Об утверждении регламента государственной услуги "Предоставление мер социальной поддержки специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии, прибывшим для работы и проживания в сельские населенные пункты"
Постановление акимата Алматинской области от 24 апреля 2014 года № 137. Зарегистрировано Департаментом юстиции Алматинской области 29 мая 2014 года № 2738. Утратило силу постановлением акимата Алматинской области от 08 июня 2015 года № 240
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Алматинской области от 08.06.2015 № 240 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ:
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с пунктом 1 статьи 16 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах", постановлением Правительства Республики Казахстан от 12 февраля 2014 года № 80 "Об утверждении стандарта государственной услуги "Предоставление мер социальной поддержки специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии прибывшим для работы и проживания в сельские населенные пункты", акимат области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый Регламент государственной услуги "Предоставление мер социальной поддержки специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии, прибывшим для работы и проживания в сельские населенные пункты".
2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на первого заместителя акима области Баталова Амандыка Габбасовича.
3. Настоящее постановление вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким области А. Мусаханов
Утвержден
постановлением акимата области
от 24 апреля 2014 года № 137
Регламент
государственной услуги "Предоставление мер социальной поддержки
специалистам здравоохранения, образования, социального
обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии, прибывшим для
работы и проживания в сельские населенные пункты"
1. Общие положения
1. Настоящий Регламент государственной услуги "Предоставление мер социальной поддержки специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии, прибывшим для работы и проживания в сельские населенные пункты" (далее - Регламент) разработан в соответствии с пунктом 1 статьи 16 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах".

"Ауылдық елді мекендерге жұмыс істеуге және тұру үшін келген денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамсыздандыру, мәдениет, спорт және ветеринария мамандарына әлеуметтік қолдау шараларын ұсыну" мемлекеттік қызмет регламентін бекіту туралы
Алматы облысы әкімдігінің 2014 жылғы 24 сәуірдегі № 137 қаулысы. Алматы облысының Әділет департаментінде 2014 жылы 29 мамырда № 2738 болып тіркелді. Күші жойылды - Алматы облысы әкімдігінің 2015 жылғы 08 маусымдағы № 240 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Алматы облысы әкімдігінің 08.06.2015 № 240 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
РҚАО ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2013 жылғы 15 сәуірдегі "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Заңының 16-бабының 1-тармағына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 12 ақпандағы № 80 "Ауылдық елді мекендерге жұмыс істеуге және тұруға келген денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамсыздандыру, мәдениет, спорт және ветеринария мамандарына әлеуметтік қолдау шараларын ұсыну мемлекеттік қызмет стандартын бекіту туралы" қаулысына сәйкес облыс әкімдігі
ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған "Ауылдық елді мекендерге жұмыс істеуге және тұру үшін келген денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамсыздандыру, мәдениет, спорт және ветеринария мамандарына әлеуметтік қолдау шараларын ұсыну" мемлекеттік қызмет көрсету регламенті бекітілсін.
2. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің бірінші орынбасары Амандық Ғаббасұлы Баталовқа жүктелсін.
3. Осы қаулы әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімі А. Мұсаханов
Облыс әкімдігінің
2014 жылғы 24 сәуір
№ 137 қаулысымен
бекітілген
"Ауылдық елді мекендерге жұмыс істеуге
және тұру үшін келген денсаулық сақтау, білім беру,
әлеуметтік қамсыздандыру, мәдениет, спорт және ветеринария мамандарына әлеуметтік қолдау шараларын ұсыну" мемлекеттік қызметтің регламенті
1. Негізгі ережелер
1. Осы "Ауылдық елді мекендерге жұмыс істеуге және тұру үшін келген денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамсыздандыру, мәдениет, спорт және ветеринария мамандарына әлеуметтік қолдау шараларын ұсыну" мемлекеттік қызмет Регламенті (бұдан әрі – Регламент) Қазақстан Республикасының 2013 жылғы 15 сәуірдегі "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Заңының 16 - бабының 1 - тармағына сәйкес әзірленді.

2. Государственную услугу предоставляют государственные учреждения "Отделы экономики и бюджетного планирования" районов (городов областного значения), (далее – уполномоченный орган).
3. Форма оказываемой государственной услуги бумажная.
4. Государственная услуга предоставляется на основании:
1) пункта 8 статьи 18 Закона Республики Казахстан от 8 июля 2005 года "О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий";
2) постановления Правительства Республики Казахстан от
18 февраля 2009 года № 183 "Об утверждении размеров и Правил предоставления мер социальной поддержки специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии, прибывшим для работы и проживания в сельские населенные пункты" (далее – Постановление);
3) постановления Правительства Республики Казахстан от 12 февраля 2014 года № 80 "Об утверждении стандарта государственной услуги "Предоставление мер социальной поддержки специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии, прибывшим для работы и проживания в сельские населенные пункты" (далее – Стандарт).
5. Результатом оказываемой государственной услуги являются меры социальной поддержки в виде подъемного пособия и бюджетного кредита или мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги.
2. Описание порядка действий структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания государственной
услуги
6. Государственная услуга предоставляется при личном обращении потребителя в уполномоченный орган с предоставлением заявления по форме согласно приложению № 2 Стандарта.
7. Для получения государственной услуги потребитель предоставляет документы, предусмотренные пунктом 9 Стандарта.
8. Текстовое табличное описание каждой процедуры, входящей в состав процесса оказания государственной услуги, и последовательность их выполнения с указанием срока выполнения приведено в таблице № 1 приложения № 1 к настоящему Регламенту.
3. Описание порядка взаимодействий структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания государственной
услуги
9. В процессе оказания государственной услуги по предоставлению подъемного пособия других органов не предусмотрено. При предоставлении бюджетного кредита участвует поверенный (агент), который осуществляет процедуру оформления бюджетного кредита для приобретения и строительство жилья.
10. В процессе оказания государственной услуги задействованы следующие структурно-функциональные единицы (далее – СФЕ):

2. Мемлекеттік қызметті аудандық (облыстық маңызы бар қаланың) "Экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі" мемлекеттік мекемелері (бұдан әрі – уәкілетті орган) ұсынады.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны қағаз түрінде.
4. Мемлекеттік қызмет:
1) Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 8 шiлдедегi "Агроөнеркәсiптiк кешендi және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттiк реттеу туралы" Заңының 18-бабының 8-тармағы;
2) Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 18 ақпандағы № 183 "Ауылдық елді мекендерге жұмыс істеуге және тұру үшін келген денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамсыздандыру, мәдениет, спорт және ветеринария мамандарына әлеуметтік қолдау шараларын ұсыну мөлшерін және ережесін бекіту туралы" қаулысы (бұдан әрі – Қаулы);
3) Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 12 ақпандағы № 80 "Ауылдық елді мекендерге жұмыс істеуге және тұру үшін келген денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамсыздандыру, мәдениет, спорт және ветеринария мамандарына әлеуметтік қолдау шараларын ұсыну" мемлекеттік қызмет стандартын бекіту туралы" қаулысы (бұдан әрі – Стандарт) негізінде көрсетіледі.
5. Мемлекеттік қызметті көрсетудің нәтижесі көтерме жәрдемақысы және бюджеттік кредит түріндегі әлеуметтік қолдау шараларын ұсыну немесе қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәйектелген жауап беру болып табылады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде құрылымдық бөлімшелер
(қызметкерлер) мен көрсетілетін қызметті берушінің іс-қимыл
тәртібін сипаттау
6. Мемлекеттік қызмет тұтынушының уәкілетті органына Стандарттың № 2 қосымшасына сәйкес нысан бойынша өтінішті ұсынумен жеке жүгінген кезінде ұсынылады.
7. Мемлекеттік қызметті алу үшін тұтынушы Стандарттың 9-тармағында қарастырылған құжаттарды ұсынады.
8. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінің құрамына кіретін әрбір мәтіндік кестелік сипаттамасы және оның орындалу мерзімін көрсете отырып, орындалу тізбектілігі осы регламенттің № 1 қосымшасының № 1 кестесінде келтірілген.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде құрылымдық бөлімшелер
(қызметкерлер) мен көрсетілетін қызметті берушінің өзара
іс-қимыл тәртібін сипаттау
9. Көтерме жәрдемақысын ұсыну бойынша мемлекеттік қызметті көрсету барысында басқа органдары қарастырылмаған. Бюджеттік кредитті ұсыну барысында үй алу және салу үшін бюджеттік кредитті рәсімдеу тәртібін жүзеге асыратын сенім білдірілген (агент) қатысады.
10. Мемлекеттік қызметті көрсету үдерісі кезінде мынадай құрылымдық-функционалды бірліктер (бұдан әрі - ҚФБ) қатыстырылады:

1) специалист уполномоченного органа (СФЕ-1);
2) рабочая комиссия (СФЕ-2);
3) начальник уполномоченного органа ( СФЕ-3);
4) аким района (СФЕ-4);
5) руководитель аппарата акима района (СФЕ-5);
6) представитель поверенного (агента) ( СФЕ-6);
7) руководитель поверенного (агента) (СФЕ-7).
11. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) каждой СФЕ с указанием срока выполнения (процедуры) приведено в таблице № 2,3 приложения № 1 к настоящему Регламенту.
12. Схема, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и СФЕ, приведена в приложении № 2, к настоящему Регламенту.
Приложение 1
к Регламенту государственной
услуги "Предоставление мер
социальной поддержки специалистам
здравоохранения, образования,
социального обеспечения, культуры,
спорта и ветеринарии, прибывшим
для работы и проживания в сельские
населенные пункты"
Описание
последовательности и взаимодействие административных действий
(процедур)
Таблица 1. Описание действий структурно-функциональных единиц
(далее – СФЕ)
Действия основного процесса (хода, потока работ)
№ действия (хода, потока работ)
1
2
Наименование СФЕ
Специалист уполномоченного органа
Руководитель уполномоченного органа
Специалист аппарата акима
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Принимает заявления, необходимые документы, сверяет копии с оригиналами, и регистрирует
Производит расчет потребности финансовых средств и вносит документы на рассмотрение постоянно действующей комиссии
Форма завершения (данные, документ, организационно-
распорядительное решение)
Формирование досье
Решение постоянно действующей комиссии о предоставлении мер социальной поддержке или в их отказе
Сроки исполнения
30 минут
5 дней
Номер следующего действия
2
3
Действия основного процесса (хода, потока работ)
№ действия (хода, потока работ)
7
8
Наименование СФЕ
Руководитель уполномоченного органа
Руководитель поверенного (агента)
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Подписывает Соглашение
Подписывает Соглашение
Форма завершения (данные, документ, организационно-
распорядительное решение)
Соглашение
Соглашение
Сроки исполнения
1 день
1 день
Номер следующего действия
8
9
продолжение таблицы
3
4
5
6
Специалист аппарата акима
Руководитель аппарата акима
Специалист уполномоченного органа
Представитель поверенного (агента)
Разрабатывает и согласовывает проект постановления акимата
Вносит проект постановления в повестку дня заседания акимата
Подготавливает проект Соглашения и вносит на подписание
Вносит проект Соглашения на подписание
Проект постановления акимата
Постановление акимата
Соглашение
Соглашение
7 дней
3 дня
4 дня
1 день
4
5
6
7
Действия основного процесса (хода, потока работ)
9
10
11
Руководитель поверенного (агента)
Руководитель уполномоченного органа
Представитель поверенного (агента)
Руководитель поверенного (агента)
Перечисляет сумму подъемного пособия на индивидуальные лицевые счета потребителей
Осуществляет процедуру оформления бюджетного кредита для приобретения жилья.
Осуществляет перечисление средств бюджетного кредита за приобретенное жилье
Платежное поручение
Договоры займа и залога
Платежное поручение
7 дней
28 дней
2 дня
10
11
Таблица 2. Варианты использования.
Основной процесс – в случае утверждения решения о
предоставлении мер социальной поддержки
Основной процесс (ход, поток работ)
Специалист уполномоченного органа
Руководитель уполномоченного органа
Специалист аппарата акима

1) уәкілетті органның маманы (ҚФБ-1);
2) жұмыс комиссиясы (ҚФБ-2);
3) уәкілетті органның басшысы (ҚФБ-3);
4) аудан әкімі (ҚФБ-4);
5) аудан әкімі аппаратының басшысы (ҚФБ-5);
6) сенім білдірілген (агенттің) өкілі (ҚФБ-6);
7) сенім білдірілген (агенттің) басшысы (ҚФБ-7).
11. Әрбір әкімшілік әрекеттерді (рәсімдерді) орындаудың мерзімін көрсетумен әрбір ҚФБ бойынша (рәсімдердің) кезектілігі мен өзара іс-әрекеттердің мәтіндік кестелік сипаттамасы осы регламенттің 1-қосымшасының № 2, 3 кестесінде көрсетілген.
12. Мемлекеттік қызметті көрсету үдерісіндегі әкімшілік іс-әрекеттердің логикалық кезектілігі және ҚФБ арасындағы өзара байланысты көрсететін схема осы регламенттің № 2 қосымшасында көрсетілген.
"Ауылдық елді мекендерге
жұмыс істеуге және тұруға
келген денсаулық сақтау, білім
беру, әлеуметтік қамсыздандыру,
мәдениет, спорт және ветеринария
мамандарына әлеуметтік қолдау
шараларын ұсыну мемлекеттік
қызмет регламентіне
1- қосымша
Әкімшілік іс-әрекеттердің (рәсімдердің) кезектілігі мен өзара
іс-қимыл сипаттамасы
1-кесте. Құрылымдық-функционалды бірліктердің (бұдан әрі - ҚФБ)
іс-әрекеттерінің сипаттамасы
Негізгі үдерістің іс-әрекеттері (барысы, жұмыс ағымы)
Іс-әрекеттің (барысының, жұмыс ағымының) реттік нөмірі
1
2
ҚФБ атауы
Уәкілетті органның маманы
Уәкілетті органның басшысы
Іс-әрекеттің (үдерістің, рәсімнің, операцияның) атауы және оның сипаттамасы
Өтініштерді, қажетті құжаттарды қабылдайды, көшірмелерін тұпнұсқаларымен салыстырғаннан кейін тіркейді
Қаражаттардың қажеттілігін есептейді және құжаттарды тұрақты жұмыс істейтін комиссияның қарауына енгізеді
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-өкімгерлік шешім)
Құжаттар жинағын құрастыру
Әлеуметтік қолдау шараларын ұсыну немесе одан бас тарту туралы тұрақты жұмыс істейтін комиссияның шешімі
Орындау мерзімі
30 минут
5 күн
Келесі іс-әрекеттің нөмірі
2
3
Негізгі үдерістің (барысының, жұмыс ағымының) іс-әрекеті
Іс-әрекеттің (барысының, жұмыс ағымының) нөмірі
7
8
ҚФБ атауы
Уәкілетті органның басшысы
Сенім білдірілген (агенттің) басшысы
Іс-әрекеттің (үдерістің, рәсімнің, операцияның) атауы және оның сипаттамасы
Келісімге қол қояды
Келісімге қол қояды
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-өкімгерлік шешім)
Келісім
Келісім
Орындау мерзімі
1 күн
1 күн
Келесі іс-әрекеттің нөмірі
8
9
кестенің жалғасы
3
4
5
6
Әкім аппаратының маманы
Әкім аппаратының басшысы
Уәкілетті органның маманы
Сенім білдірілген (агенттің) өкілі
Әкімдік қаулысының жобасын әзірлейді және оны келісімге жолдайды
Қаулының жобасын әкімдіктің отырысының күн тәртібіне енгізеді
Келісімнің жобасын әзірлейді және қол қою үшін енгізеді
Келісімнің жобасын қол қою үшін енгізеді
Әкімдік қаулысының жобасы
Әкімдіктің қаулысы
Келісім
Келісім
7 күн
3 күн
4 күн
1 күн
4
5
6
7
Негізгі үдерістің (барысының, жұмыс ағымының) іс-әрекеті
9
10
11
Уәкілетті органның басшысы
Сенім білдірілген (агенттің) өкілі
Сенім білдірілген (агенттің) басшысы
Көтерме жәрдемақысының сомасын тұынушылардың жеке есеп-шотына аударады
Тұрғын үйді алу үшін бюджеттік кредитті рәсімдеуді жүзеге асырады.
Сатып алынған үйге бюджеттік кредиттің қаражаттарын аударуды жүзеге асырады.
Төлем тапсырысы
Қарыз және кепілдік шарты
Төлем тапсырысы
7 күн
28 күн
2 күн
10
11
2-кесте. Пайдалану нұсқалары.
Негізгі үдеріс – әлеуметтік қолдау шараларын ұсыну туралы шешім
бекітілген жағдайда
Негізгі үдеріс (барысы, жұмыс ағымы)
Уәкілетті органның маманы
Уәкілетті органның басшысы
Әкім аппаратының маманы

Действие № 1 Принимает заявления, необходимые документы, сверяет копии с оригиналами, и регистрирует (30 мин)
Действие № 2 Производит расчет потребности финансовых средств и вносит документы на рассмотрение постоянно действующей комиссии (5 дней)
Действие № 3 Разрабатывает и согласовывает проект постановления акимата (7 дней)
Действие № 5 Подготавливает проект Соглашения и вносит на подписание (4 дня)
Действие № 7 Подписывает Соглашение (1 день)
Действие № 9 Перечисляет сумму подъемного пособия на индивидуальные лицевые счета потребителей (7 дней)
Руководитель аппарата акима
Представитель поверенного (агента)
Руководитель поверенного (агента)
Действие № 4 Вносит проект постановления в повестку дня заседания акимата
(3 дня)
Действие № 6 Вносит проект Соглашения на подписание (1 день)
Действие № 8 Подписывает Соглашение (1 день)
Действие № 10 Осуществляет процедуру оформления бюджетного кредита для приобретения и строительство жилья. (28 дней)
Действие № 11 Осуществляет перечисление средств бюджетного кредита за приобретенное жилье (2 дня)
Таблица 3. Варианты использования.
Альтернативный процесс – в случае утверждения решения об отказе
в предоставлении мер социальной поддержки
Альтернативный процесс (ход, поток работ)
Специалист уполномоченного органа
Руководитель уполномоченного органа
Действие № 1 Принимает заявления, необходимые документы, сверяет копии с оригиналами, и регистрирует (30 мин)
Действие № 2 Производит расчет потребности финансовых средств и вносит документы на рассмотрение постоянно действующей комиссии (5 дней)
Действие № 3 При предоставлении недостоверных документов, на основании решения постоянно действующей комиссии направляет потребителю письменный отказ с указанием причин (3 дня)
Приложение 2
к Регламенту государственной
услуги "Предоставление мер
социальной поддержки специалистам
здравоохранения, образования,
социального обеспечения, культуры,
спорта и ветеринарии, прибывшим
для работы и проживания в
сельские населенные пункты"
Процесс предоставления мер социальной поддержки специалистам
здравоохранения, образования, социального обеспечения,
культуры, спорта и ветеринарии, прибывшим для работы и
проживания в сельские населенные пункты

№ 1 іс-әрекет Өтініштерді, қажетті құжаттарды қабылдайды, тұпнұсқаларымен салыстырғаннан кейін және тіркейді (30 мин)
№ 2 іс-әрекет Қаражаттардың қажеттілігін есептейді және құжаттарды тұрақты жұмыс істейтін комиссияның қарауына енгізеді (5 күн)
№ 3 іс-әрекет Әкімдік қаулысының жобасын әзірлейді және оны келісімге жолдайды (7 күн)
№ 5 іс-әрекет Келісімнің жобасын әзірлейді және қол қою үшін енгізеді (4 күн)
№ 7 іс-әрекет Келісімге қол қояды (1 күн)
№ 9 іс-әрекет Көтерме жәрдемақысының сомасын тұынушылардың жеке есеп-шотына аударады (7 күн)
кестенің жалғасы
Әкім аппаратының басшысы
Сенім білдірілген (агенттің) өкілі
Сенім білдірілген (агенттің) басшысы
№ 4 іс-әрекет Қаулының жобасын әкімдіктің отырысының күн тәртібіне енгізеді (3 күн)
№ 6 іс-әрекет Келісімнің жобасын қол қою үшін енгізеді (1 күн)
№ 8 іс-әрекет Келісімге қол қояды (1 күн)
№ 10 іс-әрекет Тұрғын үйді алу және салу үшін бюджеттік кредитті рәсімдеуді жүзеге асырады. (28 күн)
№ 11 іс-әрекет Сатып алынған үйге бюджеттік кредиттің қаражаттарын аударуды жүзеге асырады. (2 күн)
3-кесте. Пайдалану нұсқалары.
Баламалы үдеріс - әлеуметтік қолдау шараларын ұсынудан бас
тарту туралы шешім бекітілген жағдайда
Баламалы үдеріс (барысы, жұмыс ағымы)
Уәкілетті органның маманы
Уәкілетті органның басшысы
№ 1 іс-әрекет Өтініштерді, қажетті құжаттарды қабылдайды, көшірмелерін тұпнұсқаларымен салыстырады, және тіркейді (30 мин)
№ 2 іс-әрекет Қаражаттардың қажеттілігін есептейді және құжаттарды тұрақты жұмыс істейтін комиссияның қарауына енгізеді (5 күн)
№ 3 іс-әрекет Дәйектемесіз құжаттарды ұсынған жағдайда, тұрақты жұмыс істейтін комиссияның шешімінің негізінде тұтынушыға себебін көрсете отырып жазбаша бас тарту туралы жауап жолдайды (3 күн)
"Ауылдық елді мекендерге
жұмыс істеуге және тұруға келген
денсаулық сақтау, білім беру,
әлеуметтік қамсыздандыру, мәдениет,
спорт және ветеринария мамандарына
әлеуметтік қолдау шараларын ұсыну
мемлекеттік қызмет регламентіне
2 - қосымша
Ауылдық елді мекендерге жұмыс істеуге және тұруға келген
денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамсыздандыру,
мәдениет, спорт және ветеринария мамандарына әлеуметтік қолдау
шараларын ұсыну үдерісі