Об утверждении регламентов государственных услуг в сфере земельных отношений
Постановление акимата Мангистауской области от 10 октября 2014 года № 255. Зарегистрировано Департаментом юстиции Мангистауской области 21 ноября 2014 года № 2525. Утратило силу - постановлением акимата Мангистауской области от 15 декабря 2015 года № 396
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Мангистауской области от 15.12.2015 № 396(вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с пунктом 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года «О государственных услугах» акимат области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые:
1) регламент государственной услуги «Выдача разрешения на использование земельного участка для изыскательских работ»;
2) регламент государственной услуги «Утверждение землеустроительных проектов по формированию земельных участков»;
3) регламент государственной услуги «Выдача решения на изменение целевого назначения земельного участка»;
4) регламент государственной услуги «Утверждение кадастровой (оценочной) стоимости конкретных земельных участков, продаваемых в частную собственность государством»;
5) регламент государственной услуги «Выдача разрешений на перевод орошаемой пашни в неорошаемые виды угодий».
2. Государственному учреждению «Управление земельных отношений Мангистауской области» (Дузмагамбетов Е.Д.) обеспечить официальное опубликование данного постановления в информационно-правовой системе «Әділет» и в средствах массовой информации, размещение на интернет-ресурсе акимата Мангистауской области.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима области Чужегулова А.А.
4. Настоящее постановление вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким области                            А. Айдарбаев
«СОГЛАСОВАНО»
руководитель государственного
учреждения «Управление земельных
отношений Мангистауской области»
Дузмагамбетов Е.Д.
10 октябрь 2014 г.
Утвержден
постановлением акимата
Мангистауской области
от 10 октября 2014 года № 255
Регламент государственной услуги
«Выдача разрешения на использование земельного участка для изыскательских работ» 1. Общие положения
1. Государственная услуга «Выдача разрешения на использование земельного участка для изыскательских работ» (далее – государственная услуга) оказывается местными исполнительными органами области, районов и города областного значения (далее – услугодатель).
Прием документов и выдача результатов государственной услуги осуществляются через:
услугодателя посредством канцелярии или веб-портала «Е-лицензирование» www.elicense.kz (далее – портал);
филиалы республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения «Центр обслуживания населения» Агентства Республики Казахстан по связи и информации (далее – ЦОН);
веб-портал «электронного правительства» www.egov.kz (далее – ПЭП).

Жер қатынастары саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер регламенттерін бекіту туралы.
Маңғыстау облысы әкімдігінің 2014 жылғы 10 қазандағы № 255 қаулысы. Маңғыстау облысы Әділет департаментінде 2014 жылғы 21 қарашада № 2525 болып тіркелді. Күші жойылды - Маңғыстау облысы әкімдігінің 2015 жылғы 15 желтоқсандағы № 396 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды – Маңғыстау облысы әкімдігінің 15.12.2015 № 396 қаулысымен (жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
«Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы» 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабының 3-тармағына сәйкес облыс әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған:
1) «Іздестіру жұмыстарын жүргізу үшін жер учаскелерін пайдалануға рұқсат беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
2) «Жер учаскелерін қалыптастыру жөніндегі жерге орналастыру жобаларын бекiту» мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
3) «Жер учаскелерінің нысаналы мақсатын өзгертуге шешім беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
4) «Мемлекет жеке меншікке сататын нақты жер учаскелерінің кадастрлық (бағалау) құнын бекіту» мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
5) «Суармалы егістікті суарылмайтын алқап түрлеріне ауыстыруға рұқсат беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті бекітілсін.
2. «Маңғыстау облысының жер қатынастары басқармасы» мемлекеттік мекемесі (Е.Д. Дүзмағамбетов) осы қаулының «Әділет» ақпараттық-құқықтық жүйесі мен бұқаралық ақпарат құралдарында ресми жариялануын, Маңғыстау облысы әкімдігінің интернет-ресурсында орналасуын қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің орынбасары Ә.А. Шөжеғұловқа жүктелсін.
4. Осы қаулы әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күшіне енеді және ол алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімі                             А. Айдарбаев
«КЕЛІСІЛДІ»
«Маңғыстау облысының
жер қатынастары басқармасы»
мемлекеттік мекемесінің басшысы
Е.Д. Дүзмағамбетов
10 қазан 2014 ж.
Маңғыстау облысы әкімдігінің
2014 жылғы 10 қазан
№ 255 қаулысымен бекітілген
«Іздестіру жұмыстарын жүргізу үшін жер учаскелерін пайдалануға рұқсат беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті 1. Жалпы ережелер
1. «Іздестіру жұмыстарын жүргізу үшін жер учаскелерін пайдалануға рұқсат беру» мемлекеттік көрсетілетін қызметін (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) облыстың, аудандар мен қалалардың жергілікті атқарушы органдары (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Құжаттарды қабылдау және мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижелерін беру:
көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі немесе www.elicense.kz «Е-лицензиялау» веб-порталы (бұдан әрі – портал);
Қазақстан Республикасы Байланыс және ақпарат агенттігінің «Халыққа қызмет көрсету орталығы» шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнының филиалдары (бұдан әрі – ХҚО);
www.egov.kz «электрондық үкімет» веб-порталы (бұдан әрі – ЭҮП) арқылы жүзеге асырылады.

2. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
3. Результатом оказания государственной услуги является распоряжение о выдаче разрешения на использование земельного участка для изыскательских работ (далее – разрешение).
4. Государственная услуга оказывается бесплатно физическим и юридическим лицам (далее – услугополучатель).
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
5. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является:
при обращении к услугодателю или в ЦОН заявление согласно приложению 1 к стандарту государственной услуги «Выдача разрешения на использование земельного участка для изыскательских работ», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 16 апреля 2014 года № 358 (далее – Стандарт);
запрос через портал в форме электронного документа, удостоверенный электронно-цифровой подписью (далее – ЭЦП) услугополучателя.
6. Содержание каждой процедуры (действия), входящий в состав процесса оказания государственной услуги:
1) услугополучатель представляет документы, указанные в пункте 9 Стандарта в течение 15 минут;
2) специалист канцелярии услугодателя принимает, регистрирует поступившие документы и передает руководителю услугодателя в течение 15 минут;
3) руководитель услугодателя ознакамливается с содержанием документа, накладывает резолюцию и передает документы сотруднику канцелярии уполномоченного органа по земельным отношениям в течение 1 (одного) рабочего дня;
4) сотрудник канцелярии уполномоченного органа по земельным отношениям регистрирует документы и передает руководителю уполномоченного органа по земельным отношениям в течение 15 минут;
5) руководитель уполномоченного органа по земельным отношениям рассматривает документы и передает ответственному исполнителю на исполнение в течение 15 минут;
6) ответственный исполнитель рассматривает документы, готовит проект разрешения и направляет руководителю услугодателя в течение 5 (пяти) рабочих дней;
7) руководитель услугодателя подписывает разрешение и передает специалисту канцелярии услугодателя в течение 3 (трех) рабочих дней;
8) специалист канцелярии услугодателя регистрирует и направляет копию разрешения услугополучателю в течение 1 (одного) рабочего дня.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги

2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
3. Мемлекеттiк қызметті көрсету нәтижесі болып іздестіру жұмыстарын жүргізу үшін жер учаскелерін пайдалануға рұқсат беру туралы өкім (бұдан әрі – рұқсат беру) табылады.
4. Мемлекеттік қызмет жеке және заңды тұлғаларға (бұдан
әрі – көрсетілетін қызметті алушы) тегiн көрсетіледі.
2. Мемлекеттiк қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушiнiң құрылымдық бөлiмшелерiнiң (қызметкерлерiнiң) iс-қимыл тәртiбiн сипаттау
5. Мемлекеттiк қызмет көрсету жөніндегі рәсімді (iс-қимылды) бастау үшін негіз:
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 16 сәуірдегі № 358 қаулысымен бектілген «Іздестіру жұмыстарын жүргізу үшін жер учаскелерін пайдалануға рұқсат беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі – Стандарт) 1-қосымшасына сәйкес көрсетілетін қызметті берушіге немесе ХҚО өтінішпен жүгінуі;
портал арқылы көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған (бұдан әрі – ЭЦҚ), электрондық құжат түріндегі сұранысы болып табылады.
6. Мемлекеттiк көрсетілетін қызмет процесінің құрамына кiретiн әрбiр рәсiмнiң (iс-қимылдың) мазмұны:
1) көрсетілетін қызметті алушы Стандарттың 9-тармағында көрсетілген құжаттарды 15 минут ішінде ұсынады;
2) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе маманы түскен құжаттарды қабылдайды, тіркейді және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына 15 минут ішінде береді;
3) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы құжаттардың мазмұнымен танысады, бұрыштама қояды және жер қатынастары жөніндегі уәкілетті органның кеңсе қызметкеріне 1 (бір) жұмыс күні ішінде құжаттарды береді;
4) жер қатынастары жөніндегі уәкілетті органның кеңсе қызметкері құжаттарды тіркейді және жер қатынастары жөніндегі уәкілетті органның басшысына 15 минут ішінде береді;
5) жер қатынастары жөніндегі уәкілетті органның басшысы құжаттарды қарайды және жауапты орындаушыға орындауға 15 минут ішінде береді;
6) жауапты орындаушы құжаттарды қарайды, рұқсат беру жобасын дайындайды және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына 5 (бес) жұмыс күні ішінде жолдайды;
7) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы 3 (үш) жұмыс күні ішінде рұқсат беруге қол қояды және көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе маманына береді;
8) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе маманы рұқсат беруді тіркейді және көшірмесін көрсетілетін қызметті алушыға 1 (бір) жұмыс күні ішінде жолдайды.
3. Мемлекеттiк қызмет көрсету процесiнде көрсетiлетiн қызметті берушiнiң құрылымдық бөлiмшелерiнiң (қызметкерлерiнiң) өзара iс-қимыл тәртiбiн сипаттау

7. Перечень структурных подразделений, (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
специалист канцелярии услугодателя;
руководитель услугодателя;
сотрудник канцелярии уполномоченного органа по земельным отношениям;
руководитель уполномоченного органа по земельным отношениям;
ответственный исполнитель.
8. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры (действия) сопровождается блок схемой согласно приложению 1 к настоящему регламенту государственной услуги «Выдача разрешения на использование земельного участка для изыскательских работ» (далее – Регламент).
4. Описание порядка взаимодействия с центром обслуживания населения и (или) иными услугодателями, а также порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги
9. Описание порядка обращения в ЦОН и (или) к иным услугодателям с указанием длительности каждой процедуры:
1) услугополучатель представляет документы, указанные в пункте 9 Стандарта в течение 15 минут;
2) инспектор ЦОН принимает поступившие документы, выдает расписку услугополучателю о приеме соответствующих документов и передает документы через курьера ЦОН специалисту канцелярии услугодателя в течение 1 (одного) дня;
3) специалист канцелярии услугодателя принимает, регистрирует поступившие документы и передает руководителю услугодателя в течение 15 минут;
4) руководитель услугодателя ознакамливается с содержанием документа, накладывает резолюцию и передает документы сотруднику канцелярии уполномоченного органа по земельным отношениям в течение 1 (одного) рабочего дня;
5) сотрудник канцелярии уполномоченного органа по земельным отношениям регистрирует документы и передает руководителю уполномоченного органа по земельным отношениям в течение 15 минут;
6) руководитель уполномоченного органа по земельным отношениям рассматривает документ и передает ответственному исполнителю на исполнение в течение 15 минут;
7) ответственный исполнитель рассматривает документы, готовит проект разрешения и направляет руководителю услугодателя в течение 5 (пяти) рабочих дней;
8) руководитель услугодателя подписывает разрешение и передает специалисту канцелярии услугодателя в течение 3 (трех) рабочих дней;
9) специалист канцелярии услугодателя регистрирует и направляет копию разрешения через курьера ЦОН инспектору ЦОН в течение 1 (одного) рабочего дня;

7. Мемлекеттiк көрсетілетін қызмет процесіне қатысатын қызмет берушiлердiң құрылымдық бөлiмшелерінің (қызметкерлерінің) тiзбесі:
көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе маманы;
көрсетілетін қызметті берушінің басшысы;
жер қатынастары жөніндегі уәкілетті органның кеңсе қызметкері;
жер қатынастары жөніндегі уәкілетті органның басшысы;
жауапты орындаушы.
8. Әрбiр рәсiмнiң (iс-қимылдың) ұзақтығын көрсете отырып, құрылымдық бөлiмшелердің (қызметкерлердің) арасындағы рәсiмдердiң (iс-қимылдардың) реттiлiгiн сипаттау осы «Іздестіру жұмыстарын жүргізу үшін жер учаскелерін пайдалануға рұқсат беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентінің (бұдан әрі – Регламент) 1-қосымшасына сәйкес блок-схемамен сүйемелденедi.
4. Халыққа қызмет көрсету орталығымен және (немесе) өзге де көрсетiлетiн қызметтi берушiлермен өзара iс-қимыл тәртiбiн, сондай-ақ мемлекеттiк қызмет көрсету процесiнде ақпараттық жүйелердi пайдалану тәртiбiн сипаттау
9. Әрбір рәсімнің ұзақтығын көрсете отырып, ХҚО-на және (немесе) өзге де көрсетілетін қызметті берушілерге жүгiну тәртiбiн сипаттау:
1) көрсетілетін қызметті алушы Стандарттың 9-тармағында көрсетілген құжаттарды 15 минут ішінде ұсынады;
2) ХҚО инспекторы түскен құжаттарды қабылдайды, көрсетілетін қызметті алушыға тиісті құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат береді және ХҚО курьері арқылы құжаттарды көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе маманына 1 (бір) күн ішінде береді;
3) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе маманы түскен құжаттарды қабылдайды, тіркейді және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына 15 минут ішінде береді;
4) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы құжаттардың мазмұнымен танысады, бұрыштама қояды және жер қатынастары жөніндегі уәкілетті органның кеңсе қызметкеріне 1 (бір) жұмыс күні ішінде құжаттарды береді;
5) жер қатынастары жөніндегі уәкілетті органның кеңсе қызметкері құжаттарды тіркейді және жер қатынастары жөніндегі уәкілетті органның басшысына 15 минут ішінде береді;
6) жер қатынастары жөніндегі уәкілетті органның басшысы құжаттарды қарайды және жауапты орындаушыға 15 минут ішінде орындауға береді;
7) жауапты орындаушы құжаттарды қарайды, рұқсат беру жобасын дайындайды және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына 5 (бес) жұмыс күні ішінде жолдайды;
8) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы 3 (үш) жұмыс күні ішінде рұқсат беруге қол қояды және көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе маманына береді;
9) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе маманы 1 (бір) жұмыс күні ішінде рұқсат беруді тіркейді және көшірмесін ХҚО курьері арқылы ХҚО инспекторына жолдайды;

10) инспектор ЦОН выдает услугополучателю копию разрешения в тот же день.
10. Услугополучатель для получения результата государственной услуги обращается в ЦОН в день выдачи, указанной в запросе (максимально допустимое время ожидания в очереди в течение 15 минут).
Подробное описание обращения в ЦОН с указанием длительности каждой процедуры (действия) сопровождается блок-схемой согласно приложению 2 к настоящему Регламенту.
11. Описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) при оказании государственной услуги через портал.
1) процесс 1 – ввод сотрудником услугодателя логина и пароля в информационной системе автоматизированного рабочего места государственной базе данных (далее – ИС АРМ ГБД) «Е-лицензирование» для оказания государственной услуги;
2) условие 1 – проверка в ИС АРМ ГБД «Е-лицензирование» подлинности данных о зарегистрированном сотруднике услугодателя через логин и пароль;
3) процесс 2 – формирование ИС АРМ ГБД «Е-лицензирование» сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных сотрудника услугодателя;
4) процесс 3 – выбор сотрудником услугодателя услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и ввод сотрудником услугодателя данных услугополучателя;
5) процесс 4 – направление запроса через шлюз электронного правительства (далее – ШЭП) в государственную базу данных юридических лиц/ в государственную базу данных физических лиц (далее – ГБД ЮЛ/ГБД ФЛ) о данных услугополучателя;
6) условие 2 – проверка наличия данных услугополучателя в ГБД ЮЛ/ГБД ФЛ;
7) процесс 5 – формирование сообщения о невозможности получения данных в связи с отсутствием данных услугополучателя в ГБД ЮЛ/ГБД ФЛ;
8) процесс 6 – заполнение формы запроса в части отметки о наличии документов в бумажной форме и сканирование сотрудником услугодателя необходимых документов, предоставленных услугополучателем, и прикрепление их к форме запроса;
9) процесс 7 – регистрация запроса и обработка услуги в ИС АРМ ГБД «Е-лицензирование»;
10) условие 3 – проверка услугодателем соответствия услугополучателя квалификационным требованиям и основаниям для выдачи лицензии;
11) процесс 8 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя в ИС АРМ ГБД «Е-лицензирование»;

10) ХҚО инспекторы рұқсат берудің көшірмесін көрсетілетін қызметті алушыға сол күні береді.
10. Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызмет нәтижесін алу үшін ХҚО-на сұраныста көрсетілген беру күнінде жүгінеді (кезек күтудің рұқсат берілген уақытының ең ұзақтығы 15 минут ішінде).
Әрбiр рәсiмнің (iс-қимылдың) ұзақтығын көрсете отырып, ХҚО-на жүгінудің толық сипаттамасы осы Регламенттің 2-қосымшасына сәйкес блок-схемамен сүйемелденеді.
11. Портал арқылы мемлекеттік қызметті көрсету кезіндегі жүгінудің тәртібін және рәсімнің (iс-қимылдың) реттілігін сипаттау.
1) 1-үдеріс – көрсетілетін қызметті беруші қызметкерінің мемлекеттік қызметті көрсету үшін «Е-лицензиялау» мемлекеттік дерекқор базасының ақпараттық жүйедегі автоматтандырылған жұмыс орнына (бұдан әрі – МДБ АЖ АЖО) логин мен пароль енгізуі;
2) 1-шарт – көрсетілетін қызметті берушінің тіркелген қызметкері туралы деректердің түпнұсқалығын «Е-лицензиялау» МДБ АЖ АЖО-да логин мен пароль арқылы тексеру;
3) 2-үдеріс – көрсетілетін қызметті беруші қызметкерінің деректерінде бұзушылықтардың болуына байланысты авторлаудан бас тарту туралы хабарламаны «Е-лицензиялау» МДБ АЖ АЖО-да қалыптастыру;
4) 3-үдеріс – көрсетілетін қызметті беруші қызметкерінің осы Регламентте көрсетілген қызметті таңдауы, қызметті көрсетуге арналған сұрау салу нысанын экранға шығаруы және көрсетілетін қызметті беруші қызметкерінің көрсетілетін қызметті алушының деректерін енгізуі;
5) 4-үдеріс – электронды үкімет шлюзі арқылы (бұдан әрі – ЭҮШ) заңды тұлғалардың мемлекеттік дерекқор базасында/жеке тұлғалардың мемлекеттік дерекқор базасында (бұдан әрі – ЗТ МДБ/ЖТ МДБ) көрсетілетін қызметті алушының деректері туралы сұрауды жолдау;
6) 2-шарт – ЗТ МДБ/ЖТ МДБ-да көрсетілетін қызметті алушының деректерінің болуын тексеру;
7) 5-үдеріс – ЗТ МДБ/ЖТ МДБ-да көрсетілетін қызметті алушының деректерінің болмауына байланысты деректерді алу мүмкін болмағандығы туралы хабарламаны қалыптастыру;
8) 6-үдеріс – қағаз түріндегі құжаттардың болуы туралы белгі қойылған бөлігінде сұрау салу нысанын толтыруы және көрсетілетін қызметті беруші қызметкерінің көрсетілетін қызметті алушы ұсынған қажетті құжаттарды сканерлеуі және оларды сұрау салу нысанына қоса беруі;
9) 7-үдеріс – «Е-лицензиялау» МДБ АЖ АЖО-да сұранысты тіркеу және қызметті өңдеу;
10) 3-шарт – лицензияны беру үшін көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушының біліктілік талаптарына және негіздемелеріне сәйкестігін тексеру;
11) 8-үдеріс – «Е-лицензиялау» МДБ АЖ АЖО-да қөрсетілетін қызметті алушының деректерінде бұзушылықтар болуына байланысты сұратылатын қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;

12) процесс 9 – получение услугополучателем результата услуги (электронная лицензия) сформированной ИС АРМ ГБД «Е-лицензирование». Электронный документ формируется с использованием ЭЦП услугодателя.
Функциональные взаимодействия информационных систем, задействованных в оказании государственной услуги через портал приведены диаграммой согласно приложению 3 к настоящему Регламенту.
12. Описание порядка обращения через ПЭП функционального взаимодействия при оказании услуги:
1) услугополучатель осуществляет регистрацию на ПЭП с помощью ИИН/БИН и пароля (осуществляется для незарегистрированных получателей на ПЭП);
2) процесс 1 – ввод услугополучателем ИИН/БИН и пароля (процесс авторизации) на ПЭП для получения услуги;
3) условие 1 – проверка на ПЭП подлинности данных о зарегистрированном услугополучателе через ИИН/БИН и пароль;
4) процесс 2 – формирование ПЭП сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя;
5) процесс 3 – выбор услугополучателем услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение услугополучателем формы (ввод данных) с учетом ее структуры и форматных требований, прикрепление к форме запроса необходимых копий документов в электронном виде, указанные в пункте 9 Стандарта, а также выбор потребителем регистрационного свидетельства ЭЦП для удостоверения (подписания) запроса;
6) условие 2 – проверка на ПЭП срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств, а также соответствия идентификационных данных (между ИИН/БИН, указанным в запросе, и ИИН/БИН, указанным в регистрационном свидетельстве ЭЦП);
7) процесс 4 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с не подтверждением подлинности ЭЦП услугополучателя;
8) процесс 5 – удостоверение запроса для оказания электронной государственной услуги посредством ЭЦП услугополучателя и направление электронного документа (запроса) через ШЭП в автоматизированное рабочее место регионального шлюза электронного правительства (далее – АРМ РШЭП) для обработки ПЭП;
9) условие 3 – проверка (обработка) ПЭП соответствия приложенных услугополучателем документов, указанных в пункте 6 Стандарта и основанием для оказания услуги;
10) процесс 6 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с имеющимися нарушениями в документах услугополучателя;

12) 9-үдеріс – «Е-лицензиялау» МДБ АЖ АЖО-да қалыптастырылған қызмет нәтижесін (электрондық лицензияны) көрсетілетін қызметті алушының алуы.
Электрондық құжат көрсетілетін қызметті берушінің ЭЦҚ пайдалана отырып, қалыптастырылады.
Портал арқылы мемлекеттiк қызметті көрсетуде тартылған ақпараттық жүйелердiң функционалдық өзара iс-қимылы осы Регламенттің 3-қосымшасына сәйкес диаграммамен келтірілген.
12. ЭҮП арқылы қызмет көрсету кезінде функционалдық өзара iс-қимылдың жүгіну тәртібін сипаттау:
1) көрсетілетін қызметті алушы ЭҮП-да ЖСН/БСН және пароль көмегімен тіркеуді жүзеге асырады (ЭҮП-на тіркелмеген алушылар үшін жүзеге асырылады);
2) 1-үдеріс – көрсетілетін қызметті алушымен қызметті алу үшін ЭҮП-на ЖСН/БСН және паролін енгізу (авторлау үдерісі);
3) 1-шарт – ЖСН/БСН мен пароль арқылы тіркелген көрсетілетін қызметті алушы туралы деректердің дұрыстығын ЭҮП-да тексеру;
4) 2-үдеріс – көрсетілетін қызметті алушының деректерінде бар бұзушылықтарға байланысты авторлаудан бас тарту туралы хабарламаны ЭҮП-да қалыптастыру;
5) 3-үдеріс – көрсетілетін қызметті алушының осы регламентте көрсетілген қызметті таңдауы, қызметті көрсетуге арналған сұрау салу нысанын экранға шығару және оның құрылымы мен форматтық талаптарын ескере отырып, көрсетілетін қызметті алушының нысанды толтыруы (деректерді енгізуі), сұрау салу нысанына Стандарттың 9-тармағында көрсетілген қажетті электрондық түрдегі құжаттардың көшірмелерін қоса беруі, сондай-ақ сұрауды нақтылау (қол қою) үшін тұтынушының ЭЦҚ тіркеу куәлігін таңдауы;
6) 2-шарт – ЭЦҚ тіркеу куәлігінің қолданылу мерзімін және кері қайтарылған (жойылған) тіркеу куәліктерінің тізімінде болмауын, сондай-ақ сәйкестендіру деректерінің (сұрау салуда көрсетілген ЖСН/БСН және ЭЦҚ тіркеу куәлігінде көрсетілген ЖСН/БСН арасында) сәйкестігін ЭҮП-да тексеру;
7) 4-үдеріс – көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ түпнұсқалығының расталмауына байланысты сұратылатын қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
8) 5-үдеріс – көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ арқылы электронды мемлекеттік қызметті көрсету үшін сұранысын куәландыру және ЭҮШ арқылы аймақтық электронды үкімет шлюзінің автоматтандырылған жұмыс орнына (бұдан әрі – АЭҮШ АЖО) электронды құжаттарды (сұраныс) ЭҮП-да өңдеу үшін жолдайды;
9) 3-шарт – көрсетілетін қызмет негізі мен Стандарттың 9-тармағында көрсетілген көрсетілетін қызметті алушының қосымша жалғаған құжаттарына сәйкестігін ЭҮП-да тексеру (өңдеу);
10) 6-үдеріс – көрсетілетін қызметті алушының құжаттарында бар бұзушылықтарға байланысты сұратылатын қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;

11) процесс 7 – получение услугополучателем результата услуги (справка в форме электронного документа), сформированного ПЭП.
Электронный документ формируется с использованием ЭЦП уполномоченного сотрудника ПЭП.
Функциональные взаимодействия информационных систем, задействованных в оказании государственной услуги через ПЭП, приведены диаграммой согласно приложению 4 к настоящему Регламенту.
13. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги, а также описания порядка взаимодействия с иными услугодателями и (или) ЦОНом и порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению 5 к настоящему Регламенту. Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги размещается на интернет-ресурсе услугодателя.
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
«Выдача разрешения на использование земельного участка для изыскательских работ»
Блок-схема
описания последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры (действия)
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
«Выдача разрешения на использование
земельного участка для изыскательских работ»
Блок-схема
подробного описания обращения в ЦОН с указанием длительности каждой процедуры (действия)
Приложение 3
к регламенту государственной услуги
«Выдача разрешения на использование
земельного участка для изыскательских работ»
Диаграмма функционального взаимодействия информационных систем, задействованных в оказании государственной услуги через портал
Приложение 4
к регламенту государственной услуги
«Выдача разрешения на использование
земельного участка для изыскательских работ»
Диаграмма функционального взаимодействия информационных систем, задействованных в оказании государственной услуги через ПЭП
Условные обозначения:
Приложение 5
к регламенту государственной услуги
«Выдача разрешения на использование
земельного участка для изыскательских работ»
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги «Выдача разрешения на использование земельного участка для изыскательских работ»
Условные обозначения:
Утвержден
постановлением акимата
Мангистауской области
от 10 октября 2014 года № 255
Регламент государственной услуги
«Утверждение землеустроительных проектов по формированию земельных участков» 1. Общие положения

11) 7-үдеріс – көрсетілетін қызметті алушының ЭҮП қалыптастырылған қызмет нәтижесін (электронды құжат нысанындағы анықтама) алуы.
Электрондық құжат ЭҮП уәкілетті тұлғасының ЭЦҚ пайдалана отырып қалыптастырылады.
ЭҮП арқылы мемлекеттiк қызметті көрсетуде тартылған ақпараттық жүйелердiң функционалдық өзара iс-қимылы, осы Регламенттің 4-қосымшасына сәйкес диаграммамен келтірілген.
13. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігін, көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылдарының толық сипаттамасы, сонымен қатар өзге де көрсетілетін қызмет берушілермен және (немесе) ХҚО-мен өзара іс-қимыл тәртібі мен мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді қолдану тәртібінің сипаттамасы осы Регламенттің 5-қосымшасына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығында көрсетіледі. Мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы көрсетілетін қызметті берушінің интернет-ресурсында орналастырылады.
«Іздестіру жұмыстарын жүргізу үшін
жер учаскелерін пайдалануға рұқсат беру»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне
1-қосымша
Әрбiр рәсiмнiң (iс-қимылдың) ұзақтығын көрсете отырып, құрылымдық бөлiмшелердің (қызметкерлердің) арасындағы рәсiмдердiң (iс-қимылдардың) реттiлiгi сипаттамасының блок-схемасы
«Іздестіру жұмыстарын жүргізу үшін
жер учаскелерін пайдалануға рұқсат беру»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне
2-қосымша
Әрбiр рәсiмінің (iс-қимылдың) ұзақтығын көрсете отырып, ХҚО-на жүгінудің толық сипаттамасының блок-схемасы
«Іздестіру жұмыстарын жүргізу үшін
жер учаскелерін пайдалануға рұқсат беру»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне
3-қосымша
Портал арқылы мемлекеттiк қызметті көрсетуде тартылған ақпараттық жүйелердiң функционалдық өзара iс-қимылдың диаграммасы
«Іздестіру жұмыстарын жүргізу үшін
жер учаскелерін пайдалануға рұқсат беру»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне
4-қосымша
ЭҮП арқылы мемлекеттiк қызметті көрсетуде тартылған ақпараттық жүйелердiң функционалдық өзара iс-қимылдың диаграммасы
Шартты белгілер:
«Іздестіру жұмыстарын жүргізу үшін
жер учаскелерін пайдалануға рұқсат беру»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне
5-қосымша
«Іздестіру жұмыстарын жүргізу үшін жер учаскелерін пайдалануға рұқсат беру» мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы
Маңғыстау облысы әкімдігінің
2014 жылғы 10 қазан
№ 255 қаулысымен бекітілген
«Жер учаскелерін қалыптастыру жөніндегі жерге орналастыру жобаларын бекiту» мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті 1. Жалпы ережелер

1. Государственная услуга «Утверждение землеустроительных проектов по формированию земельных участков» (далее – государственная услуга) оказывается государственным учреждением «Управление земельных отношений Мангистауской области», отделами земельных отношений городов и районов (далее – услугодатель).
Прием документов и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются через:
услугодателя посредством канцелярии или веб-портала «Е-лицензирование» www.elicense.kz (далее – портал);
филиалы республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения «Центр обслуживания населения» Агентства Республики Казахстан по связи и информации (далее – ЦОН);
веб-портал «электронного правительства» www.e.gov.kz (далее – ПЭП).
2. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
3. Результатом оказания государственной услуги является приказ об утверждении землеустроительного проекта по формированию земельного участка.
4. Государственная услуга оказывается бесплатно физическим и юридическим лицам (далее – услугополучатель).
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
5. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является:
при обращении к услугодателю или в ЦОН заявление согласно приложению 1 к стандарту государственной услуги «Утверждение землеустроительных проектов по формированию земельных участков», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 16 апреля 2014 года № 358 (далее – Стандарт);
запрос через портал в форме электронного документа, удостоверенный электронно-цифровой подписью (далее – ЭЦП) услугополучателя.
6. Содержание каждой процедуры (действия), входящий в состав процесса оказания государственной услуги:
1) услугополучатель представляет документы, указанные в пункте 9 Стандарта;
2) сотрудник канцелярии услугодателя принимает поступившие документы, регистрирует и передает руководителю услугодателя в течение 15 минут;
3) руководитель услугодателя осуществляет ознакомление с поступившими документами и передает ответственному исполнителю на исполнение в течение 15 минут;
4) ответственный исполнитель рассматривает поступившие документы, готовит результат государственной услуги и направляет на подпись руководителю услугодателя в течение 7 (семи) рабочих дней;

1. «Жер учаскелерін қалыптастыру жөніндегі жерге орналастыру жобаларын бекіту» мемлекеттік көрсетілетін қызметті (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет) «Маңғыстау облысының жер қатынастары басқармасы» мемлекеттік мекемесі, қалалық және аудандық жер қатынастары бөлімдері (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Құжаттарды қабылдау және мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижелерін беру:
көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі немесе www.elicense.kz «Е-лицензиялау» веб-порталы (бұдан әрі – портал);
Қазақстан Республикасы Байланыс және ақпарат агенттігінің «Халыққа қызмет көрсету орталығы» шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнының филиалдары (бұдан әрі – ХҚО);
www.egov.kz «электрондық үкімет» веб-порталы (бұдан әрі – ЭҮП) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
3. Мемлекеттiк қызметті көрсету нәтижесі болып жер учаскесін қалыптастыру жөніндегі жерге орналастыру жобасын бекіту туралы бұйрық табылады.
4. Мемлекеттік қызмет жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) тегiн көрсетіледі.
2. Мемлекеттiк қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушiнiң құрылымдық бөлiмшелерiнiң (қызметкерлерiнiң) iс-қимыл тәртiбiн сипаттау
5. Мемлекеттiк қызметті көрсету бойынша рәсімді (iс-қимылды) бастау үшін негіз:
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 16 сәуірдегі № 358 қаулысымен бекітілген «Жер учаскелерін қалыптастыру жөніндегі жерге орналастыру жобаларын бекiту» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі – Стандарт) 1-қосымшасына сәйкес көрсетілетін қызметті берушіге немесе ХҚО өтінішпен жүгінуі;
портал арқылы көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжат түріндегі сұранысы болып табылады.
6. Мемлекеттiк көрсетілетін қызмет процесінің құрамына кiретiн әрбiр рәсiмнiң (iс-қимылдың) мазмұны:
1) көрсетілетін қызметті алушы Стандарттың 9-тармағында көрсетілген құжаттарды ұсынады;
2) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері түскен құжаттарды қабылдайды, тіркейді және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына 15 минут ішінде береді;
3) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы түскен құжаттармен танысады және жауапты орындаушыға орындауға 15 минут ішінде береді;
4) жауапты орындаушы түскен құжаттарды қарайды, мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін дайындайды және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына қол қоюға 7 (жеті) жұмыс күні ішінде жолдайды;

5) руководитель услугодателя подписывает результат государственной услуги и передает сотруднику канцелярии услугодателя в течение 15 минут;
6) сотрудник канцелярии услугодателя регистрирует и передает результат государственной услуги услугополучателю в тот же день.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
7. Перечень структурных подразделений, (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
сотрудник канцелярии услугодателя;
руководитель услугодателя;
ответственный исполнитель.
8. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры (действия) сопровождается блок-схемой согласно приложению 1 к настоящему регламенту государственной услуги «Утверждение землеустроительных проектов по формированию земельных участков» (далее – Регламент).
4. Описание порядка взаимодействия с центром обслуживания населения и (или) иными услугодателями, а также порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги
9. Описание порядка обращения в ЦОН и (или) к иным услугодателям с указанием длительности каждой процедуры:
1) услугополучатель представляет документы, указанные в пункте 9 Стандарта;
2) инспектор ЦОН принимает поступившие документы, выдает расписку услугополучателю о приеме соответствующих документов и передает документы через курьера ЦОН сотруднику канцелярии услугодателя в течение 1 (одного) дня;
3) сотрудник канцелярии услугодателя принимает поступившие документы, регистрирует и передает руководителю услугодателя в течение 15 минут;
4) руководитель услугодателя осуществляет ознакомление с поступившими документами и передает ответственному исполнителю на исполнение в течение 15 минут;
5) ответственный исполнитель рассматривает поступившие документы, готовит результат государственной услуги и направляет на подпись руководителю услугодателя в течение 7 (семи) рабочих дней;
6) руководитель услугодателя подписывает результат государственной услуги и передает сотруднику канцелярии услугодателя в течение 15 минут;
7) сотрудник канцелярии услугодателя регистрирует и передает результат государственной услуги через курьера ЦОН инспектору ЦОН в течение 15 минут;

5) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесіне қол қояды және көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкеріне 15 минут ішінде береді;
6) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін тіркейді және көрсетілетін қызметті алушыға сол күні жолдайды.
3. Мемлекеттiк қызмет көрсету процесiнде көрсетiлетiн қызметті берушiнiң құрылымдық бөлiмшелерiнiң (қызметкерлерiнiң) өзара iс-қимыл тәртiбiн сипаттау
7. Мемлекеттiк көрсетілетін қызмет процесіне қатысатын қызмет берушiлердiң құрылымдық бөлiмшелерінің (қызметкерлерінің) тiзбесі:
көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері;
көрсетілетін қызметті берушінің басшысы;
жауапты орындаушы.
8. Әрбiр рәсiмнiң (iс-қимылдың) ұзақтығын көрсете отырып, құрылымдық бөлiмшелердің (қызметкерлердің) арасындағы рәсiмдердiң (iс-қимылдардың) реттiлiгiн сипаттау осы «Жер учаскелерін қалыптастыру жөніндегі жерге орналастыру жобаларын бекіту» мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентінің (бұдан әрі – Регламент)  1-қосымшасына сәйкес блок-схемамен сүйемелденедi.
4. Халыққа қызмет көрсету орталығымен және (немесе) өзге де көрсетiлетiн қызметтi берушiлермен өзара iс-қимыл тәртiбiн, сондай-ақ мемлекеттiк қызмет көрсету процесiнде ақпараттық жүйелердi пайдалану тәртiбiн сипаттау
9. Әрбір рәсімнің ұзақтығын көрсете отырып, ХҚО-на және (немесе) өзге де көрсетілетін қызмет берушілерге жүгiну тәртiбiн сипаттау:
1) көрсетілетін қызметті алушы Стандарттың 9-тармағында көрсетілген құжаттарды ұсынады;
2) ХҚО инспекторы түскен құжаттарды қабылдайды, көрсетілетін қызметті алушыға тиісті құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат береді және ХҚО курьері арқылы құжаттарды көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкеріне 1 (бір) күні ішінде береді;
3) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері түскен құжаттарды қабылдайды, тіркейді және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына 15 минут ішінде береді;
4) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы келіп түскен құжаттармен танысады және жауапты орындаушыға орындауға 15 минут ішінде береді;
5) жауапты орындаушы түскен құжаттарды қарайды, мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін дайындайды және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына қол қоюға 7 (жеті) жұмыс күні ішінде жолдайды;
6) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесіне қол қояды және көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкеріне 15 минут ішінде береді;
7) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері мемлекеттік қызмет нәтижесін тіркейді және ХҚО курьері арқылы ХҚО инспекторына 15 минут ішінде береді;

11) процесс 7 – получение услугополучателем результата услуги (справка в форме электронного документа), сформированного ПЭП.
Электронный документ формируется с использованием ЭЦП уполномоченного сотрудника ПЭП.
Функциональные взаимодействия информационных систем, задействованных в оказании государственной услуги через ПЭП, приведены диаграммой согласно приложению 4 к настоящему Регламенту.
13. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги, а также описания порядка взаимодействия с иными услугодателями и (или) ЦОНом и порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению 5 к настоящему Регламенту. Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги размещается на интернет-ресурсе услугодателя.
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
«Утверждение землеустроительных
проектов по формированию земельных участков»
Блок-схема
описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры (действия)
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
«Утверждение землеустроительных
проектов по формированию земельных участков»
Блок-схема
подробного описание обращения в ЦОН с указанием длительности каждой процедуры (действия)
Приложение 3
к регламенту государственной услуги
«Утверждение землеустроительных проектов
по формированию земельных участков»
Диаграмма функционального взаимодействия информационных систем, задействованных в оказании государственной услуги через портал
Приложение 4
к регламенту государственной услуги
«Утверждение землеустроительных проектов
по формированию земельных участков»
Диаграмма функционального взаимодействия информационных систем, задействованных в оказании государственной услуги через ПЭП
Условные обозначения:
Приложение 5
к регламенту государственной услуги
«Утверждение землеустроительных проектов
по формированию земельных участков»
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги «Утверждение землеустроительных проектов по формированию земельных участков»
Условные обозначения:
Утвержден
постановлением акимата
Мангистауской области
от 10 октября 2014 года № 255
Регламент государственной услуги
«Выдача решения на изменение целевого назначения земельного участка» 1. Общие положения

11) 7-үдеріс – көрсетілетін қызметті алушының ЭҮП қалыптастырылған қызмет нәтижесін (электронды құжат нысанындағы анықтама) алуы.
Электрондық құжат ЭҮП уәкілетті тұлғасының ЭЦҚ пайдалана отырып қалыптастырылады.
ЭҮП арқылы мемлекеттiк қызметті көрсетуде тартылған ақпараттық жүйелердiң функционалдық өзара iс-қимылы, осы Регламенттің 4-қосымшасына сәйкес диаграммамен келтірілген.
13. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігін, көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылдарының толық сипаттамасы, сонымен қатар өзге де көрсетілетін қызмет берушілермен және (немесе) ХҚО-мен өзара іс-қимыл тәртібі мен мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді қолдану тәртібінің сипаттамасы осы Регламенттің 5-қосымшасына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығында көрсетіледі. Мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы көрсетілетін қызметті берушінің интернет-ресурсында орналастырылады.
«Жер учаскелерін қалыптастыру жөніндегі
жерге орналастыру жобаларын бекiту»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне
1-қосымша
Әрбiр рәсiмнiң (iс-қимылдың) ұзақтығын көрсете отырып,  құрылымдық бөлiмшелердің (қызметкерлердің) арасындағы рәсiмдердiң (iс-қимылдардың) реттiлiгi сипаттамасының блок-схемасы
«Жер учаскелерін қалыптастыру жөніндегі
жерге орналастыру жобаларын бекiту»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне
2-қосымша
Әрбiр рәсiмнің (iс-қимылдың) ұзақтығын көрсете отырып, ХҚО-на жүгінудің толық сипаттамасының блок-схемасы
«Жер учаскелерін қалыптастыру жөніндегі
жерге орналастыру жобаларын бекiту»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне
3-қосымша
Портал арқылы мемлекеттiк қызметті көрсетуде тартылған ақпараттық жүйелердiң функционалдық өзара iс-қимыл диаграммасы
«Жер учаскелерін қалыптастыру жөніндегі
жерге орналастыру жобаларын бекiту»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне
4-қосымша
ЭҮП арқылы мемлекеттiк қызметті көрсетуде тартылған ақпараттық жүйелердiң функционалдық өзара iс-қимыл диаграммасы
«Жер учаскелерін қалыптастыру жөніндегі
жерге орналастыру жобаларын бекiту»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне
5-қосымша
«Жер учаскелерін қалыптастыру жөніндегі жерге орналастыру жобаларын бекiту» мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы
Маңғыстау облысы әкімдігінің
2014 жылғы 10 қазан
№ 255 қаулысымен бекітілген
«Жер учаскелерінің нысаналы мақсатын өзгертуге шешім беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті 1. Жалпы ережелер

1. Государственная услуга «Выдача решения на изменение целевого назначения земельного участка» (далее – государственная услуга) оказывается местными исполнительными органами области, районов и городов (далее – услугодатель).
Прием документов и выдача результатов государственной услуги осуществляются через:
услугодателя посредством канцелярии или веб-портала «Е-лицензирование» www.elicense.kz (далее – портал);
филиалы республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения «Центр обслуживания населения» Агентства Республики Казахстан по связи и информации (далее – ЦОН);
веб-портал «электронного правительства» www.e.gov.kz (далее – ПЭП).
2. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
3. Результатом оказания государственной услуги является постановление о выдаче решения на изменение целевого назначения земельного участка (далее – решение).
4. Государственная услуга оказывается бесплатно физическим и юридическим лицам (далее – услугополучатель).
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
5. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является:
при обращении к услугодателю или в ЦОН заявление согласно приложению 1 к стандарту государственной услуги «Выдача решения на изменение целевого назначения земельного участка», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 16 апреля 2014 года № 358 (далее – Стандарт);
запрос через портал в форме электронного документа, удостоверенный электронно-цифровой подписью (далее – ЭЦП) услугополучателя.
6. Содержание каждой процедуры (действия), входящий в состав процесса оказания государственной услуги:
1) услугополучатель представляет документы, указанные в пункте 9 Стандарта;
2) специалист канцелярии услугодателя принимает, регистрирует поступившие документы и передает руководителю услугодателя в течение 15 минут;
3) руководитель услугодателя ознакамливается с содержанием документов, накладывает резолюцию и передает уполномоченным органам областей, районов, городов по земельным отношениям, архитектуры и градостроительства на исполнение в течение 2 (двух) рабочих дней;
4) руководитель уполномоченного органа по земельным отношениям осуществляет ознакомление с поступившими документами и передает ответственному исполнителю на исполнение в течение 15 минут;
5) ответственный исполнитель рассматривает документы, совместно с органами архитектуры и градостроительства, подготавливает предложение о возможности использования испрашиваемого земельного участка по заявленному целевому назначению в соответствии с территориальным зонированием на заседании комиссии, срок подготовки составляет до 10 (десяти) рабочих дней с момента поступления заявления;

1. «Жер учаскелерінің нысаналы мақсатын өзгертуге шешім беру» мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет) облыстың, аудандар мен қалалардың жергілікті атқарушы органдарымен (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетіледі.
Құжаттарды қабылдау және мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижелерін беру:
көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі немесе www.elicense.kz «Е-лицензиялау» веб-порталы (бұдан әрі – портал);
Қазақстан Республикасы Байланыс және ақпарат агенттігінің «Халыққа қызмет көрсету орталығы» шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорынының филиалдары (бұдан әрі – ХҚО);
www.egov.kz «электрондық үкімет» веб-порталы (бұдан әрі – ЭҮП) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
3. Мемлекеттiк қызметті көрсету нәтижесі болып жер учаскесінің нысаналы мақсатын өзгертуге шешім беру туралы қаулы (бұдан әрі – шешім) табылады.
4. Мемлекеттік қызмет жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) тегiн көрсетіледі.
2. Мемлекеттiк қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушiнiң құрылымдық бөлiмшелерiнiң (қызметкерлерiнiң) iс-қимыл тәртiбiн сипаттау
5. Мемлекеттiк қызметті көрсету бойынша рәсімді (iс-қимылды) бастау үшін негіз:
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 16 сәуірдегі № 358 қаулысымен бекітілген «Жер учаскелерінің нысаналы мақсатын өзгертуге шешім беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі – Стандарт) 1-қосымшасына сәйкес көрсетілетін қызметті берушіге немесе ХҚО өтінішпен жүгінуі;
портал арқылы көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжат түріндегі сұранысы болып табылады.
6. Мемлекеттiк көрсетілетін қызмет процесінің құрамына кiретiн әрбiр рәсiмнiң (iс-қимылдың) мазмұны:
1) көрсетілетін қызметті алушы Стандарттың 9-тармағында көрсетілген құжаттарды ұсынады;
2) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе маманы түскен құжаттарды қабылдайды, тіркейді және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына 15 минут ішінде береді;
3) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы құжаттар мазмұнымен танысады, бұрыштама қояды және облыстың, қалалардың, аудандардың жер қатынастары, сәулет және қала құрылысы жөніндегі уәкілетті органдарына 2 (екі) жұмыс күні ішінде орындауға береді;
4) жер қатынастары жөніндегі уәкілетті органның басшысы келіп түскен құжаттармен танысады және жауапты орындаушыға 15 минут ішінде орындауға береді;
5) жауапты орындаушы құжаттарды қарайды, сәулет және қала құрылысы органдарымен бiрлесіп, сұралып отырған жер учаскесiн аумақтық аймақтарға бөлуге сәйкес мәлiмделген нысаналы мақсаты бойынша пайдалану мүмкіндігі туралы комиссияның отырысына ұсыныстарды дайындайды, дайындау өтініш келіп түскен кезден бастап 10 (он) жұмыс күніне дейін мерзімді құрайды;

6) заключение комиссии составляется в двух экземплярах в форме протокольного решения в течение 5 (пяти) рабочих дней с момента поступления в комиссию предложения о возможности использования испрашиваемого земельного участка по заявленному целевому назначению в соответствии с территориальным зонированием;
7) один экземпляр положительного заключения комиссии передается заявителю в течение 5 (пяти) рабочих дней;
8) ответственный исполнитель на основании заключения комиссии готовит проект решения и направляет руководителю услугодателя в течение 7 (семи) рабочих дней;
9) руководитель услугодателя принимает решение и передает результат государственной услуги специалисту канцелярии услугодателя в течение 6 шести) рабочих дней;
10) специалист канцелярии услугодателя регистрирует и передает результат государственной услуги для выдачи услугополучателю в течение 1 (одного) рабочего дня после его принятия.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
7. Перечень структурных подразделений, (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
специалист канцелярии улугодателя;
руководитель услугодателя;
руководитель уполномоченного органа по земельным отношениям;
ответственный исполнитель;
уполномоченный орган в сфере архитектуры и градостроительства;
комиссия.
8. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры (действия) сопровождается блок-схемой согласно приложению 1 к настоящему регламенту государственной услуги «Выдача решения на изменение целевого назначения земельного участка» (далее – Регламент).
4. Описание порядка взаимодействия с центром обслуживания населения и (или) иными услугодателями, а также порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги
9. Описание порядка обращения в ЦОН и (или) к иным услугодателям с указанием длительности каждой процедуры:
1) услугополучатель представляет документы, указанные в пункте 9 Стандарта;
2) инспектор ЦОН принимает поступившие документы, выдает расписку услугополучателю и передает документы через курьера ЦОН специалисту канцелярии услугодателя в течение 1 (одного) рабочего дня;
3) специалист канцелярии услугодателя принимает, регистрирует поступившие документы и передает руководителю услугодателя в течение 15 минут;

6) комиссияның қорытындысы сұралып отырған жер учаскесін аумақтық аймақтарға бөлуге сәйкес мәлімделген нысаналы мақсаты бойынша пайдалану мүмкіндігі туралы ұсыныс комиссияға түскен кезінен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде екі данада хаттамалық шешім нысанында жасалады.
7) комиссияның оң қорытындысының бір данасы 5 (бес) жұмыс күні ішінде өтініш берушіге жіберіледі;
8) жауапты орындаушы комиссияның қорытындысы негізінде 7 (жеті) жұмыс күні ішінде шешім жобасын дайындайды және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына жолдайды;
9) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы 6 (алты) жұмыс күні ішінде шешім қабылдайды және көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе маманына мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін береді;
10) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе маманы 1 (бір) жұмыс күні ішінде мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін тіркейді және көрсетілетін қызметті алушыға береді.
3. Мемлекеттiк қызмет көрсету процесiнде көрсетiлетiн қызметті берушiнiң құрылымдық бөлiмшелерiнiң (қызметкерлерiнiң) өзара  iс-қимыл тәртiбiн сипаттау
7. Мемлекеттiк көрсетілетін қызмет процесіне қатысатын көрсетілетін қызметті берушiлердiң құрылымдық бөлiмшелерінің (қызметкерлерінің) тiзбесі:
көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе маманы;
көрсетілетін қызметті берушінің басшысы;
жер қатынастары жөніндегі уәкілетті органның басшысы;
жауапты орындаушы;
сәулет және қала құрылысы саласындағы уәкілетті орган;
комиссия.
8. Әрбiр рәсiмнiң (iс-қимылдың) ұзақтығын көрсете отырып, құрылымдық бөлiмшелердің (қызметкерлердің) арасындағы рәсiмдердiң (iс-қимылдардың) реттiлiгiн сипаттау осы «Жер учаскелерінің нысаналы мақсатын өзгертуге шешім беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентінің (бұдан әрі – Регламент) 1-қосымшасына сәйкес блок-схемамен сүйемелденедi.
4. Халыққа қызмет көрсету орталығымен және (немесе) өзге де көрсетiлетiн қызметтi берушiлермен өзара iс-қимыл тәртiбiн, сондай-ақ мемлекеттiк қызмет көрсету процесiнде ақпараттық жүйелердi пайдалану тәртiбiн сипаттау
9. Әрбір рәсімнің ұзақтығын көрсете отырып, ХҚО-на және (немесе) өзге де көрсетілетін қызмет берушілерге жүгiну тәртiбiн сипаттау:
1) көрсетілетін қызметті алушы Стандарттың 9-тармағында көрсетілген құжаттарды ұсынады;
2) ХҚО инспекторы түскен құжаттарды қабылдайды, көрсетілетін қызметті алушыға қолхат береді және ХҚО курьері арқылы құжаттарды көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе маманына 1 (бір) жұмыс күні ішінде береді;
3) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе маманы түскен құжаттарды қабылдайды, тіркейді және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына 15 минут ішінде береді;

4) руководитель услугодателя ознакамливается с содержанием документов, накладывает резолюцию и передает документы уполномоченным органам областей, районов, городов по земельным отношениям и архитектуры и градостроительства на исполнение в течение 2 (двух) рабочих дней;
5) руководитель уполномоченного органа по земельным отношениям осуществляет ознакомление с поступившими документами и передает ответственному исполнителю на исполнение в течение 15 минут;
6) ответственный исполнитель рассматривает документы, совместно с органами архитектуры и градостроительства, подготавливает предложение о возможности использования испрашиваемого земельного участка по заявленному целевому назначению в соответствии с территориальным зонированием на заседании земельный комиссии, срок подготовки составляет до 10 (десяти) рабочих дней с момента поступления заявления.
7) заключение комиссии составляется в двух экземплярах, в форме протокольного решения в течение 5 (пяти) рабочих дней с момента поступления в комиссию предложения о возможности использования испрашиваемого земельного участка по заявленному целевому назначению в соответствии с территориальным зонированием.
8) один экземпляр положительного заключения комиссии передается заявителю в течение 5 (пяти) рабочих дней;
9) на основании заключения комиссии ответственный исполнитель готовит проект решения и направляет руководителю услугодателя в течение 7 (семи) рабочих дней;
10) руководитель услугодателя подписывает решение и передает результат государственной услуги специалисту канцелярии услугодателя в течение 6 (шести) рабочих дней;
11) специалист канцелярии услугодателя регистрирует и передает через курьера ЦОН результат государственной услуги инспектору ЦОН в течение 1 (одного) рабочего дня;
12) инспектор ЦОН выдает услугополучателю результат государственной услуги в тот же день.
10. Услугополучатель для получения результата государственной услуги обращается в ЦОН в день выдачи, указанной в запросе (максимально допустимое время ожидания в очереди в течение 15 минут).
Подробное описание обращения в ЦОН с указанием длительности каждой процедуры (действия) сопровождается блок-схемой согласно приложению 2 к настоящему Регламенту.
11. Описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) при оказании государственной услуги через портал.
1) процесс 1 – ввод сотрудником услугодателя логина и пароля в информационной системе автоматизированного рабочего места государственной базе данных (далее – ИС АРМ ГБД) «Е-лицензирование» для оказания государственной услуги;

4) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы құжаттар мазмұнымен танысады, бұрыштама қояды және облыстың, аудандар мен қалалардың жер қатынастары мен сәулет және қала құрылысы жөніндегі уәкілетті органдарына 2 (екі) жұмыс күні ішінде орындауға береді;
5) жер қатынастары жөніндегі уәкілетті органның басшысы келіп түскен құжаттармен танысады және жауапты орындаушыға 15 минут ішінде орындауға береді;
6) жауапты орындаушы 10 (он) жұмыс күні ішінде түскен құжаттарды қарайды, сәулет және қала құрылысы органдарымен бiрлесе отырып, сұралып отырған жер учаскесiн аумақтық аймақтарға бөлуге сәйкес мәлiмделген нысаналы мақсаты бойынша пайдалану мүмкіндігі туралы комиссияның отырысына ұсыныстарды дайындайды, дайындау өтініш келіп түскен кезден бастап 10 (он) жұмыс күніне дейінгі мерзімді құрайды;
7) комиссияның қорытындысы сұралып отырған жер учаскесін аумақтық аймақтарға бөлуге сәйкес мәлімделген нысаналы мақсаты бойынша пайдалану мүмкіндігі туралы ұсыныс комиссияға түскен кезінен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде екі данада хаттамалық шешім нысанында жасалады;
8) комиссияның оң қорытындысының бір данасы 5 (бес) жұмыс күні ішінде өтініш берушіге жіберіледі;
9) жауапты орындаушы комиссия қорытындысының негізінде шешім жобасын дайындайды және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына 7 (жеті) жұмыс күні ішінде жолдайды;
10) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы 6 (алты) жұмыс күні ішінде шешімге қол қояды және көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе маманына мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін береді;
11) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе маманы мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін тіркейді және ХҚО курьері арқылы ХҚО инспекторына 1 (бір) жұмыс күні ішінде береді;
12) ХҚО инспекторы мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін көрсетілетін қызметті алушыға сол күні береді.
10. Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызмет нәтижесін алу үшін ХҚО-на сұраныста көрсетілген беру күнінде жүгінеді (кезек күтудің рұқсат берілген уақытының ең ұзақтығы 15 минут ішінде).
Әрбiр рәсiмнің (iс-қимылдың) ұзақтығын көрсете отырып, ХҚО-на жүгінудің толық сипаттамасы осы Регламенттің 2-қосымшасына сәйкес блок-схемамен сүйемелденеді.
11. Портал арқылы мемлекеттік қызметті көрсету кезіндегі жүгінудің тәртібін және рәсімнің (iс-қимылдың) реттілігін сипаттау.
1) 1-үдеріс – көрсетілетін қызметті беруші қызметкерінің мемлекеттік қызметті көрсету үшін «Е-лицензиялау» мемлекеттік дерекқор базасының ақпараттық жүйедегі автоматтандырылған жұмыс орнына (бұдан әрі – МДБ АЖ АЖО) логин мен пароль енгізуі;

1. Государственная услуга «Утверждение кадастровой (оценочной) стоимости конкретных земельных участков, продаваемых в частную собственность государством» (далее – государственная услуга) оказывается государственным учреждением «Управление земельных отношений Мангистауской области», отделами земельных отношений городов и районов (далее – услугодатель).
Прием документов и выдача результатов государственной услуги осуществляются через:
канцелярию услугодателя;
филиалы республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения «Центр обслуживания населения» Агентства Республики Казахстан по связи и информации (далее – ЦОН).
2. Форма оказания государственной услуги: бумажная.
3. Результатом оказания государственной услуги является утвержденный акт кадастровой (оценочной) стоимости земельного участка.
4. Государственная услуга оказывается бесплатно физическим и юридическим лицам (далее – услугополучатель).
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
5. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является:
при обращении к услугодателю или в ЦОН заявление, согласно приложению 1 к стандарту государственной услуги «Утверждение кадастровой (оценочной) стоимости конкретных земельных участков, продаваемых в частную собственность государством», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 16 апреля 2014 года № 358 (далее – Стандарт).
6. Содержание каждой процедуры (действия), входящий в состав процесса оказания государственной услуги:
1) услугополучатель представляет документы, указанные в пункте 9 Стандарта;
2) сотрудник канцелярии услугодателя принимает поступившие документы, регистрирует и передает руководителю услугодателя в течение 15 минут;
3) руководитель услугодателя осуществляет ознакомление с поступившими документами и передает ответственному исполнителю на исполнение в течение 15 минут;
4) ответственный исполнитель рассматривает поступившие документы, готовит результат оказания государственной услуги и передает на подпись руководителю услугодателя в течение 3 (трех) рабочих дней;
5) руководитель услугодателя подписывает результат государственной услуги и направляет сотруднику канцелярии услугодателя в течение 15 минут;
6) сотрудник канцелярии услугодателя регистрирует и передает результат государственной услуги для выдачи услугополучателю в тот же день.

1. «Мемлекет жеке меншікке сататын нақты жер учаскелерінің кадастрлық (бағалау) құнын бекіту» мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет) «Маңғыстау облысының жер қатынастары басқармасы» мемлекеттік мекемесімен, қалалық және аудандық жер қатынастары бөлімдерімен (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетіледі.
Құжаттарды қабылдау және мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижелерін беру:
көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі;
Қазақстан Республикасы Байланыс және ақпарат агенттігінің «Халыққа қызмет көрсету орталығы» шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнының филиалдары (бұдан әрі – ХҚО) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: қағаз түрінде.
3. Мемлекеттiк қызметті көрсету нәтижесі болып жер учаскелерінің кадастрлық (бағалау) құнын бекіту актісі табылады.
4. Мемлекеттік қызмет жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) тегiн көрсетіледі.
2. Мемлекеттiк қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушiнiң құрылымдық бөлiмшелерiнiң (қызметкерлерiнiң) iс-қимыл тәртiбiн сипаттау
5. Мемлекеттiк қызмет көрсету бойынша рәсімді (iс-қимылды) бастау үшін негіз:
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 16 сәуірдегі № 358 қаулысымен бекітілген «Мемлекет жеке меншікке сататын нақты жер учаскелерінің кадастрлық (бағалау) құнын бекіту» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі – Стандарт) 1-қосымшасына сәйкес көрсетілетін қызметті берушіге немесе ХҚО өтінішпен жүгінуі болып табылады.
6. Мемлекеттiк көрсетілетін қызмет процесінің құрамына кiретiн әрбiр рәсiмнiң (iс-қимылдың) мазмұны:
1) көрсетілетін қызметті алушы Стандарттың 9-тармағында көрсетілген құжаттарды ұсынады;
2) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері түскен құжаттарды қабылдайды, тіркейді және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына 15 минут ішінде береді;
3) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы келіп түскен құжаттармен танысады және жауапты орындаушыға орындауға 15 минут ішінде береді;
4) жауапты орындаушы түскен құжаттарды қарайды, мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін дайындайды және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына қол қоюға 3 (үш) жұмыс күні ішінде береді;
5) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесіне қол қояды және көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкеріне 15 минут ішінде береді;
6) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін тіркейді және көрсетілетін қызметті алушыға сол күні береді.

3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
7. Перечень структурных подразделений, (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
сотрудник канцелярии услугодателя;
руководитель услугодателя;
ответственный исполнитель.
8. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры (действия) сопровождается блок схемой согласно приложению 1 к настоящему регламенту государственной услуги «Утверждение кадастровой (оценочной) стоимости конкретных земельных участков, продаваемых в частную собственность государством» (далее – Регламент).
4. Описание порядка взаимодействия с центром обслуживания населения и (или) иными услугодателями, а также порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги
9. Описание порядка обращения в ЦОН и (или) к иным услугодателям с указанием длительности каждой процедуры:
1) услугополучатель представляет документы, указанные в пункте 9 Стандарта;
2) инспектор ЦОН принимает поступившие документы, выдает расписку услугополучателю о приеме соответствующих документов и передает через курьера ЦОН сотруднику канцелярии услугодателя в течение 1 (одного) дня;
3) сотрудник канцелярии услугодателя принимает поступившие документы, регистрирует и передает руководителю услугодателя в течение 15 минут;
4) руководитель услугодателя осуществляет ознакомление с поступившими документами и передает ответственному исполнителю на исполнение в течение 15 минут;
5) ответственный исполнитель рассматривает поступившие документы, готовит результат оказания государственной услуги и передает на подпись руководителю услугодателя в течение 3 (трех) рабочих дней;
6) руководитель услугодателя подписывает результат государственной услуги и передает сотруднику канцелярии услугодателя в течение 15 минут;
7) сотрудник канцелярии услугодателя регистрирует и передает результат государственной услуги через курьера ЦОН инспектору ЦОН в течение 15 минут;
8) инспектор ЦОН выдает услугополучателю результат государственной услуги в тот же день.
10. Услугополучатель для получения результата государственной услуги обращается в ЦОН в день выдачи, указанной в запросе (максимально допустимое время ожидания в очереди в течение 15 минут).
Подробное описание обращения в ЦОН с указанием длительности каждой процедуры (действия) сопровождается блок-схемой согласно приложению 2 к настоящему Регламенту.

3. Мемлекеттiк қызмет көрсету процесiнде көрсетiлетiн қызметті берушiнiң құрылымдық бөлiмшелерiнiң (қызметкерлерiнiң) өзара  iс-қимыл тәртiбiн сипаттау
7. Мемлекеттiк көрсетілетін қызмет процесіне қатысатын қызмет берушiлердiң құрылымдық бөлiмшелерінің (қызметкерлерінің) тiзбесі:
көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері;
көрсетілетін қызметті берушінің басшысы;
жауапты орындаушы.
8. Әрбiр рәсiмнiң (iс-қимылдың) ұзақтығын көрсете отырып, құрылымдық бөлiмшелердің (қызметкерлердің) арасындағы рәсiмдердiң (iс-қимылдардың) реттiлiгiн сипаттау осы «Мемлекет жеке меншікке сататын нақты жер учаскелерінің кадастрлық (бағалау) құнын бекіту» мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентінің (бұдан әрі – Регламент)  1-қосымшасына сәйкес блок-схемамен сүйемелденедi.
4. Халыққа қызмет көрсету орталығымен және (немесе) өзге де көрсетiлетiн қызметтi берушiлермен өзара iс-қимыл тәртiбiн, сондай-ақ мемлекеттiк қызмет көрсету процесiнде ақпараттық жүйелердi пайдалану тәртiбiн сипаттау
9. Әрбір рәсімнің ұзақтығын көрсете отырып, ХҚО-на көрсетілетін қызметті берушіге жүгiну тәртiбiндегі сипаттау:
1) көрсетілетін қызметті алушы Стандарттың 9-тармағында көрсетілген құжаттарды ұсынады;
2) ХҚО инспекторы түскен құжаттарды қабылдайды, көрсетілетін қызметті алушыға тиісті құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат береді және ХҚО курьері арқылы көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкеріне 1 (бір) күн ішінде береді;
3) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері түскен құжаттарды қабылдайды, тіркейді және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына 15 минут ішінде береді;
4) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы келіп түскен құжаттармен танысады және жауапты орындаушыға орындауға 15 минут ішінде береді;
5) жауапты орындаушы түскен құжаттарды қарайды, мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін дайындайды және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына қол қоюға 3 (үш) жұмыс күні ішінде береді;
6) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесіне қол қояды және көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкеріне 15 минут ішінде береді;
7) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін тіркейді және ХҚО курьері арқылы ХҚО инспекторына 15 минут ішінде береді;
8) ХҚО инспекторы мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін көрсетілетін қызметті алушыға сол күні береді.
10. Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін алу үшін ХҚО сұраныста көрсетілген беру күнінде жүгінеді (кезек күтудің рұқсат берілген уақытының ең ұзақтығы 15 минут ішінде).
Әрбiр рәсiмнің (iс-қимылдың) ұзақтығын көрсете отырып, ХҚО-на жүгінудегі толық сипаттамасы осы Регламенттің 2-қосымшасына сәйкес блок-схемамен сүйемелденеді.

11. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги, а также описания порядка взаимодействия с иными услугодателями и (или) ЦОНом в процессе оказания государственной услуги отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению 3 к настоящему Регламенту. Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги размещается на интернет-ресурсе услугодателя.
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
«Утверждение кадастровой (оценочной)
стоимости конкретных земельных участков,
продаваемых в частную собственность государством»
Блок-схема
описания последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры (действия)
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
«Утверждение кадастровой (оценочной)
стоимости конкретных земельных участков,
продаваемых в частную собственность государством»
Блок-схема
подробное описание обращения в ЦОН с указанием длительности каждой процедуры (действия)
Приложение 3
к регламенту государственной услуги
«Утверждение кадастровой (оценочной)
стоимости конкретных земельных участков,
продаваемых в частную собственность государством»
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги «Утверждение кадастровой (оценочной)стоимости конкретных земельных участков, продаваемых в частную собственность государством»
Условные обозначения:
Утвержден
постановлением акимата
Мангистауской области
от 10 октября 2014 года № 255
Регламент государственной услуги
«Выдача разрешений на перевод орошаемой пашни в неорошаемые виды угодий» 1. Общие положения
1. Государственная услуга «Выдача разрешений на перевод орошаемой пашни в неорошаемые виды угодий» оказывается местными исполнительными органами области, районов и городов (далее – услугодатель).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются через канцелярию услугодателя.
2. Форма оказания государственной услуги: бумажная.
3. Результатом оказания государственной услуги является постановление услугодателя о разрешении перевода орошаемой пашни в неорошаемые виды угодий (далее – разрешение).
4. Государственная услуга оказывается бесплатно физическим и юридическим лицам (далее – услугополучатель).
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги

11. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігін, көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылдарының толық сипаттамасы, сонымен қатар өзге де көрсетілетін қызмет берушілермен және (немесе) ХҚО-мен өзара іс-қимыл тәртібінің сипаттамасы осы Регламенттің 3-қосымшасына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығында көрсетіледі. Мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы көрсетілетін қызметті берушінің интернет-ресурсында орналастырылады.
«Мемлекет жеке меншікке сататын нақты
жер учаскелерінің кадастрлық (бағалау)
құнын бекіту» мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
1-қосымша
Әрбiр рәсiмнiң (iс-қимылдың) ұзақтығын көрсете отырып, құрылымдық бөлiмшелердің (қызметкерлердің) арасындағы рәсiмдердiң (iс-қимылдардың) реттiлiгiн сипаттау блок-схемасы
«Мемлекет жеке меншікке сататын нақты
жер учаскелерінің кадастрлық (бағалау)
құнын бекіту» мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
2-қосымша
Әрбiр рәсiмнің (iс-қимылдың) ұзақтығын көрсете отырып, ХҚО-на жүгінудегі толық сипаттау блок-схемасы
«Мемлекет жеке меншікке сататын нақты
жер учаскелерінің кадастрлық (бағалау)
құнын бекіту» мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
3-қосымша
«Мемлекет жеке меншікке сататын нақты жер учаскелерінің кадастрлық (бағалау) құнын бекіту» мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы
Маңғыстау облысы әкімдігінің
2014 жылғы 10 қазан
№ 255 қаулысымен бекітілген
«Суармалы егiстiктi суарылмайтын алқап түрлерiне ауыстыруға рұқсат беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті 1. Жалпы ережелер
1. «Суармалы егiстiктi суарылмайтын алқап түрлерiне ауыстыруға рұқсат беру» мемлекеттік көрсетілетін қызметті (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) облыстың, аудандардың және қалалардың жергілікті атқарушы органдары (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерін беру көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: қағаз түрінде.
3. Мемлекеттiк қызметті көрсету нәтижесі болып суармалы егiстiктi суарылмайтын алқап түрлерiне ауыстыруға рұқсат беру туралы көрсетілетін қызметті берушінің қаулысы (бұдан әрі – рұқсат беру) табылады.
4. Мемлекеттік қызмет жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) тегiн көрсетіледі.
2. Мемлекеттiк қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушiнiң құрылымдық бөлiмшелерiнiң (қызметкерлерiнiң) iс-қимыл тәртiбiн сипаттау

5. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является:
заявление к услугодателю согласно приложению 1 к стандарту государственной услуги «Выдача разрешений на перевод орошаемой пашни в неорошаемые виды угодий», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 16 апреля 2014 года № 358 (далее – Стандарт).
6. Содержание каждой процедуры (действия), входящий в состав процесса оказания государственной услуги:
1) услугополучатель представляет документы, указанные в пункте 9 Стандарта;
2) сотрудник канцелярии услугодателя принимает, регистрирует поступившие документы и выдает талон о приеме соответствующих документов в течение 15 минут;
3) услугодатель определяет руководителя уполномоченного органа по земельным отношениям районов и городов (далее – руководитель отдела земельных отношений), налагает резолюцию на заявлении в течение 1 (одного) рабочего дня;
4) руководитель отдела земельных отношений ознакамливается и передает документов ответственному исполнителю в течение 15 минут;
5) ответственный исполнитель проверяет полноту документов, согласовывает, составляет заключение и направляет материалы по переводу угодий областному уполномоченному органу по земельным отношениям (далее – областное управление земельных отношений) в течение 26 (двадцати шести) рабочих дней;
6) областное управление земельных отношений согласовывает, составляет заключение и направляет на согласование в центральный уполномоченный орган по земельным отношениям (далее – центральный уполномоченный орган) в течение 20 (двадцати) рабочих дней;
7) центральный уполномоченный орган рассматривает предоставленные материалы, согласовывает и направляет документов с заключением областному управлению земельных отношений в течение 30 (тридцати) рабочих дней;
8) областное управление земельных отношений на основании соответствующего заключения центрального уполномоченного органа разрабатывает, согласовывает и вносит проект разрешении в течение 7 (семи) рабочих дней;
9) услугодатель принимает постановление о разрешении перевода орошаемой пашни в неорошаемые виды угодий в течение 3 (трех) рабочих дней;
10) сотрудник канцелярии услугодателя, выдает услугополучателю результат оказания государственной услуги в срок не позднее 7 (семи) рабочих дней.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
7. Перечень структурных подразделений, (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:

5. Мемлекеттiк қызметті көрсету бойынша рәсімді (iс-қимылды) бастау үшін негіз:
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 16 сәуірдегі № 358 қаулысымен бекітілген «Суармалы егiстiктi суарылмайтын алқап түрлерiне ауыстыруға рұқсат беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі – Стандарт) 1-қосымшасына сәйкес өтініш болып табылады.
6. Мемлекеттiк қызмет көрсету процесінің құрамына кiретiн әрбiр рәсiмнiң (iс-қимылдың) мазмұны:
1) көрсетілетін қызметті алушы Стандарттың 9-тармағында көрсетілген құжаттарды ұсынады;
2) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері түскен құжаттарды қабылдайды, тіркейді және тиісті құжаттарды қабылдау туралы талонды 15 минут ішінде береді;
3) көрсетілетін қызметті беруші – аудандардың және қалалардың жер қатынастары жөніндегі уәкілетті органның басшысын (бұдан әрі – жер қатынастары бөлімінің басшысы) анықтап, 1 (бір) жұмыс күні ішінде өтінішке бұрыштама қояды;
4) жер қатынастары бөлімінің басшысы құжаттармен танысады және жауапты орындаушыға орындауға 15 минут ішінде береді;
5) жауапты орындаушы құжаттардың толықтығын тексереді, келіседі, қорытынды жасайды және облыстың жер қатынастары жөніндегі уәкілетті органына (бұдан әрі – облыстық жер қатынастары басқармасы) алқапты ауыстыру жөніндегі материалдарды 26 (жиырма алты) жұмыс күні ішінде жолдайды;
6) облыстық жер қатынастары басқармасы материалдармен келіседі, қорытынды жасайды және жер қатынастары жөніндегі орталық уәкілетті органға (бұдан әрі – орталық уәкілетті орган) 20 (жиырма) жұмыс күні ішінде келісуге жолдайды;
7) орталық уәкілетті орган ұсынылған материалдарды қарайды, келіседі және құжаттар қорытындысын облыстың жер қатынастары басқармасына 30 (отыз) жұмыс күні ішінде жолдайды;
8) облыстың жер қатынастары басқармасы орталық уәкілетті органның тиісті қорытындысы негізінде рұқсат беру жобасын 7 (жеті) жұмыс күні ішінде әзірлейді, келіседі және енгізеді;
9) көрсетілетін қызметті беруші суармалы егістікті суарылмайтын алқап түрлеріне ауыстыруға рұқсат беру туралы қаулыны 3 (үш) жұмыс күні ішінде қабылдайды;
10) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін көрсетілетін қызметті алушыға 7 (жеті) жұмыс күнінен кешіктірмей береді.
3. Мемлекеттiк қызмет көрсету процесiнде көрсетiлетiн қызметті берушiнiң құрылымдық бөлiмшелерiнiң (қызметкерлерiнiң) өзара  iс-қимыл тәртiбiн сипаттау
7. Мемлекеттiк көрсетілетін қызмет процесіне қатысатын қызмет берушiлердiң құрылымдық бөлiмшелерінің (қызметкерлерінің) тiзбесі:

1) сотрудник канцелярии услугодателя;
2) услугодатель;
3) руководитель отдела земельных отношений;
4) ответственный исполнитель;
5) областное управление земельных отношений;
6) центральный уполномоченный орган.
8. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры (действия) сопровождается блок схемой согласно приложению 1 к настоящему регламенту государственной услуги «Выдача разрешений на перевод орошаемой пашни в неорошаемые виды угодий» (далее – Регламент).
9. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению 2 к настоящему Регламенту. Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги размещается на интернет-ресурсе услугодателя.
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
«Выдача разрешения на перевод
орошаемой пашни в неорошаемые виды угодий»
Блок-схема описания последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры (действия)
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
«Выдача разрешения на перевод
орошаемой пашни в неорошаемые виды угодий»
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги «Выдача разрешения на перевод орошаемой пашни в неорошаемые виды угодий»
Условные обозначения:

1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері;
2) көрсетілетін қызметті беруші;
3) жер қатынастары бөлімінің басшысы;
4) жауапты орындаушы;
5) облыстық жер қатынастары басқармасы;
6) орталық уәкілетті орган.
8. Әрбiр рәсiмнiң (iс-қимылдың) ұзақтығын көрсете отырып, құрылымдық бөлiмшелердің (қызметкерлердің) арасындағы рәсiмдердiң (iс-қимылдардың) реттiлiгiн сипаттау осы «Суармалы егiстiктi суарылмайтын алқап түрлерiне ауыстыруға рұқсат беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентінің (бұдан әрі – Регламент) 1-қосымшасына сәйкес блок-схемамен сүйемелденедi.
9. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігін, көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылдарының толық сипаттамасы осы Регламенттің 2-қосымшасына сәйкес, мемлекеттік қызметті көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығында көрсетіледі. Мемлекеттік қызметті көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы көрсетілетін қызметті берушінің интернет-ресурсында орналастырылады.
«Суармалы егiстiктi суарылмайтын
алқап түрлерiне ауыстыруға рұқсат беру»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне
1-қосымша
Әрбiр рәсiмнiң (iс-қимылдың) ұзақтығын көрсете отырып, құрылымдық бөлiмшелердің (қызметкерлердің) арасындағы рәсiмдердiң (iс-қимылдардың) реттiлiгiн сипаттау блок-схемасы
«Суармалы егiстiктi суарылмайтын
алқап түрлерiне ауыстыруға рұқсат беру»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне
2-қосымша
«Суармалы егiстiктi суарылмайтын алқап түрлерiне ауыстыруға рұқсат беру» мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы