О бюджете Денисовского района на 2015-2017 годы
Решение маслихата Денисовского района Костанайской области от 24 декабря 2014 года № 87. Зарегистрировано Департаментом юстиции Костанайской области 8 января 2015 года № 5274
В соответствии с подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", со статьей 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, на основании решения Костанайского областного маслихата от 12 декабря 2014 года № 354 "Об областном бюджете Костанайской области на 2015-2017 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 5237) Денисовский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Денисовского района на 2015-2017 годы согласно приложениям 123 и 4 соответственно, в том числе на 2015 год в следующих объемах:
1) доходы – 2 796 922,9 тысячи тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 586 124,0 тысячи тенге;
неналоговым поступлениям – 5 702,0 тысячи тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 4 611,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 2 200 485,9 тысяч тенге;
2) затраты – 2 799 903,8 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 23 642,0 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 33 249,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 9 607,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 26 622,9 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 26 622,9 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения маслихата Денисовского района Костанайской области от 19.10.2015 № 94 (вводится в действие с 01.01.2015).
2. Учесть, что в бюджете района на 2015 год предусмотрено поступление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета, в том числе на:
1) выплату государственных пособий на детей до 18 лет;
2) оказание социальной защиты и помощи населению - увеличение норм обеспечения инвалидов обязательными гигиеническими средствами;
3) проведение мероприятий, посвященных семидесятилетию Победы в Великой Отечественной войне;
4) выплату ежемесячной надбавки за особые условия труда к должностным окладам работников государственных учреждений, не являющихся государственными служащими, а также работников государственных казенных предприятий, финансируемых из местных бюджетов;
5) исключен решением маслихата Денисовского района Костанайской области от 20.03.2015 № 16 (вводится в действие с 01.01.2015);

Денисов ауданының 2015-2017 жылдарға арналған бюджеті туралы
Қостанай облысы Денисов ауданы мәслихатының 2014 жылғы 24 желтоқсандағы № 87 шешімі. Қостанай облысының Әділет департаментінде 2015 жылғы 8 қаңтарда № 5274 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына, Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 75-бабына сәйкес, Қостанай облыстық мәслихатының 2014 жылғы 12 желтоқсандағы № 354 "Қостанай облысының 2015-2017 жылдарға арналған облыстық бюджеті туралы" шешімінің (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5237 тіркелген) негізінде Денисов аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Денисов ауданының 2015-2017 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 123 және 4-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2015 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 2 796 922,9 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсімдер бойынша – 586 124,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 5 702,0 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер бойынша – 4 611,0 мың теңге;
трансферттер түсімдері бойынша – 2 200 485,9 мың теңге;
2) шығындар – 2 799 903,8 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 23 642,0 мың теңге, оның iшiнде:
бюджеттiк кредиттер – 33 249,0 мың теңге;
бюджеттiк кредиттердi өтеу – 9 607,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге, оның iшiнде:
қаржы активтерiн сатып алу – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 26 622,9 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 26 622,9 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Денисов ауданы мәслихатының 19.10.2015 № 94 шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2015 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен нысаналы ағымдағы трансферттердің түсімдері, оның ішінде:
1) 18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар төлеуге;
2) халықты әлеуметтік қорғауға және оған көмек көрсетуге - мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету нормаларын ұлғайту;
3) Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің жетпіс жылдығына арналған іс-шараларды өткізуге;
4) мемлекеттік мекемелердің мемлекеттік қызметшілер болып табылмайтын жұмыскерлерінің, сондай-ақ жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын мемлекеттік қазыналық кәсіпорындар жұмыскерлерінің лауазымдық айлықақыларына ерекше еңбек жағдайлары үшін ай сайынғы үстемеақы төлеуге;
5) алынып тасталды - Қостанай облысы Денисов ауданы мәслихатының 20.03.2015 № 16 шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі);

6) реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования;
7) повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по трехуровневой системе;
8) исключен решением маслихата Денисовского района Костанайской области от 20.03.2015 № 16 (вводится в действие с 01.01.2015);
9) содержание штатной численности отдела регистрации актов гражданского состояния;
10) содержание подразделений местных исполнительных органов агропромышленного комплекса.
Сноска. Пункт 2 с изменениями, внесенными решением маслихата Денисовского района Костанайской области от 20.03.2015 № 16 (вводится в действие с 01.01.2015).
3. Учесть, что в бюджете района на 2015 год предусмотрено поступление целевых текущих трансфертов из областного бюджета, в том числе на:
1) обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению;
2) выплату единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей)-сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей;
3) содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям в связи с передачей функций по оплате труда патронатным воспитателям путем перечисления денежных средств на его текущий счет на уровень района;
4) зимнее содержание автомобильных дорог районного значения;
5) развитие сельских населенных пунктов в рамках Дорожной карты занятости 2020;
6) увеличение размера социальной помощи на бытовые нужды участникам и инвалидам Великой Отечественной Войны с 6 до 10 месячных расчетных показателей;
7) приобретение и доставку учебного пособия "Подарок первокласснику от Президента Республики Казахстан "Менің Отаным – Қазақстан. Моя родина – Казахстан;
8) проведение ветеринарных мероприятий по энзоотическим болезням животных.
Сноска. Пункт 3 - в редакции решения маслихата Денисовского района Костанайской области от 17.08.2015 № 83 (вводится в действие с 01.01.2015); с изменением, внесенным решением маслихата Денисовского района Костанайской области от 19.10.2015 № 94 (вводится в действие с 01.01.2015).
4. Учесть, что в бюджете района на 2015 год предусмотрено поступление целевых трансфертов на развитие из вышестоящих бюджетов, в том числе на:
строительство канализационных сетей в селе Денисовка Денисовского района Костанайской области;
реконструкция водоснабжения села Крымское Денисовского района Костанайской области;
строительство пруда-накопителя для канализационных стоков села Денисовка Денисовского района Костанайской области.

6) мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға;
7) үш деңгейлі жүйе бойынша біліктілікті арттырудан өткен мұғалімдерге төленетін еңбекақыны арттыруға;
8) алынып тасталды - Қостанай облысы Денисов ауданы мәслихатының 20.03.2015 № 16 шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі);
9) азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімінің штат санын ұстауға;
10) жергілікті атқарушы органдардың агроөнеркәсіптік кешен бөлімшелерін ұстауға.
Ескерту. 2-тармаққа өзгерістер енгізілді - Қостанай облысы Денисов ауданы мәслихатының 20.03.2015 № 16 шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі).
3. 2015 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен нысаналы ағымдағы трансферттердің түсімдері көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
1) балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациялық көмек көрсету;
2) жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алғаны үшін Қазақстан азаматтарына біржолғы ақша қаражатын төлеуге арналған төлемдер;
3) аудан деңгейінде ақшалай қаражаттарды оның ағымдағы шотына аудару арқылы патронат тәрбиешілерге еңбекақы төлеу бойынша функцияларды беруге байланысты патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) ұстауға;
4) аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын қысқы ұстауға;
5) Жұмыспен қамту 2020 жол картасы шеңберінде ауылдық елді мекендерді дамыту;
6) Ұлы Отан соғысы қатысушыларының және мүгедектерінің тұрмыстық қажеттіліктеріне әлеуметтік көмек мөлшерін 6-дан бастап 10 айлық есептік көрсеткішке дейін ұлғайтуға;
7) "Қазақстан Республикасы Президентінен "Менің Отаным – Қазақстан. Моя родина – Казахстан." атты бірінші сынып оқушысына сыйлық" оқу құралын сатып алуға және жеткізуге.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Денисов ауданы мәслихатының 17.08.2015 № 83 шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі); өзгеріс енгізілді - Қостанай облысы Денисов ауданы мәслихатының 19.10.2015 № 94 шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі).
4. 2015 жылға арналған аудандық бюджетте жоғары тұрған бюджеттен дамытуға нысаналы трансферттердің түсімдері қарастырылғаны ескерілсін, оның ішінде:
Қостанай облысы Денисов ауданы Денисов ауылындағы кәріз желісінің құрылысына;
Қостанай облысы Денисов ауданы Қырым ауылын сумен жабдықтау жүйесін қайта құруға;
Қостанай облысы Денисов ауданының Денисов ауылында кәріз ағындарына арналған тоған-су жинауыштың құрылысына.

Сноска. Пункт 4 с изменением, внесенным решением маслихата Денисовского района Костанайской области от 27.05.2015 № 35 (вводится в действие с 01.01.2015).
5. Учесть, что в районном бюджете на 2015 год предусмотренно поступление средств из республиканского бюджета бюджетных кредитов для реализации мер социальной поддержки специалистов.
6. Утвердить перечень бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2015 год, согласно приложению 5 к настоящему решению.
6-1. Учесть, что в бюджете района на 2015 год предусмотрен возврат целевых трансфертов на сумму 135,7 тысяч тенге, в том числе:
в республиканский бюджет в сумме 127,1 тысяч тенге;

Ескерту. 4-тармаққа өзгеріс енгізілді - Қостанай облысы Денисов ауданы мәслихатының 27.05.2015 № 35 шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі).
5. 2015 жылға арналған аудандық бюджетте мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін республикалық бюджеттен бюджеттік кредиттердің қаражаттар түсімдері қарастырылғаны ескерілсін.
6. 2015 жылға арналған аудандық бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын бюджеттік бағдарламалардың тізбесі осы шешімнің 5-қосымшасына сәйкес бекітілсін.
6-1. 2015 жылға арналған аудандық бюджетте нысаналы трансферттерді 135,7 мың теңге сомасында қайтару қарастырылғаны ескерілсін, оның ішінде:
республикалық бюджетке 127,1 мың теңге сомасында;

в областной бюджет в сумме 8,6 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 6-1 в соответствии с решением маслихата Денисовского района Костанайской области от 20.03.2015 № 16 (вводится в действие с 01.01.2015).
7. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2015 года.
Председатель очередной двенадцатой
сессии районного маслихата                 Н. Таран
Секретарь Денисовского
районного маслихата                        А. Мурзабаев
Приложение 1
к решению маслихата
от 24 декабря 2014 года № 87
Бюджет Денисовского района на 2015 год

облыстық бюджетке 8,6 мың теңге сомасында.
Ескерту. Шешім 6-1-тармақпен толықтырылды - Қостанай облысы Денисов ауданы мәслихатының 20.03.2015 № 16 шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі).
7. Осы шешім 2015 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихаттың кезекті
он екінші сессиясының төрайымы             Н. Таран
Денисов аудандық
мәслихатының хатшысы                       А. Мұрзабаев
Мәслихаттың
2014 жылғы 24 желтоқсандағы
№ 87 шешіміне 1-қосымша
2015 жылға арналған Денисов ауданының бюджеті