Об утверждении регламента государственной услуги "Выдача документов о прохождении подготовки, повышении квалификации и переподготовке кадров отрасли здравоохранения"
Постановление акимата Жамбылской области от 31 июля 2014 года № 211. Зарегистрировано Департаментом юстиции Жамбылской области 5 сентября 2014 года № 2313. Утратило силу постановлением акимата Жамбылской области от 27 июля 2015 года № 161
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Жамбылской области от 27.07.2015 № 161 (вводится в действие по истечении 10 календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и Законом Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах" акимат Жамбылской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый регламент государственной услуги "Выдача документов о прохождении подготовки, повышении квалификации и переподготовке кадров отрасли здравоохранения".
2. Коммунальному государственному учреждению "Управление здравоохранения акимата Жамбылской области" в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего постановления в органах юстиции;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего постановления его направление на официальное опубликование в периодических печатных изданиях и в информационно-правовой системе "Әділет";
3) размещение настоящего постановления на интернет-ресурсе акимата Жамбылской области.
3. Признать утратившим силу постановление акимата Жамбылской области от 30 января 2013 года № 26 "Об утверждении регламента государственной услуги "Выдача документов о прохождении подготовки, повышение квалификации и переподготовки кадров отрасли здравоохранения" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 1901, опубликовано 28 марта 2013 года в газетах "Ақ жол" № 33-34(17721-17722) и "Знамя труда" № 33 (17749)).
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима области Е. Манжуова.
5. Настоящее постановление вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким области К. Кокрекбаев
Утвержден
постановлением акимата
Жамбылской области
от "31" июля 2014 года № 211
Регламент государственной услуги "Выдача документов о прохождении подготовки, повышении квалификации и переподготовке кадров отрасли здравоохранения"
1. Общие положения

"Денсаулық сақтау саласының кадрларын даярлықтан өткізу, олардың біліктілігін арттыру және қайта даярлау туралы құжаттарды беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентін бекіту туралы
Жамбыл облысы әкімдігінің 2014 жылғы 31 шілдедегі № 211 қаулысы. Жамбыл облысының Әділет департаментінде 2014 жылғы 5 қыркүйекте № 2313 болып тіркелді. Күші жойылды - Жамбыл облысы әкімдігінің 2015 жылғы 27 шілдедегі № 161 қаулысы
Ескерту. Күші жойылды – Жамбыл облысы әкімдігінің 27.07.2015 № 161 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңына және "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасының 2013 жылғы 15 сәуірдегі Заңына сәйкес Жамбыл облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған "Денсаулық сақтау саласының кадрларын даярлықтан өткізу, олардың біліктілігін арттыру және қайта даярлау туралы құжаттарды беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті бекітілсін.
2. "Жамбыл облысы әкімдігінің денсаулық сақтау басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы қаулының әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін;
2) осы қаулының мемлекеттік тіркеуден өткеннен кейін он күнтізбелік күн ішінде оны ресми жариялауға мерзімді баспа басылымдарына және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесіне жіберуді;
3) осы қаулының Жамбыл облысы әкімдігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. "Денсаулық сақтау саласы кадрларының даярлаудан, біліктілікті жоғарылатудан және қайта даярлаудан өткені туралы құжаттар беру" мемлекеттік қызмет көрсету регламентін бекіту туралы" Жамбыл облысы әкімдігінің 2013 жылғы 30 қаңтардағы № 26 қаулысының (Нормативтiк құқықтық актiлердiң мемлекеттiк тiркеу тiзiлiмiне № 1901 болып тiркелген, 2013 жылдың 28 наурызда № 33-34(17721-17722) "Ақ жол" және № 33 (17749) "Знамя труда" газеттерiнде жарияланған) күші жойылды деп танылсын.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің орынбасары Е.Н. Манжуовқа жүктелсін.
5. Осы қаулы әділет органдарында мемлекеттiк тiркелген күннен бастап күшiне енедi және оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімі К. Көкрекбаев
Жамбыл облысы әкімдігінің
2014 жылғы "31" шілдедегі № 211
қаулысымен бекітілген
"Денсаулық сақтау саласының кадрларын даярлықтан өткізу, олардың біліктілігін арттыру және қайта даярлау туралы құжаттарды беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті 1. Жалпы ережелер

1. Государственная услуга "Выдача документов о прохождении подготовки, повышении квалификации и переподготовке кадров отрасли здравоохранения" (далее – государственная услуга) оказывается в соответствии со стандартом государственной услуги "Выдача документов о прохождении подготовки, повышении квалификации и переподготовке кадров отрасли здравоохранения", утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 28 мая 2014 года № 562 (далее - Стандарт) коммунальным государственным казенным предприятием "Жамбылский медицинский колледж" (далее – услугодатель) при непосредственном обращении услугополучателя к услугодателю.
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются услугодателем.
2. Форма оказания государственной услуги – бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги – документы о прохождении подготовки, повышении квалификации и переподготовки кадров отрасли здравоохранения.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: бумажная.
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является получение услугодателем документов услугополучателя указанных в пункте 9 Стандарта, необходимых для оказания государственной услуги (далее – документы).
5. Процедуры (действия) процесса оказания государственной услуги:
1) ответственный работник учебной части (отделения повышения квалификации) в течение тридцати минут производит прием и регистрацию документов и ознакомление с содержанием обходного листа;
2) заместитель руководителя услугодателя в течение одного рабочего дня рассматривает документы услугополучателя и дает указание для разработки проекта приказа;
3) ответственный работник учебной части (отделения повышения квалификации) в течение четырех рабочих дней готовит проект приказа для выдачи документа о прохождении подготовки, повышения квалификации и переподготовки кадров;
4) после подписания руководителем в течении пяти рабочих дней приказа и документа о прохождении подготовки, повышении квалификации и переподготовки кадров отрасли здравоохранения, приказ и документ передаются на регистрацию для выдачи получателю государственной услуги;

1. "Денсаулық сақтау саласының кадрларын даярлықтан өткізу, олардың біліктілігін арттыру және қайта даярлау туралы құжаттарды беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметті (бұдан әрі - мемлекеттік көрсетілетін қызмет ) Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 28 мамырдағы № 562 қаулысымен бекітілген "Денсаулық сақтау саласының кадрларын даярлықтан өткізу, олардың біліктілігін арттыру және қайта даярлау туралы құжаттарды беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына (бұдан әрі - Стандарт) сәйкес Жамбыл облысы әкімдігінің денсаулық сақтау басқармасының "Жамбыл медициналық колледжі" коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші), көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті берушіге тікелей жүгінген кезде көрсетеді.
Өтініштерді қабылдауды және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беруді көрсетілетін қызметті беруші жүзеге асырады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны – қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі – көрсетілетін қызметті алушыға денсаулық сақтау саласының кадрларын даярлықтан өткізу, біліктілігін арттыру және қайта даярлау туралы құжаттарын беру.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: қағаз түрінде.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) мен көрсетілетін қызметті берушінің іс-қимыл тәртібін сипаттау
4. Мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімдерді (әрекеттерді) бастау үшін негіз көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті Стандарттың 9-тармағында көрсетілген құжаттарды (бұдан әрі – құжаттар) көрсетілетін қызметті берушінің алуы болып табылады.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (әрекеттердің) мазмұны, оны орындау ұзақтығы:
1) оқу бөлімінің (біліктілікті жоғарылату бөлімі) жауапты қызметкері көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын отыз минут ішінде қабылдап, тіркейді және кету парағындағы мәлеметтерді тексереді;
2) көрсетілетін қызметті беруші басшысының орынбасары көрсетілетін қызметті алушының құжаттарымен бір жұмыс күні ішінде танысып, бұйрық жобасын дайындау туралы нұсқау береді;
3) оқу бөлімінің (біліктілікті жоғарылату бөлімі) жауапты қызметкері көрсетілетін қызметті алушының даярлықтан өткізу, біліктілігін арттыру және қайта даярлау туралы құжатын беру үшін төрт жұмыс күні ішінде бұйрық жобасын дайындайды;
4) көрсетілетін қызметті беруші басшысы бұйрық пен денсаулық сақтау саласының кадрларын даярлықтан өткізу, біліктілігін арттыру және қайта даярлау туралы құжатына бес жұмыс күні ішінде қол қойғаннан кейін көрсетілетін қызметті алушыға беру үшін тіркеуге жолданады;

5) услугополучатель получает документ о прохождении подготовки, повышении квалификации и переподготовки кадров отрасли здравоохранения, нарочно, в течение пятнадцати дней и расписывается в журнале учета, в соответствии со сводной номенклатурой дел, утвержденной директором коммунального государственного казенного предприятия "Жамбылский медицинский колледж", согласно требованиям международной системы менеджмента качества.
Срок оказания государственной услуги, с момента сдачи пакета документов услугополучателем – не более 15 (пятнадцать) рабочих дней со дня принятия решения итоговой Государственной аттестационной комиссии (квалификационной комиссии) или руководителя услугодателя.
6. Результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия):
1) регистрация документов, необходимых для оказания государственной услуги в учебной части (отделения повышения квалификации) и передача их заместителю руководителя услугодателя;
2) резолюция заместителя руководителя услугодателя;
3) подписание приказа и документа о прохождении подготовки, повышении квалификации и переподготовки кадров отрасли здравоохранения руководителем;
4) оформление результата государственной услуги и передача результата государственной услуги в учебную часть (отделения повышения квалификации) для выдачи услугополучателю.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
7. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) ответственный работник учебной части услугодателя;
2) начальник учебной части;
3) заместитель руководителя услугодателя;
4) руководитель услугодателя.
8. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями услугодателя:
1) ответственный работник учебной части (отделения повышения квалификации) в течение тридцати минут производит прием и регистрацию документов и ознакомление с содержанием обходного листа;
2) заместитель руководителя услугодателя в течение одного рабочего дня рассматривает документы услугополучателя и дает указание для разработки проекта приказа;
3) ответственный работник учебной части (отделения повышения квалификации) в течение четырех рабочих дней готовит проект приказа для выдачи документа о прохождении подготовки, повышения квалификации и переподготовки кадров;

5) көрсетілетін қызметті алушы істердің жиынтық номенклатурасына сәйкес, Жамбыл облысы әкімдігінің денсаулық сақтау басқармасының "Жамбыл медициналық колледжі" коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны директорымен бекітілген, Халықаралық сапа менеджментінің жүйесі талаптарына сәйкес журналға қол қойып, даярлықтан өткізу, біліктілігін арттыру және қайта даярлау туралы құжатын бес жұмыс күні ішінде алады.
Мемлекеттік қызметті көрсету көрсетілетін қызметті алушыға құжаттар топтамасы тапсырылған сәттен бастап – қорытынды Мемлекеттік аттестаттау комиссиясының (біліктілік комиссиясы) немесе көрсетілетін қызметті беруші басшысының шешімі қабылданған күнінен бастап 15 (он бес) жұмыс күнінен аспайды.
6. Мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімнің (әрекеттің) нәтижесі мынадай рәсімді (әрекетті) орындауды бастау үшін негіз болады:
1) көрсетілетін қызметті алушының өтінішін және мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттарын оқу бөлімінде (біліктілікті жоғарылату бөлімі) тіркеу және оларды көрсетілетін қызметті берушінің басшысы орынбасарына беру;
2) көрсетілетін қызметті беруші басшысы орынбасарының бұрыштамасы;
3) көрсетілетін қызметті беруші басшысының бұйрыққа және денсаулық сақтау саласының кадрларын даярлықтан өткізу, біліктілігін арттыру және қайта даярлау туралы құжаттарына қол қою;
4) мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін рәсімдеу және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін оқу бөліміне (біліктілікті жоғарылату бөлімі) көрсетілетін қызметті алушыға беру үшін тапсыру.
3. Көрсетілетін қызмет берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) мемлекеттік қызметті көрсету процесіндегі өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
7. Мемлекеттік қызметті көрсету процесіне қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті беруші оқу бөлімінің қызметкері;
2) оқу бөлімінің басшысы
3) көрсетілетін қызметті беруші басшысының орынбасары;
4) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы.
8. Көрсетілетін қызмет берушінің құрылымдық бөлімшелері арасындағы рәсімдердің (әрекеттердің) дәйектілігін сипаттау:
1) оқу бөлімінің (біліктілікті жоғарылату бөлімі) жауапты қызметкері көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын отыз минут ішінде қабылдап, тіркейді және кету парағындағы мәлеметтерді тексереді;
2) көрсетілетін қызметті беруші басшысының орынбасары көрсетілетін қызметті алушының құжаттарымен бір жұмыс күні ішінде танысып, бұйрық жобасын дайындау туралы нұсқау береді;
3) оқу бөлімінің (біліктілікті жоғарылату бөлімі) жауапты қызметкері көрсетілетін қызметті алушының даярлықтан өткізу, біліктілігін арттыру және қайта даярлау туралы құжатын беру үшін төрт жұмыс күні ішінде бұйрық жобасын дайындайды;

4) после подписания руководителем в течении пяти рабочих дней приказа и документа о прохождении подготовки, повышении квалификации и переподготовки кадров отрасли здравоохранения, приказ и документ передаются на регистрацию для выдачи получателю государственной услуги;
5) услугополучатель получает документ о прохождении подготовки, повышении квалификации и переподготовки кадров отрасли здравоохранения, нарочно, в течение пятнадцати дней и расписывается в журнале учета, в соответствии со сводной номенклатурой дел, утвержденной директором коммунального государственного казенного предприятия "Жамбылский медицинский колледж", согласно требованиям международной системы менеджмента качества.
Срок оказания государственной услуги, с момента сдачи пакета документов услугополучателем – не более 15 (пятнадцать) рабочих дней со дня принятия решения итоговой Государственной аттестационной комиссии (квалификационной комиссии) или руководителя услугодателя.
Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (сотрудников) услугодателя, в процессе оказания государственной услуги приведено в блок схеме согласно приложению 1 к настоящему Регламенту.
4. Заключительные положения
9. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению 2 к настоящему регламенту.
А также, справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги размещен на интернет–ресурсе Управления здравоохранения акимата Жамбылской области - http://densaulyk.zhambyl.kz.
Приложение 1
к регламенту государственной
услуги "Выдача документов о
прохождении подготовки,
повышении квалификации
и переподготовке
кадров отрасли здравоохранения"
Схема получения государственной услуги при обращении к услугодателю
Приложение 2
к регламенту государственной
услуги "Выдача документов
о прохождении подготовки,
повышении квалификации
и переподготовке
кадров отрасли здравоохранения"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги "Выдача документов о прохождении подготовки, повышении квалификации и переподготовке кадров отрасли здравоохранения"

4) көрсетілетін қызметті беруші басшысы бұйрық пен денсаулық сақтау саласының кадрларын даярлықтан өткізу, біліктілігін арттыру және қайта даярлау туралы құжатына бес жұмыс күні ішінде қол қойғаннан кейін көрсетілетін қызметті алушыға беру үшін тіркеуге жолданады;
5) көрсетілетін қызметті алушы істердің жиынтық номенклатурасына сәйкес, Жамбыл облысы әкімдігінің денсаулық сақтау басқармасының "Жамбыл медициналық колледжі" коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны директорымен бекітілген, Халықаралық сапа менеджментінің жүйесі талаптарына сәйкес журналға қол қойып, даярлықтан өткізу, біліктілігін арттыру және қайта даярлау туралы құжатын бес жұмыс күні ішінде алады.
Мемлекеттік қызметті көрсету көрсетілетін қызметті алушыға құжаттар топтамасы тапсырылған сәттен бастап – қорытынды Мемлекеттік аттестаттау комиссиясының (біліктілік комиссиясы) немесе көрсетілетін қызметті беруші басшысының шешімі қабылданған күнінен бастап 15 (он бес) жұмыс күнінен аспайды.
Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимыл тәртібінің сипаты осы регламентке 1-қосымшаға сәйкес блок схемада келтірілген.
4. Қорытынды ережелер
9. "Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде рәсімдердің (іс-қимылдардың) ретін, көрсетілетін қызметті берушінің толық сипаттамасы құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылдарының сипаттамасы осы регламенттің 2-қосымшасына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығында көрсетілген.
Сонымен қатар, мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы Жамбыл облысы әкімдігінің денсаулық сақтау басқармасының интернет-ресурсында - http://densaulyk.zhambyl.kz орналастырылған.
"Денсаулық сақтау саласының кадрларын
даярлықтан өткізу, олардың біліктілігін
арттыру және қайта даярлау туралы
құжаттарды беру" мемлекеттiк қызмет
көрсету регламентiне 1-қосымша
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу схемасы
"Денсаулық сақтау саласының кадрларын
даярлықтан өткізу, олардың біліктілігін
арттыру және қайта даярлау туралы
құжаттарды беру" мемлекеттiк қызмет
көрсету регламентiне 2-қосымша
"Денсаулық сақтау саласының кадрларын даярлықтан өткізу, олардың біліктілігін арттыру және қайта даярлау туралы құжаттарды беру" мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы