О Майском районном бюджете на 2015 - 2017 годы
Решение маслихата Майского района Павлодарской области от 24 декабря 2014 года № 1/43. Зарегистрировано Департаментом юстиции Павлодарской области 14 января 2015 года № 4267
В соответствии с пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" от 23 января 2001 года, пунктом 4 статьи 18 Закона Республики Казахстан "О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий" и решением сессии Павлодарского областного маслихата от 12 декабря 2014 года № 299/37 "Об областном бюджете на 2015 - 2017 годы" Майский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2015 - 2017 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2015 год в следующих объемах:
1) доходы – 1980349 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 353387 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 3667 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 1621036 тысяч тенге;
“поступления от продажи основного капитала – 2259 тысяч тенге;
2) затраты – 1986016 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 81474 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 92183 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 10709 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю;
5) дефицит бюджета – -87141 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита бюджета – 87141 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями маслихата Майского района Павлодарской области от 19.02.2015 № 2/46 (вводится в действие с 01.01.2015); от 28.04.2015 № 1/48 (вводится в действие с 01.01.2015); от 23.06.2015 № 1/49 (вводится в действие с 01.01.2015); от 15.09.2015 № 1/53 (вводится в действие с 01.01.2015); от 19.11.2015 № 2/55 (вводится в действие с 01.01.2015); от 24.12.2015 № 2/56 (вводится в действие с 01.01.2015).
2. Предусмотреть в районном бюджете на 2015 год субвенцию из областного бюджета в размере 1242080 тысяч тенге.
3. Утвердить резерв местного исполнительного органа в размере 2000 тысяч тенге.
4. Утвердить перечень районных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2015 год, согласно приложению 4.
5. Утвердить бюджетные программы сел и сельских округов района на 2015 год согласно приложению 5.

2015 - 2017 жылдарға арналған Май аудандық бюджет туралы
Павлодар облысы Май аудандық мәслихатының 2014 жылғы 24 желтоқсандағы № 1/43 шешімі. Павлодар облысының Әділет департаментінде 2015 жылғы 14 қаңтарда № 4267 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 75-бабының 2-тармағына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына, Қазақстан Республикасының "Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы" Заңының 18-бабы 4-тармағына және Павлодар облыстық мәслихаттың 2014 жылғы 12 желтоқсандағы № 299/37 "2015 - 2017 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешіміне сәйкес, Май аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2015 - 2017 жылдарға арналған облыстық бюджет тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға, соның ішінде 2015 жылға арналған мына көлемдерге сәйкес бекітілсін:
1) кірістер – 1980349 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 353387 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 3667 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 1621036 мың теңге;
“негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер – 2259 мың теңге;
2) шығыстар – 1986016 мың теңге;
3) таза бюджеттік несиелеу – 81474 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 92183 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 10709 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы – -87141 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру – 87141 мың теңге.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерістер енгізілді – Павлодар облысы Май аудандық мәслихатының 19.02.2015 № 2/46 (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі); 28.04.2015 № 1/48 (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі); 23.06.2015 № 1/49 (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі); 15.09.2015 № 1/53 (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі); 19.11.2015 № 2/55 (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі); 24.12.2015 № 2/56 (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. Облыстық бюджеттен аудан бюджетіне берілетін бюджеттік субвенцияның көлемі 2015 жылға арналған аудандық бюджетте жалпы сомасы 1242080 мың теңге болып ескерілсін.
3. 2015 жылға жергілікті атқарушы органның резерві 2000 мың теңге сомасында бекітілсін.
4. 2015 жылға арналған аудандық бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын бюджеттік бағдарламалар тізбесі 4 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
5. 2015 жылға арналған аудандық бюджеттің ауыл және ауылдық округтер бойынша бюджеттік бағдарламалар тізбесі 5 қосымшаға сәйкес бекітілсін.

5-1. Утвердить распределение сумм трансфертов органам местного самоуправления на 2015 год в разрезе сел и сельских округов согласно приложению 6.
Сноска. Решение дополнено пунктом 5-1 в соответствии с решением маслихата Майского района Павлодарской области от 28.04.2015 № 1/48 (вводится в действие с 01.01.2015).
6. Специалистам в области здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, являющимся гражданскими служащими и работающим в сельских населенных пунктах, а также указанным специалистам, работающим в государственных организациях, финансируемых из местных бюджетов, установить повышенные на двадцать пять процентов оклады и тарифные ставки по сравнению со ставками специалистов, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.
7. Контроль за выполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию районого маслихата по вопросам социально-экономического развития и бюджета.
8. Настоящее решение вступает в силу с 1 января 2015 года и утрачивает силу с введением в действие решения маслихата о районном бюджете на следующий плановый период.
Председатель сессии К. Ботабай
Секретарь районного маслихата Г. Арынов
Приложение 1
к решению Майского
районного маслихата
(XLIII (очередная) сессия,
V созыв) № 1/43

5-1. 2015 жылға арналған ауыл және ауылдық округтер бойынша жергілікті өзін-өзі басқару органдарына берілетін трансферттердің сомаларын үлестіру 6-қосымшасына сәйкес бекітілсін.
Ескерту. Шешім 5-1 тармақпен толықтырылды - Павлодар облысы Май аудандық мәслихатының 28.04.2015 № 1/48 (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
6. Азаматтық қызметші болып табылатын және ауылдық елді мекендерде жұмыс істейтін денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт және ветеринария саласындағы мамандарға, сондай-ақ жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын мемлекеттік ұйымдарда жұмыс істейтін аталған мамандарға қызметтің осы түрлерімен қалалық жағдайда айналысатын мамандардың ставкаларымен салыстырғанда жиырма бес пайызға жоғарылатылған айлықақылар мен тарифтік ставкалар белгіленсін.
7. Осы шешімнің орындалуын бақылау мен қадағалау аудандық мәслихаттың әлеуметтік-экономикалық даму және бюджет жөніндегі комиссиясына жүктелсін.
8. Осы шешім 2015 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енеді және мәслихаттың келесі жоспарлы кезеңге арналған аудандық бюджет туралы шешімі қолданысқа енгізілгеннен кейін күшін жояды.
Сессия төрағасы Қ. Ботабай
Аудандық мәслихатының хатшысы Ғ. Арынов
Май аудандық мәслихатының
(V сайланған XLIII
(кезекті) сессиясы)

7701
022
Выплата единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей)-сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
512
029
Обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению
10955
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
29190
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
119544
2
Социальная помощь
102641
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
7658
003
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
7658
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
94983
002
Программа занятости
26670
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
9006
005
Государственная адресная социальная помощь
4652
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
41423
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
653
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
582
016
Государственные пособия на детей до 18 лет
8713
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
3284
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
16903
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
16903
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
16221
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
682
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
83239
1
Жилищное хозяйство
13856
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
13856
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
13856
2
Коммунальное хозяйство
37915
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
607
014
Организация водоснабжения населенных пунктов
607
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)

7701
022
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алғаны үшін Қазақстан азаматтарына біржолғы ақша қаражатын төлеуге арналған төлемдер
512
029
Балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациялық көмек көрсету
10955
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
29190
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
119544
2
Әлеуметтiк көмек
102641
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
7658
003
Мұқтаж азаматтарға үйінде әлеуметтік көмек көрсету
7658
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
94983
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
26670
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
9006
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
4652
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
41423
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
653
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
582
016
18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар
8713
017
Мүгедектерді оңалту жеке бағдарламасына сәйкес, мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен және ымдау тілі мамандарының қызмет көрсетуін, жеке көмекшілермен қамтамасыз ету
3284
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
16903
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
16903
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
16221
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
682
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
83239
1
Тұрғын үй шаруашылығы
13856
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
13856
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
13856
2
Коммуналдық шаруашылық
37915
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
607
014
Елді мекендерді сумен жабдықтауды ұйымдастыру
607
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі