О районном бюджете на 2015-2017 годы
Решение маслихата Т.Рыскулова Жамбылской области от 24 декабря 2014 года № 30-5. Зарегистрировано Департаментом юстиции Жамбылской области 29 декабря 2014 года № 2457
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии со статьей 9 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года и статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" маслихат района Т. Рыскулова РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2015-2017 годы согласно приложениям 1, 2, 3, в том числе на 2015 год в следующих объемах:
1) Доходы - 6 701 844 тысяч тенге;
налоговые поступления - 2 233 204 тысяч тенге;
неналоговые поступления - 13 803 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 18 399 тысяч тенге;
поступления трансфертов - 4 436 438 тысяч тенге;
2) Затраты - 6 710 829 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 59 175 тысяч тенге;
бюджетные кредиты      - 68 379 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 9 204 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тысяч тенге;
приобретение финансовых активов - 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства      - 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - - 68 160 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета      - 68 100 тысяч тенге;
Поступление займов      - 68 379 тысяч тенге;
Погашение займов - 9 204 тысяч тенге;
Используемые остатки бюджетных средств - 8 985 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями маслихата Т. Рыскулова Жамбылской области от 06.04.2015 № 31-8; 09.06.2015 № 32-4; 04.09.2015 № 35-5; 23.11.2015 № 37-5; 11.12.2015 № 38-4 (вводится в действие с 01.01.2015).
2. Установить объем субвенции передаваемые из областного бюджета бюджету района на 2015 год в размере 2 901 602 тысяч тенге.
3. В соответствии со статьей 18 Закона Республики Казахстан от 8 июля 2005 года "О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий" на 2015-2017 годы предусмотреть средства на выплату надбавки к заработной плате специалистам государственных учреждений и организаций здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии финансируемые из районного бюджета, работающих в сельских населенных пунктах в размере двадцати пяти процентов от оклада и тарифных ставок по сравнению со ставками специалистов, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.

2015-2017 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Жамбыл облысы Т.Рысқұлов аудандық мәслихатының 2014 жылғы 24 желтоқсандағы № 30-5 шешімі. Жамбыл облысы Әділет департаментінде 2014 жылғы 29 желтоқсандағы № 2457 болып тіркелді
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 9 бабына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 бабына сәйкес Т. Рысқұлов аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2015-2017 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2, 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2015 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) Кірістер - 6 701 844 мың теңге;
салықтық түсімдер – 2 233 204 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 13 803 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 18 399 мың теңге;
трансферттер түсімі - 4 436 438 мың теңге;
2) Шығындар - 6 710 829 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 59 175 мың теңге;
бюджеттік кредиттер - 68 379 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 9 204 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0 мың теңге;
қаржы активтерін сатып алу - 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - - 68 160 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 68 160 мың теңге;
қарыздар түсімі - 68 379 мың теңге;
қарыздарды өтеу - 9 204 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары - 8 985 мың теңге.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерістер енгізілді – Жамбыл облысы Т. Рысқұлов аудандық мәслихатының 06.04.2015 № 31-8; 09.06.2015 № 32-4; 04.09.2015 № 35-5; 23.11.2015 № 37-5; 11.12.2015 № 38-4 шешімдерімен (01.01.2015 қолданысқа енгізіледі).
2. 2015 жылы облыстық бюджеттен аудандық бюджетке берілетін субвенция мөлшері 2 901 602 мың теңге сомасында белгіленсін.
3. "Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы" Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 8 шілдедегі Заңының 18 бабына сәйкес, 2015-2017 жылдары аудандық бюджеттен қаржыландырылатын ауылдық елдi мекендерде жұмыс iстейтiн денсаулық сақтау, әлеуметтiк қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт және ветеринария мемлекеттік мекемелері мен ұйымдарының мамандарына қалалық жағдайында осы қызмет түрлерiмен айналысатын мамандардың ставкаларымен салыстырғанда айлық ақылары мен тарифтiк ставкаларының жиырма бес пайыз мөлшерінде үстем ақы төлеу үшін қаржы көзделсін.

4. Утвердить сумму резервного фонда местного исполнительного органа в размере 40 918 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 4 с изменениями, внесенными решениями маслихата Т. Рыскулова Жамбылской области от 06.04.2015 № 31-8; 23.11.2015 № 37-5 (вводится в действие с 01.01.2015).
5. Утвердить перечень бюджетных программ развития, направленных на реализацию инвестиционных проектов предусмотренных в бюджете района на 2015 год согласно приложению 4.

4. Аудандық жергілікті атқарушы органның резерві 40 918 мың теңге көлемінде бекітілсін.
Ескерту. 4-тармаққа өзгерістер енгізілді – Жамбыл облысы Т. Рысқұлов аудандық мәслихатының 06.04.2015 № 31-8; 23.11.2015 № 37-5 шешімдерімен (01.01.2015 қолданысқа енгізіледі).
5. 2015 жылға арналған бюджеттіқ инвестициялық жобаларды іске асыруға бағытталған бюджеттік бағдарламаларға бөлінген бюджеттік даму бағдарламаларының тізбесі 4 қосымшаға сәйкес бекітілсін.

6. Утвердить перечень бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения бюджета района на 2015 год согласно приложению 5.
7. Утвердить объем доходов, поступивших в Национальный фонд Республики Казахстан от продажи участков земли сельскохозяйственного назначения, предусмотренных в бюджете района на 2015 год согласно приложению 6.
8. Утвердить бюджетные программы сельских округов, предусмотренных в бюджете района на 2015 год согласно приложению 7.

6. 2015 жылға арналған жергілікті бюджеттің атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 5 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
7. 2015 жылға арналған ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскелерін сатудан Қазақстан Республикасының Ұлттық қорына түсетін түсімдердің көлемі 6 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
8. 2015 жылға арналған ауданның ауылдық округтерінің бюджеттік бағдарламалары 7 қосымшаға сәйкес бекітілсін.

9. Контроль за исполнением и публикацию на интернет ресурсе данного решения возложить на постоянную комиссию районного маслихата по вопросам экономики, финансов, бюджета и развития местного самоуправления.
10. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие с 1 января 2015 года.
Председатель сессии Секретарь районного
районного маслихата маслихата
С. Мамырбаев Б. Шамаев
Приложение 1 к решению
маслихата района Т. Рыскулова
№ 30-5 от 24 декабря 2014 года
Бюджет на 2015 год
Сноска. Приложение 1 - в редакции решения маслихата Т. Рыскулова Жамбылской области от 11.12.2015 № 38-4 (вводится в действие с 01.01.2015).
(тысяч тенге)
Категория
Наименование доходов
сумма
Класс
Подкласс
1
2
3
4
5
I. ДОХОДЫ

9. Осы шешімнің орындалуына бақылау және интернет ресурстарында жариялауды аудандық мәслихаттың экономика, қаржы, бюджет және жергілікті өзін-өзі басқаруды дамыту жөніндегі тұрақты комиссиясына жүктелсін.
10. Осы шешім әділет органдарында мемлекеттік тіркеуден өткен күннен бастап күшіне енеді және 2015 жылдың 1 қантарынан бастап қолданылады.
Аудандық мәслихат
сессиясының
С. Мамырбаев
Аудандық мәслихат хатшысытөрағасыБ. Шамаев
Т. Рысқұлов аудандық мәслихаттың
2014 жылғы 24 желтоқсандағы
№ 30-5 шешіміне 1 қосымша
2015 жылға арналған бюджет
Ескерту. 1 қосымша жаңа редакцияда – Жамбыл облысы Т. Рысқұлов аудандық мәслихатының 11.12.2015 № 37-5 шешімімен (01.01.2015 қолданысқа енгізіледі).
Санаты
Кірістер атауы
сомасы, мың теңге
Сыныбы
Ішкі сыныбы
1
2
3
4
I. КІРІСТЕР

239718
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
239028
022
Капитальные расходы государственного органа
690
452
Отдел финансов района (города областного значения)
19232
001
Услуги по реализации государственной политики в области исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
16811
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
1445
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
929
018
Капитальные расходы государственного органа
47
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
14805
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, системы государственного планирования
14655
004
Капитальные расходы государственного органа
150
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
7864
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
7864
494
Отдел предпринимательства и промышленности района (города областного значения)
6263
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и промышленности
6263
02
Оборона
3510
122
Аппарат акима района (города областного значения)
1052
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
1052
122
Аппарат акима района (города областного значения)
2458
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
1458
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
1000
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
5092
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
5092
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
5092
04
Образование
4803719
464
Отдел образования района (города областного значения)
510671
009
Обеспечение деятельности организаций дошкольного воспитания и обучения
227294
040
Реализация государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования
283377
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа

239718
001
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
239028
022
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
690
452
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) қаржы бөлімі
19232
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) бюджетін орындау және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
16811
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
1445
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
929
018
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
47
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
14805
001
Экономикалық саясатты, мемлекеттік жоспарлау жүйесін қалыптастыру және дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
14655
004
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
150
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
7864
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
7864
494
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік және өнеркәсіп бөлімі
6263
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және өнеркәсіпті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
6263
02
Қорғаныс
3510
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
1052
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
1052
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
2458
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
1458
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елді мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
1000
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
5092
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
5092
021
Елді мекендерде жол қозғалысы қауіпсіздігін қамтамасыз ету
5092
04
Білім беру
4803719
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
510671
009
Мектепке дейінгі тәрбие мен оқыту ұйымдарының қызметін қамтамасыз ету
227294
040
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға
283377
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты

455
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
024
Ремонт объектов в рамках развития городов и сельских населенных пунктов по Дорожной карте занятости 2020
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
005
Развитие коммунального хозяйства
Приложение 5 к решению № 30-5
маслихата района Т. Рыскулова
от 24 декабря 2014 года
Перечень бюджетных программ, не подлежащих секвестрированию в процессе исполнения бюджета района на 2015 год
Функциональная группа
Администратор бюджетных программ
программа
наименование
04
образование
464
Отдел образования района (города областного значения)

455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
024
Жұмыспен қамту 2020 жол картасы бойынша қалаларды және ауылдық елді мекендерді дамыту
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
005
Коммуналдық шаруашылығын дамыту
Аудандық мәслихаттың
2014 жылғы 24 желтоқсандағы
№ 30-5 шешіміне 5 қосымша
2014 жылға арналған жергілікті бюджеттің орындалу процесінде секвестрлеуге жатпайтын бюджеттік бағдарламалардың тізбесі
функционалдық топ
бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі
бағдарлама
Атауы
4
Білім беру
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім беру бөлімі

003
Общеобразовательное обучение
Приложение 6 к решению 30-5
маслихата района Т. Рыскулова
от 24 декабря 2014 года
Объем доходов, поступивших в Национальный фонд Республики Казахстан от продажи участков земли сельскохозяйственного назначения, предусмотренных в бюджете района на 2015 год
категория
класс
подкласс
наименование
Сумма, тыс.тенге
333
Продажи земли и нематериальных активов
3
003
Продажи земли
32
От продажи участков земли сельскохозяйственного назначения
0
Приложение 7 к решению 30-5
маслихата района Т. Рыскулова
от 24 декабря 2014 года
Бюджетные программы на 2015 год по сельским округам района Т. Рыскулова

003
Жалпы білім беру
Аудандық мәслихаттың
2014 жылғы 24 желтоқсандағы
№ 30-5 шешіміне 6 қосымша
2015 жылға арналған ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскелерін сатудан Қазақстан Республикасының Ұлттық қорына түсетін түсімдердің көлемі
Санаты
Сыныбы
Iшкi сыныбы
Атауы
Сомасы, мың теңге
333
Жерді және материалдық емес активтерді сату
3
003
Жерді сату
3
131
Жерді сату
32
Ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскелерін сатудан түсетін түсімдер
0
Т. Рысқұлов аудандық мәслихаттың
2014 жылғы 24 желтоқсандағы
№ 30-5 шешіміне 7 қосымша
2015 жылға арналған Т.Рысқұлов ауданның әрбір ауылдық округтерінің бюджеттік бағдарламалары

Сноска. Приложение 7 - в редакции решения маслихата Т. Рыскулова Жамбылской области от 11.12.2015 № 38-4 (вводится в действие с 01.01.2015).
Сельские округа
Наименование программ
всего
001 "Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа"
022 "Капи-тальные расходы государственных органов"
005 "Организация бесплатного подвоза учащихся до школы и обратно в аульной (сельской) местности"
014 "Организация водоснабжения населенных пунктов"
008 "Освещение улиц населенных пунктов"
009 "Обеспечение санитарии населенных пунктов"
011 "Благоустройство и озеленение населенных пунктов"
040 "Реализация мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы "Развитие регионов"
1
Коммунальное государственное учреждение "Аппарат акима Куланского сельского округа"

Ескерту. 7 қосымша жаңа редакцияда – Жамбыл облысы Т. Рысқұлов аудандық мәслихатының 11.12.2015 № 38-4 шешімімен (01.01.2015 қолданысқа енгізіледі).
Ауылдық округтер
бюджеттік бағдарламалар
Барлы ғы
001 "Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты"
022 "Мемлекеттік органдардың күрделі шығыстары"
005 "Ауылдық жерлерде балаларды мектепке дейін тегін алып баруды және кері алып келуді ұйымдастыру"
014 "Елді мекендерді сумен жабдықтауды ұйымдастыру"
008 "Елді мекендерде көшелерді жарықтандыру"
009 "Елді мекендердің санитариясын қамтамасыз ету"
011 "Елді мекендерді абаттандыру мен көгалдандыру"
040 ""Өңірлерді дамыту" Бағдарламасы шеңберінде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыру"
"Құлан ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі