Об утверждении Правил выдачи государственному инспектору служебного удостоверения, нагрудного знака, номерного штампа и пломбира
Приказ Министра по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан от 30 июня 2014 года № 326. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 1 августа 2014 года № 9657. Утратил силу приказом и.о. Министра по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан от 15 июня 2023 года № 325.
Сноска. Утратил силу приказом и.о. Министра по чрезвычайным ситуациям РК от 15.06.2023 № 325 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 61) пункта 1 статьи 12, пункта 2 статьи 37, пункта 3 статьи 38, пунктов 3, 4 статьи 39 Закона Республики Казахстан "О гражданской защите" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить Правила выдачи государственным инспекторам по государственному" надзору в области промышленной безопасности, государственному контролю в области пожарной безопасности, государственному контролю в области гражданской обороны служебных удостоверений, нагрудных знаков, номерных штампов и пломбиров, согласно приложению к настоящему приказу.
2. Комитету по государственному контролю за чрезвычайными ситуациями и промышленной безопасностью (Кунанбаев Н.С.) обеспечить в установленном законодательством порядке государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан и его последующее официальное опубликование в средствах массовой информации и информационно-правовой системе "Әділет", а также размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на вице-министра по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан Смаилова Ж.А.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр
В. Божко
Утверждены
приказом Министра по
чрезвычайным ситуациям
Республики Казахстан
от 30 июня 2014 года № 326
Правила выдачи государственным инспекторам по государственному надзору в области промышленной безопасности, государственному контролю в области пожарной безопасности, государственному контролю в области гражданской обороны служебных удостоверений, нагрудных знаков, номерных штампов и пломбиров
1. Настоящие Правила выдачи государственным инспекторам по государственному надзору в области промышленной безопасности, государственному контролю в области пожарной безопасности, государственному контролю в области гражданской обороны служебных удостоверений, нагрудных знаков, номерных штампов и пломбиров (далее - Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 61) пункта 1 статьи 12 Закона Республики Казахстан от 11 апреля 2014 года "О гражданской защите" и "Положением о Министерстве по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан", утвержденным постановлением Правительства Республики Казахстан от 28 октября 2004 года № 1112 и определяют порядок выдачи государственным инспекторам по государственному надзору в области промышленной безопасности, государственному контролю в области пожарной безопасности, государственному контролю в области гражданской обороны служебных удостоверений, нагрудных знаков, номерных штампов и пломбиров.

Мемлекеттік инспекторларға қызметтік куәлігі, төс белгісі, нөмірлі мөртабаны және пломбирінің беру Қағидасын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрінің 2014 жылғы 30 маусымдағы № 326 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2014 жылы 1 тамызда № 9657 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрінің м.а. 2023 жылғы 15 маусымдағы № 325 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Төтенше жағдайлар министрінің м.а. 15.06.2023 № 325 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Азаматтық қорғау туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 12-бабының 1-тармағы 61) тармақшасына, 37-бабының 2-тармағына, 38-бабының 3-тармағына, 39-бабының 3, 4-тармақтарына сәйкес, БҰЙЫРАМЫН:
1. Осы бұйрыққа қосымшасына сәйкес, ұсынылған Өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы мемлекеттік қағадалау, өрт қауіпсіздігі саласындағы мемлекеттік бақылау, азаматтық қорғаныс саласындағы мемлекеттік бақылау жөніндегі мемлекеттік инспекторларға қызметтік куәлігі, төс белгісі, нөмірлі мөртабаны және пломбирінің беру Қағидасын бекіту.
2. Төтенше жағдайларды және өнеркәсіптік қауіпсіздікті мемлекеттік бақылау комитеті (Н.С. Құнанбаев) заңнамамен белгіленген тәртіпте осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін және оның алдағы уақытта бұқаралық ақпарат құралдарында ресми жариялануын және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялауға жіберуді, сондай-ақ осы Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар вице-министрі Ж.А. Смаиловқа жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланғанынан кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Министр
В. Божко
Қазақстан Республикасы Төтенше
жағдайлар министрінің
2014 жылғы 30 маусымдағы
№ 326 бұйрығымен
бекітілді
Өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы мемлекеттік қадағалау, өрт қауіпсіздігі саласындағы мемлекеттік бақылау, азаматтық қорғаныс саласындағы мемлекеттік бақылау жөніндегі мемлекеттік инспекторларға қызметтік куәліктерді, төс белгілерін, нөмірлі мөртабандарды және пломбирлерді беру қағидалары
1. Осы Өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы мемлекеттік қадағалау, өрт қауіпсіздігі саласындағы мемлекеттік бақылау, азаматтық қорғаныс саласындағы мемлекеттік бақылау жөніндегі мемлекеттік инспекторларға қызметтік куәліктерді, төс белгілерін, нөмірлі мөртабандарды және пломбирлерді беру қағидалары (бұдан әрі - Қағидалар) "Азаматтық қорғау туралы" 2014 жылғы. 11 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 39-бабының 1-тармағы 61) тармақшасына және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 .жылғы 28 қазандағы № 1112 қаулысымен бекітілген "Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі туралы ережеге" сәйкес әзірленді және өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы мемлекеттік қадағалау, өрт қауіпсіздігі саласындағы мемлекеттік бақылау, азаматтық қорғаныс саласындағы мемлекеттік бақылау жөніндегі мемлекеттік инспекторларға қызметтік куәліктерді, төс белгілерін, нөмірлі мертабандарды және пломбирлерді беру тәртібін айқындайды.

2. Служебное удостоверение, нагрудный знак, номерной штамп и пломбир выдается государственному инспектору под роспись при назначении на должность.
3. Служебное удостоверение выдается сроком на пять лет.
4. Для учета выданных служебных удостоверений, нагрудных знаков номерных штампа и пломбира кадровой службой структурного подразделения ведется журнал выдачи служебных удостоверений, нагрудных знаков, номерного штампа и пломбира государственным инспекторам в сфере гражданской защиты.
5. Журнал выдачи служебных удостоверений, нагрудных знаков, номерного штампа и пломбира государственным инспекторам в сфере гражданской защиты должен быть пронумерован, прошнурован и скреплен гербовой печатью структурного подразделения.
Образцы форм журналов выдачи служебных удостоверений, нагрудных знаков, номерных штампов и пломбиров государственным инспекторам в сфере гражданской защиты приведены в приложении 1 к настоящим Правилам.
6. Государственный инспектор несет персональную ответственность за сохранность выданного служебного удостоверения, нагрудного знака, номерного штампа и пломбира.
7. При увольнении государственного инспектора служебное удостоверение, нагрудный знак, номерной штамп и пломбир подлежат возврату.
Служебное удостоверение и номерной штамп подлежат уничтожению с составлением акта об уничтожении, о чем производится соответствующая запись, скрепленная гербовой печатью, в журналах регистрации актов уничтожения служебных удостоверений и номерных штампов.
Образцы форм журналов регистрации актов уничтожения служебных удостоверений и номерных штампов приведены в приложении 2 к настоящим Правилам.
Приложение 1
к Правилам выдачи
государственные инспекторам
по государственному надзору в
области промышленной
безопасности, государственному
контролю в области пожарной
безопасности, государственному
контролю в области
гражданской обороны
служебных удостоверений,
нагрудных знаков, номерных
штампов и пломбиров
Образцы форм журналов выдачи служебных удостоверений, нагрудных знаков, номерных штампов и пломбиров государственным инспекторам в сфере гражданской защиты
1. Журнал выдачи служебных удостоверений, нагрудных знаков, номерных штампов и пломбиров государственным инспекторам по государственному надзору в области промышленной безопасности
п/п
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) государственного инспектора по государственному надзору в области промышленной безопасности
Дата выдачи
Номер служебного удостоверения
Номер нагрудного
Знака
Номер номерного
штампа, оттиск
Номер пломбира,
оттиск
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) и роспись
получившего
выдавшего
служебное удостоверение, нагрудный знак, номерной штамп и пломбир
1
2
3
4
5
6
7
8
9

2. Қызметтік куәлік, төс белгі, нөмірлі мөртабан және пломбир лауазымға тағайындалған кезде мемлекеттік инспекторға қол қоюмен беріледі.
3. Қызметтік куәлік бес жыл мерзімге беріледі.
4. Берілген қызметтік куәлік, төс белгісі, нөмірлі мөртабан және пломбир есебін жүргізу үшін құрылымдық бөлімшенің кадрлық қызметі азаматтық қорғау саласындағы мемлекеттік инспекторларға қызметтік куәліктерді, төс белгілерін, нөмірлі мөртабанды және пломбирді беру журналын жүргізеді.
5. Азаматтық қорғау саласындағы мемлекеттік инспекторларға қызметтік куәліктерді, төс белгілерін, нөмірлі мөртабанды және пломбирді беру журналы нөмірленген, тігілген және құрылымдық бөлімнің елтаңбалы мөрімен бекітілген болуы тиіс.
Азаматтық қорғау саласындағы мемлекеттік инспекторларға қызметтік куәліктерді, төс белгілерін, нөмірлі мөртабанды және шюмбирді беру журналы формаларының үлгілері осы Қағидалардың 1-қосымшасында келтірілген.
6. Мемлекеттік инспектор берілген қызметтік куәлік, төс белгісі, нөмірлі мөртабан және пломбирдің сақталуына дербес жауаптылықта болады.
7. Мемлекеттік инспекторды жұмыстан босатқан кезде қызметтік куәлік, төс белгісі, нөмірлі мөртабан және пломбир қайтаруға жатады.
Қызметтік куәлік және нөмірлі мөртабан жою туралы акт құрғаннан кейін жоюға жатады, бұл туралы қызметтік куәліктерді және нөмірлі мөртабандарды жою актілерін тіркеу журналдарында елтаңбалы мөрмен бекітілген тиісті жазба жүргізіледі.
Қызметтік куәліктерді және нөмірлі мөртабандарды жою актілерін тіркеу журналдары формаларының үлгілері осы Қағидалардың 2-қосымшасында келтірілген.
Өнеркәсіптік қауіпсіздік
саласындағы мемлекеттік
қадағалау,өрт қауіпсіздігі
саласындағы мемлекеттік
бақылау, азаматтық қорғаныс
салысындағы мемлекеттік
бақылау жөніндегі мемлекеттік
инспекторларға қызметтік
куәліктерді, төс белгілерін,
нөмірлі мөртабандарды және
пломбирлерді беру қағидаларына
1-қосымша
Азаматтық қорғау саласындағы мемлекеттік инспекторларға қызметтік куәліктерді, төс белгілерін, нөмірлі мөртабандарды және пломбирлерді беру журналдары формаларының үлгілері 1. Өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы мемлекеттік қадағалау жөніндегі мемлекеттік инспекторларға қызметтік куәліктерді, төс белгілерін, нөмірлі мөртабандарды және пломбирлерді беру журналы
№ р/с
Өнеркәсіптік
қауіпсіздік саласындағы мемлекеттік
қадағалау
жөніндегі
мемлекеттік
инспектордың
тегі, аты,
әкесінің аты
(болған кезде)
Берілген күні
Қызметтік
куәлік нөмірі
Төс белгігінің нөмірі
Нөмірлі мөрта
бан нөмірі, таңбасы
Пломбир
нөмірі,
таңба сы
Тегі, аты, әкесінің
аты (болған кезде)
және қолы
алған адамның
берген адамның
қызметтік куәлік, төс
белгісі, нөмірлі
мөртабан және
пломбир
1
2
3
4
5
6
7
8
9

2. Журнал выдачи служебных удостоверений, нагрудных знаков государственным инспекторам по государственному контролю в области пожарной безопасности, по государственному контролю в области гражданской обороны
п/п
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) государственного инспектора по государственному контролю в области пожарной безопасности, государственного инспектора по государственному контролю в области гражданской обороны
Дата выдачи
Номер служебного удостоверения
Номер нагрудного знака
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) и роспись
получившего
выдавшего
служебное удостоверение, нагрудный знак
1
2
3
4
5
6
7
Приложение 2
к Правилам выдачи
государственным инспекторам
по государственному надзору в
области промышленной
безопасности, государственному
контролю в области
пожарной безопасности,
государственному контролю
в области гражданской обороны
служебных удостоверений,
нагрудных знаков, номерных
штампов и пломбиров
Образцы форм журналов регистрации актов уничтожения служебных удостоверений, номерных штампов и пломбиров в сфере гражданской защиты
1. Журнал регистрации актов уничтожения служебных удостоверений и номерных штампов государственных инспекторов по государственному надзору в области промышленной безопасности
п/п
Дата регистрации акта уничтожения служебных удостоверений и номерных штампов
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) и роспись государственного инспектора, возвратившего служебное удостоверение, номерной штамп и пломбир
Номер служебного удостоверения
Номер номерного штампа, оттиск
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) и роспись членов Комиссии по уничтожению служебных удостоверений и номерных штампов
1
2
3
4
6
8

2. Өрт қауіпсіздігі саласындағы мемлекеттік бақылау, азаматтық қорғаныс саласындағы мемлекеттік бақылау жөніндегі мемлекеттік инспекторларға қызметтік куәліктерді, төс белгілерін беру журналы
р/с
Өрт қауіпсіздігі
саласындағы
мемлекеттік бақылау
жөніндегі мемлекеттік
инспектордың,
азаматтық қорғаныс саласындағы
мемлекеттік бақылау
жөніндегі мемлекеттік
инспектордың тегі,
аты, әкесінің аты
(болған кезде)
Беріл
ген
күні
Қызметті
к куәлік
нөмірі
Төс
белгісінің
нөмірі
Тегі, аты, әкесінің
аты (болған кезде)
және қолы
алған
адамның
берген
адамның
қызметтік куәлік, төс
белгісі
1
2
3
4
5
6
7
Өнеркәсіптік қауіпсіздік
саласындағы мемлекеттік
қадағалау, өрт қауіпсіздігі
саласындағы мемлекеттік
бақылау, азаматтық қорғаныс
салысындағы мемлекеттік
бақылау жөніндегі мемлекеттік
инспекторларға қызметтік
куәліктерді, төс белгілерін,
нөмірлі мөртабандарды және
пломбирлерді беру қағидаларына
2-қосымша
Азаматтық қорғау саласындағы қызметтік куәліктерді, нөмірлі мөртабандарды және пломбирлерді жою актілерін тіркеу журналдары формаларының үлгілері Өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы мемлекеттік қадағалау жөніндегі мемлекеттік инспекторлардың қызметтік куәліктерін және нөмірлі мөртабандарын жою актілерін тіркеу журналы
№ р/с
Қызметтік
куәліктерді
және нөмірлі
мөртабандарды
жою актісін
тіркеу күні
Қызметтік куәлікті, нөмірлі
мөртабанды және пломбирді қайтарып
берген мемлекеттік инспектордың тегі,
аты, әкесінің аты (болған кезде) және
қолы
Қызметтік
куәліктің
нөмірі
Нөмірлі
мөртабанның
нөмірі,
таңбасы
Қызметтік куәліктерді және
нөмірлі мөртабандарды жою
бойынша комиссия мүшелерінің
тегі, аты, әкесінің аты (болған
кезде) және қолы
1
2
3
4
6
8