О внесении изменений в решение Мангистауского районного маслихата от 12 декабря 2013 года № 14/114 "О районном бюджете на 2014-2016 годы"
Решение маслихата Мангистауского района Мангистауской области от 10 июня 2014 года № 18/154. Зарегистрировано Департаментом юстиции Мангистауской области 26 июня 2014 года № 2461
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан», районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Мангистауского районного маслихата от 12 декабря 2013 года № 14/114 «О районном бюджете на 2014-2016 годы» (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов от 10 января 2014 года за № 2335, опубликовано в информационно-правовой системе «Әділет» от 17 января 2014 года) следующие изменение:
«Утвердить районный бюджет на 2014-2016 годы согласно приложению соответственно, в том числе на 2014 год в следующих объемах:
1) доходы – 6 325 026,4 тысячи тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям - 4 485 119,4 тысячи тенге;
неналоговым поступлениям – 15 769,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 11 211,0 тысяча тенге;
поступлениям трансфертов – 1 812 927,0 тысяч тенге;
2) затраты – 6 362 333,7 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 45 876,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 55 560,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 9 684,0 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами- 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тенге.
5) дефицит (профицит) бюджета – 83 183,3 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 83 183,3 тысячи тенге, в том числе:
поступление займов - 55 560,0 тысяч тенге;
погашение займов - 9 684,0 тысяч тенге;
использование остатков бюджетных средств – 37 307,3 тысяч тенге.».
2.Опубликование настоящего решения на интернет-ресурсе и контроль за исполнением возложить на заместителя акима района А.Сарбалаеву.
3.Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2014 года.
Председатель сессии                     К.Шалабаев
Секретарь районного
маслихата                               Т.Кыланов
«СОГЛАСОВАНО»
Шабикова Рима Нерражимовна
Руководитель государственного
учреждения «Мангистауский районный
отдел экономики и финансов»
10 июня 2014 года
Приложение
к решению районного маслихата
от 10 июня 2014 года № 18/154
Районный бюджет на 2014 год
Кат. Кл. Пдк Наименование Сумма, тыс.тенге
I.Доходы

Маңғыстау аудандық мәслихатының 2013 жылғы 12 желтоқсандағы №14/114 "2014 - 2016 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Маңғыстау облысы Маңғыстау аудандық мәслихатының 2014 жылғы 10 маусымдағы № 18/154 шешімі. Маңғыстау облысының Әділет департаментінде 2014 жылғы 26 маусымда № 2461 болып тіркелді
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Заңына сәйкес, аудандық мәслихат ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Маңғыстау аудандық мәслихатының 2013 жылғы 12 желтоқсандағы № 14/114 «2014-2016 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы» (нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде 2014 жылғы 10 қаңтардағы № 2335 болып тіркелген, «Әділет» ақпараттық құқықтық жүйесінде 2014 жылғы 17 қаңтарда жарияланған) шешіміне келесідей өзгерістер енгізілсін:
«2014-2016 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше қосымшаға сәйкес, оның ішінде 2014 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 6 325 026,4 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша - 4 485 119,4 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша - 15 769,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша - 11 211,0 мың теңге;
трансферттер түсімдері бойынша - 1 812 927,0 мың теңге;
2) шығындар – 6 362 333,7 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 45 876,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 55 560,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 9 684,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо- 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу - 0 теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 теңге.
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 83 183,3 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 83 183,3 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 55 560,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 9 684,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланатын қалдықтары- 37 307,3 мың теңге.».
2. Осы шешімнің интернет - ресурста жариялануын және орындалысын бақылау аудан әкімінің орынбасары А.Сарбалаевқа жүктелсін.
3. Осы шешім 2014 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы                         Қ.Шалабаев
Аудандық Мәслихат
хатшысы                                 Т.Қылаңов
«КЕЛІСІЛДІ»
«Маңғыстау аудандық экономика
және қаржы бөлімі» мемлекеттік
мекемесінің басшысы
Шабикова Рима Нерражимқызы
10 маусым 2014ж.
Аудандық мәслихаттың
2014 жылғы 10 маусымдағы
№ 18/154 шешіміне
қосымша
2014 жылға арналған аудандық бюджет
Сан
Сын
Ішкі сын
А т а у ы
Сомасы, мың теңге
I.Кірістер

5 351,0
012
Капитальные расходы государственного органа
2 000,0
040
Реализация государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования
15 660,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
96 871,0
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
339 283,0
037
Строительство и реконструкция объектов образования
339 283,0
6
Социальная помощь и социальное обеспечение
281 584,0
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
5 471,0
003
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
5 471,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
275 968,0
002
Программа занятости
33 251,0
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
28 380,0
005
Государственная адресная социальная помощь
14 487,0
006
Жилищная помощь
29 110,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
131 088,0
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
2 222,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
8 414,0
016
Государственные пособия на детей до 18 лет
2 604,0
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
3 255,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
20 500,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
957,0
021
Капитальные расходы государственного органа
1 700,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
145,0
050
Реализация Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов
145,0
7
Жилищно-коммунальное хозяйство
1 115 297,0
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
1 015 248,0
004
Проектирование, развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры
598 691,0
006
Развитие системы водоснабжения и водоотведения
307 028,0
003
Проектирование, строительство и (или) приобретение жилья государственного коммунального жилищного фонда

5 351,0
012
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
2 000,0
040
Мектепке дейінгі бiлiм беру ұйымдарында мемлекеттік бiлiм беру тапсырысын іске асыруға
15 660,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
96 871,0
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
339 283,0
037
Білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
339 283,0
6
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
281 584,0
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
5 471,0
003
Мұқтаж азаматтарға үйінде әлеуметтік көмек көрсету
5 471,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
275 968,0
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
33 251,0
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
28 380,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
14 487,0
006
Тұрғын үй көмегі
29 110,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
131 088,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
2 222,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
8 414,0
016
18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар
2 604,0
017
Мүгедектерді оңалту жеке бағдарламасына сәйкес, мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен және ымдау тілі мамандарының қызмет көрсетуін, жеке көмекшілермен қамтамасыз ету
3 255,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
20 500,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
957,0
021
Мемлекеттік органнын күрделі шығыстары
1 700,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
145,0
050
Мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі іс-шаралар жоспарын іске асыру
145,0
7
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
1 115 297,0
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
1 015 248,0
004
Инженерлік коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту, жайластыру және (немесе) сатып алу
598 691,0
006
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамыту
307 028,0
003
Мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау, салу және (немесе) сатып алу

163 484,0
474
Отдел сельского хозяйства и ветеринарии района (города областного значения)
83 222,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства и ветеринарии
11 286,0
003
Капитальные расходы государственного органа
660,0
013
Проведение противоэпизоотических мероприятий
69 014,0
012
Проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных
2 262,0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
70 650,0
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
70 650,0
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
9 612,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
9 612,0
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
15 376,0
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
15 376,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
14 876,0
015
Капитальные расходы государственного органа
500,0
12
Транспорт и коммуникации
886 307,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
886 307,0
022
Развитие транспортной инфраструктуры
553 307,0
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
235 768,0
045
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов
97 232,0
13
Прочие
132 150,0
469
Отдел предпринимательства района (города областного значения)
9 663,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и промышленности
9 663,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
109 987,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
13 927,0
040
Реализация мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы «Развитие регионов»
66 060,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
30 000,0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
12 500,0
012
Резерв местного исполнительного органа района (города областного значения)

163 484,0
474
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылық және ветеринария бөлімі
83 222,0
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы және ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
11 286,0
003
Мемлекеттік органнын күрделі шығыстары
660,0
013
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
69 014,0
012
Ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіру жөніндегі іс-шараларды жүргізу
2 262,0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
70 650,0
099
Мамандардың әлеуметтік көмек көрсетуі жөніндегі шараларды іске асыру
70 650,0
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
9 612,0
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
9 612,0
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
15 376,0
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
15 376,0
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайлы және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
14 876,0
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
500,0
12
Көлік және коммуникация
886 307,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
886 307,0
022
Көлік инфрақұрылымын дамыту
553 307,0
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
235 768,0
045
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу
97 232,0
13
Басқалар
132 150,0
469
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік бөлімі
9 663,0
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлік пен өнеркәсіпті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
9 663,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
109 987,0
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
13 927,0
040
«Өңірлерді дамыту» Бағдарламасы шеңберінде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыру
66 060,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
30 000,0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
12 500,0
012
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органының резерві