Об утверждении регламентов государственных услуг в области культуры
Постановление акимата Карагандинской области от 24 июля 2014 года № 38/02. Зарегистрировано Департаментом юстиции Карагандинской области 14 августа 2014 года № 2720. Утратило силу постановлением акимата Карагандинской области от 14 июля 2015 года № 39/02
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Карагандинской области от 14.07.2015 № 39/02 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с Законами Республики Казахстан от 24 марта 1998 года "О нормативных правовых актах", от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах", постановлениями Правительства Республики Казахстан от 18 сентября 2013 года № 983 "Об утверждении реестра государственных услуг" и от 24 февраля 2014 года № 140 "Об утверждении стандартов государственных услуг в области культуры" акимат Карагандинской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые регламенты государственных услуг:
"Выдача свидетельства на право временного вывоза культурных ценностей";
"Согласование проведения научно-реставрационных работ на памятниках истории и культуры местного значения".
2. Государственному учреждению "Управление культуры, архивов и документации Карагандинской области" принять необходимые меры, вытекающие из настоящего постановления.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя акима области.
4. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким области                               Н. Абдибеков
Утверждено
постановлением акимата
Карагандинской области
от 24 июля 2014 года
№ 38/02
Регламент государственной услуги "Выдача свидетельства на право временного вывоза культурных ценностей"
1. Общие положения
1. Настоящий регламент государственной услуги "Выдача свидетельства на право временного вывоза культурных ценностей" (далее – государственная услуга) разработан в соответствии со стандартом государственной услуги "Выдача свидетельства на право временного вывоза культурных ценностей", утвержденным постановлением Правительства Республики Казахстан от 24 февраля 2014 года № 140 "Об утверждении стандартов государственных услуг в области культуры" (далее – стандарт). Государственная услуга оказывается государственным учреждением "Управление культуры, архивов и документации Карагандинской области" (далее – услугодатель), в том числе через веб-портал "электронного правительства" www.e.gov.kz (далее - портал).
Сноска. Пункт 1 - в редакции постановления акимата Карагандинской области от 16.01.2015 N 02/02 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования).

Мәдениет саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенттерін бекіту туралы
Қарағанды облысының әкімдігінің 2014 жылғы 24 шілдедегі № 38/02 қаулысы. Қарағанды облысының Әділет департаментінде 2014 жылғы 14 тамызда № 2720 болып тіркелді. Күші жойылды - Қарағанды облысының әкімдігінің 2015 жылғы 14 шілдедегі № 39/02 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Қарағанды облысының әкімдігінің 14.07.2015 № 39/02 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қазақстан Республикасының 1998 жылғы 24 наурыздағы «Нормативтік құқықтық актілер туралы», 2001 жылғы 23 қаңтардағы «Қазақстан Республикасындағы жергiлiктi мемлекеттiк басқару және өзiн-өзi басқару туралы», 2013 жылғы 15 сәуірдегі «Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы» Заңдарына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 18 қыркүйектегі № 983 «Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер тізілімін бекіту туралы» және 2014 жылғы 24 ақпандағы № 140 «Мәдениет саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарттарын бекіту туралы» қаулыларына сәйкес Қарағанды облысы әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса берiлiп отырған мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенттері бекітілсін:
«Мәдени құндылықтарды уақытша әкету құқығына куәлік беру»;
«Жергілікті маңызы бар тарих және мәдениет ескерткіштеріне ғылыми-реставрациялау жұмыстарын жүргізуге келісім беру».
2. «Қарағанды облысының мәдениет, мұрағаттар және құжаттама басқармасы» мемлекеттік мекемесі осы қаулыдан туындайтын қажетті шаралар қабылдасын.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің жетекшілік жасайтын орынбасарына жүктелсін.
4. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтiзбелiк он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi.
Облыс әкімі                                Н. Әбдібеков
Қарағанды облысы әкімдігінің
2014 жылғы 24 шілдедегі
№ 38/02 қаулысымен
бекітілген
«Мәдени құндылықтарды уақытша әкету құқығына куәлік беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. Осы «Мәдени құндылықтарды уақытша әкету құқығына куәлік беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 24 ақпандағы № 140 «Мәдениет саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарттарын бекіту туралы» қаулысымен бекітілген «Мәдени құндылықтарды уақытша әкету құқығына куәлік беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына сәйкес әзірленді (бұдан әрі – стандарт). Мемлекеттік қызметті «Қарағанды облысының мәдениет, мұрағаттар және құжаттама басқармасы» мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші), www.e.gov.kz «электрондық үкімет» веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы көрсетеді.

2. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная).
3. Результатом оказания государственной услуги – является выдача свидетельства на право временного вывоза культурных ценностей (далее – свидетельство) по форме согласно приложению 1 к стандарту.
В случае обращения за получением свидетельства на бумажном носителе, результат оказания государственной услуги оформляется в электронном формате, распечатывается и заверяется печатью и подписью уполномоченного лица услугодателя.
4. Государственная услуга оказывается бесплатно физическим и юридическим лицам.
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
5. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является наличие заявления услугополучателя по форме согласно приложению 2 к стандарту или электронного запроса услугополучателя через портал.
6. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения:
1) прием и регистрация поступивших документов специалистом отдела организационной работы и государственных услуг (далее – специалист 1), направление на рассмотрение руководителю, длительность выполнения – 10 (десять) минут. Результат – выдача услугополучателю (либо представителю по доверенности) подтверждение принятия заявления на бумажном варианте с отметкой на его копии о регистрации в канцелярии услугодателя с указанием даты и времени приема пакета документов;
2) передача рассмотренных документов специалисту отдела (далее - исполнитель) на исполнение, длительность выполнения – 15 (пятнадцать) минут. Результат – определение ответственного исполнителя для исполнения;
3) осуществление исполнителем отправки документов и предметов на экспертизу в экспертную комиссию – в течении рабочего дня. Результат – подготовка материалов к заседанию экспертной комиссии;
4) осуществление экспертной комиссией экспертизы о наличии культурной ценности представленных предметов и направление результата услугодателю – в течении 5 (пяти) рабочих дней. Результат – подготовка свидетельства;
5) направление результата руководителю на подписание, длительность выполнения в течении 4 (четырех) рабочих дней. Результат – ознакомление с заключением экспертной комиссии;
6) подписание результата руководителем и направление специалисту 1 – 10 (десять) минут. Результат - подписание свидетельства;
7) направление специалистом 1 подписанного руководителем результата услугополучателю – 10 (десять) минут. Результат – выдача подписанного свидетельства.

2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет нысаны: электрондық нысан (ішінара автоматтандырылған).
3. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесі стандарттың 1-қосымшасына сәйкес нысан бойынша мәдени құндылықтарды уақытша әкету құқығына куәлік беру болып табылады.
Куәлік алуға жазбаша түрде өтініш берілген жағдайда, мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелері электронды форматта рәсімделіп, басып шығарылады және көрсетілетін қызмет берушінің уәкілетті адамының мөрімен және қолымен куәландырылады.
4. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет жеке және заңды тұлғаларға тегін көрсетіледі.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) мен көрсетілетін қызметті берушінің іс-қимыл тәртібін сипаттау
5. Мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімді (іс-қимылды) бастауға стандарттың 2-қосымшасына сәйкес көрсетілетін қызметті алушының өтініші немесе көрсетілетін қызметті алушының портал арқылы электронды сұранысы негіз болып табылады.
6. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оны орындаудың ұзақтығы:
1) ұйымдастыру жұмысы және мемлекеттік қызметтер бөлімінің маманымен (бұдан әрі – маман 1) түскен құжаттарды қабылдау және тіркеу, оларды басшының қарауына жіберу, орындалу ұзақтығы – 10 (он) минут.
Нәтижесі - көрсетілетін қызметті алушыға (не сенімхат бойынша өкілге) құжаттар пакетін қабылдау күні мен уақыты көрсетілген көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінде тіркеу туралы көшірмесіне белгі қойылған қағаз түріндегі өтінішті қабылдауды растау;
2) қаралған құжаттарды бөлім маманының (бұдан әрі – орындаушы) орындауына жіберу, орындалу ұзақтығы – 15 (он бес) минут. Нәтижесі - орындалуы үшін жауапты орындаушыны анықтау;
3) орындаушының құжаттар мен заттарды сараптау комиссиясының сараптамасына жіберуді жүзеге асыру – жұмыс күні ішінде. Нәтижесі - материалдарды сараптама комиссиясының отырысына дайындау;
4) сараптау комиссиясының ұсынылған заттардың мәдени құндылығының бар екендігі туралы сараптама жүргізуі және сараптама нәтижесін көрсетілетін қызмет берушіге жіберуі – 5 (бес) жұмыс күні ішінде. Нәтижесі - куәлікті әзірлеу;
5) орындаушының сараптама комиссиясының нәтижесін басшыға қол қоюға жіберуі – орындалу ұзақтығы 4 (төрт) жұмыс күні ішінде. Нәтижесі - сараптама комиссиясының нәтижесімен танысу;
6) басшының нәтижеге қол қоюы және оны маман 1 жіберуі – 10 (он) минут. Нәтижесі - куәлікке қол қою;
7) басшы қол қойған нәтижені маман 1 көрсетілетін қызмет алушыға жіберуі – 10 (он) минут. Нәтижесі - қол қойылған куәлікті беру.

Сноска. Пункт 6 с изменениями, внесенными постановлением акимата Карагандинской области от 16.01.2015 N 02/02 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования).
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
7. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) специалист 1;
2) руководитель;
3) исполнитель;
4) экспертная комиссия.
8. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры (действия):
1) действие - регистрация заявления с прилагаемыми документами и предметов услугополучателя специалистом 1 – 10 (десять) минут;
2) действие - определение руководителем управления исполнителя, места и времени проведения экспертизы – 10 (десять) минут;
3) действие - осуществление исполнителем отправки документов и предметов на экспертизу в экспертную комиссию – в течении рабочего дня;
4) действие - осуществление экспертной комиссией экспертизы и выдача заключения – в течении 5 (пяти) рабочих дней;
5) действие - осуществление исполнителем организационных мероприятий по скреплению заключения печатью управления – 5 (пять) минут;
6) действие - выдача свидетельства, а также выдача предметов услугополучателю – 10 (десять) минут.
Сноска. Пункт 8 с изменениями, внесенными постановлением акимата Карагандинской области от 16.01.2015 N 02/02 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования).
9. При обращении на портал государственная услуга осуществляется в личном кабинете услугополучателя.
Описание последовательности процедур (действий) указано в блок-схеме прохождения каждой процедуры, согласно приложению 2 к настоящему регламенту.
4. Порядок использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги
10. Порядок обращения и последовательности процедуры (действия) услугодателя и услугополучателя при оказании государственной услуги через веб-портал "электронного правительства" www.e.gov.kz указан в диаграмме функционального взаимодействия информационных систем, задействованных в оказании государственной услуги, согласно приложению 1 к настоящему регламенту.
процесс 1 - услугополучатель осуществляет регистрацию на веб-портал "электронного правительства" (далее - ПЭП) с помощью ЭЦП (осуществляется для незарегистрированных услугополучателей на ПЭП);
прикрепление скан – копии документов в интернет-браузер компьютера услугополучателя и регистрационного свидетельства ЭЦП, процесс ввода услугополучателем и пароля (процесс авторизации) на ПЭП для получения государственной услуги;
условие 1 - проверка на ПЭП подлинности данных о зарегистрированном услугополучателе через логин индивидуальный идентификационный номер и бизнес-идентификационный номер (далее - ИИН/БИН) и пароль;
процесс 2 - формирование ПЭПом сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя;
процесс 3 - выбор услугополучателем государственной услуги, вывод на экранные формы запроса для оказания услуги и заполнение услугополучателем формы (ввод данных) с учетом ее структуры и форматных требований, прикреплением к форме запроса необходимых документов в электронном виде;
процесс 4 - выбор услугополучателем государственной услуги
регистрационного свидетельства ЭЦП для удостоверения (подписания) запроса;
условие 2 - проверка на ПЭП срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств, а также соответствия идентификационных данных между ИИН/БИН указанных в запросе, и ИИН/БИН указанных в регистрационном свидетельстве ЭЦП;
процесс 5 - формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с не подтверждением подлинности ЭЦП услугополучателя государственной услуги;
процесс 6 - удостоверение (подписание) посредством ЭЦП услугополучателя государственной услуги заполненной формы (введенных данных) запроса на оказание услуги;
процесс 7 - регистрация электронного документа (запроса услугополучателя) в информационной системе, государственная база данных Е-лицензирование (далее - ИС ГБД "Е- лицензирование") и обработка запроса в ИС ГБД "Е-лицензирование";
условие 3 - проверка услугодателем соответствия услугополучателя государственной услуги квалификационным требованиям для выдачи свидетельства на право временного вывоза культурных ценностей;
процесс 8 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с имеющимися нарушениями в данных пользователя в ИС ГБД "Е-лицензирование";
процесс 9 - получение услугополучателем результата услуги (свидетельство), сформированной ПЭП. Электронный документ формируется с использованием ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.

Ескерту. 6-тармаққа өзгерістер енгізілді - Қарағанды облысы әкімдігінің 16.01.2015 № 02/02 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтiзбелiк он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi) қаулысымен.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) мен көрсетілетін қызметті берушінің өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
7. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіне қатысатын құрылымдық бөлімшелердің (қызметкерлердің) тізбесі:
1) маман 1;
2) басшы;
3) орындаушы;
4) сараптау комиссиясы.
8. Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығын көрсете отырып, құрылымдық бөлімшелер арасындағы өзара іс-қимылдың реттілігін сипаттау (іс-қимылдың) орындалу мерзімі:
1) іс - қимыл – маман 1 көрсетілетін қызметті алушыдан өтініш пен оған қоса берілген құжаттар мен заттарды тіркеу – 10 (он) минут;
2) іс - қимыл – басқарма басшысының сараптама өткізетін орын мен уақытты және орындаушыны айқындауы – 10 (он) минут;
3) іс - қимыл – орындаушының заттар мен құжаттарды сараптама жасау үшін сараптау комиссиясына жіберуі – жұмыс күні ішінде;
4) іс - қимыл – сараптау комиссиясының сараптама жүргізуі және сараптама нәтижесін беруі – 5 (бес) жұмыс күні ішінде;
5) іс - қимыл – орындаушының басқарма мөрімен нәтижені бекіту бойынша іс-шараларын ұйымдастыру – 5 (бес) минут;
6) іс - қимыл – көрсетілетін қызметті алушыға заттарды қайтару және куәлікті беру – 10 (он) минут.
Ескерту. 8-тармаққа өзгерістер енгізілді - Қарағанды облысы әкімдігінің 16.01.2015 № 02/02 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтiзбелiк он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi) қаулысымен.
9. Портал арқылы ұсыныс жасалған жағдайда мемлекеттік көрсетілетін қызмет көрсетілетін қызметті алушының жеке кабинетінде іске асырылады.
Рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігін сипаттау әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) өту блок-схемасында осы регламенттің 2-қосымшасына сәйкес көрсетілген.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібін сипаттау
10. Көрсетілетін қызметті беруші мен көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті www.e.gov.kz «электрондық үкімет» веб-порталы арқылы көрсету кезінде жүгіну және рәсімнің (іс-қимылдың) реттілігі тәртібін осы регламенттің 1-қосымшасына сәйкес, мемлекеттік қызмет көрсетуге тартылған ақпараттық жүйелердің функционалдық өзара іс-әрекеттің диаграммасында көрсетілген.
1 - үдеріс – мемлекеттік қызметті алушы өзінің ЭЦҚ көмегімен «электрондық үкімет» веб-порталында (бұдан әрі – ЭҮП) тіркеледі (ЭҮП-те тіркелмеген мемлекеттік қызметті алушылар үшін жүзеге асырылады);
мемлекеттік қызметті алушының компьютеріндегі интернет-браузеріне құжаттардың скан-көшірмелерін және ЭЦҚ тіркеу куәлігін бекіту, көрсетілетін қызметті алушының ЭҮП-ке көрсетілетін мемлекеттік қызметті алу үшін енгізу және пароль үдерісі (авторландыру үдерісі);
1 - шарт – тіркелген көрсетілетін қызметті алушы туралы мәліметтердің түпнұсқалығын логин, жеке сәйкестендіру нөмірі мен бизнес-сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – ЖСН/БСН) мен паролі арқылы ЭҮП-те тексеру;
2 - үдеріс – көрсетілетін қызметті алушының деректерінде қателіктердің болуына байланысты ЭҮП-те авторландырудан бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
3 - үдеріс – көрсетілетін қызметті алушының осы регламентте көрсетілген қызмет түрін таңдауы, қызметті көрсетуге арналған сұрау салу нысанын экранға шығару және оны құрылымы мен форматтық талаптарын ескере отырып, мемлекеттік қызметті алушының нысанды толтыруы, сұрау салу нысанына қажетті құжаттарды электрондық түрде қоса беруі;
4 - үдеріс – мемлекеттік көрсетілетін қызметті алушының сұрауды куәландыру (қол қою) үшін ЭЦҚ тіркеу куәлігін таңдауы;
2 - шарт – ЭҮП-те ЭЦҚ тіркеу куәлігінің қолданылу мерзімін және қайтарып алынған (күші жойылған) тіркеу куәліктерінің тізімде болмауын, сондай-ақ сұрауда көрсетілген ЖСН/БСН мен ЭЦҚ тіркеу куәлігінде ЖСН/БСН арасындағы сәйкестендірме деректерге сәйкес келуін тексеру;
5 - үдеріс – көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ расталмауына байланысты сұрау салынған мемлекеттік қызмет түрін көрсетуден бас тарту туралы хабарламаны құрастыру;
6 - үдеріс – ЭЦҚ арқылы сұраудың толтырылған нысанын (енгізілген деректерді) қызмет көрсету үшін куәландыруы (қол қоюы);
7 - үдеріс – «Е-лицензиялау» мемлекеттік дерек қоры ақпараттық жүйесінде (бұдан әрі – «Е-лицензиялау» МДҚ АЖ) электрондық құжатты (көрсетілетін қызметті алушының сұрауын) тіркеу және «Е-лицензиялау» МДҚ АЖ-да сұрауды өңдеу;
3 - шарт – мәдени құндылықтарды уақытша әкету құқығына куәлік беру үшін көрсетілетін қызметті берушінің көрсетілетін қызметті алушының біліктілік талаптарына сәйкестігін тексеруі;
8 - үдеріс – «Е-лицензиялау» МДҚ АЖ-да көрсетілетін қызметті алушының деректерінде қателіктердің болуына байланысты сұрау салынған мемлекеттік көрсетілетін қызмет түрін көрсетуден бас тарту туралы хабарламаны құрастыру;
9 - үдеріс – көрсетілетін қызметті алушының ЭҮП-те қалыптастырылған қызмет көрсету нәтижесін (куәлік) алу. Электрондық құжат көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының ЭЦҚ-сын пайдаланумен құрастырылады.

11. Государственная услуга оказывается в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
При обращении через портал прием документов осуществляется круглосуточно (за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ).
Описание последовательности процедур (действий) между, структурными подразделениями (работниками) услугодателя в процессе оказания государственной услуги приведено в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению 3 к настоящему регламенту.
Приложение 1
к регламенту
государственной услуги
"Выдача свидетельства на право
временного вывоза
культурных ценностей"
Диаграмма функционального взаимодействия электронной государственной услуги через веб-портал
Условные обозначения:
Приложение 2
к регламенту
государственной услуги
"Выдача свидетельства на право
временного вывоза
культурных ценностей"
Схема получения государственной услуги при обращении к услугодателю
Приложение 3
к регламенту
государственной услуги
"Выдача свидетельства на право
временного вывоза
культурных ценностей"
Справочник
бизнес-процессов оказания государственной услуги
Утверждено
постановлением акимата
Карагандинской области
от 24 июля 2014 года
№ 38/02
Регламент государственной услуги "Согласование проведения научно-реставрационных работ на памятниках истории и культуры местного значения"
1. Общие положения
1. Настоящий регламент государственной услуги "Согласование проведения научно-реставрационных работ на памятниках истории и культуры местного значения" (далее – государственная услуга) разработан в соответствии со стандартом государственной услуги "Согласование проведения научно-реставрационных работ на памятниках истории и культуры местного значения", утвержденным постановлением Правительства Республики Казахстан от 24 февраля 2014 года № 140 "Об утверждении стандартов государственных услуг в области культуры" (далее – стандарт). Государственная услуга оказывается государственным учреждением "Управление культуры, архивов и документации Карагандинской области" (далее – услугодатель), в том числе через веб-портал "электронного правительства" www.e.gov.kz (далее - портал).
Сноска. Пункт 1 - в редакции постановления акимата Карагандинской области от 16.01.2015 N 02/02 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования).
2. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и бумажная.
3. Результатом оказания государственной услуги является выдача согласования на проведение научно-реставрационных работ на памятниках истории и культуры местного значения.

11. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет алдын-ала жазылусыз және жеделдетілген қызмет көсетусіз, кезек күту тәртібімен көрсетіледі.
Портал арқылы жүгінгенде құжаттар қабылдау тәулік бойы жүзеге асырылады (жөндеу жұмыстарына байланысты техникалық үзілістерді есепке алмағанда).
Мемлекеттік қызметті көрсету барысында қызмет көрсетушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) арасындағы рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігін сипаттау осы регламенттің 3 қосымшасына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығында көрсетілген.
«Мәдени құндылықтарды
уақытша әкету құқығына
куәлік беру» мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
регламентіне
1 қосымша
Электрондық мемлекеттік көрсетілетін қызметті веб-портал арқылы көрсету кезінде функционалдық өзара іс-әрекеттің диаграммасы
Шартты белгілер:
«Мәдени құндылықтарды
уақытша әкету құқығына
куәлік беру» мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
регламентіне 2 қосымша
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу сызбасы көрсетілетін қызметті берушіге жүгіну кезінде
«Мәдени құндылықтарды
уақытша әкету құқығына
куәлік беру» мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
регламентіне 3 қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы
Қарағанды облысы әкімдігінің
2014 жылғы 24 шілдедегі
№ 38/02 қаулысымен бекітілген
«Жергілікті маңызы бар тарих және мәдениет ескерткіштеріне ғылыми-реставрациялау жұмыстарын жүргізуге келісім беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. Осы «Жергілікті маңызы бар тарих және мәдениет ескерткіштеріне ғылыми-реставрациялау жұмыстарын жүргізуге келісім беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті «Жергілікті маңызы бар тарих және мәдениет ескерткіштеріне ғылыми-реставрациялау жұмыстарын жүргізуге келісім беру» (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жыл 24 ақпандағы № 140 «Мәдениет саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарттарын бекіту туралы» қаулысымен бекітілген мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына (бұдан әрі – стандарт) сәйкес әзірленді. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті «Қарағанды облысының мәдениет, мұрағаттар және құжаттама басқармасы» мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызметті беруші), www.e.gov.kz «электронды үкімет» веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы көрсетеді.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны - электрондық (ішінара автоматтандырылған) және қағаз нысанында.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі жергілікті маңызы бар тарих және мәдениет ескерткіштерінде ғылыми-реставрациялау жұмыстарын жүргізуге келісім беру болып табылады.

4. Государственная услуга оказывается бесплатно физическим и юридическим лицам.
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
5. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является наличие заявления в произвольной форме или электронного запроса услугополучателя через портал.
6. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения:
1) прием и регистрация поступивших документов специалистом отдела организационной работы и государственных услуг (далее – специалист 1), направление на рассмотрение руководителю, длительность выполнения – 30 (тридцать) минут. Результат – выдача услугополучателю (либо представителю по доверенности) подтверждение принятия заявления на бумажном варианте с отметкой на его копии о регистрации в канцелярии услугодателя с указанием даты и времени приема пакета документов;
2) передача рассмотренных документов специалисту отдела (далее – исполнитель) на исполнение, длительность выполнения – 15 (пятнадцать) минут. Результат – определение ответственного исполнителя для исполнения;
3) подготовка к выдаче согласования и направление результата руководителю на подписание, длительность выполнения в течении 14 (четырнадцать) рабочих дней. Результат – подготовка материалов к выдаче согласования;
4) подписания результата руководителем и направление специалисту 1 – 10 (десять) минут. Результат - подписание согласования;
5) направление подписанного руководителем результата специалистом 1 через портал услугополучателю – 15 (пятнадцать) минут. Результат – выдача подписанного согласования.
Сноска. Пункт 6 с изменениями, внесенными постановлением акимата Карагандинской области от 16.01.2015 N 02/02 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования).
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
8. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1)специалист 1;
2)руководитель;
3)исполнитель;
9. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры (действия):
1) действие - регистрация заявления с прилагаемыми документами и предметов услугополучателя специалистом 1 – 30 (тридцать) минут;
2) действие - определение руководителем управления исполнителя – 10 (десять) минут;

4. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет жеке және заңды тұлғаларға тегін көрсетіледі.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) мен көрсетілетін қызметті берушінің іс-қимыл тәртібін сипаттау
5. Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімді (іс-қимылды) бастауға негіздеме мемлекеттік көрсетілетін қызметті алушының еркін нысандағы өтініші немесе портал арқылы электрондық сұранысы бар болуы негіз болып табылады.
6. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оны орындаудың ұзақтығы:
1) ұйымдастыру жұмысы және мемлекеттік қызметтер бөлімінің маманы (бұдан әрі – маман 1) түскен құжаттарды қабылдау және тіркеу, оларды басшының қарауына жіберу, орындалу мерзімі – 30 (отыз) минут. Нәтижесі - көрсетілетін қызметті алушыға (не сенімхат бойынша өкілге) құжаттар пакетін қабылдау күні мен уақыты көрсетілген көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінде тіркеу туралы көшірмесіне белгі қойылған қағаз түріндегі өтінішті қабылдауды растау;
2) қаралған құжаттарды бөлім маманының (бұдан әрі – орындаушы) орындауына жіберу, орындалу мерзімі – 15 (он бес) минут. Нәтижесі - орындалуы үшін жауапты орындаушыны анықтау;
3) келісім беруге дайындық оларды басшының қол қоюына жіберу мерзімі 14 (он төрт) жұмыс күні ішінде. Нәтижесі - келісім беруге дайындық;
4) басшының нәтижеге қол қоюы және маман 1 жіберу мерзімі – 10 (он) минут. Нәтижесі - келісім беруге қол қою;
5) басшының қолы қойылған нәтижені маман 1 көрсетілетін қызметті алушыға портал арқылы жіберуі – 15 (он бес) минут. Нәтижесі - қол қойылған келісімді беру.
Ескерту. 6-тармаққа өзгерістер енгізілді - Қарағанды облысы әкімдігінің 16.01.2015 № 02/02 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтiзбелiк он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi) қаулысымен.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) мен көрсетілетін қызметті берушінің өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
8. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіне қатысатын құрылымдық бөлімшелердің (қызметкерлердің) тізбесі:
1) маман 1;
2) басшы;
3) орындаушы.
9. Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығын көрсете отырып, құрылымдық бөлімшелер арасындағы өзара іс-қимылдың реттілігін сипаттау:
1) іс - қимыл – маман 1 көрсетілетін қызмет түрін алушыдан өтініш пен оған қоса тиісті құжаттар мен заттарды қоса қабылдау – 30 (отыз) минут;
2) іс - қимыл – басқарма басшысының орындаушыны белгілеуі – 10 (он) минут;

3) действие - осуществление исполнителем организационных мероприятий и выдача согласования услугополучателю – в течении 14 (четырнадцать) рабочих дней.
Сноска. Пункт 9 с изменениями, внесенными постановлением акимата Карагандинской области от 16.01.2015 N 02/02 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования).
10. Прием документов услугополучателя осуществляется одним лицом в течение рабочего дня.
11. При обращении на портал государственная услуга осуществляется в личном кабинете услугополучателя.
Описание последовательности процедур (действий) указано в блок-схеме прохождения каждой процедуры, согласно приложению 2 к настоящему регламенту.
4. Порядок использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги
12. Порядок обращения и последовательности процедуры (действия) услугодателя и услугополучателя при оказании государственной услуги через веб-портал "электронного правительства" www.e.gov.kz указан в диаграмме функционального взаимодействия информационных систем, задействованных в оказании государственной услуги, согласно приложению 1 к настоящему регламенту.
процесс 1 - услугополучатель государственной услуги осуществляет регистрацию на веб-портал "электронного правительства", (далее-ПЭП) с помощью своего регистрационного свидетельства электронной цифровой подписи (далее ЭЦП) (осуществляется для незарегистрированных услугополучателей на ПЭП);
прикрепление скан-копии документов в интернет-браузер компьютера услугополучателя государственной услуги и регистрационного свидетельства ЭЦП, процесс ввода услугополучателем государственной услуги и пароля (процесс авторизации) на ПЭП для получения государственной услуги;
условие 1-проверка на ПЭП подлинности данных о зарегистрированном услугополучателе государственной услуги через логин индивидуальный идентификационный номер и бизнес-идентификационный номер (далее - ИИН/БИН) и пароль;
процесс 2 - формирование ПЭПом сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных получателя государственной услуги;
процесс 3 - выбор услугополучателем государственной услуги, вывод на экранные формы запроса для оказания услуги и заполнение услугополучателем государственной услуги формы (ввод данных) с учетом ее структуры и форматных требований, прикреплением к форме запроса необходимых документов в электронном виде;
процесс 4- выбор услугополучателем государственной услуги регистрационного свидетельства ЭЦП для удостоверения (подписания) запроса;
условие 2 - проверка на ПЭП срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств, а также соответствия идентификационных данных между ИИН/БИН указанных в запросе, и ИИН/БИН указанных в регистрационном свидетельстве ЭЦП;
процесс 5 - формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с не подтверждением подлинности ЭЦП услугополучателя государственной услуги;
процесс 6 - удостоверение (подписание) посредством ЭЦП услугополучателя государственной услуги заполненной формы (введенных данных) запроса на оказание услуги;
процесс 7 - регистрация электронного документа (запроса услугополучателя) в информационной системе государственной базы данных "Е-лицензирование" (далее - ИС ГБД "Е-лицензирование") и обработка запроса в ИС ГБД "Е-лицензирование";
условие 3 - проверка услугодателем соответствия услугополучателя государственной услуги квалификационным требованиям для выдачи согласования проведения научно-реставрационных работ на памятниках истории и культуры местного значения;
процесс 8 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя в ИС ГБД "Е-лицензирование";
процесс 9 - получение услугополучателем результата государственной услуги, сформированной ПЭП. Электронный документ формируется с использованием ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
При обращении через портал прием документов осуществляется круглосуточно (за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ).
Описание последовательности процедур (действий) между, структурными подразделениями (работниками) услугодателя в процессе оказания государственной услуги приведено в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению 3 к настоящему регламенту.
Сноска. Пункт 12 с изменениями, внесенными постановлением акимата Карагандинской области от 16.01.2015 N 02/02 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования).
Приложение 1
к регламенту
государственной услуги
"Согласование проведения
научно-реставрационных
работ на памятниках
истории и культуры
местного значения"
Диаграмма функционального взаимодействия электронной государственной услуги через веб-портал
Условные обозначения:
Приложение 2
к регламенту
государственной услуги
"Согласование проведения
научно-реставрационных
работ на памятниках
истории и культуры
местного значения"
Схема получения государственной услуги при обращении к услугодателю
Приложение 3
к регламенту
государственной услуги
"Согласование проведения
научно-реставрационных
работ на памятниках
истории и культуры
местного значения"
Справочник
бизнес-процессов оказания государственной услуги

3) іс - қимыл – орындаушының ұйымдастыру шараларын іске асыруы және көрсетілетін қызмет алушыға келісім беруі мерзімі – 14 (он төрт) жұмыс күні ішінде.
Ескерту. 9-тармаққа өзгерістер енгізілді - Қарағанды облысы әкімдігінің 16.01.2015 № 02/02 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтiзбелiк он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi) қаулысымен.
10. Көрсетілетін қызмет түрін алушының құжаттарын қабылдау бір жұмыс күні ішінде бір қызметкер тарапынан іске асырылады.
11. Портал арқылы ұсыныс жасалған жағдайда мемлекеттік көрсетілетін қызмет көрсетілетін қызмет түрін алушының жеке кабинеті арқылы іске асырылады.
Рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігін сипаттау әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) өту блок-схемасында осы регламенттің 2-қосымшасына сәйкес көрсетілген.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібін сипаттау
12. Көрсетілетін қызметті беруші мен көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті www.e.gov.kz «электрондық үкімет» веб-порталы арқылы көрсету кезінде жүгіну және рәсімнің (іс-қимылдың) реттілігі тәртібін осы регламенттің 1-қосымшасына сәйкес, мемлекеттік қызмет көрсетуге тартылған ақпараттық жүйелердің функционалдық өзара іс-әрекеттің диаграммасында көрсетілген.
1 - үдеріс – мемлекеттік қызметті алушы өзінің ЭЦҚ көмегімен «электрондық үкімет» веб-порталында (бұдан әрі – ЭҮП) тіркеледі (ЭҮП-те тіркелмеген мемлекеттік қызметті алушылар үшін жүзеге асырылады);
мемлекеттік қызметті алушының компьютеріндегі интернет-браузеріне құжаттарды скан-көшірмелерін және ЭЦҚ тіркеу куәлігін бекіту, көрсетілетін қызметті алушының ЭҮП-ке көрсетілетін мемлекеттік қызметті алу үшін енгізу және пароль үдерісі;
1 шарт – тіркелген мемлекеттік қызмет алушы туралы мәліметтердің түпнұсқалығын логин, жеке сәйкестендіру нөмірі мен бизнес-сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – ЖСН/БСН) мен паролі арқылы ЭҮП-те тексеру;
2 үдеріс – қызмет алушының деректерінде бұзушылықтардың болуына байланысты ЭҮП-те авторландырудан бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
3 үдеріс – қызмет алушының осы регламентте көрсетілген қызметті таңдауы, қызметті көрсетуге арналған сұрау салу нысанын экранға шығару және көрсетілетін қызметті берушінің оны құрылымы мен форматтық талаптарын ескере отырып, мемлекеттік қызмет алушының нысанды толтыруы (деректерді енгізу), сұрау салу нысанына қажетті құжаттарды электрондық түрде қоса беруі;
4 үдеріс – мемлекеттік көрсетілетін қызмет алушының сұрауды куәландыру (қол қою) үшін ЭЦҚ тіркеу куәлігін таңдауы;
2 шарт – ЭҮП-те ЭЦҚ тіркеу куәлігінің қолданылу мерзімін және қайтарып алынған (күші жойылған) тіркеу куәліктерінің тізімінде болмауын, сондай-ақ сұрауда көрсетілген ЖСН/БСН мен ЭЦҚ тіркеу куәлігінде ЖСН/БСН арасындағы сәйкестендірме деректерге сәйкес келуін тексеру;
5 үдеріс – қызмет алушының ЭЦҚ расталмауымен байланысты сұрау салынған қызметтен бас тарту туралы хабарламаны құрастыру;
6 үдеріс – ЭЦҚ арқылы сұраудың толтырылған нысанын (енгізілген деректерді) қызмет көрсету үшін куәландыруы (қол қоюы);
7 үдеріс – «Е-лицензиялау» мемлекеттік дерек қоры ақпараттық жүйесінде (бұдан әрі – «Е-лицензиялау» МДҚ АЖ) электрондық құжатты (мемлекеттік қызмет алушының сұрауын) тіркеу және «Е-лицензиялау» МДҚ АЖ-да сұрауды өңдеу;
3 шарт – жергілікті маңызы бар тарих және мәдениет ескерткіштерінде ғылыми-реставрациялау жұмыстарын жүргізуге келісім беру үшін қызмет берушінің мемлекеттік қызмет алушының біліктілік талаптарына сәйкестігін тексеруі;
8 үдеріс – «Е-лицензиялау» МДҚ АЖ-да қызмет алушының деректерінде бұзушылықтардың болуымен байланысты сұрау салынған қызметтен бас тарту туралы хабарламаны құрастыру;
9 үдеріс – мемлекеттік қызмет алушының ЭҮП-те қалыптастырылған қызмет көрсету нәтижесін алу. Электрондық құжат көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының ЭЦҚ-сын пайдаланумен құрастырылады.
Портал арқылы өтініш, құжаттар қабылдау тәулік бойы іске асырылады (жөндеу жұмыстарына байланысты техникалық үзілістерді есепке алмағанда)
Мемлекеттік қызметті көрсету барысында қызмет көрсетушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) арасындағы рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігін сипаттау осы регламенттің 3 қосымшасына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығында көрсетілген.
«Жергілікті маңызы бар тарих және мәдениет
ескерткіштеріне ғылыми-реставрациялау
жұмыстарын жүргізуге келісім беру»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
регламентіне 1 қосымша
Электрондық мемлекеттік көрсетілетін қызметті веб-портал арқылы көрсету кезінде функционалдық өзара іс-әрекеттің диаграммасы
Шартты белгілер:
«Жергілікті маңызы бар тарих және мәдениет
ескерткіштеріне ғылыми-реставрациялау
жұмыстарын жүргізуге келісім беру»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне
2 қосымша
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу сызбасы көрсетілетін қызметті берушіге жүгіну кезінде
«Жергілікті маңызы бар тарих және мәдениет
ескерткіштеріне ғылыми-реставрациялау
жұмыстарын жүргізуге келісім беру» мемлекеттік
көрсетілетін қызмет регламентіне
3 қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы