"О районном бюджете на 2015-2017 годы"
Решение Жанакорганского районного маслихата Кызылординской области от 25 декабря 2014 года № 254. Зарегистрировано Департаментом юстиции Кызылординской области 09 января 2015 года № 4835. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии с пунктом 2 статьи 9 кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года "Бюджетный кодекс Республики Казахстан, со статьей 238 от 15 мая 2007 года Кодекса Республики Казахстан "Трудавой кодекс Республики Казахстан", со статьей 18 Закона Республики Казахстан "О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий" от 8 июля 2005 года и подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Жанакорганский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2015-2017 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2015 год в следующих объемах:
1) доходы – 9 958 585,7 тысяч тенге, в том числе:
налоговым поступлениям – 2 631 886,7 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 61 083 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 28 432 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 7 237 184 тысяч тенге;
2) затраты – 10 065 487,8 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 176 489 тысяч тенге;
бюджетные кредиты – 217 029 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 40 540 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 8 848,4 тысяч тенге;
приобретение финансовых активов – 8 848,4 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 292 239,5 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 292239,5 тысяч тенге;
поступление займов – 217 029 тысяч тенге;
погашение займов – 40 540 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 115 750,5 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Жанакорганского районного маслихата Кызылординской области от 24.11.2015 № 331 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования и распространяется на отношения возникшие с 01.01.2015).
2. Утвердить распределение сумм по поселкам и сельским округам на 2015 год согласно приложению 4;
3. Утвердить перечень районных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2015 год согласно приложению 5.
4. Утвердить перечень бюджетных программ развития и формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц районного бюджета на 2015 год утвердить согласно приложению 6.

"2015-2017 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы"
Қызылорда облысы Жаңақорған аудандық мәслихатының 2014 жылғы 25 желтоқсандағы № 254 шешімі. Қызылорда облысының Әділет департаментінде 2015 жылғы 09 қаңтарда № 4835 болып тіркелді. Қолданылу мерзімінің аяқталуына байланысты тоқтатылды
"Қазақстан Республикасының Бюджет кодексі" 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы кодексінің 9 бабының 2 тармағына, "Қазақстан Республикасының Еңбек кодексі" 2007 жылғы 15 мамырдағы Қазақстан Республикасы кодексінің 238 бабына, "Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы" Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 8 шілдедегі Заңының 18 бабына және "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 6 бабының 1 тармағының 1) тармақшасына сәйкес Жаңақорған аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2015 – 2017 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2015 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:
1) кірістер – 9 958 585,7 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 2 631 886,7 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 61 083 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 28 432 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 7 237 184 мың теңге;
2) шығындар – 10 065 487,8 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 176 489 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 217 029 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 40 540 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 8 848,4 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 8 848,4 мың теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 292 239,5 мың теңге;
6) бюджет тапшылығы қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 292 239,5 мың теңге.
қарыздар түсімі – 217 029 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 40 540 мың теңге;
бюджет қаражаттарының пайдаланылатын қалдықтары – 115 750,5 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қызылорда облысы Жаңақорған аудандық мәслихатының 24.11.2015 № 331 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі және 01.01.2015 бастап пайда болған қатынастарға таралады).
2. Кент, ауылдық округтер бойынша 2015 жылға қаралған қаржы бөлінісі 4 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
3. 2015 жылға арналған аудандық бюджетті атқару барысында секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалар 5 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
4. 2015 жылға арналған аудандық бюджеттің бюджеттік даму бағдарламасының және заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыру немесе ұлғайту тізбесі 6 қосымшаға сәйкес бекітілсін.

5. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2015 год в сумме 37 500 тысяч тенге.
6. Установить специалистам в области здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры и спорта, ветеринарным специалистам, в том числе специалистам ветеринарных пунктов являющимся гражданскими служащими и работающим в сельской местности, повышенные не менее чем на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки по сровнению с окладами и ставками гражданских служащих, занимающихся этими видами дятельности в городских условиях.
7. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2015 года.
Председатель очередной
ХХХVІІІ сессии Жанакорганского
районного маслихата С. Ибрагимов
Секретарь Жанакорганского
районного маслихата А. Налибаев
Приложение 1
к решению очередной ХХХVІІІ сессии
Жанакорганского районного маслихата
от 25 декабря 2014 года № 254
Районный бюджет на 2015 год

5. Ауданның жергілікті атқарушы органдардың 2015 жылға арналған резерві 37 500 мың теңге болып белгіленсін.
6. Азаматтық қызметші болып табылатын және ауылдық жерде жұмыс iстейтiн денсаулық сақтау, әлеуметтiк қамсыздандыру, білім беру, мәдениет және спорт, ветеринария саласының мамандарына, оның ішінде ветеринариялық пункттердің мамандарына, қызметтiң осы түрлерiмен қалалық жағдайда айналысатын азаматтық қызметшілердің айлықақыларымен жоғарылатылған лауазымдық айлықақылар мен тарифтiк ставкалар белгіленсін.
7. Осы шешім 2015 жылдың 1 қантарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Жаңақорған ауданы
мәслихатының кезекті
ХХХVІІІ сессиясын төрағасы С.Ибрагимов
Жаңақорған ауданы
мәслихатының хатшысы А.Налибаев
Жаңқорған ауданы мәслихатының
2014 жылғы 25 желтоқсандағы кезекті
ХХХVІІІ сессиясының № 254 шешіміне
1-қосымша
2015 жылға арналған аудандық бюджет

123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
128
002
Организация в экстренных случаях доставки тяжелобольных людей до ближайшей организации здравоохранения, оказывающей врачебную помощь
128
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
446100
1
Социальное обеспечение
11498
464
Отдел образования района (города областного значения)
11498
030
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
11498
2
Социальная помощь
371159
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
41235
003
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
41235
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
329924
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
33423
005
Государственная адресная социальная помощь
2122
006
Оказание жилищной помощи
16862
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
73470
009
Социальная поддержка граждан, награжденных от 26 июля 1999 года орденами "Отан", "Даңқ", удостоенных высокого звания "Халық ҚаҺарманы", почетных званий республики
87
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
3519
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
11672
016
Государственные пособия на детей до 18 лет
146381
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
36996
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
5392
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
63443
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
20711
026
Обеспечение занятости населения на местном уровне
20711
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
41441
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
38311
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
2106
050
Реализация Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов
1025
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)

123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
128
002
Шұғыл жағдайларда сырқаты ауыр адамдарды дәрігерлік көмек көрсететін ең жақын денсаулық сақтау ұйымына дейін жеткізуді ұйымдастыру
128
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
446100
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
11498
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
11498
030
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
11498
2
Әлеуметтiк көмек
371159
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
41235
003
Мұқтаж азаматтарға үйінде әлеуметтік көмек көрсету
41235
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
329924
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
33423
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
2122
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
16862
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
73470
009
1999 жылдың 26 шілдесінде "Отан", "Даңқ" ордендерімен марапатталған, "Халық Қаһарманы" атағын және республиканың құрметті атақтарын алған азаматтарды әлеуметтік қолдау
87
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
3519
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
11672
016
18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар
146381
017
Мүгедектерді оңалту жеке бағдарламасына сәйкес, мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен және ымдау тілі мамандарының қызмет көрсетуін, жеке көмекшілермен қамтамасыз ету
36996
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
5392
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
63443
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
20711
026
Жергілікті деңгейде халықты жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету
20711
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
41441
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
38311
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
2106
050
Мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі іс-шаралар жоспарын іске асыру
1025
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі

Сноска. Приложение 4 – в редакции решения Жанакорганского районного маслихата Кызылординской области от 24.11.2015 № 331 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования и распространяется на отношения возникшие с 01.01.2015).
п/п
Наименование поселков, сельских округов
Услуги по обеспечению деятельности акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
Капитальные расходы государственного органа
Организация в экстренных случаях доставки тяжелобольных людей до ближайшей организации здравоохранения, оказывающей врачебную помощь
Благоустройство и озеленение населенных пунктов
Обеспечение санитарии населенных пунктов
Освещение улиц населенных пунктов
Организация сохранения государственного жилищного фонда города районного значения, поселка, села, сельского округа
Реализация мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы "Развитие регионов"
Ремонт и благоустройство объектов в рамках развития городов и сельских населенных пунктов по Дорожной карте занятости 2020
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог улиц населенных пунктов
Обеспечение деятельности организаций дошкольного воспитания и обучения
Реализация государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
Обеспечение занятости населения на местном уровне
Поддержка культурно-досуговой работы на местном уровне
Реализация физкультурно-оздоровительных и спортивных мероприятий на местном уровне
Организация бесплатного подвоза учащихся до школы и обратно в сельской местности
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
Всего
1
поселок Жанакорган

Ескерту. 4-қосымша жаңа редакцияда - Қызылорда облысы Жаңақорған аудандық мәслихатының 24.11.2015 № 331 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі және 01.01.2015 бастап пайда болған қатынастарға таралады).
р/с
Кент, ауылдық округтердің атауы
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
Шұғыл жағдайларда сырқаты ауыр адамдарды дәрігерлік көмек көрсететін ең жақын денсаулық сақтау ұйымына дейін жеткізуді ұйымдастыру
Елді мекендерді абаттандыру мен көгалдандыру
Елді мекендердің санитариясын қамтамасыз ету
Елді мекендердегі көшелерді жарықтандыру
Аудандық маңызы бар қаланың, кенттің, ауылдың, ауылдық округтің мемлекеттік тұрғын үй қорының сақталуын ұйымдастыру
"Өңірлерді дамыту" Бағдарламасы шеңберінде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыру
Жұмыспен қамту 2020 жол картасы бойынша қалаларды және ауылдық елді мекендерді дамыту шеңберінде объектілерді жөндеу және абаттандыру
Елді-мекендер көшелеріндегі автомобиль жолдарын күрделі және орташа жөндеу
Мектепке дейінгі тәрбие мен оқыту ұйымдарының қызметін қамтамасыз ету
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
Жергілікті деңгейде халықты жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету
Жергілікті деңгейде мәдени-демалыс жұмыстарын қолдау
Жергілікті деңгейде дене шынықтыру – сауықтыру және спорттық іс-шараларды іске асыру
Ауылдық жерлерде балаларды мектепке дейін тегін алып баруды және кері алып келуді ұйымдастыру
Мұқтаж азаматтарға үйінде әлеуметтік көмек көрсету
Барлығы
1
Жаңақорған кенті

682705
2046
25156
207688
5000
5086
43780
2577910
Расшифровка аббревиатуры:
с/о – сельский округ
Приложение 5
к решению очередной ХХХVІІІ сессии
Жанакорганского районного маслихата
от 25 декабря 2014 года № 254
Перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местных бюджетов на 2015 год
Наименование
Образование
Общеобразовательное обучение
Здравоохранение
Организация в экстренных случаях доставки тяжелобольных людей до ближайшей организации здравоохранения, оказывающей врачебную помощь
Приложение 6
к решению очередной ХХХVІІІ сессии
Жанакорганского районного маслихата
от 25 декабря 2014 года № 254
Перечень бюджетных программ развития и формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц районного бюджета на 2015 год
Сноска. Приложение 6 – в редакции решения Жанакорганского районного маслихата Кызылординской области от 24.11.2015 № 331 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования и распространяется на отношения возникшие с 01.01.2015).
Функциональная группа
Функциональная подгруппа
Сумма,
Администратор бюджетных программ
тысяч
Программа
тенге
Наименование

682705
2046
25156
207688
5000
5086
43780
2577910
Аббревиатураның толық жазылуы:
а/о – ауылдық округі
Жаңқорған ауданы мәслихатының
2014 жылғы 25 желтоқсандағы кезекті
ХХХVІІІ сессиясының № 254 шешіміне
5-қосымша
2015 жылға арналған жергілікті бюджеттердің атқарылуы процесінде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі
Атауы
Бiлiм беру
Жалпы білім беру
Денсаулық сақтау
Шұғыл жағдайларда сырқаты ауыр адамдарды дәрігерлік көмек көрсететін ең жақын денсаулық сақтау ұйымына дейін жеткізуді ұйымдастыру
Жаңқорған ауданы мәслихатының
2014 жылғы 25 желтоқсандағы кезекті
ХХХVІІІ сессиясының № 254 шешіміне
6-қосымша
2015 жылға арналған аудандық бюджеттің бюджеттік даму бағдарламасының және заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыру немесе ұлғайту тізбесі
Ескерту. 6-қосымша жаңа редакцияда - Қызылорда облысы Жаңақорған аудандық мәслихатының 24.11.2015 № 331 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі және 01.01.2015 бастап пайда болған қатынастарға таралады).
Функционалдық топ
Кiшi функция
Сомасы,
Бюджеттiк бағдарламалардың әкiмшiсi
мың
Бағдарлама
теңге
1
2
3
4
Атауы
8