О бюджете Аксуского района на 2015-2017 годы
Решение Аксуского районного маслихата Алматинской области от 19 декабря 2014 года № 37-233. Зарегистрировано Департаментом юстиции Алматинской области 29 декабря 2014 года № 2986. Утратило силу решением Аксуского районного маслихата Алматинской области от 17 марта 2017 года № 12-57
Сноска. Утратило силу решением Аксуского районного маслихата Алматинской области от 17.03.2017 № 12-57 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9 Бюджетного Кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлениии и самоуправлении в Республике Казахстан" Аксуский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2015-2017 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2015 год в следующих объемах:
1) доходы 5196228 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления 125375 тысяч тенге;
неналоговые поступления 21344 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала 8007 тысяч тенге;
поступления трансфертов 5041502 тысячи тенге, в том числе:
целевые текущие трансферты 1154827 тысяч тенге;
целевые трансферты на развитие 1439971 тысяча тенге;
субвенции 2446704 тысячи тенге;
2) затраты 5229327 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 39393 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 47469 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов 8024 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 4000 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 76544 тысячи тенге;

Ақсу ауданының 2015-2017 жылдарға арналған бюджеті туралы
Алматы облысы Ақсу аудандық мәслихатының 2014 жылғы 19 желтоқсандағы № 37-233 шешімі. Алматы облысының Әділет департаментінде 2014 жылы 29 желтоқсанда № 2986 болып тіркелді. Күші жойылды - Алматы облысы Ақсу аудандық мәслихатының 2017 жылғы 17 наурыздағы № 12-57 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды – Алматы облысы Ақсу аудандық мәслихатының 17.03.2017 № 12-57 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
РҚАО ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқасының пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
2008 жылғы 04 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Бюджет Кодексінің 9-бабының 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес Ақсу аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2015-2017 жылдарға арналған аудандық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2015 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 5196228 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 125375 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 21344 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 8007 мың теңге;
трансферттер түсімі 5041502 мың теңге, оның ішінде:
ағымдағы нысаналы трансферттер 1154827 мың теңге;
нысаналы даму трансферттері 1439971 мың теңге;
субвенциялар 2446704 мың теңге;
2) шығындар 5229327 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 39393 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 47469 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 8024 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 4000 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-)76544 мың теңге;

6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 76544 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Аксуского районного маслихата Алматинской области от 09.12.2015 № 46-285 (вводится в действие с 01.01.2015).
2. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2015 год в сумме 1418 тысяч тенге.
3. Утвердить перечень районных бюджетных программ не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2015 год согласно приложению 4.

6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 76544 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Алматы облысы Ақсу аудандық мәслихатының 09.12.2015 № 46-285 (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. Ауданның жергілікті атқарушы органының 2015 жылға арналған резерві 1418 мың теңге сомасында бекітілсін.
3. 2015 жылға арналған аудандық бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын аудандық бюджеттік бағдарламалар тізібесі 4-қосымшаға сәйкес бекітілсін.

3-1. Учесть, что в районном бюджете на 2015 год предусмотрены трансферты органам местного самоуправления в сумме 180 тысяч тенге, согласно приложению 5.
Акимам сельских округов обеспечить эффективное использование бюджетных средств, поступающих на контрольный счет наличности местного самоуправления.
Сноска. Решение дополнено пунктом 3-1 в соответствии с решением Аксуского районного маслихата Алматинской области от 09.11.2015 № 45-279 (вводится в действие с 01.01.2015).

3-1. 2015 жылға арналған аудандық бюджетте жергілікті өзін-өзі басқару органдарына 5-қосымшаға сәйкес, 180 мың теңге сомасында трансферттер көзделгені ескерілсін.
Ауылдық округтерінің әкімдері жергілікті өзін-өзі басқарудың қолма-қол ақшаны бақылау шотына түсетін бюджет қаражатының тиімді пайдаланылуын қамтамасыз етсін.
Ескерту. Шешім 3-1-тармақпен толықтырылды - Алматы облысы Ақсу аудандық мәслихатының 09.11.2015 № 45-279 (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.

4. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию районного маслихата "По вопросам бюджета, социально-культурной сферы, молодежной политики и права".
5. Настоящее решение вступает в силу с 1 января 2015 года.
Председатель сессии О.Алибаев
Секретарь маслихата С.Серпербаев
Приложение 1 утвержденное решением Аксуского районного маслихата от 19 декабря 2014 года № 37-233 "О бюджете Аксуского района на 2015-2017 годы"
Бюджет Аксуского района на 2015 год

4. Осы шешімнің орындалуын бақылау мәслихаттың "Бюджет, әлеуметтік-мәдениет салалары, жастар саясаты, заңдылық және құқық қорғау мәселелері жөніндегі тұрақты комиссиясына" жүктелсін.
5. Осы шешім 2015 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы О.Алибаев
Мәслихат хатшысы С.Серпербаев
Ақсу аудандық мәслихатының 2014 жылғы 19 желтоқсандағы "Ақсу ауданының 2015 – 2017 жылдарға арналған бюджеті туралы" № 37-233 шешімімен бекітілген 1 қосымша
Ақсу ауданының 2015 жылға арналған бюджеті

52 002
007
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов районного (городского) масштаба
1970
012
Капитальные расходы государственного органа
147
015
Ежемесячная выплата денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
19795
022
Выплата единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей)-сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
665
467
Отдел строительства района (города областного значения)
198000
037
Строительство и реконструкция объектов образования
198000
6
Социальная помощь и социальное обеспечение
125 288
02
Социальная помощь
104750
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
104 750
002
Программа занятости
26492
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
23331
005
Государственная адресная социальная помощь
1432
006
Оказание жилищной помощи
2342
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
5643
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
1 273
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
30 537
016
Государственные пособия на детей до 18 лет
3519
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
10181
09
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
20 538
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
20 538
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
16309
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
808
021
Капитальные расходы государственного органа
147
050
Реализация Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов
3274
7
Жилищно-коммунальное хозяйство
773 171
01
Жилищное хозяйство
35 341
487
Отдел жилищно-коммунального хозяйства и жилищной инспекции района (города областного значения)
35 341
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства и жилищного фонда

52 002
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы мектеп олимпиадаларын және мектептен тыс іс-шараларды өткiзу
1 970
012
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
147
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынғы ақшалай қаражат төлемі
19795
022
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алғаны үшін Қазақстан азаматтарына біржолғы ақша қаражатын төлеуге арналған төлемдер
665
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
198 000
037
Білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
198 000
6
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
125 288
02
Әлеуметтік көмек
104 750
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
104 750
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
26 492
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
23 331
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
1 432
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
2 342
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
5 643
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
1 273
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
30 537
016
18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар
3 519
017
Мүгедектерді оңалту жеке бағдарламасына сәйкес, мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен және ымдау тілі мамандарының қызмет көрсетуін, жеке көмекшілермен қамтамасыз ету
10 181
09
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
20 538
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
20 538
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
16 309
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
808
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
147
050
Мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі іс-шаралар жоспарын іске асыру
3274
7
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
773 171
01
Тұрғын үй шаруашылығы
35 341
487
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық және тұрғын үй инспекция бөлімі
35 341
001
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық және тұрғын үй қоры саласында жергілікті деңгейде мемлекеттік саясатты іске асыру бойынша қызметтер