О районном бюджете Мендыкаринского района на 2015-2017 годы
Решение маслихата Мендыкаринского района Костанайской области от 24 декабря 2014 года № 281. Зарегистрировано Департаментом юстиции Костанайской области 9 января 2015 года № 5282
В соответствии со статьей 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Мендыкаринский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Мендыкаринского района на 2015-2017 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2015 год в следующих объемах:
1) доходы – 2083654,1 тысячи тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 510886,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 4189,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 11499,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 1557080,1 тысяч тенге;
2) затраты – 2094862,1 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 9434,0 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 17838,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 8404,0 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -20642,0 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 20642,0 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения маслихата Мендыкаринского района Костанайской области от 04.12.2015 № 363 (вводится в действие с 01.01.2015).
2. Установить нормативы распределения доходов путем зачисления 100 процентов индивидуального подоходного налога и социального налога в бюджет района.
3. Учесть, что в районном бюджете на 2015 год предусмотрено поступление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета, в том числе на:
1) исключен решением маслихата Мендыкаринского района Костанайской области от 20.03.2015 № 297 (вводится в действие с 01.01.2015);
2) исключен решением маслихата Мендыкаринского района Костанайской области от 20.03.2015 № 297 (вводится в действие с 01.01.2015);
3) оказание социальной защиты и помощи населению в сумме 24294,0 тысячи тенге;
4) проведение мероприятий, посвященных семидесятилетию Победы в Великой Отечественной войне в сумме 10302,0 тысячи тенге;
5) исключен решением маслихата Мендыкаринского района Костанайской области от 20.03.2015 № 297 (вводится в действие с 01.01.2015);
6) реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования в сумме 33531,0 тысяча тенге;
7) на выплату ежемесячной надбавки за особые условия труда к должностным окладам работников государственных учреждений, не являющихся государственными служащими, а также работников государственных казенных предприятий, финансируемых из местных бюджетов в сумме 93702,0 тысячи тенге;

Меңдіқара ауданының 2015-2017 жылдарға арналған аудандық бюджеті туралы
Қостанай облысы Меңдіқара ауданы мәслихатының 2014 жылғы 24 желтоқсандағы № 281 шешімі. Қостанай облысының Әділет департаментінде 2015 жылғы 9 қаңтарда № 5282 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 75-бабына сәйкес, Меңдіқара аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Меңдіқара ауданының 2015-2017 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 12 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2015 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 2083654,1 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 510886,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 4189,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 11499,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 1557080,1 мың теңге;
2) шығындар – 2094862,1 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 9434,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 17838,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 8404,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -20642,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 20642,0 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Меңдіқара ауданы мәслихатының 04.12.2015 № 363 шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Аудан бюджетіне жеке табыс салығы мен әлеуметтік салықтың 100 пайызын есепке алу жолымен кірістерді бөлу нормативтері белгіленсін.
3. 2015 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер түсімдерінің көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
1) алынып тасталды - Қостанай облысы Меңдіқара ауданы мәслихатының 20.03.2015 № 297 шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі);
2) алынып тасталды - Қостанай облысы Меңдіқара ауданы мәслихатының 20.03.2015 № 297 шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі);
3) халықты әлеуметтік қорғауға және оған көмек көрсетуге 24294,0 мың теңге сомасында;
4) Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің жетпіс жылдығына арналған іс-шараларды өткізуге 10302,0 мың теңге сомасында;
5) алынып тасталды - Қостанай облысы Меңдіқара ауданы мәслихатының 20.03.2015 № 297 шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі);
6) мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға 33531,0 мың теңге сомасында;
7) мемлекеттік мекемелердің мемлекеттік қызметшілер болып табылмайтын жұмыскерлерінің, сондай-ақ жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын мемлекеттік қазыналық кәсіпорындар жұмыскерлерінің лауазымдық айлықақыларына ерекше еңбек жағдайлары үшін ай сайынғы үстемеақы төлеуге 93702,0 мың теңге сомасында;

8) повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по трехуровневой системе в сумме 38976,0 тысяч тенге;
9) на реализацию Дорожной карты занятости 2020 в сумме 31716,0 тысяч тенге;
10) на содержание штатной численности отделов регистрации актов гражданского состояния в сумме 1083,0 тысячи тенге;
11) на содержание подразделений местных исполнительных органов агропромышленного комплекса в сумме 3152,0 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 3 с изменениями, внесенными решением маслихата Мендыкаринского района Костанайской области от 20.03.2015 № 297 (вводится в действие с 01.01.2015).
4. Учесть, что в районном бюджете на 2015 год предусмотрено поступление субвенций в сумме 27909,0 тысяч тенге в рамках Программы "Развитие регионов".

8) үш деңгейлі жүйе бойынша біліктілікті арттырудан өткен мұғалімдерге төленетін еңбекақыны арттыруға 38976,0 мың теңге сомасында;
9) Жұмыспен қамту 2020 жол картасын іске асыруға 31716,0 мың теңге сомасында;
10) азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімдерінің штат санын ұстауға 1083,0 мың теңге сомасында;
11) жергілікті атқарушы органдардың агроөнеркәсіптік кешен бөлімшелерін ұстауға 3152,0 мың теңге сомасында.
Ескерту. 3-тармаққа өзгерістер енгізілді - Қостанай облысы Меңдіқара ауданы мәслихатының 20.03.2015 № 297 шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі).
4. 2015 жылға арналған аудандық бюджетте "Өңірлерді дамыту" бағдарламасы шеңберінде 27909,0 мың теңге сомасында субвенциялар түсімдері көзделгені ескерілсін.

5. Утвердить резерв местного исполнительного органа Мендыкаринского района на 2015 год в сумме 5100,0 тысяч тенге.
6. Утвердить перечень бюджетных программ сельских округов и села Боровское на 2015 год согласно приложению 4.
7. Утвердить перечень бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2015 год, согласно приложению 5.
8. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2015 года.
Председатель сессии,
секретарь районного маслихата
В.Леонов
Приложение 1
к решению маслихата

5. Меңдіқара ауданы жергілікті атқарушы органының 2015 жылға арналған резерві 5100,0 мың теңге сомасында бекітілсін.
6. 2015 жылға арналған Боровское ауылы және ауылдық округтердің бюджеттік бағдарламаларының тізбесі 4-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
7. 2015 жылға арналған аудандық бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 5-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
8. Осы шешім 2015 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы,
аудандық мәслихаттың хатшысы               В. Леонов
Мәслихаттың