Об утверждении ставок платы за лесные пользования на участках государственного лесного фонда и особо охраняемых природных территориях и норм сбора физическими лицами для собственных нужд побочных лесных ресурсов на территории государственного лесного фонда Северо-Казахстанской области на 2015-2017 годы
Решение Северо-Казахстанского областного маслихата от 26 декабря 2014 года N 31/4. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 27 января 2015 года N 3083
В соответствии с пунктом 1 статьи 506 Кодекса Республики Казахстан от 10 декабря 2008 года «О налогах и других обязательных платежах в бюджет», подпунктом 2) статьи 14 Лесного Кодекса Республики Казахстан от 8 июля 2003 года, пунктом 5 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан» Северо-Казахстанский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить ставки платы за лесные пользования на участках государственного лесного фонда и особо охраняемых природных территориях Северо-Казахстанской области на 2015-2017 годы согласно приложению 1.
2. Утвердить нормы сбора физическими лицами для собственных нужд дикорастущих плодов, грибов, ягод, лекарственного сырья и иных побочных лесных ресурсов на территории государственного лесного фонда Северо-Казахстанской области на 2015-2017 годы согласно приложению 2.
3. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель XXXI сессии
Северо-Казахстанского
областного маслихата
Е. Мамбетов
Секретарь
Северо-Казахстанского
областного маслихата
К. Едресов
«СОГЛАСОВАНО»
Руководитель
Республиканского государственного
учреждения «Северо-Казахстанская        областная
территориальная инспекция лесного
и охотничьего хозяйства
Комитета лесного и охотничьего          хозяйства
Министерства окружающей среды
и водных ресурсов
Республики Казахстан»
Е. Жанатаев
26 декабря 2014 года
Приложение 1 к решению XXXI сессии Северо-Казахстанского областного маслихата от 26 декабря 2014 года № 31/4
Ставки платы за лесные пользования на участках государственного лесного фонда и особо охраняемых природных территориях Северо-Казахстанской области на 2015-2017 годы
№ п/п
Виды лесных пользований
Виды лесопользования
Ставки платы за единицу вида ресурсов
1
Заготовка живицы и древесных соков
1.1
Заготовка живицы
Долгосрочное, с изъятием
1000 тенге за 1 центнер
1.2
Заготовка живицы
Долгосрочное, с изъятием

2015-2017 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысының мемлекеттік орман қоры учаскелерінде және ерекше қорғалатын табиғи аумақтарында орман пайдалану үшін төлемақы ставкаларын және жеке тұлғалардың мемлекеттік орман қоры аумағында өз мұқтажы үшін жанама орман ресурстарын жинау нормаларын бекіту туралы
Солтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 2014 жылғы 26 желтоқсандағы N 31/4 шешімі. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2015 жылғы 27 қаңтарда N 3083 болып тіркелді
«Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы» 2008 жылғы 10 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Кодексінің 506-бабының 1-тармағына, 2003 жылғы 8 шілдедегі Қазақстан Республикасы Орман Кодексінің 14-бабының 2) тармақшасына, «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 5-тармағына сәйкес Солтүстік Қазақстан облыстық мәслихат ШЕШТI:
1. Солтүстік Қазақстан облысының мемлекеттік орман қоры учаскелерінде және ерекше қорғалатын табиғи аумақтарында орман пайдаланғаны үшін 2015-2017 жылдарға арналған төлемақы ставкалары № 1 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
2. Жеке тұлғалардың Солтүстік Қазақстан облысының мемлекеттiк орман қоры аумағында жабайы өскен жемiстердi, саңырауқұлақтарды, жидектердi, дәрiлiк шикiзатты және өзге де орман ресурстарын өз мұқтажы үшiн жинауының 2015-2017 жылдарға арналған нормалары № 2 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
3. Осы шешім оны алғашқы ресми жариялаған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Солтүстік Қазақстан облыстық
мәслихаттың ХХХІ сессиясының
төрағасы
Е Мәмбетов
Солтүстік Қазақстан облыстық
мәлихаттың хатшысы
Қ. Едіресов
«КЕЛІСІЛДІ»
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрлігі
Орман шаруашылығы және
жануарлар дүниесі комитетінің
Солтүстік Қазақстан облыстық
орман шаруашылығы және
жануарлар дүниесі аумақтық
инспекциясының басшысы
Е. Жанатаев
2014 жылғы 26 желтоқсан
Солтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 2014 жылғы 26 желтоқсандағы № 31/4 шешіміне 1- қосымша
Солтүстік Қазақстан облысының мемлекеттік орман қоры учаскелерінде және ерекше қорғалатын табиғи аумақтарында орман пайдаланғаны үшін 2015-2017 жылдарға арналған төлемақы ставкалары
№ р/с
Орманды пайдалану түрі
Орман пайдалану түрі
Ресурс түрінің бірлігі үшін төлемақы ставкасы
1
Шайырды және ағаш сөлін дайындау
1.1
Шайыр дайындау
Ұзақ мерзімді, алынатын
1 центнер үшін 1000 теңге
1.2
Шайыр дайындау
Ұзақ мерзімді, алынатын

18 тенге за 1 килограмм
3.2
Ягоды
Краткосрочное, с изъятием
24 тенге за 1 килограмм
Сбор лекарственных растений и технического сырья
3.3
Травы
Краткосрочное, с изъятием
12 тенге за 1 килограмм
3.4
Цветки
Краткосрочное, с изъятием
12 тенге за 1 килограмм
3.5
Листья, стебли и побеги
Краткосрочное, с изъятием
12 тенге за 1 килограмм
3.6
Плоды и ягоды
Краткосрочное, с изъятием
12 тенге за 1 килограмм
3.7
Корни, корневища, клубни
Краткосрочное, с изъятием
8 тенге за 1 килограмм
3.8
Почки
Краткосрочное, с изъятием
8 тенге за 1 килограмм
Отдельные виды побочных лесных пользований
3.9
Мхи
Краткосрочное, с изъятием
60 тенге за 1 центнер
3.10
Лесная подстилка и опавшие листья
Краткосрочное, с изъятием
700 тенге за 1 тонну
3.11
Камыш
Краткосрочное, с изъятием
40 тенге за 1 центнер
3.12
Огородничество, бахчеводство и выращивание иных сельскохозяйственных культур
Краткосрочное, без изъятия
По ставкам земельного налога,
исчисляемого в соответствие с пунктом 1
статьи 385, с учетом условий пункта 1
статьи 387 Кодекса РК «О налогах и других обязательных платежах в бюджет» за 1 гектар
3.13
Звероводство и мараловодство
Краткосрочное, без изъятия
1245,03 тенге за 1 гектар
3.14
За размещение одного улья на участках государственного лесного фонда
Краткосрочное, без изъятия
1245,03тенге за 1 улей
3.15
Сенокошение по группам качественного состояния сенокосных угодий - хорошее
Долгосрочное, без изъятия
1494,04 тенге за 1 гектар
3.16
Сенокошение по группам качественного состояния сенокосных угодий - удовлетворительное
Долгосрочное, без изъятия
1120,53тенге за 1 гектар
3.17
Сенокошение по группам качественного состояния сенокосных угодий - плохое
Долгосрочное, без изъятия
871,52 тенге за 1 гектар
Пастьба скота за 1 голову в год за 1 гектар выпаса
3.18
Крупно-рогатый скот
Долгосрочное, без изъятия
2091,62 тенге за 1 голову
3.19
Лошади
Долгосрочное, без изъятия
2091,62 тенге за 1 голову
3.20
Молодняк крупного скота
Долгосрочное, без изъятия
1045,81 тенге за 1 голову
3.21
Козы
Долгосрочное, без изъятия
1830,17 тенге за 1 голову
3.22
Овцы
Долгосрочное, без изъятия
522,91 тенге за 1 голову
4
Пользование участками государственного лесного фонда и особо охраняемых природных территорий для нужд охотничьего хозяйства, научно исследовательских, культурно-оздоровительных, рекреационных, туристских и спортивных целей
4.1
Для нужд охотничьего хозяйства
Долгосрочное, без изъятия
0,0 тенге
4.2
Для научно-исследовательских и культурно-оздоровительных целей
Долгосрочное, без изъятия
622,52тенге за 1 гектар
4.3
Для рекреационных, туристских и спортивных целей
Долгосрочное, без изъятия

1 килограмм үшін 18 теңге
3.2
Жидектер
Қысқа мерзімді, алынатын
1 килограмм үшін 24 теңге
Дәрілік өсімдіктер және техникалық шикізат жинау
3.3
Шөптер
Қысқа мерзімді, алынатын
1 килограмм үшін 12 теңге
3.4
Гүлдер
Қысқа мерзімді, алынатын
1 килограмм үшін 12 теңге
3.5
Жапырақтар, сабақтар мен балауса бұтақтар
Қысқа мерзімді, алынатын
1 килограмм үшін 12 теңге
3.6
Жемістер мен жидектер
Қысқа мерзімді, алынатын
1 килограмм үшін 12 теңге
3.7
Тамырлар, тамыр сабақтар, түйіндер
Қысқа мерзімді, алынатын
1 килограмм үшін 8 теңге
3.8
Бүршіктер
Қысқа мерзімді, алынатын
1 килограмм үшін 8 теңге
Орманды жанама пайдаланудың басқа түрлері
3.9
Мүктер
Қысқа мерзімді, алынатын
1 центнер үшін 60 тенге
3.10
Орман төсеніші және түскен жапырақтар
Қысқа мерзімді, алынатын
1 тонна үшін 700 теңге
3.11
Қамыс
Қысқа мерзімді, алынатын
1 центнер үшін 40 теңге
3.12
Бақшашылық, бақша шаруашылығы және басқа да ауыл шаруашылық дақылдарын өсіру
Қысқа мерзімді, алынбайтын
1 гектар үшін «Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы» ҚР кодексінің 387-бабының 1-тармағының талаптарын есепке ала отырып, 385-бабының 1-тармағына сәйкес есептеле-тін жер салығы ставкалары бойынша
3.13
Аң өсіру және марал өсіру
Қысқа мерзімді, алынбайтын
1 гектар үшін 1245,03 теңге
3.14
Мемлекеттік орман қоры учаскесі-нде бір омартаны орналастыру
Қысқа мерзімді, алынбайтын
1 омарта үшін 1245,03теңге
3.15
Шөп шабу алқаптарының сапалық жағдайы жақсы топтар бойынша шөп шабу
Ұзақ мерзімді, алынбайтын
1 гектар үшін 1494,04 теңге
3.16
Шөп шабу алқаптарының сапалық жағдайы қанағаттанарлық топтар бойынша шөп шабу
Ұзақ мерзімді, алынбайтын
1 гектар үшін 1120,53теңге
3.17
Шөп шабу алқаптарының сапалық жағдайы жаман топтар бойынша шөп шабу
Ұзақ мерзімді, алынбайтын
1 гектар үшін 871,52 теңге
1 гектар жерге жылына 1 бас мал жаю
3.18
Ірі қара мал
Ұзақ мерзімді, алынбайтын
1 бас үшін 2091,62 теңге
3.19
Жылқы
Ұзақ мерзімді, алынбайтын
1 бас үшін 2091,62 теңге
3.20
Ірі қара мал төлі
Ұзақ мерзімді, алынбайтын
1 бас үшін 1045,81 теңге
3.21
Ешкі
Ұзақ мерзімді, алынбайтын
1 бас үшін 1830,17 теңге
3.22
Қой
Ұзақ мерзімді, алынбайтын
1 бас үшін 522,91теңге
4
Мемлекеттік орман қоры учаскелерін және ерекше қорғалатын табиғи аумақтарды аңшылық шаруашылығы мұқтаждықтары үшін, ғылыми-зерттеу, мәдени-сауықтыру, рекреациялық, туристік және спорттық мақсаттар үшін пайдалану
4.1
Аңшылық шаруашылығы мұқтаждықтары үшін
Ұзақ мерзімді, алынбайтын
0,0 теңге
4.2
Ғылыми-зерттеу және мәдени- сауықтыру мақсаттары үшін
Ұзақ мерзімді, алынбайтын
1 гектар үшін 622,52 теңге
4.3
Рекреациялық, туристік және спорттық мақсаттар үшін
Ұзақ мерзімді, алынбайтын

1245,03 тенге за 1 гектар
4.4
Для научно-исследовательских, культурно-оздоровительных, рекреационных, туристских и спортивных целей
Краткосрочное, без изъятия
185,2 тенге за 1 человека в день
Приложение 2 к решению XXXI сессии Северо-Казахстанского областного маслихата от 26 декабря 2014 года № 31/4
Нормы сбора физическими лицами для собственных нужд дикорастущих плодов, грибов, ягод, лекарственного сырья и иных побочных лесных ресурсов на территории государственного лесного фонда Северо-Казахстанской области на 2015-2017 годы
№ п/п
Виды лесных пользований и ресурсов
Нормы сбора физическими лицами, для собственных нужд на 1 человека
1
Плоды и ягоды
10 килограмм
2
Грибы
50 килограмм
3
Травы
10 килограмм
4
Цветки
10 килограмм
5
Листья, стебли и побеги
10 килограмм
6
Корни, корневища, клубни
10 килограмм
7
Почки
10 килограмм
8
Мхи
10 килограмм
9
Лесная подстилка и опавшие листья
10 килограмм
10
Камыш
400 килограмм

1 гектар үшін 1245,03 теңге
4.4
Ғылыми-зерттеу, мәдени- сауықтыру, рекреациялық, туристік және спорттық мақсаттар үшін
Қысқа мерзімді, алынбайтын
күніне 1 адам үшін 185,2 теңге
Солтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 2014 жылғы 26 желтоқсандағы № 31/4 шешіміне 2- қосымша
Жеке тұлғалардың Солтүстік Қазақстан облысының мемлекеттiк орман қоры аумағында жабайы өскен жемiстердi, саңырауқұлақтарды, жидектердi, дәрiлiк шикiзатты және өзге де орман ресурстарын өз мұқтажы үшiн жинауының 2015-2017 жылдарға арналған нормалары
№ р/с
Орман пайдалану және ресурс түрлері
Жеке тұлғалардың өз мұқтажы үшін жинау нормалары, 1 адамға шаққанда
1
Жемістер мен жидектер
10 килограмм
2
Саңырауқұлақтар
50 килограмм
3
Шөптер
10 килограмм
4
Гүлдер
10 килограмм
5
Жапырақтар, сабақтар мен өркендер
10 килограмм
6
Тамырлар, тамыр сабақ, түйнектер
10 килограмм
7
Бүршіктер
10 килограмм
8
Мүктер
10 килограмм
9
Орман төсеніші және құлаған жапырақтар
10 килограмм
10
Қамыс
400 килограмм