О районном бюджете на 2015-2017 годы
Решение маслихата Тарановского района Костанайской области от 24 декабря 2014 года № 246. Зарегистрировано Департаментом юстиции Костанайской области 9 января 2014 года № 5278
В соответствии со статьей 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2015-2017 годы согласно приложениям 12 и 3 соответственно, в том числе на 2015 год в следующих объемах:
1) доходы – 3 188 921,8 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 1 569 113,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 4 740,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 9 760,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 1 605 308,8 тысяч тенге;
2) затраты – 3 211 127,5 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 50 286,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 64 514,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 14 228,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 72 491,7 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 72 491,7 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения маслихата Тарановского района Костанайской области от 20.10.2015 № 310 (вводится в действие с 01.01.2015).
2. Учесть, что в районном бюджете на 2015 год объем субвенции, передаваемой из областного бюджета в сумме 528231,0 тысяч тенге.
3. Учесть, что в районном бюджете на 2015 год предусмотрено поступление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета, в том числе на:
1) выплату государственных пособий на детей до 18 лет;
2) оказание социальной защиты и помощи населению;
3) проведение мероприятий, посвященных семидесятилетию Победы в Великой Отечественной войне;
4) выплату ежемесячной надбавки за особые условия труда к должностным окладам работников государственных учреждений, не являющихся государственными служащими, а также работников государственных казенных предприятий, финансируемого из местного бюджета;
5) исключен решением маслихата Тарановского района Костанайской области от 20.03.2015 № 262 (вводится в действие с 01.01.2015);
6) реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования;
7) повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по трехуровневой системе;

2015-2017 жылдарға арналған аудандық бюджеті туралы
Қостанай облысы Таран ауданы мәслихатының 2014 жылғы 24 желтоқсандағы № 246 шешімі. Қостанай облысының Әділет департаментінде 2015 жылғы 9 қаңтарда № 5278 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 75-бабына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес аудандық мәслихат ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2015-2017 жылдарға арналған аудандық бюджеті тиісінше 12 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2015 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 3 188 921,8 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсімдер бойынша – 1 569 113,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 4 740,0 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер бойынша – 9 760,0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері бойынша – 1 605 308,8 мың теңге;
2) шығындар – 3 211 127,5 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 50 286,0 мың теңге, оның iшiнде: бюджеттiк кредиттер – 64 514,0 мың теңге;
бюджеттiк кредиттердi өтеу – 14 228,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -72 491,7 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 72 491,7 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Таран ауданы мәслихатының 20.10.2015 № 310 шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2015 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен берілетін субвенция көлемі 528231,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
3. 2015 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер түсімінің көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
1) 18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар төлеуге;
2) халықты әлеуметтiк қорғауға және оған көмек көрсетуге;
3) Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің жетпіс жылдығына арналған іс-шараларды өткізуге;
4) мемлекеттік мекемелердің мемлекеттік қызметшілері болып табылмайтын жұмыскерлерінің, сондай-ақ жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік қазыналық кәсіпорындардың жұмыскерлерінің лауазымдық айлықақыларына ерекше еңбек жағдайлары үшін ай сайынғы үстемеақы төлеуге;
5) алып тасталды - Қостанай облысы Таран ауданы мәслихатының 20.03.2015 № 262 шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі);
6) мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға;
7) үш деңгейлі жүйе бойынша біліктілікті арттырудан өткен мұғалімдерге төленетін еңбекақыны арттыруға;

8) содержание штатной численности отделов регистрации актов гражданского состояния;
9) содержание подразделений местных исполнительных органов агропромышленного комплекса.
Сноска. Пункт 3 с изменениями, внесенными решением маслихата Тарановского района Костанайской области от 20.03.2015 № 262 (вводится в действие с 01.01.2015).
4. Учесть, что в районном бюджете на 2015 год предусмотрено поступление средств из республиканского бюджета на реализацию Дорожной карты занятости 2020.
Распределение указанных трансфертов осуществляется на основании постановления акимата Тарановского района.
5. Учесть, что в районном бюджете на 2015 год предусмотрено поступление средств из республиканского бюджета, в том числе на:
1) развитие системы водоснабжения в сельских населенных пунктах;
2) исключен решением маслихата Тарановского района Костанайской области от 20.03.2015 № 262 (вводится в действие с 01.01.2015).
6. Учесть, что в районном бюджете на 2015 год предусмотрено поступление целевых текущих трансфертов из областного бюджета, в том числе на:
1) исключен решением маслихата Тарановского района Костанайской области от 18.08.2015 № 292 (вводится в действие с 01.01.2015);
2) исключен решением маслихата Тарановского района Костанайской области от 20.10.2015 № 310 (вводится в действие с 01.01.2015);
3) исключен решением маслихата Тарановского района Костанайской области от 28.05.2015 № 282 (вводится в действие с 01.01.2015);
4) увеличение размера социальной помощи на бытовые нужды участникам и инвалидам Великой Отечественной Войны с 1 мая 2014 года с 6 до 10 месячных расчетных показателей;
5) исключен решением маслихата Тарановского района Костанайской области от 18.08.2015 № 292 (вводится в действие с 01.01.2015);
6) исключен решением маслихата Тарановского района Костанайской области от 28.05.2015 № 282 (вводится в действие с 01.01.2015);
7) подготовку к проведению отопительного сезона 2015-2016 годов;
8) приобретение учебного пособия "Подарок первокласснику от Президента Республики Казахстан "Менің Отаным – Қазақстан. Моя родина - Казахстан";
9) проведение ветеринарных мероприятий по профилактике энзоотических болезней животных.
Сноска. Пункт 6 с изменениями, внесенными решениями маслихата Тарановского района Костанайской области от 20.03.2015 № 262 (вводится в действие с 01.01.2015); от 28.05.2015 № 282 (вводится в действие с 01.01.2015); от 18.08.2015 № 292 (вводится в действие с 01.01.2015); от 20.10.2015 № 310 (вводится в действие с 01.01.2015).
7. Учесть, что в районном бюджете на 2015 год предусмотрено поступление целевого трансферта на развитие из областного бюджета на развитие теплоэнергетической системы.

8) азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімдерінің штат санын ұстауға;
9) жергілікті атқарушы органдардың агроөнеркәсіптік кешен бөлімшелерін ұстауға.
Ескерту. 3-тармаққа өзгерістер енгізілді - Қостанай облысы Таран ауданы мәслихатының 20.03.2015 № 262 шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі).
4. 2015 жылға арналған аудандық бюджетте Жұмыспен қамту 2020 жол картасын іске асыруға республикалық бюджеттен қаражаттар түсімінің көзделгені ескерілсін.
Көрсетілген трансферттерді бөлу Таран ауданы әкімдігінің қаулысы негізінде жүзеге асырылады.
5. 2015 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен қаражаттар түсімінің көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
1) ауылдық елді мекендердегі сумен жабдықтау жүйесін дамытуға;
2) алып тасталды - Қостанай облысы Таран ауданы мәслихатының 20.03.2015 № 262 шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі).
6. 2015 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер түсімінің, оның ішінде:
1) алып тасталды - Қостанай облысы Таран ауданы мәслихатының 18.08.2015 № 292 шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі);
2) алып тасталды - Қостанай облысы Таран ауданы мәслихатының 20.10.2015 № 310 шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі);
3) алып тасталды - Қостанай облысы Таран ауданы мәслихатының 28.05.2015 № 282 шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі);
4) Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне тұрмыстық қажеттіліктеріне әлеуметтік көмек мөлшерін 2014 жылғы 1 мамырдан бастап 6-дан 10 айлық есептік көрсеткішке дейін ұлғайтуға;
5) алып тасталды - Қостанай облысы Таран ауданы мәслихатының 18.08.2015 № 292 шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі);
6) алып тасталды - Қостанай облысы Таран ауданы мәслихатының 28.05.2015 № 282 шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі);
7) 2015 – 2016 жылдардағы жылыту маусымды өткізуге дайындауға;
8) "Қазақстан Республикасы Президентінен "Менің Отаным - Қазақстан. Моя Родина – Казахстан" атты бірінші сынып оқушысына сыйлық" оқу құралын сатып алуға;
9) жануарлардың энзоотиялық ауруларын алдын алу бойынша ветеринариялық іс-шараларды жүргізуге.
Ескерту. 6-тармаққа өзгерістер енгізілді - Қостанай облысы Таран ауданы мәслихатының 20.03.2015 № 262 (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі); 28.05.2015 № 282 (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі); 18.08.2015 № 292 (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі); 20.10.2015 № 310 (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
7. 2015 жылға арналған аудандық бюджетте жылу-энергетикалық жүйені дамыту үшін облыстық бюджеттен нысаналы даму трансфертінің түсімі көзделгені ескерілсін.

Сноска. Пункт 7 - в редакции решения маслихата Тарановского района Костанайской области от 28.05.2015 № 282 (вводится в действие с 01.01.2015).
8. Учесть, что в районном бюджете на 2015 год предусмотрено поступление кредита из республиканского бюджета для реализации мер социальной поддержки специалистов.
9. Утвердить перечень бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2015 год, согласно приложению 4 к настоящему решению.
10. Утвердить перечень бюджетных программ по аппаратам акимов района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа на 2015 год согласно приложению 5 к настоящему решению.
10-1. Утвердить распределение трансфертов органам местного самоуправления между селами, поселком, сельскими округами Тарановского района на 2015 год согласно приложению 6 к настоящему решению.
Сноска. Решение дополнено пунктом 10-1 в соответствии с решением маслихата Тарановского района Костанайской области от 18.08.2015 № 292 (вводится в действие с 01.01.2015).
10-2. Утвердить резерв местного исполнительного органа Тарановского района на 2015 год в сумме 7 500,0 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 10-2 в соответствии с решением маслихата Тарановского района Костанайской области от 18.08.2015 № 292 (вводится в действие с 01.01.2015).
11. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2015 года.
Председатель
сорок шестой,
очередной сессии                           А. Мадибаев
Секретарь
районного маслихата                        С. Жолдыбаев
Приложение 1
к решению маслихата
от 24 декабря 2014 года № 246
Районный бюджет на 2015 год

Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Таран ауданы мәслихатының 28.05.2015 № 282 шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі).
8. 2015 жылға арналған аудандық бюджетте мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін республикалық бюджеттен кредит түсімдері көзделгені ескерілсін.
9. 2015 жылға арналған аудандық бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын бюджеттік бағдарламалардың тізбесі осы шешімнің 4-қосымшасына сәйкес бекітілсін.
10. Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімдерінің аппараттары бойынша 2015 жылға арналған бюджеттік бағдарламалардың тізбесі осы шешімнің 5-қосымшасына сәйкес бекітілсін.
10-1. Осы шешімнің 6-қосымшасына сәйкес жергілікті өзін-өзі басқару органдарына берілетін трансферттердің 2015 жылға арналған Таран ауданының ауылдары, кенті, ауылдық округтері арасында бөлінуі бекітілсін.
Ескерту. Шешім 10-1-тармақпен толықтырылды - Қостанай облысы Таран ауданы мәслихатының 18.08.2015 № 292 шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі).
10-2. Таран ауданы жергілікті атқарушы органының 2015 жылға арналған резерві 7 500,0 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. Шешім 10-2-тармақпен толықтырылды - Қостанай облысы Таран ауданы мәслихатының 18.08.2015 № 292 шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі).
11. Осы шешім 2015 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қырық алтыншы, кезекті
сессияның төрағасы                         А. Мәдибаев
Аудандық
мәслихат хатшысы                           С. Жолдыбаев
Мәслихаттың
2014 жылғы 24 желтоқсандағы
№ 246 шешіміне 1-қосымша
2015 жылға арналған аудандық бюджеті