О внесении изменений и дополнения в решение маслихата Аккайынского района от 25 декабря 2013 года № 19-1 "О бюджете Аккайынского района на 2014-2016 годы"
Решение маслихата Аккайынского района Северо-Казахстанской области от 19 ноября 2014 года N 28-1. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 28 ноября 2014 года N 2992. Утратило силу в связи с истечением срока действия (письмо аппарата маслихата Аккайынского района Северо-Казахстанской области от 10 марта 2015 года N 5.2.1-13/45)
Сноска. Утратило силу в связи с истечением срока действия (письмо аппарата маслихата Аккайынского района Северо-Казахстанской области от 10.03.2015 N 5.2.1-13/45).
В соответствии с пунктами 15 статьи 109 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", маслихат Аккайынского района РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата Аккайынского района от 25 декабря 2013 года № 19-1 "О бюджете Аккайынского района на 2014-2016 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 2490 от 15 января 2014 года, опубликовано 30 января 2014 года в газете "Аққайың", 30 января 2014 года в газете "Колос"), следующие изменения и дополнение:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1.Утвердить бюджет Аккайынского района на 2014 - 2016 годы согласно приложениям 12 и 3 соответственно, в том числе на 2014 год в следующих объемах:
1) доходы – 2464424,3 тысяч тенге,
в том числе по:
налоговым поступлениям - 320107 тысяч тенге,
неналоговым поступлениям - 9565 тысяч тенге,
поступлениям от продажи основного капитала - 13932 тысяч тенге,
поступлениям трансфертов – 2120820,3 тысяч тенге;
2) затраты - 2475218,4 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 13 711,8 тысяч тенге,
в том числе:
бюджетные кредиты - 18176 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 4464,2 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 6185 тысяч тенге,
в том числе:
приобретение финансовых активов - 6185 тысяч тенге,
поступления от продажи финансовых активов
государства - 0 тысяч тенге;
5) дефицит бюджета - - 30690,9 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита - 30690,9 тысяч тенге.";
в пункте 6:
абзац 1 изложить в следующей редакции:
"6.Учесть в районном бюджете на 2014 год целевые трансферты в общей сумме 775748,3 тысяч тенге, в том числе на развитие 604 846 тысяч тенге:";
подпункт 3) изложить в следующей редакции:

"2014-2016 жылдарға арналған Аққайың ауданының бюджеті туралы" Аққайың ауданы мәслихатының 2013 жылғы 25 желтоқсандағы № 19-1 шешіміне өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Аққайың ауданының мәслихатының 2014 жылғы 19 қарашадағы N 28-1 шешімі. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2014 жылғы 28 қарашада N 2992 болып тіркелді. Қолданылу мерзімінің өтуіне байланысты күші жойылды (Солтүстік Қазақстан облысы Аққайың ауданы мәслихаты аппаратының 2015 жылғы 10 наурыздағы N 5.2.1-13/45 хаты)
Ескерту. Қолданылу мерзімінің өтуіне байланысты күші жойылды (Солтүстік Қазақстан облысы Аққайың ауданы мәслихаты аппаратының 10.03.2015 N 5.2.1-13/45 хаты).
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджеттік кодексінің 109 бабының 15 тармақтарына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңы 6 бабы 1 тармағы 1) тармақшасына сәйкес, Аққайың ауданының мәслихаты ШЕШТІ:
1. "2014-2016 жылдарға арналған Аққайың ауданының бюджеті туралы" Аққайың ауданы мәслихатының 2013 жылғы 25 желтоқсандағы № 19-1 шешіміне (Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2014 жылғы 15 қаңтарда № 2490 тіркелген, 2014 жылғы 30 қаңтардағы "Аққайың" газетінде, 2014 жылғы 30 қаңтардағы "Колос" газетінде жарияланған) келесі өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
1 тармақ келесі редакцияда жазылсын:
"1. 2014-2016 жылдарға арналған Аққайың ауданының бюджеті 12, және 3 қосымшаларға келісті сәйкесінше бекітілсін, соның ішінде 2014 жылға мына көлемде:
1) кірістер - 2464424,3 мың теңге,
соның ішінде:
салықтық түсімдер - 320107 мың теңге,
салықтық емес түсімдер - 9 565 мың теңге,
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 13 932 мың теңге,
трансферттердің түсімі - 2120820,3 мың теңге;
2) шығындар - 2475218,4 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 13711,8 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 18176 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 4 464, 2 мың теңге;
4) қаржылық активтермен операциялар бойынша сальдо - 6185 мың теңге, соның ішінде:
қаржылық активтерді сатып алу - 6185 мың теңге,
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түскен түсімдер - 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы - - 30690,9 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру - 30690,9 мың теңге.";
6 тармақта
1 абзац келесі редакцияда жазылсын:
"6. 2014 жылға арналған аудандық бюджеттердің нысаналы трансферттер жалпы сомасы 775748,3 мың теңге, соның ішінде дамуға 604 846 мың теңге есепке алынсын:";
3) тармақшасы келесі редакцияда жазылсын:

"3) 8373 тысячи тенге на повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по трехуровневой системе;";
подпункт 4) изложить в следующей редакции:
"4) 5716,6 тысяч тенге на развитие сельских населенных пунктов по Дорожной карте занятости 2020, утвержденной Постановлением Правительства Республики Казахстан № 636 от 19 июня 2013 года "Об утверждении Дорожной карты занятости 2020", в том числе:
1030,1 тысяча тенге на проведение капитального ремонта миницентра при Советской средней школе;
2735,2 тысячи тенге на проведение капитального ремонта здания районной библиотеки в селе Смирново;
1951,3 тысячи тенге на проведение работ по среднему ремонту дорог села Смирново;";
подпункт 9) изложить в следующей редакции:
"9) 1273,4 тысячи тенге на выполнение капитального ремонта здания Смирновской средней школы № 2;";
дополнить подпунктом 12) следующего содержания:
"12) 50000 тысяч тенге на выплату заработной платы работникам образования.";
пункт 9 изложить в следующей редакции:

"3) үш деңгейлі жүйе бойынша біліктілігін арттырудан өткен мұғалімдерге еңбекақыны көтеруге 8373 мың теңге;";
4) тармақшасы келесі редакцияда жазылсын:
"4) "Жұмыспен қамту 2020 жол картасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 19 маусымдағы № 636 Қаулысымен бекітілген, Жұмыспен қамту 2020 жол картасы бойынша ауылдық елді мекендерін дамытуға 5716,6 мың теңге, соның ішінде:
Совет орта мектеп жаңындағы шағын орталықты күрделі жөндеу өткізуіне – 1030,1 мың теңге;
Смирново ауылында аудандық кітапхана ғимаратын күрделі жөндеуіне 2735,2 мың теңге;
Смирново ауылының жолдарың орташа жөндеу бойынша жұмыстар өткізуіне 1951,3 мың теңге;";
9) тармақшасы келесі редакцияда жазылсын:
"9) Смирново № 2 орта мектебі ғимаратын күрделі жөндеуіне 1273,4 мың теңге;";
келесі мазмұндағы 12) тармақшамен толықтырылсын:
"12) білім қызметкерлеріне жалақы төлеу үшін 50000 мың теңге.";
9 тармақ келесі редакцияда жазылсын:

"9. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2014 год в сумме 0 тенге.";
приложения 14 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 12 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2014 года.
Председатель
ХХVIII сессии V созыва
А. Умбетов
Секретарь маслихата
Аккайынского района
К. Курманбаев
Приложение 1 к решению маслихата Аккайынского района от 19 ноября 2014 года № 28-1
Приложение 1 к решению маслихата Аккайынского района от 25 декабря 2012 года № 19-1
Бюджет Аккайынского района на 2014 год
Категория
Класс
Подкласс
Наименование
Сумма (тыс.тенге)

"9. 2014 жылына арналған аудан жергілікті атқарушы органның резерві 0 теңге сомада бекітілсін.";
көрсетілген шешімнің 14 қосымшалары осы шешімнің 12 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда мазмұндалсын.
2. Осы шешім 2014 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
V шақырылған ХХVIII сессия
төрағасы
А. Үмбетов
Аққайың ауданы
мәслихатының хатшысы
Қ. Құрманбаев
Аққайың ауданы мәслихатының 2014 жылғы 19 қарашадағы № 28-1 шешіміне 1 қосымша
Аққайың ауданы мәслихатының 2013 жылғы 25 желтоқсандағы № 19-1 шешіміне 1 қосымша
2014 жылға арналған Аққайың ауданының бюджеті
Санаты
Сыныбы
Ішкі сыныбы
Атауы
Сомасы (мың теңге)

65 255,8
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района
(города областного значения)
63 531
003
Капитальные расходы государственного органа
1 724,8
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка,села, сельского округа
113 503
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
110 854,5
022
Капитальные расходы государственного органа
2 648,5
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
17 085,9
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления
коммунальной собственностью района (города областного значения)
16 833,9
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
222
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
30
011
Учет, хранение, оценка и реализация имущества, поступившего в коммунальную собственность
0
2
Оборона
5 230,2
122
Аппарат акима района (города областного значения)
4 430,2
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
4 430,2
122
Аппарат акима района (города областного значения)
800
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
400
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
400
4
Образование
1 286 543,6
464
Отдел образования района (города областного значения)
1 286 543,6
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
9 927,3
003
Общеобразовательное обучение
1 118 208
004
Информатизация системы образования в государственных учреждениях образования района (города областного значения)
3 540
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
6 548
006
Дополнительное образование для детей
33 074
009
Обеспечение деятельности организаций дошкольного воспитания и обучения
61 148,3
015
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
8 874
040
Реализация государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования
20 251
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций

65 255,8
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
63 531
003
Мемлекеттік органдардың ғимараттарын, үй-жайлары және құрылыстарын күрделі жөндеу
003
Мемлекеттік органдардың күрделі шығыстары
1 724,8
123
Қаладағы аудан аудандық маңызы бар қала, кент, аул, ауылдық округ әкімі аппаратының жұмыс істеуі
113 503
001
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қаланың, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
110 854,5
022
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
2 648,5
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлiмi
17 085,9
001
Экономикалық саясатты, қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттiк жоспарлау ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) бюджеттiк атқару және коммуналдық меншiгiн басқару саласындағы мемлекеттiк саясатты iске асыру жөнiндегi қызметтер
16 833,9
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
222
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
30
011
Коммуналдық меншікке түскен мұлікті есепке алу, сақтау , бағалау және сату
0
2
Қорғаныс
5 230,2
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
4 430,2
005
Жалпы бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
4 430,2
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
800
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
400
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
400
4
Білім беру
1 286 543,6
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім беру бөлімі
1 286 543,6
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
9 927,3
003
Жалпы білім беру
1 118 208
004
Ауданның (областык маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелерінде білім беру жүйесін ақпараттандыру
3 540
005
Ауданның (областык маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
6 548
006
Балаларға қосымша білім беру
33 074
009
Мектепке дейінгі тәрбие ұйымдарының қызметін қамтамасыз ету
61 148,3
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға асыраушыларына ай сайынғы ақшалай қаражат төлемдері
8 874
040
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға
20 251
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары

609 866,4
003
Проектирование, строительство и (или) приобретение жилья коммунального жилищного фонда
970,4
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
608 561
074
Развитие и/или сооружение недостающих объектов инженерно-коммуникационной инфраструктуры в рамках второго направления Дорожной карты занятости 2020
335
8
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
107 241,2
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
16 890,7
006
Поддержка культурно-досуговой работы на местном уровне
16 890,7
455
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
58 365,6
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития языков и культуры
7 044,7
003
Поддержка культурно-досуговой работы
17 910
006
Функционирование районных (городских) библиотек
27 961
007
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
722,3
010
Капитальные расходы государственного органа
23,6
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
4 704
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
20 238,8
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
6 803
002
Услуги по проведению государственной информационной политики через газеты и журналы
9 700
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
3 263
006
Капитальные расходы государственных органов
12
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
460,8
465
Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)
11 746,1
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере физической культуры и спорта
3 212,1
006
Проведение спортивных соревнований на районном (города областного значения) уровне
500
007
Подготовка и участие членов сборных команд района (города областного значения) по различным видам спорта на областных спортивных соревнованиях
8 034
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особоохраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
75 894,3
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
8 832,9
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
8 832,9
474
Отдел сельского хозяйства и ветеринарии района (города областного значения)
67 061,4
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства и ветеринарии

609 866,4
003
Мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау, салу және (немесе) сатып алу
970,4
058
Елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
608 561
074
Жұмыспен қамту 2020 жол картасының екінші бағыты шеңберінде жетіспейтін инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамыту мен жайғастыру
335
8
Мәдениет,спорт, туризм және ақпараттық кеңiстiк
107 241,2
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл , ауылдық округ әкімінің аппараты
16 890,7
006
Жергілікті деңгейде мәдени-демалыс жұмыстарын қолдау
16 890,7
455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
58 365,6
001
Жергілікті деңгейде тілдерді және мәдениетті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
7 044,7
003
Мәдени-демалыс жұмыстарын қолдау
17 910
006
Аудандық (қалалық) кiтапханалардың жұмыс iстеуi
27 961
007
Мемлекеттік тілді және Қазақстан халықтарының басқа да тілдерін дамыту
722,3
010
Жергілікті органдардың аппараттары
23,6
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
4 704
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
20 238,8
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
6 803
002
Газеттер мен журналдар арқылы мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
9 700
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
3 263
006
Жергілікті органдардың аппараттары
12
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
460,8
465
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) дене шынықтыру және спорт бөлімі
11 746,1
001
Жергілікті деңгейде дене шынықтыру және спорт саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
3 212,1
006
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалық) деңгейде спорттық жарыстар өткiзу
500
007
Әртүрлi спорт түрлерi бойынша аудан (облыстық маңызы бар қала) құрама командаларының мүшелерiн дайындау және олардың облыстық спорт жарыстарына қатысуы
8 034
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
75 894,3
463
Аудан (облыстық маңызы бар қала) жер қатынастар бөлімі
8 832,9
001
Аудан (областық манызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
8 832,9
474
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы және ветеринария бөлiмi
67 061,4
001
Жергiлiктi деңгейде ауыл шаруашылығы және ветеринария саласындағы мемлекеттiк саясатты iске асыру жөнiндегi қызметтер