О бюджете Аулиекольского района на 2015-2017 годы
Решение маслихата Аулиекольского района Костанайской области от 24 декабря 2014 года № 210. Зарегистрировано Департаментом юстиции Костанайской области 8 января 2015 года № 5275
Аулиекольский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет района на 2015-2017 годы согласно приложениям 12 и 3 соответственно, в том числе на 2015 год в следующих объемах:
1) доходы – 3089605,5 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 838010,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 9342,0 тысячи тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 2938,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 2239315,5 тысяч тенге;
2) затраты – 3113015,0 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 42879,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 53514,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 10635,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -66288,5 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 66288,5 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения маслихата Аулиекольского района Костанайской области от 16.11.2015 № 281 (вводится в действие с 01.01.2015).
2. Учесть, что в бюджете района на 2015 год предусмотрен объем субвенции, передаваемой из областного бюджета бюджету района в сумме 1 895 512,0 тысяч тенге.
3. Учесть, что в бюджете района на 2015 год предусмотрено поступление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета, в том числе на:
1) выплату государственной адресной социальной помощи в сумме 497,0 тысяч тенге;
2) выплату государственных пособий на детей до 18 лет в сумме 2219,0 тысяч тенге;
3) оказание социальной защиты и помощи населению в сумме 20080,0 тысяч тенге;
4) проведение мероприятий, посвященных семидесятилетию Победы в Великой Отечественной войне в сумме 15878,0 тысяч тенге;
5) выплату ежемесячной надбавки за особые условия труда к должностным окладам работников государственных учреждений, не являющихся государственными служащими, а также работников государственных предприятий, финансируемых из местных бюджетов в сумме 134429,0 тысяч тенге;
6) исключен решением маслихата Аулиекольского района Костанайской области от 20.03.2015 № 231 (вводится в действие с 01.01.2015);
7) реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования в сумме 48230,0 тысяч тенге;
8) повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по трехуровневой системе в сумме 46459,0 тысяч тенге;

Әулиекөл ауданының 2015-2017 жылдарға арналған бюджеті туралы
Қостанай облысы Әулиекөл ауданы мәслихатының 2014 жылғы 24 желтоқсандағы № 210 шешімі. Қостанай облысының Әділет департаментінде 2015 жылғы 8 қаңтарда № 5275 болып тіркелді
Әулиекөл аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Ауданның 2015-2017 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 12 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2015 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 3089605,5 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 838010,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 9342,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 2938,0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері бойынша – 2239315,5 мың теңге;
2) шығындар – 3113015,0 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 42879,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 53514,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 10635,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -66288,5 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 66288,5 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Әулиекөл ауданы мәслихатының 16.11.2015 № 281 шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2015 жылға арналған аудан бюджетінде облыстық бюджеттен аудан бюджетіне берілетін субвенциялар көлемі 1895512,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
3. 2015 жылға арналған аудан бюджетінде республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер түсімі көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
1) мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге 497,0 мың теңге сомасында;
2) 18 жасқа дейінгі балаларға 2219,0 мың теңге сомасында мемлекеттік жәрдемақы төлеуге;
3) халықты әлеуметтік қорғауға және оған көмек көрсетуге 20 080,0 мың теңге сомасында;
4) Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің жетпіс жылдығына арналған іс-шараларды өткізуге 15878,0 мың теңге сомасында;
5) мемлекеттік мекемелердің мемлекеттік қызметшілер болып табылмайтын жұмыскерлеріне, сондай-ақ жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын, мемлекеттік кәсіпорындардың жұмыскерлерінің лауазымдық айлықақыларына ерекше еңбек жағдайлары үшін ай сайынғы үстемеақы төлеуге 134429,0 мың теңге сомасында;
6) алынып тасталды - Қостанай облысы Әулиекөл ауданы мәслихатының 20.03.2015 № 231 шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі);
7) мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға 48230,0 мың теңге сомасында;
8) үш деңгейлі жүйе бойынша біліктілікті арттырудан өткен мұғалімдерге төленетін еңбекақыны арттыруға 46459,0 мың теңге сомасында;

9) содержание штатной численности отделов регистрации актов гражданского состояния в сумме 1256,1 тысяча тенге;
10) содержание подразделений местных исполнительных органов агропромышленного комплекса в сумме 2997,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 3 с изменениями, внесенными решениями маслихата Аулиекольского района Костанайской области от 20.03.2015 № 231; от 27.05.2015 № 249; от 19.10.2015 № 276 (вводится в действие с 01.01.2015).
4. Учесть, что в бюджете района на 2015 год предусмотрено поступление целевых текущих трансфертов из областного бюджета, в том числе на:
1) содержание кабинетов психолого-педагогической коррекции в связи с передачей функций по обеспечению обследования психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению на уровень районов и городов в сумме 8654,6 тысяч тенге;
2) содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям в связи с передачей функций по оплате труда патронатным воспитателям путем перечисления денежных средств на его текущий счет на уровень районов и городов в сумме 5042,8 тысяч тенге;
3) исключен решением маслихата Аулиекольского района Костанайской области от 19.10.2015 № 276 (вводится в действие с 01.01.2015);
4) исключен решением маслихата Аулиекольского района Костанайской области от 27.05.2015 № 249 (вводится в действие с 01.01.2015);
5) увеличение размера социальной помощи на бытовые нужды участникам и инвалидам Великой Отечественной войны с 6 до 10 месячных расчетных показателей в сумме 880,1 тысяча тенге;
6) зимнее содержание автомобильных дорог районного значения в сумме 5000,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 4 с изменениями, внесенными решениями маслихата Аулиекольского района Костанайской области от 20.03.2015 № 231; от 27.05.2015 № 249; от 17.08.2015 № 258; от 19.10.2015 № 276 (вводится в действие с 01.01.2015).
5. Учесть, что в бюджете района на 2015 год предусмотрено поступление целевых трансфертов на развитие из республиканского и областного бюджетов, в том числе на:
1) развитие коммунального хозяйства в сумме 3537,0 тысяч тенге;
2) исключен решением маслихата Аулиекольского района Костанайской области от 20.03.2015 № 231 (вводится в действие с 01.01.2015);
3) развитие транспортной инфраструктуры в сумме 50000,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 5 с изменениями, внесенными решениями маслихата Аулиекольского района Костанайской области от 17.08.2015 № 258; от 19.10.2015 № 276 (вводится в действие с 01.01.2015).
6. исключен решением маслихата Аулиекольского района Костанайской области от 27.05.2015 № 249 (вводится в действие с 01.01.2015).

9) азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімдерінің штат санын ұстауға 1256,1 мың теңге сомасында;
10) жергілікті атқарушы органдардың агроөнеркәсіптік кешен бөлімшелерін ұстауға 2997,0 мың теңге сомасында.
Ескерту. 3-тармаққа өзгерістер енгізілді - Қостанай облысы Әулиекөл ауданы мәслихатының 20.03.2015 № 231; 27.05.2015 № 249; 19.10.2015 № 276 шешімдерімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі).
4. 2015 жылға арналған аудан бюджетінде республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер түсімі көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
1) аудандар және қалалар деңгейіне балалардың және жасөспірімдердің психикалық денсаулығын тексеруді қамтамасыз ету және халыққа психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациялық көмек көрсету бойынша функцияларды беруге байланысты психологиялық-педагогикалық түзету кабинеттерін ұстауға 8654,6 мың теңге сомасында;
2) аудандар және қалалар деңгейіне ақшалай қаражаттарды ағымдағы шотына аудару арқылы патронаттық тәрбиешілерге еңбекақы төлеу бойынша функцияларды беруге байланысты патронаттық тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) ұстауға 5042,8 мың теңге сомасында;
3) алынып тасталды - Қостанай облысы Әулиекөл ауданы мәслихатының 19.10.2015 № 276 шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі);
4) алынып тасталды - Қостанай облысы Әулиекөл ауданы мәслихатының 27.05.2015 № 249 шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі);
5) Ұлы Отан соғысы қатысушыларының және мүгедектерінің, тұрмыстық қажеттіліктеріне әлеуметтік көмек мөлшерін 6-дан 10 айлық есептік көрсеткішке дейін ұлғайтуға 880,1 мың теңге сомасында;
6) аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын қыста ұстауға 5 000,0 мың теңге сомасында;
Ескерту. 4-тармаққа өзгерістер енгізілді - Қостанай облысы Әулиекөл ауданы мәслихатының 20.03.2015 № 231; 27.05.2015 № 249; 17.08.2015 № 258; 19.10.2015 № 276 (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
5. 2015 жылға арналған аудан бюджетінде республикалық және облыстық бюджеттерден нысаналы даму трансферттер түсімі көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
1) коммуналдық шаруашылықты дамытуға 3537,0 мың теңге сомасында;
2) алынып тасталды - Қостанай облысы Әулиекөл ауданы мәслихатының 20.03.2015 № 231 шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі);
3) көліктік инфрақұрылымды дамытуға 50000,0 мың теңге сомасында.
Ескерту. 5-тармаққа өзгерістер енгізілді - Қостанай облысы Әулиекөл ауданы мәслихатының 17.08.2015 № 258; 19.10.2015 № 276(01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
6. алынып тасталды - Қостанай облысы Әулиекөл ауданы мәслихатының 27.05.2015 № 249 шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі).

7. Учесть, что в бюджете района на 2015 год предусмотрено поступление кредитов, полученных из республиканского бюджета для реализации мер социальной поддержки специалистов в сумме 53514,0 тысяч тенге.
8. Учесть в бюджете района на 2015 год погашение бюджетных кредитов в размере 10635,0 тысяч тенге.
8-1. исключен решением маслихата Аулиекольского района Костанайской области от 27.05.2015 № 249 (вводится в действие с 01.01.2015).
8-2. Учесть, что в бюджете района на 2015 год предусмотрено доиспользование целевых трансфертов на развитие, выделенных из областного бюджета на строительство тепловых сетей от котельной "Южная" в поселке Кушмурун в сумме 410,0 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 8-2 в соответствии с решением маслихата Аулиекольского района Костанайской области от 20.03.2015 № 231 (вводится в действие с 01.01.2015).
8-3. Учесть, что в бюджете района на 2015 год предусмотрен возврат неиспользованных (недоиспользованных) в 2014 году целевых трансфертов из республиканского и областного бюджетов в сумме 7427,4 тысячи тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 8-3 в соответствии с решением маслихата Аулиекольского района Костанайской области от 20.03.2015 № 231 (вводится в действие с 01.01.2015).
8-4. Учесть, что в бюджете района на 2015 год предусмотрено поступление трансферта из областного бюджета на приобретение и доставку учебного пособия "Подарок первокласснику от Президента Республики Казахстан "Менің Отаным – Қазақстан. Моя родина - Казахстан" в сумме 531,9 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 8-4 в соответствии с решением маслихата Аулиекольского района Костанайской области от 17.08.2015 № 258 (вводится в действие с 01.01.2015).
8-5. Учесть, что в бюджете района на 2015 год предусмотрено обслуживание долга по выплате вознаграждений по бюджетным кредитам, подлежащим перечислению в областной бюджет в сумме 17,3 тысячи тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 8-5 в соответствии с решением маслихата Аулиекольского района Костанайской области от 17.08.2015 № 258 (вводится в действие с 01.01.2015).
8-6. Учесть, что в бюджете района на 2015 год предусмотрен возврат неиспользованных бюджетных кредитов, выделенных из республиканского бюджета в 2014 году в сумме 100 тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 8-6 в соответствии с решением маслихата Аулиекольского района Костанайской области от 17.08.2015 № 258 (вводится в действие с 01.01.2015).
8-7. Учесть, что в бюджете района на 2015 год предусмотрено поступление трансферта из областного бюджета на проведение ветеринарных мероприятий по энзоотическим болезням животных в сумме 112 тысяч тенге.

7. 2015 жылға арналған аудан бюджетінде мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға республикалық бюджеттен алынған бюджеттік кредиттер түсімі 53514,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
8. 2015 жылға арналған аудан бюджетінде 10 635,0 мың теңге мөлшерінде бюджеттік кредиттерді өтеу ескерілсін.
8-1. алынып тасталды - Қостанай облысы Әулиекөл ауданы мәслихатының 27.05.2015 № 249 шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі).
8-2. 2015 жылға арналған аудан бюджетінде Құсмұрын кентіндегі "Южная" қазандығынан жылу желілерін салуға облыстық бюджеттен бөлінген дамуға арналған нысаналы трансферттерді толық пайдалану 410,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
Ескерту. Шешім 8-2-тармақпен толықтырылды - Қостанай облысы Әулиекөл ауданы мәслихатының 20.03.2015 № 231 шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі).
8-3. 2015 жылға арналған аудан бюджетінде республикалық бюджеттен және облыстық бюджеттерден 2014 жылы пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) 7427,4 мың теңге сомасында нысаналы трансферттердің қайтарылуы көзделгені ескерілсін.
Ескерту. Шешім 8-3-тармақпен толықтырылды - Қостанай облысы Әулиекөл ауданы мәслихатының 20.03.2015 № 231 шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі).
8-4. 2015 жылға арналған аудан бюджетінде облыстық бюджеттен Қазақстан Республикасының Президентінен бірінші сынып оқушыларына "Менің Отаным-Қазақстан.Моя Родина-Казахстан." сыйлығына оқулықтар сатып алуға және жеткізуге 531,9 мың теңге сомасында трансферт түсімі көзделгені ескерілсін.
Ескерту. Шешім 8-4-тармақпен толықтырылды - Қостанай облысы Әулиекөл ауданы мәслихатының 17.08.2015 № 258 шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі).
8-5. 2015 жылға арналған аудан бюджетінде облыстық бюджетке аударуға жататын кредиттер бойынша сыйақылар төлеу жөнінде 13,7 мың теңге сомасында борышты өтеуге қызмет көрсету көзделгені ескерілсін.
Ескерту. Шешім 8-5-тармақпен толықтырылды - Қостанай облысы Әулиекөл ауданы мәслихатының 17.08.2015 № 258 шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі).
8-6. 2015 жылға арналған аудан бюджетінде республикалық бюджеттен бөлінген 2014 жылы пайдаланылмаған 100 теңге сомасында бюджеттік кредиттерді қайтару көзделгені ескерілсін.
Ескерту. Шешім 8-6-тармақпен толықтырылды - Қостанай облысы Әулиекөл ауданы мәслихатының 17.08.2015 № 258 шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі).
8-7. 2015 жылға арналған аудан бюджетінде жануарлардың энзоотикалық аурулары бойынша ветеринариялық іс-шаралар жүргізуге облыстық бюджеттен 112 мың теңге сомасында трансферт түсімінің көзделгені ескерілсін.

Сноска. Решение дополнено пунктом 8-7 в соответствии с решением маслихата Аулиекольского района Костанайской области от 19.10.2015 № 276 (вводится в действие с 01.01.2015).
8.8. Утвердить распределение трансфертов органам местного самоуправления между селами, поселками, сельскими округами на 2015 год, согласно приложению 6 к настоящему решению.
Сноска. Решение дополнено пунктом 8-8 в соответствии с решением маслихата Аулиекольского района Костанайской области от 16.11.2015 № 281 (вводится в действие с 01.01.2015).
9. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2015 год в сумме 3 000,0 тысячи тенге.
10. Утвердить перечень бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения бюджета района на 2015 год, согласно приложению 4.

Ескерту. Шешім 8-7-тармақпен толықтырылды - Қостанай облысы Әулиекөл ауданы мәслихатының 19.10.2015 № 276 шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі).
8-8. 2015 жылға жергілікті өзін-өзі басқару органдарына берілетін трансферттердің ауылдар, кенттер, ауылдық округтар арасында бөлінуі осы шешімнің 6-қосымшасына сәйкес бекітілсін.
Ескерту. Шешім 8-8-тармақпен толықтырылды - Қостанай облысы Әулиекөл ауданы мәслихатының 16.11.2015 № 281 шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі).
9. Ауданның жергілікті атқарушы органының 2015 жылға арналған резерві 3000,0 мың теңге сомасында бекітілсін.
10. 2015 жылға арналған аудан бюджетін атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 4-қосымшаға сәйкес бекітілсін.

11. Утвердить перечень бюджетных программ каждого района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа на 2015 год согласно приложению 5.
12. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2015 года.
Председатель двенадцатой сессии            Д. Койшибаев
Секретарь районного маслихата              А. Бондаренко
Приложение 1
к решению маслихата
от 24 декабря 2014 года № 210
Бюджет Аулиекольского
района на 2015 год

11. Қаладағы әр ауданның, аудандық маңызы бар қаланың, кенттің, ауылдың, ауылдық округтің 2015 жылға арналған бюджеттік бағдарламаларының тізбесі 5-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
12. Осы шешім 2015 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Он екінші сессияның төрағасы               Д. Қойшыбаев
Аудандық мәслихаттың хатшысы               А. Бондаренко
Мәслихаттың
2014 жылғы 24 желтоқсандағы
№ 210 шешіміне 1-қосымша
Әулиекөл ауданының 2015 жылға
арналған бюджеті

464
Отдел образования района (города областного значения)
003
Общеобразовательное обучение
Приложение 5
к решению маслихата
от 24 декабря 2014 года № 210
Перечень бюджетных программ каждого района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа на 2015 год
Сноска. Приложение 5 - в редакции решения маслихата Аулиекольского района Костанайской области от 16.11.2015 № 281 (вводится в действие с 01.01.2015).
Функциональная группа
Сумма,
тысяч тенге
Функциональная подгруппа
Администратор бюджетных программ
Программа
Наименование
Затраты

464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
003
Жалпы білім беру
Мәслихаттың
2014 жылғы 24 желтоқсандағы
№ 210 шешіміне 5-қосымша
Қаладағы әр ауданның, аудандық маңызы бар қаланың, кенттің, ауылдың, ауылдық округтің 2015 жылға арналған бюджеттік бағдарламаларының тізбесі
Ескерту. 5-қосымша жаңа редакцияда - Қостанай облысы Әулиекөл ауданы мәслихатының 16.11.2015 № 281 шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі).
Функционалдық топ
Сомасы,
мың теңге
Кіші функция
Бюджеттік бағдарламалардың әкiмшiсi
Бағдарлама
Атауы
Шығындар