О районном бюджете на 2015-2017 годы
Решение Сырдарьинского районного маслихата Кызылординской области от 26 декабря 2014 года № 265. Зарегистрировано Департаментом юстиции Кызылординской области 08 января 2015 года № 4831. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии с Кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года "Бюджетный кодекс Республики Казахстан" и подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Сырдарьинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2015-2017 годы согласно приложениям 1, 2 и 3, в том числе на 2015 год в следующих объемах:
1) доходы – 6109658 тысяч тенге, в том числе:
по налоговым поступлениям – 3844572 тысяч тенге;
по неналоговым поступлениям – 19663 тысяч тенге;
по поступлениям от продажи основного капитала – 3049 тысяч тенге;
по поступлениям трансфертов – 2242374 тысяч тенге;
2) затраты – 7488751 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование –85540,4 тысяч тенге;
бюджетные кредиты – 118920 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов –33379,6 тысяч тенге;
4) сальдо от операций с финансовыми активами –71536 тысяч тенге;
приобретение финансовых активов – 71536 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит бюджета – - 1536169,4 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита бюджета –1537031 тысяч тенге;
поступление займов -118920 тысяч тенге;
погашение займов – 33379,6 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 1450629 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями Сырдарьинского районного маслихата Кызылординской области от 04.02.2015 № 281; от 27.03.2015 № 294; от 18.05.2015 № 307; от 28.07.2015 № 321; от 25.09.2015 № 330; от 26.11.2016 № 340 (вводится в действие со дня первого официального опубликования и распространяется на отношения, возникшие с 01.01.2015).
2. Определить нормативы распределения доходов в областной бюджет:
индивидуальный подоходный налог -100 процентов;
социальный налог- 100 процентов.
3. Учесть объем субвенций передаваемых из областного бюджета на 2015 год 1148985 тысяч тенге.
4. Установить размер единовременной социальной помощи на приобретение топлива специалистам государственных организаций социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии проживающим и работающим в сельских населенных пунктах в соответствии с законодательством Республики Казахстан 4 (четыре) месячных расчетных показателей.
5. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2015 год в сумме 20000 тысяч тенге.

2015-2017 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Қызылорда облысы Сырдария аудандық мәслихатының 2014 жылғы 26 желтоқсандағы № 265 шешiмi. Қызылорда облысының Әдiлет департаментiнде 2015 жылғы 08 қаңтарда № 4831 болып тiркелдi. Қолданылу мерзімінің аяқталуына байланысты тоқтатылды
"Қазақстан Республикасының Бюджет кодексi" Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Кодексiне және "Қазақстан Республикасындағы жергiлiктi мемлекеттiк басқару және өзiн-өзi басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) -тармақшасына сәйкес Сырдария аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. "2015-2017 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2 және 3 - қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2015 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 6109658 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 3844572 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 19663 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 3049 мың теңге;
трансферттер түсімдері бойынша – 2242374 мың теңге;
2) шығындар –7488751 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 85540,4 мың теңге;
бюджеттік кредиттер - 118920 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 33379,6 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо –71536 мың теңге;
қаржы активтерін сатып алу –71536 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы – - 1536169,4 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру – 1537031 мың теңге;
қарыздар түсімі - 118920 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 33379,6 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 1450629 мың теңге.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерістер енгізілді - Қызылорда облысы Сырдария аудандық мәслихатының 04.02.2015 № 281; 27.03.2015 № 294; 18.05.2015 № 307; 28.07.2015 № 321; 25.09.2015 № 330; 26.11.2015 № 340 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі және 01.01.2015 бастап пайда болған қатынастарға таралады) шешімдерімен.
2. Облыстық бюджетке кірістерді бөлу нормативтері белгіленсін:
жеке табыс салығы- 100 пайыз;
әлеуметтік салық – 100 пайыз.
3. Облыстық бюджеттен 2015 жылға берілетін субвенцияның көлемі 1148985 мың теңге болып ескерілсін.
4. Ауылдық елдi мекендерде тұратын және жұмыс істейтiн мемлекеттiк әлеуметтiк қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт және ветеринария ұйымдарының мамандарына отын сатып алу үшiн Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес біржолғы әлеуметтік көмек 4 (төрт) айлық есептік көрсеткіш көлемінде белгіленсін.
5. Ауданның жергілікті атқарушы органның 2015 жылға арналған резерві 20000 мың теңге сомасында бекітілсін.

6. Утвердить перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местного бюджета на 2015 год согласно приложению 4.
7. Утвердить перечень бюджетных программ аппаратов акимов поселка и сельских округов согласно приложению 5.
8. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2015 года.
Председатель
очередной ХХХVІІ сессии
районного маслихата О.Сейтмуратов
Секретарь
районного маслихата Б.Маншарипов
приложение 1
к решению очередной ХXХVІІ сессии
Сырдарьинского районного маслихата
от 26 декабря 2014 года № 265
Районный бюджет на 2015 год
Сноска. Приложение 1 – в редакции решения Сырдарьинского районного маслихата Кызылординской области от 26.11.2016 № 340 (вводится в действие со дня первого официального опубликования и распространяется на отношения, возникшие с 01.01.2015).
Категория
Сумма, тысяч
тенге
Класс
Подкласс
Наименование

6. 2015 жылға арналған жергiлiктi бюджеттердi атқару процесiнде секвестрлеуге жатпайтын жергiлiктi бюджеттiк бағдарламалардың тізбесі 4-қосымшаға сәйкес бекітілсiн.
7. Кент және ауылдық округі әкімінің аппараттарының бюджеттік бағдарламаларының тізбесі 5-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
8. Осы шешім 2015 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихаттың кезекті
ХХХVІІ сессиясының төрағасы О.Сейтмұратов
Аудандық мәслихаттың
хатшысы Б.Маншарипов
Сырдария аудандық мәслихаттың
2014 жылғы 26 желтоқсандағы
кезекті XXXVII сессиясының № 265 шешіміне
1 – қосымша
2015 жылға арналған аудандық бюджет
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Қызылорда облысы Сырдария аудандық мәслихатының 26.11.2015 № 340 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі және 01.01.2015 бастап пайда болған қатынастарға таралады).
Санаты
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Ішкі сыныбы
Атауы

5. Дефицит бюджета (профицит)
0
6.Финансирование дефицита бюджета (использование профицита)
0
7
Поступления займов
0
01
Внутренние государственные займы
0
2
Договоры займа
16
Погашение займов
0
452
Отдел финансов района (города областного значения)
0
008
Погашение долга местного исполнительного органа перед вышестоящим бюджетом
8
Используемые остатки бюджетных средств
0
01
Остатки бюджетных средств
0
1
Свободные остатки бюджетных средств
приложение 4
к решению очередной XXXVII сессии
Сырдарьинского районного маслихата
от 26 декабря 2014 года №265
Перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местного бюджета на 2015 год
Наименование
Образование
Общеобразовательное обучение
приложение 5
к решению очередной XXXVII сессии
Сырдарьинского районного маслихата
от 26 декабря 2014 года № 265
Перечень бюджетных программ аппаратов акимов поселка и сельских округов
Сноска. Приложение 5 – в редакции решения Сырдарьинского районного маслихата Кызылординской области от 26.11.2016 № 340 (вводится в действие со дня первого официального опубликования и распространяется на отношения, возникшие с 01.01.2015).
Услуги по обеспечению деятельности акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа 001
Капитальные расходы государственного органа 022
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций 032
Обеспечение деятельности организаций дошкольного воспитания и обучения 004
Реализация государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования 041
Организация бесплатного подвоза учащихся до школы и обратно в сельской местности 005
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому 003
Обеспечение занятости населения на местном уровне 026
Ремонт и благоустройство объектов в рамках развития городов и сельских населенных пунктов по Дорожной карте занятости 2020 027
Освещение улиц населенных пунктов 008
Обеспечение санитарии населенных пунктов 009
Благоустройство и озеленение населенных пунктов 011
Поддержка культурно-досуговой работы на местном уровне 006
Реализация физкультурно-оздоровительных и спортивных мероприятий на местном уровне 028
Реализация мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы "Развитие регионов" 040
ВСЕГО
Аппарат акима поселка Теренозек

5. Бюджет тапшылығы (профициті)
0
6. Бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану)
0
7
Қарыздар түсімі
0
01
Мемлекеттік ішкі қарыздар
0
2
Қарыздар алу келісім - шарттары
16
Қарыздарды өтеу
0
452
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) қаржы бөлімі
0
452
008
Жергілікті атқарушы органның жоғары тұрған бюджет алдындағы борышын өтеу
08
Бюджет қаражаттарының пайдаланылатын қалдықтары
0
1
Бюджет қаражаты қалдықтары
0
1
Бюджет қаражатының бос қалдықтары
Сырдария аудандық мәслихаттың
2014 жылғы 26 желтоқсандағы
кезекті XXXVII сессиясының № 265 шешіміне
4 – қосымша
2015 жылға арналған жергілікті бюджеттердің атқарылуы процесінде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі
Атауы
Білім беру
Жалпы білім беру
Сырдария аудандық мәслихаттың
2014 жылғы 26 желтоқсандағы
кезекті XXXVII сессиясының № 265 шешіміне
5 – қосымша
Кент және ауылдық округі әкімінің аппараттарының бюджеттік бағдарламаларының тізбесі
Ескерту. 5-қосымша жаңа редакцияда - Қызылорда облысы Сырдария аудандық мәслихатының 26.11.2015 № 340 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі және 01.01.2015 бастап пайда болған қатынастарға таралады).
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер 001
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары 022
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары 032
Мектепке дейінгі тәрбие мен оқыту ұйымдарының қызметін қамтамасыз ету 004
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға 041
Ауылдық жерлерде балаларды мектепке дейін тегін алып баруды және кері алып келуді ұйымдастыру 005
Мұқтаж азаматтарға үйінде әлеуметтік көмек көрсету 003
Жергілікті деңгейде халықты жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету 026
Жұмыспен қамту 2020 жол картасы бойынша қалаларды және ауылдық елді мекендерді дамыту шеңберінде объектілерді жөндеу және абаттандыру 027
Елді мекендердегі көшелерді жарықтандыру 008
Елді мекендердің санитариясын қамтамасыз ету 009
Елді мекендерді абаттандыру мен көгалдандыру 011
Жергілікті деңгейде мәдени-демалыс жұмыстарын қолдау 006
Жергілікті деңгейде дене шынықтыру – сауықтыру және спорттық іс-шараларды іске асыру 028
"Өңірлерді дамыту" бағдарламасы шеңберінде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыру 040
БАРЛЫҒЫ
Тереңөзек кенті әкімінің аппараты