О бюджете города Талдыкорган на 2015-2017 годы
Решение Талдыкорганского городского маслихата Алматинской области от 18 декабря 2014 года № 279. Зарегистрировано Департаментом юстиции Алматинской области 29 декабря 2014 года № 2988
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии c пунктом 2 статьи 9 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Талдыкорганский городской маслихат Р Е Ш И Л:
1. Утвердить бюджет города на 2015-2017 годы согласно приложениям 1, 2, 3 в том числе на 2015 год в следующих объемах:
1) доходы 32980168 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления 1845015 тысяч тенге;
неналоговые поступления 609767 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала 112317 тысяч тенге;
поступления трансфертов 30563069 тысяч тенге, в том числе:
целевые текущие трансферты 10161136 тысяч тенге;
целевые трансферты на развитие 12097995 тысяч тенге;
субвенции 8303938 тысяч тенге;
2) затраты 34507669 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 12833 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 14865 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов 2032 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 149510 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 1689844 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 1689844 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Талдыкорганского городского маслихата Алматинской области от 09.12.2015 № 365 (вводится в действие с 01.01.2015).
2. Утвердить резерв местного исполнительного органа города на 2015 год в сумме 13157 тысяч тенге.
3. Утвердить перечень городских бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения городского бюджета на 2015 год, согласно приложению 4.
3-1. Учесть что в городском бюджете на 2015 год предусмотрены трансферты органам местного самоуправления в сумме 435 тысяч тенге, согласно приложению 5.
Акимам сельских округов обеспечить эффективное использование бюджетных средств, поступающих на контрольный счет наличности местного самоуправления.

Талдықорған қаласының 2015-2017 жылдарға арналған бюджеті туралы
Алматы облысы Талдықорған қалалық мәслихатының 2014 жылғы 18 желтоқсандағы № 279 шешімі. Алматы облысының Әділет департаментінде 2014 жылы 29 желтоқсанда № 2988 болып тіркелді
РҚАО ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқасының пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
2008 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Бюджет Кодексінің 9-бабының 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес Талдықорған қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2015-2017 жылдарға арналған қала бюджеті 1, 2 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2015 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 32980168 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 1845015 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 609767 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 112317 мың теңге;
трансферттер түсімі 30563069 мың теңге, оның ішінде:
ағымдағы нысаналы трансферттер 10161136 мың теңге;
нысаналы даму трансферттері 12097995 мың теңге;
субвенциялар 8303938 мың теңге;
2) шығындар 34507669 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 12833 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 14865 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 2032 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо 149510 мың теңге;
5) бюджеттің тапшылығы (профициті) (-) 1689844 мың теңге;
6) бюджеттің тапшылығын қаржыландыру (профицитті пайдалану) 1689844 мың теңге.
Ескерту. 1 тармақ жаңа редакцияда - Алматы облысы Талдықорған қалалық мәслихатының 09.12.2015 № 365 (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. Қаланың жергілікті атқарушы органның 2015 жылға арналған резерві 13157 мың теңге сомасында бекітілсін.
3. 2015 жылға арналған қалалық бюджетті атқару барысында секвестрлеуге жатпайтын қалалық бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 4-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
3-1. 2015 жылға араналған қалалық бюджетте жергілікті өзін-өзі басқару органдарына 5-қосымшаға сәйкес, 435 мың теңге сомасында трансферттер ескерілсін.
Ауылдық округтер әкімдері жергілікті өзін-өзі басқарудың қолма-қол ақшаны бақылау шотына түсетін бюджет қаражатының тиімді пайдаланылуын қамтамасыз етсін.

Сноска. Решение дополнено пунктом 3-1 в соответствии с решением маслихата города Талдыкорган Алматинской области от 30.10.2015 № 347 (вводится в действие с 01.01.2015).
4. Контроль за исполнением данного решения возложить на постоянную комиссию "По экономическим, финансовым вопросам и бюджету".
5. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2015 года.
Председатель сессии М.Мальтекбасов
Секретарь городского
маслихата М.Бопазов

Ескерту. Шешім 3-1-тармақпен толықтырылды - Алматы облысы Талдықорған қалалық мәслихатының 30.10.2015 № 347 (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
4. Осы шешімнің орындалуын бақылау "Экономика, қаржы мәселелері және бюджет жөніндегі" тұрақты комиссиясына жүктелсін.
5. Осы шешім 2015 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы М.Мәлтекбасов
Қалалық мәслихаттың хатшысы М. Бопазов

Приложение 1 утвержденное решением городского маслихата "О бюджете города Талдыкорган на 2015-2017 годы" от 18 декабря 2014 года № 279
Бюджет города Талдыкорган на 2015 год
Сноска. Приложение 1 в редакции решения Талдыкорганского городского маслихата Алматинской области от 09.12.2015 № 365 (вводится в действие с 01.01.2015).
Категория
Сумма
(тысяч тенге)
Класс
Наименование
Подкласс
I. Доходы
32980168
1
Налоговые поступления

Қалалық мәслихаттың 2014 жылғы "18" желтоқсандағы "Талдықорған қаласының 2015-2017 жылдарға арналған бюджеті туралы" № 279 шешімімен бекітілген 1 қосымша
Талдықорған қаласының 2015 жылға арналған бюджеті
Ескерту. 1 қосымша жаңа редакцияда - Алматы облысы Талдықорған қалалық мәслихатының 09.12.2015 № 365 (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Санаты
Сомасы
(мың теңге)
Сынып
Ішкі
сынып Атауы
I. Кірістер
32980168
1
Салықтық түсімдер

477180
464
Отдел образования района (города областного значения)
277180
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
19411
004
Информатизация системы образования в государственных учреждениях образования района (города областного значения)
12840
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
177299
007
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов районного (городского) масштаба
3628
012
Капитальные расходы государственного органа
300
015
Ежемесячная выплата денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
61104
022
Выплата единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей)-сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
2598
467
Отдел строительства района (города областного значения)
200000
037
Строительство и реконструкция объектов образования
200000
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
991043
1
Социальное обеспечение
2377
464
Отдел образования района (города областного значения)
2377
030
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
2377
2
Социальное обеспечение
925542
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
599547
002
Программа занятости
98204
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
3351
005
Государственная адресная социальная помощь
17529
006
Оказание жилищной помощи
65528
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
73387
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
16900
013
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
89723
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
43349
016
Государственные пособия на детей до 18 лет
42226
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
149350
464
Отдел образования района (города областного значения)
325995
008
Социальная поддержка обучающихся и воспитанников организаций образования очной формы обучения в виде льготного проезда на общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов

477180
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
277180
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
19411
004
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелерінде білім беру жүйесін ақпараттандыру
12840
005
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
177299
007
Аудандық (қалалалық) ауқымдағы мектеп олимпиадаларын және мектептен тыс іс-шараларды өткiзу
3628
012
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
300
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынғы ақшалай қаражат төлемі
61104
022
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алғаны үшін Қазақстан азаматтарына біржолғы ақша қаражатын төлеуге арналған төлемдер
2598
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
200000
037
Білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
200000
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
991043
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
2377
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
2377
030
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
2377
2
Әлеуметтiк көмек
925542
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
599547
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
98204
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
3351
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
17529
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
65528
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
73387
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
16900
013
Белгіленген тұрғылықты жері жоқ тұлғаларды әлеуметтік бейімдеу
89723
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
43349
016
18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар
42226
017
Мүгедектерді оңалту жеке бағдарламасына сәйкес, мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен және ымдау тілі мамандарының қызмет көрсетуін, жеке көмекшілермен қамтамасыз ету
149350
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
325995
008
Жергілікті өкілді органдардың шешімі бойынша білім беру ұйымдарының күндізгі оқу нысанында оқитындар мен тәрбиеленушілерді қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен жол жүру түрінде әлеуметтік қолдау