О внесении изменений и дополнений в решение районного маслихата от 25 декабря 2013 года N 140 "О районном бюджете на 2014-2016 годы"
Решение Кармакшинского районного маслихата Кызылординской области от 03 ноября 2014 года N 218. Зарегистрировано Департаментом юстиции Кызылординской области 14 ноября 2014 года N 4793. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии с кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года "Бюджетный кодекс Республики Казахстан", подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Кармакшинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение очередной 24-сессии Кармакшинского районного маслихата от 25 декабря 2013 года № 140 "О районном бюджете на 2014-2016 годы" (зарегистрировано в реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за номером 4574, опубликовано в районном газете "Қармақшы таңы" от 18 января 2014 года) следующие изменения и дополнения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2014-2016 годы согласно приложениям 1, 2, 3 в том числе на 2014 год в следующих объемах:
1) доходы – 7 866 303 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 806 551 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 23 196 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 13 476 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 7 023 080 тысяч тенге;
2) затраты – 7 803 266 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 170 086 тысяч тенге;
бюджетные кредиты – 194 737 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 24 651 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 140 421 тысяч тенге;
приобретение финансовых активов – 140 421 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -247 470 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 247 470 тысяч тенге;
поступление займов – 194 737 тысяч тенге;
погашение займов – 24 660 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 77 393 тысяч тенге.";
подпункты 6), 7), 8), 10), 11), 13), 14) пункта 4 изложить в новой редакции:
"6) на материально-техническое оснащение организаций образования – 1 974 тысяч тенге;
7) на капитальные ремонты здании государственного учреждения "Казахская средняя школа "Каракол" №113" в населенном пункте Кармакшы Кармакшинского района, государственного учреждения "Средняя школа №26 имени Шокана Уалиханова" в поселке Жосалы – 366 821 тысяч тенге;

"2014-2016 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" аудандық мәслихаттың 2013 жылғы 25 желтоқсандағы N 140 шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қызылорда облысы Қармақшы аудандық мәслихатының 2014 жылғы 03 қарашадағы N 218 шешімі. Қызылорда облысының Әділет департаментінде 2014 жылғы 14 қарашада N 4793 болып тіркелді. Қолданылу мерзімінің аяқталуына байланысты тоқтатылды
"Қазақстан Республикасының Бюджет кодексі" Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы кодексіне, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес Қармақшы аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. "2014-2016 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" Қармақшы аудандық мәслихатының 2013 жылғы 25 желтоқсандағы кезекті 24-сессиясының № 140 шешіміне (нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде 4574 нөмірімен тіркелген, аудандық "Қармақшы таңы" газетінің 2014 жылғы 18 қаңтарда жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. "2014-2016 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2, 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2014 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 7 866 303 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 806 551 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 23 196 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 13 476 мың теңге;
трансферттер түсімі – 7 023 080 мың теңге;
2) шығындар – 7 803 266 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 170 086 мың теңге;
бюджеттік кредиттер – 194 737 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 24 651 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 140 421 мың теңге;
қаржы активтерін сатып алу – 140 421 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -247 470 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) –
247 470 мың теңге;
қарыздар түсімі – 194 737 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 24 660 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 77 393 мың теңге.";
4-тармақтың 6), 7), 8), 10), 11), 13), 14) тармақшалары жаңа редакцияда жазылсын:
"6) білім объектілерінің материалдық-техникалық базасын нығайтуға – 1 974 мың теңге;
7) Қармақшы ауданы Қармақшы елді мекеніндегі "№113 "Қаракөл" қазақ орта мектебі" мемлекеттік мекемесінің, Жосалы кентіндегі "Шоқан Уалиханов атындағы №26 орта мектебі" мемлекеттік мекемесінің ғимараттарын күрделі жөндеуге – 366 821 мың теңге;

8) на капитальный ремонт здания коммунального государственного предприятия детского сада №19 "Балдаурен" в селе Акай Кармакшинского района – 47 436 тысяч тенге;
10) на оказание социальной защиты и помощи населению – 28 тысяч тенге;
11) на благоустройство населенных пунктов – 280 448 тысяч тенге;
13) на ремонтные работы улиц населенных пунктов – 318 071 тысяч тенге.";
14) на внедрение электронной образовательной системы обучения для учащихся школ – 5 738 тысяч тенге.";
дополнить подпунктами 16)-18) пункта 4 следующего содержания:
"16) на увеличение класс комплектов общеобразовательных школ – 2 826 тысяч тенге;
17) на оказание жилищной помощи – 19 969 тысяч тенге;
18) на компесацию потерь в связи с невыполнением прогноза поступлений доходов – 184 708 тысяч тенге.";
подпункты 5) и 7), 8), 9), 10), 11), 12), 13), 14), 15) пункта 6 изложить в новой редакции:
"5) на реконструкцию здании государственного учреждения "Средняя школа №26 имени Шокана Уалиханова" в поселке Жосалы, коммунального государственного предприятия детского сада №19 "Балдаурен" в селе Акай Кармакшинского района – 57 142 тысяч тенге;
7) на разработку проектно-сметной документации с проведением государственной экспертизы проекта "Строительство линии подводки водопровода к границам участков жилых домов в населенном пункте Жанажол Кармакшинского района" - 5 550 тысяч тенге;
8) на разработку проектно-сметной документации с проведением государственной экспертизы проекта "Строительство линии подводки водопровода к границам участков жилых домов в населенном пункте Ирколь Кармакшинского района" - 5 550 тысяч тенге;
9) на разработку проектно-сметной документации с проведением государственной экспертизы проекта "Строительство линии подводки водопровода к границам участков жилых домов в населенном пункте Алдашбай Ахун Кармакшинского района" - 2 450 тысяч тенге;
10) на разработку проектно-сметной документации с проведением государственной экспертизы проекта "Строительство линии подводки водопровода к границам участков жилых домов в населенном пункте Куандария Кармакшинского района" - 2 450 тысяч тенге;
11) на разработку проектно-сметной документации с проведением государственной экспертизы проекта "Строительство линии подводки водопровода к границам участков жилых домов в населенном пункте Комекбаев Кармакшинского района" - 4 146 тысяч тенге;
12) на разработку проектно-сметной документации с проведением государственной экспертизы проекта "Строительство линии подводки водопровода к границам участков жилых домов в населенном пункте Кармакшы Кармакшинского района" - 3 888 тысяч тенге;

8) Қармақшы ауданы Ақай ауылындағы №19 "Балдәурен" балабақшасы коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны ғимаратын күрделі жөндеуге – 47 436 мың теңге;
10) халыққа әлеуметтік қорғау және көмек көрсетуге – 28 мың теңге;
11) елді мекендерді абаттандыруға – 280 448 мың теңге;
13) елді мекендердің көшелерін жөндеу жұмыстарына – 318 071 мың теңге;
14) мектеп оқушыларына электрондық білім беру жүйесін енгізуге – 5 738 мың теңге.";
4-тармақ мынадай мазмұндағы 16)-18) тармақшалармен толықтырылсын:
"16) жалпы білім беру мектептерінде сынып комплектісінің өсуіне – 2 826 мың теңге;
17) тұрғын үйге көмек көрсетуге – 19 969 мың теңге;
18) жылдық кіріс түсімдері болжамының орындалмауына байланысты жоғалтуларын өтеуге – 184 708 мың теңге.";
6-тармақтың 5) және 7)-15) тармақшалары жаңа редакцияда жазылсын:
"5) Жосалы кентіндегі "Шоқан Уалиханов атындағы №26 орта мектебі" мемлекеттік мекемесінің, Қармақшы ауданы Ақай ауылындағы №19 "Балдәурен" балабақшасы коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны ғимараттарын қайта жаңғыртуға – 57 142 мың теңге;
7) "Қармақшы ауданы Жаңажол елді мекеніндегі тұтынушы тұрғын үйлерінің шекарасына су желісін жеткізу құрылысы" жобасының жобалық-сметалық құжатын әзірлеп мемлекеттік сараптамадан өткізуге – 5 550 мың теңге;
8) "Қармақшы ауданы Иіркөл елді мекеніндегі тұтынушы тұрғын үйлерінің шекарасына су желісін жеткізу құрылысы" жобасының жобалық-сметалық құжатын әзірлеп мемлекеттік сараптамадан өткізуге – 5 550 мың теңге;
9) "Қармақшы ауданы Алдашбай Ахун елді мекеніндегі тұтынушы тұрғын үйлерінің шекарасына су желісін жеткізу құрылысы" жобасының жобалық-сметалық құжатын әзірлеп мемлекеттік сараптамадан өткізуге – 2 450 мың теңге;
10) "Қармақшы ауданы Қуандария елді мекеніндегі тұтынушы тұрғын үйлерінің шекарасына су желісін жеткізу құрылысы" жобасының жобалық-сметалық құжатын әзірлеп мемлекеттік сараптамадан өткізуге – 2 450 мың теңге;
11) "Қармақшы ауданы Көмекбаев елді мекеніндегі тұтынушы тұрғын үйлерінің шекарасына су желісін жеткізу құрылысы" жобасының жобалық-сметалық құжатын әзірлеп мемлекеттік сараптамадан өткізуге – 4 146 мың теңге;
12) "Қармақшы ауданы Қармақшы елді мекеніндегі тұтынушы тұрғын үйлерінің шекарасына су желісін жеткізу құрылысы" жобасының жобалық-сметалық құжатын әзірлеп мемлекеттік сараптамадан өткізуге – 3 888 мың теңге;

13) на освещение улиц в поселке Торетам – 206 616 тысяч тенге;
14) на увеличение уставного капитала товарищества с ограниченной ответсвенностью "Туган ел келбети" – 109 822 тысяч тенге;
15) на строительство коммунального здания по улице Мусербаева в поселке Жосалы – 32 472 тысяч тенге.";
пункт 8-1 изложить в новой редакции:
"8-1. Учесть выплату вознаграждения по бюджетным кредитам из республиканского бюджета, выделенных для реализации мер социальной поддержки специалистов сельских населенных пунктов в сумме 34 тысяч тенге.";
пункт 9 изложить в новой редакции:
"9. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2014 год в сумме 12 243 тысяч тенге.";
приложения 1, 4, 6 решения очередной 24 сессии Кармакшинского районного маслихата от 25 декабря 2013 года №140 "О районном бюджете на 2014-2016 годы" изложить согласно приложениям 1, 2, 3 к указанному решению.
2. Настоящее решение вводится в действие со дня первого официального опубликования и распространяется на отношения, возникшие с 1 января 2014 года.
Председатель внеочередной
33-сессии Кармакшинского
районного маслихата К. Курманбаева
Секретарь Кармакшинского
районного маслихата М. Наятулы
Приложение 1
к решению внеочередной 33-сессии
Кармакшинского районного маслихата
от "3" ноября 2014 года №218
Приложение 1
к решению очередной 24-сессии
Кармакшинского районного маслихата
от "25" декабря 2013 года №140
Районный бюджет на 2014 год
Категория
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
Наименование
1.Доходы

13) Төретам кентіндегі көшелерді жарықтандыруға – 206 616 мың теңге;
14) "Туған ел келбеті" жауапкершілігі шектеулі серіктестігінін жарғылық капиталын ұлғайтуға – 109 822 мың теңге;
15) Жосалы кенті Мүсірбаев көшесі бойындағы коммуналдық меншіктегі ғимаратының құрылысы – 32 472 мың теңге.";
8-1 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"8-1. Республикалық бюджет қаржысы есебінен ауылдық елді мекендердегі мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға берілген бюджеттік кредиттер бойынша сыйақы төлеуге 34 мың теңге қаралғаны ескерілсін.";
9 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"9. Ауданның жергілікті атқарушы органының 2014 жылға арналған резерві 12 243 мың теңге болып бекітілсін.";
"2014-2016 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" Қармақшы аудандық мәслихатының 2013 жылғы 25 желтоқсандағы кезекті 24-сессиясының № 140 шешімінің 1, 4, 6-қосымшалары осы шешімнің 1, 2, 3-қосымшаларына сәйкес жазылсын.
2. Осы шешім алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі және 2014 жылдың 1 қаңтарынан бастап туындаған қатынастарға таралады.
Қармақшы аудандық
мәслихатының кезектен
тыс 33-сессиясының
төрағасы К.Курманбаева
Қармақшы аудандық
мәслихат хатшысы М. Наятұлы
Қармақшы аудандық мәслихатының
2014 жылғы "3" қарашадағы
кезектен тыс 33-сессиясының
№218 шешіміне 1- қосымша
Қармақшы аудандық мәслихатының
2013 жылғы "25" желтоқсандағы
кезекті 24-сессиясының
№140 шешіміне 1- қосымша
2014 жылға арналған аудандық бюджет
Санаты
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Iшкi сыныбы
Атауы
1.Кірістер

1500
009
Обеспечение деятельности организаций дошкольного воспитания и обучения
341107
015
Ежемесячная выплата денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
11145
040
Реализация государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования
102082
067
Капитальные расходы подведомственных государственных
учреждений и организаций
468087
467
Отдел строительства района (города областного значения)
58652
037
Строительство и реконструкция объектов образования
58652
05
Здравоохранение
176
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
176
002
Организация в экстренных случаях доставки тяжелобольных людей до ближайшей организации здравоохранения, оказывающей врачебную помощь
176
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
483590
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
12923
003
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
6004
026
Обеспечение занятости населения на местном уровне
6919
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
469697
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
40552
002
Программа занятости
20216
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
20187
005
Государственная адресная социальная помощь
13489
006
Оказание жилищной помощи
128900
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
71235
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
3401
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1341
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
34430
016
Государственные пособия на детей до 18 лет
86255
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
45153
021
Капитальные расходы государственного органа
3200
050
Реализация Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов
1338
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)

1500
009
Мектепке дейінгі тәрбие ұйымдарының қызметін қамтамасыз ету
341107
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынға ақшалай қаражат төлемі
11145
040
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға
102082
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттiк мекемелерiнiң және ұйымдарының күрделi шығыстары
468087
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
58652
037
Білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
58652
05
Денсаулық сақтау
176
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
176
002
Шұғыл жағдайларда сырқаты ауыр адамдарды дәрігерлік көмек көрсететін ең жақын денсаулық сақтау ұйымына дейін жеткізуді ұйымдастыру
176
06
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру
483590
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
12923
003
Мұқтаж азаматтарға үйінде әлеуметтік көмек көрсету
6004
026
Жергілікті деңгейде халықты жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету
6919
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
469697
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
40552
002
Еңбекпен қамту бағдарламасы
20216
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, бiлiм беру, әлеуметтiк қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтiк көмек көрсету
20187
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
13489
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
128900
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
71235
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
3401
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1341
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
34430
016
18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар
86255
017
Мүгедектерді оңалту жеке бағдарламасына сәйкес, мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен және ымдау тілі мамандарының қызмет көрсетуін, жеке көмекшілермен қамтамасыз ету
45153
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
3200
050
Мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі іс-шаралар жоспарын іске асыру
1338
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі