Об утверждении регламента государственной услуги "Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на осуществление деятельности по сбору (заготовке), хранению, переработке и реализации юридическими лицами лома и отходов цветных и черных металлов, за исключением деятельности по реализации лома и отходов цветных и черных металлов, образовавшихся у юридических лиц в ходе собственного производства и в результате приобретения имущественного комплекса, в составе которого находились лом и (или) отходы цветных и (или) черных металлов, лицензиатам"
Постановление акимата Алматинской области от 13 мая 2014 года № 161. Зарегистрировано Департаментом юстиции Алматинской области 13 июня 2014 года № 2748. Утратило силу постановлением акимата Алматинской области от 1 сентября 2015 года № 402
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Алматинской области от 01.09.2015 № 402 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ:
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с пунктом 1 статьи 16 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах" и постановлением Правительства Республики Казахстан от 26 февраля 2014 года № 155 "Об утверждении стандартов государственных услуг, оказываемых Министерством индустрии и новых технологий Республики Казахстан в области промышленности и экспортного контроля, внесении изменений в постановления Правительства Республики Казахстан от 11 февраля 2008 года № 130 "Об утверждении Правил выдачи разрешения на транзит продукции" и от 12 марта 2008 года № 244 "Об утверждении Правил оформления гарантийных обязательств импортеров (конечных пользователей) и проверок их исполнения", акимат Алматинской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый регламент государственной услуги "Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на осуществление деятельности по сбору (заготовке), хранению, переработке и реализации юридическими лицами лома и отходов цветных и черных металлов, за исключением деятельности по реализации лома и отходов цветных и черных металлов, образовавшихся у юридических лиц в ходе собственного производства и в результате приобретения имущественного комплекса, в составе которого находились лом и (или) отходы цветных и (или) черных металлов, лицензиатам".
2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима области Турдалиева Серика Мелисовича.
3. Настоящее постановление вступает в силу со дня регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким Алматинской области А. Мусаханов
Приложение
к постановлению акимата
Алматинской области

"Заңды тұлғаларда өз өндiрiсi барысында және құрамында түстi және (немесе) қара металл сынықтары және (немесе) қалдықтары болған мүлiктiк кешендi сатып алу нәтижесiнде пайда болған түстi және қара металл сынықтары мен қалдықтарын өткiзу жөнiндегi қызметтi қоспағанда, заңды тұлғалардың түстi және қара металл сынықтары мен қалдықтарын жинау (дайындау), сақтау, өңдеу және лицензиаттарға өткiзу жөніндегі қызметтi жүзеге асыруға лицензия беру, қайта ресiмдеу, лицензияның телнұсқаларын беру" мемлекеттiк көрсетілетін қызмет регламентін бекіту туралы
Алматы облысы әкімдігінің 2014 жылғы 13 мамырдағы № 161 қаулысы. Алматы облысының Әділет департаментінде 2014 жылы 13 маусымда № 2748 болып тіркелді. Күші жойылды - Алматы облысы әкімдігінің 2015 жылғы 1 қыркүйектегі № 402 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Алматы облысы әкімдігінің 01.09.2015 № 402 қаулысымен(алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
РҚАО ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2013 жылғы 15 сәуірдегі "Мемлекеттiк көрсетiлетiн қызметтер туралы" Заңының 16-бабы 1-тармағына және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 26 ақпандағы "Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрлiгi өнеркәсiп және экспорттық бақылау саласында көрсететін мемлекеттiк қызметтер стандарттарын бекiту, Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң "Өнiмнiң транзитiне рұқсат беру ережесiн бекiту туралы" 2008 жылғы 11 ақпандағы және "Импорттаушылардың (түпкі пайдаланушылардың) кепілдік міндеттемелерін ресімдеу және олардың орындалуын тексеру ережесін бекіту туралы" 2008 жылғы 12 наурыздағы № 244 қаулыларына өзгерiстер енгiзу туралы" № 155 қаулысына сәйкес Алматы облысының әкiмдiгi ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. Қоса беріліп отырған "Заңды тұлғаларда өз өндiрiсi барысында және құрамында түстi және (немесе) қара металл сынықтары және (немесе) қалдықтары болған мүлiктiк кешендi сатып алу нәтижесiнде пайда болған түстi және қара металл сынықтары мен қалдықтарын өткiзу жөнiндегi қызметтi қоспағанда, заңды тұлғалардың түстi және қара металл сынықтары мен қалдықтарын жинау (дайындау), сақтау, өңдеу және лицензиаттарға өткiзу жөніндегі қызметтi жүзеге асыруға лицензия беру, қайта ресiмдеу, лицензияның телнұсқаларын беру" мемлекеттік қызмет регламенті бекітілсін.
2. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің орынбасары Серік Мелісұлы Тұрдалиевке жүктелсін.
3. Осы қаулы әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi.
Алматы облысының әкiмi А. Мұсаханов
Алматы облысы әкiмдiгiнiң

от 13.05 2014 года № 161
Регламент государственной услуги
"Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на
осуществление деятельности по сбору (заготовке), хранению,
переработке и реализации юридическими лицами лома и отходов
цветных и черных металлов, за исключением деятельности по
реализации лома и отходов цветных и черных металлов,
образовавшихся у юридических лиц в ходе собственного
производства и в результате приобретения имущественного
комплекса, в составе которого находились лом и (или) отходы
цветных и (или) черных металлов, лицензиатам"
1. Общие положения
1. Электронную государственную услугу оказывает государственное учреждение "Управление предпринимательства Алматинской области".
2. Государственная услуга оказывается через веб-портал "электронного Правительства" www.e.gov.kz при условии наличия у услугополучателя электронной цифровой подписи.
3. Государственная услуга оказывается на основании стандарта государственной услуги "Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на осуществление деятельности по сбору (заготовке), хранению, переработке и реализации юридическими лицами лома и отходов цветных и черных металлов, за исключением деятельности по реализации лома и отходов цветных и черных металлов, образовавшихся у юридических лиц в ходе собственного производства и в результате приобретения имущественного комплекса, в составе которого находились лом и (или) отходы цветных и (или) черных металлов, лицензиатам" утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 27 февраля 2014 года № 155 (далее - Стандарт).
4. Форма оказания государственной услуги – электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
5. Результат оказания государственной услуги – выдача лицензии, переоформление, дубликат лицензии на осуществление деятельности по сбору (заготовке), хранению, переработке и реализации юридическими лицами лома и отходов цветных и черных металлов, за исключением деятельности по реализации лома и отходов цветных и черных металлов, образовавшихся у юридических лиц в ходе собственного производства и в результате приобретения имущественного комплекса, в составе которого находились лом и (или) отходы цветных и (или) черных металлов, либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям предусмотренным пунктом 10 Стандарта государственной услуги.
2. Описание порядка действий структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания государственной
услуги

2014 жылғы 13.05 № 161
қаулысына қосымша
"Заңды тұлғаларда өз өндiрiсi барысында және құрамында түстi
және (немесе) қара металл сынықтары және (немесе) қалдықтары
болған мүлiктiк кешендi сатып алу нәтижесiнде пайда болған
түстi және қара металл сынықтары мен қалдықтарын өткiзу
жөнiндегi қызметтi қоспағанда, заңды тұлғалардың түстi және
қара металл сынықтары мен қалдықтарын жинау (дайындау), сақтау,
өңдеу және лицензиаттарға өткiзу жөніндегі қызметтi жүзеге
асыруға лицензия беру, қайта ресiмдеу, лицензияның
телнұсқаларын беру" мемлекеттiк қызмет көрсету регламенті
1. Жалпы ережелер
1. Электронды мемлекеттiк қызметті "Алматы облысы кәсіпкерлік басқармасы" мемлекеттік мекемесі жүзеге асырады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету қызмет берушінің электрондық цифрлық қолтаңбасының бар кезінде "электрондық Үкіметтің" www.e.gov.kz веб-порталы арқылы көрсетіледі.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 27 ақпандағы № 155 қаулысымен бекітілген "Заңды тұлғаларда өз өндiрiсi барысында және құрамында түстi және (немесе) қара металл сынықтары және (немесе) қалдықтары болған мүлiктiк кешендi сатып алу нәтижесiнде пайда болған түстi және қара металл сынықтары мен қалдықтарын өткiзу жөнiндегi қызметтi қоспағанда, заңды тұлғалардың түстi және қара металл сынықтары мен қалдықтарын жинау (дайындау), сақтау, өңдеу және лицензиаттарға өткiзу жөніндегі қызметтi жүзеге асыруға лицензия беру, қайта ресiмдеу, лицензияның телнұсқаларын беру" мемлекеттік қызмет стандартының негізінде көрсетіледі (одан әрі - Стандарт).
4. Мемлекеттiк көрсетiлетiн қызметтiң нысаны – электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрiнде.
5. Мемлекеттiк көрсетiлетiн қызметтiң нәтижесi – заңды тұлғаларда өз өндiрiсi барысында және құрамында түстi және (немесе) қара металл сынықтары және (немесе) қалдықтары болған мүлiктiк кешендi сатып алу нәтижесiнде пайда болған түстi және қара металл сынықтары мен қалдықтарын өткiзу жөнiндегi қызметтi қоспағанда, заңды тұлғалардың түстi және қара металл сынықтары мен қалдықтарын жинау (дайындау), сақтау, өңдеу және лицензиаттарға өткiзу жөніндегі қызметтi жүзеге асыруға лицензия, оны қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқасы беру немесе осы мемлекеттiк көрсетiлетiн қызмет Стандартының 10-тармағында көзделген жағдайларда және негiздер бойынша мемлекеттiк қызметтi көрсетуден бас тарту туралы дәлелдi жауап беріледі.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде құрылымдық бөлімшелер
(қызметкерлер) мен көрсетілітін қызметті берушінің іс-қимыл
тәртібін сипаттау.

6. Государственная услуга предоставляется при личном обращении услугополучателя в уполномоченный орган с предоставлением заявления по форме согласно приложению № 1 Стандарта.
7. Для предоставления государственной услуги услугополучатель предоставляет документы, предусмотренным пунктом 9 Стандарта.
8. Для предоставления государственной услуги услугополучатель предоставляет форму сведений к квалификационным требованиям и перечень документов, подтверждающих соответствие им, для осуществления деятельности в сфере промышленности по форме согласно приложению № 2 Стандарта.
9. Срок оказания государственной услуги предусмотрено пунктом 4 Стандарта.
10. График работы, адрес оказания государственной услуги, контактные телефоны справочных служб предусмотрены пунктами 8 и 13 Стандарта.
11. Обжалование решений, действий (бездействия) услугодателя и (или) их должностных лиц по вопросам оказания государственной услуг предусмотрено пунктом 11 Стандарта.
12. Форма анкеты для определения показателей электронной государственной услуги: "качество" и "доступность" приведена в приложении 6 к настоящему регламенту.
13. Описание действий структурно–функциональной единицы через веб–портал "электронного Правительства" с указанием срока выполнения каждого действия приведены (в таблице 1) в приложении 1 к настоящему Регламенту.
14. Действия структурно–функциональной единицы через услугодателя с указанием срока выполнения каждого действия приведены (в таблице 2) в приложении 2 к настоящему Регламенту.
15. Пошаговые действия и решения через веб–портал "электронного Правительства" (диаграмма № 1 функционального взаимодействия при оказании электронной государственной услуги) приведены в приложении 3 к настоящему Регламенту:
1) услугополучатель осуществляет регистрацию на веб–портале "электронного Правительства" с помощью своего регистрационного свидетельства электронной цифровой подписи, которое хранится в интернет-браузере компьютера услугополучателя (осуществляется для незарегистрированных услугополучателей на веб–портале "электронного Правительства");
2) процесс 1 – прикрепление в интернет-браузере компьютера услугополучателя регистрационного свидетельства электронной цифровой подписи, процесс ввода услугополучателем пароля (процесс авторизации) на веб–портал "электронного Правительства" для получения государственной услуги;
3) условие 1 – проверка на веб–портале "электронного Правительства" подлинности данных о зарегистрированном услугополучателе через логин (бизнес–идентификационный номер) и пароль;

6. Қызмет алушының жеке өзі уәкілетті органға Стандарттың № 1 қосымшасына сәйкес өтінішті ұсынған кезде Мемлекеттік қызмет көрсетіледі.
7. Мемлекеттік қызметті көрсету үшін қызмет алушы Стандарттың 9 тармағында көрсетілген құжаттарды ұсынады.
8. Мемлекеттік қызметті көрсету үшін қызмет алушы Стандарттың № 2 қосымшасына сәйкес үлгі бойынша өнеркәсіп саласында қызметті жүргізу үшін біліктілік талаптарына сәйкестігін растайтын құжаттар тізбесін және мәліметтер нысанын ұсынады.
9. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі Стандарттың 4 тармағында көрсетілген.
10. Мемлекеттік қызметті көрсетудің мекен-жайы, жұмыс кестесі, анықтама қызметтерінің байланыс телефондары Стандарттың 8 және 13 тармақтарында көрсетілген.
11. Көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе)мемлекеттік қызметті көрсету мәселесі бойынша лауазымды тұлғалардың шешімдеріне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану Стандарттың 11 тармағында көрсетілген.
12. Электронды мемлекеттік қызметтік "сапа" және "қол жетімділік" көрсеткіштерін анықтау үшін сауалнама нысаны осы регламенттің 6 қосымшасында келтірілген.
13. "электрондық Үкіметтің" веб-порталы арқылы құрылымдық-функционалдық бірліктердің іс-қимылдарын сипаттау мен орындау мерзімі ( 1-кестеде) осы Регламенттің 1-қосымшада келтірілген;
14. Қызмет көрсетуші арқылы құрылымдық-функционалдық бірліктердің іс-қимылдарын сипаттау мен орындау мерзімі (2-кестеде) осы Регламенттің 2-қосымшада келтірілген;
15. "электрондық Үкіметтің" веб-порталы арқылы қадамдық іс-қимылы және шешімі осы регламенттің 3-қосымшада келтірілген (электронды мемлекеттік қызметті көрсету кезіндегі функционалдық өзара іс-қимылдың № 1 диаграммасы):
1) қызмет алушы өзінің электрондық цифрлық қолтаңбаның тіркеу куәлігінің көмегімен "электрондық Үкіметтің" веб-порталына тіркеуді жүзеге асырады, ол тұтынушының компьютерінің интернет-браузерінде сақталады ("электрондық Үкіметтің" веб-порталында тіркелмеген қызмет алушылар үшін жүзеге асырылады);
2) 1-процесс - қызмет алушының компьютерінің интернет-браузерінде электрондық цифрлық қолтаңбасын тіркеу куәлігін бекіту, мемлекеттік қызметті алу үшін "электрондық Үкіметтің" веб-порталына қызмет алушы пароль енгізу процесі (авторизациялау процесі);
3) 1-шарт – "электрондық Үкіметтің" веб-порталында тіркелген қызмет алушы туралы деректердің түпнұсқалығын логин (бизнес - сәйкестендіру нөмірі) және пароль арқылы тексеру;

4) процесс 2 – формирование веб–портала "электронного Правительства" сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя;
5) процесс 3 – выбор услугополучателем услуги в информационной системе государственная база данных "Юридические лица" "Е-лицензирование", указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение услугополучателем формы (ввод данных) с учетом ее структуры и форматных требований, прикреплением к форме запроса необходимых документов в электронном виде;
6) процесс 4 – оплата услуги на платежном шлюзе "электронного Правительства", а затем эта информация поступает в информационную систему государственной базы данных "Юридические лица" "Е-лицензирование";
7) условие 2 – проверка в информационной системе государственной базе данных "Юридические лица" "Е-лицензирование" факты оплаты за оказание услуги;
8) процесс 5 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге, в связи с отсутствием оплаты за оказание услуги в информационной системе государственной базы данных "Юридические лица" "Е-лицензирование";
9) процесс 6 - выбор услугополучателем регистрационного свидетельства электронной цифровой подписи для удостоверения (подписания) запроса;
10) условие 3 – проверка на веб–портале "электронного Правительства" срока действия регистрационного свидетельства электронной цифровой подписи и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств, а также соответствия идентификационных данных между бизнес–идентификационным номером указанным в запросе, и бизнес–идентификационным номером указанным в регистрационном свидетельстве электронной цифровой подписи);
11) процесс 7 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с не подтверждением подлинности электронной цифровой подписи услугополучателя;
12) процесс 8 – удостоверение (подписание) посредством электронной цифровой подписи услугополучателя заполненной формы (введенных данных) запроса на оказание услуги;
13) процесс 9 – регистрация электронного документа (запроса услугополучателя) в информационной системе государственной базы данных "Юридические лица" "Е-лицензирование" и обработка запроса в информационной системе государственной базы данных "Юридические лица" "Е-лицензирование";
14) условие 4 – проверка услугодателем соответствия услугополучателя квалификационным требованиям и основаниям для выдачи лицензии;
15) процесс 10 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя в информационной системе государственной базы данных "Юридические лица" "Е-лицензирование";

4) 2-процесс – қызмет алушы деректерінде бұзушылықтардың болуымен байланысты "электрондық Үкіметтің" веб-порталымен авторизациядан бас тарту туралы хабарламаны құру;
5) 3-процесс – қызмет алушы осы регламентте көрсетілген қызметті таңдайды, қызмет көрсету және нысанның құрылымы мен форматтық талаптарының есебімен, "Заңды тұлғалар" "Е-лицензиялау" мемлекеттік дерекқорлар ақпараттық жүйесінің сұрау нысанына электронды түрде қажетті құжаттарды бекіте отырып, оны қызмет алушының толтыруы үшін экранға сұрау нысанын шығару;
6) 4-процесс – қызметтерді "электрондық Үкіметтің" төлем шлюз арқылы төлеу, одан кейін бұл ақпарат "Заңды тұлғалар" "Е-лицензиялау" мемлекеттік дерекқорлар ақпараттық жүйесіне түседі;
7) 2-шарт - қызмет көрсеткені үшін төлем "Заңды тұлғалар" "Е-лицензиялау" мемлекеттік дерекқорлар ақпараттық жүйесінде тексеру;
8) 5-процесс – қызметтерді "Заңды тұлғалар" "Е-лицензиялау" мемлекеттік дерекқорлар ақпараттық жүйесінде көрсеткені үшін төлемдердің болмауына байланысты сұратылған қызметтен бас тарту туралы хабарламаны құру;
9) 6-процесс – сұрауды куәландыру (қол қою) үшін қызмет алушының электрондық цифрлық қолтаңбасын тіркеу куәлігін таңдауы;
10) 3-шарт – электрондық цифрлық қолтаңбасын тіркеу куәлігінің қолданылу мерзімін және тізімде кері қайтарылған тіркеу куәліктерінің (жойылған) жоқ болуын, сондай-ақ сұрауда көрсетілген бизнес - сәйкестендіру нөмірі арасында және электрондық цифрлық қолтаңбасын тіркеу куәлігінде көрсетілген сәйкестендіру деректерінің сәйкестігін "электрондық Үкіметтің" веб-порталында тексеру;
11) 7-процесс – қызмет алушының электрондық цифрлық қолтаңбасының нақтылығын растамаумен байланысты сұратылған қызметтен бас тарту туралы хабарламаны құру;
12) 8-процесс – қызмет алушының электрондық цифрлық қолтаңбасы арқылы қызмет көрсетуге сұраудың толтырылған (енгізілген деректер) нысанын куәландыру (қол қою);
13) 9-процесс - "Заңды тұлғалар" "Е-лицензиялау" мемлекеттік дерекқорлар ақпараттық жүйесінде электронды құжатты (қызмет алушының сұрауын) тіркеу және "Заңды тұлғалар" "Е-лицензиялау" мемлекеттік дерекқорлар ақпараттық жүйесінде сұрауды өңдеу;
14) 4-шарт – лицензия беру үшін қызмет алушының біліктілік талаптарына және негіздерге сәйкестігін қызмет берушінің тексеруі;
15) 10-процесс – қызмет алушының "Заңды тұлғалар" "Е-лицензиялау" мемлекеттік дерекқорлар ақпарттық жүйесіндегі деректерінде бұзушылықтарының бар болуына байланысты сұратылған қызметтен бас тарту туралы хабарламаны құру;

16) процесс 11 – получение услугополучателем результата услуги (электронная лицензия), сформированной информационной системой государственной базы данных "Юридические лица" "Е-лицензирование". Электронный документ формируется с использованием электронной цифровой подписи уполномоченного лица услугодателя.
16. Пошаговые действия и решения через услугодателя (диаграмма № 2 функционального взаимодействия при оказании электронной государственной услуги) приведены в приложении 4 к настоящему Регламенту:
1) процесс 1 – ввод сотрудником услугодателя логина и пароля (процесс авторизации) в информационной системе государственной базы данных "Юридические лица" "Е-лицензирование" для оказания государственной услуги;
2) условие 1 – проверка в информационной системе государственной базе данных "Юридические лица" "Е-лицензирование" подлинности данных о зарегистрированном сотруднике услугодателя через логин и пароль;
3) процесс 2 – формирование информационной системы государственной базы данных "Юридические лица" "Е-лицензирование" сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных сотрудника услугодателя;
4) процесс 3 – выбор сотрудником услугодателя услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и ввод сотрудником услугодателя данных услугополучателя, а также данных по доверенности представителя получателя (при нотариально удостоверенной доверенности, при ином удостоверении доверенности-данные доверенности не заполняются);
5) процесс 4 – направление запроса через шлюз "электронного Правительства" в государственную базу данных "Юридические лица" "Е-лицензирование" о данных услугополучателя;
6) условие 2 – проверка наличия данных услугополучателя в государственной базе данных "Юридические лица", данных доверенности в единой нотариальной информационной системе;
7) процесс 5 – формирование сообщения о невозможности получения данных в связи с отсутствием данных услугополучателя в государственной базе данных "Юридические лица";
8) процесс 6 – заполнение формы запроса в части отметки о наличии документов в бумажной форме и сканирование сотрудником услугодателя необходимых документов предоставленных услугополучателем и прикрепление их к форме запроса;
9) процесс 7 – регистрация запроса в информационной системе государственной базы данных "Юридические лица" "Е-лицензирование" и обработка услуги в информационной системе государственной база данных "Юридические лица" "Е-лицензирование";
10) условие 3 – проверка услугодателем соответствия услугополучателя квалификационным требованиям и основаниям для выдачи лицензии;

16) 11-процесс - қызмет алушы "Заңды тұлғалар" "Е-лицензиялау" мемлекеттік дерекқорлар ақпарттық жүйесімен құрылған қызмет (электрондық лицензия) нәтижесін алады. Электронды құжат қызмет көрсетушінің уәкілетті тұлғасының электрондық цифрлық қолтаңбасымен құрылады.
16. Қызмет көрсетуші арқылы қадамдық іс-қимылы және шешімі осы регламентке 4-қосымшада келтірілген (электронды мемлекеттік қызметті көрсету кезіндегі функционалдық өзара іс-қимылдың № 2 диаграммасы):
1) 1-процесс – мемлекеттік қызметті көрсету үшін қызмет көрсетуші қызметкерінің логин мен парольді "Заңды тұлғалар" "Е-лицензиялау" мемлекеттік дерекқорлар ақпарттық жүйесінде енгізуі;
2) 1-шарт – қызмет көрсетушінің тіркелген қызметкері туралы деректердің нақтылығын "Заңды тұлғалар" "Е-лицензиялау" мемлекеттік дерекқорлар ақпарттық жүйесінде логин және пароль арқылы тексеру;
3) 2-процесс – қызмет көрсетуші қызметкерінің деректерінде бұзушылықтардың бар болуына байланысты авторизациялаудан бас тарту туралы хабарламаны "Заңды тұлғалар" "Е-лицензиялау" мемлекеттік дерекқорлар ақпарттық жүйесінде құру;
4) 3 процесс – қызметкердің, осы регламентте көрсетілген қызметтің қызмет берушісін таңдауы, қызмет көрсету үшін сұрау салу нысанын экранға шығару және қызмет беруші қызметкерлерінің, алушының деректерін енгізуі, сонымен қатар, алушы өкілінің сенімхат бойынша деректері (нотариалдық расталған сенімхат бойынша, сенімхаттың басқа куәлігі бойынша - сенімхат деректері толтырылмайды);
5) 4-процесс – "электрондық Үкімет" шлюзі арқылы қызмет алушы туралы деректерін "Заңды тұлғалар" "Е-лицензиялау" мемлекеттік дерекқорлар ақпарттық жүйесіне жіберу;
6) 2-шарт – қызмет алушының деректері "Заңды тұлғалар" мемлекеттік дерекқорлар және бірыңғай нотариалды ақпараттық жүйесінде бар болуын тексеру;
7) 5-процесс – қызмет алушы деректерінің "Заңды тұлғалар" "Е-лицензиялау" мемлекеттік дерекқорлар ақпарттық жүйесінде жоқ болуына байланысты деректерді алудың мүмкін еместігі туралы хабарламаны құру;
8) 6-процесс – құжаттардың қағаз нысанда болуы туралы белгісі бөлігінде сұрау нысанын толтыру және қызмет көрсетуші қызметкерінің қызмет алушы ұсынған қажетті құжаттарды сканерлеуі;
9) 7-процесс – сұрауды "Заңды тұлғалар" "Е-лицензиялау" мемлекеттік дерекқорлар ақпарттық жүйесіне тіркеу және "Заңды тұлғалар" "Е-лицензиялау" мемлекеттік дерекқорлар ақпарттық жүйесінде қызметтерді өңдеу;
10) 3-шарт – қызмет көрсетушінің лицензия беру үшін қызмет алушының біліктілік талаптарына және негіздерге сәйкестігін тексеруі;

11) процесс 8 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя в информационной системе государственной базы данных "Юридические лица" "Е-лицензирование";
12) процесс 9 – получение услугополучателем результата услуги (электронная лицензия) сформированной информационной системы государственной базы данных "Юридические лица" "Е-лицензирование". Электронный документ формируется с использованием электронной цифровой подписи уполномоченного лица услугодателя.
После обработки запроса услугополучателю предоставляется возможность просмотреть результаты обработки запроса следующим образом:
после нажатия кнопки "открыть" – результат запроса выводится на экран дисплея;
после нажатия кнопки "сохранить" – результат запроса сохраняется на заданном получателем магнитном носителе в формате Adobe Acrobat.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания государственной
услуги.
17. Сотрудник канцелярии услугодателя принимает документы, производит регистрацию и направляет документы руководству для наложения резолюции;
максимально допустимое время для приема документов и регистрации –1 час.
18. Руководство услугодателя рассматривает представленные документы и определяет структурное подразделения для исполнения.
19. Руководство услугодателя ставит резолюцию и отправляет документы руководителю структурного подразделения;
максимально допустимое время – 1 час.
20. Руководитель структурного подразделения рассматривает представленные документы и определяет ответственного исполнителя для исполнения поручения;
максимально допустимое время - 1 час.
21. Ответственный исполнитель структурного подразделения осуществляет проверку полноты документов, в результате подготавливает мотивированный отказ или оформляет лицензию;
максимально допустимое время - 15 дней.
22. Руководитель структурного подразделения рассматривает документы и дает подтверждение о мотивированном отказе или выдаче лицензии;
максимально допустимое время - 1 час.
23. Руководство услугодателя рассматривает представленные документы. По итогам рассмотрения дает мотивированный отказ или выдает лицензию подписанную с помощью электронной цифровой подписи;
максимально допустимое время - 1 час.
24. Ответственный исполнитель структурного подразделения вносит записи в журнал о получении лицензии либо отказе и заполняет карточку к методике оценки по оказанию государственной услуге.
25. Справочный бизнес-процесс при оказании государственной услуги приведен в приложении 5 к настоящему Регламенту.

11) 8-процесс - "Заңды тұлғалар" "Е-лицензиялау" мемлекеттік дерекқорлар ақпарттық жүйесінде қызмет алушы ұсынған деректерінде бұзушылықтардың бар болуына байланысты сұратылған қызметтен бас тарту туралы хабарламаны құру;
12) 9-процесс – қызмет алушы "Заңды тұлғалар" "Е-лицензиялау" мемлекеттік дерекқорлар ақпарттық жүйесінде құрылған қызмет нәтижесін алады. Электронды құжат қызмет көрсетушінің уәкілетті тұлғасының электрондық цифрлық қолтаңбасын пайдалануымен құрылады.
Сұрауды өңдегеннен кейін қызмет алушыға сұрауды өңдеу нәтижелерін мынадай үлгімен қарау мүмкіндігі беріледі:
"ашу" деген түймені басқаннан кейін – сұрау нәтижесі экранның дисплейіне шығады;
"сақтау" деген түймені басқаннан кейін – сұрау нәтижесі қызмет алушы берген магнитті тасығышта Adobe Acrobat форматында сақталады.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде құрылымдық бөлімшелер
(қызметкерлер) мен көрсетілітін қызметті берушінің өзара
іс-қимыл тәртібін сипаттау.
17. Қызмет беруші кеңсесiнiң қызметкерi құжаттарды қабылдайды, тiркеуге алады және құжаттарды басшылыққа бұрыштама қолын қою үшін жiбереді;
құжаттарды қабылдау және тiркеуге рұқсат етілетін шекті уақыт - 1 сағат.
18. Қызмет берушінің басшылығы ұсынылған құжаттармен танысып, орындау үшiн құрылымдық бөлiмшенi анықтайды.
19. Қызмет берушінің басшылығы бұрыштама қолын қойып, құрылымдық бөлiмшенiң басшысына жiбереді;
барынша рұқсат етілетін шекті уақыт - 1 сағат.
20. Қызмет берушінің құрылымдық бөлiмшесiнiң басшысы ұсынылған құжаттарды қарастырып, орындау үшiн жауапты орындаушыны анықтайды;
барынша рұқсат етілетін шекті уақыт - 1 сағат.
21. Қызмет берушінің құрылымдық бөлiмшесiнiң жауапты орындаушысы құжаттардың толықтығын тексеріп, қорытынды нәтижесінде дәлелдi бас тартуды дайындайды немесе лицензияны рәсiмдейді;
барынша рұқсат етілетін шекті уақыт - 15 күн.
22. Қызмет берушінің құрылымдық бөлiмшесiнiң басшысы құжаттарды қарастырып дәлелдi бас тартуды немесе лицензияны беруді растайды;
барынша рұқсат етілетін шекті уақыт - 1 сағат.
23. Қызмет берушінің басшылығы ұсынылған құжаттарды қарастырады. Қарастыру нәтижесінде дәлелдi бас тартуға жауап немесе электрондық цифрлық қолтаңбасы арқылы лицензияға қол қойып беріледі;
барынша рұқсат етілетін шекті уақыт - 1 сағат.
24. Қызмет берушінің құрылымдық бөлiмшесiнiң жауапты орындаушысы лицензия алу туралы немесе дәлелдi бас тартуды тiркеу журналына жазады және мемлекеттік қызмет көрсету жөніндегі бағалау әдістемесі бойынша карточканы толтырады.
25. Мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы осы регламенттің 5-қосымшада келтірілген.

26. Государственная услуга оформляется в электронном формате. В случае обращения услугополучателя за получением государственной услуги на бумажном носителе результат оформляется в электронном формате, распечатывается и заверяется подписью руководителя услугодателя в течении 20 (двадцати) минут.
Приложение 1
к постановлению акимата
Алматинской области
от 13.05.2014 года № 161
Таблица 1. Описание действий структурно–функциональной единицы
через веб–портал "электронного Правительства"
№ действия (хода, потока работ)
1
2
3
Наименование структурно-
функциональной единицы
Услугополучатель
Веб–портал "электронного правительства"
Услугополучатель
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Прикрепление в интернетбраузер компьютера услугополучателя регистрационного свидетельства электронной цифровой подписи
Формирует сообщение об отказе в связи с имеющимся нарушениям в данных получателя
Выбирает услугу и формирует данные запроса прикреплением необходимых документов в электронном виде
Форма завершения
Отображение уведомления об успешном формировании запроса.
Формирование сообщения об отказе в запрашиваемой электронной государственной услуге.
Отображение уведомления об успешном формировании запроса.
Сроки исполнения
10–15 секунд
20 секунд
1,5 минут
Номер следующего действия
2– если есть нарушения в данных получателя;
3–если авторизация прошла успешно
4
продолжение таблицы
4
5
6
7
Платежный шлюз "электронного правительства"
Веб–портал "электронного правительства"
Услугополучатель
Веб-портал "электронного правительства"
Оплата услуги
Формирует сообщение об отказе в связи с отсутствием оплаты
Выбор электрон-ной цифровой подписи для удостоверения (подписания) запроса
Формирует сообщения об отказе в связи с не подтверждением подлинности электронной цифровой подписи получателя
Отображение уведомления об успешном завершении действия.
Формирование сообщения об отказе в запрашиваемой электронной государственной услуге.
Маршрутизация запроса
Формирование сообщения об отказе в запрашиваемой электронной государственной услуге.
1,5 минут
20 секунд
10 – 15 секунд
10 – 15 секунд
5 – если не оплатил,
6 – если оплатил
7 – если в электрон-ной цифровой подписи ошибка, 8 – если электронная цифровая подпись без ошибки
-
продолжение таблицы
8
9
10
11
Услугополучатель
Информационная система "Е-лицензирование"
Информационная система "Е-лицензиро-
вание"
Информационная система "Е-лицензиро-
вание"
Удостоверение (подписание) запрос посредством электронной цифровой подписи
Регистрация электронного документа заявление (запроса получателя и обработка запроса
Формирование сообщения об отказе в связи с имеющимися нарушениями в данных получателя
Электронный документ (электронная лицензия)
Маршрутизация запроса
Регистрация запроса с присвоением номера заявлению
Формирование сообщения об отказе в запрашиваемой электрон-ной государственной услуге.
Электронная лицензия
1,5 минут
1,5 минут
20 секунд
15 рабочих дней
-
10-проверка услугодателем соответствия получателя квалификационным требованиям и основаниям для выдачи лицензии
-
Приложение 2
к постановлению акимата
Алматинской области
от 13.05.2014 года № 161
Таблица 2. Описание действий структурно–функциональной единицы
через услугодателя
№ действия (хода, потока работ)
1
2
3
Наименование структурно-
функциональной единицы
Услугодатель
Информационная система государственная база данных "Е-лицензирование"
Услугодатель
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Авторизуется в информационной системе государственной базе данных "Е-лицензирование"
Формирует сообщение об отказе в связи с имеющимся нарушениями в данных
Выбор сотрудником услугодателя услуги
Форма завершения
Отображение уведомления об успешном формировании запроса
Формирование сообщения об отказе в запрашиваемой электрон-ной государственной услуге
Отображение уведомления об успешном формировании запроса
Сроки исполнения
10–15 секунд
20 секунд
1,5 минут
Номер следующего действия
1 - Проверка в информационной системе государственная база данных "Е-лицензирование" подлинности данных логина и пароля сотрудника услугодателя
4
продолжение таблицы
4
5
6
Государственная база данных "Юридические лица"
Информационная система государственная база данных "Е-лицензирование"
Услугодатель
Направление запроса на проверку данных получателя в государственной базе данных "Юридические лица"
Формирование сообщения об отказе в связи с имеющимися нарушениями в данных
Заполнение формы запроса с прикреплением документов
Маршрутизация запроса
Формирование сообщения об отказе в запрашиваемой электронной государственной услуге
Отображение уведомления об успешном формировании запроса
1,5 минут
20 секунд
10–15 секунд
5– если есть нарушения в данных получателя; 6–если авторизация прошла успешно
-
-
продолжение таблицы
7
8
9
Информационная система государственная база данных "Е-лицензирование"
Информационная система государственная база данных "Е-лицензирование"
Информационная система государственная база данных "Е-лицензирование"
Регистрация электронного документа в информационной системе государственная база данных "Е-лицензирование" и обработка услуги в информационной системе государственная база данных "Е-лицензирование"
Формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с имеющимися нарушениями в данных получателя в информационной системе государственная база данных "Е-лицензирование"
Электронный документ (электронная лицензия)
Регистрация запроса в системе с присвоением номера заявлению
Формирование сообщения об отказе в запрашиваемой электронной государственной услуге
Электронная лицензия
10–15 секунд
20 секунд
15 рабочих дней

26. Мемлекеттік қызмет электронды түрде рәсімделеді. Егер тұтынушы мемлекеттік қызметті көрсету өтінішін қағаз түрінде жолдаса, қорытынды электронды пішімде құрылады, кейін 20 (жиырма) минут ішінде қызмет берушінің басшысымен куәландырып қағаз бетіне шығарылады.
Алматы облысы әкiмдiгiнiң
2014 жылғы 13.05 № 161
қаулысына 1 қосымша
1-кесте. "электрондық Үкіметтің" веб-порталы арқылы
құрылымдық-функционалдық бірліктердің іс-қимылдарын сипаттау
№ іс-қимыл (жұмыс барысының, ағысының)
1
2
3
құрылымдықфункционалдық бірліктердің атауы
Қызмет алушы
"электрондық Үкіметтің" веб-порталы
Қызмет алушы
Іс-қимылдың атауы (үдеріс, рәсім, операциялар және оларды сипаттау)
Электрондық цифрлық қолтаңбаның тіркеу куәлігінің қызмет алушы компьютерінің интернет баузеріне бекіту
Қызмет алушының деректерінде бұзушылықтардың бар болуына байланысты бас тарту туралы хабарламаны құру
Электронды түрде қажетті құжаттарды бекіте отырып, қызметті таңдайды және сұрау деректерін құрады
Аяқталу нысаны
Өтініншті ойдағыдай қалыптастарғандығы туралы хабарламаны бейнелеу
Электронды мемлекеттік қызметте сұратылған хатқа бас тартуды қалыптастыру
Өтініншті ойдағыдай қалыптастарғандығы туралы хабарламаны бейнелеу
Орындалу мерзімдері
10-15 секунд
20 секунд
1,5 минут
Келесі іс-қимыл нөмірі
2-егер тұтынушының деректерінде бұзушылықтар бар болса; 3 – егер авторизация табысты өтсе
-
4
кестенің жалғасы
4
5
6
7
"электрондық Үкіметтің" төлем шлюзі
"электрондық Үкіметтің" веб-порталы
Қызмет алушы
"электрондық Үкіметтің" веб-порталы
Қызметтерді төлеу
Төлемнің жоқ болуына байланысты бас тарту туралы хабарламаны құрады
Сұрауды куәландыру (қол қою) үшін электрондық цифрлық қолтаңбаны таңдау
Қызмет алушының электрондық цифрлық қолтаңбасы нақтылығы-ның расталмауына байланысты бас тарту туралы хабарламаны құрады
Өтінінштің ойдағыдай қалыптастан-
ғандығы туралы істің аяқталуы
Электронды мемлекеттік қызметте сұратылған хатқа бас тартуды қалыптастыру
Сұраудың бағыты
Электронды мемлекеттік қызметте сұратылған хатқа бас тартуды қалыптастыру
1,5 минут
10-15 секунд
10-15 секунд
10-15 секунд
5 – егер төлемесе, 6- егер төлесе
-
7-егер электрондық цифрлық қолтаңба қате болса;
8 – электрондық цифрлық қолтаңба қате болмаса
-
кестенің жалғасы
8
9
10
11
Қызмет алушы
"Е-лицензиялау" ақпараттық жүйесі
"Е-лицензиялау" ақпараттық жүйесі
"Е-лицензиялау" ақпараттық жүйесі
Электрондық цифрлық қолтаңба арқылы сұрауды куәландыру (қол қою)
Электронды құжатты, өтінішті (тұтынушының сұрауын) тіркеу және сұрауды өңдеу
Қызмет алушы деректерінде бұзушылықтардың бар болуына байланысты сұратылған қызметтен бас тарту туралы хабарламаны құру;
Электронды құжат (электронды лицензия)
Сұраудың бағыты
Тұтынушының өтінішіне номер қою
Электронды мемлекеттік қызметте сұратылған хатқа бас тартуды қалыптастыру
Электрондық лицензия
1,5 минут
15 жұмыс күні
-
-
-
Лицензия беру үшін қызмет көрсетушінің біліктілік талаптарына және негіздерге тұтынушының сәйкестігін тексеру
Алматы облысы әкiмдiгiнiң
2014 жылғы 13.05 № 161
қаулысына 2 қосымша
2-кесте. Қызмет көрсетуші арқылы құрылымдық-функционалдық
бірліктердің іс-қимылдарын сипаттау
№ іс-қимыл (жұмыс барысының, ағысының)
1
2
3
Құрылымдық-
функционалдық бірліктердің атауы
Қызмет көрсетуші
Мемлекеттік деректер қоры "Е-лицензиялау" ақпараттық жүйесі
Қызмет көрсетуші
Іс-қимылдың атауы (үдеріс, рәсім, операциялар) және оларды сипаттау
Мемлекеттік деректер қоры "Е-лицензиялау" ақпараттық жүйесінде авторизация-
ланады
Деректерде бұзушылықтардың бар болуына байланысты бас тарту туралы хабарламаны құру
Қызмет көрсетуші қызметкерінің қызметтерді таңдауы
Аяқталу нысаны
Өтініншті ойдағыдай қалыптастарған-
дығы туралы хабарламаны бейнелеу
Электронды мемлекеттік қызметте сұратылған хатқа бас тартуды қалыптастыру
Өтініншті ойдағыдай қалыптастарған-
дығы туралы хабарламаны бейнелеу
Орындалу мерзімдері
10-15 секунд
10 секунд
1,5 минут
Келесі іс-қимыл нөмірі
1-қызмет көрсетуші қызметкерінің логині мен парольін "Е-лицензиялау" веб-порталында тексеру
-
4
кестенің жалғасы
4
5
6
Заңды тұлғалар" мемлекеттік дерекқорлары
Мемлекеттік деректер қоры "Е-лицензиялау" ақпараттық жүйесі
Қызмет көрсетуші
Қызмет алушының деректерін тексеруге сұрауды "Заңды тұлғалар" мемлекеттік дерекқорларға жіберу
Деректерде бұзушылықтардың бар болуына байланысты бас тарту туралы хабарламаны құру
Құжаттарды бекіте отырып сұрау нысанын толтыру
Сұраудың бағыты
Электронды мемлекеттік қызметте сұратылған хатқа бас тартуды қалыптастыру
Өтініншті ойдағыдай қалыптастарғандығы туралы хабарламаны бейнелеу
1,5 минут
1,5 минут
10-15 секунд
5 – егер тұтынушы деректерінде бұзушылықтар бар болса;
6- егер авторизация табысты өтсе
-
кестенің жалғасы
7
8
9
Мемлекеттік деректер қоры "Е-лицензиялау" ақпараттық жүйесі
Мемлекеттік деректер қоры "Е-лицензиялау" ақпараттық жүйесі
Мемлекеттік деректер қоры "Е-лицензиялау" ақпараттық жүйесі
электронды құжатты Мемлекеттік деректер қоры "Е-лицензиялау" ақпараттық жүйесінде тіркеу және Мемлекеттік деректер қоры "Е-лицензиялау" ақпараттық жүйесінде сұрауды өңдеу;
Қызмет алушының деректерінде бұзушылықтардың бар болуына байланысты сұралған қызметтен бас тарту туралы хабарламаны Мемлекеттік деректер қоры "Е-лицензиялау" ақпараттық жүйесінде құру
Электронды құжат (электронды лицензия)
Сұрау бойынша номерді қою және жүйеге тіркеу
Электронды мемлекеттік қызметте сұратылған хатқа бас тартуды қалыптастыру
Электрондық лицензия
15 жұмыс күні

8– если в информационной системе государственная база данных "Е-лицензирование" отсутствуют данные по запросу, 9 – если данные по запросу найдены
-
-
Приложение 3 к постановлению
акимата Алматинской области
от 13.05.2014 года № 161
Пошаговые действия и решения через веб–портал "электронного
Правительства" (диаграмма № 1 функционального взаимодействия
при оказании электронной государственной услуги)
Приложение 4 к постановлению
акимата Алматинской области
от 13.05.2014 года № 161
Пошаговые действия и решения через услугодателя (диаграмма № 2
функционального взаимодействия при оказании электронной
государственной услуги)
Приложение 5 к постановлению
акимата Алматинской области
от 13.05.2014 года № 161
Справочный бизнес-процесс при оказании государственной услуги
Приложение 6 к
постановлению акимата
Алматинской области
от 13.05.2014 года № 161
Форма анкеты для определения показателей
электронной государственной услуги: "качество" и "доступность" ____________________________________________________
(наименование услуги)
1. Удовлетворены ли Вы качеством процесса и результатом оказания электронной государственной услуги?
1) не удовлетворен;
2) частично удовлетворен;
3) удовлетворен.
2. Удовлетворены ли Вы качеством информации о порядке оказания электронной государственной услуги?
1) не удовлетворен;
2) частично удовлетворен;
3) удовлетворен.

8- егер ""Е-лицензиялау" веб-порталында сұрау бойынша деректер болмаса, 9-егер деректер сұрау бойынша табылса
-
-
Алматы облысы әкiмдiгiнiң
2014 жылғы 13.05 № 161
қаулысына 3 қосымша
"электрондық Үкіметтің" веб-порталы арқылы электронды
мемлекеттік қызметті көрсету кезіндегі функционалды өзара
іс-қимылдың № 1 диаграммасы
Алматы облысы әкiмдiгiнiң
2014 жылғы 13.05 № 161
қаулысына 4 қосымша
Қызмет көрсету арқылы электронды мемлекеттік қызметті көрсету
кезіндегі функционалды өзара іс-қимылдың № 2 диаграммасы
Алматы облысы әкiмдiгiнiң
2014 жылғы 13.05 № 161
қаулысына 5 қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы
Алматы облысы әкiмдiгiнiң
2014 жылғы 13.05 № 161
6 қаулысына қосымша
Электронды мемлекеттік қызметтің: "сапа" және "қолжетімділік" көрсеткіштерін анықтау үшін сауалнама нысаны __________________________________________________________
(қызмет атауы)
1. Сіз электронды мемлекеттік қызмет көрсету үдерісі сапасымен және нәтижесімен қанағаттанасыз ба?
1) қанағаттанбаймын;
2) ішінара қанағаттанамын;
3) қанағаттанамын.
2. Сіз электронды мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі туралы ақпараттың сапасына қанғаттансыз ба?
1) қанағаттанбаймын;
2) ішінара қанағаттанамын;
3) қанағаттанамын.