Об утверждении Правил осуществления исполнительного производства по взысканию с государства сумм капитализации соответствующих повременных платежей по возмещению вреда, причиненного жизни и здоровью работников, в случае отсутствия или недостаточности имущества у ликвидируемого юридическою лица, признанного в установленном порядке ответственным за данный вред
Приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 24 декабря 2014 года № 371. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 21 января 2015 года № 10114
В соответствии с пунктом 3 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 2 апреля 2010 года «Об исполнительном производстве и статусе судебных исполнителей» и подпунктом 3) пункта 2 статьи 7 Закона Республики Казахстан «Об органах юстиции», ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые Правила осуществления исполнительного производства по взысканию с государства сумм капитализации соответствующих повременных платежей по возмещению вреда, причиненного жизни и здоровью работников, в случае отсутствия или недостаточности имущества у ликвидируемого юридического лица, признанного в установленном порядке ответственным за данный вред.
2. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на Заместителя Министра юстиции Әбдірайым Б.Ж.
3. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр
Б. Имашев
Утверждены
приказом Министра юстиции
Республики Казахстан
от 24 декабря 2014 года № 371
ПРАВИЛА
осуществления исполнительного производства по взысканию с
государства сумм капитализации соответствующих повременных
платежей по возмещению вреда, причиненного жизни и здоровью
работников, в случае отсутствия или недостаточности имущества у
ликвидируемого юридического лица, признанного в установленном
порядке ответственным за данный вред
1. Общие положения
1. Настоящие Правила осуществления исполнительного производства по взысканию с государства сумм капитализации соответствующих повременных платежей по возмещению вреда, причиненного жизни и здоровью работников, в случае отсутствия или недостаточности имущества у ликвидируемого юридического лица, признанного в установленном порядке ответственным за данный вред (далее - Правила) разработаны в соответствии с пунктом 3 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 2 апреля 2010 года "Об исполнительном производстве и статусе судебных исполнителей" (далее - Закон об исполнительном производстве) и устанавливают единый порядок исполнения решений судов в рамках республиканской бюджетной программы в целях обеспечения своевременного исполнения судебных решений.

Қызметкерлердің өмірі мен денсаулығына келтірілген зиян үшін белгіленген тәртіппен жауапты деп танылған таратылатын заңды тұлғаның мүлкі жоқ немесе жеткіліксіз болған жағдайда, осы зиянды өтеу жөніндегі тиісті мерзімдік төлемдерді капиталдандыру сомасын мемлекеттен өндіріп алу жөніндегі атқарушылық іс жүргізуді жүзеге асыру ережесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2014 жылғы 24 желтоқсандағы № 371 бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2015 жылы 21 қаңтарда № 10114 тіркелді
«Атқарушылық іс жүргізу және сот орындаушыларының мәртебесі туралы» Қазақстан Республикасының 2010 жылғы 2 сәуірдегі Заңының 6-бабының 3-тармағына және «Әділет органдары туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 7-бабының 2-тармағы 3) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Қызметкерлердің өмірі мен денсаулығына келтірілген зиян үшін белгіленген тәртіппен жауапты деп танылған таратылатын заңды тұлғаның мүлкі жоқ немесе жеткіліксіз болған жағдайда, осы зиянды өтеу жөніндегі тиісті мерзімдік төлемдерді капиталдандыру сомасын мемлекеттен өндіріп алу жөніндегі атқарушылық іс жүргізуді жүзеге асыру ережесі бекітілсін.
2. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Әділет министрінің орынбасары Б.Ж. Әбдірайымға жүктелсін.
3. Осы бұйрық алғаш рет ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Министр                                    Б. Имашев
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2014 жылғы 24 желтоқсандағы
№ 371 бұйрығымен бекітілген
Қызметкерлердің өмірі мен денсаулығына келтірілген зиян үшін
белгіленген тәртіппен жауапты деп танылған, таратылатын заңды
тұлғаның мүлкі жоқ немесе жеткіліксіз болған жағдайда,
осы зиянды өтеу жөніндегі тиісті мерзімдік төлемдерді
капиталдандыру сомасын мемлекеттен өндіріп алу жөніндегі
атқарушылық іс жүргізуді жүзеге асыру ережесі
1. Жалпы ережелер
1. Осы Қызметкерлердің өмірі мен денсаулығына келтірілген зиян үшін белгіленген тәртіппен жауапты деп танылған таратылатын заңды тұлғаның мүлкі жоқ немесе жеткіліксіз болған жағдайда, осы зиянды өтеу жөніндегі тиісті мерзімдік төлемдерді капиталдандыру сомасын мемлекеттен өндіріп алу жөніндегі атқарушылық іс жүргізуді жүзеге асыру ережесі (бұдан әрі - Ереже) «Атқарушылық іс жүргізу және сот орындаушыларының мәртебесі туралы» Қазақстан Республикасының 2010 жылғы 2 сәуірдегі Заңның (бұдан әрі - Атқарушылық іс жүргізу туралы заң) 6-бабы 3-тармағына сәйкес әзірленді және сот шешімдерінің уақтылы орындалуын қамтамасыз ету мақсатында республикалық бюджеттік бағдарлама шеңберіндегі сот шешімдерін орындалудың бірыңғай тәртібін белгілейді.

2. Порядок исполнения решений судов в рамках бюджетной программы
2. Принятый к исполнению государственным органом администратором бюджетной программы (далее - государственный орган) исполнительный документ, по которому судебным исполнителем не возбуждалось исполнительное производство при несоответствии требованиям Гражданского процессуального кодекса Республики Казахстан, возвращается в суд, выдавший его, либо взыскателю.
3. После возбуждения исполнительного производства судебный исполнитель уведомляет государственный орган о наличии исполнительного документа и принимает меры по выставлению инкассового распоряжения в установленном законодательством порядке.
4. Государственным органом денежные средства по судебным актам на контрольный счет наличности территориального органа юстиции перечисляются по имеющимся на исполнении у судебных исполнителей исполнительным производствам на основании уведомления судебного исполнителя о необходимости исполнения судебных актов.
5. Для исполнения судебных актов государственному органу судебным исполнителем предоставляются следующие документы:
1) копия документа, удостоверяющего личность взыскателя;
2) справка банка второго уровня Республики Казахстан (подписанная ответственным лицом и заверенная печатью), в котором открыт лицевой счет взыскателя, с указанием номера лицевого счета, реквизитов банка (МФО, ИИН, текущий счет, наименование, адрес) либо копия заявления взыскателя об отправлении денежных средств ему почтовым переводом или копия платежной карточки.
В случае отсутствия у судебного исполнителя указанных документов денежные средства государственным органом перечисляются на контрольный счет наличности территориального органа юстиции.
6. Государственный орган обеспечивает своевременное перечисление денежных средств по судебным актам на контрольный счет наличности территориального органа юстиции, либо на лицевые счета взыскателей, о чем своевременно письменно уведомляет территориальный орган юстиции с приложением подтверждающих документов.
7. Исполнение инкассовых распоряжений, выставленных на счет государственного органа по исполнительным документам, производится в порядке установленном Правилами исполнения бюджета и его кассового обслуживания, утвержденным приказом Министра финансов от 4 декабря 2014 года № 540 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 9934 от 5 декабря 2014 года).

2. Бюджеттік бағдарлама шеңберінде сот шешімдерінің орындалу тәртібі
2. мемлекеттік орган - бюджеттік бағдарламаның әкімшісі (бұдан әрі - мемлекеттік орган) орындауға қабылдаған атқарушылық құжат ол бойынша сот орындаушысы атқарушылық іс жүргізу қозғамаған болса, Қазақстан Республикасы Азаматтық іс жүргізу кодексінің талаптарына сәйкес келмеген жағдайда, оны берген сотқа не өндіріп алушыға қайтарылады.
3. Сот орындаушысы атқарушылық іс жүргізу қозғалғаннан кейін мемлекеттік органға атқарушылық құжаттың бар екендігі туралы хабарлайды және заңнамада белгіленген тәртіппен инкассалық өкім шығару жөнінде шара қабылдайды.
4. Мемлекеттік орган сот актілері бойынша ақшалай қаражатты аумақтық әділет органының қолма-қол ақшаны бақылау шотына сот орындаушыларының орындауындағы атқарушылық іс жүргізулер бойынша сот орындаушысының сот актілерін орындау қажеттілігі туралы хабарламасы негізінде ғана аударады.
5. Сот орындаушысы сот актілерін орындау үшін мемлекеттік органға мынадай құжаттарды ұсынады:
1) өндіріп алушының жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі;
2) өндіріп алушының жеке шоты ашылған Қазақстан Республикасының екінші деңгейдегі банкінің анықтамасы (жауапты тұлға қол қойған және мөрімен бекітілген) жеке шотының нөмірін, банк деректемелерін (МФО, ЖСН, ағымдағы шоты, атауы, мекенжайы) көрсетумен не өндіріп алушының ақшалай қаражаттарын оған поштамен жіберу туралы өтінішінің көшірмесі немесе төлем карточкасының көшірмесі.
Сот орындаушысында көрсетілген құжаттар болмаған жағдайда мемлекеттік орган ақшалай қаражаттарды аумақтық әділет органының қолма-қол ақшаны бақылау шотына аударады.
6. Мемлекеттік орган аумақтық әділет органының қолма-қол ақшаны бақылау шотына не өндіріп алушылардың жеке шоттарына сот актілері бойынша ақшалай қаражаттарын уақтылы аударылуын қамтамасыз етеді, бұл туралы растайтын құжаттарды қоса бере отырып, аумақтық әділет органына уақтылы жазбаша түрде хабардар етеді.
7. Мемлекеттік органның шотына атқарушылық құжаттар бойынша шығарылған инкассалық өкімдердің орындалуы Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2014 жылғы 4 желтоқсандағы № 540 бұйрығымен бекітілген Бюджеттің атқарылуы және оған кассалық қызмет көрсету ережесімен (нормативтік құқықтық актілерді Мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2014 жылғы 5 желтоқсандағы № 9934 тіркелген) белгіленген тәртіппен жүргізіледі.