О бюджете города Аркалыка на 2015-2017 годы
Решение маслихата города Аркалыка Костанайской области от 24 декабря 2014 года № 205. Зарегистрировано Департаментом юстиции Костанайской области 12 января 2015 года № 5289
В соответствии со статьей 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года Аркалыкский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет города Аркалыка на 2015-2017 годы согласно приложениям 123 соответственно, в том числе на 2015 год в следующих объемах:
1) доходы – 3710230,0 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 1228547,4 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 14203,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 28805,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 2438674,6 тысяч тенге, из них объем субвенций – 1709083,0 тысячи тенге;
2) затраты – 3803014,8 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 12675,7 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 50142,0 тысячи тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -155602,5 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 155602,5 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения маслихата города Аркалыка Костанайской области от 12.11.2015 № 272 (вводится в действие с 01.01.2015).
2. В бюджете города на 2015 год предусмотрен объем целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета в сумме 666735,0 тысяч тенге, в том числе:
на содержание штатной численности отделов регистрации актов гражданского состояния в сумме 2170,0 тысяч тенге;
на повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по трехуровневой системе в сумме 27976,0 тысяч тенге;
на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования в сумме 71749,0 тысяч тенге;
на выплату государственной адресной социальной помощи в сумме 560,0 тысяч тенге;
на выплату государственных пособий на детей до 18 лет в сумме 2419,0 тысяч тенге;
на введение стандартов специальных социальных услуг в сумме 3217,0 тысяч тенге;
на увеличение норм обеспечения инвалидов обязательными гигиеническими средствами в сумме 10959,0 тысяч тенге;
на проведение мероприятий, посвященных семидесятилетию Победы в Великой Отечественной войне на оказание единовременной материальной помощи в сумме 8625,0 тысяч тенге;
на проведение мероприятий, посвященных семидесятилетию Победы в Великой Отечественной войне на комиссионное вознаграждение банкам второго уровня за выплату материальной помощи сумме 86,0 тысяч тенге;
на содержание подразделений местных исполнительных органов агропромышленного комплекса в сумме 5702,0 тысячи тенге;

Арқалық қаласының 2015-2017 жылдарға арналған бюджеті туралы
Қостанай облысы Арқалық қаласы мәслихатының 2014 жылғы 24 желтоқсандағы № 205 шешімі. Қостанай облысының Әділет департаментінде 2015 жылғы 12 қаңтарда № 5289 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджеттік кодексінің 75-бабына сәйкес, Арқалық қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Арқалық қаласының 2015-2017 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 123 қосымшаға сәйкес, оның ішінде 2015 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 3710230,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 1228547,4 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 14203,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 28805,0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері бойынша – 2438674,6 мың тенге, оның ішінде субвенция көлемі – 1709083,0 мың теңге;
2) шығындар – 3803014,8 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредит беру – 12675,7 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 50142,0 мың теңге;
5) бюджеттің тапшылығы (профициті) – -155602,5 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитті пайдалану) – 155602,5 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Арқалық қаласы мәслихатының 12.11.2015 № 272 шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2015 жылға арналған қала бюджетінде 666735,0 мың теңге сомасында республикалық бюджеттен нысаналы ағымдағы трансферттер көлемі, оның ішінде:
азаматтық хал актілерді тіркеу бөлімдерінің штаттық кестесін қамтамасыз етуге 2170,0 мың теңге сомасында;
үш деңгейлі жүйе бойынша біліктілікті арттырудан өткен мұғалімдерге төленетін еңбекақыны арттыруға 27976,0 мың теңге сомасында;
мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға 71749,0 мың теңге сомасында;
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге 560,0 мың теңге сомасында;
18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар төлеуге 2419,0 мың теңге сомасында;
арнаулы әлеуметтік қызметтердің стандарттарын енгізуге 3217,0 мың теңге сомасында;
мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдарының мөлшерін көбейтуді қамтамасыз етуге 10959,0 мың теңге сомасында;
Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің жетпіс жылдығына арналған іс-шараларды өткізуге, біржолғы материалдық көмек көрсетуге 8625,0 мың теңге сомасында;
Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің жетпіс жылдығына арналған іс-шараларды өткізуге, біржолғы материалдық көмекті төлегені үшін екінші деңгейдегі банктерге комиссиялық сыйақыға 86,0 мың теңге сомасында;
агроөнеркәсіптік кешеннің жергілікті атқарушы органдарының бөлімшелерін қамтамасыз етуге 5702,0 мың теңге сомасында;

на субсидирование процентной ставки по кредитам банков для реализации проектов в моногородах в сумме 2857,0 тысяч тенге;
на предоставление грантов на развитие новых производств в моногородах в сумме 6000,0 тысяч тенге;
на реализацию текущих мероприятий в моногородах в сумме 391834,0 тысячи тенге;
на выплату ежемесячной надбавки за особые условия труда к должностным окладам работников государственных учреждений, не являющихся государственными служащими, а также работников государственных предприятий, финансируемых из местных бюджетов в сумме 132581,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 2 - в редакции решения маслихата города Аркалыка Костанайской области от 28.05.2015 № 247 (вводится в действие с 01.01.2015).
3. В бюджете города на 2015 год предусмотрен объем целевых текущих трансфертов из областного бюджета в сумме 21757,0 тысяч тенге, в том числе:
на содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям в связи с передачей функций по оплате труда патронатным воспитателям путем перечисления денежных средств на его текущий счет на уровень районов и городов в сумме 3602,0 тысячи тенге;
на выплату единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей)-сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей в сумме 596,0 тысяч тенге;
на приобретение и доставку учебного пособия «Подарок первокласснику от Президента Республики Казахстан «Менің Отаным – Қазақстан. Моя родина – Казахстан» в сумме 711,9 тысяч тенге;
на увеличение размера социальной помощи на бытовые нужды участникам и инвалидам Великой Отечественной Войны с 6 до 10 месячных расчетных показателей в сумме 452,4 тысяча тенге;
на зимнее содержание автомобильных дорог районного (города областного значения) в сумме 6500,0 тысяч тенге.
на восстановление по итогам секвестра 2014 года на текущее обустройство моногородов в сумме 9894,7 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 3 - в редакции решения маслихата города Аркалыка Костанайской области от 17.08.2015 № 259 (вводится в действие с 01.01.2015).
4. В бюджете города на 2015 год предусмотрен объем целевых трансфертов из республиканского бюджета на развитие в сумме 50142,0 тысячи тенге, в том числе:
на увеличение уставных капиталов специализированных уполномоченных организаций в сумме 50142,0 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 4 - в редакции решения маслихата города Аркалыка Костанайской области от 20.03.2015 № 218 (вводится в действие с 01.01.2015).
5. В бюджете города на 2015 год предусмотрен объем целевых трансфертов из областного бюджета на развитие в сумме 73000,0 тысяч тенге, в том числе:

моноқалаларда жобаларды іске асыру үшін банктердің кредиттері бойынша пайыздық ставканы субсидиялауға 2857,0 мың теңге сомасында;
моноқалаларда жаңа өндірістерді дамытуға гранттар беруге 6000,0 мың теңге сомасында;
моноқалаларда ағымдық іс-шараларды іске асыруға 391834,0 мың теңге сомасында;
мемлекеттік мекемелердің мемлекеттік қызметшілер болып табылмайтын жұмыскерлеріне, сондай-ақ жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын мемлекеттік кәсіпорын жұмыскерлерінің айлықақыларына ерекше еңбек жағдайлары үшін ай сайынғы үстемеақы төлеуге 132581,0 мың теңге сомасында.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Арқалық қаласы мәслихатының 28.05.2015 № 247 шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі).
3. 2015 жылға арналған қала бюджетінде 21757,0 мың теңге сомасында облыстық бюджеттен нысаналы ағымдағы трансферттер көлемі, оның ішінде:
патронаттық тәрбиешілерге еңбек ақы төлеу жөніндегі функциялары берілуге байланысты потронаттық тәрбиешілерге берілген баланы(балаларды) күтіп ұстауға, оның ағымдағы шотына ақшалай қаражаттарды аудару жолымен 3602,0 мың теңге сомасында;
жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға, қорғаншыларға біржолғы қаражат төлемі 596,0 мың теңге сомасында;
«Қазақстан Республикасы Президентінен «Менің Отаным - Қазақстан. Моя Родина – Казахстан» атты бірінші сынып оқушысына сыйлық» оқу құралын сатып алуға және жеткізуге 711,9 мың теңге сомасында;
Ұлы Отан Соғысы қатысушыларының және мүгедектерінің тұрмыстық қажеттіліктеріне әлеуметтік көмек мөлшерін 6-дан 10 айлық көрсеткішке дейін ұлғайтуға 452,4 мың теңге сомасында;
ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) қысқы мезгілдегі автомобиль жолдарының маңызды бөлігіне 6500,0 мың теңге сомасында;
моноқалаларды ағымдық жайғастыруға 2014 жылдың секвестр қортындысы бойынша қайта енгізуге 9894,7 мың теңге сомасында.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Арқалық қаласы мәслихатының 17.08.2015 № 259 шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі).
4. 2015 жылға арналған қала бюджетінде 50142,0 мың теңге сомасында республикалық бюджеттен дамытуға нысаналы трансферттер көлемі қарастырылған, оның ішінде:
мамандандырылған уәкілетті ұйымдардың жарғылық капиталдарын ұлғайтуға 50142,0 мың теңге сомасында.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Арқалық қаласы мәслихатының 20.03.2015 № 218 шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі).
5. 2015 жылға арналған қала бюджетінде 73000,0 мың теңге сомасында облыстық бюджеттен дамытуға нысаналы трансферттер көлемі, оның ішінде:

на реконструкцию подъездной автомобильной дороги товарищества с ограниченной ответственностью "Агроинтерптица" протяженностью 3,3 километра, шириной 6 метров в сумме 58000,0 тысяч тенге;
на строительство линий электроснабжения для реализации проекта "Строительство линейного элеватора в городе Аркалыке" в сумме 2500,0 тысяч тенге;
на строительство водопровода села Матросово до фермы товарищества с ограниченной ответственностью "Нур Жайлау" протяженностью 12 километров в сумме 6000,0 тысяч тенге;
на строительство водоснабжения, теплоснабжения и канализации для реализации проекта "Строительство линейного элеватора в городе Аркалыке" - товарищества с ограниченной ответственностью "Нур-Жайлау Астык" в сумме 6500,0 тысяч тенге.
5-1. В бюджете города Аркалыка на 2015 год предусмотрен возврат целевых трансфертов в сумме 692,2 тысячи тенге, в том числе:
в республиканский бюджет в сумме 422,0 тысячи тенге;
в областной бюджет в сумме 270,2 тысячи тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 5-1 в соответствии с решением маслихата города Аркалыка Костанайской области от 20.03.2015 № 218 (вводится в действие с 01.01.2015).
6. В бюджете города на 2015 год предусмотрен объем бюджетных кредитов из республиканского бюджета в сумме 30380,2 тысяч тенге, в том числе:
кредиты бюджетам районов (городов областного значения), полученные из республиканского бюджета для реализации мер социальной поддержки специалистов в сумме 16380,2 тысяч тенге;
кредитование на содействие развития предпринимательства в моногородах в сумме 14000,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 6 - в редакции решения маслихата города Аркалыка Костанайской области от 20.03.2015 № 218 (вводится в действие с 01.01.2015).
7. Утвердить перечень бюджетных программ развития бюджета города Аркалыка на 2015 год с разделением на бюджетные программы, направленные на реализацию бюджетных инвестиционных проектов (программ) и на формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц, согласно приложению 4.
8. Утвердить перечень бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения бюджета города Аркалыка на 2015 год, согласно приложению 5.
9. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2015 года.
Председатель очередной
сессии Аркалыкского
городского маслихата                       Г. Елтебаева
Секретарь Аркалыкского
городского маслихата                       Н. Шалдыбаев
Приложение 1
к решению маслихата
от 24 декабря 2014 года № 205
Бюджет города Аркалыка на 2015 год

"Агроинтерптица" жауапкершілігі шектеулі серіктестігінің ұзындығы 3,3 шақырым, ені 6 метр болатын автомобильдік кірме жолын реконструкциялауға 58000,0 мың теңге сомасында;
"Арқалық қаласында желілік элеваторының құрылысы" жобасын жүзеге асыру үшін электр жүйесімен жабдықтау желісінің құрылысына 2500,0 мың теңге сомасында;
"Нұр Жайлау" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі фермасына дейінгі Матросов ауылының 12 шақырым болатын су құбырын салуға 6000,0 мың теңге сомасында;
"Нұр-Жайлау Астық" жауапкершілігі шектеулі серіктестігінің - "Арқалық қаласында желілік элеваторының құрылысы" жобасын жүзеге асыру үшін сумен жабдықтау, жылумен жабдықтау және кәріз жүргізу құрылысына 6500,0 мың теңге сомасында.
5-1. 2015 жылға арналған Арқалық қаласы бюджетінде 692,2 мың теңге сомасында нысаналы трансферттерді қайтару қарастырылсын,оның ішінде:
республикалық бюджетке 422,0 мың теңге сомасында;
облыстық бюджетке 270,2 мың теңге сомасында.
Ескерту. Шешім 5-1-тармақпен толықтырылды - Қостанай облысы Арқалық қаласы мәслихатының 20.03.2015 № 218 шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі).
6. 2015 жылға арналған қала бюджетінде 30380,0 мың теңге сомасында республикалық бюджеттен бюджеттік несие көлемі қарастырылды, оның ішінде:
ауданның бюджеттік несие (облыстық маңызы бар қаланың) республикалық бюджет есебінен алынған мамандарға әлеуметтік қолдауды жүзеге асыру үшін 16380,2 мың теңге сомасында;
моноқалалардағы кәсіпкерлікті дамытуға жәрдемдесуге кредит беру үшін 14000,0 мың теңге сомасында.
Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Арқалық қаласы мәслихатының 20.03.2015 № 218 шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі).
7. Бюджеттік жобаларды (бағдарламаларды) іске асыруға және заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыруға немесе ұлғайтуға бағытталған бюджеттік бағдарламаларға бөле отырып 2015 жылға арналған қалалық бюджеттің бюджеттік даму бағдарламаларының тізбесі 4-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
8. Арқалық қаласының 2015 жылға арналған бюджетінің атқару барысында секвестрлеуге жатпайтын бюджеттік бағдарламалар тізбесі 5-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
9. Осы шешім 2015 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Арқалық қалалық
мәслихатының кезекті
сессиясының төрайымы                       Г. Елтебаева
Арқалық қалалық
мәслихатының хатшысы                       Н. Шалдыбаев
Мәслихаттың
2014 жылғы 24 желтоқсандағы
№ 205 шешіміне 1-қосымша
Арқалық қаласының 2015 жылға арналған бюджетi

452
Отдел финансов района (города областного значения)
2860,0
008
Погашение долга местного исполнительного органа перед вышестоящим бюджетом
2860,0
Приложение 4
к решению маслихата
от 24 декабря 2014 года № 205
Перечень бюджетных программ развития бюджета города Аркалыка на 2015 год с разделением на бюджетные программы, направленные на реализацию бюджетных инвестиционных проектов
Сноска. Приложение 4 - в редакции решения маслихата города Аркалыка Костанайской области от 20.03.2015 № 218 (вводится в действие с 01.01.2015).
Функциональная группа
Сумма,
тысяч тенге
Функциональная подгруппа
Администратор бюджетных программ
Программа
Наименование
II. Затраты
50142,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
50142,0
1
Жилищное хозяйство
50142,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)

452
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) қаржы бөлімі
2860,0
008
Жергілікті атқарушы органның жоғары тұрған бюджет алдындағы борышын өтеу
2860,0
Мәслихаттың
2014 жылғы 24 желтоқсандағы
№ 205 шешіміне 4-қосымша
Бюджеттік инвестициялық жобаларды (бағдарламаларды) іске асыруға және заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыруға немесе ұлғайтуға бағытталған бюджеттік бағдарламаларға бөле отырып, Арқалық қаласының 2015 жылға арналған бюджетін дамытудың бюджеттік бағдарламалар тізбесі
Ескерту. 4-қосымша жаңа редакцияда - Қостанай облысы Арқалық қаласы мәслихатының 20.03.2015 № 218 шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі).
Функционалдық топ
Сомасы,
мың теңге
Кіші функция
Бюджеттік бағдарламалардың әкiмшісі
Бағдарлама
Атауы
II. Шығындар
50142,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
50142,0
1
Тұрғын үй шаруашылығы
50142,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі