Об утверждении регламента государственной услуги
Постановление акимата Жамбылской области от 27 марта 2014 года № 74. Зарегистрировано Департаментом юстиции Жамбылской области 5 мая 2014 года № 2213. Утратило силу постановлением акимата Жамбылской области от 27 июля 2015 года № 156
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Жамбылской области от 27.07.2015 № 156 (вводится в действие по истечении 10 календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах" акимат Жамбылской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый регламент государственной услуги "Выдача разрешения на размещение объектов наружной (визуальной) рекламы в полосе отвода автомобильных дорог общего пользования областного и районного значения, а также в населенных пунктах".
2. Коммунальному государственному учреждению "Управление строительства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог акимата Жамбылской области" в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего постановления в органах юстиции;
2) в течении десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего постановления его направление на официальное опубликование в периодических печатных изданиях и в информационно-правовой системе "Әділет";
3) размещение настоящего постановления на интернет-ресурсе Акимата Жамбылской области.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на руководителя аппарата акима области Р. Рахманбердиева.
4. Настоящее постановление вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким области К. Кокрекбаев
Утвержден
постановлением акимата
Жамбылской области
от 27 марта 2014 года № 74
Регламент государственной услуги "Выдача разрешения на размещение объектов наружной(визуальной) рекламы в полосе отвода автомобильных дорог общего пользования областного и районного значения, а также в населенных пунктах"
1. Общие положения
1. Государственная услуга "Выдача разрешения на размещение объектов наружной (визуальной) рекламы в полосе отвода автомобильных дорог общего пользования областного и районного значения, а также в населенных пунктах" (далее – государственная услуга) оказывается уполномоченными органами соответствующих местных исполнительных органов Жамбылской области, осуществляющих функции в сфере архитектуры и градостроительства, автомобильных дорог (далее– услугодатель), юридическим и физическим лицам (далее – услугополучатель).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются через:
канцелярию услугодателя;
Республиканское государственное предприятие "Центр обслуживания населения" Комитета по контролю автоматизации государственных услуг и координации деятельности центров обслуживания населения Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан (далее – Центр обслуживания населения);
веб-портал "электронного правительства": www.e.gov.kz или веб-портал "Е-лицензирование" www.elicense.kz (далее – портал).

Мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентін бекіту туралы
Жамбыл облысы әкімдігінің 2014 жылғы 27 наурыздағы № 74 қаулысы. Жамбыл облысының Әділет департаментінде 2014 жылғы 5 мамырда № 2213 болып тіркелді. Күші жойылды - Жамбыл облысы әкімдігінің 2015 жылғы 27 шілдедегі № 156 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды – Жамбыл облысы әкімдігінің 27.07.2015 № 156 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік 10 күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасының 2013 жылғы 15 сәуірдегі Заңына сәйкес Жамбыл облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған "Облыстық және аудандық маңызы бар, сондай-ақ елді мекендердегі жалпы пайдаланымдағы автомобиль жолдарының бөлінген белдеуінде сыртқы (көрнекі) жарнама объектісін орналастыруға рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті бекітілсін.
2. "Жамбыл облысы әкімдігінің құрылыс, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы қаулының әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін;
2) осы қаулының мемлекеттік тіркеуден өткеннен кейін он күнтізбелік күн ішінде оны ресми жариялауға мерзімді баспа басылымдарына және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесіне жіберуді;
3) осы қаулының Жамбыл облысы әкімдігінің интернет- ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімі аппаратының басшысы Р. Рахманбердиевке жүктелсін.
4. Осы қаулы әділет органдарында мемлекеттiк тiркелген күннен бастап күшiне енедi және алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімі К. Көкрекбаев
Жамбыл облысы әкімдігінің
2014 жылғы 27 наурыздағы
№ 74 қаулысымен бекітілген
"Облыстық және аудандық маңызы бар, сондай-ақ елді мекендердегі жалпы пайдаланымдағы автомобиль жолдарының бөлінген белдеуінде сыртқы (көрнекі) жарнама объектісін орналастыруға рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. "Облыстық және аудандық маңызы бар, сондай-ақ елді мекендердегі жалпы пайдаланымдағы автомобиль жолдарының бөлінген белдеуінде сыртқы (көрнекі) жарнама объектісін орналастыруға рұқсат беру" мемлекеттік қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет) мемлекеттік қызмет заңды және жеке тұлғаларға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы), сәулет және қала құрылысы автомобиль жолдары саласында қызметті жүзеге асыратын Жамбыл облысының тиісті жергілікті атқарушы органдарының өкілетті органдарымен (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетіледі.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерін беру:
көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі;
Қазақстан Республикасы көлік және коммуникация министрлігінің мемлекеттік қызметтерді автоматтандыруды бақылау және халыққа қызмет көрсету орталықтарының қызметін үйлестіру комитетінің "Халыққа қызмет көрсету орталығы" республикалық мемлекеттік кәсіпорны (бұдан әрі – Халыққа қызмет көрсету орталығы);
"электрондық үкіметтің" www.e.gov.kz веб-порталы (бұдан әрі – портал) немесе "Е-лицензиялау" www.elicense.kz порталы арқылы жүзеге асырылады.

2. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги – разрешение на размещение объектов наружной (визуальной) рекламы в населенных пунктах (далее – разрешение) или паспорт на размещение объектов наружной (визуальной) рекламы в полосе отвода автомобильных дорог общего пользования областного и районного значения (далее – паспорт).
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная и (или) бумажная.
2. Порядок действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
6. Сроки оказания государственной услуги с момента:
1) сдачи пакета документов услугополучателем услугодателю – в течение 5 (пять) рабочих дней;
2) максимально допустимое время ожидания в очереди для сдачи пакета документов – 15 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания услугополучателя – 15 минут.
7. Государственная услуга оказывается бесплатно.
8. График работы:
1) услугодателя – с понедельника по пятницу включительно, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан.
Прием осуществляется в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания;
9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя (либо его представителя по доверенности) к услугодателю либо в центр обслуживания населения:
Для размещения объектов наружной (визуальной) рекламы в полосе отвода автомобильных дорог общего пользования областного и районного значения:
1) письменное заявление по форме, установленной в приложении 1 к настоящему регламенту государственной услуги;
2) эскиз объекта с цветовым решением и размерами;
3) документ, удостоверяющий личность уполномоченного представителя, и документ, удостоверяющий полномочия на представительство, – при обращении представителя услугополучателя (для идентификации личности).
Для размещения объектов наружной (визуальной) рекламы в населенных пунктах:
1) заявление по форме, установленной в приложении 2 к настоящему регламенту государственной услуги;
2) нотариально засвидетельствованная копия правоустанавливающего документа на земельный участок или объект, на который предлагается разместить объект наружной (визуальной) рекламы либо договора о размещении объекта наружной (визуальной) рекламы, заключенный заявителем с собственником (собственниками) объекта, на который предлагается разместить объект наружной (визуальной) рекламы, органом управления объектом кондоминиума или лицами, обладающими иными вещными правами;

2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін ұсыну нысаны – электрондық және (немесе) қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі – елді мекендерде сыртқы (көрнекі) жарнама объектісін орналастыруға рұқсат (бұдан әрі – рұқсат) немесе облыстық және аудандық маңызы бар жалпы пайдаланымдағы автомобиль жолдарының бөлінген белдеуінде сыртқы (көрнекі) жарнама объектісін орналастыруға паспорт (бұдан әрі – паспорт).
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін ұсыну нысаны – электрондық және (немесе) қағаз түрінде.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимылдар тәртібі
6. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімдері:
1) көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті берушіге құжаттардың топтамасын тапсырған, жүгінген сәттен бастап – 5 (бес) жұмыс күні ішінде;
2) құжаттардың топтамасын тапсыру үшін кезек күтудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 15 минут;
3) көрсетілетін қызметті алушыға қызмет көрсетудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 15 минут.
7. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
8. Жұмыс кестесі:
1) көрсетілетін қызметті беруші – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, жұмыс кестесіне сәйкес дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда.
Қабылдау алдын ала жазылусыз және жеделдетіп қызмет көрсетусіз, кезек тәртібімен жүзеге асырылады;
9. Көрсетілетін қызметті алушы (не сенімхат бойынша оның өкілі) жүгінген кезде мемлекеттік қызметті көрсету үшін, көрсетілетін қызметті берушіге немесе халыққа қызмет көрсету орталығына қажетті құжаттардың тізбесі:
Облыстық және аудандық маңызы бар жалпы пайдаланымдағы автомобиль жолдарының бөлінген белдеуінде сыртқы (көрнекі) жарнама объектісін орналастыру үшін:
1) осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне 1- қосымшада белгіленген нысан бойынша жазбаша өтініш;
2) түстік шешімі және өлшемдері бар объектінің эскизі;
3) көрсетілетін қызметті алушының өкілі жүгінген кезде – уәкілетті өкілдің жеке басын куәландыратын құжат және өкілдікке өкілеттілікті куәландыратын құжат (жеке басын сәйкестендіру үшін).
Елді мекендерде сыртқы (көрнекі) жарнама объектісін орналастыру үшін:
1) осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне 2-қосымшада белгіленген нысан бойынша өтініш;
2) сыртқы (көрнекі) жарнама объектісін орналастыру ұсынылатын жер учаскесіне немесе объектіге құқық белгілейтін құжаттың не өтініш берушінің сыртқы (көрнекі) жарнама объектісін орналастыруы ұсынылатын объектісінің меншік иесімен (меншік иелерімен), кондоминиум объектілерін басқару органдарымен немесе өзге де заттық құқықтарға ие адамдармен жасасқан сыртқы (көрнекі) жарнама объектісін орналастыру туралы шарттың нотариат куәландырған көшірмесі;

3) эскиз, включающий дневное и ночное изображение объекта наружной (визуальной) рекламы, объекта, на который предлагается разместить объект наружной (визуальной) рекламы, решения по инженерному обеспечению функционирования объекта наружной (визуальной) рекламы;
4) документ, удостоверяющий личность уполномоченного представителя, и документ, удостоверяющий полномочия на представительство, – при обращении представителя услугополучателя (для идентификации личности).
Услугодатель получает письменное согласие услугополучателя на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, при оказании государственных услуг, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан.
При приеме документов работник услугодателя сверяет подлинность оригиналов с копиями или воспроизведенными электронными копиями документов, после чего возвращает оригиналы услугополучателю.
При подаче услугополучателем всех необходимых документов:
услугодателю – подтверждением принятия заявления на бумажном носителе является отметка на его копии о регистрации в канцелярии услугодателя с указанием даты и времени приема пакета документов;
При обращении услугополучателя к услугодателю результат оказания государственной услуги оформляется в электронном формате, распечатывается и заверяется печатью и подписью руководителя услугодателя.
3. Порядок взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
10. Адреса мест оказания государственной услуги размещены на веб-портале "электронного правительства": www.e.gov.kz (в разделе "Государственные услуги").
11. Перечень структурных подразделений, (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
канцелярия;
руководитель;
ответственный исполнитель.
12. Канцелярия проводит регистрацию обращения услугополучателя, проверяет наличие необходимых документов, полноту и правильность их оформления;
После проверки наличия всех необходимых документов, канцелярия передает документы руководителю для рассмотрения.
После рассмотрения руководителем, пакет документов направляется ответственному сотруднику для определения места размещения объектов согласно заявлению (или рекомендует другое место), проверяет соответствие размеров и художественного оформления объектов наружной (визуальной) рекламы требованиям законодательства Республики Казахстан.
Далее ответственный исполнитель подготавливает разрешение или паспорт, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги услугополучателю.
Разрешение или паспорт либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги предоставляется канцелярией при обращении услугополучателя.
Схема, отражающие взаимосвязь между логической последовательностью административных действий, приведены в приложении 4 к настоящему регламенту.

3) сыртқы (көрнекі) жарнама объектісінің, сыртқы (көрнекі) жарнама объектісін орналастыру ұсынылатын объектінің күндізгі және түңгі бейнеленуін қамтитын эскиз, сыртқы (көрнекі) жарнама объектісінің жұмыс етуін инженерлік қамтамасыз ету бойынша шешімдер;
4) көрсетілетін қызметті алушының өкілі жүгінген кезде уәкілетті өкілдің жеке басын куәландыратын құжат және өкілдікке өкілеттілікті куәландыратын құжат (жеке басын сәйкестендіру үшін).
Көрсетілетін қызметті беруші қызметкері мемлекеттік қызметтерді көрсету кезінде, егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын ақпараттық жүйелердегі мәліметтерді пайдалануға көрсетілетін қызметті алушының жазбаша келісімін алады.
Құжаттарды қабылдау кезінде көрсетілетін қызметті беруші қызметкері түпнұсқаларды көшірмелерімен немесе электрондық түрдегі көшірмелерімен салыстырады, содан кейін түпнұсқаларын көрсетілетін қызметті алушыға қайтарады.
Көрсетілетін қызметті алушы барлық қажетті құжаттарды тапсырған кезде:
көрсетілетін қызметті берушіде – көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінде құжаттардың топтамасын қабылдаған күн мен уақытын көрсете отырып, оның көшірмесіне қойылған белгі;
Көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті берушіге жүгінген кезде мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі электрондық форматта ресімделеді, басып шығарылады және мемлекеттік қызметті беруші басшысының мөрімен және қол қоюымен куәландырылады.
3. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимыл тәртібі
10. Мемлекеттік қызметті көрсету орындарының мекенжайы "электрондық үкімет" веб-порталында: www.e.gov.kz ("Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер" бөлімшесінде) орналастырылған.
11. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет көрсету процесіне қатысатын қызметті берушінің(қызметкерлердің), құрылымдық бөлімшелердің тізімі:
кенсе;
басшы;
жауапты орындаушы.
12. Кеңсе көрсетілетін қызметті алушының өтінімін тіркеу, қажетті құжаттардың бар болуын, олардың толықтығын және дұрыс ресімделуін тексеру.
Барлық қажетті құжаттардың бар болуын тексергеннен кейін, кеңсе құжаттарды басшыға қарауға береді.
Басшы тексергеннен кейін, өтінішке сәйкес объектілерді орналастыру орнын анықтауды (немесе басқа орынды ұсынады), сыртқы (көрнекі) жарнама объектілерінің өлшемдері мен көркемдік ресімделуін Қазақстан Республикасы заңнамасының талаптарына сәйкестігін тесеруге құжаттар топтамасы жауапты қызметкерге жолданады.
Әрі қарай жауапты орындаушы, рұқсатты немесе паспортты, не мемлекеттік көрсетілетін қызметті ұсынудан бас тарту туралы дәлелді жауапты дайындап қызмет алушыға ұсынады.
Рұқсатты немесе паспортты, не мемлекеттік көрсетілетін қызметті ұсынудан бас тарту туралы дәлелді жауапты кеңсемен қызмет алушыға беріледі.
Әкімшілік әрекеттердің логикалық реттілігінің өзара байланысын көрсететін схема осы регламенттің 4-қосымшасында келтірілген.

4. Порядок взаимодействия с центром обслуживания населения, а также порядка использования информационных систем в процессе оказания государственных услуг
13. Срок оказания государственной услуги с момента:
1) сдачи пакета документов услугополучателем в центр обслуживания населения, а также при обращении на портал – в течение 5 (пять) рабочих дней;
2) максимально допустимое время ожидания в очереди для сдачи пакета документов – 15 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания услугополучателя – 15 минут.
14. Государственная услуга оказывается бесплатно.
15. График работы:
Центра обслуживания населения - с понедельника по субботу включительно, в соответствии графиком работы с 9.00 часов до 20.00 часов без перерыва на обед, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан.
Прием и выдача результатов осуществляется в порядке "электронной" очереди, без ускоренного обслуживания, возможно бронирование электронной очереди посредством веб-портала "электронного правительства";
3) портала – круглосуточно (за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ.
16. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя (либо его представителя по доверенности) в центр обслуживания населения:
Для размещения объектов наружной (визуальной) рекламы в полосе отвода автомобильных дорог общего пользования областного и районного значения:
1) письменное заявление по форме, установленной в приложении 1 к настоящему регламенту государственной услуги;
2) эскиз объекта с цветовым решением и размерами;
3) документ, удостоверяющий личность уполномоченного представителя, и документ, удостоверяющий полномочия на представительство, – при обращении представителя услугополучателя (для идентификации личности).
Для размещения объектов наружной (визуальной) рекламы в населенных пунктах:
1) заявление по форме, установленной в приложении 2 к настоящему регламенту государственной услуги;
2) нотариально засвидетельствованная копия правоустанавливающего документа на земельный участок или объект, на который предлагается разместить объект наружной (визуальной) рекламы либо договора о размещении объекта наружной (визуальной) рекламы, заключенный заявителем с собственником (собственниками) объекта, на который предлагается разместить объект наружной (визуальной) рекламы, органом управления объектом кондоминиума или лицами, обладающими иными вещными правами;
3) эскиз, включающий дневное и ночное изображение объекта наружной (визуальной) рекламы, объекта, на который предлагается разместить объект наружной (визуальной) рекламы, решения по инженерному обеспечению функционирования объекта наружной (визуальной) рекламы;

4. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде қызмет халыққа қызмет көрсету орталығымен өзара іс-қимыл тәртібін, сондай-ақ ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібі
13. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімдері:
1) көрсетілетін қызметті алушы халыққа қызмет көрсету орталығына құжаттардың топтамасын тапсырған, сондай-ақ портал арқылы жүгінген сәттен бастап – 5 (бес) жұмыс күні ішінде;
2) құжаттардың топтамасын тапсыру үшін кезек күтудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 15 минут;
3) көрсетілетін қызметті алушыға қызмет көрсетудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 15 минут.
14. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
15. Жұмыс кестесі:
Халыққа қызмет көрсету орталығы - Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, жұмыс кестесіне сәйкес түскі үзіліссіз, дүйсенбіден бастап сенбіні қоса алғанда сағат 9.00-ден 20.00-ге дейін.
Қабылдау және нәтижелерді беру жеделдетіп қызмет көрсетусіз "электрондық" тәртіппен жүзеге асырылады, "электрондық үкімет" веб-порталы арқылы электрондық кезекті брондауға болады.
3) порталда – тәулік бойы (жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда).
16. Көрсетілетін қызметті алушы (не сенімхат бойынша оның өкілі) халыққа қызмет көрсету орталығына жүгінген кезде мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттардың тізбесі:
Облыстық және аудандық маңызы бар жалпы пайдаланымдағы автомобиль жолдарының бөлінген белдеуінде сыртқы (көрнекі) жарнама объектісін орналастыру үшін:
1) осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне 1-қосымшада белгіленген нысан бойынша жазбаша өтініш;
2) түстік шешімі және өлшемдері бар объектінің эскизі;
3) көрсетілетін қызметті алушының өкілі жүгінген кезде – уәкілетті өкілдің жеке басын куәландыратын құжат және өкілдікке өкілеттілікті куәландыратын құжат (жеке басын сәйкестендіру үшін).
Елді мекендерде сыртқы (көрнекі) жарнама объектісін орналастыру үшін:
1) осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне 2-қосымшада белгіленген нысан бойынша өтініш;
2) сыртқы (көрнекі) жарнама объектісін орналастыру ұсынылатын жер учаскесіне немесе объектіге құқық белгілейтін құжаттың не өтініш берушінің сыртқы (көрнекі) жарнама объектісін орналастыруы ұсынылатын объектісінің меншік иесімен (меншік иелерімен), кондоминиум объектілерін басқару органдарымен немесе өзге де заттық құқықтарға ие адамдармен жасасқан сыртқы (көрнекі) жарнама объектісін орналастыру туралы шарттың нотариат куәландырған көшірмесі;
3) сыртқы (көрнекі) жарнама объектісінің, сыртқы (көрнекі) жарнама объектісін орналастыру ұсынылатын объектінің күндізгі және түңгі бейнеленуін қамтитын эскиз, сыртқы (көрнекі) жарнама объектісінің жұмыс етуін инженерлік қамтамасыз ету бойынша шешімдер;

4) документ, удостоверяющий личность уполномоченного представителя, и документ, удостоверяющий полномочия на представительство, – при обращении представителя услугополучателя (для идентификации личности);
на портал:
для размещения объектов наружной (визуальной) рекламы в полосе отвода автомобильных дорог общего пользования областного и районного значения:
1) запрос в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью услугополучателя;
2) эскиз объекта с цветовым решением и размерами – документ в электронном виде.
Для размещения объектов наружной (визуальной) рекламы в населенных пунктах:
1) запрос в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью услугополучателя;
2) нотариально засвидетельствованная копия правоустанавливающего документа на земельный участок или объект, на который предлагается разместить объект наружной (визуальной) рекламы либо договора о размещении объекта наружной (визуальной) рекламы, заключенный заявителем с собственником (собственниками) объекта, на который предлагается разместить объект наружной (визуальной) рекламы, органом управления объектом кондоминиума или лицами, обладающими иными вещными правами – документ в электронном виде;
3) эскиз, включающий дневное и ночное изображение объекта наружной (визуальной) рекламы, объекта, на который предлагается разместить объект наружной (визуальной) рекламы, решения по инженерному обеспечению функционирования объекта наружной (визуальной) рекламы – документ в электронном виде.
Сведения документа, удостоверяющего личность услугополучателя, услугодатель получает из соответствующих государственных систем посредством портала или через информационную систему мониторинга оказания государственных услуг в форме электронных документов, удостоверенных электронной цифровой подписью уполномоченных лиц.
Сотрудник центра обслуживания населения получает письменное согласие услугополучателя на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, при оказании государственных услуг, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан.
При приеме документов работник центра обслуживания населения сверяет подлинность оригиналов с копиями или воспроизведенными электронными копиями документов, после чего возвращает оригиналы услугополучателю.
При подаче услугополучателем всех необходимых документов:
в центр обслуживания населения –расписка о приеме соответствующих документов с указанием:
1) номера и даты приема запроса;

4) көрсетілетін қызметті алушының өкілі жүгінген кезде уәкілетті өкілдің жеке басын куәландыратын құжат және өкілдікке өкілеттілікті куәландыратын құжат (жеке басын сәйкестендіру үшін).
порталға:
облыстық және аудандық маңызы бар жалпы пайдаланымдағы автомобиль жолдарының бөлінген белдеуінде сыртқы (көрнекі) жарнама объектісін орналастыру үшін:
1) көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – электрондық цифрлық қолтаңба) куәландырылған электрондық құжат нысанындағы сұрау салу;
2) түстік шешімі және өлшемдері бар объектінің эскизі – электрондық түрдегі құжат.
Елді мекендерде сыртқы (көрнекі) жарнама объектісін орналастыру үшін:
1) көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы сұрау салу;
2) сыртқы (көрнекі) жарнама объектісін орналастыру ұсынылатын жер учаскесіне немесе объектісіне құқық белгілейтін құжаттың не өтініш берушінің сыртқы (көрнекі) жарнама объектісін орналастыруы ұсынылатын объектісінің меншік иесімен (меншік иелерімен), кондоминиум объектілерін басқару органдарымен немесе өзге де заттық құқықтарға ие адамдармен жасасқан сыртқы (көрнекі) жарнама объектісін орналастыру туралы шарттың нотариат куәландырған көшірмесі;
3) сыртқы (көрнекі) жарнама объектісінің, сыртқы (көрнекі) жарнама объектісін орналастыру ұсынылатын объектінің күндізгі және түңгі бейнеленуін қамтитын эскиз, сыртқы (көрнекі) жарнама объектісінің жұмыс етуін инженерлік қамтамасыз ету бойынша шешімдер – электрондық түрдегі құжат;
Көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын құжаттың мәліметтерін портал арқылы немесе уәкілетті адамдардың электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландыратын электрондық құжат нысанында мемлекеттік қызметті көрсету мониторингінің ақпараттық жүйесі арқылы алады.
Көрсетілетін қызметті беруші және халыққа қызмет көрсету орталығы қызметкері мемлекеттік қызметтерді көрсету кезінде, егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын ақпараттық жүйелердегі мәліметтерді пайдалануға көрсетілетін қызметті алушының жазбаша келісімін алады.
Құжаттарды қабылдау кезінде халыққа қызмет көрсету орталығы қызметкері түпнұсқаларды көшірмелерімен немесе электрондық түрдегі көшірмелерімен салыстырады, содан кейін түпнұсқаларын көрсетілетін қызметті алушыға қайтарады.
Көрсетілетін қызметті алушы барлық қажетті құжаттарды тапсырған кезде:
Халыққа қызмет көрсету орталығында – мыналар:
1) сұрау салуды қабылдау нөмірі мен күні;

2) вида запрашиваемой государственной услуги;
3) количества и названия приложенных документов;
4) даты (времени) и места выдачи документов;
5) фамилии, имени, отчества должностного лица услугодателя либо работника центра обслуживания населения, принявшего заявление на оформление документов;
6) фамилии, имени, отчества (для физических лиц) или наименование (для юридических лиц), контактных данных услугополучателя;
через портал – в "личном кабинете" услугополучателя отображается статус о принятии запроса для оказания государственной услуги с указанием даты получения результата государственной услуги.
При обращении услугополучателя к услугодателю результат оказания государственной услуги оформляется в электронном формате, распечатывается и заверяется печатью и подписью руководителя услугодателя.
Выдача результата оказания государственной услуги услугополучателю осуществляется работником центра обслуживания населения посредством "безбарьерного обслуживания" на основании расписки, в указанный в ней срок, при личном посещении под роспись и по предъявлению документа, удостоверяющего личность или доверенности.
При обращении услугополучателя через портал результат оказания государственной услуги направляется услугополучателю в личный "кабинет" в форме электронного документа, подписанного электронной цифровой подписью уполномоченного лица услугодателя.
17. В случае представления услугополучателем неполного пакета документов, согласно перечню, предусмотренному пунктом 9 настоящего регламента услугополучателю, работником центра обслуживания населения выдается расписка об отказе в приеме документов согласно приложению 3 к настоящему регламенту.
5. Заключительные положения
Сноска. Регламент дополнен разделом 5 в соответствии с постановлением акимата Жамбылской области от 28.08.2014 № 244 (вводится в действие по истечении 10 календарных дней после дня его первого официального опубликования).
18. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги, а также описание порядка взаимодействия с иными услугодателями и (или) центром обслуживания населения и порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги, согласно приложению 5 к настоящему регламенту.
Приложение 1
к регламенту государственной
услуги "Выдача разрешения на
размещение объектов
наружной (визуальной) рекламы
в полосе отвода автомобильных
дорог общего пользования
областного и районного
значения, а также в населенных
пунктах"
___________________________
(структурное подразделение
местного исполнительного органа)
_____________________________
(Ф.И.О. руководителя)
от___________________________
(Ф.И.О. физического лица либо полное_______________________
наименование юридического лица)________________________
(реквизиты документа, удостоверяющего
_____________________________
личность физического (ИИН) или юридического
_____________________________
лица (БИН), контактный телефон, адрес)
Заявление
Прошу выдать паспорт на размещение объекта наружной (визуальной) рекламы в полосе отвода автомобильных дорог общего пользования областного и районного значения.
Дата _______ Получатель ________________
(фамилия, имя, отчество физического или
____________________________________
наименование юридического лица либо
____________________________________
уполномоченного лица, подпись)
____________________
Приложение 2
к регламенту государственной
услуги "Выдача разрешения на
размещение объектов наружной
(визуальной) рекламы в полосе
отвода автомобильных дорог
общего пользования областного и
районного значения, а также в
населенных пунктах"
_____________________________
(структурное подразделение
местного исполнительного органа)
_____________________________
(Ф.И.О. руководителя) от _________________________
(Ф.И.О. физического лица, контактный телефон, адрес
_____________________________
либо полное наименование юридического лица)
_____________________________
(реквизиты документа, удостоверяющего
_____________________________
личность физического (ИИН) или юридического
_____________________________
лица (БИН), контактный телефон, адрес)
ЗАЯВЛЕНИЕ
Прошу выдать разрешение на размещение объекта наружной (визуальной) рекламы в населенных пунктах.
Вид объекта наружной (визуальной) рекламы _______________________;
Длина объекта рекламы __________________________________________;
Ширина объекта рекламы ________________________________________;
Адрес предполагаемого местоположения объекта наружной (визуальной) рекламы ____________________________________________________________;
Обоснование выбора места размещения объекта наружной (визуальной) рекламы ____________________________________________________________
____________________________________________________________________
Для земельных участков или объектов, которые находятся на праве собственности или в аренде свыше одного года:
Кадастровый номер _____________________
Для земельных участков или объектов, которые находятся в аренде меньше одного года:
Номер договора аренды _________________
Дата _______ Получатель _____________
(фамилия, имя, отчество физического или
__________________________________
наименование юридического лица либо
__________________________________
уполномоченного лица, подпись)
Приложение 3
к регламенту государственной
услуги "Выдача разрешения на
размещение объектов наружной
(визуальной) рекламы в полосе
отвода автомобильных дорог
общего пользования областного и
районного значения, а также в
населенных пунктах"
(Ф.И.О., либо наименование
организации услугополучателя)
_____________________________(адрес услугополучателя)
Расписка об отказе в приеме документов

2) сұрау салынған мемлекеттік көрсетілетін қызметтің түрі;
3) қоса берілген құжаттардың саны мен атауы;
4) құжаттарды беру күні (уақыты) және орны;
5) құжаттарды ресімдеуге өтініш қабылдаған көрсетілетін қызметті берушінің лауазымды адамының не Халыққа қызмет көрсету орталығы қызметкерінің тегі, аты, әкесінің аты;
6) көрсетілетін қызметті алушының тегі, аты, әкесінің аты (жеке тұлғалар үшін) немесе атауы (заңды тұлғалар үшін), байланыс деректері көрсетілген, тиісті құжаттарды қабылдау туралы қолхат қағаз жеткізгіштегі өтініштің қабылданғанын растау болып табылады;
портал арқылы – көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетінде" көрсетілетін қызметтің нәтижесін алу күнін көрсете отырып, мемлекеттік қызметті көрсету үшін сұрау салуды қабылдау туралы мәртебе көрсетіледі.
Көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті берушіге жүгінген кезде мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі электрондық форматта ресімделеді, басып шығарылады және мемлекеттік қызметті беруші басшысының мөрімен және қол қоюымен куәландырылады.
Көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беруді Халыққа қызмет көрсету орталығы қызметкері қолхат негізінде және онда көрсетілген мерзімде "кедергісіз қызмет көрсету" арқылы, жеке өзі келген кезде, қолын қойғызып және жеке басын куәландыратын құжатты немесе сенімхатты ұсыну арқылы жүзеге асырады.
Көрсетілетін қызметті алушы портал арқылы жүгінген кезде мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесі көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының электрондық цифрлық қолтаңбасы қойылған электрондық құжат нысанында көрсетілетін қызметті алушының жеке "кабинетіне" жолданады.
17. Көрсетілетін қызметті алушы осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенттің 9-тармағында көзделген тізбеге сәйкес құжаттардың топтамасын толық ұсынбаған жағдайда, орталық қызметкері өтінішті қабылдаудан бас тартады және осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентідегі 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат береді.
5. Қорытынды қағида
Ескерту. Регламент 5-бөлімімен толықтырылды – Жамбыл облысы әкімдігінің 28.08.2014 № 244 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік 10 күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
18. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде рәсімдердің (іс-қимылдардың) ретін, көрсетілетін қызметті берушінің толық сипаттамасы құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылдарының, сонымен қатар өзге көрсетілген қызмет берушілермен халыққа қызмет көрсету орталықтарымен өзара іс-қимыл тәртібінің және мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді қолдану тәртібінің сипаттамасы осы регламентке 5 қосымшаға сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығында көрсетіледі.
"Облыстық және аудандық
маңызы бар, сондай-ақ елді
мекендердегі жалпы
пайдаланымдағы автомобиль
жолдарының бөлінген белдеуінде
сыртқы (көрнекі) жарнама
объектісін орналастыруға рұқсат
беру" мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне 1-қосымша
_____________________________
(жергілікті атқарушы органның
құрылымдық бөлімшесі)
_____________________________
(басшының Т.А.Ә.)
_____________________________
(жеке тұлғаның Т.А.Ә. не
_____________________________
заңды тұлғаның толық атауы)
_____________________________
(жеке (ЖСН) немесе заңды (БСН)
тұлғалардың жеке басын
_____________________________
куәландыратын құжаттардың деректемелері,
_____________________________
байланыс телефоны, мекенжайы)
ӨТІНІШ
Облыстық және аудандық маңызы бар жалпы пайдаланымдағы автомобиль жолдарының бөлінген белдеуінде сыртқы (көрнекі) жарнама объектісін орналастыруға паспорт беруіңізді сұраймын.
Күні _______ Алушы ________________________
(жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты немесе
_____________________________________
заңды тұлғаның не уәкілетті тұлғаның
__________________________________
атауы, қолы)
_________________________
"Облыстық және аудандық
маңызы бар, сондай-ақ елді
мекендердегі жалпы
пайдаланымдағы автомобиль
жолдарының бөлінген белдеуінде
сыртқы (көрнекі) жарнама
объектісін орналастыруға рұқсат
беру" мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне 2-қосымша
(жергілікті атқарушы органның құрылымдық бөлімшесі)
____________________________
(басшының Т.А.Ә.)
____________________________
(жеке тұлғаның Т.А.Ә. немесе
____________________________
заңды тұлғаның толық атауы)
____________________________
(жеке (ЖСН) немесе заңды (БСН) тұлғалардың жеке басын
____________________________
куәландыратын құжаттардың деректемелері,
____________________________
байланыс телефоны, мекенжайы)
ӨТІНІШ
Елді мекендерде сыртқы (көрнекі) жарнама объектісін орналастыруға рұқсат беруіңізді сұраймын.
Сыртқы (көрнекі) жарнама объектісінің түрі _______________________;
Жарнама объектісінің ұзындығы __________________________________________;
Жарнама объектісінің ені ________________________________________;
Сыртқы (көрнекі) жарнама объектісінің болжамды орналасу мекенжайы____________________________________________________________;
Сыртқы (көрнекі) жарнама объектісін орналастыру орнын таңдауға негіздеме ____________________________________________________________
____________________________________________________________________
Меншік құқығындағы немесе бір жылдан астам жалға берілген жер учаскесі немесе объекті үшін:
Кадастрлық нөмірі _____________________
Бір жылдан аз уақыт жалға берілген жер учаскесі немесе объекті үшін:
Жалға беру шартының нөмірі _________________
Күні _______ Алушы ________________________
(жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты немесе
_____________________________________
заңды тұлғаның не уәкілетті тұлғаның
__________________________________
атауы, қолы)
_________________________
"Облыстық және аудандық
маңызы бар, сондай-ақ елді
мекендердегі жалпы
пайдаланымдағы автомобиль
жолдарының бөлінген белдеуінде
сыртқы (көрнекі) жарнама
объектісін орналастыруға рұқсат
беру" мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне 3-қосымша
(көрсетілетін қызметті алушының
Т.А.Ә. не ұйымның атауы)
____________________________
(көрсетілетін қызметті алушының мекенжайы)
Құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат

Руководствуясь пунктом 2 статьи 20 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах", отдел №__ филиала РГП "Центр обслуживания населения" (указать адрес) отказывает в приеме документов на оказание государственной услуги (указать наименование государственной услуги в соответствии со стандартом государственной услуги) ввиду представления Вами неполного пакета документов согласно перечня, предусмотренного стандартом государственной услуги, а именно:
Наименование отсутствующих документов:
1) ________________________________________;
2) ________________________________________;
3)….
Настоящая расписка составлена в 2 экземплярах, по одному для каждой стороны.
ФИО (работника центра) (подпись)
Исполнитель: Ф.И.О._____________
Телефон __________
Получил: Ф.И.О. / подпись услугополучателя
"___" _________ 20__ год
____________________
Приложение 4
к регламенту государственной
услуги "Выдача разрешения на
размещение объектов наружной
(визуальной) рекламы в полосе
отвода автомобильных дорог
общего пользования областного и
районного значения, а также в
населенных пунктах"
Блок-схема, отражающая взаимодействие между логической последовательностью административных действий (процедур) в процессе оказания государственной услуги
Приложение 5
к регламенту государственной
услуги "Выдача разрешения на
размещение объектов наружной
(визуальной) рекламы в полосе
отвода автомобильных дорог
общего пользования областного
и районного значения, а также в
населенных пунктах"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
"Выдача разрешения на размещение объектов наружной (визуальной) рекламы в полосе отвода автомобильных дорог общего пользования областного и районного значения, а также в населенных пунктах"
Сноска. Регламент дополнен приложением 5 в соответствии с постановлением акимата Жамбылской области от 28.08.2014 № 244 (вводится в действие по истечении 10 календарных дней после дня его первого официального опубликования).
А. При оказании государственной услуги через канцелярию услугополучателя
Б. При оказании государственной услуги через ЦОН
В. При оказании государственной услуги через портал
Условные обозначения:

"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңы 20-бабының 2-тармағын басшылыққа ала отырып, "Халыққа қызмет көрсету орталығы" РМК филиалының №__ бөлімі (мекенжайын көрсету) Сіз мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында көзделген тізбеге сәйкес құжаттардың жиынтығын толық ұсынбауыңызға байланысты, мемлекеттік қызметті көрсетуге (мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына сәйкес мемлекеттік көрсетілетін қызметтің атауын көрсету) құжаттарды қабылдаудан бас тартады:
Жоқ құжаттардың атауы:
1) ________________________________________;
2) ________________________________________;
3) …
Осы қолхат әр тарапқа бір бірден 2 данада жасалды.
Т.А.Ә. (орталық қызметкері) (қолы)
Орындаушы: Т.А.Ә.____________
Телефон __________
Қабылдады: Т.А.Ә. / көрсетілетін қызметті алушының қолы
20__ жылғы "___" _________
_________________________
"Облыстық және аудандық
маңызы бар, сондай-ақ елді
мекендердегі жалпы
пайдаланымдағы автомобиль
жолдарының бөлінген белдеуінде
сыртқы (көрнекі) жарнама
объектісін орналастыруға рұқсат
беру" мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне 4-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде әкімшілік іс-қимылдардың (рәсімдердің) логикалық реттілігі мен арасындағы өзара іс-қимылды көрсететін схема
"Облыстық және аудандық
маңызы бар сондай-ақ елді
мекендердегі жалпы
пайдаланымдағы автомобиль
жолдарының бөлінген белдеуінде
сыртқы (көрнекі) жарнама
объектісін орналастыруға рұқсат
беру" мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне 5-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы
"Облыстық және аудандық маңызы бар, сондай-ақ елді мекендердегі жалпы пайдаланымдағы автомобиль жолдарының бөлінген белдеуінде сыртқы (көрнекі) жарнама объектісін орналастыруға рұқсат беру"
Ескерту. Регламент 5-қосымшамен толықтырылды- Жамбыл облысы әкімдігінің 28.08.2014 № 244 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік 10 күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
А. Көрсетілетін қызметті алушының кеңсе арқылы мемлекеттік қызметтік көрсетілуі
Б. ХҚКО арқылы мемлекеттік қызметтің көрсетілуі
В. Портал арқылы мемлекеттік қызметтің көрсетілуі
Шартты белгілер: