О внесении изменений и дополнений в решение Акжарского районного маслихата Северо-Казахстанской области от 23 декабря 2013 года № 18-1 "О бюджете Акжарского района Северо-Казахстанской области на 2014-2016 годы"
Решение маслихата Акжарского района Северо-Казахстанской области от 26 ноября 2014 года N 31-1. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 5 декабря 2014 года N 3007
В соответствии со статьей 109 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года Акжарский районный маслихат Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Внести в решение Акжарского районного маслихата Северо-Казахстанской области «О бюджете Акжарского района Северо-Казахстанской области на 2014-2016 годы» от 23 декабря 2013 года № 18-1 (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 2483 14 января 2014 года и опубликованное 17 января 2014 года в газете «Дала дидары» № 3-4 и 17 января 2014 года в газете «Акжар-хабар» № 3-4) следующие изменения и дополнения:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
«1. Утвердить районный бюджет Акжарского района на 2014-2016 годы согласно приложениям 12 и 3 соответственно, в том числе на 2014 год в следующих объемах:
1) доходы – 2 515 259,2 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 265 958 тысяча тенге;
неналоговым поступлениям –5 834,6 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала –6 866 тысяч тенге;
поступления трансфертов –2 236 600,6 тысяч тенге, в том числе;
субвенция, передаваемая из областного бюджета – 1 465 266 тысяч тенге;
2) затраты – 2 516 681,5 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование –31 030,3 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 38 947 тысячи тенге,
погашение бюджетных кредитов – 7 916,7 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит бюджета – - 32 452,6 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита бюджета – 32 452,6 тысяч тенге в том числе:
поступление займов - 38 947 тысяч тенге;
погашение займов - 7 916,7 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств- 1 422,3 тысяч тенге;
пункт 10 дополнить подпунктами 6), 7), 8) и 9) следующего содержания:
6) на приобретение и доставку учебников и учебно-методических комплексов;
7) капитальный ремонт детского сада в селе Кулыколь;

Солтүстік Қазақстан облысының Ақжар аудандық бюджет туралы" Солтүстік Қазақстан облысының Ақжар аудандық мәслихатының 2013 жылғы 23 желтоқсандағы № 18-1 шешіміне өзгертулер мен толықтырулар енгізу туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Ақжар аудандық мәслихатының 2014 жылғы 26 қарашадағы N 31-1 шешімі. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2014 жылғы 5 желтоқсанда N 3007 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 109 бабына сәйкес, Солтүстік Қазақстан облысының Ақжар аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. «2014-2016 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысының Ақжар аудандық бюджет туралы» Солтүстік Қазақстан облысының Ақжар аудандық мәслихатының 2013 жылғы 23 желтоқсандағы № 18-1 (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 2483 2014 жылғы 14 қаңтарда тіркелген және 2014 жылғы 17 қантарда «Дала-дидары» газетінде және 2014 жылғы 17 қаңтарда «Ақжар-хабар» газетінде жарияланған) шешіміне келесі өзгертулер мен толықтырулар енгізілсін:
1 тармақ келесі редакцияда мазмұндалсын:
«1. Сәйкесінше 12 және 3 қосымшаларына сәйкес 2014-2016 жылдарға арналған Ақжар аудандық бюджет бекітілсін, соның ішінде 2014 жылға мына көлемде:
1) кірістер – 2 515 259,2 мың теңге, оның ішінде мыналар бойынша:
салықтық түсімдер – 265 958 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 5 834,6 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түскен түсімдер – 6 866 мың теңге;
трансферттердің түсуі – 2 236 600,6 мың теңге, соның ішінде;
облыстық бюджеттен берілетін субвенция – 1 465 266 мың теңге;
2) шығындар – 2 516 681,5 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 31 030,3 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 38 947 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді жабу – 7 916,7 мың теңге;
4) қаржылық активтермен операциялар бойынша сальдо - 0 мың теңге, сонымен қатар:
қаржылық активтер сатып алу - 0 мың теңге;
мемлекетке қаржылық активтерді сатудан түскен түсім - 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы – - 32 452,6 мың тенге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру – 32 452,6 мың тенге, оның ішінде мыналар бойынша:
қарыздар түсімі – 38 947 мың тенге;
қарыздарды өтеу – 7 916,7 мың тенге;
бюджет қаражаттарының пайдаланылатын қалдықтары – 1 422,3 мың тенге;
10 тармақты келесі мазмұны бар 6), 7), 8) және 9) тармақшаларымен толықтырылсын:
6) оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алуға және жеткізуге;
7) Қулыкөл ауылындағы балабақшаны күрделі жөндеуге;

8) на разработку проектно-сметной документации на строительство 55 квартирного жилого дома в селе Талшик Акжарского района и внешние и инженерные сети и благоустройство территории;
9) на фонд оплаты труда организаций образования;
Приложения 14 и 8 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 12 и 3 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2014 года.
Председатель сессии
Акжарского районного маслихата
Северо-Казахстанской области
Секретарь Акжарского районного
маслихата Северо-Казахстанской области
Ш.Сабитова
М.Жумабаев

8) Ақжар ауданының Талшық ауылындағы 55 пәтерлі тұрғын үй салуға жоба-сметалық құжаттамалар әзірлеу және сыртқы инженерлік желілер және аумақты абаттандыру;
9) білім беру ұйымдарының еңбекақы қорын төлеуге;
Көрсетілген шешімінің 14 және 8 қосымшаны осы шешімінің 12 және 3 қосымша сәйкес жаңа редакцияда мазмұндалсын.
2. Осы шешім 2014 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Солтүстік Қазақстан облысының
Ақжар аудандық мәслихат
сессиясының төрағасы
Солтүстік Қазақстан облысының
Ақжар аудандық мәслихаттың
хатшысы
Ш.Сәбітова
М.Жұмабаев

006
Дополнительное образование для детей
31398
9
Прочие услуги в области образования
28884,3
464
Отдел образования района (города областного значения)
28884,3
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
5380
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
9606
015
Ежемесячная выплата денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
5304,3
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
8594
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
65631,7
2
Социальная помощь
47024
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
47024
002
Программа занятости
20415
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
0
005
Государственная адресная социальная помощь
7439,7
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
6561
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
634,1
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
3578,7
016
Государственные пособия на детей до 18 лет
5842,5
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
2553
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
18607,7
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
18607,7
451
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
17968,3
451
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
307,4
451
021
Капитальные расходы государственного органа
332
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
644039,6
1
Жилищное хозяйство
27198,5
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
636,3
027
Ремонт и благоустройство объектов в рамках развития городов и сельских населенных пунктов по Дорожной карте занятости 2020
636,3
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)

006
Балаларға қосымша білім беру
31398
9
Бiлiм беру саласындағы өзге де қызметтер
28884,3
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
28884,3
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
5380
005
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
9606
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынға ақшалай қаражат төлемі
5304,3
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
8594
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
65631,7
2
Әлеуметтiк көмек
47024
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
47024
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
20415
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
7439,7
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
6561
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
634,1
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
3578,7
016
18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар
5842,5
017
Мүгедектерді оңалту жеке бағдарламасына сәйкес, мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен және ымдау тілі мамандарының қызмет көрсетуін, жеке көмекшілермен қамтамасыз ету
2553
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
18607,7
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
18607,7
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
17968,3
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
307,4
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
332
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
644039,6
1
Тұрғын үй шаруашылығы
27198,5
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
636,3
027
Жұмыспен қамту 2020 жол картасы бойынша қалаларды және ауылдық елді мекендерді дамыту шеңберінде объектілерді жөндеу және абаттандыру
636,3
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі

500
Новосельский
933
Восходский
600
Уялинский
900
Приложение 3 к решению Акжарского районного маслихата Северо-Казахстанской области от 26 ноября 2014 года № 31-1
Приложение 8 к решению Акжарского районного маслихата Северо-Казахстанской области от 23 декабря 2013 года № 18-1
Перечень бюджетных программ развития с разделением на бюджетные инвестиционные проекты и программы районного бюджета на 2014 год
Функциональная группа
Наименование
Сумма тысяч тенге
функциональная подгруппа
Администратор бюджетных программ
Программа
1
2
3
4
5
6
ВСЕГО
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
594965
1
Жилищное хозяйство
2
472
Отдел строительства района (города областного значения)
2
003
Проектирование, строительство и (или) приобретение жилья коммунального жилищного фонда
1
Разработка проектно-сметной документации на строительство 55 квартирного жилого дома в селе Талшик Акжарского района
1
004
Проектирование, развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры
1
Разработка проектно-сметной документации на строительство 55 квартирного жилого дома в селе Талшик Акжарского района (внешние и инженерные сети и благоустройство территории)
1
2
Коммунальное хозяйство
594963
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
594963
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
594 963
в том числе:
Реконструкция разводящих сетей водоводов и отводов сельских населенных пунктов, подключенных к Булаевскому групповому водопроводу села Дауит Акжарского района
163 010
Реконструкция разводящих сетей водоводов и отводов сельских населенных пунктов, подключенных к Булаевскому групповому водопроводу села Акжаркын Акжарского района
82 190
Реконструкция разводящих сетей водоводов и отводов сельских населенных пунктов, подключенных к Булаевскому групповому водопроводу села Казанское Акжарского района
88 848
Реконструкция разводящих сетей водоводов и отводов сельских населенных пунктов, подключенных к Булаевскому групповому водопроводу села Ульгили Акжарского района
78 319
Реконструкция разводящих сетей водоводов и отводов сельских населенных пунктов, подключенных к Булаевскому групповому водопроводу села Кызылту Акжарского района
98 539
Реконструкция разводящих сетей водоводов и отводов сельских населенных пунктов, подключенных к Булаевскому групповому водопроводу села Байтус Акжарского района
84 057

500
Новосел
933
Восход
600
Ұялы
900
2014 жылғы 26 қараша № 31-1 Солтүстік Қазақстан облысының Ақжар аудандық мәслихаттың шешіміне 3 қосымша
2013 жылғы 23 желтоқсандағы № 18-1 Солтүстік Қазақстан облысының Ақжар аудандық мәслихаттың шешіміне 8 қосымша
2014жылға арналған бюджеттің инвестициялық жобаларына және аудандық бюджет бағдарламаларына бөлінетін дамудың бюджеттік бағдарламалардың тізбесі
Функционалдық топ
Сомасы мың тенге
Кіші функция
Бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі
Бағдарлама
Атауы
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
594965
1
Тұрғын үй шаруашылығы
2
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
2
003
Мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау, салу және (немесе) сатып алу
1
004
Инженерлік коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту, жайластыру және (немесе) сатып алу
1
2
Коммуналдық шаруашылық
594963
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
594 963
058
Елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
594 963
соның ішінде
Булаев топты су құбырына қосылған ауылдық елді мекендердің су тартқыштары мен бұрғыштарының таратушы желілерін реконструкциялау Ақжар ауданының Дәуіт ауылы
163 010
Булаев топты су құбырына қосылған ауылдық елді мекендердің су тартқыштары мен бұрғыштарының таратушы желілерін реконструкциялау Ақжар ауданының Ақжарқын ауылы
82 190
Булаев топты су құбырына қосылған ауылдық елді мекендердің су тартқыштары мен бұрғыштарының таратушы желілерін реконструкциялау Ақжар ауданының Казанское ауылы
88 848
Булаев топты су құбырына қосылған ауылдық елді мекендердің су тартқыштары мен бұрғыштарының таратушы желілерін реконструкциялау Ақжар ауданының Үлгілі ауылы
78 319
Булаев топты су құбырына қосылған ауылдық елді мекендердің су тартқыштары мен бұрғыштарының таратушы желілерін реконструкциялау Ақжар ауданының Қызылту ауылы
98 539
Булаев топты су құбырына қосылған ауылдық елді мекендердің су тартқыштары мен бұрғыштарының таратушы желілерін реконструкциялау Ақжар ауданының Байтұс ауылы
84 057