О бюджете Мартукского района на 2015-2017 годы
Решение маслихата Мартукского района Актюбинской области от 23 декабря 2014 года № 150. Зарегистрировано Департаментом юстиции Актюбинской области 16 января 2015 года № 4153. Срок действия решения - до 1 января 2018 года
В соответствии с подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", пунктом 2 статьи 9 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года № 95 и Законом Республики Казахстан от 28 ноября 2014 года "О республиканском бюджете на 2015-2017 годы" Мартукский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2015-2017 годы согласно приложениям 1, 2 и 3, в том числе на 2015 год в следующих объемах:
1) доходы                                           3 106 248,6 тысяч тенге,
в том числе:
по налоговым поступлениям                         476 557,0 тысяч тенге;
по неналоговым поступлениям                         2 259,7 тысяч тенге;
по поступлениям от продажи основного капитала       16 500,0 тысяч тенге;
по поступлениям трансфертов                         2 610 931,9 тысяч тенге;
2) затраты                                           3 125 152,4 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование                   61 907,8 тысяч тенге,
в том числе:
бюджетные кредиты                               76 287 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов                         14 379,2 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами       0 тысяч тенге,
в том числе:
приобретение финансовых активов                   0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета                         - 80 811,6 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита
(использование профицита) бюджета                   80 811,6 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями Мартукского районного маслихата Актюбинской области от 10.03.2015 № 168 (вводится в действие с 01.01.2015); от 10.06.2015 № 178 (вводится в действие с 01.01.2015); от 31.07.2015 № 194 (вводится в действие с 01.01.2015); от 30.10.2015 № 197 (вводится в действие с 01.01.2015).
2. Установить на 2015 год распределение общей суммы поступлений от налогов в бюджет района в следующих размерах:
1) по индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты – 100 процентов;
2) по социальному налогу – 100 процентов;
3) по индивидуальному подоходному налогу с доходов, не облагаемых у источника выплаты, по индивидуальному подоходному налогу с доходов иностранных граждан, облагаемых у источника выплаты, по индивидуальному подоходному налогу с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты зачисляются полностью в бюджет района.

2015-2017 жылдарға арналған Мәртөк ауданының бюджеті туралы
Ақтөбе облысы Мәртөк аудандық мәслихатының 2014 жылғы 23 желтоқсандағы № 150 шешімі. Ақтөбе облысының Әділет департаментінде 2015 жылғы 16 қаңтарда № 4153 болып тіркелді. 2018 жылдың 1 қаңтарына дейін қолданыста болды
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 бабының 1 тармағының 1) тармақшасына, Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы № 95 Бюджет кодексінің 9 бабының 2 тармағына және Қазақстан Республикасының 2014 жылғы 28 қарашадағы "2015-2017 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңына сәйкес Мәртөк аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2015-2017 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2015 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер                                                 3 106 248,6 мың теңге,
оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша                               476 557,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша                         2 259,7 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша             16 500,0 мың теңге;
трансферттер түсімдер бойынша                               2 610 931,9 мың теңге;
2) шығындар                                                 3 125 152,4 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредит беру                               61 907,8 мың теңге,
оның ішінде:
бюджеттік кредиттер                                     76 287 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу                               14 379,2 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо             0 мың теңге,
оның ішінде:
қаржы активтерiн сатып алу                               0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті)                         - 80 811,6 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру
(профицитін пайдалану)                                     80 811,6 мың теңге.
Ескерту. 1 тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақтөбе облысы Мәртөк аудандық мәслихатының 10.03.2015 № 168 (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі); 10.06.2015 № 178 (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі); 31.07.2015 № 194 (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі); 30.10.2015 № 197 (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. 2015 жылға бөлінген салықтардан түскен жалпы соманы бөлу аудан бюджетіне мынадай мөлшерде белгіленсін:
1) төлем көзінде кірістерге салынатын жеке табыс салығы бойынша – 100 пайыз;
2) әлеуметтік салық бойынша – 100 пайыз;
3) төлем көзінен салық салынбайтын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы бойынша, төлем көзінен салық салынатын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы бойынша, төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы бойынша түсімдер аудан бюджетіне толығымен есептеледі.

3. Установить, что в доход районного бюджета зачисляются:
налог на имущество;
земельный налог;
налог на транспортные средства;
единый земельный налог;
акцизы;
поступление за использование природных и других ресурсов;
сборы за ведение предпринимательской и профессиональной деятельности;
налог на игорный бизнес;
государственная пошлина;
доходы от аренды имущества, находящегося в государственной собственности;
штрафы, пеня, санкции, взыскания, налагаемые государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета, а также содержащимися и финансируемыми из бюджета (сметы расходов) Национального Банка Республики Казахстан, за исключением поступлений от организации нефтяного сектора;
прочие неналоговые поступления;
продажа земли.
4. В соответствии со статьей 5 Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2015-2017 годы" отрицательное сальдо, образовавшееся по состоянию на 31 декабря 1998 года в результате превышения сумм начисленных работодателями пособий по временной нетрудоспособности, беременности и родам, при рождении ребенка, на погребение, выплачивавшихся из Фонда государственного социального страхования, над начисленной суммой отчислений в указанный фонд, ежемесячно засчитывается в счет уплаты социального налога в пределах 4 процентов от фонда заработной платы.
5. Принять к сведению и руководству, что в соответствии со статьей 11 Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2015-2017 годы" с 1 января 2015 года установлен:
1) минимальный размер заработной платы – 21 364 тенге;
2) месячный расчетный показатель для исчисления пособий и иных социальных выплат, а также применения штрафных санкций, налогов и других платежей в соответствии с законодательством Республики Казахстан – 1 982 тенге;
3) величина прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат – 21 364 тенге;
6. Принять к сведению и руководству, что в соответствии со статьей 12 Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2015-2017 годы" установлена:
1) выплата с 1 января 2015 года ежемесячной надбавки за особые условия труда к должностным окладам работников государственных учреждений, не являющихся государственными служащими, а также работников государственных казенных предприятий, финансируемых из местных бюджетов, в размере 10 процентов;
2) с 1 июля 2015 года оплата труда работникам государственных учреждений, не являющихся государственными служащими, а также работников государственных казенных предприятий, финансируемых из местных бюджетов, в связи с внедрением новой модели системы оплаты труда.

3. Аудан бюджетінің кірісіне есептеледі:
мүлікке салынатын салық;
жер салығы;
көлік құралдарына салынатын салық;
бірыңғай жер салығы;
акциздер;
табиғи және басқа да ресурстарды пайдаланғаны үшін түсетін түсімдер;
кәсіпкерлік және кәсіби қызметті жүргізгені үшін алынатын алымдар;
ойын бизнесіне салық;
мемлекеттік баж;
мемлекет меншігіндегі мүлікті жалға беруден түсетін кірістер;
мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің бюджетінен (шығыстар сметасынан) ұсталатын және қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер салатын айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алулар;
басқа да салықтық емес түсімдер;
жерді сату.
4. Қазақстан Республикасының "2015-2017 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 5 бабына сәйкес жұмыс берушiлер еңбекке уақытша жарамсыздығы, жүктiлiгi мен босануы бойынша, бала туған кезде, жерлеуге есептеген, Мемлекеттiк әлеуметтiк сақтандыру қорынан төленiп келген жәрдемақы сомаларының көрсетілген қорға аударымдардың есептелген сомасынан асып түсуі нәтижесiнде 1998 жылғы 31 желтоқсандағы жағдай бойынша құралған терiс сальдо ай сайын жалақы қорының 4 пайызы шегiнде әлеуметтiк салық төлеу есебiне жатқызылады.
5. Қазақстан Республикасының "2015-2017 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 11 бабына сәйкес 2015 жылдың 1 қаңтардан бастап:
1) жалақының ең төменгi мөлшерi – 21 364 теңге;
2) жәрдемақыларды және өзге де әлеуметтiк төлемдердi есептеу, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес айыппұл санкцияларын, салықтарды және басқа да төлемдердi қолдану үшiн айлық есептiк көрсеткiш – 1 982 теңге;
3) базалық әлеуметтiк төлемдердiң мөлшерiн есептеу үшiн ең төменгi күнкөрiс деңгейiнiң шамасы – 21 364 теңге болып белгіленгені басшылыққа және мәліметке алынсын.
6. Қазақстан Республикасының "2015-2017 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 12 бабына сәйкес:
1) 2015 жылғы 1 қаңтардан бастап, мемлекеттік мекемелердің мемлекеттік қызметшілер болып табылмайтын жұмыскерлерінің, сондай-ақ жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын мемлекеттік қазыналық кәсіпорындар жұмыскерлерінің лауазымдық айлықақыларына ерекше еңбек жағдайлары үшін 10 пайыз мөлшерінде ай сайынғы үстемеақы төлеу;
2) еңбекақы төлеу жүйесінің жаңа моделінің енгізілуіне байланысты 2015 жылғы 1 шілдеден бастап, мемлекеттік мекемелердің мемлекеттік қызметшілер болып табылмайтын жұмыскерлеріне, сондай-ақ жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын мемлекеттік қазыналық кәсіпорындардың жұмыскерлеріне еңбекақы төлеу белгіленгені басшылыққа және мәліметке алынсын.

7. Предусмотреть в районном бюджете на 2015 год объемы субвенций, передаваемых из областного бюджета в сумме 2 278 784 тысяч тенге.
8. Учесть в районном бюджете на 2015 год поступление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета в следующих размерах:
на выплату государственных пособий на детей до 18 лет – 5 000 тысяч тенге;
на оказание социальной защиты и помощи населению – 3 000 тысячи тенге;
на проведение мероприятий, посвященных семидесятилетию Победы в Великой Отечественной войне – 11 316 тысяч тенге;
на оплату труда по новой модели системы оплаты труда и выплату ежемесячной надбавки за особые условия труда к должностным окладам работников государственных учреждений, не являющихся государственными служащими, а также работников государственных казенных предприятий, финансируемых из местных бюджетов – 151 944 тысяч тенге;
на повышение уровня оплаты труда административных государственных служащих – 0 тысяч тенге;
на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования – 31 268 тысяч тенге;
на повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по трехуровневой системе –49 460 тысячи тенге;
на содержание специалистов агропромышленного комплекса" - 1 141 тысяч тенге;
на содержание специалистов регистрации актов гражданского состояния" - 1 105 тысяч тенге;
установка дорожных знаков и указателей в местах расположений организаций, ориентированных на обслуживание инвалидов" - 70,9 тысяч тенге.
Распределение указанных сумм целевых текущих трансфертов определяется на основании постановления акимата района.
Сноска. Пункт 8 с изменениями, внесенными решениями Мартукского районного маслихата Актюбинской области от 10.06.2015 № 178 (вводится в действие с 01.01.2015); от 30.10.2015 № 197 (вводится в действие с 01.01.2015).
9. Предусмотреть в районном бюджете на 2015 год целевые текущие трансферты из областного бюджета, в том числе:
на благоустройство и озеленение населенных пунктов – 2 837 тысяч тенге;
на разработку генеральных планов, совмещенных с проектом детальной планировки, проектов детальной планировки и проектов застройки населенных пунктов – 0 тысяч тенге;
на возмещение (до 50%) стоимости сельскохозяйственных животных (крупного и мелкого рогатого скота) больных бруцеллезом, направляемых на санитарный убой – 6 663 тысячи тенге;
на содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям – 2 294 тысяч тенге;
на обеспечение деятельности районной детско-юношеской спортивной школы – 40 173 тысяч тенге;
на развитие сельских населенных пунктов в рамках программы "Дорожная карта занятости 2020" – 716 тысяч тенге;

7. 2015 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен берілетін субвенциялар көлемі 2 278 784 мың теңге сомасында көзделсін.
8. 2015 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен мынадай мөлшерде ағымдағы нысаналы трансферттер түсімі ескерілсін:
18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақы төлеуге – 5 000 мың теңге;
тұрғындарға әлеуметтік қорғауға және көмек көрсетуге – 3000 мың теңге;
Ұлы Отан соғысы Жеңісінің жетпісжылдығына орай іс-шараларды өткізуге – 11 316 мың теңге;
еңбекақы төлеу жүйесінің жаңа моделі бойынша еңбекақы төлеуге және мемлекеттік мекемелердің мемлекеттік қызметшілер болып табылмайтын жұмыскерлерінің, сондай-ақ жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын мемлекеттік қазыналық кәсіпорындар жұмыскерлерінің лауазымдық айлықақыларына ерекше еңбек жағдайлары үшін ай сайынғы үстемақы төлеуге – 151 944 мың теңге;
әкімшілік мемлекеттік қызметшілердің еңбекақы деңгейін арттыруға – 0 мың теңге;
мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға – 31 268 мың теңге;
үш деңгейлі жүйе бойынша біліктілікті арттырудан өткен мұғалімдерге еңбекақы төлемдерін өсіруге – 49 460 мың теңге;
агроөнеркәсіп кешені мамандарын қамтамасыз етуге – 1 141 мың теңге;
азаматтық хал актілерін тіркеу мамандарын қамтамасыз етуге – 1 105 мың теңге;
мүгедектерге қызмет көрсетуге бағдарланған ұйымдар орналасқан жерлерде жол белгілері мен сілтегіштерін орнатуға – 70,9 мың теңге.
Ағымдағы нысаналы трансферттердің аталған сомаларын бөлу аудан әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.
Ескерту. 8 тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақтөбе облысы Мәртөк аудандық мәслихатының 10.06.2015 № 178 (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі); 30.10.2015 № 197 (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
9. 2015 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер түсімі көзделсін, оның ішінде:
елді мекендерді көгалдандыру және абаттандыруға – 2 837 мың теңге;
елді мекендердің нақты жоспарлау жобаларымен қосарлы, нақты жоспарлау жобаларының және құрылыс салу жобаларының бас жоспарларын әзірлеуге – 0 мың теңге;
санитарлық жоюга бағытталатын, бруцеллозбен ауырған жануарлардың (ірі және ұсақ мүйізді малдың) құнын (50% дейін) өтеуге – 6 663 мың теңге;
патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағуға – 2 294 мың теңге;
аудандық балалар мен жасөспірімдер спорт мектебі қызметін қамтамасыз етуге – 40 173 мың теңге;
"Жұмыспен қамту 2020 жол картасы" бағдарламасы шеңберінде ауылдық елді мекендерді дамытуға – 716 мың теңге;

проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры - 10 699 тысяч тенге;
на капитальные расходы государственного органа – 14 461 тысяч тенге.
Распределение указанных сумм трансфертов определяется на основании постановления акимата района.
Сноска. Пункт 9 с изменениями, внесенными решениями Мартукского районного маслихата Актюбинской области от 10.03.2015 № 168 (вводится в действие с 01.01.2015); от 10.06.2015 № 178 (вводится в действие с 01.01.2015); от 31.07.2015 № 194 (вводится в действие с 01.01.2015); от 30.10.2015 № 197 (вводится в действие с 01.01.2015).
9-1. Учесть в районном бюджете предоставление трансфертов органам местного самоуправления в сумме 2 217 тысяч тенге.

инженерлік коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыруға – 10 699 мың теңге;
мемлекеттік органның күрделі шығыстарына – 14 461 мың теңге.
Аталған трансферттердің сомаларын бөлу аудан әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.
Ескерту. 9 тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақтөбе облысы Мәртөк аудандық мәслихатының 10.03.2015 № 168 (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі) 10.06.2015 № 178 (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі); 31.07.2015 № 194 (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі); 30.10.2015 № 197 (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
9-1. Аудандық бюджетте жергілікті өзін-өзі басқару органдарына берілетін трансферттер 2 217 мың теңге сомасында көзделсін.

Сноска. Решение дополнено пунктом 9-1 в соответствии с решением маслихата Мартукского района Актюбинской области от 30.10.2015 № 197 (вводится в действие с 01.01.2015).
10. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2015 год в сумме 250 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 10 с изменениями, внесенными решениями Мартукского районного маслихата Актюбинской области от 10.03.2015 № 168 (вводится в действие с 01.01.2015); от 30.10.2015 № 197 (вводится в действие с 01.01.2015).

Ескерту. Шешім 9-1 тармақпен толықтырылды - Ақтөбе облысы Мәртөк аудандық мәслихатының 30.10.2015 № 197 шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі).
10. Ауданның жергілікті атқарушы органының 2015 жылға арналған резерві 250 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 10 тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақтөбе облысы Мәртөк аудандық мәслихатының 10.03.2015 № 168 (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі); 30.10.2015 № 197 (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.

11. Утвердить перечень бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2015 год, согласно приложению 4.
12. Утвердить перечень бюджетных программ сельских округов на 2015 год согласно приложению 5.
13. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2015 года.
Председатель сессии
Мартукского районного маслихата
А. Альмухамбетов
Секретарь Мартукского районного маслихата А. Исмагулов

11. 2015 жылға арналған аудандық бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 4 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
12. 2015 жылға арналған ауылдық округтердің бюджеттік бағдарламаларының тізбесі 5 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
13. Осы шешім 2015 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Мәртөк аудандық мәслихатының сессия төрағасы Ә. Әлмұхамбетов
Мәртөк аудандық мәслихатының хатшысы А. Исмағұлов

1 793 237,0
003
Общеобразовательное обучение
1 696 290,0
006
Дополнительное образование для детей
96 947,0
9
Прочие услуги в области образования
77 412,0
464
Отдел образования района (города областного значения)
75 807,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
10 032,0
004
Информатизация системы образования в государственных учреждениях образования района (города областного значения)
12 365,0
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
9 628,0
007
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов районного (городского) масштаба
244,0
015
Ежемесячная выплата денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
16 328,0
019
Присуждение грантов государственным учреждениям образования района (города областного значения) за высокие показатели работы
11 107,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
16 103,0
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
1 605,0
037
Строительство и реконструкция объектов образования
1 605,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
141 643,0
2
Социальная помощь
127 085,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
127 085,0
002
Программа занятости
38 741,0
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
5 234,0
005
Государственная адресная социальная помощь
428,0
006
Оказание жилищной помощи
535,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
46 509,0
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
306,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
17 967,0
016
Государственные пособия на детей до 18 лет
15 408,0
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
1 957,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
14 558,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
14 558,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения

1 793 237,0
003
Жалпы білім беру
1 696 290,0
006
Балаларға қосымша білім беру
96 947,0
9
Бiлiм беру саласындағы өзге де қызметтер
77 412,0
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
75 807,0
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
10 032,0
004
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелерінде білім беру жүйесін ақпараттандыру
12 365,0
005
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдістемелік кешендерді сатып алу және жеткізу
9 628,0
007
Аудандық (қалалалық) ауқымдағы мектеп олимпиадаларын және мектептен тыс іс-шараларды өткiзу
244,0
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқошыларға (қорғаншыларға) ай сайынға ақшалай қаражат төлемі
16 328,0
019
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелеріне жұмыстағы жоғары көрсеткіштері үшін гранттарды табыс ету
11 107,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
16 103,0
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
1 605,0
037
Білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
1 605,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
141 643,0
2
Әлеуметтiк көмек
127 085,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
127 085,0
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
38 741,0
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
5 234,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
428,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
535,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
46 509,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
306,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
17 967,0
016
18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар
15 408,0
017
Мүгедектерді оңалту жеке бағдарламасына сәйкес, мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен және ымдау тілі мамандарының қызмет көрсетуін, жеке көмекшілермен қамтамасыз ету
1 957,0
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
14 558,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
14 558,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер

1 773,0
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
13 879,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
5 646,0
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
8 026,0
006
Капитальные расходы государственного органа
207,0
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
89 069,0
1
Сельское хозяйство
37 485,0
474
Отдел сельского хозяйства и ветеринарии района (города областного значения)
22 173,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства и ветеринарии
17 712,0
003
Капитальные расходы государственного органа
321,0
005
Обеспечение функционирования скотомогильников (биотермических ям)
1 683,0
006
Организация санитарного убоя больных животных
641,0
007
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
1 816,0
476
Отдел экономики, бюджетного планирования и предпринимательства района (города областного значения)
15 312,0
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
15 312,0
6
Земельные отношения
15 591,0
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
15 591,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
8 729,0
002
Работы по переводу сельскохозяйственных угодий из одного вида в другой
225,0
003
Земельно-хозяйственное устройство населенных пунктов
3 051,0
006
Землеустройство, проводимое при установлении границ районов, городов областного значения, районого значения, сельских округов, поселков, сел
3 265,0
007
Капитальные расходы государственного органа
321,0
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
35 993,0
474
Отдел сельского хозяйства и ветеринарии района (города областного значения)
35 993,0
013
Проведение противоэпизоотических мероприятий
35 993,0
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
6 698,0
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
6 698,0
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
6 698,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)

1 773,0
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
13 879,0
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
5 646,0
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды iске асыру
8 026,0
006
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
207,0
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
89 069,0
1
Ауыл шаруашылығы
37 485,0
474
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы және ветеринария бөлімі
22 173,0
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы және ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
17 712,0
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
321,0
005
Мал көмінділерінің (биотермиялық шұңқырлардың) жұмыс істеуін қамтамасыз ету
1 683,0
006
Ауру жануарларды санитарлық союды ұйымдастыру
641,0
007
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
1 816,0
476
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика, бюджеттік жоспарлау және кәсіпкерлік бөлімі
15 312,0
099
Мамандардың әлеуметтік көмек көрсетуі жөніндегі шараларды іске асыру
15 312,0
6
Жер қатынастары
15 591,0
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
15 591,0
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
8 729,0
002
Ауыл шаруашылығы алқаптарын бір түрден екіншісіне ауыстыру жөніндегі жұмыстар
225,0
003
Елді мекендерді жер-шаруашылық орналастыру
3 051,0
006
Аудандардың, облыстық маңызы бар, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердің, ауылдардың, ауылдық округтердің шекарасын белгілеу кезінде жүргізілетін жерге орналастыру
3 265,0
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
321,0
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
35 993,0
474
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы және ветеринария бөлімі
35 993,0
013
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
35 993,0
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
6 698,0
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
6 698,0
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
6 698,0
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайла және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер