11.2015 № 261 (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі); 15.12.2015 № 272 (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. Аудандық бюджеттің кірісіне мыналар есептелетін болып белгіленсін:
жеке табыс салығы;
әлеуметтік салық;
мүлiкке салынатын салықтар;
жер салығы;
көлік құралдарына салынатын салық;
бірыңғай жер салығы;
акциздер;
табиғи және басқа ресурстарды пайдаланғаны үшiн түсетiн түсiмдер;
кәсiпкерлiк және кәсiби қызметтi жүргiзгенi үшiн алынатын алымдар;
мемлекеттік баж;
мемлекеттік кәсіпорындардың таза кірісі бөлігіндегі түсімдер;
мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер
ұйымдастыратын мемлекеттік сатып алуды өткізуден түсетін ақша
түсімдері;
мұнай секторы кәсіпорындарынан түсетін түсімдерді қоспағанда,
мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын, сондай-ақ Қазақстан
Республикасы Ұлттық Банкінің бюджетінен (шығыстар сметасынан)
ұсталатын және қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер салатын айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алулар;
басқа да салықтық емес түсiмдер;
жерді сату.

3. В соответствии со статьей 5 Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2015-2017 годы" отрицательное сальдо, образовавшееся по состоянию на 31 декабря 1998 года в результате превышения сумм начисленных работодателями пособий по временной нетрудоспособности, беременности и родам, при рождении ребенка, на погребение, выплачивавшихся из Фонда государственного социального страхования, над начисленной суммой отчислений в указанный фонд, ежемесячно засчитывается в счет уплаты социального налога в пределах 4 процентов от фонда заработной платы.
4. 2015 году предусмотреть поступления из районного бюджета целевые текущие трансферты в областной бюджет:
В связи с передачей расходов на осуществление образовательного процесса в организациях среднего образования для 10-11 классов в соответствии с государственными общеобязательными стандартами образования, для проведения апробации по внедрению подушевого финансирования - 11 553,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 4 - в редакции решения маслихата Айтекебийского района Актюбинской области от 03.04.2015 № 225 (вводится в действие с 01.01.2015).
5. Принять к сведению и руководству, что в соответствии со статьей 11 Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2015 -2017 годы" установлено:
с 1 января 2015 года:
1) минимальный размер заработной платы - 21 364 тенге;
2) месячный расчетный показатель для исчисления пособий и иных социальных выплат, а также для применения штрафных санкций, налогов и других платежей в соответствии с законодательством Республики Казахстан – 1 982 тенге;
3) величину прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат- 21 364 тенге.
6. В соответствии с решением областного маслихата от 10 декабря 2014 года № 250 "Об областном бюджете на 2015-2017 годы" утвердить объем субвенций из областного бюджета в местный бюджет в сумме 2 021 782,0 тысяч тенге.
7. Учесть в районном бюджете на 2015 год поступление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета:
14 740,0 тысяч тенге - на обеспечение деятельности организаций дошколь-ного воспитания и обучения;
33 773,0 тысяч тенге – на повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по трехуровневой системе;
149 240,0 тысяч тенге - на оплату труда по новой модели системы оплаты труда и выплату ежемесячной надбавки за особые условия труда к должностным окладам работников государственных учреждений, не являющихся государственными служащими, а также работников государственных предприятий, финансируемых из местных бюджетов;

3. Қазақстан Республикасының "2015-2017 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 5 бабына сәйкес жұмыс берушілер еңбекке уақытша жарамсыздығы, жүктілігі мен босануы бойынша, бала туған кезде, жерлеуге есептеген, мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қорынан төленіп келген жәрдемақы сомаларының аталған қорға аударымдардың есептелген сомаларынан асып түсуі нәтижесінде 1998 жылғы 31 желтоқсандағы жағдай бойынша құралған теріс сальдо ай сайын жалақы қорының 4 пайызы шегінде әлеуметтік салық төлеу есебіне жатқызылады.
4. 2015 жылға арналған аудандық бюджеттен облыстық бюджетке трансферттердің тұсімдері:
Жан басына шаққандағы қаржыландыруды енгізу бойынша сынамалауды өткізу үшін мемлекеттік жалпыға міндетті білім беру стандарттарына сәйкес орта білім беру ұйымдарында 10-11 сыныптар үшін білім беру процессін жүзеге асыруға - 11 553,0 мың теңге көзделсін.
Ескерту. 4 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Әйтеке би аудандық мәслихатының 03.04.2015 № 225 шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі).
5. Қазақстан Республикасының "2015-2017 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 11 бабына сәйкес белгіленгені еске және басшылыққа алынсын:
2015 жылдың 1 қантарынан бастап:
1) жалақының ең төменгі мөлшері – 21 364 теңге;
2) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жәрдемақыларды
және өзге де әлеуметтік төлемдерді есептеу үшін, сондай-ақ айыппұл
санкцияларын, салықтар мен басқа да төлемдерді қолдану үшін айлық есептік көрсеткіш – 1 982 теңге;
3) базалық әлеуметтік төлемдердің мөлшерін есептеу үшін ең төменгі күнкөріс деңгейінің шамасы- 21 364 теңге.
6. "2015-2017 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" 2014 жылғы 10 желтоқсандағы №250 шешіміне сәйкес облыстық бюджеттен аудандық бюджетке берілген субвенциялар көлемі 2 021 782,0 мың теңге сомасында бекітілсін.
7. 2015 жылға арналған аудандық бюджетке республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер түсетіні ескерілсін:
мектепке дейінгі тәрбие ұйымдарында мемлекеттiк білім беру тапсырмасын жүзеге асыруға – 14 740,0 мың теңге;
үш деңгейлі жүйе бойынша біліктілікті арттырудан өткен мұғалімдерге еңбекақыны арттыруға– 33 773,0 мың теңге;
мемлекеттік қызметте емес мемлекеттік мекемелер қызметкерлеріне және жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік кәсіпорындар қызметкерлеріне жаңа моделдегі айсайынғы төленетін еңбек ақы мен қызметінің ерекше жағдайларына байланысты төленетін үстеме еңбек ақы – 149 240,0 мың теңге;

0,0 тысяч тенге – на повышение уровня оплаты труда административных государственных служащих;
18 298,0 тысяч тенге - на апробирование подушевого финансирования начального, основного среднего и общего среднего образования;
на содержание подразделений местных исполнительных органов агропромышленного комплекса – 2091,0 тысяч тенге;
на содержание штатной численности отделов регистрации актов гражданского состояния– 545,0 тысяч тенге.
Указанные суммы целевых трансфертов на развитие определяется на основании постановления акимата района.
Сноска. Пункт 7 с изменениями, внесенными решениями маслихата Айтекебийского района Актюбинской области от 03.04.2015 № 225 (вводится в действие с 01.01.2015); от 10.11.2015 № 261 (вводится в действие с 01.01.2015).
8. Учесть в районном бюджете на 2015 год поступление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета:
3 010,0 тысяч тенге -государственные пособия на детей до 18 лет;
2 768,0 тысяч тенге - на обеспечение нуждающихся инвалидов обяза-тельными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида;
6 167,2 тысяч тенге-на проведение мероприятий, посвященных семидесятилетию Победы в Великой Отечественной войне и оказание единовременной помощи;
Указанные суммы целевых трансфертов на развитие определяется на основании постановления акимата района.
Сноска. Пункт 8 с изменениями, внесенными решениями маслихата Айтекебийского района Актюбинской области от 03.04.2015 № 225 (вводится в действие с 01.01.2015); от 11.06.2015 № 241 (вводится в действие с 01.01.2015).
9. Учесть в районном бюджете на 2015 год поступление целевых трансфертов на развитие из республиканского бюджета:
233 792,0 тысяч тенге- на развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах;
Указанные суммы целевых трансфертов на развитие определяется на основании постановления акимата района.
10. Учесть в районном бюджете на 2015 год поступление целевых трансфертов на развитие из областного бюджета:
0 тысяч тенге – на развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах;
91 174,1 тысяч тенге – на развитие объектов культуры;
Указанные суммы целевых трансфертов на развитие определяется на основании постановления акимата района.
Сноска. Пункт 10 с изменениями, внесенными решениями маслихата Айтекебийского района Актюбинской области от 11.03.2015 № 220 (вводится в действие с 01.01.2015); от 10.11.2015 № 261 (вводится в действие с 01.01.2015).

әкімшілік мемлекеттік қызметкерінің еңбек ақы төлеу деңгейін көтеруіне - 0,0 мың теңге;
бастауыш, негізгі, орта және жалпы орта білім беруді жан басына қаржыландыруды анықтап қабылдауға – 18 298,0 мың теңге;
агроөнеркәсіптік кешендердің жергілікті атқарушы органдардың қамтамасыз етуге – 2091,0 мың теңге;
азаматтық хал актілерін теркеу жұмыстарын жүргізу бөлімінің штаттық бірліктерін қамтамасыз етуге – 545,0 мың теңге.
Аталған нысаналы трансферттерінің сомаларын бөлу аудан әкімдігі қаулысы негізінде айқындалады.
Ескерту. 7 тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақтөбе облысы Әйтеке би аудандық мәслихатының 03.04.2015 № 225 (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі); 10.11.2015 № 261 (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
8. 2015 жылға арналған аудандық бюджетке республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер түсетіні ескерілсін:
18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар төлеуге – 3 010,0 мың теңге;
мүгедектерді оңалту жеке бағдарламасына сәйкес, мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен және ымдау тілі мамандарының қызмет көрсетуін, жеке көмекшілермен қамтамасыз етуге – 2 768,0 мың теңге;
Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің жетпіс жылдығына арналған іс-шараларды өткізу және біржолға материалдық көмек көрсетуге – 6 167,2 мың теңге;
Аталған нысаналы трансферттерінің сомаларын бөлу аудан әкімдігі қаулысы негізінде айқындалады.
Ескерту. 8 тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақтөбе облысы Әйтеке би аудандық мәслихатының 03.04.2015 № 225 (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі); 11.06.2015 № 241 (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
9. 2015 жылға арналған аудандық бюджетке республикалық бюджеттен нысаналы даму трансферттері түскені ескерілсін:
елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға – 233 792,0 мың теңге;
Аталған нысаналы даму трансферттерінің сомаларын бөлу аудан әкімдігі қаулысы негізінде айқындалады.
10. 2015 жылға арналған аудандық бюджетке облыстық бюджеттен нысаналы даму трансферттер түскені ескерілсін:
елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға - 0 мың теңге;
мәдениет объектілерін дамытуға – 91 174,1 мың теңге.
Аталған нысаналы даму трансферттерінің сомаларын бөлу аудан әкімдігі қаулысы негізінде айқындалады.
Ескерту. 10 тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақтөбе облысы Әйтеке би аудандық мәслихатының 11.03.2015 № 220 (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі); 10.11.2015 № 261 (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.

11. Учесть в районном бюджете на 2015 год поступление целевых текущих трансфертов из областного бюджета в следующих размерах:
0 тысяч тенге – на изготовление генерального плана района;
20 816,3 тысяч тенге – на возмещение владельцам стоимости изымаемых и уничтожаемых больных животных, продуктов и сырья животного происхождения;
2 837,0 тысяч тенге– на благоустройство и озеленение населенных пунктов;
11 784,0 тысяч тенге- на обследование психического здоровья детей и подростков, оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению;
32 726,0 тысяч тенге – на дополнительное образование для детей и юношества по спорту;
на капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов – 357 034,0 тысяч тенге.
Указанные суммы целевых текущих трансфертов определяется на основании постановления акимата района.

11. 2015 жылға арналған аудандық бюджетке облыстық бюджеттен мынадай мөлшерде ағымдағы нысаналы трансферттер түскені ескерілсін:
аудандарға бас жоспарын жасақтауға – 0 мың теңге;
алып қойылатын және жойылатын ауру жануарлардың, жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізаттың құнын иелеріне өтеуге – 20 816,3 мың теңге;
елдi мекендердi абаттандыру және көгалдандыру – 2 837,0 мың теңге;
балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациялық көмек көрсетуге -11 784 мың теңге ;
балалар мен жасөспірімдерге спорт бойынша қосымша білім беруге -32 726,0 мың теңге;
аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеуге – 357 034,0 мың теңге;
Аталған нысаналы трансферттерінің сомаларын бөлу аудан әкімдігі қаулысы негізінде айқындалады.

Сноска. Пункт 11 с изменениями, внесенными решениями маслихата Айтекебийского района Актюбинской области от 11.03.2015 № 220 (вводится в действие с 01.01.2015); от 11.06.2015 № 241 (вводится в действие с 01.01.2015); от 11.08.2015 № 259 (вводится в действие с 01.01.2015); от 10.11.2015 № 261 (вводится в действие с 01.01.2015).
12. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2015 год в сумме 14 500,0 тысяч тенге.

Ескерту. 11 тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақтөбе облысы Әйтеке би аудандық мәслихатының 11.03.2015 № 220 (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі); 11.06.2015 № 241 (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі); 11.08.2015 № 259 (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі); 10.11.2015 № 261 (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
12. Ауданның жергілікті атқарушы органының 2015 жылға арналған резерві сомасы 14 500,0 мың теңге болып бекітілсін.

13. Утвердить перечень бюджетных программ района, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2015 год, согласно приложению 4.
14. Утвердить объем финансирования бюджетных программ аппаратов акимов сельских округов района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа на 2015 год согласно приложениям 5, 6.
15. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2015 года.
Председатель сессии Секретарь районного
районного маслихата: маслихата:
К.Жанбырбаев А.Ермагамбет

13. 2015 жылға арналған аудандық бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын аудандық бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 4 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
14. 2015 жылға арналған қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімі аппараттарының бюджеттік бағдарламаларының каржыландыру көлемі 5, 6 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
15. Осы шешім 2015 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихат Аудандық мәслихаттың
сессиясының төрағасы: хатшысы:
Қ.Жаңбырбаев А.Ермағамбет

5469,3
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
95270,5
002
Программа занятости
15918,2
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
15919,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
28627,0
016
Государственные пособия на детей до 18 лет
21294,1
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии индивидуальной программой реабилитации инвалида
7345,0
052
Проведение мероприятий, посвященных семидесятилетию Победы в Великой Отечественной войне
6167,2
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
22339,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
22339,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
21067,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
392,0
021
Капитальные расходы государственного органа
880,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
44259,4
1
Жилищное хозяйство
1623,5
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
820,0
004
Обеспечение жильем отдельных категорий граждан
820,0
465
Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)
757,5
009
Ремонт объектов в рамках развития городов и сельских населенных пунктов по Дорожной карте занятости 2020
757,5
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
46,0
074
Развитие и/или сооружение недостающих объектов инженерно-коммуникационной инфраструктуры в рамках второго направления Дорожной карты занятости 2020
46,0
2
Коммунальное хозяйство
23096,1
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
23096,1
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
17000,0
027
Организация эксплуатации сетей газификации, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)
6096,1
3
Благоустройство населенных пунктов
19539,8
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
11012,0

5469,3
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
95270,5
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
15918,2
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
15919,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
28627,0
016
18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар
21294,1
017
Мүгедектерді оңалту жеке бағдарламасына сәйкес, мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен және ымдау тілі мамандарының қызмет көрсетуін, жеке көмекшілермен қамтамасыз ету
7345,0
052
Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің жетпіс жылдығына арналған іс-шараларды өткізу
6167,2
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
22339,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
22339,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
21067,0
011
Жәрдем ақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметерге ақы төлеу
392,0
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
880,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
44259,4
1
Тұрғын үй шаруашылығы
1623,5
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
820,0
004
Азаматтардың жекелеген санаттарын тұрғын үймен қамтамасыз ету
820,0
465
Ауданның (облыстың маңызы бар қаланың) дене шынықтыру және спорт бөлімі
757,5
009
Жұмыспен қамту 2020 жол картасы бойынша қалаларды және ауылдың елді мекендерді дамыту шеңберінде объектілерді жөндеу
757,5
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қалалардың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
46,0
074
Жұмыспен қамту 2020 жол картасының екінші бағыты шеңберінде жетіспейтін инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамыту және/немесе салу
46,0
2
Коммуналдық шаруашылық
23096,1
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
23096,1
012
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
17000,0
027
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі газ жүйелерін қолдануды ұйымдастыру
6096,1
3
Елді-мекендерді абаттандыру
19539,8
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
11012,0

110975,5
1
Сельское хозяйство
50771,5
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
10841,8
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
10841,8
474
Отдел сельского хозяйства и ветеринарии района (города областного значения)
39929,7
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства и ветеринарии
16417,4
007
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
971,0
008
Возмещение владельцам стоимости изымаемых и уничтожаемых больных животных, продуктов и сырья животного происхождения
21041,3
012
Проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных
1500,0
6
Земельные отношения
6777,0
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
6777,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
6777,0
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
53427,0
474
Отдел сельского хозяйства и ветеринарии района (города областного значения)
53427,0
013
Проведение противоэпизоотических мероприятий
53427,0
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
41753,0
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
41753,0
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
41753,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
7284,0
013
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов
34469,0
12
Транспорт и коммуникации
371540,3
1
Автомобильный транспорт
371540,3
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
14506,3
013
Обеспечение функционирования автомобильных дорог в городах районного значения, поселках, селах, сельских округах
14506,3
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
357034,0
045
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов
357034,0
13
Прочие
34647,4
3
Поддержка предпринимательской деятельности и защита конкуренции
5660,0
469
Отдел предпринимательства района (города областного значения)

110975,5
1
Ауыл шаруашылығы
50771,5
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
10841,8
099
Мамандардың әлеуметтік көмек көрсетуі жөніндегі шараларды іске асыру
10841,8
474
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы және ветеринария бөлімі
39929,7
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы және ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
16417,4
007
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
971,0
008
Алып қойылатын және жойылатын ауру жануарлардың, жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
21041,3
012
Ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіру жөніндегі іс-шараларды өткізу
1500,0
6
Жер қатынастары
6777,0
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
6777,0
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
6777,0
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
53427,0
474
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы және ветеринария бөлімі
53427,0
013
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
53427,0
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
41753,0
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
41753,0
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
41753,0
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайла және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
7284,0
013
Аудан аумағында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
34469,0
12
Көлiк және коммуникация
371540,3
1
Автомобиль көлiгi
371540,3
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
14506,3
013
Аудандық маңызы бар қалаларда, кенттерде, ауылдарда, ауылдық округтерде автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
14506,3
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
357034,0
045
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу
357034,0
13
Басқалар
34647,4
3
Кәсiпкерлiк қызметтi қолдау және бәсекелестікті қорғау
5660,0
469
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік бөлімі

208545,0
009
Обеспечение деятельности организаций дошкольного воспитания и обучения
12176,0
040
Реализация государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования
196369,0
2
Начальное, основное среднее и общее среднее образование
1794240,0
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
1921,0
005
Организация бесплатного подвоза учащихся до школы и обратно в сельской местности
1921,0
464
Отдел образования района (города областного значения)
1792319,0
003
Общеобразовательное обучение
1777857,0
006
Дополнительное образование для детей
14462,0
9
Прочие услуги в области образования
58209,0
464
Отдел образования района (города областного значения)
58209,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
30356,0
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
9630,0
007
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов районного (городского) масштаба
6772,0
015
Ежемесячная выплата денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
11451,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
148451,0
2
Социальная помощь
126050,0
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
5354,0
003
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
5354,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
120696,0
002
Программа занятости
23606,0
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
16330,0
005
Государственная адресная социальная помощь
630,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
40952,0
016
Государственные пособия на детей до 18 лет
34347,0
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
4831,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
22401,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
22401,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения

208545,0
009
Мектепке дейінгі тәрбие ұйымдарының қызметін қамтамасыз ету
12176,0
040
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға
196369,0
2
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру
1794240,0
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
1921,0
005
Ауылдық жерлерде балаларды мектепке дейін тегін алып баруды және кері алып келуді ұйымдастыру
1921,0
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қалалардың) білім бөлімі
1792319,0
003
Жалпы білім беру
1777857,0
006
Балаларға қосымша білім беру
14462,0
9
Бiлiм беру саласындағы өзге де қызметтер
58209,0
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қалалардың) білім бөлімі
58209,0
001
Жергіліктті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
30356,0
005
Ауданның (областык маңызы бар қалалардың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
9630,0
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы мектеп олимпиадаларын және мектептен тыс іс-шараларды өткiзу
6772,0
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға асыраушыларына (қамқоршыларына) ай сайынғы ақшалай қаражат төлемдері
11451,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
148451,0
2
Әлеуметтік көмек
126050,0
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
5354,0
003
Мұқтаж азаматтарға үйінде әлеуметтік көмек көрсету
5354,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қалалардың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
120696,0
002
Еңбекпен қамту бағдарламасы
23606,0
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринария мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
16330,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
630,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
40952,0
016
18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар
34347,0
017
Мүгедектерді оңалту жеке бағдарламасына сәйкес, мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен және ымдау тілі мамандарының қызмет көрсетуін, жеке көмекшілермен қамтамасыз ету
4831,0
9
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
22401,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қалалардың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
22401,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер