Об утверждении регламента государственной услуги "Предоставление мер социальной поддержки специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и агропромышленного комплекса, прибывшим для работы и проживания в сельские населенные пункты"
Постановление акимата Костанайской области от 26 ноября 2014 года № 595. Зарегистрировано Департаментом юстиции Костанайской области 29 декабря 2014 года № 5262. Утратило силу постановлением акимата Костанайской области от 24 апреля 2015 года № 163
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Костанайской области от 24.04.2015 № 163 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", пунктом 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах" акимат Костанайской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый регламент государственной услуги "Предоставление мер социальной поддержки специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и агропромышленного комплекса, прибывшим для работы и проживания в сельские населенные пункты".
2. Признать утратившим силу постановление акимата Костанайской области от 3 марта 2014 года № 71 "Об утверждении регламента государственной услуги "Предоставление мер социальной поддержки специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии, прибывшим для работы и проживания в сельские населенные пункты" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 4535, опубликовано 16 апреля 2014 года в Информационно-правовой системе "Әділет").
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким области                               Н. Садуакасов
Утвержден
постановлением акимата
от 26 ноября 2014 года
№ 595
Регламент государственной услуги
"Предоставление мер социальной поддержки
специалистам здравоохранения, образования, социального
обеспечения, культуры, спорта и агропромышленного комплекса,
прибывшим для работы и проживания в сельские населенные пункты"
1. Общие положения
1. Государственная услуга "Предоставление мер социальной поддержки специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и агропромышленного комплекса, прибывшим для работы и проживания в сельские населенные пункты" (далее – государственная услуга) оказывается районными (города областного значения) уполномоченными органами по развитию сельских территорий (далее – услугодатель).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется канцелярией услугодателя.

"Ауылдық елді мекендерге жұмыс істеуге және тұруға келген денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамсыздандыру, мәдениет, спорт және агроөнеркәсіптік кешен мамандарына әлеуметтік қолдау шараларын ұсыну" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентін бекіту туралы
Қостанай облысы әкімдігінің 2014 жылғы 26 қарашадағы № 595 қаулысы. Қостанай облысының Әділет департаментінде 2014 жылғы 29 желтоқсанда № 5262 болып тіркелді. Күші жойылды - Қостанай облысы әкімдігінің 2015 жылғы 24 сәуірдегі № 163 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Қостанай облысы әкімдігінің 24.04.2015 № 163 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
"Қазақстан Республикасындағы жергiлiктi мемлекеттiк басқару және өзiн-өзi басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңына, "Мемлекеттiк көрсетiлетiн қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңы 16-бабының 3-тармағына Қостанай облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған "Ауылдық елді мекендерге жұмыс істеуге және тұруға келген денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамсыздандыру, мәдениет, спорт және агроөнеркәсіптік кешен мамандарына әлеуметтік қолдау шараларын ұсыну" мемлекеттiк көрсетiлетiн қызмет регламентi бекітілсін.
2. Қостанай облысы әкімдігінің 2009 жылғы 3 наурыздағы № 71 "Ауылдық елді мекендерге жұмыс істеуге және тұруға келген денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамсыздандыру, мәдениет, спорт және ветеринария мамандарына әлеуметтік қолдау шараларын ұсыну" мемлекеттiк көрсетiлетiн қызмет регламентін бекіту туралы" қаулысының (Нормативтік-құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4535 болып тіркелген, 2014 жылғы 16 сәуірде "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) күші жойылды деп танылсын.
3. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімі                                Н. Садуақасов
Әкімдіктің 2014 жылғы
26 қарашадағы № 595
қаулысымен бекітілген
Ауылдық елді мекендерге жұмыс істеуге
және тұруға келген денсаулық сақтау, білім беру,
әлеуметтік қамсыздандыру, мәдениет, спорт және агроөнеркәсіптік
кешен мамандарына әлеуметтік қолдау шараларын ұсыну"
мемлекеттiк көрсетiлетiн қызмет регламентi
1. Жалпы ережелер
1. "Ауылдық елді мекендерге жұмыс істеуге және тұруға келген денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамсыздандыру, мәдениет, спорт және агроөнеркәсіптік кешен мамандарына әлеуметтік қолдау шараларын ұсыну" мемлекеттік көрсетілетін қызметін (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) ауылдық аумақтарды дамыту жөнiндегi аудандық (облыстық маңызы бар қаланың) уәкiлеттi органдар (бұдан әрi – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет алу үшін өтінімдерді қабылдау және нәтижелерін беруді көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі жүзеге асырады.

2. Форма оказания государственной услуги - бумажная.
3. Результатом оказания государственной услуги являются меры социальной поддержки в виде подъемного пособия и бюджетного кредита.
4. Форма предоставления результата оказания государственной услуги - бумажная.
2. Описание порядка действий структурных
подразделений (работников) услугодателя в процессе
оказания государственной услуги
5. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является заявление услугополучателя по форме согласно приложению 2 к Стандарту государственной услуги "Предоставление мер социальной поддержки специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и агропромышленного комплекса, прибывшим для работы и проживания в сельские населенные пункты", утвержденному постановлением Правительства Республики Казахстан от 12 февраля 2014 года № 80 (далее – Стандарт) с приложением документов, определенных в пункте 9 Стандарта.
6. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения:
1) канцелярия услугодателя осуществляет прием и регистрацию документов, выдает отрывную часть заявления услугополучателю, подтверждающую получение документов, проверяет достоверность предоставленных документов, определенных в пункте 9 Стандарта, производит расчеты потребности финансовых средств – не более 30 (тридцати) минут.
Результат процедуры (действия) – регистрация документов;
2) руководитель услугодателя определяет ответственного исполнителя услугодателя, налагает соответствующую визу – не более 2 (двух) часов.
Результат процедуры (действия) – виза руководителя услугодателя;
3) ответственный исполнитель услугодателя изучает документы, подготавливает проект результата оказания государственной услуги – 32 (тридцать два) календарных дня.
Результат процедуры (действия) – проект результата оказания государственной услуги;
4) руководитель услугодателя:
перечисляет сумму подъемного пособия на индивидуальные лицевые счета услугополучателей в течение 7 (семи) календарных дней;
принимает меры по предоставлению поверенным (агентом) бюджетного кредита на приобретение или строительство жилья услугополучателю в течение 30 (тридцати) рабочих дней.
Результат процедуры (действия) – выдача результатов оказания государственной услуги услугополучателю.
3. Описание порядка взаимодействия структурных
подразделений (работников) услугодателя в процессе
оказания государственной услуги

2. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны – қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесі көтерме жәрдемақы түріндегі әлеуметтік қолдау шаралары болып табылады.
4. Мемлекеттiк көрсетiлетiн қызмет нәтижесін ұсыну нысаны - қағаз түрiнде.
2. Мемлекеттiк қызмет көрсету процесiнде
көрсетiлетiн қызметтi берушiнiң құрылымдық бөлiмшелерiнiң
(қызметкерлерiнiң) iс-қимыл тәртiбiн сипаттау
5. Мемлекеттiк қызметтi көрсету бойынша рәсiмдi (іс-қимылды) бастауға негiздеме Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 12 ақпандағы № 80 қаулысымен бекітілген "Ауылдық елді мекендерге жұмыс істеуге және тұруға келген денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамсыздандыру, мәдениет, спорт және агроөнеркәсіптік кешен мамандарына әлеуметтік қолдау шараларын ұсыну" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 2-қосымшасына сәйкес (бұдан әрі – Стандарт) нысан бойынша Стандарттың 9-тармағында белгіленген құжаттарды қоса бере отырып өтiнiш ұсыну болып табылады.
6. Мемлекеттiк қызмет көрсету процесiнiң құрамына кiретiн әрбiр рәсiмнiң (iс-қимылдың) мазмұны, оның орындалу ұзақтығы:
1) көрсетiлетiн қызметтi берушiнің кеңсесі құжаттарды қабылдауды және тіркеуді жүзеге асырады, көрсетiлетiн қызметтi алушыға құжаттарды тапсырғанын растайтын өтініштің үзбелі бөлігін береді, Стандарттың 9-тармағында белгіленген ұсынылған құжаттардың дұрыстығын тексереді, қаржы қаражатының қажеттілігін есептеуді жүргізеді – 30 (отыз) минуттан артық емес;
Рәсімнің (іс-қимылдың) нәтижесі – құжаттарды тіркеу;
2) көрсетiлетiн қызметтi берушiнің басшысы көрсетiлетiн қызметтi берушiнiң жауапты орындаушысын анықтайды, тиiстi бұрыштама қояды – 2 сағаттан артық емес.
Рәсімнің (іс-қимылдың) нәтижесі – көрсетiлетiн қызметтi берушi басшысының бұрыштамасы;
3) көрсетiлетiн қызметтi берушiнiң жауапты орындаушысы құжаттарды зерделейді, мемлекеттiк көрсетiлетiн қызмет нәтижесінің жобасын әзірлейді – 32 (отыз екі) күнтізбелік күн.
Рәсімнің (іс-қимылдың) нәтижесі - мемлекеттiк көрсетiлетiн қызмет көрсету нәтижесінің жобасы;
4) көрсетiлетiн қызметтi берушiнің басшысы:
көтерме жәрдемақы сомасын 7 (жеті) күнтізбелік күн ішінде көрсетiлетiн қызметтi алушылардың жеке есеп шоттарына аударады;
сенім білдірілген өкіл (агент) 30 (отыз) жұмыс күні ішінде көрсетiлетiн қызметтi алушыға тұрғын үй сатып алуға немесе салуға бюджеттік кредит беру бойынша шаралар қабылдайды;
Рәсімнің (іс-қимылдың) нәтижесі – көрсетiлетiн қызметтi алушыға мемлекеттiк көрсетiлетiн қызмет нәтижелерін беру.
3. Мемлекеттiк қызмет көрсету процесiнде көрсетiлетiн
қызметтi берушiнiң құрылымдық бөлiмшелерiнiң (қызметкерлерiнiң)
өзара iс-қимыл тәртiбiн сипаттау

7. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) канцелярия услугодателя;
2) руководитель услугодателя;
3) ответственный исполнитель услугодателя.
8. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры (действия):
1) канцелярия услугодателя осуществляет прием и регистрацию документов, выдает отрывную часть заявления услугополучателю, подтверждающую получение документов, проверяет достоверность предоставленных документов, определенных в пункте 9 Стандарта, и передает документы руководителю услугодателя для наложения визы – не более 30 (тридцати) минут;
2) руководитель услугодателя определяет ответственного исполнителя услугодателя, налагает соответствующую визу и передает документы ответственному исполнителю – не более 2 (двух) часов;
3) ответственный исполнитель услугодателя после изучения документов подготавливает проект результата оказания государственной услуги, передает его руководителю услугодателя – 32 (тридцать два) календарных дня;
4) руководитель услугодателя:
перечисляет сумму подъемного пособия на индивидуальные лицевые счета услугополучателей в течение 7 (семи) календарных дней;
принимает меры по предоставлению поверенным (агентом) бюджетного кредита на приобретение или строительство жилья услугополучателю в течение 30 (тридцати) рабочих дней.
Руководитель услугодателя выдает результаты оказания государственной услуги услугополучателю.
Блок-схема прохождения каждого действия (процедуры) с указанием длительности каждой процедуры (действия) указана в приложении 1 к Регламенту.
4. Описание порядка взаимодействия
с центром обслуживания населения и (или) иными
услугодателями, а также порядка использования информационных
систем в процессе оказания государственной услуги
9. Государственная услуга через республиканское государственное учреждение на праве хозяйственного ведения "Центр обслуживания населения" по Костанайской области и через веб-портал "электронного правительства" не оказывается.
10. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги и порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению 2 к Регламенту.
Приложение 1
к регламенту государственной
услуги "Предоставление мер социальной
поддержки специалистам здравоохранения,
образования, социального обеспечения, культуры,
спорта и агропромышленного комплекса,
прибывшим для работы и проживания
в сельские населенные пункты"
Блок-схема прохождения каждого действия (процедуры)
с указанием длительности каждой процедуры (действия)
Приложение 2
к регламенту государственной
услуги "Предоставление мер социальной
поддержки специалистам здравоохранения,
образования, социального обеспечения, культуры,
спорта и агропромышленного комплекса,
прибывшим для работы и проживания
в сельские населенные пункты"
Справочник
бизнес-процессов оказания государственной услуги
"Предоставление мер социальной поддержки специалистам
здравоохранения, образования, социального обеспечения,
культуры, спорта и агропромышленного комплекса, прибывшим
для работы и проживания в сельские населенные пункты"

7. Мемлекеттiк қызмет көрсету процесiне қатысатын көрсетілетін қызметті берушiнiң құрылымдық бөлiмшелерiнiң (қызметкерлерiнiң) тiзбесi:
1) көрсетiлетiн қызметтi берушінің кеңсесі;
2) көрсетiлетiн қызметтi берушінің басшысы;
3) көрсетiлетiн қызметтi берушiнiң жауапты орындаушысы.
8. Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығын көрсете отырып, құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) арасындағы рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігін сипаттау:
1) көрсетiлетiн қызметтi берушiнің кеңсесі құжаттарды қабылдауды және тіркеуді жүзеге асырады, көрсетiлетiн қызметтi алушыға құжаттарды тапсырғанын растайтын өтініштің үзбелі бөлігін береді, Стандарттың 9-тармағында белгіленген ұсынылған құжаттардың дұрыстығын тексереді және құжаттарды бұрыштама қою үшін көрсетiлетiн қызметтi берушiнің басшысына береді – 30 (отыз) минуттан артық емес;
2) көрсетiлетiн қызметтi берушiнің басшысы көрсетiлетiн қызметтi берушiнiң жауапты орындаушысын анықтайды, тиiстi бұрыштамасын қояды және құжаттарды көрсетiлетiн қызметтi берушiнiң жауапты орындаушысына береді – 2 сағаттан артық емес.
3) көрсетiлетiн қызметтi берушiнiң жауапты орындаушысы құжаттарды зерделегеннен кейін мемлекеттiк көрсетiлетiн қызмет көрсету нәтижесінің жобасын әзірлейді, оны көрсетiлетiн қызметтi берушiнiң басшысына береді – 32 (отыз екі) күнтізбелік күн.
4) көрсетiлетiн қызметтi берушiнің басшысы:
көтерме жәрдемақы сомасын 7 (жеті) күнтізбелік күн ішінде көрсетiлетiн қызметтi алушылардың жеке есеп шоттарына аударады;
сенім білдірілген өкіл (агент) 30 (отыз) жұмыс күні ішінде көрсетiлетiн қызметтi алушыға тұрғын үй сатып алуға немесе салуға бюджеттік кредит беру бойынша шаралар қабылдайды.
Көрсетiлетiн қызметтi берушiнің басшысы көрсетiлетiн қызметтi алушыға мемлекеттiк көрсетiлетiн қызмет нәтижелерін береді.
Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығын көрсете отырып, әрбір іс-қимылдың (рәсімнің) өту блок-схемасы Регламенттің 1-қосымшасында көрсетілген.
4. Халыққа қызмет көрсету орталығымен және
(немесе) өзге де көрсетiлетiн қызметтi берушiлермен
өзара iс-қимыл жасасу тәртiбiн, сондай-ақ мемлекеттiк
қызмет көрсету процесiнде ақпараттық жүйелердi
пайдалану тәртiбiн сипаттау
9. Мемлекеттік қызмет Қостанай облысы бойынша "Халыққа қызмет көрсету орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік мекемесі және "электрондық үкімет" веб-порталы арқылы көрсетілмейді.
10. Мемлекеттiк қызмет көрсету процесiнде көрсетiлетiн қызметтi берушiнің құрылымдық бөлiмшелерi (қызметкерлерi) iс-қимылдарының және мемлекеттiк қызмет көрсету процесiнде көрсетiлетiн қызметтi берушiнің құрылымдық бөлiмшелерiнiң (қызметкерлерiнiң) өзара iс-қимылдар реттiлігінің сипаттамасы Регламенттің 2-қосымшасына сәйкес мемлекеттiк қызмет көрсетудiң бизнес-процестерiнiң анықтамалығында көрсетiледi.
"Ауылдық елді мекендерге жұмыс істеуге
және тұруға келген денсаулық сақтау, білім
беру, әлеуметтік қамсыздандыру, мәдениет,
спорт және агроөнеркәсіптік кешен мамандарына
әлеуметтік қолдау шараларын ұсыну"
мемлекеттiк көрсетiлетiн қызмет
регламентіне
1-қосымша
Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығын көрсете отырып,
әрбір іс-қимылдың (рәсімнің) өту блок-схемасы
"Ауылдық елді мекендерге жұмыс істеуге
және тұруға келген денсаулық сақтау, білім
беру, әлеуметтік қамсыздандыру, мәдениет,
спорт және агроөнеркәсіптік кешен мамандарына
әлеуметтік қолдау шараларын ұсыну"
мемлекеттiк көрсетiлетiн қызмет
регламентіне
2-қосымша
"Ауылдық елді мекендерге жұмыс істеуге
және тұруға келген денсаулық сақтау, білім беру,
әлеуметтік қамсыздандыру, мәдениет, спорт және
агроөнеркәсіптік кешен мамандарына әлеуметтік
қолдау шараларын ұсыну" мемлекеттік қызмет
көрсету бизнес-процестерінің анықтамалығы